16:04 05/04/2026Ալեքսեյ Լիխաչովը հույս է հայտնել, որ Բուշերի ատոմակայանից տարհանված ռուս աշխատակիցները այսօր երեկոյան կժամանեն ՀայաստանԵս շատ հույս ունեմ, որ նրանք այսօր երեկոյան կլինեն Հայաստանի Հանրապետությունում
15:37 05/04/2026Հայաստանը Ռուսաստանի մտահոգությունների ըմբռնում է ցույց տվել.ԼավրովՄենք կտեսնենք, թե ինչպես են հարաբերությունները զարգանալու գործնականում
15:21 05/04/2026Զատիկը հիշողություն է այն մասին, որ մենք արդեն այդ ամենն արել ենք անթիվ անգամներ. ԹաթոյանՍա է մեր հայկական ինքնությունը, քրիստոնեության մեր կերպը
15:04 05/04/2026ԱՄՆ-ից պնդում են, որ երկու օր անց փրկել են Իրանում խոցված ինքնաթիռի երկրորդ օդաչուինԽոցված կործանիչի երկրորդ օպերատորի որոնողական աշխատանքները տևել են երկու օր
14:58 05/04/2026Պեսկովը հայտնել է, թե ինչու են Փաշինյանը և Պուտինը բանակցել փակ դռների հետևումԱյդ պատճառով էլ այն անցկացվել է փակ դռների ետևում
14:38 05/04/2026Եթե Միացյալ Նահանգները այսպես ևս երեք անգամ «հաղթի», այն լիովին կոչնչանա. Բաղեր ՂալիբաֆԻրանական ուժերը խոցել են երկու «Black Hawk» ուղղաթիռ և մեկ C-130 օժանդակ ինքնաթիռ
14:23 05/04/2026Ռուսաստանը իրեն իրավունք է վերապահում պարզել Հայաստանի ղեկավարության ընտրական ծրագրերը. ՊեսկովՀայաստանի ղեկավարության ընտրած առաջնահերթությունները մեզ համար մեծ հետաքրքրություն են ներկայացնում
13:57 05/04/2026Շնորհավորենք իրար ու բարիշենք, սա կլինի ամենամեծ նվերն ու խորհուրդն այս տոնի առիթով. Նարեկ ԿարապետյանՍուրբ Զատիկի տոնի առիթով շնորհավորենք այն մարդկանց, ում հետ երկար ժամանակ շփում չենք ունեցել
13:40 05/04/2026Երբ ժողովուրդը զատվում է չարից և վերադառնում լույսին, սկսվում է նրա նոր կյանքը. ՀՀ Երրորդ նախագահի ուղերձըԱյդ նոր կյանքը մենք պարտավոր ենք կերտել միասին՝ հանուն Հայաստանի
13:07 05/04/2026Մեծ փոփոխությունը Հայաստանին կարող է բերել միայն առաջնորդության փոփոխության դեպքում. Նարեկ Կարապետյան«Ոժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամների այցը Աշտարակ համայնք
12:01 05/04/2026Վարորդը «Mercedes»-ով բախվել է կամրջի երկաթե արգելապատնեշներին և կողաշրջված հայտնվել ձորակում․ կան վիրավորներ․Վթարի փաստով Մասիսի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
11:26 05/04/2026Իրանը պնդում է, որ խոցել է օդաչուին որոնելու համար ուղարկված 2 Black Hawk ուղղաթիռները և C-130 օժանդակ ինքնաթիռըTasnim-ը տեսանյութ է հրապարակել ուղղաթիռների կործանման վայրից
10:03 05/04/2026ԻՀՊԿ-ն հայտարարել է խոցված F-15-ի օդաչուին որոնող ամերիկյան ինքնաթիռի ոչնչացման մասինՍպահանից հարավ խփված F-15 կործանիչի օդաչուին որոնող ամերիկյան ինքնաթիռը խոցվել և ոչնչացվել է
09:17 05/04/2026Թել Ավիվում պատերազմի դեմ անցկացված բողոքի ակցիայի ժամանակ ձերբակալվել է 17 մարդՑուցարարները հղում են կատարել Գերագույն դատարանի որոշմանը
08:45 05/04/2026Թրամփը հայտարարել է, թե Իրանում խոցված ինքնաթիռի երկրորդ օդաչուին վտանգ չի սպառնումԻմ հրահանգով ամերիկյան զինվորականները տասնյակ ինքնաթիռներ են ուղարկել նրան դուրս բերելու համար
22:30 04/04/2026Պետությունը «խաղադրույք» դարձնելու քաղաքականությունը. Սուրենյանց«ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությունը՝ կապված հնարավոր տնտեսական ճնշումների դեպքում Հայաստանի կողմից ՀԱՊԿ-ից և ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու «պատասխան քայլի» հետ, բացահայտում է շատ ավելի լուրջ խնդիր՝...
22:13 04/04/2026«Ժառանգություն»-ն աջակից է դառնում Սամվել Կարապետյանի շուրջ ձևավորված համազգային համախմբմանը«Ժառանգություն» կուսակցությունը որոշում է չմասնակցել 2026թ. հունիսի 7-ին կայանալիք ՀՀ ԱԺ ընտրություններին։ «Հաշվի առնելով ներքաղաքական առկա դասավորվածությունը, գնահատելով կուսակցության քաղաքական...
21:52 04/04/2026Կապիտուլյանտն ավելի շատ վախենում է մտքից, քան բազկից. Աշոտյան«Այսօրվա իրականության մասին լռելը հավասար է հանցակցության»,-ելույթ ունենալով ՀՀԿ համագումարում՝ հայտարարել է կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։ Նա նշել է, որ ՀՀԿ-ն ներընդդիմադիր հաշտության...
21:28 04/04/2026Այսօր Հայաստանը ամբողջապես հանձնված է Ադրբեջանին. Քաղաքական վերլուծաբանՔաղաքական վերլուծաբան Հակոբ Բադալյանը գրում է. «Մենք մեր ժողովրդին առաջնորդել ենք դժոխքի միջով ու հասցր ենք խաղաղ հանգրվանի, հայտարարում է Նիկոլ Փաշինյանը: Սրա ինտերպրետացիան հենց ինքն էլ տվել է,...
20:08 04/04/2026Ալեն Սիմոնյան, Ադրբեջանը կարա լինի քո ու քո տիրոջ անվտանգության երաշխավորը. Ա. Միքայելյան«Ալեն Սիմոնյան, ադրբեջանի չի կարող լինել հայի ու Հայաստանի անվտանգության երաշխավորը: Ադրբեջանը կարա լինի քո ու քո տիրոջ անվտանգության երաշխավորը»։ Ի պատասխան ԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն...

12:16 22/05/2025«Голос Армении»: Интонация, с которой вещает «лектор» Никол, недвусмысленно выдает подтекстГазета «Голос Армении» пишет: «Уже недели две как в сети гуляют занятные видеокадры из районной «лекции» варчапета в рамках осуществляемой его сожительницей инициативы «Образование – это модно».
12:06 22/05/2025Сергей Маркедонов: Россия-Армения: новое движение вверх?Давно не слышал столько позитивных откликов и комплиментов из уст высоких представителей России и Армении в адрес друг друга, однако тост за новый подъем российско-армянской дружбы выглядит пока что...
11:58 22/05/2025Мгер Григорян отправился с визитом в МосквуВице-премьер Армении Мгер Григорян сегодня с рабочим визитом отправился в Российскую Федерацию для участия в очередном заседании Совета Евразийской экономической комиссии, которое состоится в Москве.
09:45 22/05/2025РФ возвращается на Южный Кавказ: Москва вновь хозяйничает, а Ереван покорно киваетСостоявшаяся 21 мая в Ереване совместная пресс-конференция глав МИД Армении и РФ Арарата Мирзояна и Сергея Лаврова напоминала скорее геополитическую лекцию, чем двусторонний дипломатический обмен...
17:47 21/05/2025«Семейное положение не надо говорить»: Лавров пошутил на встрече со студентами в ЕреванеГлава МИД России Сергей Лавров во время выступления в Российско-Армянском университете пошутил на тему семейного положения, вызвав смех аудитории.
16:57 21/05/2025В Мадриде застрелили соратника Януковича Андрея ПортноваВ столице Испании застрелили украинского политика Андрея Портнова, которого считали одним из близких соратников бывшего президента Виктора Януковича, сообщают многочисленные средства массовой...
16:51 21/05/2025Тигран Абрамян: Дела в отношении Сержа Саргсяна быстро «обнуляются»Сегодня в Антикоррупционном суде стартует судебный процесс по делу третьего президента Армении Сержa Саргсяна.
15:57 21/05/2025Обсуждены вопросы сотрудничества Армении и Китая в сфере обороны21 мая министр обороны РА Сурен Папикян принял новоназначенного чрезвычайного и полномочного посла Китайской Народной Республики в Республике Армения Ли Синвэя.
15:54 21/05/2025«Голос Армении»: Лексикон Анны Акопян заблистал чрезвычайно яркими краскамиГазета «Голос Армении» пишет: «Последние дни социальные сети зашкаливает общественное возмущение записями Анны Акопян.
14:39 21/05/2025Лавров: Напомню, что и Армения использовала российское оружие«Насчет того, что Азербайджан использовал российское оружие. Напомню, что и Армения практически все годы после обретения независимости использовала российское оружие, в том числе для захвата в свое...
14:28 21/05/2025Лавров: Я не вижу каких-то причин для «украинизации» АрменииМинистр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что не видит причин для «украинизации» Армении.
14:17 21/05/2025«Это было достаточно неожиданно»: Лавров – о заявлении в Праге касательно принадлежности Нагорного Карабаха«Я не знаю, что вы называете соответствующей реакцией. Реакция, которая отвечала нашим обязательствам перед Арменией в рамках ОДКБ, в частности, эта реакция последовала», – заявил на...
13:40 21/05/2025Арарат Мирзоян: Армения не собирается менять формат отношений с РФ«Готовимся ли мы к переформатированию наших союзнических отношений с Российской Федерацией? Я хочу сказать очень прямо: "Нет"», – заявил министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян на...
13:22 21/05/2025Лавров: Москва заинтересована в активном участии Армении в ОДКБРоссийская сторона заинтересована в активном участии Армении в работе Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ), заявил министр иностранных дел России Сергей Лавров на пресс-конференции...
13:08 21/05/2025Лавров обсудил с Мирзояном договоренности в сфере экономики и безопасностиМинистр иностранных дел России Сергей Лавров рассказал, что подробно обсудил с главой МИД Армении Араратом Мирзояном договоренности на высшем уровне в сфере экономики и безопасности.
12:55 21/05/2025Лавров: Мы готовы всячески содействовать обеспечению защиты, суверенитета и территориальной целостности Армении«Дорогие друзья, всегда с удовольствием приезжаю в Ереван. Очень рад, что по договоренности президента России Владимира Путина и премьер-министра Пашиняна, которой они осенью прошлого года достигли,...
12:34 21/05/2025Мирзоян: Ереван ориентируется на долгосрочное и взаимовыгодное партнерство с МосквойРад вновь встретиться с вами в Ереване. Я уверен, что у нас получится конструктивный обмен мнениями, содержательный обмен мнениями насчет двусторонней, региональной и международной повестки, заявил...
12:01 21/05/2025Посольство США в Ереване: Система записи на визовые собеседования до 30 мая доступна только для просмотраПосольство США в Ереване переходит на новый веб-сайт для записи на прием и подачи документов на получение NIV и IV заявок, начиная с 30 мая, говорится в сообщении диппредставительства.
10:40 21/05/2025В Ереване проходит встреча в формате тет-а-тет Арарата Мирзояна и Сергея ЛавроваВ МИД Армении стартовала встреча в формате тет-а-тет министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и министра иностранных дел России Сергея Лаврова.
17:26 20/05/2025В Армению прибыл министр обороны ИранаПо приглашению министра обороны Армении Сурена Папикяна в Армению прибыла делегация министерства обороны Ирана во главе с министром.