19:51 27/11/2020Ումը կլինեն Տավուշի 7 գյուղը՝ ում հավատալՏավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանն անդրադարձել է շրջանառվող տեղեկությանը՝ առ այն, որ Տավուշի մարզի որոշ գյուղեր անցնում են Ադրբեջանին: Մարզպետը ֆեյսբուքյան իր էջում հերքել է լուրը: «Սիրելի...
12:43 27/11/2020Նոյեմբերի 28-ին դուրս կբերվի Աստվածամուխ Սուրբ ԳեղարդըՄայր Աթոռի Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ և Սուրբ Վարդան մատուռ-մկրտարանում կմատուցվի Ս. Պատարագ:
21:38 26/11/2020Եվրախորհրդարանը կոչ է արել պատժամիջոցներ կիրառել Թուրքիայի դեմԵվրախորհրդարանը այսօր բանաձև է ընդունել, որով կոչ է արվում պատժամիջոցներ կիրառել Թուրքիայի դեմ՝ Կիպրոսի հարցի վերաբերյալ նրա դիրքորոշման պատճառով, «ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ ասվում է Եվրախորհրդարանի...
21:08 26/11/2020Քանի որ այսօր ՀՀ-ն չունի իշխանություն, հայ մշակութային գործիչները դիմում են միջազգային կառույցներինՀայ մշակութային գործիչները որոշել են դիմել միջազգային կառույցներին՝ պահանջելով վերադարձնել հայ գերիներին և զոհված զինծառայողների մարմինները։ «Քանի որ այս օր ՀՀ-ում իշխանություն գոյություն չունի , կոչ...
20:21 26/11/2020Լևոն Արոնյանը հաղթել է ռուսաստանցի Յան ՆեպոնյաշչունSkilling Open 2020 շախմատի միջազգային առցանց մրցաշարում տեղի են ունեցել քառորդ եզրափակիչի հանդիպումները։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Երևանցի Լևոն Արոնյանը 2,5։1,5 հաշվով հաղթել է ռուսաստանցի Յան...
14:40 25/11/2020«Հիմա զինվորներին որպես ձրի աշխատուժ են օգտագործում, կարծես մարդ չեն, զգացմունք չունեն»Երևանի ավագանու նախկին անդամ Արսեն Կարապետյանը հայտնում է, որ իրենց պահած դիրքը, 50 օր անառիկ մնալուց հետո, ապամոնտաժվել է և հանձնվել թուրքին։ «Ինչքան չեմ ուզում ՖԲ մտնել, բայց մի քանի բան կա, որ...
12:08 25/11/2020Բացահայտվել է ԻՊ բջիջը, որի անդամները Մոսկվայում ահաբեկչություններ էին ծրագրումՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայությունը (ԱԴԾ) հայտնել է «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական կազմակերպության բջիջի վերացման մասին, որի անդամները պատրաստվում էին ահաբեկչություններ իրականացնել...
12:03 25/11/2020Կեցցե այն Հայաստանը, որ բերեցիք, դուք արժանի չէիք Արցախ ունենալու. Գևորգ ԳրիգորյանԴերասան Գևորգ Գրիգորյանը, որ Արցախյան 44-օրյա պատերազմի առաջին օրը կամավորագրվել և մեկնել էր առաջնագիծ, անդրադարձել է հայկական կողմի համար Քարվաճառի դարպասների փակմանը։ «Սա ուղղակի ցուցանակ չէր, սրա...
10:59 25/11/2020Պենտագոն. Լեռնային Ղարաբաղում կարգավորման վերաբերյալ համաձայնագրերն այս փուլում պահպանվում ենՌուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների եռակողմ հայտարարության արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական գործողությունների ամբողջական դադարեցման մասին...
09:42 25/11/2020Թուրքիայի դերը հետպատերազմյան Հարավային Կովկասում. տեսակետներԹուրքիան ակտիվորեն աջակցել է Ադրբեջանին ԼՂ հակամարտության ընթացքում: Գոհ է արդյո՞ք Անկարան արդյունքներից: Վերլուծաբաններն ու քաղաքական գործիչներն անդրադառնում են հարցին, գրում է Ամերիկայի Ձայնը։...
16:17 24/11/2020Քարվաճառում Արցախ մուտքն ազդարարող ցուցանակն ապամոտաժվում էԱրցախ մուտքն ազդարարող ու Արցախ մեկնողներին բարի գալուստով դիմավորող ցուցանակն ապամոնտաժվում է։ Լուսանկարը տարածվել է սոցիալական ցանցում։ Հիշեցնենք, որ վաղը Հայաստանն Արցախին կապող Քարվաճառի շրջանը...
12:17 24/11/2020Mediaport. Արցախի նախագահի Մոսկվա այցի համար չարտերային թռիչքի գումարը կազմել 25.000 եվրոTelegram-ի MediaPort ալիքը պնդում է՝ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը գաղտնի այցով մեկնել է Մոսկվա, դրա մասին նույն ալիքում հրապարակումից հետո ընդհատել է այցն ու անցած գիշեր վերադարձել։ «Արցախի...
10:58 24/11/2020Իտալիայում հայտնաբերվել է ենթադրաբար դա Վինչիի ստեղծած նկարըԻտալացի արվեստաբան Անալիզա դի Մարիան մասնավոր հավաքածուի մեջ հայտնաբերել է մի աշխատանք, որը, նրա կարծիքով, վերածննդի շրջանի հայտնի նկարիչ Լեոնարդո դա Վինչիի անհայտ նկարներից է։ artguide.com-ի...
10:45 24/11/2020Ինչ դիրքորոշումներ ունի ԱՄՆ պետքարտուղարի հավանական թեկնածու Էնթոնի Բլինքենը․ ՌԴ, Իրան, Թուրքիա․․ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում ընտրված Ջո Բայդենը, լրատվական աղբյուրների համաձայն, երեքշաբթի օրը կհայտնի իր ապագա վարչակազմի անդամների անունները մի շարք պաշտոններում: Հաղորդվում է, որ ԱՄՆ պետքարտուղարի...
12:05 23/11/2020Կոնգրեսական Նունեսը նամակով դիմել է պետքարտուղարությանը՝ արգելափակելու զենքի վաճառքը ԹուրքիայինԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի հետախուզության մշտական հանձնաժողովի կոմիտեի հանրապետական անդամ Դևին Նունեսը կոչ է արել Թրամփի վարչակազմին՝ արգելափակել ամերիկյան զենքի վաճառքը Թուրքիային և դադարեցնել ԱՄՆ...
12:01 23/11/2020Քարվաճառից Երևան են բերվել լքված շներ ու կատուներ. Դինգո թիմ«Դինգո թիմ» հասարակական նախաձեռնությունը ֆեյսբուքի իր էջում տեղեկացնում է, որ մի խումբ կամավորներ Քարվաճառից դուրս են բերել լքված շներին և կատուներին: «Նոյեմբերի 20-ին մի խումբ կամավորներ մեկնեցին...
09:00 23/11/2020Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնը կարող է կոչվել Ջիգարխանյանի անունովՄոսկվայի դրամատիկական թատրոնը, որը ղեկավարում էր ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջրգարխանյանը, հնարավոր է կրի նրա անունը։ Թատերախումբը մտադիր է նման առաջարկով առաջիկայում դիմել մայրաքաղաքի...
10:47 22/11/2020Կորոնավիրուսի դեմ Moderna-ի պատվաստանյութի արժեքըԱՄՆ-ում մշակված կորոնավիրուսի դեմ Moderna-ի պատվաստանյութը կարժենա 25-37 դոլար։ Ընկերության ղեկավար Ստեֆան Բանսելը կարծում է, որ այս գինն արդարացված է: «Սա արդարացված գին է՝ հաշվի առնելով, թե որքան...
13:00 20/11/2020Ֆրանսիացի նշանավոր մշակութային գործիչներն ու մտավորականները կոչով են հանդես եկել՝ ի պաշտպանություն Հայաստանի և ԱրցախիԱյսօր Le Figaro Magazine հանդեսում հրապարակվել է ֆրանսիացի 120 նշանավոր մշակութային գործիչների և մտավորականների կոչը՝ ի պաշտպանություն Հայաստանի և Արցախի։ Այս մասին տեղեկանում ենք Ֆրանսիայում ՀՀ...

11:23 12/12/2015Иран начал выводить войска из Сирии из-за больших потерь – СМИПосле потери в Сирии многих бойцов КСИР и командиров Иран решил сократить непосредственное участие в боевых действиях.
14:14 11/12/2015Депутаты подрались в Верховной Раде Украины во время выступления премьера А. Яценюка«Ну, дебилов много», – прокомментировал потасовку Яценюк, попросив дать ему продолжить отвечать на вопросы.
12:26 10/12/2015Игра 2015 года по версии App Store – Shadowmatic от армянских разработчиковРанее Shadowmatic удостоилась премии Apple Design Awards за уникальность, высокое качество графики и многие другие параметры.
12:01 09/12/2015Алексей Миллер: «Газпром» и Иран обсуждают вопросы обменных операций при поставках газа в АрмениюОб этом глава «Газпрома» сообщил по итогам переговоров с вице-премьером, министром энергетики и природных ресурсов Грузии.
17:08 08/12/2015Депутаты Меджлиса Ирана требуют от главы МИД Джавада Зарифа «вызвать на ковер» посла АзербайджанаОни также отметили необходимость озвучивания четкой позиции Ирана в связи с нардаранскими событиями.
19:45 07/12/2015Шарль Азнавур опубликовал в Facebook песню «Для тебя, Армения» в память жертв Спитакского землетрясенияВ 1988г. сразу после землетрясения в городе Спитак Национальный герой Армении Шарль Азнавур создал в Париже фонд помощи пострадавшим от стихии
12:48 07/12/2015В Степанакерте почтили память жертв Спитакского землетрясенияБако Саакян к 27-йгодовщине трагедии в сопровождении представителей высшего руководства НКР посетил Степанакертский мемориальный комплекс.
12:54 06/12/2015Госсекретарь США Керри пригрозил России и Ирану жесткими мерами за поддержку президента СирииГоссекретарь США считает, что поддержка Россией и Ираном президента Сирии Башара Асада может привести к срыву сирийского мирного процесса.
15:27 05/12/2015Иран готов предоставить доказательства покупки Турцией нефти у «Исламского государства», в ответ Эрдоган пригрозил Роухани…Эрдоган пригрозил: если Иран продолжит заявлять, что Турция покупает нефть у ИГ, то Исламской Республике придется за это дорого заплатить
09:51 04/12/2015Сегодня отмечается необычный праздник – День заказов подарков и написания писем Деду МорозуОбычно именно 4 декабря во многих странах мира почтамты начинают предоставлять услуги по отправке писем Деду Морозу, или открываются специальные почтовые учреждения.
12:27 03/12/2015#СветНАШ: пользователи Рунета поздравляют жителей Крыма с возвращением электричестваГлава Крыма Сергей Ансёнов в своем микроблоге поблагодарил население за понимание и терпение.
15:01 02/12/2015Парламент испанского Арагона признал и осудил Геноцид армянРезолюция призывает также правительство Турции использовать 100-ю годовщину Геноцида армян как возможность для признания, открыть свои архивы и выбрать путь примирения.
16:33 01/12/2015Папа Римский Франциск ответил на вопросы о напряженности в отношениях России с Турцией и о своем визите в Армению«В прошлом году я обещал трем патриархам посетить Армению. Обещание есть, однако не знаю, смогу ли я его выполнить, но я обещал».
14:17 30/11/2015Верховный лидер Ирана обвинил США в появлении «Исламского государства»В обращении к западной молодежи он признал, что «в настоящее время терроризм стал общей заботой».
12:19 30/11/2015Ципрас и Давутоглу вступили в «воздушный бой» на саммите ЕС – Турция«К счастью, наши летчики не такие нервные, как ваши против русских», – сказал греческий премьер-министр, обращаясь к Давутоглу.
14:37 28/11/2015Азербайджанка в Иркутске выпрыгнула с 8 этажа, перед этим выбросив двух своих малолетних сыновейНезадолго до трагедии женщина «переполошила соседей» криками, что в дом ломятся бандиты.
13:21 28/11/2015Грузия опасается эскалации ситуации в отношениях России и Турции«Серьезно пострадать могут все, это может вызвать серьезную дестабилизацию в регионе», – подчеркнул Зураб Абашидзе.
14:11 27/11/2015Велаяти: Иран и Россия защищают правительство Сирии, и триумф не так далек«Исламская Республика Иран, Ирак, Ливан и Россия защищают сирийское правительство и народ, и единство между этими странами очень редкое».
14:45 26/11/2015ООН: Более 40 млн. африканцев могут быть завербованы террористамиПроживающие в Буркина-Фасо, Чаде, Мали, Нигере и Мавритании люди младше 25 лет находятся в безнадежной ситуации.
13:58 25/11/2015Главы МИД Ирана и России оценили последствия сбитого Су-24: террористы получили от Турции ошибочный месседжЗариф и Лавров провели телефонный разговор, в ходе которого выразили глубокую обеспокоенность в связи с уничтожением российского самолета Су-24