17:55 06/04/2026ՀԱՊԿ-ը պետք է զգույշ և նրբանկատ լինի Հայաստանի հետ իր հարաբերություններում. ԼուկաշենկոՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) պետք է շատ զգույշ և նրբանկատ լինի Հայաստանի հետ իր հարաբերություններում։ Belta.ru-ի փոխանցմամբ, այս մասին ապրիլի 6-ին հայտարարել է...
17:42 06/04/2026Ո՞նց շփվեմ ես այդ մարդկանց հետ, ո՞ւմ հետ շփվեմ, ինչի՞ շփվեմ. Արսեն Սաֆարյանի արձագանքըԵրբեմնի մտերիմ ընկերներ, երգիչ Արսեն Սաֆարյանի և ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հարաբերություններն այսօր գաղափարական խորը անդունդի եզրին են։ 168.am-ին տված հարցազրույցում Արսեն Սաֆարյանը բացահայտ խոսել է...
17:35 06/04/2026Հնդկաստանը մտածում է Բանգլադեշի հետ սահմանը պաշտպանել կոկորդիլոսներովՀնդկաստանն ուսումնասիրում է անսովոր մի նոր ռազմավարություն՝ Բանգլադեշի հետ իր սահմանի անվտանգությունն ամրապնդելու համար՝ օգտագործելով սողուններին, ինչպիսիք են օձերը և կոկորդիլոսները որպես բնական...
17:28 06/04/2026Լիբանանի վարչապետը դեմ է արտահայտվել իր երկրում Իսրայելի ռազմական ներկայության ցանկացած ձևինԿոչ է արել Իսրայելին դադարեցնել ռազմական գործողությունները և դուրս բերել իր ուժերը Լիբանանի ամբողջ տարածքից
17:07 06/04/2026Թեհրանում գիշերը ԱՄՆ-ի հասցրած հարվածների հետևանքով յոթ երեխա է զոհվելՈրոնցից մեկը մեկ տարեկանից փոքր էր
17:05 06/04/2026Ամողջ ՔՊ-ում չեղավ մեկ մարդ, որը կհամարձակվեր ասել, որ 18-ամյա դպրոցականի հանդեպ կալանքը համարժեք չէ իրավիճակին. Քաղաքական վերլուծաբան«Փաստորեն, ամողջ ՔՊ կուսակցությունում չեղավ մեկ մարդ, որը կհամարձակվեր ասել, որ 18-ամյա դպրոցականի հանդեպ կիրառված խափանման միջոց կալանքը մեղմ ասած համարժեք չէ իրավիճակին, որի հետեւանքով ընտրվում է...
17:01 06/04/2026Ո՛չ ասենք Փաշինյանի ղեկավարած «Պատերшզմի կուսակցությանը»՝ ուկրաինական մոդելի կրկնությունից խուսափելու համար. Սուրենյանց«Այս ընտրական գործընթացում Փաշինյանի գրեթե յուրաքանչյուր պիտակավորում՝ հասցեագրված ընդդիմությանը, բումերանգի օրենքով շրջվում է հենց նրա դեմ: «Պատերազմի կուսակցություն» որակումը տիպիկ է հենց...
15:44 06/04/2026Մուտք ենք գործում անչափ պատասխանատու փուլ. Ապրիլի 9-ին տեղի է ունենալու ԲՀԿ համագումարըԱպրիլի 9-ին տեղի է ունենալու «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության համագումարը և «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի և թիմի շնորհանդեսը։ «Առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունների «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության...
15:42 06/04/2026Լուկաշենկո. ՀԱՊԿ-ն պետք է շատ զգույշ և կոռեկտ լինի Հայաստանի հետ իր աշխատանքումՀատկապես հիմա, այս լարված ընտրական շրջանում, երբ Հայաստանի ղեկավարությունը անկեղծորեն և բացահայտ կխոսի իրավիճակի մասին
15:40 06/04/2026Մենք խաղաղություն կբերենք` երաշխավորներով, իսկ Փաշինյանը կբերի ևս մեկ պատերազմ. Նարեկ Կարապետյան«Ինչո՞ւ ենք մենք ասում, թե Հայաստանին պետք է մեկից ավելի երաշխավոր։ Փաշինյանն ասում է՝ մեզ երաշխավորներ պետք չեն, Ադրբեջանի հետ հարաբերություններն ինքներս կկարգավորենք։ Ադրբեջանի ուՀայաստանի միջև...
15:20 06/04/2026Վրաստանը ողջունում է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև ընթացող երկխոսությունը. հանդիպել են Կոբախիձեն և ԱլիևըՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Վրաստանի կլառավարության վարչակազմի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, հանդիպման ժամանակ կողմերը ընդգծել են երկու երկրների...
14:30 06/04/2026Իմ տղան շատ բարձրակարգ տղա է. Անդրանիկ ՔոչարյանՔՊ խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի որդին չի ծառայել, իսկ թե ինչու՝ կարելի է դիմել գլխավոր դատախազին։ ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Քոչարյանը։ «Իմ տղան շատ բարձրակարգ տղա է,...
14:23 06/04/2026Իրանի ԱԳՆ-ն ԱՄՆ-ին մեղադրել է ուրան գողանալու փորձի մեջԻրանը կարծում է, որ իր օդաչուներին փրկելու ԱՄՆ գործողությունը կարող էր իրանականում լինել ուրանի գողության փորձի քողարկում, որը ձախողվեց։ Այդ մասին ասել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ...
13:40 06/04/2026Մեր զինվորները շաբաթը մեկ են լողանում, դե թող ՊՆ ղեկավար կազմն էլ շաբաթը մեկ լողանա, տեսնեմ կարո՞ղ են. ՔՊ պատգամավոր«Ուսումնասիրել եմ տասնյակ բանակների փորձ, բազմաթիվ երկրներում զինվորներն ամեն օր լողանում են, Հայաստանում, աֆրիկական մի քանի երկրներում, թերի զարգացած երկրներում շաբաթը մեկ են լողանում»,- ԱԺ-ում...
13:20 06/04/2026«Իմ պատասխանին մի խառվեք», «դուք նախկինում դեմ էիք քվեարկել ձեր նախաձեռնությանը». ՔՊ-ականները՝ նախագծի քննարկմանը«Ես հասկացա, որ դուք ձեր նախկին նախաձեռնությունը նույնությամբ, նույն տրամաբանությամբ բերել եք։ Դուք նախկինում դեմ էիք քվեարկել ձեր նախաձեռնությանը, հիմա կառավարության դրական եզրակացությունը ստացե՞լ...
12:59 06/04/2026Մեր խմբակցությունում ինձ ասում էին՝ վրեքս վարչապե՞տ ես բերում. Հայկ Սարգսյան«Հիմա խի եմ ասում, որ հիմա էլ չգնան ու իրենց նախկին կանանց կամ զոքանչների կայքերով զակազ տան, ասեն՝ Սարգսյան Հայկը կառավարության կամ վարչապետի դեմ է դուրս եկել»
12:59 06/04/2026Իրանի «Շահեդշահր» թաղամասին հարվածների հետևանքով 4 երեխա է մահացել, 5-րդը մնացել է փլատակներումԱՄՆ-Իսրայելի կողմից Իրանի Շահրիար քաղաքի «Շահեդշահր» թաղամասին հասցրած հարվածի հետևանքով զոհվել է 9 մարդ, այդ թվում՝ 4 երեխա։ Այս մասին հայտնում են իրանական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով պաշտոնական...
12:32 06/04/2026Մեր ներքին խնդիրների մի մասը իրական է, մի մասն էլ իրականությանը չի համապատասխանում. Ավինյանը՝ քաղաքապետարանի աշխատանքնային թերացումների մասինՄիշտ չէ, որ մեր քաղաքացիների պահանջները պետք է իրականացնել
12:30 06/04/2026Խնդրում եմ, պատգամավորներ, հավատարիմ մնալ ձեր երդմանը. ՔՊ խմբակցության պատգամավորԱԺ Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում քննարկվեց ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի հեղինակած «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում...
12:22 06/04/2026Մեր երկիրը դարձրեցիք խաղադաշտ, խաղն էլ տեղափոխեցիք մեր կիսադաշտ. Աշոտ ՄինասյանՍիսական ջոկատի հրամանատար, պահեստազորի գնդապետ Աշոտ Մինասյանը, որն առավել հայտնի է Աշոտ Երկաթ անունով, գրում է.

13:34 16/12/2024Expert: No concessions from Armenia help stop AzerbaijanVaruzhan Geghamyan, a geopolitical strategist and regional security expert, has warned of a risk of new Azerbaijani attack on Armenia amid a surge in Baku’s arms imports.
12:46 16/12/2024NATO and EU leaders to discuss peacekeeping troops to UkraineEuropean leaders are planning to meet Wednesday evening in Brussels with Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy and NATO chief Mark Rutte to discuss peace plans and the potential deployment of...
12:07 16/12/2024Political analyst banned from entering ArmeniaPolitical analyst Andranik Migranyan has been banned from entering Armenia. He was turned back at Yerevan’s Zvartonts International Airport late on Sunday, the Union of Russian Armenians reported....
16:15 14/12/2024Opposition MP: Turkey's policy towards Armenia aligns with pan-Turanism goalsThe Armenia-Turkey normalization process could be either a threat or an opportunity, claims Armen Rustamyan, an MP from the opposition Hayastan faction.
15:30 14/12/2024Ex-football player Kavelashvili elected as Georgia's presidentGeorgian lawmakers elected Mikheil Kavelashvili, a hardline critic of the West, as the country’s new president on Saturday, setting him up to replace a pro-Western incumbent amid major protests...
14:34 14/12/2024Armenian MP: Situation in Syria could remain unresolvedOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan says the military and political situation in Syria may not have been finally resolved after its seizure by rebels and the end of President Bashar al-Assad's rule.
14:06 14/12/2024CEC recognizes Georgia's presidential elections as validGeorgia's Central Election Commission (CEC) has recognized the country's presidential elections as valid.
13:35 14/12/2024South Korea’s parliament votes to impeach presidentSouth Korea’s parliament voted to impeach President Yoon Suk Yeol on Saturday in an extraordinary rebuke that came about after his own ruling party turned on him following his refusal to resign over...
13:15 14/12/2024ARF Armenia leader: Turkey, Azerbaijan seek Armenia's denationalizationThe occupation of Artsakh (Nagorno-Karabakh) helped Azerbaijan and Turkey strengthen their positions in the South Caucasus, marking the start of a new era of destabilization and military resolution...
12:00 14/12/2024Putin meets with former Kazakh leaderRussian President Vladimir Putin held a meeting with former President of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev at his residence in Novo-Ogaryovo in the Moscow Region, TASS reported on Saturday, citing the...
11:46 14/12/2024New Armenian envoy hands over credentials to France's MacronNew Armenian Ambassador to France Arman Khachatryan has presented his credentials to French President Emmanuel Macron.
11:06 14/12/2024Nancy Pelosi hospitalized after injury in LuxembourgFormer U.S. House Speaker Nancy Pelosi has been hospitalized after she “sustained an injury” during an official engagement in Luxembourg, according to a spokesman. Pelosi, 84, was in Europe with a...
16:45 13/12/2024Macron names veteran centrist ally Bayrou as French prime ministerFrench President Emmanuel Macron on Friday named centrist ally François Bayrou as prime minister, after a historic parliamentary vote ousted the previous government last week, AP reported.
15:15 13/12/2024Ocampo warns of new risk of genocide against ArmeniaLuis Moreno Ocampo, a former chief prosecutor of the International Criminal Court (ICC), warned of a new risk of genocide against Armenia as he addressed the 5th Global Forum Against the Crime of...
14:32 13/12/2024Kremlin says no Pashinyan-Putin meeting planned in MoscowRussian President Vladimir Putin and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan are not scheduled to meet in Moscow on Friday, Kremlin spokesman Dmitry Peskov told TASS.
13:06 13/12/2024Expert: Turkey the main mastermind of Syria's fallVaruzhan Geghamyan, a geopolitical strategist and regional security expert, has reacted to Turkish National Intelligence Organization (MIT) chief Ibrahim Kalin’s visit to the Syrian capital Damascus...
11:27 13/12/2024Armenia's Pashinyan off to RussiaArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has travelled to Russia, his office said in a press release.
11:00 13/12/2024US imposes visa restrictions on 20 Georgian officialsThe U.S. will prohibit the issuing of visas for about 20 people responsible for "undermining democracy in Georgia," including government ministers, parliament members and security officials, the...
17:12 12/12/2024Politician calls Pashinyan 'a bad blogger who ignores global challenges'Levon Zurabyan, Deputy Chairman of the Armenian National Congress, accused Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and his government of failure to handle the security challenges facing the country.
16:33 12/12/2024Armenia and Italy sign 2025 defense cooperation planArmenia and Italy on Thursday signed the defense cooperation program for 2025, the Armenian Ministry of Defense reported.