11:02 14/11/2019Ահազանգ. Նոր Հայաստանում մարդու արժանապատվությունը նսեմացվում է հենց առողջապահական համակարգումԲորբոսնած պատեր, կեղտոտ զուգարաններ, գարշելի հոտ Ավանի հոգեբուժարանում
10:41 14/11/2019Ֆեյսբուքը 2019թ.-ին փակել է 5.4 միլիարդ կեղծ հաշիվՆախօրեին՝ նոյեմբերի 13-ին, Facebook սոցիալական ցանցը հայտնել է, որ այս տարվա ընթացքում փակել է մոտ 5.4 միլիարդ կեղծ հաշիվներ, երեխաների նկատմամբ բռնության և ինքնասպանության վերաբերյալ միլիոնավոր...
13:04 13/11/2019Վարդան Ոսկանյան. Նման թափթվածությամբ հեռուն չենք գնաԵՊՀ իրանագիտության ամբիոնի վարիչ Վարդան Ոսկանյանն ուշադրություն է հրավիրել փաստին, որ ադրբեջանցի լրագրողի հարցը լսելու ընթացքում գրիչ փնտրող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին առաջինը գրիչ առաջարկեց հենց...
10:45 13/11/2019Պոլսահայ պատգամավորն արձագանքել է հայկական գերեզմանոցի վրա կառուցված զբոսայգու թեմայինԹուրքիայի հարավ-արևելքում գտնվող Մարդինի նահանգի Դարգեչիթ բնակավայրում` Թիրբիք անունով հայտնի տարածքում, ուր տեղակայված են հայկական և ասորական գերեզմանոցները ազգային զբոսայգի է կառուցվել: Այս մասին...
09:20 13/11/2019Արքայազն Հարին ու Մեգան Մարքլը հնարավոր է խախտեն ավանդույթըՄեծ Բրիտանիայի արքայազն Հարին և նրա կինը՝ Մեգան Մարքլը, հնարավոր է Սուրբ ծննդյանը չվերադառնան Մեծ Բրիտանիա: Դրա փոխարեն զույգը մտածում է մնալ ԱՄՆ-ում: Գազետա.
09:00 13/11/2019Գրքի տոն՝ ԵրևանումՆոյեմբերի 22-24-ը կանցկացվի Գրքի երևանյան երրորդ փառատոնը: Բոլոր միջոցառումների մուտքն ազատ է:
10:52 11/11/2019«Եկել եմ Գարիկ Սարգսյանի համար հարմար մի բան ընտրեմ». Հրաչյա ՀակոբյանԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի եղբայր Հրաչյա Հակոբյանը գրառում է կատարել ֆեյսուքյան իր էջում, լուսանկար և տեսանյութ հրապարակել՝ նշելով Արարատի մարզպետ Գարիկ...
18:18 09/11/2019Ինչպես տարբերել կեղծ լուրերը ընդհանուր լրահոսում. Արփինե ՀովհաննիսյանԻնչպես տարբերել կեղծ լուրերը ընդհանուր լրահոսում, ինչպես չդառնալ, որպես կանոն, լավ մշակված տեխնոլոգիաների զոհը և անգամ գործիք՝ այդ կեղծ լուրը շրջանառելու մեջ: ‹‹Իրավական կրթություն և...
20:41 08/11/2019Արմավիրցի երեխաների ոգևորությունն ու... վազքուղինԱրմավիրի թեթև աթլետիկայի մարզային ֆեդերացիան Ռաֆիկ Մարգարյանի անվան 2019թ. թեթև աթլետիկայի 3-րդ հուշամրցաշար է կազմակերպել: Թե ինչ պայմաններում են պարապում ու արդյունքների հասնում երեխաները՝...
14:12 07/11/2019Այստեղ վախենալու առիթը ոչ թե սատանային անիմաստ ծեսերով կենդանացնելու մեջ էԲանասիրական գիտությունների թեկնածու Ծովինար Խաչատրյանը գրել է. «Հայաստանում արհեստական բանականության ստեղծածն ավելի հանդուրժողական է ընդունվում, քան` բանականության տերերի երկունքը Դանթեի «Աստվածային...
18:39 06/11/2019Բաքվում ձերբակալվել է «Մի գնա» հայկական երգ լսող վարորդըԱդրբեջանի մայրաքաղաք Բաքվում ձերբակալվել է հայկական երգ լսող վարորդը: Այդ մասին հայտնում է Vesti.az- ը: Բաքվի ոստիկանության գլխավոր վարչության մամուլի ծառայության պետ, ոստիկանության մայոր Էլշադ...
12:17 06/11/2019Ափսոս էր հնարավորությունը. Էլինար Վարդանյան«Այլընտրանքային նախագծեր խմբի» անդամ Էլինար Վարդանյանը գրում է. «Լայն զանգվածներին և նույնիսկ կրթված շերտերին չի անհանգստացնում, որ դատարաններն օր օրի ընդգծում են իրենց կախյալությունը։ Չի...
20:48 05/11/2019Ինչ արժե մշակույթի նախարարության կողմից ժողովրդի «աչք բացելը»Համացանցում պտտվում է տխրահռչակ «ՀուԶանք ու Զանգը»-ի նախահաշիվը: Հանրությունը, որ առաջ չէր ընդունել ներկայացման գաղափարը, ոև գատուկ ֆինանսավորվել է մշակույթի ու կրթության նախարարության կողմից, հիմա...
18:18 05/11/2019Հայեր են տուժել Պետերբուրգում վերելակն ընկելու պատճառովՍանկտ Պետերբուրգում վերելակը, որում Հայաստանոից երկու բանվոր է եղել, ընկել է հորանը: fontanka.ru-ն գրում է, որ նրանցից մեկը 28, մյուսը՝ 35 տարեկան է: Տուժածների վիճակ ծանր է, ունեն բազմաթիվ բաց և փակ...
16:42 04/11/2019Եթե բանակցային գործընթացում կա դինամիկա, ապա այն բացասական է. ԱշոտյանՓաշինյանի հայտարարությունը մանիպուլատիվ է առ այն, որ շփման գծում երբեք այդքան հանգիստ չի եղել: Այս մասին այսօր` նոյեմբերի 4-ին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը:...
14:28 04/11/2019«Մենք պանծացնում ենք հարձակողական շարժումը, ոստումը, ապտակը և բռունցքը», «Կորչի´ կինը»Բանասիրական գիտությունների թեկնածու Ծովինար Խաչատրյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Մետրոյում բեմադրվել էր 1920-ականներին ծաղրուծանակի ենթարկված Աբովի ու Վշտունու պոեզիան. մեկ դար անց ռեակցիան չի...
12:12 04/11/2019Բարքերի փոփոխություն չեղավ. Մարինե Սուքիասյան«Այլընտրանքային նախագծեր խմբից» Մարինե Սուքիասյանը գրում է. «Իշխանական նեղ խմբի՝ օր օրի էլիտարացող կյանքը սահուն դառնում է ամենաքննարկվող թեմաներից մեկը։ Իշխանությունը չի պատկերացնում դրա...
20:36 02/11/2019Նիկոլ Փաշինյանը ապօրինաբար առանձնատուն է զավթել. antifake.amԱյսօր` նոյեմբերի 2-ին, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերով ցույց տվեց այն առանձնատունը, ուր վերջերս ընտանիքի հետ միասին տեղափոխվել էր: Ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ընթացքում Նիկոլ...
17:47 02/11/2019Ամուսնանալ՝ ծովի մակերևույթից 1500 մետր բարձրության վրա«Մենք ապրենք: Մենք անսահմանության մեջ էինք ՝ հասնելով երկինք»:

13:23 26/06/2014«Североатлантическая солидарность» абсурдна, а «диктат из-за океана» доведет Евросоюз до беды. Заявление спикера Госдумы РоссииСергей Нарышкин сожалеет, что «многие европейские парламентарии и глобальные СМИ будто перестали замечать угрозу неонацизма в Украине».
11:36 26/06/2014Крушение судна «Севол»: президент Южной Кореи не приняла отставку премьераПрезидент Южной Кореи Пак Кын Хе сохранила пост премьер-министра за Чон Хон Воном. Об этом сообщает «Интерфакс» со ссылкой на южнокорейские СМИ. Газеты отмечают, что это решение было принято...
13:03 25/06/2014Украина на пути к миру: президент П. Порошенко предложит проект поправок в Конституцию о децентрализации власти«Уже завтра этот проект Конституции будет зарегистрирован в Верховной Раде Украины и направлен для выводов в Венецианскую комиссию».
12:47 25/06/2014Рейтинг хороших стран: Армения – лучшая на Кавказе, Азербайджан – в пятерке мировых аутсайдеровВ списке лучших стран мира Армения опережает всех своих соседей, являясь лидером на Кавказе. В СНГ же Армения занимает второе место.
13:40 24/06/2014Twitter отказывается «плясать под дудку» РоссииКомпания Twitter не намерена блокировать страницы по запросу властей России.
13:06 24/06/2014Украина реанимирует проект по созданию ядерного топлива«Мы сегодня реанимируем проекты создания ядерного топлива в Украине, основываясь на том, что у нас есть свое сырье и собственные наработки».
17:50 23/06/2014На митинге в Страсбурге азербайджанские оппозиционеры потребовали отставки Алиева, а от СЕ – не идти на поводу икорной дипломатиМитингующие требовали освобождения всех политзаключенных в Азербайджане и отставки президента Ильхама Алиева.
13:48 23/06/2014Россия и Иран подписали соглашение о сооружении еще двух энергоблоков АЭСРанее Камалванди говорил, что Иран решил построить еще два энергоблока АЭС при содействии России в провинции Бушер. По его словам, мощность каждого энергоблока АЭС составит 1000 МВт.
13:13 21/06/2014Иран и «шестерка» выработали базовый документ по ядерной проблеме, однако осталось множество «но»…Как указывает «РИА Новости», базовый документ потребует большой конкретизации и согласования существенных спорных моментов.
12:01 20/06/2014GPI-2014: Армения по-прежнему самая миролюбивая страна на Южном КавказеОтметим, что Армения стабильно лидирует в регионе еще с 2011 года.
09:52 20/06/2014В Болгарии жертвами наводнений стали 10 человекВ Болгарии в результате наводнений, вызванных ливнями, погибли 10 человек. Об этом сообщает «РИА Новости» со ссылкой на Agence France-Presse. В четверг от разгула стихии особенно пострадал...
13:07 19/06/2014У Испании новый король: Филипп VI приведен к присяге«Я клянусь честно исполнять свои обязанности, соблюдать и добиваться соблюдения конституции и законов и уважать права подданных и автономий».
13:08 18/06/2014В Вене продолжаются переговоры Ирана и «шестерки»… Опасения замглавы МИД ИРИ А. АракчиИранский дипломат отметил, что «у Тегерана сохраняются опасения по поводу того, в какой степени "шестерка" намерена придерживаться обязательств в рамках всеобъемлющего соглашения».
10:20 18/06/2014Взрыв во время просмотра матча ЧМ-2014 в Нигерии: есть жертвы и раненыеВ центре просмотра футбольных матчей в городе Даматуру на севере Нигерии прогремел взрыв, в результате чего несколько человек погибли, 15 получили ранения.
17:52 17/06/2014Турция поставляет в Азербайджан гробы с кондиционерами и специальными «иллюминаторами»Гроб работает на электричестве и имеет специальное окошко, через которое можно наблюдать за состоянием тела покойного.
13:43 17/06/2014Великобритания планирует вновь открыть посольство в ИранеПричиной этого стал приход к власти в Иране нового президента Хасана Роухани, а также достижение международного соглашения по ядерной программе ИРИ.
11:05 16/06/2014Поножовщина в турецком Стамбуле: убит гражданин Армении, еще 2 раненыОдин из пострадавших сообщил полиции Стамбула, что на них напала группа из 3 человек с ножами, затем неизвестные скрылись.
09:44 16/06/2014Нападение боевиков на город в Кении: погибли 26 человекЖертвами нападения группы вооруженных боевиков на город Мпекетони на юго-востоке Кении стали, по меньшей мере, 26 человек.
09:27 16/06/2014Сегодня отмечается День защиты детей АфрикиЕжегодно 16 июня по инициативе Организации африканского единства (Organization of African Unity) в мире отмечается Международный день африканского ребенка (International Day of the African Child).
10:50 14/06/2014Терроризирующие Ирак боевики из группировки ИГИЛ планируют захватить Турцию и АзербайджанВооруженная группировка «Исламское государство Ирака и Леванта» (ИГИЛ) распространила карту стран, которые она намерена захватить и применить в них законы шариата.