14:04 14/01/2026Հայաստանն այլևս դասագրքային իմաստով լիմիտրոֆ պետություն է. Վահե Դավթյան«Հայաստանն այլևս դասագրքային իմաստով լիմիտրոֆ պետություն է։TRIPP-ի մասին համատեղ հայտարարությունը վերջնականապես ամրագրեց մեր այդ կարգավիճակը»,-գրում է քաղաքական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր,...
13:29 14/01/2026Դեկտեմբերի 25-ից մինչ այսօր ՀՀ քաղաքացիների գրպանում տասնյակ միլիարդ դրամներ են մնացել. Փաշինյանը՝ ադրբեջանական բենզինի ներկրման մասին«Հայաստան-Ադրբեջան երկկողմ առևտրի դրսևորումները տեղի ունեցան շատ ավելի վաղ, քան միջազգային հանրությունը, գուցե նաև Ադրբեջանը, սպասում էր»,- «Հայաստանը և խաղաղությունը ռիսկերի ու հնարավորությունների...
13:20 14/01/2026Սուրենյանց. ԹՐԻՓՓ-ի վերաբերյալ իմ մտահոգություններն ավելի խորացան. ՈՒՂԻՂ«Այս հայտարարության ընթերցումից հետո ԹՐԻՓՓ-ի վերաբերյալ իմ վերապահումներն ավելի շեշտված և արտահայտված դարձան, մտահոգություններս ավելի խորացան»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը հայտարարեց...
13:15 14/01/2026Հացադուլ, օր 6-րդ. 6-րդ պատժախուցն իր «կենդանական աշխարհով». քաղբանտարկյալ Նարեկ ՍամսոնյանՋերմ ողջույններ «Արմավիր» ՔԿՀ-ից: Ինչպես արդեն շատերդ տեղյակ եք, դատախազ Հայկ Ավետյանի և, ըստ մամուլի հրապարակումների, քրեական գործի սպառնալիքի տակ հայտնված դատավոր Մանվել Շահվերդյանի ուղիղ...
11:52 14/01/2026ԱՄՆ-ի հետ ԹՐԻՓՓ-ին Թուրքիայի, Ռուսաստանի ներգրավման հարց չի քննարկվել. Միրզոյան«Մի կողմից` Հյուսիս-Հարավ, մյուս կողմից` ԹՐԻՓՓ ենթակառուցվածքները, որոնք արևելք-արմուտք կամ արևմուտք-արևելք շարժ են ենթադրում, միասին կազմելու են խաչմերուկ, այն խաղաղության խաչմերուկը, որի տեսլականը...
11:33 14/01/2026Բանակում հոգևոր ծառայություն իրականացնող գնդերեցների նկատմամբ ճնշումների մասին ահազանգներ են հնչում. Պատգամավորի ահազանգը«Լրահոսում նկատեցի, որ բանակում հոգևոր ծառայություն տանող գնդերեցների նկատմամբ ճնշումների մասին ահազանգներ են հնչում: Որքան ես եմ հասկանում, փորձ է արվում նրանց ներգրավել Մայր Աթոռի դեմ...
11:23 14/01/2026Բավականին արդար բաշխում է. Միրզոյանը՝ ԱՄՆ-ին՝ ԹՐԻՓՓ զարգացման ընկերության 74%, ՀՀ-ին 26% մասնաբաժնի մասին«Որևէ պետական գործառույթ չի արտապատվիրակվում, ԹՐԻՓՓ-ի ամբողջ ծածկույթով Հայաստանի իրավապահ, անվտանգային, արտակարգ իրավիճակումներում իրավասու մարմինների ամբողջական հասնաելիությունն ապահովվում է»,-...
11:22 14/01/2026Լուրջ «մարտեր» են սպասվում. Վաղը 18 արդարների գործով դատական նիստն է«Մոտեցել ենք 18 արդարների գործով բուն դատավարությանը: Առանցքային կարևորության փուլ է` հետազոտման ենթակա ապացույցների ծավալի հարցն է քննարկվում: Այսուհետ լուրջ «մարտեր» են սպասվում դատական նիստերի...
10:43 14/01/2026ԹՐԻՓՓ. ԱՄՆ 74%, ՀՀ 26 %. Գոհար Մելոյանի անդրադարձըՍահմանդրական իրավունքի փորձագետ, «Մեր ձևով շարժման» անդամ Գոհար Մելոյանը, արձագանքելով Միրզոյան-Ռուբիո հանդիպմանը հաջորդած հայտարարությանը, նշում է.
10:32 14/01/2026ԹՐԻՓՓ շրջանակի մասին հայտարարությունը Հայաստանի, ԱՄՆ-ի, մեր հարևանների համար շատ շահեկան մի փաստաթուղթ է. Արարատ Միրզոյան«Չկա որևէ պայման, որը բարձրացվել է, բանակցվել է, ունի համաձայնեցում, բայց չենք հրապարակել ինչ-ինչ նկատառումներից ելնելով»։
09:50 14/01/2026Չեմ կարծում, թե եկեղեցու դեմ թշնամական գործընթացում մեծ թվով զինվորականներ կներքաշվեն. Աբրահամյան«Իշխանական կեղծ պատարագներին որոշ զինվորականների ներգրավածությունն արդեն վատ նախադեպ և բացասական սպասում է առաջացնում»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։ Նա գրել է.
09:31 14/01/2026Սասունյան. Իր ազգային փոքրամասնությունների դեմ Թուրքիայի շարունակական պատերազմի ժամանակագրությունը (1941-2007թթ.)Թուրքիայի Հանրապետությունը հաճախ իրեն ներկայացնում է որպես քաղաքակրթությունների կամուրջ՝ մի երկիր, որը եզակիորեն տեղակայված է մայրցամաքների, մշակույթների և պատմությունների խաչմերուկում։ Սակայն այս...
09:17 14/01/2026ԱՄՆ պետքարտուղարը՝ Միրզոյանի հետ ԹՐԻՓՓ վերաբերյալ համատեղ հայտարարության մասին«Թրամփի ուղին թույլ կտա իրացնել Հարավային Կովկասի ներուժն առևտրի, տարանցման և էներգետիկ հոսքերի ասպարեզում՝ զարկ տալով բարեկեցությանն ու անվտանգությանը ողջ տարածաշրջանում»,- գրել է ԱՄՆ պետքարտուղար...
08:44 14/01/2026Փաշինյան. Վաշինգտոնում ևս մեկ կարևոր քայլ արվեց Խաղաղության ինստիտուցիոնալացման ուղղությամբ, ինչի առիթով շնորհավորում եմ բոլորիս«Երեկ ԱՄՆ մայրաքաղաք Վաշինգտոնում ևս մեկ կարևոր քայլ արվեց Խաղաղության ինստիտուցիոնալացման և TRIPP նախագծի գործնական իրագործման ուղղությամբ, ինչի առիթով շնորհավորում եմ բոլորիս»,- գրել է Նիկոլ...
07:49 14/01/2026Հայաստանը մտադիր է ԱՄՆ-ին առաջարկել ԹՐԻՓՓ զարգացման ընկերության 74% մասնաբաժինը և պահպանել 26% մասնաբաժինը. ՀՀ-ԱՄՆ համատեղ հայտարարությունըՀայաստանի Հանրապետության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների կառավարությունների կողմից տարածվել է «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» (ԹՐԻՓՓ) նախագծի` Հայաստան-ԱՄՆ իրականացման...
22:49 13/01/2026Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Մարկո Ռուբիոյի հետԿողմերը հաստատել են «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» (ԹՐԻՓՓ) ծրագրի համար Հայաստան-ԱՄՆ կենսագործման շրջանակի վերաբերյալ համատեղ հայտարարությունը
22:35 13/01/2026Լոնդոնում ավելի քան 300 ոստիկան արդեն բացահայտել է մասոնության հետ իր կապըԴեկտեմբերին բրիտանացի մասոնները դատական հայց են ներկայացրել՝ Լոնդոնի ոստիկանության նոր կանոնը չեղարկելու համար
22:19 13/01/2026Իրանի փոխնախագահ. Բողոքի ցույցերի ժամանակ մեծ թվով մարդիկ են զոհվելReuters-ը, հղում անելով իրանցի պաշտոնյայի, հայտնել էր, որ Իրանում տեղի ունեցած բողոքի ցույցերի հետևանքով զոհվել է մոտ 2000 մարդ
21:47 13/01/2026ՀՀ ԶՈւ-ում ծառայող մեր գնդերեց եղբայրներին տարբեր մեթոդներով փորձում են ներքաշել այս ազգակործան օրակարգի մեջ. Տեր ՀովհաննեսՀՀ ԶՈւ-ում ծառայող մեր գնդերեց եղբայրներին տարբեր մեթոդներով փորձում են ներքաշել այս ազգակործան օրակարգի մեջ
21:37 13/01/2026Մի շարք ծանր քրեորեն պատժելի հանցագործությունների կատարման մեջ կասկածվող Վլադիմիր Վարդանյանն այսօր որոշել է պատասխանել Վլադիմիր Սոլովյովին. ԴեմոյանՈւ՞ր էիր կորել, Վլադիմիր, երբ քո թիմակիցները Հայոց ցեղասպանության պատմական փաստն էին ժխտում

14:35 15/11/2023U.S. envoy joins EU mission on patrol in TavushU.S. Ambassador to Armenia Kristina Kvien joined the EU Mission in Armenia (EUMA) on patrol to areas of Tavush Province, EUMA reported on Wednesday. The visit was facilitated by the Mission’s Forward...
14:06 15/11/2023Opposition MP deplores Armenia's decision to skip CSTO summitOpposition MP Seyran Ohanyan has deplored Prime Minister Nikol Pashinyan’s decision to skip the upcoming summit of the Moscow-led Collective Security Treaty Organization (CSTO).
13:32 15/11/2023Armenian FM off to BrusselsArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan has paid a working visit to Brussels today. Ararat Mirzoyan will participate in the 15th Annual Assembly of the Eastern Partnership Civil Society Forum, his...
13:15 15/11/2023Armenia has sufficient funds for Crossroads of Peace project, minister saysArmenia has sufficient reserve funds for infrastructure development envisaged by the Crossroads of Peace project, Minister of Finance Vahe Hovhannisyan said on Wednesday.
12:05 15/11/2023Azerbaijan removed crosses from Stepanakert church domesThe Artsakh State Council for Protection of Cultural Heritage says that Azerbaijan has removed crosses from the domes of the Holy Mother of God Cathedral in Stepanakert, the capital of Artsakh...
11:34 15/11/2023Armenian security chief explains decision to skip CSTO summitSecretary of Armenia’s Security Council Armen Grigoryan has explained Prime Minister Nikol Pashinyan’s decision to skip next week’s summit of the Russian-led Collective Security Treaty Organization...
11:15 15/11/2023After scrutinizing NYC mayor’s campaign, FBI is delving into his links to TurkeyBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier The FBI has now expanded its investigation of the alleged illegal fundraising links between New York City Mayor Eric Adams’ campaign and Turkish...
11:00 15/11/2023People who left Nagorno-Karabakh have the right to return home – U.S. State Dept.Armenians who have left Nagorno-Karabakh have the right to return home, U.S. Department of State spokesman Matthew Miller said on Tuesday. "We continue to believe that people who have left...
16:35 14/11/2023Georgia confirms transit of French military equipment to ArmeniaThe APM Terminals Poti company has confirmed the transit of French Bastion multi-purpose armored personnel carriers to Armenia, RFE/RL’s Georgian Service reported on Tuesday.
15:36 14/11/2023Armenia has no plans to withdraw from EAEU, MP saysArmenia has no plans to withdraw from the Moscow-led Eurasian Economic Union (EAEU), pro-government MP Arman Yeghoyan said on Tuesday.
15:05 14/11/2023What looks like peace to AzerbaijanThe French military supplies to Armenia has sparked a fresh uproar in Baku. Panorama.am on Monday discussed the matter with MP Tigran Abrahamyan, the secretary of the opposition Pativ Unem faction...
14:32 14/11/2023Kremlin regrets Pashinyan's decision to skip CSTO summitThe Kremlin is disappointed that Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan decided not to take part in the Collective Security Treaty Organization (CSTO) summit slated for November 23, TASS quoted...
13:45 14/11/2023Israel says 46 troops killed in Gaza since warThe Israeli army on Tuesday announced the deaths of two more soldiers in Gaza, raising the number of troops killed in the Palestinian territory to 46 since the war began, AFP reported.
13:32 14/11/2023Levon Kocharyan blames Armenian authorities for loss of ArtsakhFormer Armenian President Robert Kocharyan’s son, Levon Kocharyan, who was sworn in as the opposition Hayastan bloc’s new MP on Tuesday, has blamed Prime Minister Nikol Pashinyan’s government for the...
13:04 14/11/2023Russia, Turkey and Azerbaijan failed to register for OSCE PA meeting in YerevanRussia, Turkey and Azerbaijan have not yet responded to an invitation to participate in the upcoming OSCE Parliamentary Assembly meeting in Yerevan, MP Sargis Khandanyan, chair of the Armenian...
12:40 14/11/2023Sen. Menendez calls on Congress to end support for Azeri governmentU.S. Senator Bob Menendez (D-N.J.) on Monday delivered remarks on the Senate floor against the Armenian humanitarian crisis and called for Congress to end support for the Azeri government that...
11:57 14/11/2023Pashinyan to skip CSTO summitArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan will not attend the upcoming summit of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) in Minsk, Belarus, his office reported on Tuesday.
11:33 14/11/2023Levon Kocharyan sworn in as MPLevon Kocharyan, the younger son of Armenia’s second President Robert Kocharyan, was sworn in as the opposition Hayastan bloc’s new MP at a parliament session on Tuesday.
17:00 13/11/2023Tigran Avinyan prematurely dismissed as ANIF board memberArmenian Minister of Economy Vahan Kerobyan has prematurely dismissed Yerevan Mayor Tigran Avinyan, Sona Tevanyan and Aneta Babayan as board members of the Armenian State Interests Fund (ANIF) CJSC.
15:36 13/11/2023Tigran Parsilyan replaces deceased Civil Contract MPTigran Parsilyan has been named replacement of deceased lawmaker Matevos Asatryan in the Armenian National Assembly.