13:12 18/04/2026Այս իշխանության կառավարման օրոք, պատճառով Արցախը գրավվել է, հայաթափվել է. Մամիջանյան«Իշխանությունն ասում է՝ այ, եթե դուք խոսեք իրավունքի մասին, Ադրբեջանն՝ այ-այ-այ։ Իրենք արդեն քանի տարի է Արցախ բառը չեն ասում, ինքնորոշման իրավունք չեն ասում, արցախահայերի վերադարձ չեն ասում։ Ի՞նչ է...
13:05 18/04/2026Փաշինյանը «գաղտնիք բացահայտեց»«Ուզում եմ գաղտնիք բացահայտել․ մենք ունենք անձանց բավականին հաստափոր տրցակ, ովքեր մեր մարմինների գնահատմամբ և ձեռք բերված տվյալներով, գործում են այլ երկրների օրակարգով»,- կառավարությանում...
10:57 18/04/2026Սրանից հետո ով ասում է հարուստ եմ, ուժեղ եմ, թող իր համար օդանավակայան, ճանապարհ կառուցի, ուր գնում է՝ միայն իր կառուցած ճանապարհով գնա. Փաշինյան«Մարդը կարող է Բենթլի, Ռոլս Ռոյս ունենա, բայց ինչքան էլ հարուստ լինի, չի կարող իր համար առանձին Երևան- Սևանա, Երևան-Բագրատաշեն առանձին մայուղի կառուցել»,- կառավարության նիստում կրկին հարկերի վճարման...
10:14 18/04/2026Սեյրան Օհանյանը ազդարարում է՝ 44-օրյայի ընթացքում տապալումը եղել է ՀՀ ռազմա-քաղաքական ղեկավարության անմիջական պատասխանատվության ներքո գտնվող գոտում. Բադալյան«Պետք է նկատել, որ Նիկոլ Փաշինյանը նախօրեին կարողացավ իրեն բնորոշ հմտությամբ շեղել հանրային ուշադրությունը խորհրդարանում կառավարության ծրագրի կատարման հաշվետվությունից, այդ հաշվետվությունը ուղեկցելով...
09:55 18/04/2026Հայաստանի հաջորդ վարչապետը քաղաքական կալանքից ուղիղ կգնա վարչապետի աշխատասենյակ. «Ուժեղ Հայաստան»«Հայաստանի հաջորդ վարչապետը քաղաքական կալանքից ուղիղ կգնա վարչապետի աշխատասենյակ։ Փոփոխությունը ճանապարհին է, և Փաշինյանը չի կարող այն կանգնեցնել»,- նշված է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության էջում և...
09:47 18/04/2026«Հայ Տունը» հայտնել է իր պատրաստակամությունը դառնալու Արցախի ժողովրդի ներկայացուցչական հարթակ Բելգիայում՝ Բրյուսելի սրտումԱպրիլի 15-ին Բելգիայի հայ համայնքի սոցիալ-մշակութային կենտրոնը՝ «Հայ Տունը», որը գտնվում է Բրյուսելում, հյուրընկալել է Բելգիա այցելած Արցախի պաշտոնական պատվիրակությանը։ Պատվիրակության կազմում էին...
09:29 18/04/2026Ալիևի օգնականը՝ Հայաստանի հետ չլուծված հարցերի մասինԱլիևի օգնականը՝ Հայաստանի հետ չլուծված հարցերի մասին
09:05 18/04/2026Այս իշխանությունները ատnւմ են հայի տեսակը, հատկապես նրանց, ովքեր գիտեն պաշտպանել սեփական իրավունքներն. Աբրահամյան«Իշխող ուժի օդիոզ դեմքերը չեն հանդուրժում այլակարծությունը և վիրավորանքներ են հասցնում մեր հասարակությանը, որովհետև իրենց խնդիրը ոչ թե պետական կամ հանրային շահն է, այլ՝ ՀՀ-ում իշխանությունը...
23:07 17/04/2026Աշտարակից Ազատան 8 տարում կառուցվել է Հյուսիս-Հարավի ընդամնեը 80 կմ, որի մի մասը նախկին իշխանության օրոք.Աննա Գրիգորյան-Մեսրոպ ՄանուկյանՄարալիկի Բամբականվածքային գործարան էր այցելել Նիկոլ Փաշինյանը և խոստացել էր, որ շուտով այդտեղ 120-150 մարդ կաշխատի, այնինչ
22:22 17/04/2026Քանի դեռ իշխանությունը չի բախվել միասնական բռունցքի, փորձելու է կոտրել հանրային-քաղաքական դիմադրությունը. ԱբրահամյանԻշխանությունը փորձում է զոռբայությամբ վերընտրվել
22:16 17/04/2026Ո՛չ անցյալ, ո՛չ ներկա. ԱՊԱԳԱ. Նարեկ ԿարապետյանՍա է միայն այլընտրանքային փոփոխությունը
21:40 17/04/2026Ստեղծված են անարդար պայմաններ, երբ երկրում ընթանում է նախընտրական շրջան, իսկ Սամվել Կարապետյանն ընդդիմադիր կուսակցության նախագահ է. ԹաթոյանՆրան ազատությունից զրկելը նպատակ ունի չթույլատրել զբաղվել քաղաքականությամբ
21:25 17/04/2026Էդվարդ Ասրյանը ոչ պաշտոնական հանդիպումներ է ունեցել ՆԱՏՕ-ի դաշնակցային միացյալ ուժերի հրամանատարի հետՖրանսիայի ԶՈՒ ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ Պիեռ Շիլլի հետ
20:56 17/04/2026Փաշինյա՛ն, դու միակ երկիրն ես ներկայացնում Եվրոպայում, որ քո հիմնական ընդդիմադիր առաջնորդը տանից է քո հետ կռվելու. Նարեկ ԿարապետյանՈւ այսօր դատարանը կատարել է այն, ինչի մասին երազել է Փաշինյանը
20:31 17/04/2026Մենք ընտրություններում մեր շանսերը գնահատում ենք ուղիղ 100 %, միայն առա՛ջ. Սամվել ԿարապետյանԻնքը բուժման կարիք ունի
19:50 17/04/2026Նիկոլը շատ լավ գիտի, որ «Ուժեղ Հայաստանի», ԲՀԿ-ի և «Հայաստան» դաշինքի համատեղ վարկանիշն այս պահին մոտ է 50 %-ին. ՀովհաննիսյանՓաշինյանի իշխանությունն արդեն պարտվել է, բայց փոփոխությունների մեքենան դեռ բավարար հզորության չէ
19:36 17/04/2026Հայաստանի հաջորդ վարչապետը տնային կալանքից անմիջապես գնալու է վարչապետի աշխատասենյակ. Գոհար ՄելոյանԻշխանությունը մարդկանց վախեցնելով և միջամտելով իրավական գործընթացներին չի կարող կանգնեցնել պահանջված այն փոփոխությունները որոնք շուտով գալու են Ուժեղ Հայաստանում
18:55 17/04/2026Թրամփը շնորհակալություն է հայտնել Իրանին Հորմուզի նեղուցը բացելու համարԻրանը հենց նոր հայտարարեց,
18:37 17/04/2026Ալեն Սիմոնյանը գոհունակություն է հայտնել Թուրքիայի Ազգային մեծ ժողովի նախագահ Նուման Քուրթուլմուշինրուցակիցները քննարկել են այդ նախաձեռնության կյանքի կոչմանը վերաբերող այլ մանրամասներ
18:20 17/04/2026ԱՄՆ-ը Իսրայելին և Լիբանանին կոչ արեց գտնել երկխոսության մի ձևաչափ, որտեղ հաղթողներ չեն լինիՀեզբոլլահի լիակատար ոչնչացման գաղափարը անիրատեսական է

18:05 12/07/2025Артак Бегларян: Полиция тоже прекрасно знает, что мы не планируем каких-либо незаконных действийНа площади Свободы в Ереване проходит митинг, организованный Советом по защите прав арцахцев.
16:49 12/07/2025В последние дни власти Армении применяют различные репрессии в отношении арцахцев – организаторы митингаСовет по защите прав арцахцев выступил с заявлением, в котором говорится: «Сегодня, в 18:00, на площади Свободы в Ереване ждем вас всех на митинге – во имя прав народа Арцаха.
15:21 12/07/2025Инспекционный орган возбудил производство по факту аварии на хвостопроводе Зангезурского медно-молибденового комбинатаИнспекционный орган по охране природы и недр (ИООПН) Республики Армения возбудил производство по факту аварии на хвостопроводе ЗАО «Зангезурский медно-молибденовый комбинат» (ЗММК).
15:00 12/07/2025Лавров – Ким Чен Ыну: «А вы все еще курите. И я курю»Министр иностранных дел России Сергей Лавров пошутил, что ни он, ни председатель КНДР Ким Чен Ын так и не бросили курить.
14:13 12/07/2025Жена Макрона публично отказалась дать ему руку во время прогулки с королем БританииЖена президента Франции Эммануэля Макрона Брижит публично отказалась дать руку супругу во время прогулки с королем Великобритании Карлом III, пишет Первый канал.
13:40 12/07/2025«Голос Армении»: Сафарян заявляет, Бадалян призывает «воздерживаться», американцы уходят в «сухой отказ»Газета «Голос Армении» пишет: «По итогам встречи Пашиняна и Алиева в Абу-Даби пресс-секретарь МИД РА Ани Бадалян призвала «воздерживаться от цитирования терминов, используемых в азербайджанской...
12:19 12/07/2025Тигран Абрамян: Арест полковника резерва Миграна Махсудяна был предсказуем«Арест полковника резерва Миграна Махсудяна был предсказуем, поскольку власти пытались разными способами вывести из игры препятствующих стартовавшему еще в прошлом году процессу так называемой...
17:45 11/07/2025Кампания по присвоению Азербайджаном армянских ковров – на этот раз в НидерландахНезависимая академическая платформа MONUMENT WATCH сообщает: «Политика присвоения армянского культурного наследия, проводимая Азербайджаном, в последнее время активизировалась на различных...
17:35 11/07/2025«За игрушки – в тюрьму?» Акция представителей Молодежного союза АРФ «Дашнакцутюн»Члены Молодежного союза АРФ «Дашнакцутюн» Армении организовали 11 июля акцию протеста перед зданием Следственного управления города Ереван с требованием прекратить незаконные задержания...
16:54 11/07/2025Молодежный союз АРФД: Действия в отношении наших друзей напоминают советские репрессивные традицииМолодежный союз Армянской революционной федерации «Дашнакцутюн» (АРФД) в Армении осуждает попытки запугивания и террора в отношении политически сознательной армянской молодежи, которая...
16:09 11/07/2025Историк Жерар Раисян: Пашинян предал интересы Армении, став инструментом внешнего влиянияНикол Пашинян, выступающий с нападками на Армянскую Апостольскую церковь, предал интересы Армении и продолжает выполнять зарубежную повестку по уничтожению национальной идентичности, заявил РИА...
16:04 11/07/2025Миссия ЕС: Наши патрульные группы осуществляют круглосуточный контроль с армянской стороны армяно-азербайджанской границыНаши патрульные группы осуществляют круглосуточный контроль с армянской стороны армяно-азербайджанской границы, наблюдая за ситуацией на месте и поддерживая стабильность в регионе.
13:44 11/07/2025Новоназначенный атташе по вопросам обороны посольства США – в Армении11 июля Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла США в РА Кристину Куинн и новоназначенного атташе по вопросам обороны полковника Мэттью Кроу.
13:39 11/07/2025Тигран Абрамян: Власть в парламенте использует против оппозиционных деятелей два основных «оружия»В нашей стране произошло столько беспрецедентных событий, что у общества выработался иммунитет переносить тяжелые ситуации безболезненно, написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания...
13:25 11/07/2025«Голос Армении»: «Армения – против, "ГД" – за»: почему так всполошился МИД РА?Газета «Голос Армении» пишет: «Вчера, после завершения встречи Пашиняна с Алиевым в Абу-Даби, в ходе которой сбылись худшие для Армении экспертные прогнозы, сотрудники пашиняновского МИД в течение...
13:09 11/07/2025Нарек Карапетян: Армянская диаспора возвращается в реальность АрменииПервый вице-президент группы компаний «Ташир» и племянник арестованного в Армении на 2 месяца предпринимателя и мецената Самвела Карапетяна – Нарек Карапетян – написал: «Одной из самых влиятельных...
11:58 11/07/2025Россия готова внести вклад в урегулирование отношений Еревана и Баку – Михаил ГалузинРоссия готова внести вклад в урегулирование отношений Еревана и Баку, заявил «Известиям» замглавы МИД РФ Михаил Галузин.
10:53 11/07/2025Факты, которые нельзя игнорировать: грубые нарушения прав Рубена ВарданянаАдвокат и представитель армянских военнопленных в Европейском суде по правам человека (ЕСПЧ) Сирануш Саакян предоставила разъяснения по поводу вопиющих нарушений прав Рубена Варданяна со стороны суда...
17:44 10/07/2025Суренянц – о встрече Пашинян-Алиев в Абу-Даби: Стороны продолжают ходить по тонкому льдуСостоявшаяся 10 июля в Абу-Даби встреча Никола Пашиняна и Ильхама Алиева не решает вопроса реальных препятствий на пути урегулирования, говорит политолог Сурен Суренянц, комментируя свои первые...
17:19 10/07/2025Архиепископ Баграт Галстанян: Опубликуйте полный текст этой беседы!Лидер движения «Священная борьба», политзаключенный, архиепископ Баграт Галстанян направил письмо из расположенного в здании СНБ Армении УИУ «Ереван-Кентрон» (Ереван-Центр).