14:04 14/01/2026Հայաստանն այլևս դասագրքային իմաստով լիմիտրոֆ պետություն է. Վահե Դավթյան«Հայաստանն այլևս դասագրքային իմաստով լիմիտրոֆ պետություն է։TRIPP-ի մասին համատեղ հայտարարությունը վերջնականապես ամրագրեց մեր այդ կարգավիճակը»,-գրում է քաղաքական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր,...
13:29 14/01/2026Դեկտեմբերի 25-ից մինչ այսօր ՀՀ քաղաքացիների գրպանում տասնյակ միլիարդ դրամներ են մնացել. Փաշինյանը՝ ադրբեջանական բենզինի ներկրման մասին«Հայաստան-Ադրբեջան երկկողմ առևտրի դրսևորումները տեղի ունեցան շատ ավելի վաղ, քան միջազգային հանրությունը, գուցե նաև Ադրբեջանը, սպասում էր»,- «Հայաստանը և խաղաղությունը ռիսկերի ու հնարավորությունների...
13:20 14/01/2026Սուրենյանց. ԹՐԻՓՓ-ի վերաբերյալ իմ մտահոգություններն ավելի խորացան. ՈՒՂԻՂ«Այս հայտարարության ընթերցումից հետո ԹՐԻՓՓ-ի վերաբերյալ իմ վերապահումներն ավելի շեշտված և արտահայտված դարձան, մտահոգություններս ավելի խորացան»,-լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը հայտարարեց...
13:15 14/01/2026Հացադուլ, օր 6-րդ. 6-րդ պատժախուցն իր «կենդանական աշխարհով». քաղբանտարկյալ Նարեկ ՍամսոնյանՋերմ ողջույններ «Արմավիր» ՔԿՀ-ից: Ինչպես արդեն շատերդ տեղյակ եք, դատախազ Հայկ Ավետյանի և, ըստ մամուլի հրապարակումների, քրեական գործի սպառնալիքի տակ հայտնված դատավոր Մանվել Շահվերդյանի ուղիղ...
11:52 14/01/2026ԱՄՆ-ի հետ ԹՐԻՓՓ-ին Թուրքիայի, Ռուսաստանի ներգրավման հարց չի քննարկվել. Միրզոյան«Մի կողմից` Հյուսիս-Հարավ, մյուս կողմից` ԹՐԻՓՓ ենթակառուցվածքները, որոնք արևելք-արմուտք կամ արևմուտք-արևելք շարժ են ենթադրում, միասին կազմելու են խաչմերուկ, այն խաղաղության խաչմերուկը, որի տեսլականը...
11:33 14/01/2026Բանակում հոգևոր ծառայություն իրականացնող գնդերեցների նկատմամբ ճնշումների մասին ահազանգներ են հնչում. Պատգամավորի ահազանգը«Լրահոսում նկատեցի, որ բանակում հոգևոր ծառայություն տանող գնդերեցների նկատմամբ ճնշումների մասին ահազանգներ են հնչում: Որքան ես եմ հասկանում, փորձ է արվում նրանց ներգրավել Մայր Աթոռի դեմ...
11:23 14/01/2026Բավականին արդար բաշխում է. Միրզոյանը՝ ԱՄՆ-ին՝ ԹՐԻՓՓ զարգացման ընկերության 74%, ՀՀ-ին 26% մասնաբաժնի մասին«Որևէ պետական գործառույթ չի արտապատվիրակվում, ԹՐԻՓՓ-ի ամբողջ ծածկույթով Հայաստանի իրավապահ, անվտանգային, արտակարգ իրավիճակումներում իրավասու մարմինների ամբողջական հասնաելիությունն ապահովվում է»,-...
11:22 14/01/2026Լուրջ «մարտեր» են սպասվում. Վաղը 18 արդարների գործով դատական նիստն է«Մոտեցել ենք 18 արդարների գործով բուն դատավարությանը: Առանցքային կարևորության փուլ է` հետազոտման ենթակա ապացույցների ծավալի հարցն է քննարկվում: Այսուհետ լուրջ «մարտեր» են սպասվում դատական նիստերի...
10:43 14/01/2026ԹՐԻՓՓ. ԱՄՆ 74%, ՀՀ 26 %. Գոհար Մելոյանի անդրադարձըՍահմանդրական իրավունքի փորձագետ, «Մեր ձևով շարժման» անդամ Գոհար Մելոյանը, արձագանքելով Միրզոյան-Ռուբիո հանդիպմանը հաջորդած հայտարարությանը, նշում է.
10:32 14/01/2026ԹՐԻՓՓ շրջանակի մասին հայտարարությունը Հայաստանի, ԱՄՆ-ի, մեր հարևանների համար շատ շահեկան մի փաստաթուղթ է. Արարատ Միրզոյան«Չկա որևէ պայման, որը բարձրացվել է, բանակցվել է, ունի համաձայնեցում, բայց չենք հրապարակել ինչ-ինչ նկատառումներից ելնելով»։
09:50 14/01/2026Չեմ կարծում, թե եկեղեցու դեմ թշնամական գործընթացում մեծ թվով զինվորականներ կներքաշվեն. Աբրահամյան«Իշխանական կեղծ պատարագներին որոշ զինվորականների ներգրավածությունն արդեն վատ նախադեպ և բացասական սպասում է առաջացնում»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։ Նա գրել է.
09:31 14/01/2026Սասունյան. Իր ազգային փոքրամասնությունների դեմ Թուրքիայի շարունակական պատերազմի ժամանակագրությունը (1941-2007թթ.)Թուրքիայի Հանրապետությունը հաճախ իրեն ներկայացնում է որպես քաղաքակրթությունների կամուրջ՝ մի երկիր, որը եզակիորեն տեղակայված է մայրցամաքների, մշակույթների և պատմությունների խաչմերուկում։ Սակայն այս...
09:17 14/01/2026ԱՄՆ պետքարտուղարը՝ Միրզոյանի հետ ԹՐԻՓՓ վերաբերյալ համատեղ հայտարարության մասին«Թրամփի ուղին թույլ կտա իրացնել Հարավային Կովկասի ներուժն առևտրի, տարանցման և էներգետիկ հոսքերի ասպարեզում՝ զարկ տալով բարեկեցությանն ու անվտանգությանը ողջ տարածաշրջանում»,- գրել է ԱՄՆ պետքարտուղար...
08:44 14/01/2026Փաշինյան. Վաշինգտոնում ևս մեկ կարևոր քայլ արվեց Խաղաղության ինստիտուցիոնալացման ուղղությամբ, ինչի առիթով շնորհավորում եմ բոլորիս«Երեկ ԱՄՆ մայրաքաղաք Վաշինգտոնում ևս մեկ կարևոր քայլ արվեց Խաղաղության ինստիտուցիոնալացման և TRIPP նախագծի գործնական իրագործման ուղղությամբ, ինչի առիթով շնորհավորում եմ բոլորիս»,- գրել է Նիկոլ...
07:49 14/01/2026Հայաստանը մտադիր է ԱՄՆ-ին առաջարկել ԹՐԻՓՓ զարգացման ընկերության 74% մասնաբաժինը և պահպանել 26% մասնաբաժինը. ՀՀ-ԱՄՆ համատեղ հայտարարությունըՀայաստանի Հանրապետության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների կառավարությունների կողմից տարածվել է «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» (ԹՐԻՓՓ) նախագծի` Հայաստան-ԱՄՆ իրականացման...
22:49 13/01/2026Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Մարկո Ռուբիոյի հետԿողմերը հաստատել են «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» (ԹՐԻՓՓ) ծրագրի համար Հայաստան-ԱՄՆ կենսագործման շրջանակի վերաբերյալ համատեղ հայտարարությունը
22:35 13/01/2026Լոնդոնում ավելի քան 300 ոստիկան արդեն բացահայտել է մասոնության հետ իր կապըԴեկտեմբերին բրիտանացի մասոնները դատական հայց են ներկայացրել՝ Լոնդոնի ոստիկանության նոր կանոնը չեղարկելու համար
22:19 13/01/2026Իրանի փոխնախագահ. Բողոքի ցույցերի ժամանակ մեծ թվով մարդիկ են զոհվելReuters-ը, հղում անելով իրանցի պաշտոնյայի, հայտնել էր, որ Իրանում տեղի ունեցած բողոքի ցույցերի հետևանքով զոհվել է մոտ 2000 մարդ
21:47 13/01/2026ՀՀ ԶՈւ-ում ծառայող մեր գնդերեց եղբայրներին տարբեր մեթոդներով փորձում են ներքաշել այս ազգակործան օրակարգի մեջ. Տեր ՀովհաննեսՀՀ ԶՈւ-ում ծառայող մեր գնդերեց եղբայրներին տարբեր մեթոդներով փորձում են ներքաշել այս ազգակործան օրակարգի մեջ
21:37 13/01/2026Մի շարք ծանր քրեորեն պատժելի հանցագործությունների կատարման մեջ կասկածվող Վլադիմիր Վարդանյանն այսօր որոշել է պատասխանել Վլադիմիր Սոլովյովին. ԴեմոյանՈւ՞ր էիր կորել, Վլադիմիր, երբ քո թիմակիցները Հայոց ցեղասպանության պատմական փաստն էին ժխտում

12:50 27/07/2024Агентство Fitch: Наш базовый сценарий не включает эскалацию конфликта между Арменией и АзербайджаномМеждународное рейтинговое агентство Fitch Ratings подтвердило долгосрочный рейтинг дефолта эмитента (РДЭ) Армении в иностранной валюте на уровне «BB-» со стабильным прогнозом.
11:48 27/07/2024Армения пока не определилась с участием в предстоящей встрече глав МИД в формате «3+3»Ереван пока не определился с участием в предстоящей в Турции встрече глав МИД в формате «3+3». К такому выводу можно прийти, судя по ответу Министерства иностранных дел Армении на письменный запрос...
15:38 26/07/2024В Турции рассказали, что обсудили сегодня на встрече Лавров и ФиданВстреча глав МИД РФ и Турции Сергея Лаврова и Хакана Фидана прошла во Вьентьяне на «полях» СМИД АСЕАН.
15:09 26/07/2024Попытка навредить: посол Ирана опроверг информацию о заключении военно-технической сделки с АрмениейПосол Исламской Республики Иран в Армении Мехди Собхани опроверг информацию о военной сделке между Ираном и Арменией, говорится в публикации посольства Ирана в Х.
14:07 26/07/2024Тигран Абрамян: За последние 4 года положение и значение города Горис полностью изменилисьЕсть проблемы, которые так и не подвергаются глубокому анализу на фоне различных новостей и перенасыщенных событий, написал на своей странице в социальной сети Facebook секретарь фракции «Честь имею»...
13:37 26/07/2024Лариса Алавердян: Международное сообщество откликается лишь на настойчивую деятельность и обращения из самой страны«Недавнее обращение экс-прокурора МУС является продолжением деятельности принципиального специалиста и профессионала, уникального человека, который доказал свою беспристрастность и абсолютную...
18:04 25/07/2024МИД Армении сообщает о подготовке встречных предложений по мирному договоруВстречные предложения Армении по договору о мире с Азербайджаном находятся на стадии разработки. Об этом корреспонденту 1Lurer.am сообщила пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян. "Встречные...
14:18 25/07/2024Кобахидзе предупредил: В Грузии осенью может открыться второй фронт для РФГрузия в случае победы оппозиции на осенних выборах в считанные дни станет «вторым фронтом», заявил премьер-министр страны Ираклий Кобахидзе в интервью телеканалу «Рустави 2».
12:21 25/07/2024«Голос Армении»: Greenwashing Алиева: чем ответит Пашинян Луису Морено Окампо?Газета «Голос Армении» пишет: ««Это самое опасное, что может произойти. Потому что тем самым Армения подыграет и послужит азербайджанской пропаганде», - заявила в недавнем интервью «ГА» французский...
11:56 25/07/2024Минобороны РФ сообщило о гибели экипажа вертолета Ми-28 в Калужской областиВертолет Ми-28 потерпел крушение при выполнении планового полета в Калужской области, экипаж погиб, сообщили в Минобороны России.
11:52 25/07/2024«Не виделись давно»: Путин в Кремле встретился с АсадомНакануне вечером состоялась встреча президента РФ Владимира Путина с президентом Сирийской Арабской Республики Башаром Асадом.
17:41 24/07/2024На ирано-азербайджанской границе произошел вооруженный инцидент24 июля в 03:30 было зафиксировано нарушение государственной границы двумя неизвестными, направлявшимися из Ирана в Азербайджан, сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на Государственную пограничную...
17:36 24/07/2024Авинян назвал ложью заявление Керобяна по делу ANIFМэр Еревана Тигран Авинян на пресс-конференции 24 июля прокомментировал заявление экс-министра экономики Ваана Керобяна о том, что в работе Фонда государственных интересов Армении (ANIF) имели место...
16:59 24/07/2024Песков: Кремль не планирует вмешиваться в ситуацию вокруг семьи Бакальчук и WildberriesПресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков подтвердил, что в Кремль поступало письмо с просьбой поддержать сделку по объединению Wildberries и Russ, однако администрация президента не вмешивается в...
16:33 24/07/2024Мамикон Асланян: «Улыбаемся и идем дальше»Одержавший победу на состоявшихся в 2021 году выборах в органы местного самоуправления Ванадзора Мамикон Асланян после 2,7 лет в уголовно-исполнительном учреждении опубликовал фото с сыновьями и...
15:55 24/07/2024Политолог: С уходом Байдена армяно-азербайджанский и армяно-турецкий процессы остались «бесхозными»Выход действующего президента США Джо Байдена из предвыборной гонки означает, то армяно-азербайджанский и армяно-турецкий процессы остались «бесхозными».
15:09 24/07/2024Азербайджан заявил о готовности к переговорам с Арменией в РФАзербайджан всегда был готов к переговорам с Арменией в России и на других площадках. Об этом заявил ТАСС пресс-секретарь азербайджанского МИД Айхан Гаджизаде, комментируя готовность Москвы...
14:29 24/07/2024Захарова: За планами ЕС направить 10 миллионов евро на поддержку ВС Армении – геополитические расчетыЗа планами Евросоюза направить 10 миллионов евро на поддержку вооруженных сил Армении, безусловно, стоят геополитические расчеты ЕС распространить свое деструктивное влияние на этот регион, то есть...
13:58 24/07/2024Захарова: Москва готова предоставить площадку для переговоров представителей Еревана и БакуМосква готова предоставить площадку для переговоров представителей Еревана и Баку, создаст для них максимально комфортные условия.
13:44 24/07/2024«Голос Армении»: Алиев внушил себе, что поставками энергоресурсов можно заставить Европу и весь мир закрывать глаза на святотатстваГазета «Голос Армении» пишет: «"Азербайджан будет поддерживать народы, страдающие от колониализма, а также заморские территории Франции… Мы будем поддерживать вас всеми нашими ресурсами, насколько...