17:55 06/04/2026ՀԱՊԿ-ը պետք է զգույշ և նրբանկատ լինի Հայաստանի հետ իր հարաբերություններում. ԼուկաշենկոՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) պետք է շատ զգույշ և նրբանկատ լինի Հայաստանի հետ իր հարաբերություններում։ Belta.ru-ի փոխանցմամբ, այս մասին ապրիլի 6-ին հայտարարել է...
17:42 06/04/2026Ո՞նց շփվեմ ես այդ մարդկանց հետ, ո՞ւմ հետ շփվեմ, ինչի՞ շփվեմ. Արսեն Սաֆարյանի արձագանքըԵրբեմնի մտերիմ ընկերներ, երգիչ Արսեն Սաֆարյանի և ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հարաբերություններն այսօր գաղափարական խորը անդունդի եզրին են։ 168.am-ին տված հարցազրույցում Արսեն Սաֆարյանը բացահայտ խոսել է...
17:35 06/04/2026Հնդկաստանը մտածում է Բանգլադեշի հետ սահմանը պաշտպանել կոկորդիլոսներովՀնդկաստանն ուսումնասիրում է անսովոր մի նոր ռազմավարություն՝ Բանգլադեշի հետ իր սահմանի անվտանգությունն ամրապնդելու համար՝ օգտագործելով սողուններին, ինչպիսիք են օձերը և կոկորդիլոսները որպես բնական...
17:28 06/04/2026Լիբանանի վարչապետը դեմ է արտահայտվել իր երկրում Իսրայելի ռազմական ներկայության ցանկացած ձևինԿոչ է արել Իսրայելին դադարեցնել ռազմական գործողությունները և դուրս բերել իր ուժերը Լիբանանի ամբողջ տարածքից
17:07 06/04/2026Թեհրանում գիշերը ԱՄՆ-ի հասցրած հարվածների հետևանքով յոթ երեխա է զոհվելՈրոնցից մեկը մեկ տարեկանից փոքր էր
17:05 06/04/2026Ամողջ ՔՊ-ում չեղավ մեկ մարդ, որը կհամարձակվեր ասել, որ 18-ամյա դպրոցականի հանդեպ կալանքը համարժեք չէ իրավիճակին. Քաղաքական վերլուծաբան«Փաստորեն, ամողջ ՔՊ կուսակցությունում չեղավ մեկ մարդ, որը կհամարձակվեր ասել, որ 18-ամյա դպրոցականի հանդեպ կիրառված խափանման միջոց կալանքը մեղմ ասած համարժեք չէ իրավիճակին, որի հետեւանքով ընտրվում է...
17:01 06/04/2026Ո՛չ ասենք Փաշինյանի ղեկավարած «Պատերшզմի կուսակցությանը»՝ ուկրաինական մոդելի կրկնությունից խուսափելու համար. Սուրենյանց«Այս ընտրական գործընթացում Փաշինյանի գրեթե յուրաքանչյուր պիտակավորում՝ հասցեագրված ընդդիմությանը, բումերանգի օրենքով շրջվում է հենց նրա դեմ: «Պատերազմի կուսակցություն» որակումը տիպիկ է հենց...
15:44 06/04/2026Մուտք ենք գործում անչափ պատասխանատու փուլ. Ապրիլի 9-ին տեղի է ունենալու ԲՀԿ համագումարըԱպրիլի 9-ին տեղի է ունենալու «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության համագումարը և «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի և թիմի շնորհանդեսը։ «Առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունների «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության...
15:42 06/04/2026Լուկաշենկո. ՀԱՊԿ-ն պետք է շատ զգույշ և կոռեկտ լինի Հայաստանի հետ իր աշխատանքումՀատկապես հիմա, այս լարված ընտրական շրջանում, երբ Հայաստանի ղեկավարությունը անկեղծորեն և բացահայտ կխոսի իրավիճակի մասին
15:40 06/04/2026Մենք խաղաղություն կբերենք` երաշխավորներով, իսկ Փաշինյանը կբերի ևս մեկ պատերազմ. Նարեկ Կարապետյան«Ինչո՞ւ ենք մենք ասում, թե Հայաստանին պետք է մեկից ավելի երաշխավոր։ Փաշինյանն ասում է՝ մեզ երաշխավորներ պետք չեն, Ադրբեջանի հետ հարաբերություններն ինքներս կկարգավորենք։ Ադրբեջանի ուՀայաստանի միջև...
15:20 06/04/2026Վրաստանը ողջունում է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև ընթացող երկխոսությունը. հանդիպել են Կոբախիձեն և ԱլիևըՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Վրաստանի կլառավարության վարչակազմի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, հանդիպման ժամանակ կողմերը ընդգծել են երկու երկրների...
14:30 06/04/2026Իմ տղան շատ բարձրակարգ տղա է. Անդրանիկ ՔոչարյանՔՊ խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի որդին չի ծառայել, իսկ թե ինչու՝ կարելի է դիմել գլխավոր դատախազին։ ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Քոչարյանը։ «Իմ տղան շատ բարձրակարգ տղա է,...
14:23 06/04/2026Իրանի ԱԳՆ-ն ԱՄՆ-ին մեղադրել է ուրան գողանալու փորձի մեջԻրանը կարծում է, որ իր օդաչուներին փրկելու ԱՄՆ գործողությունը կարող էր իրանականում լինել ուրանի գողության փորձի քողարկում, որը ձախողվեց։ Այդ մասին ասել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ...
13:40 06/04/2026Մեր զինվորները շաբաթը մեկ են լողանում, դե թող ՊՆ ղեկավար կազմն էլ շաբաթը մեկ լողանա, տեսնեմ կարո՞ղ են. ՔՊ պատգամավոր«Ուսումնասիրել եմ տասնյակ բանակների փորձ, բազմաթիվ երկրներում զինվորներն ամեն օր լողանում են, Հայաստանում, աֆրիկական մի քանի երկրներում, թերի զարգացած երկրներում շաբաթը մեկ են լողանում»,- ԱԺ-ում...
13:20 06/04/2026«Իմ պատասխանին մի խառվեք», «դուք նախկինում դեմ էիք քվեարկել ձեր նախաձեռնությանը». ՔՊ-ականները՝ նախագծի քննարկմանը«Ես հասկացա, որ դուք ձեր նախկին նախաձեռնությունը նույնությամբ, նույն տրամաբանությամբ բերել եք։ Դուք նախկինում դեմ էիք քվեարկել ձեր նախաձեռնությանը, հիմա կառավարության դրական եզրակացությունը ստացե՞լ...
12:59 06/04/2026Մեր խմբակցությունում ինձ ասում էին՝ վրեքս վարչապե՞տ ես բերում. Հայկ Սարգսյան«Հիմա խի եմ ասում, որ հիմա էլ չգնան ու իրենց նախկին կանանց կամ զոքանչների կայքերով զակազ տան, ասեն՝ Սարգսյան Հայկը կառավարության կամ վարչապետի դեմ է դուրս եկել»
12:59 06/04/2026Իրանի «Շահեդշահր» թաղամասին հարվածների հետևանքով 4 երեխա է մահացել, 5-րդը մնացել է փլատակներումԱՄՆ-Իսրայելի կողմից Իրանի Շահրիար քաղաքի «Շահեդշահր» թաղամասին հասցրած հարվածի հետևանքով զոհվել է 9 մարդ, այդ թվում՝ 4 երեխա։ Այս մասին հայտնում են իրանական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով պաշտոնական...
12:32 06/04/2026Մեր ներքին խնդիրների մի մասը իրական է, մի մասն էլ իրականությանը չի համապատասխանում. Ավինյանը՝ քաղաքապետարանի աշխատանքնային թերացումների մասինՄիշտ չէ, որ մեր քաղաքացիների պահանջները պետք է իրականացնել
12:30 06/04/2026Խնդրում եմ, պատգամավորներ, հավատարիմ մնալ ձեր երդմանը. ՔՊ խմբակցության պատգամավորԱԺ Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում քննարկվեց ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի հեղինակած «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում...
12:22 06/04/2026Մեր երկիրը դարձրեցիք խաղադաշտ, խաղն էլ տեղափոխեցիք մեր կիսադաշտ. Աշոտ ՄինասյանՍիսական ջոկատի հրամանատար, պահեստազորի գնդապետ Աշոտ Մինասյանը, որն առավել հայտնի է Աշոտ Երկաթ անունով, գրում է.

10:54 28/05/2025Министры обороны стран ОДКБ одобрили план военного сотрудничества на 2026-2030 годыМинистры обороны стран Организации договора о коллективной безопасности (ОДКБ) на заседании Совета глав оборонных ведомств объединения в Бишкеке одобрили план военного сотрудничества на 2026-2030...
17:28 27/05/2025Путин рассказал о жалобах Лукашенко из-за картошки, сравнении себя с киборгом и как делать предложениеПрезидент России Владимир Путин 27 мая проводит в Кремле заседание наблюдательного совета автономной некоммерческой организации «Россия – страна возможностей».
15:46 27/05/2025Сурен Суренянц: В преддверии выборов 2026 года необходим ребрендинг политической системы«Дистанционная полемика сторонников второго и третьего президентов Армении – фракций «Армения» и «Честь имею» – результат того, что мы приближаемся к очередным выборам.
14:24 27/05/2025Нас не надо убеждать в необходимости скорейшего запуска работы российского Генконсульства в Капане – ЗахароваЧто касается российского генконсульства в Сюнике, эта тема подробно обсуждалась в ходе переговоров главы МИД РФ в Ереване, заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова на брифинге 27...
14:01 27/05/2025Захарова ответила на вопрос, планируются ли новые поставки гуманитарной помощи вынужденным переселенцам из АрцахаОфициальный представитель МИД России Мария Захарова на брифинге 27 мая ответила на вопрос, продолжает ли Россия следить за ситуацией с вынужденными переселенцами из Нагорного Карабаха и планируются...
13:54 27/05/2025Захарова: РФ поддерживает тесное взаимодействие с Азербайджаном, Арменией, Абхазией, Южной Осетией по проблематике борьбы с терроризмомРоссия последовательно продвигает идею необходимости формирования справедливого миропорядка, отвечающего интересам поддержания всеобщей и неделимой безопасности, заявила на брифинге 27 мая...
13:32 27/05/2025Ален Симонян: Пообещал Валентине Матвиенко, что лично встречу ее в аэропортуПредседатель Национального Собрания Армении Ален Симонян планирует лично встретить председателя Совета Федерации Федерального Собрания РФ Валентину Матвиенко в аэропорту.
12:05 27/05/2025«Есть темы, которые нельзя переписать»: Тигран Абрамян — об отклонении парламентом проекта заявления к 80-летию Победы в ВОВПредставленный оппозиционной фракцией «Честь имею» проект заявления Национального Собрания Республики Армения «В связи с 80-летием Победы в Великой Отечественной войне» не был включен в повестку дня...
11:16 27/05/2025МИД: Армения готова принять у себя очередную министерскую встречу в формате «3+3»Армения подтверждает готовность принять у себя очередную министерскую встречу в формате "3+3", о чем было заявлено еще в 2024 году.
11:12 27/05/2025Турция: за нелегальные ставки задержали владельца платежной системы, популярной среди россиянСуд выдал ордер на арест владельца популярной среди россиян турецкой платежной системы Papara Ахмеда Карслы, он задержан в Турции за нелегальные ставки, в компании назначен внешний управляющий,...
16:51 26/05/2025Замглавы МИД Ирана: Мы не принимаем каких-либо изменений в геостратегическом ландшафте регионаИран выступает за диверсификацию региональных связей, в том числе транспортных маршрутов и коридоров, что принесет пользу странам региона.
16:40 26/05/2025Жан-Ноэль Барро: Приземлился в Ереване под взором АраратаСостоялась встреча министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Франции Жана-Ноэля Барро в расширенном формате.
16:20 26/05/2025Турне по Юго-Восточной Азии: Макрон подписал уже более 10 соглашений во ВьетнамеПрезидент Франции Эммануэль Макрон в понедельник призвал к сохранению мирового порядка, "основанного на законе", во время поездки во Вьетнам, первого этапа своего недельного турне по Юго-Восточной...
16:03 26/05/2025Роберт Фицо: Обсуждены возможности сотрудничества с Арменией в оборонной промышленности«Первое направление сотрудничества, о котором мы договорились, — это наше будущее взаимодействие в сфере атомной энергетики», – заявил премьер-министр Словакии Роберт Фицо на совместной...
14:18 26/05/2025Эта историческая возможность не будет упущена. Никол Пашинян – о мирном соглашении с АзербайджаномНаша стратегия, наше стратегическое решение – оставаться приверженными мирной повестке дня, и я надеюсь, что в ходе сегодняшнего доклада мне удалось представить нашим международным партнерам и...
13:49 26/05/2025Макрон получил пощечину от жены на публике, Елисейский дворец назвал инцидент «дурачеством» супруговПрезидент Франции Эммануэль Макрон получил по губам от жены в салоне самолета, приземлившегося в Ханое.
13:10 26/05/2025Цель Азербайджана – добиться запрета на упоминание Нагорного Карабаха и проводимых там этнических чисток на международных площадках. ЗаявлениеПостпред Азербайджана подал официальную жалобу в Комитет по неправительственным организациям ООН – против организации «Международная христианская солидарность» (CSI), имеющей консультативный статус...
12:47 26/05/2025«Голос Армении»: Что делает в Ереване премьер страны, считающей Армению оккупантом и поставляющей оружие Баку?Газета «Голос Армении» пишет: «Армянские правозащитники и представители гражданского общества выступили с заявлением о неприемлемости участия в конференции «Ереванский диалог» старшего советника...
11:52 26/05/2025Эммануэль Макрон прилюдно получил пощечину от жены. Скандальные кадрыНа видео попало, как президент Франции Эммануэль Макрон при приземлении во Вьетнаме получает по лицу перед выходом на трап.
11:39 26/05/2025Тигран Абрамян: Наши проблемы начались в тот момент, когда армию превратили из службы и миссии в работуНаши проблемы начались в тот момент, когда армию превратили из службы и миссии в работу, написал секретарь фракции Национального Собрания Армении «Честь имею» Тигран Абрамян.