15:19 27/07/2019Աշխարհի չորս քաղաք, որտեղ միշտ շատ շոգ էԱմառը Երկիր մոլորակում բնակվողներին մեկ ուրախացնում է իր տաքությամբ, մեկ վախեցնում հեղեղներում և անսպասելի ցրտով։ Սակայն Մոլորակի վրա կան վայրեր, որտեղ ողջ տարի տաք եղանակ է, նույնիսկ շոգ։ vesti.ru...
11:11 27/07/2019«Գահերի խաղ» ստեղծողները կլքեն HBO-նՀանրահայտ «Գահերի խաղը» ֆիլմի ստեղծողներ Դեյվիդ Բենիոֆն ու Դենիել Ուեյսսը հնարավոր է հեռանան HBO-ից։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է Тhe Hollywood Reporter-ն: Նշվում է, որ նրանց...
14:22 25/07/2019ՀԿ-ն «զավթում» է քաղաքապետարանը«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, ամռան այս տոթ ու տապին այլևս անհնար է դիմանալ էպիդեմիայի սպառնացող վտանգին, անհնար է չտեսնել աղբակույտերը, որոնք հեղեղել են մեր ողջ մայրաքաղաքը։ Մեր սիրելի քաղաքի...
13:16 25/07/2019Շերեմետևոյում օդանավասանդուղքը հարվածել է Երևան թռչող ինքնաթիռինՄոսկվայի Շերեմետևո օդանավակայանում միջադեպ է տեղի ունեցել, երբ Մոսկվա-Երևան ինքնաթիռը պատրաստվելիս է եղել թռիչքի։ Այս մասին գրում է РБК-ն։ Ինքնագնաց օդանավասանդուղքը բախվել է Nordwind ավիաուղիների...
10:29 25/07/2019Տոկիո-2020-ի մեդալներըՄեկ տարուց Տոկիոն ընդունելու է 2020 թ. Օլիմպիական խաղերը։ Հետհաշվարկ սկսելու համար կայացել է հատուկ արարողությունը։ korrespondent.net-ի հաղորդմամբ, այդ միջոցառնան ժամանակ ներկայացվել են Օլիմպիական...
11:50 24/07/2019Մոսկվայում ձերբակալվել է Ալեքսեյ ՆավալնինԸնդդիմադիր Ալեքսեյ Նավալնուն իր տան դիմաց ձերբակալել են և տեղափոխել ոստիկանության բաժանմունք։ Այս մասին գրում է «Բի Բի Սի»-ն՝ վկայակոչելով Նավալնիի ինսթագրամի էջը։ «Ճիշտ են ասում, որ երբեմն սպորտը...
11:30 24/07/2019Ռուսաստանում հայտարարել են՝ հայաստանյան ելակի մեջ երկաթը քիչ էՌոսպոտրեբնադզորի փորձագետները «Ռուսաստանն այսօր» (Россия сегодня) ծրագրի շրջանակում գնահատել են այս սեզոնին առավել մեծ պահանջարկ ու սպառում ունեցող մրգերում ու հատապտուղներում վիտամինների...
09:16 24/07/2019Spice Girls-ը որոշել է ելույթ ունենալ, քանի դեռ երեխաներն արձակուրդում ենSpice Girls խմբի անդամները հնարավոր է Մեծ Բրիտանիայում հաջող համերգաշրջանից հետո Լաս Վեգասում համերգներից վաստակեն յուրաքանչյուրը 5 միլիոն դոլար։ Ռիա նովոստի կայքը, հղում անելով Mirror-ին, գրում է,...
14:36 23/07/2019«Տիկնայք և պարոնայք գեներալներ»-ի հետքերովԱղվան Պողոսյանն իր Ֆեյսբուքի էջում գրում է.«Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ զինված ուժերի պաշտոնական միջոցառման ժամանակ, իր ելույթում ասել էր, որ «Հեռու չէ այն օրը,երբ կհնչի նաև տիկնայք և պարոնայք գեներալներ»...
13:55 22/07/2019Թե բա՝ Սևանը մաքրվում էՍա վերջին պաշտոնական հաղորդագրությունն է։ Այ, Բայկալը՝ հա, բայց Սևանը հաստատ չէ։ Տեսնելու է դա էլ, հո ասելով չի։ Ու ինչն է անհարմար։ Երբ վարչապետի, ասել է՝ իշխանության դիրքորոշումը հակասում է...
11:06 22/07/2019javakhq.info. ՔՊ անդամը միացավ ստորագրահավաքին«javakhq.info»-ն հայտնում է, որ ՔՊ անդամ Սոֆյա Հովսեփյանը միացել է Ստամբուլյան կոնվենցիայի դեմ ստորագրահավաքին: Դուք ևս դեռ ունեք հնարավորություն մերժելու Ստամբուլյան կոնվենցիան, որն ի դեպ՝ հակասում...
09:49 22/07/2019Քենսինգտոնյան պալատը տարածել է արքայազն Ջորջի նոր նկարները՝ 6-ամյակի կապակցությամբՔենսինգտոնյան պալատը տարածել է Քեմբրիջի դուքս ու դքսուհի Ուիլյամի ու Քեյթ Միդլթոնի որդու՝ արքայազն Ջորջի նոր լուսանկարները՝ նրա ծննդյան կապակցությամբ։ Այս մասին գրում է Daily Mail-ը։ Ջորջը դառնում է...
12:08 20/07/2019Փաշինյանը միֆը ուզում է իրականություն դարձնել. դատավորների դիմադրությունը աջակցության կարիք ունիՀրապարակախոս Վահան Իշխանյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրում է.«Ընդդիմադիր Նիկոլ Փաշինյանը ստեղծել էր այն միֆը, թե Հայաստանի բոլոր դատավորները գործադիր իշխանության կամակատարներն են, և երբ վարչապետ դարձավ...
12:09 19/07/2019Պարո՛ն Փաշինյան, որքան էլ ցավալի` Դուք չե՛ք տիրապետում իրավիճակին. Մեսրոպ ՄանուկյանՕգտատեր Մեսրոպ Մանուկյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Ապրիլի 26-ի Ձեր հայտնի live միացման ժամանակ անրադարձ կատարեցիք ՀՀ-ում օրինական գրանցված 562 043 աշխատողներին . . . Պարո՛ն Փաշինյան, որքան էլ...
10:40 19/07/2019Երեկ Նիկոլ Փաշինյանն առաջին ուժը կիրառեց իր հիմնական հենարանի դեմ. Արմեն ՄինասյանՔաղաքագետ, վերլուծաբան Արմեն Մինասյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Օրվա ընթացքում հետևում էի Իջևանում տեղի ունեցածի մեկնաբանություններին ու տեղի ունեցողին։ Կարող եմ առանձնացնել երկու գիծ, որ...
17:48 18/07/2019Լևոն Գլաստյանը անհամբեր սպասում է ձերբակալություններիՀամահայկական բնապահպանական ճակատի անդամ Լևոն Գլաստյանը գրել է. «Անհամբեր սպասում եմ, որ նաև կձերբակալվեն տասնյակ տարիներ անատառագողությունը հովանավորած և մարդկանց դրա ասեղի վրա նստեցրած նախկին և...
12:21 17/07/2019Բոլոր ճանապարհները տանում ենՈրպեսզի լուսանկարը զարմանք չհարուցի, ֆեյսբուքյան օգտատերը բացատրում է. «Զեբրան անցնում ես, գազոնը թռնում ես, ու ՝ ուղիղ բոքսի վրայի բեսեդկեն»։ Ինչպես ասում են՝ օկ։ Հռոմ չէ, բայց գնում ենք։
12:26 15/07/2019Մեռնելիք է. Հրանտ Մելիք-ՇահնազարյանՔաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը Ֆեյսբուքի էջում գրել է.«Վեթինգի և Վահե Գրիգորյանի իրավաքաղաքական հայտարարության մասին Վենետիկի հանձնաժողովի դիրքորոշումը տեսել եք, չէ՞։ Իսկ տեսե՞լ եք, թե «Հայկական...
12:20 12/07/2019Մերկելի համար փոխել են արարողակարգըԳերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելն ու Դանիայի վարչապետ Մետտե Ֆրեդերիկսը Բեռլինում բանակցություններից առաջ նստած են լսել ազգային օրհներգները: Գերմանական ԶԼՄ-ների հաղորդմամբ, դա պայմանավորված է կանցլերի...
11:07 12/07/2019ԱՆ-ն հորդորում է չլողալ Սևանա լճի այն լողափերում, որտեղ կան կապտականաչ ջրիմուռներԱռողջապահության նախարարությունը հորդորում է քաղաքացիներին Սևանա լճի ափամերձ որոշ տարածքներում, որտեղ կապտականաչ ջրիմուռներ են նկատվում` խուսափել լողալ այդ հատվածներում: ԱՆ-ից հայտնում են, որ...

12:36 04/03/2014Посольство Армении в США: Искажая историю и суть конфликта, Азербайджан готовит почву для новой агрессии против Карабаха«Азербайджан стремится преподнести себя как жертву, тем самым подготавливая почву как внутри страны, так и за ее пределами, чтобы развязать еще одну войну против Нагорного Карабаха».
10:43 04/03/2014Названы самые дорогие города мира – Сингапур и ТокиоБританский исследовательский центр The Economist Intelligence Unit (The EIU) составил рейтинг самых дорогих городов для жизни в 2014 году.
12:40 03/03/2014Армянские хачкары в Джульфе оказались в пятерке значимых произведений искусства, подвергшихся вандализму в 21-ом веке«При этом официальный Азербайджан, несмотря на многочисленные доказательства, отрицает факт вандализма, как и армянскую историю Нахичевани в целом», - пишет Novate.ru.
11:55 03/03/2014Армения и Иран расширяют сотрудничество в информационной сфереОзнакомившись с работой подразделений Общественного радио, представители телерадиокомпании Ирана обсудили с Арменом Амиряном подготовку совместных радиопередач.
10:37 03/03/2014Северная Корея произвела запуск двух ракетСеверная Корея произвела запуск двух ракет малой дальности. Как передает BBC, об этом сообщило министерство обороны Южной Кореи. Согласно информации, с восточного побережья полуострова были запущены...
12:39 01/03/2014Антиармянское мероприятие в Школе права и дипломатии имени Флетчера оказалось выдумкой азербайджанских СМИВ университете была проведена лекция профессора Джона Керона, во время которой агдамские события не были упомянуты.
14:20 28/02/2014Разыгрывая карту «Ходжалу», Баку пытается отвлечь внимание от геноцида армян в Сумгаите, Баку, Кировабаде…В материале рассказывается, что на антиармянских митингах, начавшихся 26 февраля на центральной площади Сумгаита, руководители города открыто призывали к насилию в отношении армян.
10:36 27/02/2014Сайт Karabakhinfo.com фальсифицирует фотографии и информацию об агдамских событиях 1992 годаУровень и аргументационная база сайта свидетельствуют о том, что он рассчитан на непритязательного читателя, склонного к эмоциональному восприятию.
16:10 26/02/2014Палата представителей Южной Дакоты отклонила антиармянский законопроектПосле бурного обсуждения в Палате представителей один из авторов резолюции - Лэнс Рассел - согласился отложить, а затем вовсе снял резолюцию с обсуждения.
15:02 25/02/2014Президент США Барак Обама дал добро Грузии на налаживание отношений с РоссиейГрузинская делегация во главе с премьером Ираклием Гарибашвили отправилась в США с официальным визитом...
14:15 24/02/2014Футбольный клуб «Атлетико Мадрид» не стал помогать азербайджанской пропаганде даже за деньгиОднако во время игры ни траурных, ни даже обыкновенных черных повязок на руках футболистов «Атлетико» не оказалось.
12:15 22/02/2014Zaman призывает родителей уберечь психику детей, запретив им смотреть выступления премьера Турции Эрдогана«Если Верховный совет по радио и телевидению Турции не предпримет мер, эта обязанность должна лечь на плечи родителей,в противном случае, у детей могут возникнуть необратимые психологические травмы».
17:36 21/02/2014Родственники армянского военнопленного Акопа Инджигуляна побывали в парламенте АрменииСегодня родственники оказавшегося на контролируемой Азербайджаном территории армянского военнослужащего Акопа Инджигуляна – мать, отец и брат, побывали в парламенте Армении.
15:15 21/02/2014США выразили озабоченность по поводу новых поправок в закон об НПО в АзербайджанеПо словам посла Бэра, эти поправки еще больше ограничили пространство для свободного и независимого гражданского общества и противоречат обязательствам Азербайджана перед ОБСЕ.
19:31 20/02/2014Турецкие СМИ обвиняют глав МИД и Минобороны Азербайджана в связях с созданным Ф. Гюленом движением нурсистовПортал обвинял в «партнерстве» с Гюленом также и Госнефтекомпанию Азербайджана (SOCAR).
14:50 20/02/2014В Баку полиция разогнала митинг в поддержку запрещенного властями рэпера «Кабуса»Этой акцией организация хотел привлечь внимание общественности к нарушениям прав и свобод человека в Азербайджане.
10:14 20/02/2014На аварийной японской АЭС «Фукусима-1» произошла утечка более 100 тонн радиоактивной водыНа аварийной японской АЭС «Фукусима-1» обнаружена утечка более 100 тонн радиоактивной воды. Как сообщает агентство Reuters, соответствующее заявление сделала компания-оператор станции – «Tokyo...
13:41 19/02/2014Президент Турции Абдулла Гюль одобрил скандальный законопроект о цензуре в Интернете«Эта законодательная инициатива вызвала волну недовольства в обществе и рассматривается как попытка ввести на государственном уровне интернет-цензуру».
12:23 19/02/2014Министр обороны Армении Сейран Оганян позавтракал с военнослужащимиМинистр обороны Армении Сейран Оганян сегодня утром неожиданно посетил одну из воинских частей. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении. В воинской части глава Минобороны Армении...
13:22 18/02/2014На муниципальных выборах в Турции одну из партий будет представлять армянкаВ стамбульском районе Адалар все кандидаты от Народной демократической партии – женщины, причем одна из них армянка, две – гречанки, одна американка, а другая – из алевитской общины.