19:51 27/11/2020Ումը կլինեն Տավուշի 7 գյուղը՝ ում հավատալՏավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանն անդրադարձել է շրջանառվող տեղեկությանը՝ առ այն, որ Տավուշի մարզի որոշ գյուղեր անցնում են Ադրբեջանին: Մարզպետը ֆեյսբուքյան իր էջում հերքել է լուրը: «Սիրելի...
12:43 27/11/2020Նոյեմբերի 28-ին դուրս կբերվի Աստվածամուխ Սուրբ ԳեղարդըՄայր Աթոռի Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ և Սուրբ Վարդան մատուռ-մկրտարանում կմատուցվի Ս. Պատարագ:
21:38 26/11/2020Եվրախորհրդարանը կոչ է արել պատժամիջոցներ կիրառել Թուրքիայի դեմԵվրախորհրդարանը այսօր բանաձև է ընդունել, որով կոչ է արվում պատժամիջոցներ կիրառել Թուրքիայի դեմ՝ Կիպրոսի հարցի վերաբերյալ նրա դիրքորոշման պատճառով, «ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ ասվում է Եվրախորհրդարանի...
21:08 26/11/2020Քանի որ այսօր ՀՀ-ն չունի իշխանություն, հայ մշակութային գործիչները դիմում են միջազգային կառույցներինՀայ մշակութային գործիչները որոշել են դիմել միջազգային կառույցներին՝ պահանջելով վերադարձնել հայ գերիներին և զոհված զինծառայողների մարմինները։ «Քանի որ այս օր ՀՀ-ում իշխանություն գոյություն չունի , կոչ...
20:21 26/11/2020Լևոն Արոնյանը հաղթել է ռուսաստանցի Յան ՆեպոնյաշչունSkilling Open 2020 շախմատի միջազգային առցանց մրցաշարում տեղի են ունեցել քառորդ եզրափակիչի հանդիպումները։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Երևանցի Լևոն Արոնյանը 2,5։1,5 հաշվով հաղթել է ռուսաստանցի Յան...
14:40 25/11/2020«Հիմա զինվորներին որպես ձրի աշխատուժ են օգտագործում, կարծես մարդ չեն, զգացմունք չունեն»Երևանի ավագանու նախկին անդամ Արսեն Կարապետյանը հայտնում է, որ իրենց պահած դիրքը, 50 օր անառիկ մնալուց հետո, ապամոնտաժվել է և հանձնվել թուրքին։ «Ինչքան չեմ ուզում ՖԲ մտնել, բայց մի քանի բան կա, որ...
12:08 25/11/2020Բացահայտվել է ԻՊ բջիջը, որի անդամները Մոսկվայում ահաբեկչություններ էին ծրագրումՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայությունը (ԱԴԾ) հայտնել է «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական կազմակերպության բջիջի վերացման մասին, որի անդամները պատրաստվում էին ահաբեկչություններ իրականացնել...
12:03 25/11/2020Կեցցե այն Հայաստանը, որ բերեցիք, դուք արժանի չէիք Արցախ ունենալու. Գևորգ ԳրիգորյանԴերասան Գևորգ Գրիգորյանը, որ Արցախյան 44-օրյա պատերազմի առաջին օրը կամավորագրվել և մեկնել էր առաջնագիծ, անդրադարձել է հայկական կողմի համար Քարվաճառի դարպասների փակմանը։ «Սա ուղղակի ցուցանակ չէր, սրա...
10:59 25/11/2020Պենտագոն. Լեռնային Ղարաբաղում կարգավորման վերաբերյալ համաձայնագրերն այս փուլում պահպանվում ենՌուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների եռակողմ հայտարարության արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական գործողությունների ամբողջական դադարեցման մասին...
09:42 25/11/2020Թուրքիայի դերը հետպատերազմյան Հարավային Կովկասում. տեսակետներԹուրքիան ակտիվորեն աջակցել է Ադրբեջանին ԼՂ հակամարտության ընթացքում: Գոհ է արդյո՞ք Անկարան արդյունքներից: Վերլուծաբաններն ու քաղաքական գործիչներն անդրադառնում են հարցին, գրում է Ամերիկայի Ձայնը։...
16:17 24/11/2020Քարվաճառում Արցախ մուտքն ազդարարող ցուցանակն ապամոտաժվում էԱրցախ մուտքն ազդարարող ու Արցախ մեկնողներին բարի գալուստով դիմավորող ցուցանակն ապամոնտաժվում է։ Լուսանկարը տարածվել է սոցիալական ցանցում։ Հիշեցնենք, որ վաղը Հայաստանն Արցախին կապող Քարվաճառի շրջանը...
12:17 24/11/2020Mediaport. Արցախի նախագահի Մոսկվա այցի համար չարտերային թռիչքի գումարը կազմել 25.000 եվրոTelegram-ի MediaPort ալիքը պնդում է՝ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը գաղտնի այցով մեկնել է Մոսկվա, դրա մասին նույն ալիքում հրապարակումից հետո ընդհատել է այցն ու անցած գիշեր վերադարձել։ «Արցախի...
10:58 24/11/2020Իտալիայում հայտնաբերվել է ենթադրաբար դա Վինչիի ստեղծած նկարըԻտալացի արվեստաբան Անալիզա դի Մարիան մասնավոր հավաքածուի մեջ հայտնաբերել է մի աշխատանք, որը, նրա կարծիքով, վերածննդի շրջանի հայտնի նկարիչ Լեոնարդո դա Վինչիի անհայտ նկարներից է։ artguide.com-ի...
10:45 24/11/2020Ինչ դիրքորոշումներ ունի ԱՄՆ պետքարտուղարի հավանական թեկնածու Էնթոնի Բլինքենը․ ՌԴ, Իրան, Թուրքիա․․ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում ընտրված Ջո Բայդենը, լրատվական աղբյուրների համաձայն, երեքշաբթի օրը կհայտնի իր ապագա վարչակազմի անդամների անունները մի շարք պաշտոններում: Հաղորդվում է, որ ԱՄՆ պետքարտուղարի...
12:05 23/11/2020Կոնգրեսական Նունեսը նամակով դիմել է պետքարտուղարությանը՝ արգելափակելու զենքի վաճառքը ԹուրքիայինԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի հետախուզության մշտական հանձնաժողովի կոմիտեի հանրապետական անդամ Դևին Նունեսը կոչ է արել Թրամփի վարչակազմին՝ արգելափակել ամերիկյան զենքի վաճառքը Թուրքիային և դադարեցնել ԱՄՆ...
12:01 23/11/2020Քարվաճառից Երևան են բերվել լքված շներ ու կատուներ. Դինգո թիմ«Դինգո թիմ» հասարակական նախաձեռնությունը ֆեյսբուքի իր էջում տեղեկացնում է, որ մի խումբ կամավորներ Քարվաճառից դուրս են բերել լքված շներին և կատուներին: «Նոյեմբերի 20-ին մի խումբ կամավորներ մեկնեցին...
09:00 23/11/2020Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնը կարող է կոչվել Ջիգարխանյանի անունովՄոսկվայի դրամատիկական թատրոնը, որը ղեկավարում էր ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջրգարխանյանը, հնարավոր է կրի նրա անունը։ Թատերախումբը մտադիր է նման առաջարկով առաջիկայում դիմել մայրաքաղաքի...
10:47 22/11/2020Կորոնավիրուսի դեմ Moderna-ի պատվաստանյութի արժեքըԱՄՆ-ում մշակված կորոնավիրուսի դեմ Moderna-ի պատվաստանյութը կարժենա 25-37 դոլար։ Ընկերության ղեկավար Ստեֆան Բանսելը կարծում է, որ այս գինն արդարացված է: «Սա արդարացված գին է՝ հաշվի առնելով, թե որքան...
13:00 20/11/2020Ֆրանսիացի նշանավոր մշակութային գործիչներն ու մտավորականները կոչով են հանդես եկել՝ ի պաշտպանություն Հայաստանի և ԱրցախիԱյսօր Le Figaro Magazine հանդեսում հրապարակվել է ֆրանսիացի 120 նշանավոր մշակութային գործիչների և մտավորականների կոչը՝ ի պաշտպանություն Հայաստանի և Արցախի։ Այս մասին տեղեկանում ենք Ֆրանսիայում ՀՀ...

09:05 23/11/2013Ukraine PM says his country not seeking entry to Customs Union“Since we decline to sign [the EU association agreement], it follows that we want to join the Customs Union. Who says?” Azarov said.
09:00 23/11/2013Latvia store collapse: Overnight search continues in RigaOfficials say the weight of soil from a garden being built on the roof of the shop may have caused it to fall in.
15:29 22/11/2013‘No political problem between Armenia and Iran’There is no political problem between Armenia and Iran and all our efforts are aimed at development and expansion of economic and cultural cooperation, Armenian Energy Minister Armen Movsisyan said...
09:08 22/11/2013Women 'held as slaves for 30 years'Three women have been "rescued" from a south London house as police investigate claims they were held as slaves for about 30 years.
17:25 21/11/2013Davutoglu comments on invitation to attend BSEC Summit in YerevanTurkish Foreign Minister Ahmet Davutoglu, among other issues, commented on the Armenia-Turkey normalization process at a press conference following his meeting with his British counterpart William...
12:43 21/11/2013Vatican Catacombs reveal two paintings showing women as priestsThe Vatican does not allow women to become priests saying that Jesus chose only men among his apostles.
09:00 21/11/2013Edward Snowden leaks: UK 'let NSA store email addresses'The Foreign Office said it did not comment on such "speculation."
12:05 20/11/2013Melik-Shahnazaryan: Sargsyan-Aliyev meeting will give renewed impetus to negotiationsThe fact that the Sargsyan-Aliyev meeting took place is already a progress, political scientist Hrant Melik-Shahnazaryan told a news conference in Yerevan.
09:06 20/11/2013Russia to set up joint air defenses with Armenia and Kazakhstan“Such cooperation greatly enhances the defense potential of Russia and its partners, and contributes to strengthening peace and stability in Eurasia,” Putin said.
09:11 19/11/2013Dallas Zoo shock as lion kills lioness in front of visitorsThe male seized five-year-old Johari by the neck on Sunday at the Dallas Zoo.
09:08 19/11/2013Sardinia hit by deadly cyclone and floodingA number of people are believed to be missing after rivers burst their banks, sweeping cars away and causing bridges to collapse.
10:09 18/11/2013Why women worry more than menMen and women had the same top three concerns - drink-driving, driving under the influence of illegal drugs, and child abuse.
09:10 18/11/2013Dozens dead in Russian plane crashA passenger plane has crashed at an airport in the Russian city of Kazan, killing all 50 people on board.
16:04 16/11/2013Turkish PM Erdogan sues actress over abusive tweetOn June 25, at the time when Erdogan was speaking about the Gezi events in a televised address, the actress posted an abusive tweet about the PM on her Twitter account.
09:01 16/11/2013Deaths at Libya anti-militia protest in TripoliAt least 31 people have been killed and 235 injured in clashes in the Libyan capital, Tripoli, officials say, after militiamen opened fire on protesters.
18:31 15/11/2013Warsi: Christian minorities 'endangered' in Middle EastBaroness Warsi said Christians were in danger of being driven out of countries, such as Syria and Iraq, where the religion first took root.
08:39 15/11/2013Typhoon Haiyan: Plight of survivors 'bleak' despite aid effortThe Philippine's National Disaster Risk Reduction and Management Council said that there were a total of 2,360 confirmed deaths, while other reports from the ground put the figure higher.
09:18 14/11/2013Palestinian negotiating team resignsEnding the talks would be a blow to efforts by the Obama administration to get long-stalled discussions back on track.
13:27 13/11/2013Davutoglu: Armenia’s lack of confidence regarding Turkey must be overcome“The leaders of Armenia and Azerbaijan have strengthened their positions after the election processes in their countries, which gives reason to create the conditions for peace in the Caucasus.”
09:16 13/11/2013Tigers emerge from taiga in Russian Far East, scaring localsAn injured Siberian tiger and cub approached a village in Russia’s Far East in a rare and potentially dangerous incident.