17:50 24/08/2019Շրջակա միջավայրի նախարարությունը մինչև սեպտեմբերի 4-ը որոշում կկայացնի. ecolur«ԷկոԼուր»-ը գրում է.«Շրջակա միջավայրի նախարարությունը մինչև սեպտեմբերի 4-ը որոշում կկայացնի, արդյո՞ք Ամուլսարի ծրագիրը պետք է անցնի նոր Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատում: Հիշեցնենք, որ ս.թ.
10:38 24/08/2019«400 միլիոն դոլար ներդրած Լիդիանի բորսայի արժեքը 100 միլիոն ա»Արման Յարալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «ՀՀ-ում 400 միլիոն դոլար ներդրած Լիդիանի բորսայի արժեքը 100 միլիոն ա :) Վերջը մեկը աուդիտ անելու ա, թե էդքան ինչի վրա են ծախսել? ծախսել են, թե դուս են...
13:13 23/08/2019Ամուլսարի մասին ճիշտ զուգահեռները«... էդ քառակուսի մտածելակերպով շատերը կողմ են Ամուլսարի շահագործմանը որովհետև, վիձիծե լի, իրանց ֆանտազիան չի հերիքում որ դեմ էղնին ու տակից դուրս գան, ինչխոր ավտո քշելուց ֆանտազիաները չի հերիքցնե...
09:00 22/08/2019Բրիտանիայի վարչապետ Ջոնսոնի սիրեցյալին մերժել են Միացյալ Նահանգներ մուտքըԱՄՆ-ը մերժել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնի ընկերուհուն՝ Քերի Սայմոնդսին, վիզա տրամադրել՝ երկիր մուտք գործելու համար։ Այս մասին, ինչպես գրում է Gazeta-ն, հայտնել է Daily Mail-ը: Ըստ...
09:13 21/08/2019Գյուղական փոքր, քիչ աշակերտ ունեցող դպրոցների քանի՞ ուսուցիչ է դառնալու գործազուրկ«Նախարար Արայիկ Հարությունյանը հայտարարել է, որ հաջորդ տարի, հունվարի 1-ից, դպրոցներում ուսուցիչների նվազագույն աշխատավարձի շեմը 108 հազար դրամից պակաս չի լինելու։ Գյուղական փոքր, քիչ աշակերտ ունեցող...
11:03 20/08/2019Կենտո Սուզուկին փնտրում է ընտանիք Երևանում«Բարև ձեզ! Իմ անունը Կենտո է: Ես փնտրում եմ Երևանում ընտանիք, որը կհամաձայնի ինձ հյուրընկալել իր տանը: Ես ծնվել և մեծացել եմ Ճապոնիայում, սակայն վերջին երկու տարին սովորել եմ UWC Դիլիջանի միջազգային...
10:07 20/08/2019Բաց Նամակ Նիկոլ Փաշինյանին«Հա, պարոն վարչապետ, այսօր տեղի ունեցավ այն, ինչ պիտի տեղի չունենար։ Եվ առաջին հերթին պիտի տեղի չունենար հենց ձեզ համար, այսօր, ձեր իշխանության օրոք ոստիկանը կրկին ձեռք բարձրացրեց հայրենատեր...
09:00 20/08/2019«Գութան» Հայաստանի ավանդական երգի-պարի 6-րդ փառատոնը նվիրվում է Կոմիտասի 150-ամյակինOգոստոսի 23-ին` ժամը 19։00-ին, Գաֆէսճեան քանդակների պարտեզում (Կասկադ) տեղի կունենա «Գութան» Հայաստանի ավանդական երգի-պարի 6-րդ փառատոնը, որն այս տարի նվիրվում է Կոմիտաս Վարդապետի ծննդյան...
15:40 19/08/2019Այսօր նշվում է Լուսանկարչության համաշխարհային օրըԼուսանկարն այն եզակի երևույթներից է, որում կարելի է անմահացնել իրադարձությունները, գեղեցիկ վայրերը, սիրված դեմքերը, պահերը, որոնք երբեք չեն կրկնվի: Լուսանկարների շնորհիվ կարելի է վերադառնալ անցյալ,...
12:27 19/08/2019Նեթանյահուի կինը դեպի Կիևի ինքնաթիռում սկանդալ է սարքելԻսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուի կինը ՝ Սառան, այս գիշեր դեպի Կիևի թռչող ինքնաթիռում սկանդալ է սարքել։Այս մասին գրել է «Вести Израиля» կայքը։ Սառա Նեթանյահուն դժգոհել է, որ ինքնաթիռի...
11:19 19/08/2019«Ամուլսարի խնդրի քննարկումը առիթ դարձնենք ավելի ընդհանուր հարցի»«Թեև չեմ սիրում նույն թեմայից "տրիլիոն" անգամ գրել, բայց այս մեկն էլ գրեմ Ամուլսարի թեմայով: Ես ուզում եմ շեշտեմ, որ ինձ համար այս խնդրում առանցքայինը, կարևորը թիվ մեկը հետևյալն է: Ամուլսարի խնդրի...
11:50 17/08/2019«Տղա եղեք» կարգախոսով մոտոերթ՝ ընդդեմ Ստամբուլյան կոնվենցիայիՎԵՏՕ շարժումն այսօր ակցիա է իրականացնում հանրապետության 11 քաղաքներում` ընդդեմ Ստամբուլյան կոնվենցիայի վավերացման: Նախաձեռնության հեղինակ Նարեկ Մալյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ երեք ամիս...
09:47 17/08/2019Վանաձոր-Ալավերդի-Բագրատաշեն ճանապարհահատվածը բեռնատարների համար փակ էԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ Վանաձոր-Ալավերդի-Բագրատաշեն ավտոճանապարհին կատարվում են շինարարական աշխատանքներ, ինչի հետևանքով ճանապարհահատվածը բեռնատարների համար փակ է:...
11:40 16/08/2019ԵԼ․ «Փյունիկը» պարտվեց ԱնգլիայումԵրևանի «Փյունիկը» Եվրոպա լիգայի որակավորման երրորդ փուլի պատասխան խաղում հանդիպեց անգլիական «Վուլվերհեմփթոնին»։ Հայաստանի փոխչեմպիոնը պարտվեց՝ 0։4 հաշվով։ Անգլիական ակումբի կազմում գոլերի հեղինակ...
10:05 16/08/2019«Հայաստանի հանքարդյունաբերության վիճակը մի նկարում»«Հայաստանի հանքարդյունաբերության վիճակը մի նկարում՝ ամայանալու վտանգը միշտ գլխիդ կախ, աչքիդ առաջ։ Փոխանակ եղածները մաքրենք, նորերը բացելու մասին ենք քննարկում։ Աբսուրդ ա, էլի։ Հա, ու հաստատ բան չի...
09:52 16/08/2019Աշոտյանի վարորդն ընդունել է մեղքն ու ազատ է արձակվելԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախկին նախագահ, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է, որ իր վարորդը՝ Արամ Բարսեղյանն արդեն ազատության մեջ է։ Նա, մասնավորապես,...
12:45 15/08/2019Երկու ՍՊԸ-ներում խոշոր չափերով խարդախություն կատարելու գործով ևս երկու անձի ձերբակալելու որոշում է կայացվելՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում շարունակվում են իրականացվել ակտիվ քննչական գործողություններ՝ «Սեքյուրիթի Դրիմ» և «Էլլիպս Ջի Էյ» ընկերությունների աշխատակիցների կողմից առանձնապես...
11:00 15/08/2019«Բավական է, գործ արեք, աշխատանք արեք, պատասխանատվություն կրեք»«Դե բավական է, էլի, բավական է, երկիրը իջեցրել եք աղբահանության ու քրտնքահոտի մակարդակի։ Բավական է, գործ արեք, աշխատանք արեք, պատասխանատվություն կրեք։ Ձեզ թվում է ուշքս գնում է էս տեսակ գրառումների...

19:30 27/03/2014Раскрыт тайный план правительства Турции по военному вторжению в Сирию. СМИ обнародовали скандальную «прослушку»Голос, который приписывается Х. Фидану, заявляет: «Если необходимо, я пошлю в Сирию четырех людей и брошу в Турции 8 ракет, тем самым создав причину для начала войны».
13:08 27/03/2014Украинский олигарх потребовал от азербайджанского портала прекратить клеветать и порочить его репутациюПо мнению Р.Ахметова,многие ведущие СМИ мира – Daily Mail, Le Figaro , Kyiv Post, Neue Züricher Zeitung, MSN Канада, Newsweek Polska – сослались на эту публикацию.
09:46 27/03/2014Сегодня в мире отмечают День театраСегодня, 27 марта, отмечается Всемирный день театра (World Theatre Day). Об этом напоминает Calend.ru. Этот День установлен в 1961 году IX конгрессом Международного института театра (International...
15:11 26/03/2014Вооруженный мужчина ворвался на территорию парламента АрменииСегодня вооруженный ножом мужчина ворвался в здание парламента Армении и у входа в пропускной пункт Национального Собрания РА пригрозил членовредительством, однако сотрудники службы безопасности не...
15:05 26/03/2014МИД Великобритании: Приговор в отношении оппозиционеров в Азербайджане вызывает сомнение в независимости суда17 марта Мамедов и Ягублу были осуждены на восемь и пять лет лишения свободы по обвинению в организации беспорядков в городе Исмаиллы в январе 2013 года.
14:29 26/03/2014Американский комитет «Ай Дата» приветствует решение Палаты представителей штата Теннеси об отклонении антиармянской резолюцииТем самым, штат Теннеси становится четвертым по счету американским штатом, где отклоняются представленные проазербайджанскими силами антиармянские и искажающие факты резолюции.
17:42 25/03/2014Присоединение Крыма к России стало проблемой для Баку: под угрозой военная торговля между Украиной и АзербайджаномАзербайджан заплатил Украине за вооружение, а заводы остались в Крыму.
15:38 25/03/2014Галуст Саакян сравнил человеческий мозг со стиральной машиной, выявил ритуалы в парламенте Армении… На спасение пришел ТуманянОппозиционный депутат Р. Акопян назвал чудесной речь главы фракции Республиканской партии Армении (РПА) Галуста Саакяна.
14:48 25/03/2014Почти 90% граждан Армении выступают против новой пенсионной системы. Данные Gallup46.2% респондентов, поддерживающих реформу, отметили, что выступают за внедрение компонента, поскольку государство внесет вклад в дело обеспечения благосостоятельного будущего граждан.
14:28 25/03/2014Экс-премьер Украины Ю. Тимошенко не отказалась от обещания сделать так, чтобы «от этой России не осталось даже выжженного поля»Бывший премьер-министр Украины Юлия Тимошенко в своем микроблоге в Twitter признала факт телефонного разговора с депутатом украинского парламента от Партии регионов Нестором Шуфричем.
09:20 25/03/2014Число пропавших без вести из-за схода оползня в США превысило 170 человекВ результате оползня, произошедшего в штате Вашингтон в субботу, 22 марта, пропавшими без вести числятся как минимум 176 человек.
19:50 24/03/2014Агрессия или мракобесие? Сторонники Эрдогана рады блокированию Twitter в ТурцииПодчеркивается, что сторонников Эрдогана не смущает ни сбитый сирийский самолет, ни коррупционный скандал в правящей партии «Справедливости и развития»...
17:24 24/03/2014Представитель Армении Арам MP3 выступит первым на «Евровидении-2014»Представитель Армении на международном песенном конкурсе «Евровидение-2014» Арам MP3 выступит с песней «Not Alone» в первом полуфинале, 6 мая, под номером один.
16:40 24/03/2014В Египте 529 сторонников «Братьев-мусульман» приговорены к смертной казни. В ожидании вердикта муфтия...Ранее кабинет министров Египта официально объявил ассоциацию «Братья-мусульмане» террористической организацией.
15:29 24/03/2014Новый генпрокурор Крыма Наталья Поклонская не гордится славой секс-символаНовый генпрокурор Крыма Наталья Поклонская впервые прокомментировала свою популярность в сети Интернет.
13:08 22/03/2014Эксперт: Некинетическая война в нагорно-карабахском конфликте отличается пропагандой ненависти и расизма со стороны Азербайджана«В то время как Армения эффективно участвует в миротворческих миссиях, истоки терроризма в Азербайджане восходят еще к карабахской войне, когда на стороне азербайджанцев воевали афганские моджахеды».
13:25 21/03/2014Попросивший прощения за Геноцид армян турецкий поэт рассказал о чувстве стыда за своих предков«Я всегда отказываюсь „гордиться своими предками”, насиловавшими маленьких девочек, сжигавших детей, зверски убивших миллионы невинных людей», – написал Серкан Энгин.
11:44 20/03/2014Госнефтекомпания Азербайджана уволила 15 рабочих за совершение намазаВ Cети появились фотографии, как 15 рабочих совершают групповой намаз во дворе стройки нового олимпийского стадиона.
09:19 20/03/2014В Индийском океане найдены объекты, возможно, имеющие отношение к исчезнувшему самолету Malaysia AirlinesУправление безопасности мореплавания Австралии обнаружило два объекта, которые могут иметь отношение к пропавшему Boeing 777-200 авиакомпании Malaysia Airlines.
16:09 19/03/2014Иванишвили «разочаровался» в Маргвелашвили из-за «фаворита» президента ГрузииПо словам Иванишвили, главной проблемой в связи с советником президента является то, что Вано Мачавариани совершил в прошлом «безобразный» поступок.