15:15 15/01/2026Գարիկ ջան, բարև. 18-արդարների գործը չմեկնարկած՝ ընդմիջվեց 15 րոպեով18 արդարների գործով դատական նիստը դեռևս չսկսված՝ 15 րոպե ընդմիջում հայտարարվեց։ Պատճառը՝ հանրային մեղադրողների և որոշ պաշտպանների ու մեղադրյալների բացակայությունն է։ Դատավոր Ֆարխոյանն ասաց՝...
15:11 15/01/2026Հացադուլ, օր 7-րդ. 4 գերիների վերադարձն ու 30 գերիների առկայությունը Հայաստանի բանտերում. քաղբանտարկյալ Նարեկ ՍամսոնյանՏեղեկացա, որ Ադրբեջանից Հայաստան են տեղափոխվել 4 հայազգի գերիներ։ Լուրը շատ ուրախալի է անկախ դաշտում առկա մասնագիտական քննարկումներից առ այն, որ փոխանակումը համաչափ չի եղել, քանի որ ռեժիմն Ալիևին է...
15:03 15/01/2026Նիկոլ Փաշինյանը ջերմոցային վարչապետ է. Ֆարմանյան«Նիկոլ Փաշինյանը ջերմոցային վարչապետ է: 8 տարի է գրեթե նա այդ պաշտոնում է, ու չի եղել ՄԵԿ դեպք, որ նա հավասար պայմաններով բանավիճի լավ տեղեկացված ու անկաշկանդ որևէ քաղաքական գործչի հետ, նման...
14:55 15/01/2026Նոր Սինգապուր դառնալու համար մեզ ընդամենը Երևանն է պետք և Կոտայքի, Արմավիրի, Արարատի ու Արագածոտնի մարզերը, մնացածը «դժբախտ, դժգույն» տարածքներ են. Քաղաքագետը՝ ի պատասխանի Փաշինյանի հայտարարության«Էսօր Սինգապուրի նման պետությունը, որի տարածքը Սևանա լճի ⅔-րդի չափ ա, մեկ շնչին ընկնող ՀՆԱ-ով տասը անգամ Հայաստանի Հանրապետությունից մեծ ա, էն դեպքում, երբ որ իրենց բնակչությունը 5 միլիոն և ավելի ա,...
14:49 15/01/2026Մոտարկվող ՍԵՊԱ-ի 4 հրահանգը վերաբերում է սպառողների իրավունքներին. Գևորգ ՊապոյանՀրահանգի մոտարկման արդյունքում սպառողները պաշտպանված կլինեն
14:16 15/01/2026Փաշինյանը ժխտեց լուրը, թե Վարդապետյանի փոխարեն Արգիշտի Քյարամյանին է նշանակելու գլխավոր դատախազԿոտայքի թեմի առաջնորդ Առաքել արքեպիսկոպոս Քարամյանն 10 տիրադավ եպիսկոպոսներից մեկն է
14:14 15/01/2026Ուկրաինան վերածել են կոռուպցիոն հաբի. ՏիմոշենկոՈւկրաինայի հակակոռուպցիոն ազգային բյուրոյի կողմից կոռուպցիայի վերաբերյալ կասկածներից հետո Ուկրաինայի նախկին վարչապետ Յուլիա Տիմոշենկոն իր հերթին Ուկրաինայի գործող նախագահ Վլադիմիր Զելենսկուն...
13:54 15/01/2026Վիգեն Էուլջեքջյանի կնոջ Հայաստան ժամանելու բոլոր հարցերի մասին հոգ է տարել ՀՅԴ֊ն. Դաշնակցական պատգամավոր«Երբ տեսնում ես, որ անգամ քո լուռ արված աշխատանքն է օգտագործվում քո դեմ, ստիպված ես լինում խոսել։ Ամեն ինչ չէ, որ կարելի է վերածել pr-ի, գերիների հարցն առավել ևս»,-գրում է ԱԺ դաշնակցական պատգամավոր...
13:44 15/01/2026Փաշինյանը վստահեցրեց, թե տեղյակ չէ, որ «Շիկահող» արգելոցում ադրբեջանցիներն ամեն օր ծառ են կտրում, բայց ինքն ադրբեջանահաճո արտահայտություններ չի անումՄամուլի հրապարակումներին, որ հետևենք, մենք այսօր այստեղ չենք, բոլորովին ուրիշ տեղում կլինենք
13:13 15/01/2026Ես վարչապետի բրիֆինգի ժամանակ չեմ պատրաստվում գեղարվեստական գրականության դրվագներ քննարկել. Փաշինյանը՝ իր հայհոյախառը դրվագներով գրքի մասինՎեպը հրապարակել է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթում
12:36 15/01/2026Ըստ Փաշինյանի՝ բազմամիլիոնանոց պարգևավճարները տրվում են, որպեսզի պաշտոնյաները դատական ծախսեր իրականացնենՍա 2018 թվականից մեր որդեգրած «0 կոռուպցիա» և «0 հանդուրժողականություն կոռուպցիայի նկատմամբ» քաղաքականության գործնական շարունակությունն է
12:26 15/01/2026Խաղաղությունը չի կարող կառուցվել պատանդառության վրա։ Արդարությունը չի կարող կառուցվել ընտրովի ազատ արձակումների վրա. Հայկական իրավական կենտրոն«Հայկական իրավական կենտրոնի» հայտարարությունը հայ գերիների ազատ արձակման առիթով
11:23 15/01/2026ԱՄՆ-ը դադարեցնում է վիզաների տրամադրումը 75 երկրների, այդ թվում՝ Հայաստանի քաղաքացիների համարԱՄՆ Պետդեպարտամենտը դադարեցնում է ներգաղթային վիզաների մշակումը 75 երկրների համար՝ փորձելով խստացնել այն դիմորդների պահանջները, որոնք կարող են հանրային բեռ դառնալ այդ երկրի համար։ Fox News-ը,...
11:22 15/01/2026Ադրբեջանի նպատակներում փոփոխություն չկա. ինչու են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները «հարձակվել» փաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանի վրաԹեև Հայաստանն ու Ադրբեջանը հայտարարում են՝ գնում են խաղաղության, կամ ինչպես Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն է հայտարարել՝ «մենք սովորում ենք, թե ինչ է նշանակում խաղաղ ապրել, մենք արդեն մի քանի ամիս է՝...
11:09 15/01/2026Ըստ էության, նոր ժամանակներ են բացվում. Նիկոլ ՓաշինյանՄենք պետք է արձանագրենք, որ որպես պետություն և հանրություն չգիտենք, թե ինչ բան է ապրել խաղաղության մեջ
11:00 15/01/2026ԱՄՆ-ն իր քաղաքացիներին կոչ է անում անհապաղ լքել Իրանը ոչ թե Ադրբեջանի, այլ Հայաստանի ու Թուրքիայի միջոցովՔիչ առաջ զգուշացում-հայտարարություն է տարածել Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանությունը՝ կոչ անելով ԱՄՆ քաղաքացիներին անհապաղ լքել Իրանը։ Դեսպանատունը խորհուրդ է տալիս Իրանը լքել Հայաստանի կամ Թուրքիայի...
10:07 15/01/2026Վարդան Ղուկասյանը կարող է մնալ անուշադրության մատնված, ինչը կարող է հանգեցնել անգամ ճակատագրական ելքի.ԲժիշկԲուժառուն, ունենալով բազմաթիվ քրոնիկական հիվանդություններ, զրկված է նեղ մասնագիտական բժշկական օգնությունից
09:37 15/01/2026Կա Իրան-ԱՄՆ բավական ակտիվ դիվանագիտություն. Վարդան Ոսկանյան«Սպառնալիքների և հռետորաբանական պատերազմին զուգահեռ, ԱՄՆ-Իրան հարաբերություններում չափազանց բարդ և հետաքրքիր անդրկուլիսյան դիվանագիտական ակտիվություն կա, որի մանրամասները ավելի ուշ պարզ...
09:08 15/01/2026Շուրջբոլորը տարբեր բնույթի սպառնալիքներ են... ինչո՞ւ է ռազմական բյուջեն նախորդ տարվա համար 15-16%-ով նվազել. Աբրահամյան«2018-20 թվականներին էլ էիք մարդկանց համոզում. տեսանք, թե ինչ եղավ»։
23:09 14/01/2026Խփես մարդու թևերը կտրես, հետո հպարտանաս, որ գլուխը չես կտրել, դեռ մի հատ էլ գլուխ գովես, թե փրկել ես. Բաբկեն ՀարությունյանԱյո, մեր պետական, ազգային ամոթը չորս հոգու չափ պակասեց

12:06 20/11/2023Metakse Hakobyan: 'I know Artsakh is waiting for me'Metakse Hakobyan, an MP from the Justice faction of the Artsakh National Assembly, on Monday posted a video of her last speech in the parliament before Azerbaijan’s attack and violent seizure of...
11:15 20/11/2023Azerbaijan arrests Artsakh residentAzerbaijani authorities have arrested Rashid Beglaryan, an Artsakh Armenian who is accused of involvement in the so-called “Khojaly massacre”.
17:03 18/11/2023Pashinyan warns of new Azerbaijani aggressionPrime Minister Nikol Pashinyan has warned of the risk of fresh Azerbaijani aggression against Armenia.
16:45 18/11/2023Colorado judge keeps Trump on ballotA Colorado judge on Friday found that former President Donald Trump engaged in insurrection during the Jan.
16:15 18/11/2023Armenian MP welcomes ICJ orderPro-government MP Sargis Khandanyan welcomes the order of the International Court of Justice (ICJ) telling Azerbaijan to ensure the safety of Armenians who want to return to Nagorno-Karabakh...
15:26 18/11/2023Armenian soldier wounded by Azeri fireAn Armenian soldier was wounded by Azerbaijani fire on Saturday morning, the Defense Ministry reported.
15:05 18/11/2023Artsakh issue not resolved, MP insistsRepresentatives of all five factions in the Artsakh Republic’s National Assembly gathered at the Artsakh Representation in Yerevan on Saturday to discuss the upcoming activities, including plans to...
13:35 18/11/2023Armenian government presents 'Crossroads of Peace' projectThe Armenian government has released a video presenting the “Crossroads of Peace” project. Prime Minister Nikol Pashinyan first unveiled the project at the Tbilisi Silk Road Forum on October 26. The...
12:56 18/11/2023Tigran Avinyan illegally took over as Yerevan mayor, councilor reiteratesThe Armenian government members have confirmed that Tigran Avinyan took up the Yerevan mayor’s seat illegally, Samvel Hakobyan, a Yerevan City Council member from the opposition Mother Armenia bloc,...
12:05 18/11/2023OSCE PA meeting kicks off in YerevanThe 21st Autumn Meeting of the OSCE Parliamentary Assembly has commenced in Yerevan, Armenia. The meeting is being held at the Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex in the Armenian capital on...
11:50 18/11/2023Armenian FM off to BahrainArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan on Saturday started a two-day working visit to Bahrain, Foreign Ministry spokesperson Ani Badalyan reported.
11:41 18/11/2023No Putin-Pashinyan phone call planned before CSTO summit, Kremlin saysThere are no plans to organize a phone call between Russian President Vladimir Putin and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan before the summit of the Collective Security Treaty Organization...
16:30 17/11/2023Georgia's Burchuladze 'impressed' by defense reforms in ArmeniaArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Friday received the delegation led by Georgian Defense Minister Juansher Burchuladze, his office reported.
16:15 17/11/2023Germany to block Erdogan’s plan to buy fighter jetsGerman Chancellor Olaf Scholz is unlikely to agree to a fresh request by Turkish President Recep Tayyip Erdogan to buy Eurofighter Typhoon jets, as tensions simmer over a number of issues including...
15:06 17/11/2023Aliyev gets concessions from Pashinyan on all platforms, MP saysAzerbaijan is rejecting Western-mediated talks with Armenia because it has already used all the meetings hosted by the U.S and the EU to extort concessions from Armenia, claims opposition MP Artur...
14:32 17/11/2023Rep. Pallone applauds U.S. Senate for passing Armenian Protection ActCongressman Frank Pallone applauds the U.S. Senate for passing the Armenian Protection Act. “I applaud the Senate for passing the Armenian Protection Act. Now, the House must follow and pass my...
14:15 17/11/2023Opposition MP blames Armenian authorities for people's 'tragedy'Opposition MP Tigran Abrahamyan accused the Armenian leadership of failure to ensure the country’s security, sovereignty and inviolability of borders as key priorities over the past five years.
13:35 17/11/2023Iran tells US it does not want Palestinian-Israeli conflict to escalateIran’s top diplomat said Tehran had told the US through back channels that it did not want the Israel-Hamas war to spread further, but it also warned Washington that regional conflict could be...