11:02 14/11/2019Ահազանգ. Նոր Հայաստանում մարդու արժանապատվությունը նսեմացվում է հենց առողջապահական համակարգումԲորբոսնած պատեր, կեղտոտ զուգարաններ, գարշելի հոտ Ավանի հոգեբուժարանում
10:41 14/11/2019Ֆեյսբուքը 2019թ.-ին փակել է 5.4 միլիարդ կեղծ հաշիվՆախօրեին՝ նոյեմբերի 13-ին, Facebook սոցիալական ցանցը հայտնել է, որ այս տարվա ընթացքում փակել է մոտ 5.4 միլիարդ կեղծ հաշիվներ, երեխաների նկատմամբ բռնության և ինքնասպանության վերաբերյալ միլիոնավոր...
13:04 13/11/2019Վարդան Ոսկանյան. Նման թափթվածությամբ հեռուն չենք գնաԵՊՀ իրանագիտության ամբիոնի վարիչ Վարդան Ոսկանյանն ուշադրություն է հրավիրել փաստին, որ ադրբեջանցի լրագրողի հարցը լսելու ընթացքում գրիչ փնտրող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին առաջինը գրիչ առաջարկեց հենց...
10:45 13/11/2019Պոլսահայ պատգամավորն արձագանքել է հայկական գերեզմանոցի վրա կառուցված զբոսայգու թեմայինԹուրքիայի հարավ-արևելքում գտնվող Մարդինի նահանգի Դարգեչիթ բնակավայրում` Թիրբիք անունով հայտնի տարածքում, ուր տեղակայված են հայկական և ասորական գերեզմանոցները ազգային զբոսայգի է կառուցվել: Այս մասին...
09:20 13/11/2019Արքայազն Հարին ու Մեգան Մարքլը հնարավոր է խախտեն ավանդույթըՄեծ Բրիտանիայի արքայազն Հարին և նրա կինը՝ Մեգան Մարքլը, հնարավոր է Սուրբ ծննդյանը չվերադառնան Մեծ Բրիտանիա: Դրա փոխարեն զույգը մտածում է մնալ ԱՄՆ-ում: Գազետա.
09:00 13/11/2019Գրքի տոն՝ ԵրևանումՆոյեմբերի 22-24-ը կանցկացվի Գրքի երևանյան երրորդ փառատոնը: Բոլոր միջոցառումների մուտքն ազատ է:
10:52 11/11/2019«Եկել եմ Գարիկ Սարգսյանի համար հարմար մի բան ընտրեմ». Հրաչյա ՀակոբյանԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի եղբայր Հրաչյա Հակոբյանը գրառում է կատարել ֆեյսուքյան իր էջում, լուսանկար և տեսանյութ հրապարակել՝ նշելով Արարատի մարզպետ Գարիկ...
18:18 09/11/2019Ինչպես տարբերել կեղծ լուրերը ընդհանուր լրահոսում. Արփինե ՀովհաննիսյանԻնչպես տարբերել կեղծ լուրերը ընդհանուր լրահոսում, ինչպես չդառնալ, որպես կանոն, լավ մշակված տեխնոլոգիաների զոհը և անգամ գործիք՝ այդ կեղծ լուրը շրջանառելու մեջ: ‹‹Իրավական կրթություն և...
20:41 08/11/2019Արմավիրցի երեխաների ոգևորությունն ու... վազքուղինԱրմավիրի թեթև աթլետիկայի մարզային ֆեդերացիան Ռաֆիկ Մարգարյանի անվան 2019թ. թեթև աթլետիկայի 3-րդ հուշամրցաշար է կազմակերպել: Թե ինչ պայմաններում են պարապում ու արդյունքների հասնում երեխաները՝...
14:12 07/11/2019Այստեղ վախենալու առիթը ոչ թե սատանային անիմաստ ծեսերով կենդանացնելու մեջ էԲանասիրական գիտությունների թեկնածու Ծովինար Խաչատրյանը գրել է. «Հայաստանում արհեստական բանականության ստեղծածն ավելի հանդուրժողական է ընդունվում, քան` բանականության տերերի երկունքը Դանթեի «Աստվածային...
18:39 06/11/2019Բաքվում ձերբակալվել է «Մի գնա» հայկական երգ լսող վարորդըԱդրբեջանի մայրաքաղաք Բաքվում ձերբակալվել է հայկական երգ լսող վարորդը: Այդ մասին հայտնում է Vesti.az- ը: Բաքվի ոստիկանության գլխավոր վարչության մամուլի ծառայության պետ, ոստիկանության մայոր Էլշադ...
12:17 06/11/2019Ափսոս էր հնարավորությունը. Էլինար Վարդանյան«Այլընտրանքային նախագծեր խմբի» անդամ Էլինար Վարդանյանը գրում է. «Լայն զանգվածներին և նույնիսկ կրթված շերտերին չի անհանգստացնում, որ դատարաններն օր օրի ընդգծում են իրենց կախյալությունը։ Չի...
20:48 05/11/2019Ինչ արժե մշակույթի նախարարության կողմից ժողովրդի «աչք բացելը»Համացանցում պտտվում է տխրահռչակ «ՀուԶանք ու Զանգը»-ի նախահաշիվը: Հանրությունը, որ առաջ չէր ընդունել ներկայացման գաղափարը, ոև գատուկ ֆինանսավորվել է մշակույթի ու կրթության նախարարության կողմից, հիմա...
18:18 05/11/2019Հայեր են տուժել Պետերբուրգում վերելակն ընկելու պատճառովՍանկտ Պետերբուրգում վերելակը, որում Հայաստանոից երկու բանվոր է եղել, ընկել է հորանը: fontanka.ru-ն գրում է, որ նրանցից մեկը 28, մյուսը՝ 35 տարեկան է: Տուժածների վիճակ ծանր է, ունեն բազմաթիվ բաց և փակ...
16:42 04/11/2019Եթե բանակցային գործընթացում կա դինամիկա, ապա այն բացասական է. ԱշոտյանՓաշինյանի հայտարարությունը մանիպուլատիվ է առ այն, որ շփման գծում երբեք այդքան հանգիստ չի եղել: Այս մասին այսօր` նոյեմբերի 4-ին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը:...
14:28 04/11/2019«Մենք պանծացնում ենք հարձակողական շարժումը, ոստումը, ապտակը և բռունցքը», «Կորչի´ կինը»Բանասիրական գիտությունների թեկնածու Ծովինար Խաչատրյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Մետրոյում բեմադրվել էր 1920-ականներին ծաղրուծանակի ենթարկված Աբովի ու Վշտունու պոեզիան. մեկ դար անց ռեակցիան չի...
12:12 04/11/2019Բարքերի փոփոխություն չեղավ. Մարինե Սուքիասյան«Այլընտրանքային նախագծեր խմբից» Մարինե Սուքիասյանը գրում է. «Իշխանական նեղ խմբի՝ օր օրի էլիտարացող կյանքը սահուն դառնում է ամենաքննարկվող թեմաներից մեկը։ Իշխանությունը չի պատկերացնում դրա...
20:36 02/11/2019Նիկոլ Փաշինյանը ապօրինաբար առանձնատուն է զավթել. antifake.amԱյսօր` նոյեմբերի 2-ին, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերով ցույց տվեց այն առանձնատունը, ուր վերջերս ընտանիքի հետ միասին տեղափոխվել էր: Ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ընթացքում Նիկոլ...
17:47 02/11/2019Ամուսնանալ՝ ծովի մակերևույթից 1500 մետր բարձրության վրա«Մենք ապրենք: Մենք անսահմանության մեջ էինք ՝ հասնելով երկինք»:

11:09 12/05/2012Narek Kazazyan awarded 3rd place in Eurovision Young Musicians competitionArmenia’s Narek Kazazyan came in third in Eurovision Young Musicians 2012 contest. Narek performed concerto for qanun and orchestra No. 2 E-Major by Khachatur Avetisyan. The qualifiers to the final...
16:34 11/05/2012Balloon fire-suffered people safe, though being curedPeople that suffered balloon fire in Republic Square are safe, Health Ministry press service informed Panorama.am.
11:23 11/05/2012Cafesjian Center for the Arts hosts Swarovski Crystal PalaceVincent Van Duysen’s aesthetic is characterized by a mixture of simplicity and sensuality and a preference for primary forms and compact volumes
15:00 10/05/2012Stepan Grigoryan: RPA-PAP highly possible to form coalitionAccording to the expert single-party system is not praised and the international community will hail the coalition initiative
13:44 10/05/2012Fashion Festival and 4th National Fashion and Design Award ceremony to be held in YerevanThe fashion event aims to present the available brand stores of Yerevan and individual modeling artists’ works.
16:25 09/05/2012Three pieces by Aram Khachaturian in one concertToday the Armenian Philharmonic Orchestra will perform a concert featuring three pieces by Aram Khachaturian – Piano Concerto, Violin Concerto and Concerto-Rhapsody for Cello and Orchestra.
16:57 06/05/2012Criminal proceedings launched into vote buying cases – TruzyanProsecutor General’s Office has launched criminal proceedings into vote buying cases in constituency No.
12:59 03/05/2012Military parade in Artsakh to differ in its size and arms typesOn May 9 a high level military parade will be held in Artsakh on the occasion of the 20th anniversary of Shushi liberation war
10:01 03/05/2012Head of CIS observation mission signified peaceful campaigningChairman of Armenia’s Central Election Commission Tigran Mukuchyan received Wednesday head of CIS observation mission in Armenia’s parliamentary elections Vladimir Garkun
12:25 30/04/2012K. Achemyan: RPA has large number of electorate“In this stage the campaign can be normally assessed. However, some political forces unveil shortcomings, which are being immediately recorded by the police and specified institutions,” Republican...
12:15 30/04/2012ADHS 2010: children U5 experience stunted growth or are too shortOn April 30, the National Statistical Service and the Ministry of Health of Armenia presented at a local seminar the key findings of the 2010 Armenia Demographic and Health Survey (ADHS).
13:36 28/04/2012ASA head about Armenian parliamentary electionsArmenian Sociological Association and Baltic Surveys / The Gallup Organization commissioned by ArmNews TV are conducting election survey
19:29 27/04/2012Hermine Naghdalyan: Regrettably, some delegates participate in Azerbaijan’s show“PACE spring session heard a report on the situation of internally displaced persons (IDPs) in the North Caucasus.
15:12 26/04/2012Electoral commission to consider Pashinyan’s bid on April 27Nikol Pashinyan, a candidate for parliament in constituency No. 7, demands that electoral commission No. 7 annul parliamentary candidate Samvel Alexanyan’s registration.
17:54 25/04/2012Assyrian Genocide monument unveiled in YerevanAccording to Arsen Mikhaylov, the Chapter Secretary of the Assyrian Universal Alliance (AUA) in Armenia, Armenians, Assyrians and Greeks have not forgotten the pain of Genocide
11:44 24/04/2012U.S. Ambassador pays tribute to Armenian Genocide victimsPutting flowers in Tsitsernakaberd Memorial Complex U.S. Ambassador and his spouse crossed themselves and left
10:12 24/04/2012History of Tsisernakaberd Memorial ComplexMany people are visiting Tsitsernakaberd Memorial Complex to bow to the memory of the innocent victims of the Armenian Genocide committed under Ottoman Turkey.
09:52 24/04/2012Serzh Sargsyan: no words can express what we are going throughPresident Serzh Sargsyan issued an address on the occasion of the Armenian Genocide Commemoration Day.
15:16 23/04/2012Three Persian Gulf islands to form a new provinceThree Persian Gulf islands of Abu Musa and the Greater and Lesser Tunbs will form to-be-founded Persian Gulf province, FARS news agency report says.
11:55 23/04/2012Yerevan officially awarded World Book CapitalOn the 23rd of April the United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO) marks celebration of World Book