15:11 31/03/2026Եթե իմ հայացքից ինքը նման վախեր է ունենում, ուրեմն մենք ավելի վատ վիճակում ենք, քան կարելի է պատկերացնել. Գևորգ ԳևորգյանՍուրբ Աննա եկեղեցում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով հասարակական գործիչ Գևորգ Գևորգյանին նույնպես մեղադրանք է առաջադրվել; Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է կիրառվել 5 մլն դրամ գրավ։ «Էնքան աբսուրդի...
15:04 31/03/2026Մարդը պետք է բարոյականության, հայ լինելու բոլոր որակները կորցրած լինի, որ երիտասարդներին մեղադրանք առաջադրի, փորձի տանել բանտ. Արմինե Օհանյան«Շատ ցավալի դեպք է։ Սա նույն շրջանակում է, որ այս մարդիկ չունեն ոչ կարմիր գիծ, ոչ սահմանափակում, ոչ դեմոկրատիայի մասին պատկերացումներ, հանրային համերաշխությունը վերականգնելու որևէ նպատակ»,-...
14:54 31/03/2026Սուրբ Աննա եկեղեցու միջադեպի մասնակից եղբայրներից մեկն ազատ արձակվեց ՔԿ-իցՄեղադրանքը բոլոր դեպքերում առաջադրվել է
14:16 31/03/2026Փաշինյանը վաղը կմեկնի ՄոսկվաՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 1-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն։ Կառավարությունից հայտնում են, այցի շրջանակում Մոսկվայում նույն օրը տեղի կունենա վարչապետ Փաշինյանի հանդիպումը ՌԴ...
14:05 31/03/2026Փաշինյանը գնում է վա բանկ, և կապ չունի՝ դիմացը երեխաներ են, թե Արցախից բռնագաղթած կին. Նարեկ ՊարոնյանՈչ մի բանական և ողջամիտ մարդ չի ընդունի, որ այս երիտասարդները հատուկ եկել էին եկեղեցի Փաշինյանի դեմ բռնություն գործադրելու համար
13:49 31/03/2026Ես ուղղակի հիացած եմ, որ առ այսօր ում հետ հանդիպել եմ որևէ մեկը չի դրել մանդատի կամ ցուցակի տեղի խնդիր. Գագիկ ԾառուկյանՕրերս տեղի ունեցավ «Առաջարկ Հայաստանին» նախագծի համակարգող խորհրդի անդրանիկ նիստը։ Մի հարկի տակ հավաքվել էին պատկառելի կենսագրությամբ, հանրային լուրջ կշիռ ունեցող տարբեր ոլորտների, տարբեր սերունդների...
13:41 31/03/2026Էբրահիմ Զոլֆաղարի. Թշնամիներն իրենց այդ պատրանքը գերեզման կտանենԻրանի «Խաթամ ալ-Անբիա» կենտրոնական շտաբի խոսնակ, բրիգադի գեներալ Էբրահիմ Զոլֆաղարին հայտարարել է, որ հակառակորդները գործում են «մոլորեցնող և անհիմն ենթադրություններով»՝ հավատալով, որ կարող են...
13:15 31/03/2026Երիտասարդ տղաների ճակատագիրը չդնել հարվածի տակ։ Նրանք պայծառ պատանիներ են. Դասընկերների, հարազատների բաց նամակըԴպրոցահասակ Դավիթ և Միքայել Մինասյան երկվորյակ եղբայրների հարազատները, դասընկերները, աջակիցները բաց նամակ են հասցեագրել ՀՀ պետական մարմիններին, Նիկոլ Փաշինյանին՝ խնդրելով, որ երիտասարդ տղաների...
13:05 31/03/2026Նարեկ Կարապետյանը հայտարարեց երկու ուժերի հետ դաշինք կազմելու մասին«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին կմասնակցի դաշինքով, որը կկոչվի «Ուժեղ Հայաստան Սամվել Կարապետյանի հետ»։ Այսօր «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ...
11:41 31/03/2026Սա նախընտրական զորահանդես է, որպեսզի կարողանան ժողովրդին մեկ անգամ և ևս խաբեն. Իշխան Սաղաթելյան44-օրյա պատերազմի ժամանակ պարզվեց մեր զենքերից շատերը չաշխատեցին
11:40 31/03/2026Ապառիկով հեռուստացույց գնել չկարողացող Արարատ Միրզոյանի ժիլետի գինը ավելի քան 2 մլն դրամ էՀետաքրքիր է, թե ի՞նչ է մտածում Հայաստանի թոշակառուի շուրջ 4 տարվա թոշակի արժեքի չափով ժիլետ հագնող Արարատ Միրզոյանը.
10:50 31/03/2026Շաբաթ կիրակիների քաղաքական մեխանիկան. Վլադիմիր ՄարտիրոսյանԲագրատ Սրբազանի ֆենոմենը ընկալելու ու հասկանալու առիթ դեռ ունենալու եք
10:30 31/03/2026Թրամփի հայտարարությունից հետո նավթատար նավին այս հարվածն, ըստ ամենայնի, նախազգուշացում էր. Իրանագետ«Երեկ երեկոյան Իրանը Դուբայի նավահանգստում ԱԹՍ-ով հարված է հասցրել Քուվեյթին պատկանող՝ աշխարհի ամենամեծ «Ալ Սալմի» նավթատար նավին, որը ամբողջությամբ բեռնավորված էր։ Իրանական հարվածը տեղի է ունեցել...
10:22 31/03/2026Իսրայելը զգուշացվել է Իրանի հնարավոր միջուկային պատասխանի մասինԹեհրանը անպայման կցանկանա ձեռք բերել միջուկային զենք, եթե դա անհրաժեշտ համարի երկիրը պահպանելու համար
10:16 31/03/2026Հայաստանում ստիպում են հայերին կասկածել 20-րդ դարասկզբին Թուրքիայի կողմից պետականորեն կազմակերպված մի ամբողջ ժողովրդի uպանnւթյшնը. թուրքագետ«Պետք է ազատվել այս ազգաճնշման ու ազգավերացման իրականությունից...»,- նշել է պ.գ.թ., թուրքագետ Մհեր Աբրահամյանը։ Նա գրել է.
09:57 31/03/2026Որտե՞ղ է որոշվելու Հայաստանի ճակատագիրըՇատ հեշտ է որևէ հեռավոր որևէ երկրի մայրաքաղաքից (կլինի Մոսկվա, Վաշինգտոն, Բրյուսել, թե ցանկացած այլ ոչ հայաստանյան քաղաք) ասել, թե հունիսի 7-ի ընտրությունները որոշելու են Կովկասի ճակատագիրը, այս կամ...
09:46 31/03/2026Axios. Թրամփը 12 անգամ ակնարկել է, որ Իրանում գործողությունը շուտով կարող է ավարտվելՄերձավոր Արևելքում ԱՄՆ զինծառայողների թիվն արդեն գերազանցել է 50,000-ը
09:43 31/03/2026Քաղաքական նպատակահարմարությունից ելնելով՝ ում ուզում են՝ բռնում են․ կարևոր չէ, թե ինչ հոդված կկիրառեն. Տիգրան Աբրահամյան«Իշխանությունը գործընթացի անունը դրել է ընտրություն, սակայն իր ընտրական հաջողությունն ամրագրելու համար օրենքները, ըստ իրավիճակի, մեկնաբանում և կիրառում է: Քաղաքական նպատակահարմարությունից ելնելով՝...
09:28 31/03/2026Ալիևն այսօր նշում է «ադրբեջանցիների ցեղասպանության» օրը ու խոստանում, որ չի մոռանալուԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը սոցիալական ցանցերի իր էջերում տարածել է տեղեկատվություն, թե իբր մարտի 31-ին նշվում է «ադրբեջանցիների ցեղասպանության» օրը։ Մինչ այդ, այդ երկրի ԱԳ նախարարության տարածած...
09:13 31/03/2026Դպրոցական եղբայրների դեմ ՔԿ մեղադրանք առաջադրեց երկու հոդվածներովԾաղկազարդի օրը պատարագի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանի, ՔՊ-ականների, անվտանգության աշխատակիցների մուտքից հետո Սուրբ Աննա եկեղեցում տեղի ունեցած միջադեպի մասնակից դպրոցական եղբայրների նկատմամբ մեղադրանք է...

16:57 11/11/2024Azerbaijani regime ethnically cleansed Nagorno-Karabakh, new report saysThe Azerbaijani regime engaged in ethnic cleansing against the ethnic Armenian population of Nagorno-Karabakh, according to a report released today from an international fact-finding mission composed...
16:16 11/11/2024Deputy FM: Yerevan, Baku still disagree on some issuesArmenian Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan says that differences remain with Azerbaijan over the draft text of a peace treaty.
15:32 11/11/2024Armenian MP: Azerbaijan toughened rhetoric ahead of COP29Azerbaijan’s rhetoric has significantly toughened ahead of COP29, Armenian opposition MP Tigran Abrahamyan says.
15:14 11/11/2024Georgia president calls for fresh parliamentary electionsGeorgian President Salome Zurabishvili on Monday called for fresh parliamentary elections to resolve a crisis sparked by last month's vote denounced by the opposition as rigged in favour of the...
13:59 11/11/2024Armenian parliament commission's report on 2020 war probe ready, senior MP saysThe Armenian parliament commission has completed its report on the outcome of a probe into the circumstances of the 2020 Artsakh war, senior pro-government MP Andranik Kocharyan says.
13:20 11/11/2024Trump plans to return bust of Winston Churchill to White HouseDonald Trump has vowed to return a bust of Winston Churchill to the Oval Office as a 'mark of respect', the Daily Mail reports.
17:10 09/11/2024Opposition MP urges end to 'disgraceful' chapter of Pashinyan's ruleOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has reacted to Azerbaijani President Ilham Aliyev’s threats against Armenia and “derogatory remarks” on Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and his...
16:02 09/11/2024Ex-Ambassador Mikayel Minasyan: Everyone knows that the primary reason for the defeat was the revolution"Unless we acknowledge the defeat in the 44-day war as the heart of all our challenges - present and future; unless we realize the causes of this defeat punishing those responsible, we can not...
12:30 09/11/2024Trump ally to take up a role aimed at strengthening US-Armenia tiesJoel Tenney, a member of the Evangelical Church and a supporter of U.S. President-elect Donald Trump, will be given a role in his administration aimed at strengthening and advancing relations between...
12:00 09/11/2024Jordan drops film about Artsakh as its Oscar entry after pressure from AzerbaijanJordan has withdrawn Sareen Hairabedian’s documentary My Sweet Land as its official entry for Best International Feature Film at the 97th Academy Awards, reportedly after coming under pressure from...
17:15 08/11/2024Armenian authorities in no rush to leave EAEU, says senior Russian MPThe Armenian authorities will hardly rush to leave the Eurasian Union (EAEU), claims Russian MP Konstantin Zatulin, the deputy chairman of the State Duma Committee on CIS Affairs, Eurasian...
16:36 08/11/2024Armenia inclined towards cooperation with Russia, former PM saysArmenia is inclined towards cooperation with Russia, former Prime Minister Tigran Sargsyan said at the Valdai Club debates on Friday.
16:14 08/11/2024Dozens of French politicians call for boycott of COP29, demand release of Armenian hostagesAround three dozen French politicians have urged the French government to boycott the upcoming COP29 UN climate summit in Baku and demanded the immediate release of Armenian hostages.
13:33 08/11/2024Trump's second term will be different, expert saysDonald Trump's second presidency will look nothing like the first, political analyst Suren Sargsyan claims.
12:46 08/11/2024Israeli football fans attacked in AmsterdamAssailants attacked Israeli soccer fans in Amsterdam on Thursday, with the Dutch prime minister vowing those responsible would be “tracked down and prosecuted”, Politico reported.
12:34 08/11/2024Armenia's Gyumri heading for snap electionsSnap municipal elections will be held in Armenia’s second largest city of Gyumri. In a statement on Friday, Knarik Harutyunyan, the head of the Civil Contract faction holding majority in the Gyumri...
11:15 08/11/2024Iran to develop relations with neighbors regardless of US election results, leader saysIran plans to expand partnership with neighboring and Islamic countries regardless of whom America elected as its new leader, TASS cited Iranian President Masoud Pezeshkian as saying.
11:00 08/11/2024Pashinyan, Macron meet in BudapestArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan and French President Emmanuel Macron met in Budapest on Thursday.
17:03 07/11/2024Senator Jadot urges French government to boycott COP29 in BakuFrench Senator Yannick Jadot has called on the French government to boycott the COP29 UN climate summit in Baku.