16:16 14/08/2019Թափանցիկ, օբյեկտիվ բանակցությունները ենթադրում են երկու կողմերի, այլ ոչ թե միայն մեկի ներկայությունը. «Սանիթեք»«Սանիթեք» ընկերության տնօրինությունը հաղորդագրություն է տարածել, որով արձագանքել է նախօրեին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և քաղաքապետ Հայկ Մարությանի մեջև տեղի ունեցած աշխատանքային հանդիպմանը։ « «Սանիթեք»...
12:00 14/08/2019Երիտասարդական ԱԱ. Հովհաննես Մաղաքյանը կպայքարի բրոնզե մեդալի համարԷստոնիայի մայրաքաղաք Տալինում շարունակվում է ըմբշամարտի երիտասարդական աշխարհի առաջնությունը։ Օգոստոսի 13-ին պայքարի մեջ են մտել ազատ ոճային ըմբիշները 61, 74, 86, 92 և 125 կգ քաշային կարգերում։ 61 կգ...
18:00 13/08/2019Ականատես եղանք «Ազիզյաններ»-ի գլխավոր դերակատարի և ՀԺ-ի գլխավոր նախկին խմբագրի միջև վատ բեմադրված հարցազրույցի. ՖարմանյանԱզգային ժողովի նախկին պատգամավոր Սամվել Ֆարմանյանը արձանագրում է, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և քաղաքապետ Հայկ Մարությանի այսօրվա հանդիպումից տպավորություն է ստացել, որ Երևանը շարունակելու է մնալ...
15:29 13/08/2019Երիտասարդ արվեստագետի գեղանկարչական գործերը թարմություն են տվել Նարեկացի արվեստի միության ցուցասրահինԵրիտասարդ արվեստագետ Լիլիթ Գուլիկյանի անհատական ցուցահանդեսն է բացվել «Նարեկացի» արվեստի միությունում։ ՆԱՄ-ի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ ցուցահանդեսին ներկայացվել են գեղանկարչական գործեր,...
12:25 13/08/2019Պլասիդո Դոմինգոն մեղադրվում է սեռական ոտնձգություններ կատարելու մեջՏասնամյակներ շարունակ օպերայում ամենահայտնի ու ամենաազդեցիկ մարդուն՝ իսպանացի երգիչ Պլասիդո Դոմինգոյին, 9 կանայք մեղադրում են սեռական ոտնձգություններ իրականացնելու մեջ։ Այս մասին հաղորդում է...
14:40 12/08/2019«ՀՊՏՀ ռեկտորի ժ/պ-ի կողմից իբրև իր մշակած բարեփոխումներ ներկայացվող քայլերն էլ յուրովի գրագողության արդյունք են»«ՀՊՏՀ ռեկտորի ժ/պ Ռուբեն Հայրապետյանը շատ հաճախ վերադասի համակրանքը շահելու համար ձգտում է երևալ իբրև «մեծ բարեփոխիչ»: Իսկ իր քայլերին ընդդիմացողներին էլ ներկայացնում է իբրև հետադիմական հայացքներ...
10:41 10/08/2019Իսկ կառավարությունը համեստորեն անգործ էՀայկ Մարտիրոսյանը տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ ներկայացնում է իր և «Դեպի կայուն էկո համակարգեր» ՀԿ ղեկավար Կարեն Աղաբաբյանի նախաձեռնության մասին՝ աղետյալ արագիլներին փրկելու հետ կապված։
16:00 09/08/2019Փաշինյանի ու նրա պատվիրակության համար Ղրղզստանում կատարել են Սիլվա Հակոբյանի երգը«Ղրղըզ արտիստը ի պատիվ հայկական պատվիրակության կատարում է «Ես չեմ ուզում քեզ մոռանալ» երգը»,-գրել է աշխատանքային այցով Ղրղզստանում գտնվող Նիկոլ Փաշինյանն ու ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել...
12:29 08/08/2019Տնտեսագիտական համալսարանի՝ բողոքի ակցիա իրականացնող դասախոսները նամակ են ներկայացրել վարչապետինՀայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի անձնակազմը բողոքի ակցիա է անում կառավարության դիմաց՝ ընդդեմ ռեկտորի պաշտոնակատար Ռուբեն Հայրապետյանի։ ՀՊՏՀ-ի դասախոս Գագիկ Ասլանյանը ակցիայի ժամանակ...
09:00 08/08/2019Աղթամարի Սուրբ Խաչի պատարագը՝ սեպտեմբերի 8-ին«Արևելք»-ը գրում է. «Վանայ լիճի Ախթամար կղզիին մէջ գտնուող Սուրբ Խաչ եկեղեցին վերաբացուելէն յետոյ 7-րդ անգամ կը պատրաստուի ամէնամեայ պատարագին: Վկայակոչելով թրքական աղբիւրը՝ Akunq.net կը հաղորդէ, թէ...
11:55 07/08/2019«Վուլվերհեմփթոն». Ո՞վ է «Փյունիկ»-ի մրցակիցըԵվրոպա լիգայի 2019/20թթ. խաղարկությունում «Փյունիկը» կարողացավ հաջողությամբ հաղթահարել որակավորման առաջին 2 փուլերը և երկրորդ տարին անընդմեջ դուրս եկավ որակավորման 3-րդ փուլ։ Այս փուլում թիմը...
11:47 05/08/2019Խաղողօրհնեքը կնշվի օգոստոսի 18-ինԱյս տարի Խաղողօրհնեքը կնշվի օգոստոսի 18-ին։ Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին մեծ շուքով և հանդիսավորությամբ է նշում Ս.
10:07 05/08/2019«Մեծարգո պարոն ոստիկանապետ, ցավով ու շատ մեծ հիասթափությամբ տեղեկացնում եմ Ձեզ»Հենց մտնեք ՀՀ ոստիկանության ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջ, կգտնեք այս նամակը՝ մի քանի օրինակով։ Panorama.am-ը որոշեց այն բերել լրատվական դաշտ, որպեսզի նամակագրի հարցադրումները լինեն ուշադրության...
15:48 03/08/2019Իշխանությունները, իրական խնդիրները թողած, գերադասում են PR-վել իրենց հետ ոչ մի կապ չունեցող Կալավանի ֆոնին. Արթուր Ղազինյան«Հայաստանում օրեցօր ավելանում են ճանապարհատրանսպորտային պատահարները՝ վթարներն ու վրաերթերը, որոնց հետևանքով կյանքից զրկվում են Հայաստանի հարյուրավոր քաղաքացիներ։ Զարմանալի է, որ այս խնդրի շուրջ...
09:00 01/08/2019Եզակի ցուցահանդես՝ Հայաստանի Ազգային պատկերասրահում«Հին Հռոմի գունեղ տեսիլները․ խճանկարներ Կապիտոլյան թանգարաններից»
12:30 31/07/2019Գևորգ Խուրշուդյան. Հարգելի Փաշինյան, խորապես ցավում եմ, որ Ձեր անվտանգությունն ապահովում են նման անկիրթ ու անդաստիարակ մարդիկ«Շատ ամոթալի վիճակ էր, անկեղծ, ես ինձ վատ էի զգում»
09:45 29/07/2019Քննարկում՝ «Լավ, բա մասնագետ չկա՞»«Արագիլների մասին չգիտեմ ինչ ասեմ, շատ խորը ազդված եմ, էսօր գնացել էինք Armenian Birdwatching Association -ի հետ, որ տեսնենք ինչ միջոցներ կարելի ա ձեռնարկել նրանց օգնելու համար։ Թռչունների վիճակը շատ...

15:48 19/03/2014Власти Азербайджана вновь проигнорировали призывы международного сообщества освободить политзаключенныхПримечательно, что это происходит на фоне передачи Азербайджану председательства в Комитете министров Совета Европы.
21:20 18/03/2014«Арабы» и «турки» все же всерьез рассорили главу Минюста Армении с депутатом А. Рустамяном. Г. Товмасян обещает «ответить»…Иноязычные слова, которые стали поводом для настоящих, даже переходящих рамки этических норм, дебатов в ходе заседания Национального Собрания Армении 24 февраля с.г., продолжают оставаться в...
14:49 18/03/2014Сборной Азербайджана запретили участие в Чемпионате Европы из-за скандала с допингомНазаров отметил, что до решения допингового скандала азербайджанская сборная будет отстранена от участия во всех международных соревнованиях.
15:19 17/03/2014Комиссия по вопросам этики занялась выходками депутатов НС Армении М. Бадеяна и А. Мовсисяна, а также просьбой Н. ПашинянаЗаявление Комиссия по этике получила еще 13 декабря 2013г., а ранее, 11 декабря, представителей национального езидского объединения «Синджар» принял вице-спикер парламента РА Эдуард Шармазанов.
14:08 15/03/2014Amnesty International требует от властей Азербайджана немедленно освободить двух оппозиционных лидеровКак отмечает правозащитная организация, в Азербайджане по меньшей мере 17 узников совести, которые арестованы только из-за их мирных попыток реализации своего права на свободу слова.
13:13 14/03/2014Сайт президента России подвергается DDoS-атаке. Хакеры ведут наступление и по другим «фронтам»«Идет мощная атака на сайт www.kremlin.ru. В связи с тем, что атака продолжается, возможны перебои в его работе».
12:45 13/03/2014Новая волна протестов в Турции: погибли 2 человекаВ Турции массовые акции протеста были вызваны сообщением о смерти 15-летнего мальчика, который находился в коме с лета 2013 года.
10:15 13/03/2014Израильская авиация атаковала почти 30 целей в секторе ГазаВВС Израиля нанесли в ночь на четверг, 13 марта, удары по 29 целям в секторе Газа. Об этом сообщает «РИА Новости». Данных о жертвах и разрушениях не поступало. Согласно информации, авиаудары были...
19:29 12/03/2014«Эрдоган – убийца». Смерть 15-летнего мальчика из-за действий полиции привела к митингам по всей ТурцииВ Турции накануне прокатилась волна акций протеста, вызванных сообщением о смерти 15-летнего мальчика, который находился в коме с лета 2013 года.
13:12 12/03/2014Если Крым войдет в состав России, Грузии предоставят план по членству в НАТО. Статья в «Коммерсантъ»Согласно информации, Грузии могут предоставить план в ходе намеченного на сентябрь саммита НАТО в Великобритании.
14:00 11/03/2014«Без помощи Ирана Нахичеван не смог бы прорвать экономическую блокаду». Заявление посла ИРИ в Азербайджане«При желании стран, вовлеченных в карабахский конфликт, Иран может содействовать процессу урегулирования конфликта».
12:31 11/03/2014Эдвард Сноуден заявил, что ни о чем не жалеет, и призвал американцев шифроватьсяБывший сотрудник Агентства национальной безопасности США Эдвард Сноуден по видеосвязи из Москвы выступил на фестивале цифровых технологий в Техасе.
19:03 10/03/2014Давутоглу представил «четкую и ясную» позицию Турции по вопросу КрымаГлава МИД Турции заявил, что решение парламента Крыма о проведении 16 марта референдума по определению статуса автономии вызывает серьезную обеспокоенность официальной Анкары.
14:17 10/03/2014Хасан Роухани: Установление новых отношений с ЕС – приоритет внешней политики Иранапо словам президента, Иран и Европейский союз могут сотрудничать в вопросах, касающихся ситуации в Сирии, Ираке, Афганистане.
12:44 08/03/2014Власти Крыма объяснили решение о вхождении автономии в состав России и изменении вопросов на референдумеРанее руководство Крыма планировало провести референдум 30 марта. На нем хотели вынести только один вопрос, однако...
09:22 08/03/2014В небе над Вьетнамом пропал лайнер Malaysian Airlines с 239 пассажирами на бортуНад Южно-Китайским морем пропал Boeing 777-200 авиакомпании Malaysia Airlines. Об этом сообщает Reuters. Самолет вылетел из Куала-Лумпура в 0:41 по местному времени и должен был сесть в Пекине в...
13:58 07/03/2014Турция вновь пытается стереть со страниц истории города Ани следы армянской идентичностиВ информации о городе Ани говорится о всех и обо всем, за исключением армян. Упоминаются также сасаниды, византийцы, грузины, племена Ак-коюнлу и Кара-коюнлу, османы, русские, но никак не армяне.
13:29 06/03/2014Турция запретит въезд в страну азербайджанским чиновникам-нурсистамПо приказу премьер-министра Турции Реджепа Тайипа Эрдогана в стране начали формировать список азербайджанских чиновников, связанных с движением нурсистов.
14:02 05/03/2014После матча Армения-Россия в Краснодаре Генриху Мхитаряну вручат приз «Звезда» как лучшему игроку стран СНГ и Балтии в 2013г.«Цель сборной Армении – выигрывать в каждом матче. И еще: нам пора попасть на чемпионат Европы. Но чтобы эту задачу в 2016 году решить, нужно не мечтать, а вкалывать».
18:19 04/03/2014На теле вернувшегося из азербайджанского плена 77-летнего гражданина Армении М. Ходжояна обнаружены многочисленные следы насилияСостояние здоровья М. Ходжояна очень тяжелое, на теле пожилого мужчины обнаружены многочисленнее следы насилия, он никого не узнает и почти не разговаривает.