12:12 13/04/2019«Ֆեյսբուքը» երեք տարում շուրջ 4 անգամ ավելացրել է Ցուկերբերգի անվտանգության ծախսերը«Ֆեյսբուք» ընկերությունը 2016 թվականից չորս անգամ ավելացրել է իր ղեկավար Մարկ Ցուկերբերգի և նրա ընտանիքի անդամների անվտանգության ծախսերը՝ հասցնելով ավելի քան 20 միլիոն դոլարի։ Այս մասին գրում է Ռիա...
12:07 11/04/2019Սեռափոխության փորձեր 3 տարեկանից փոքր երեխաների հետՕրերս տեղեկություն տարածվեց, որ Բրիտանիայի միակ սեռափոխության կլինիկայի 5 աշխատակիցներ ազատվել են աշխատանքից՝ մտահոգություններով, որ 3 տարեկան փոքր երեխաների նկատմամբ իրականացվում են անհարկի...
09:28 11/04/2019ԵԽԽՎ-ն Ռուսաստանին կոչ է անում պատվիրակություն կազմել ու կատարել բյուջեի հատկացումներըԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովը բանաձև է ընդունել, որով ներկայացվում է «համատեղ արձագանքման ընթացակարգ», եթե անդամ երկիրը խախտել է կանոնադրական պարտավորությունները կամ չի հարգել...
17:42 10/04/2019Ու-ի մասին խոսենք...Թե չէ ինչի՞ նման է՝ ՄՈւԿ կամ ՇՈւՌՆՈւԽԱյս մեկը հաշվի՛ առեք հանուն մեր նյար..., չէ՜, հանուն մեր աչքերի»:
16:45 10/04/2019Դիլիջան. ջրի խնդիրՀասմիկ Սողոմոնյանը իր ֆեյսբուքյան էջում բարձրաձայնել է Դիլիջանում առկա ջրի խնդրի մասին։
09:00 10/04/2019Այվազովսկու և այլ հայտնի արվեստագետների հազվագյուտ աշխատանքներ կներկայացվեն ՊետերբուրգումՑուցահանդեսում ընդգրկված են մասնավոր հավաքածուներից աշխատանքներ։
11:31 09/04/2019Սեդրակ Ասատրյան. Վերադառնում ենք նախկին ամենավատ ավանդույթներինՍպայկա ընկերության տնօրենի նկատմամբ խափանման միջոցը կալանք կիրառելու երևույթը բիզնես միջավայրի վրա անդառնալի վատ ազդեցություն կունենա, հատկապես ներդրումների մասով
14:25 08/04/2019«Հերոսը նա է, ով գնում է ինքնազոհության՝ հանուն վեհ արժեքների, հանուն հայրենիքի»Ֆեյսբուքյան օգտատերերից մեկն այսօր ներկայացրել է Ռազմական գործողությունների համատեքստում «հերոս» բառի դասական բացատրությունը։ Նա մասնավորապես գրել է.
11:50 08/04/2019Աշխարհի բնակչության 50 տոկոսը զրկված է որակյալ բուժօգնություն ստանալու հնարավորությունիցԱշխարհի բնակչության 50 տոկոսը զրկված է որակյալ ու մատչելի բուժօգնությունից: Նման տվյալ է հրապարակել ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարն ու մտահոգություն հայտնել դրա վերաբերյալ: ՄԱԿ-ի պաշտոնական էջի փոխանցմամբ,...
09:29 08/04/2019Գազաններրը տարհանվել են Գազայի կենդանաբանական այգուցFour Paws International բարեգործական միջազգային կազմակերպության աշխատակիցները նախօրեին տարհանել են Գազայի անմխիթար վիճակում գտնվող կենդանաբանական այգու տասնյակ գազանների։ Եվրանյուզի հաղորդմամբ,...
17:33 06/04/2019Յասամաններ. Դուշման Վարդանի երազանքըՇուշիից մինչ Ստեփանակերտ ընկնող ճանապարհին կտնկվեն Յասամաններ
09:28 05/04/2019Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է բեռնատարների համարԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 5-ին՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է բեռնատարների համար, իսկ...
12:52 04/04/2019Ապրիլի 8-ին կգումարվի ԱԺ արտահերթ նիստԱպրիլի 8-ին ժամը` 11:00-ին, կառավարության առաջարկով կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ։ Նման որոշում կայացվեց գործադիրի այսօրվա նիստում: Օրակարգում ընդգրկված են «Տնտեսական մրցակցության...
11:37 04/04/2019Գյումրու տնակային ավանում բնակվող ևս մեկ պատանի տաղանդի մասին«Շիրակ կենտրոն» ՀԿ-ն 1988-ի երկրաշարժի 30-րդ տարելիցին ընդառաջ նախաձեռնել էր «Հրաշքները տնակներում» ծրագիրը` Գյումրու տնակաբնակ շնորհալի պատանիների ու նրանց ընտանիքների ապրելակերպի մասին: Պատանիներ,...
14:02 03/04/2019Պետք է ենթադրել, թե ինչու են ազատվել վարչապետի արարողակարգի աշխատակիցներըՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ապրիլի 2-ի որոշումներով պաշտոններից ազատվել են վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ Արթուր Սարգսյանը, վարչապետի աշխատակազմի կադրերի և անձնակազմի կառավարման...
10:28 03/04/2019Քուչակից մինչև Ապարան ճանապարհահատվածում գետնաբուք էՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ այսօր՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Ջերմուկի, Կոտայքի, Արթիկի, Ապարանի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին, Սարավանի և...
12:00 02/04/2019Լեհաստանում հոգևորականներն այրել են Հարի Փոթերի մասին գրքերըԼեհաստանում ակցիա է անցկացվել, որի ընթացքում կաթոլիկ հոգևորականները հավաքել են հրաշագործների, մարդագայլերի, վամպիրների մասին գրքերը, այնուհետ վառել են եկեղեցու դիմաց։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, նման...

09:32 09/11/2013На репетиции мюзикла в Париже взорвалась пиротехника: пострадали 15 человекВ результате взрыва в парижском Дворце спорта пострадали 15 человек, 5 из них серьезно ранены. Об этом сообщает русская служба BBC. Согласно информации, в момент взрыва в здании проходила репетиция...
13:26 08/11/2013Азербайджанский писатель: Мы проиграли войну Бабаджаняну, Азнавуру, Сарьяну, Параджанову, Сарояну, АйвазовскомуКаждый из вышеперечисленных, по мнению автора, добился успеха, стал узнаваемым и сделал узнаваемым свой народ, потому что за его спиной стояли многие армяне, сплоченное общество.
10:55 08/11/2013На Филиппины обрушился сильнейший тайфун «Хайян». Аэропорты отменили свыше 400 рейсовНа Филиппины обрушился тайфун "Хайян", прохождение которого по территории страны чревато катастрофическими последствиями.
16:01 07/11/2013Самолет рейса Ереван – Санкт-Петербург совершил экстренную посадку в аэропорту Ростова-на-Дону из-за смерти пассажираВ аэропорту российского Ростова-на-Дону совершил экстренную посадку самолет А-319 авиакомпании «Россия».
11:46 07/11/2013Ахмет Давутоглу: Если нам удастся убедить Баку, мы сможем преподнести сюрприз АрменииГлава внешнеполитического ведомства вновь связал вопрос о нормализации армяно-турецких отношений с карабахской проблемой.
09:25 07/11/2013Олимпийская эстафета: факел отправили в космосС космодрома Байконур утром 7 ноября стартовал российский космический корабль «Союз ТМА-11М», экипаж которого должен доставить на Международную космическую станцию олимпийский факел.
16:28 06/11/2013Николай Рыжков посоветовал президенту Беларуси А.Лукашенко заниматься своими делами, а не карабахским конфликтом«Пусть Лукашенко занимается своими делами, не нужно вмешиваться в чужие дела, в вопросы других стран», – заявил сопредседатель армяно-российской межпарламентской комиссии сотрудничества Николай...
12:41 06/11/2013Глава МИД ИРИ: На этой неделе между Тегераном и группой «5+1», возможно, будет достигнута договоренность вокруг ядерной проблемы«На предыдущих встречах мы зафиксировали ощутимый прогресс. Необходимо предпринять и другие меры. Мы готовы реализовать их в Женеве».
13:37 05/11/2013Лидер главной оппозиционной партии Турции назвал 1915 год драматичным периодом в истории Османской империи«Официальная позиция нашей партии заключается в том, что историки должны объективно обсудить эти события и информировать общественность».
11:30 04/11/2013Известная турецкая певица Сезен Аксу во время концерта заявила, что считает всех армян своими друзьямиСезен Аксу во время вчерашнего концерта вспомнила свою большую любовь – одного из ведущих музыкантов армянского происхождения Онно Tунча.
14:30 02/11/2013Министр обороны Азербайджана был уволен из-за участия в операции по свержению Ильхама Алиева?«Между отставкой “бессменного” министра обороны Сафара Абиева и планами некоторых российских кругов по свержению правительства в Азербайджане есть прямая взаимосвязь».
16:54 01/11/2013Без дискриминации. Иван Семенов о жизни русской общины в АрменииИсполнительный директор общественной организации «Фонд помощи и содействия российским соотечественникам в Армении» Иван Семенов в интервью «Голосу России» обратился к современному положению русской...
15:40 01/11/2013Азербайджанские гомосексуалисты активизируются с наступлением ночиКак рассказали представители сексуальных меньшинств, в ближайшее время они планируют посетить Олимпиаду в Сочи.
13:53 31/10/2013The Independent: Рейтинги самых влиятельных людей мира журнала Forbes «абсолютно субъективны»«К счастью для США и всех нас, экономическое могущество считается по меньшей мере настолько же важным, как и военная сила, если рейтинги Forbes вообще стоит брать во внимание».
16:45 30/10/2013Главный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян может возглавить один из российских клубовГлавный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян рассматривает предложение возглавить один из российских клубов.
16:30 30/10/2013Министр спорта Армении Юрий Варданян чувствует себя в «западне»? Нервный день в парламенте…Сегодня в ходе обсуждения в парламенте Армении проекта Закона РА «О Государственном бюджете РА на 2014 год» министр спорта и по делам молодежи Юрий Варданян выступил с целой серией жалоб.
13:32 30/10/2013Минобороны Ирана: Россия должна оставаться верной взятым на себя обязательствам в вопросе поставок комплексов S 300Договор о поставках высокотехнологичных противоракетных комплексов S 300 был подписан между ИРИ и РФ в 2007 году.
20:23 29/10/2013Верховный муфтий Сирии: На стороне террористов воюют почти 4000 граждан Турции и АзербайджанаВ Сирии воюют 8 тысяч граждан Саудовской Аравии, 6 тысяч – из Ирака, 4500 – из Ливии, 4 тыс. – из Туниса, 3800 – из Турции, 3500 – из Египта, 2800 – из Йемена, 1700 – из Чечни, 1500 – из Пакистана.
14:17 29/10/2013В сирийском городе Тель-Абьяд исламисты подожгли армянскую церковь Сурб ХачВ городе Тель-Абьяд, расположенном в провинции Ракка на северо-востоке Сирии, исламисты подожгли армянскую апостольскую церковь Сурб Хач, где нашли приют арабские семьи.
13:50 29/10/2013Анри Рено: Во Франции работают над новым законопроектом о криминализации отрицания Геноцида армян«Законопроект о криминализации отрицания Геноцида армян во Франции согласовывается с Конституцией страны, чтобы не было спорных пунктов».