18:09 03/12/20202019-ին Հայաստանի բնակչությունը նվազել է, մահվան դեպքերն ավելացել, ծնունդները նվազել2018-ի համեմատ
17:29 03/12/2020Ջավախքցի կամավորի մուտքը Վրաստան արգելվել է«Սև հովազ» ջոկատի հետ Արցախյան առաջնագիծ մեկնած ջավախքցի Մաքսիմ Արզումանյանին վրացի սահմանապահները թույլ չեն տվել վերադառնալ տուն։ «Հետք»-ը գրում է, որ նա նոյեմբերի 29-ին Սադախլոյի (Բավրայի անցակետը...
11:17 03/12/2020Լապշինն այցելել է «Սմերչ»-ից ծանր վիրավոր հայ զինծառայողին ու դիմում է օգնությանԲլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը նախօրեին Երևանի հիվանդանոցներից մեկում այցելել է ծանր վիրավոր զինծառայողին, որը հարված է ստացել «Սմերչ» հրթիռային համակարգից: Լապշինը նաև տեսանյութ է հրապարակել։ «Կորցրել է...
13:50 02/12/2020Պատերազմում սխրանքներ գործած Արամը վիրավորվելուց հետո մոտ 9 ժամ մնացել է ռազմի դաշտումՆա կրկին պատրաստվում է մեկնել Արցախ՝ շարունակելու իր առաքելությունը:
12:04 02/12/2020Կասպերսկի. Վեբ-գրոհների ենթարկված հայաստանցի օգտատերերի բաժինը անշեղորեն նվազում էՀամացանցից գրոհների ենթարկված հայաստանցի օգտատերերի բաժինը 2020 թվականի երրորդ եռամսյակում կազմել է 4,95%, Վրաստանում ՝ 6,06%, և այդ ցուցանիշով նշված երկիրն աշխարհում զբաղեցրել է 9-րդ տեղը։ Նույն...
11:28 02/12/2020Աշխարհում ավելի քան 40 միլիոն մարդ ստրկության մեջ է ապրում. Անտոնիո ԳուտերեշԱմբողջ աշխարհում ավելի քան 40 միլիոն մարդ ենթարկվում է ստրկության ժամանակակից ձևերի, որոնց 71%-ը կանայք են: Այս մասին ասվում է երեքշաբթի օրը ստրկության վերացման միջազգային օրվա կապակցությամբ ՄԱԿ-ի...
10:57 02/12/2020Ապաքինման փուլում գտնվող բազմաթիվ զինվորներ արյան կարիք ունեն. Արյունաբանական կենտրոնԱռաջնահերթ խնդրում են մոտենալ երկրորդ դրական արյան խումբն ունեցող անձանց
10:06 02/12/2020Քրիստ Մանարյան. Հերթական անգամ խոսքի մարդիկ ավերեցին գործի մարդկանց կառուցածըՀայ երգահան, դրամատուրգ, սցենարիստ Քրիստ Մանարյանը գրում է. «Իմ ընկերներ, ներկա ու նախկին, ինձ ճանաչող ու չճնաչող մարդիկ, ես հասկացա, որ անգամ համաժողովրդական ոգևորություն ու խանդավառություն կիսելիս...
19:15 01/12/2020Նորա Մարտիրոսյանի «Երբ որ քամին հանդարտվի» ֆիլմն արժանացել է հատուկ մրցանակիԵրեք շաբաթ ֆիլմերն առցանց եղանակով ներկայացնելուց հետո, հայտարարվել են 26-րդ CINEMANIA-ի հաղթողների ցանկը: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնը։ «Ժյուրիի հատուկ հիշատակման...
15:21 01/12/2020Չկարողացա և չեմ կարող համակերպվել այս իրողությունների հետ. Հունան ՊողոսյանՍյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանը, որը հրաժարականի դիմում է գրել, հանդես է եկել հայտարարությամբ: «Որքան էլ որ փաստարկները, պարզաբանումները, հիմնավորումները հասկանալի, տրամաբանական ու համոզիչ են...
14:55 30/11/2020Տղան, որն իր դաշնամուրը փոխեց զենքի հետ․ BBC-ն անհետ կորած Սողոմոնի մասինԱնհետ կորած Սողոմանի ընտանիքը հույսով սպասում է նրա վերադարձին։
13:23 30/11/2020Իրանցի գիտնականի մահվան վայրում հայտնաբերվել են իսրայելական զենքի բեկորներՄիջուկային ֆիզիկոս Մոհսեն Ֆախրիզադեի վրա հարձակման վայրում հայտնաբերվել են իսրայելական ծագմամբ զենքի բեկորներ: Այս մասին, Tass-ի հաղորդմամբ, այսօր հայտնել է Press TV-ն: Իրանական հեռուստաընկերությունը...
12:37 30/11/2020Ղարաբաղը վարձկաններով բնակեցնելը ժամանակային ռումբ կլինի Հարավային Կովկասի համար․ National Interest«Թուրքիայի դեմոգրաֆիական խաղերը հասել են Կովկաս»
09:20 30/11/2020Կորոնավիրուսի վերջին զարգացումներն աշխարհումՄեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը օրենսդիրներին քաջալերում է աջակցել նոր սահմանափակումներին՝ հիվանդանոցների ծանրաբեռնվածությունը մեղմացնելու համար, նախքան կորոնավիրուսի պատվաստանյութի հաստատումը...
09:12 30/11/2020Ստեփանակերտում ռազմական հոսպիտալ է տեղակայվելՌԴ պաշտպանության նախարարությունը դաշտային հոսպիտալ է տեղակայել Լեռնային Ղարաբաղում։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին։ «Առաջին հերթին մենք կենտրոնանում ենք խաղաղապահ զորակազմի բժշկական աջակցության վրա:...
10:19 29/11/2020Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ճանապարհները դժվարանցանելի ենԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են: Արագածոտնի մարզի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ճանապարհները դժվարանցանելի են։ Սյունիքի մարզում՝...
17:11 28/11/2020«Սոթբի»-ի աճուրդի տանը վաճառքի է հանվել 17-րդ դարի հայերեն ձեռագիր«Սոթբի»-ի աճուրդի տանը վաճառքի է հանվել 17-րդ դարի հայերեն ձեռագիր՝ գրված Ամիդում, գրիչ՝ Մինաս։ Աճուրդը տևելու է մինչև դեկտեմբերի 1-ը։ Ձեռագրի նախնական արժեքն էր 10.000 ֆունտ ստեռլինգ։ Այս մասին...
14:25 28/11/2020Թաղավարդը պաշտպանող դիրքերը նույն տեղում ենԹաղավարդը պաշտպանող մեր դիրքերը նույն տեղում են, զինվորներն էլ շարունակում են վստահորեն կատարել իրենց առաջ դրված խնդիրները: Այդ մասին տեսանյութ է պատրաստել Արցախի Հանրային հեռուստաընկերությունը։...
11:20 28/11/20201,1 միլիոն ռուսաստանցի տուգանվել է համաճարակի սահմանափակումները խախտելու համարՀամաճարակի սկզբից ի վեր ՌԴ ոստիկանության աշխատակիցները վարչական պատասխանատվության են ենթարկել ավելի քան 1,1 միլիոն մարդու՝ կորոնավիրուսի տարածման պատճառով սահմանված սահմանափակումները խախտելու համար:...
10:45 28/11/2020«Bloomberg». Թուրքիան ցանկանում է մերձենալ ԱՄՆ-ին ՌԴ-ի հետ Արցախում ունեցած տարաձայնությունների պատճառովԹուրքիան նախատեսում է վերանայել ԱՄՆ-ի նկատմամբ իր քաղաքականությունը Ռուսաստանի հետ տարաձայնությունների պատճառով: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, նման տեղեկություն է հայտնել Bloomberg- ը՝ վկայակոչելով...

09:05 07/12/2013Progress in destruction of Syrian chemical weaponsThe weapons, labeled Category 3 chemical weapons, are unfilled munitions or other equipment designated to deploy chemical agents.
09:13 06/12/2013'Real leaders must be ready to sacrifice all for freedom of their people': Mandela's most powerful quotes“The greatest glory in living lies not in never falling, but in rising every time we fall,” Mandela said.
09:09 06/12/2013Deadly storm and tidal surge batter northern EuropeThere are fears it could be as powerful as the flood that killed more than 300 people in the city in 1962.
13:57 05/12/2013Ancient skeleton found in North Yorkshire sewer trenchThe "remarkably intact" skeleton has been removed for tests to determine its age, sex, and, if possible, a cause of death.
09:13 05/12/2013Beached whales dead in FloridaTen whales have died and as many as 30 more are stranded after a pod beached off Florida's Everglades National Park.
09:10 04/12/2013Yasser Arafat's widow challenges French finding of 'natural cause' death"I'm convinced there is something wrong, and he did not die from a natural death," Suha Arafat said at a news conference in Paris.
09:03 03/12/2013Shark kills fisherman in kayak off coast of HawaiiPatrick Briney, 57, of Stevenson, Washington, was paddling between the islands of Maui and Molokini when he was bitten by an unknown type of shark.
09:15 02/12/2013Ukraine unrest: Talks due in bid to end protestsProtesters stormed city hall on Sunday while a huge anti-government rally was taking place in the capital.
09:08 30/11/2013Starving Syrians 'forced to eat lion from Damascus zoo'As the Arabic word for lion is 'Assad', there is also conjecture that this a message to the regime.
09:01 30/11/2013Police helicopter crashes into Scottish pubThere have been "numerous" casualties but police have not confirmed whether anyone has died.
09:10 29/11/2013Silvio Berlusconi's girlfriend calls on Pope Francis to help clear his nameFrancesca Pascale asks for audience at the Vatican a day after Italy's senate votes to expel disgraced former prime minister.
18:41 28/11/2013Pakistan blows cover of suspected CIA chief after drone strikeOne of Pakistan’s major political parties has published the name of what it believes to be the CIA’s chief operative in Islamabad after a US drone strike killed five people last week.
09:12 28/11/2013Egypt jails girls over pro-Morsi demonstrationThey were found guilty of multiple charges, including belonging to a terrorist group, obstructing traffic, sabotage and using force at a protest in the city of Alexandria last month.
09:10 28/11/2013US spied on Muslims’ online porn habits – reportThe United States has been spying on alleged Islamic radicals’ viewing of online pornography as part of a plan to damage their reputation among potential adherents.
09:12 27/11/201330 dead, dozens rescued after Haitians' boat capsizes off BahamasThe 40-foot boat turned over Monday night about 15 nautical miles southwest of Staniel Cay, spilling its occupants into the ocean.
17:20 26/11/2013More than 6000 women became victims of torture and abuse in Syrian warRumors of unverified sexual assaults have increasingly spread in Syria, creating a climate of terror for inhabitants and particularly women.
14:23 26/11/2013The Sydney Morning Herald: Visiting professor's views on Turkey and its historic role anger Australia's ArmeniansDeborah Snow, The Sydney Morning Herald Visiting US academic Justin McCarthy paints himself as an unassuming historian just doing his job.
09:17 26/11/2013Hundreds held in police raid on market in southeast MoscowThe authorities say the drive is an attempt to root out crime, although critics have dismissed the tactic as a populist stunt.
09:15 26/11/201342 bodies found in mass graves in MexicoMany of the bodies had bullet wounds and showed signs of torture, according to federal authorities at the crime scene.
09:24 25/11/2013Syria: 11,000 kids killed, some torturedMore than 1,000 children were either summarily executed (764) or killed by snipers (389). Some 112 children, even infants, were tortured before being killed.