18:00 17/04/2026«Իրանի նեղուց» արտահատության կիրառումը Թրամփի կողմից իսկապես հատկանշական է. Քաղաքական վերլուծաբանԻրանի ԱԳ նախարար Արաղչին ասել է, որ Հորմուզի նեղուցը բաց է բոլոր առեւտրային նավերի համար՝ Իսրայելի ու Լիբանանի միջեւ հաստատված հրադադարի ժամանակահատվածում: Ինչպես հայտնի է, հրադադարը տասնօրյա է:...
17:57 17/04/2026Վահան Կոստանյանն ու Թուրքիայի ԱԳ փոխնախարարը քննարկել են երկկողմ օրակարգի և տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող հարցերԱպրիլի 17-ին Անթալիայի դիվանագիտական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպում է ունեցել Թուրքիայի ԱԳ նախարարի տեղակալ Բերրիս Էքինջիի հետ: ՀՀ ԱԳՆ հաղորդմամբ,...
17:38 17/04/2026Կարեն Դեմիրճյանի նախադեպը պարզ բան է ասում՝ հայը կարող է լինել հերոս՝ առանց զենք. Արման Թաթոյան«Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնության ղեկավար Արման Թաթոյանը թիմի հետ այցելել է Կոմիտասի անվան պանթեոն՝ Կարեն Դեմիրճյանի ծննդյան օրվա առթիվ նրա շիրմին ծաղիկներ խոնարհելու։ «Այսօր Կարեն...
17:24 17/04/2026Հորմուզի նեղուցը բաց է առևտրային նավերի համար. Իրանի ԱԳՆՀորմուզի նեղուցը բաց է առևտրային նավերի համար։ X-ի իր միկրոբոլոգում նման հայտարարությամբ է հանդես եկալ Իրանի ԱԳ նախարար Աբբաս Արաղչին։ «Լիբանանում հրադադարի համաձայն՝ Հորմուզի նեղուցով բոլոր...
17:05 17/04/2026Իրանի ԱԳՆ-ն հայտնել է, թե երբ կբացի Հորմուզի նեղուցըԴիվանագետը նշել է, որ Թեհրանը դեմ է ժամանակավոր հրադադարին, որից հետո պատերազմը կարող է կրկին բռնկվել
16:16 17/04/2026ՌԴ Տուապսե առողջարանային քաղաքում անօդաչու թռչող սարքի հարձակումից հետո կան զոհեր և վիրավորներԼավ լուրեր չկան, երեխան չի գտնվել
16:08 17/04/2026Փոքրիկ խմբակի ղեկավարը տեսնում է այն թվերը, որն իրեն ցույց են տալիս. Արեգա Հովսեփյան«Իշխանությունն իր անգործությունը ստվերում է աղմուկով; Մենք տեսնում ենք, թե ինչ ռեպրեսիաներ են մեր կուսակիցների նկատմամբ»,-Հակակոռուպցիոն կոմիտեի դիմաց հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ...
15:45 17/04/2026Ծավալվող իրադարձությունների ֆոնին Հարավային Կովկասը գնալով ավելի կարևոր է դառնում. ԿոբախիձեՎրաստանը տարանցիկ հանգույց է ապրանքների, ծառայությունների, էներգիայի և թվային տվյալների արդյունավետ տեղաշարժի համար
15:39 17/04/2026Ինչ են քննարկել Հայաստանի և Ադրբեջանի խորհրդարանների նախագահներըՄիջխորհրդարանական միության 152-րդ վեհաժողովի շրջանակում ապրիլի 17-ին Ստամբուլում կայացել է Հայաստանի և Ադրբեջանի խորհրդարանների նախագահների երկկողմ հանդիպումը: ՀՀ ԱԺ հաղորդմամբ, հանդիպման ընթացքում...
15:30 17/04/2026Լավրովը խոսել է ԱՊՀ շրջանակներում Հայրենական մեծ պատերազմի մասին ճշմարտությունը պահպանելու ջանքերի մասինԱսել է ՌԴ ԱԳ նախարարը ԱՊՀ գլխավոր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ
15:24 17/04/2026Փոքրիկ խմբակին հորդորում ենք խաղաղվել, խաղաղվել ու նորից խաղաղվել. Ալեքսանյան«Նիկոլ Փաշինյանը խառնվել է իրար, գնալով հասկանում է, որ ինքն իշխանությունը կորցրել է, կորցրել է ժողովրդի վստահությունը; Մարդիկ փոփոխությունները տեսնում են Սամվել Կարապետյանի հետ»,-Հակակոռուպցիոն...
14:51 17/04/2026Ինչպես են ոստիկանները բերման ենթարկում Վաղինակ Ղազարյանին. Ճակատից шրյուն է հոսումՀակակոռուպցիոն դատարանի դիմաց Սամվել Կարապետյանի աջակիցների հավաքից ոստիկանները բռնի կերպով բերման ենթարկեցին «Տաշիր պիցցա» ցանցի տնօրեն Վաղինակ Ղազարյանին։ Կադրերում երևում է, որ նա վնասվածքներ է...
14:43 17/04/2026Սամվել Կարապետյանը դատարան մտավ ծափերի ու «Սամվել», «Սամվել» վանկարկումների ներքոՀակակոռուպցիոն դատարանում, դատավոր Վահե Դոլմազյանի նախագահությամբ, այսօր շարունակվում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու, բարերար Սամվել Կարապետյանի գործով դատական նիստը։ Տնային...
14:38 17/04/2026Սպորտային տրյուկներ մի արեք, մենք էլ գիտենք այդ տրյուկները. Երթի ընթացքում իրավիճակը լարվեցՍամվել Կարապետյանի աջակիցների երթի մասնակիցների ու ոստիկանների միջև մի պահ հրմշտոց, քաշքշուկ սկսեց։ «Մի բրդեք մեզ, մենք էլ չենք բրդում, ժողովուրդ ջան, ոստիկաններին մի հրշմտեք, մի տրվեք սադրանքների,...
14:25 17/04/2026Սամվել Կարապետյանի աջակիցները երթով շարժվում են դեպի Հակակոռուպցիոն դատարան«Սամվել, վարչապետ», «Ազատություն» վանկարկումներով Սամվել Կարապետյանի աջակիցները երթով շարժվում են դեպի Հակակոռուպցիոն դատարան, որտեղ ընթանում է գործարարի դեմ քրեական գործով նիստը։
14:07 17/04/2026Սահմանին դեպքեր չեն արձանագրվում, որովհետև ամբողջությամբ ընդունել եք ադրբեջանական օրակարգը. Տիգրան ԱբրահամյանԻրենց պաշտոնավարման 8 տարիների ընթացքում Հայաստանի ու Արցախի դեմ 6-7 պատերազմ, ագրեսիա է արձանագրվել
13:13 17/04/2026Էս մարդիկ 8 տարի մեզ շշին են շարում. Նիկոլ ՓաշինյանՊետք է 2026 թ խորհրդարանական ընտրություններում «Ուժեղ Հայաստան»-ը և ԲՀԿ-ն անցողիկ շեմը չհաղթահարեն
12:27 17/04/2026Ովքե՞ր են փախել՝ գեներալնե՞րը, թե՞ այն պատգամավորները, որոնք «լայաղ» չարեցին գոնե մի քանի ժամով աշխատել Մոբ-ի հետ. Օհանյանը՝ Փաշինյանին«Ձեր իշխանությունը հակասությունների, մանիպուլյացիաների, կեղծիքի, ավելորդ ինքնագովաբանության իշխանություն է»,-ԱԺ-ում Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությամբ կառավարության ծրագրի 2025 թվականի կատարման ընթացքի...
12:14 17/04/2026Ալեն Սիմոնյանը Ստամբուլում հանդիպել է ադրբեջանցի գործընկերոջ հետՍտամբուլում այսօր մեկնարկել է Հայաստանի ԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանի և Ադրբեջանի Միլի Մեջլիսի խոսնակ Սահիբա Գաֆարովայի հանդիպումը։ Ավելի վաղ Ալեն Սիմոնյանը Ստամբուլում շփումներ էր...
12:06 17/04/2026Դուք թե՛ Սամվել Կարապետյանից եք թույլ , թե՛ Գագիկ Ծառուկյանից, թե՛, առավել ևս, Ռոբերտ Քոչարյանից. Արծվիկ Մինասյանը՝ ՓաշինյանինԿարծես ձեր գրպանի պարունակությամբ եք համայնքներում ծրագիր անում, հանրության փողն է՝ հանրության վրա պետք է ծախսեք

16:47 10/07/2025Ара Погосян: Вы отдаете проходящую через свою страну дорогу какой-то частной компании – и это, по-вашему, суверенитет?Политолог Ара Погосян пишет: «Сейчас самый важный вопрос к маленьким "суверенным": вы отдаете проходящую через свою страну дорогу какой-то частной компании – и это, по-вашему, суверенитет?
16:21 10/07/2025При соблюдении принципов Армения не против делегирования контроля над дорогой через Сюник – Мнацакан СафарянПри соблюдении принципов Армения не против делегирования [полномочий по контролю] над дорогой через Сюник, заявил замминистра иностранных дел Армении Мнацакан Сафарян в интервью радиостанции...
15:16 10/07/2025Что обсуждали Пашинян и Алиев в Абу-Даби – версия МИД Армении10 июля 2025 года премьер-министр Республики Армения и президент Азербайджана встретились в Абу-Даби (Объединенные Арабские Эмираты) и обсудили различные аспекты повестки нормализации...
14:50 10/07/2025В Азербайджане назвали «конструктивной» встречу Пашиняна и Алиева в Абу-ДабиВстреча президента Азербайджана Ильхама Алиева с Николом Пашиняном в Абу-Даби прошла «в очень конструктивной атмосфере», пишут азербайджанские СМИ.
14:25 10/07/2025«Голос Армении»: Если текст соглашения с Баку согласован, почему его продолжают держать в тайне?Газета «Голос Армении» пишет: «Итак, сегодня в Объединенных арабских эмиратах пройдет встреча Никола Пашиняна и Ильхама Алиева.
14:07 10/07/2025Песков: Россия приветствует прямой диалог между Арменией и Азербайджаном, который проходит сегодня в Абу-ДабиРоссия поддерживает проходящие в ОАЭ прямые армяно-азербайджанские переговоры на высшем уровне. Об этом заявил на брифинге пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков. «Мы разумеется приветствуем...
13:18 10/07/2025Обыск у представителей АРФД: Следком показал футболку с лозунгом «Свобода или смерть» как «доказательство» подготовки терактаПредставитель Армянской революционной федерации «Дашнакцутюн» (АРФД), депутат парламента от фракции «Армения» Кристине Варданян опубликовала фото и написала: «Следственный комитет опубликовал снимки...
12:24 10/07/2025Гегам Манукян сообщил детали обыска у него дома и рассказал о задержании сына – ТаронаПредставитель АРФ «Дашнакцутюн», депутат Национального Собрания от оппозиционной фракции «Армения» Гегам Манукян сообщил детали проведенного в его доме обыска, рассказал, что силовики применили...
12:08 10/07/2025Сотрудники СНБ буквально перевернули все вверх дном во время обыска в доме Гегама МанукянаС раннего утра четверга, 10 июля, силовые структуры ворвались в дома членов АРФ «Дашнакцутюн». Обыски были проведены в частности в домах депутата НС РА от фракции «Армения» Гегама Манукяна и...
11:52 10/07/2025Гегамян: Процесс сдачи Армении и ее попадания под турецкое влияние еще никогда не происходил в столь роскошных условияхКандидат исторических наук, тюрколог Варужан Гегамян опубликовал фотографию с сегодняшней встречи в Абу-Даби Никола Пашиняна с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и написал: «Сегодня и впредь...
11:44 10/07/2025Встреча Пашинян-Алиев в Абу-Даби: делегации покинули зал переговоров10 июля в Абу-Даби в рамках мирного процесса между Арменией и Азербайджаном началась встреча премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева.
11:38 10/07/2025Встреча Никола Пашиняна и Ильхама Алиева проходит в Абу-ДабиНикол Пашинян 9 июля с рабочим визитом отбыл в Объединенные Арабские Эмираты. 10 июля в Абу-Даби в рамках мирного процесса между Арменией и Азербайджаном проходит двусторонняя встреча...
17:43 09/07/2025Папа Римский на встрече с Зеленским заявил о готовности Ватикана принять переговоры России и УкраиныПапа Римский Лев XIV на встрече с президентом Украины Владимиром Зеленским вновь заявил о готовности принять в Ватикане переговоры России и Украины, сообщила служба печати Святого престола.
16:54 09/07/2025Анна Григорян: Правящий режим в свете предстоящих уступок стремится изолировать всех влиятельных акторовОжидать от суда справедливых вердиктов по этим процессам – бессмысленно, заявила в беседе с журналистами перед зданием суда 9 июля депутат парламента от фракции блока «Армения» Анна Григорян, отвечая...
16:12 09/07/2025Сурен Папикян провел телефонную беседу с министром обороны и поддержки Вооруженных сил ИРИ9 июля Сурен Папикян провел телефонную беседу с министром обороны и поддержки Вооруженных сил ИРИ, бригадным генералом Азизом Насирзаде, сообщает пресс-служба армянского оборонного ведомства.
16:07 09/07/2025Мария Захарова – о визите посла Армении в МИД РФДвусторонний диалог с Арменией с учетом тесных связей между нашими странами и народами имеет разветвленный характер.
15:36 09/07/2025Захарова: Москва рассматривает запрет на въезд российским гражданам как недружественный шаг«Мы рассматриваем запрет на въезд российским гражданам как недружественный шаг, который противоречит союзническому характеру российско-армянского взаимодействия.
13:59 09/07/2025Сурен Саркисян: Фактически, США играют определенную посредническую роль, несмотря на утверждения Еревана и Баку«Несколько часов назад госсекретарь США Марко Рубио во время встречи с президентом Дональдом Трампом заявил, что надеется на подписание мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном в ближайшее...
13:36 09/07/2025Арман Татоян: Эта кампания против Церкви вписывается в рамки государственного азербайджанского плана по захвату АрменииКонечная цель «игры», начатой главой правительства Армении против Святой Армянской Апостольской церкви, по сути, направлена против христианства, написал глава Центра права и справедливости – Фонда...
13:27 09/07/2025Тигран Абрамян: Власти вступили в активную фазу втягивания страны в новые испытания«В течение последних 3-4 месяцев внутриполитический дискурс в оппозиционном поле и связанная с ним политическая перестрелка вращались вокруг двух тем – выборов в НС 2026 года и инициирования процесса...