16:04 05/04/2026Ալեքսեյ Լիխաչովը հույս է հայտնել, որ Բուշերի ատոմակայանից տարհանված ռուս աշխատակիցները այսօր երեկոյան կժամանեն ՀայաստանԵս շատ հույս ունեմ, որ նրանք այսօր երեկոյան կլինեն Հայաստանի Հանրապետությունում
15:37 05/04/2026Հայաստանը Ռուսաստանի մտահոգությունների ըմբռնում է ցույց տվել.ԼավրովՄենք կտեսնենք, թե ինչպես են հարաբերությունները զարգանալու գործնականում
15:21 05/04/2026Զատիկը հիշողություն է այն մասին, որ մենք արդեն այդ ամենն արել ենք անթիվ անգամներ. ԹաթոյանՍա է մեր հայկական ինքնությունը, քրիստոնեության մեր կերպը
15:04 05/04/2026ԱՄՆ-ից պնդում են, որ երկու օր անց փրկել են Իրանում խոցված ինքնաթիռի երկրորդ օդաչուինԽոցված կործանիչի երկրորդ օպերատորի որոնողական աշխատանքները տևել են երկու օր
14:58 05/04/2026Պեսկովը հայտնել է, թե ինչու են Փաշինյանը և Պուտինը բանակցել փակ դռների հետևումԱյդ պատճառով էլ այն անցկացվել է փակ դռների ետևում
14:38 05/04/2026Եթե Միացյալ Նահանգները այսպես ևս երեք անգամ «հաղթի», այն լիովին կոչնչանա. Բաղեր ՂալիբաֆԻրանական ուժերը խոցել են երկու «Black Hawk» ուղղաթիռ և մեկ C-130 օժանդակ ինքնաթիռ
14:23 05/04/2026Ռուսաստանը իրեն իրավունք է վերապահում պարզել Հայաստանի ղեկավարության ընտրական ծրագրերը. ՊեսկովՀայաստանի ղեկավարության ընտրած առաջնահերթությունները մեզ համար մեծ հետաքրքրություն են ներկայացնում
13:57 05/04/2026Շնորհավորենք իրար ու բարիշենք, սա կլինի ամենամեծ նվերն ու խորհուրդն այս տոնի առիթով. Նարեկ ԿարապետյանՍուրբ Զատիկի տոնի առիթով շնորհավորենք այն մարդկանց, ում հետ երկար ժամանակ շփում չենք ունեցել
13:40 05/04/2026Երբ ժողովուրդը զատվում է չարից և վերադառնում լույսին, սկսվում է նրա նոր կյանքը. ՀՀ Երրորդ նախագահի ուղերձըԱյդ նոր կյանքը մենք պարտավոր ենք կերտել միասին՝ հանուն Հայաստանի
13:07 05/04/2026Մեծ փոփոխությունը Հայաստանին կարող է բերել միայն առաջնորդության փոփոխության դեպքում. Նարեկ Կարապետյան«Ոժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամների այցը Աշտարակ համայնք
12:01 05/04/2026Վարորդը «Mercedes»-ով բախվել է կամրջի երկաթե արգելապատնեշներին և կողաշրջված հայտնվել ձորակում․ կան վիրավորներ․Վթարի փաստով Մասիսի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
11:26 05/04/2026Իրանը պնդում է, որ խոցել է օդաչուին որոնելու համար ուղարկված 2 Black Hawk ուղղաթիռները և C-130 օժանդակ ինքնաթիռըTasnim-ը տեսանյութ է հրապարակել ուղղաթիռների կործանման վայրից
10:03 05/04/2026ԻՀՊԿ-ն հայտարարել է խոցված F-15-ի օդաչուին որոնող ամերիկյան ինքնաթիռի ոչնչացման մասինՍպահանից հարավ խփված F-15 կործանիչի օդաչուին որոնող ամերիկյան ինքնաթիռը խոցվել և ոչնչացվել է
09:17 05/04/2026Թել Ավիվում պատերազմի դեմ անցկացված բողոքի ակցիայի ժամանակ ձերբակալվել է 17 մարդՑուցարարները հղում են կատարել Գերագույն դատարանի որոշմանը
08:45 05/04/2026Թրամփը հայտարարել է, թե Իրանում խոցված ինքնաթիռի երկրորդ օդաչուին վտանգ չի սպառնումԻմ հրահանգով ամերիկյան զինվորականները տասնյակ ինքնաթիռներ են ուղարկել նրան դուրս բերելու համար
22:30 04/04/2026Պետությունը «խաղադրույք» դարձնելու քաղաքականությունը. Սուրենյանց«ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությունը՝ կապված հնարավոր տնտեսական ճնշումների դեպքում Հայաստանի կողմից ՀԱՊԿ-ից և ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու «պատասխան քայլի» հետ, բացահայտում է շատ ավելի լուրջ խնդիր՝...
22:13 04/04/2026«Ժառանգություն»-ն աջակից է դառնում Սամվել Կարապետյանի շուրջ ձևավորված համազգային համախմբմանը«Ժառանգություն» կուսակցությունը որոշում է չմասնակցել 2026թ. հունիսի 7-ին կայանալիք ՀՀ ԱԺ ընտրություններին։ «Հաշվի առնելով ներքաղաքական առկա դասավորվածությունը, գնահատելով կուսակցության քաղաքական...
21:52 04/04/2026Կապիտուլյանտն ավելի շատ վախենում է մտքից, քան բազկից. Աշոտյան«Այսօրվա իրականության մասին լռելը հավասար է հանցակցության»,-ելույթ ունենալով ՀՀԿ համագումարում՝ հայտարարել է կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։ Նա նշել է, որ ՀՀԿ-ն ներընդդիմադիր հաշտության...
21:28 04/04/2026Այսօր Հայաստանը ամբողջապես հանձնված է Ադրբեջանին. Քաղաքական վերլուծաբանՔաղաքական վերլուծաբան Հակոբ Բադալյանը գրում է. «Մենք մեր ժողովրդին առաջնորդել ենք դժոխքի միջով ու հասցր ենք խաղաղ հանգրվանի, հայտարարում է Նիկոլ Փաշինյանը: Սրա ինտերպրետացիան հենց ինքն էլ տվել է,...
20:08 04/04/2026Ալեն Սիմոնյան, Ադրբեջանը կարա լինի քո ու քո տիրոջ անվտանգության երաշխավորը. Ա. Միքայելյան«Ալեն Սիմոնյան, ադրբեջանի չի կարող լինել հայի ու Հայաստանի անվտանգության երաշխավորը: Ադրբեջանը կարա լինի քո ու քո տիրոջ անվտանգության երաշխավորը»։ Ի պատասխան ԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն...

14:05 09/12/2024Photos show Azerbaijan changed Artsakh presidential residenceParticipants of the international parliamentary conference on “Parliamentarism: Traditions and Perspectives” held in Baku on Monday visited Stepanakert, the capital of Azeri-occupied Artsakh...
13:15 09/12/2024Expert: Turkey plans to hike its defense spending next yearTurkey plans to substantially increase its defense and security budget in 2025, says Varuzhan Geghamyan, a geopolitical strategist and regional security expert.
12:35 09/12/2024Armenian expert: US has clear interests in SyriaPolitical analyst Suren Sargsyan has outlined the specific U.S. interests in Syria following the capture of Damascus by Syrian rebel groups and the fall of Syrian President Bashar al-Assad's...
12:05 09/12/2024French envoy joins EU mission's patrol in Armenian villageFrench Ambassador to Armenia Olivier Decottignies on Sunday visited the EU Mission in Armenia (EUMA) headquarters in Yeghegnadzor and joined a patrol in the border village of Khachik, the mission...
11:17 09/12/2024Assad and his family granted asylum in MoscowSyria's ousted President Bashar al Assad has arrived in Moscow, Sky News reports, citing Russian state media.
17:00 07/12/2024Pashinyan off to FranceArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan, together with his wife Anna Hakobyan, on Saturday left for France on a one-day working visit at the invitation of French President Emmanuel Macron, his office...
16:35 07/12/2024Armenia voted in favor of Turkish candidate as OSCE headThe Organization for Security and Cooperation in Europe elected former Turkish Ambassador Feridun Sinirlioglu on Friday as its new secretary general, a Turkish diplomatic source said, filling a...
16:14 07/12/2024Opposition MP: Armenian leadership unable to counter challenges facing countryOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan claims the current Armenian leadership lacks competence and will to counter challenges from Turkey and Azerbaijan.
15:32 07/12/2024South Korea president set to survive impeachmentSouth Korea’s President Yoon Suk Yeol’s is set to survive impeachment after a vote against him was boycotted by governing party lawmakers on Saturday, CNN reported.
13:04 07/12/2024Blinken discusses situation in Syria with Turkish FMU.S. Secretary of State Antony Blinken on Friday spoke with Turkish Foreign Minister Hakan Fidan to discuss developments in Syria, the State Department reported. "Secretary Blinken emphasized the...
17:07 06/12/2024Armenian parliament speaker responds to accusations over official carsArmenian National Assembly Speaker Alen Simonyan has unveiled the number of cars servicing the parliament in his Telegram channel in response to media reports.
16:44 06/12/2024ICRC visits Artsakh leaders held in AzerbaijanEmployees of the International Committee of the Red Cross (ICRC) visited Artsakh's military and political leaders illegally detained in Azerbaijan.
16:06 06/12/2024Armenian opposition MP slams lack of ‘red lines’ in talks with AzerbaijanSenior opposition MP Hayk Mamijanyan on Friday denounced the Armenian leadership for the lack of red lines in negotiations with Azerbaijan.
15:13 06/12/2024U.S. senator presses enforcement of Global Magnitsky sanctions against AzerbaijanU.S. Senator Chris Van Hollen (D-MD) presses enforcement of Global Magnitsky sanctions against Azerbaijan for crimes against Artsakh in an exchange during Thursday's meeting of the Senate Foreign...
13:51 06/12/2024Pro-government MP refuses to comment on Aliyev's statementsMP Artur Hovhannisyan of Armenia’s ruling Civil Contract party refrained from commenting on Azerbaijani President Ilham Aliyev’s latest statements on Armenia.
13:06 06/12/2024Armenia may delay paying its CSTO membership fees until late 2025Armenia may delay paying its 2024 CSTO membership dues until late 2025, Russian Deputy Foreign Minister Alexander Pankin has announced.
12:38 06/12/2024Armenia, Azerbaijan agreed on 15 articles of peace treaty, Mirzoyan saysArmenia and Azerbaijan have agreed on the preamble and 15 out of 17 articles of the bilateral peace agreement, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan has announced.
12:16 06/12/2024Ukrainian, Polish FMs out of room during Lavrov’s speech at OSCE meetingUkrainian Foreign Minister Andrii Sybiha and Polish Foreign Minister Radoslaw Sikorski walked out of the room during the speech by their Russian counterpart Sergey Lavrov at the Organization for...
11:00 06/12/2024Armenian FM addresses OSCE Ministerial CouncilArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan delivered remarks at the 31st OSCE Ministerial Council on Thursday.
17:04 05/12/2024No meeting of Armenian, Azeri FMs planned – ministryNo meeting between the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan is planned during the OSCE Ministerial Council, Armenian Foreign Ministry spokesperson Ani Badalyan told Lurer on Thursday.