10:25 08/01/2026Ինչո՞ւ հետ կանչվեց Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանը. Սուրեն Սարգսյան«Նախորդ տարվա վերջին հայտնի դարձավ, որ Թրամփի վարչակազմը որոշում է կայացրել ետ կանչել շուրջ 30 դեսպանների, այդ թվում՝ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանին։ Քննարկումներ սկսվեցին այն մասին, թե դեսպանը համարվում...
09:52 08/01/2026Սա է ավտորիտարիզմի բաստիոնի բերած բարքերը. Աբրահամյանը՝ ընդդիմադիրների նկատմամբ քաղաքական հետապնդումների մասին«Տարբեր ընդդիմախոսների նկատմամբ քաղաքական հետապնդումներն ու ըստ այդմ` դատական գործընթացները հայաստանյան քաղաքական օրակարգի անբաժանելի մասն են դարձել»,- նշել է Աժ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր...
09:41 08/01/2026Միացյալ Նահանգները պատրաստվում է համաշխարհային պատերազմի. ԿարլսոնԱՄՆ պաշտպանության բյուջեի նման աճի այլ պատճառներ չկան
09:14 08/01/2026Այս օրերին տեղի են ունենում բազմաթիվ կարևորագույն իրադարձություններ, որոնք ուղիղ, անմիջապես ազդում ու ազդելու են մեզ վրա. Գեղամյան«Սրանց մասին լայն հանրությանը, իհարկե, չեն պատմելու ՀՀ դե-ֆակտո իշխող խմբավորումը, որովհետև դրանք ցուցադրում են իրենց քաղաքականության ու քարոզչական թեզերի լիարժեք սնանկությունը»։
08:59 08/01/2026Նիկոլները պետության անվտանգությունը փոխանակել են անձնական իշխանության պահպանման հետ. Մետաքսե Հակոբյան«Հայաստանում քաղաքական իրականությունը նիկոլների ֆեյսբուքյան գրառումներն ու լայվերը չեն։ Ես նիկոլներին չեմ դիտարկում որպես իշխանություն։ Իշխանությունը ենթադրում է պատասխանատվություն, պետական...
23:04 07/01/2026Նիկոլ Փաշինյանն, այդպիսով, արձանագրեց իր խարդախ քաղաքական կարիերայի բարձրակետը. Լևոն ԶուրաբյանՊարզվեց, որ այս ամենն արվում է, որ «Հիսուս Քրիստոսին մենակ չթողենք»
22:09 07/01/2026Նիկոլ Փաշինյանի ձևավորած խորհուրդը ողջունել է Շվեյցարիայի Հայոց թեմի Առաջնորդական տեղապահի որոշումըՆիստում քննարկվել են ճանապարհային քարտեզի անցնցում իրականացմանն ուղղված գործողությունները
21:32 07/01/2026ԱՄՆ-ն քրեական հետшպնդում կսկսի «Մարիներա» տանկերի անձնակազմի դեմՏանկերը Վենեսուելայի ստվերային նավատորմի մաս է կազմում
19:35 07/01/2026Ըստ Թամփի՝ Նորվեգիան հիմարություն է արել, որ իրեն չի շնորհել Նոբելյան խաղաղության մրցանակըԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Նորվեգիան «հիմարաբար» չի շնորհել իրեն Նոբելյան խաղաղության մրցանակը, սակայն ընդգծել է, որ դա իրեն չի անհանգստացնում։ «Ես միայնակ ավարտեցի ութ պատերազմ, բայց...
19:24 07/01/2026Ադրբեջանը վաղը Հայաստան կուղարկի նավթամթերքի ևս մեկ խմբաքանակԱդրբեջանից Հայաստան կուղարկվի նավթամթերքի ևս մեկ խմբաքանակ՝ 1,000 տոննա A92 բենզին, 1,000 տոննա դիզվառելիք և 1,800 տոննա A95 բենզին։ Այս մասին տեղեկանում ենք ադրբեջանական ԶԼՄ-ներից։
18:46 07/01/2026Պարտվածների երթը․ ԴեմոյանՀայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն, պատմաբան Հայկ Դեմոյանը գրում է․ «Պարտվածների երթը Երեկվա քաղկուս թեմայով թավշյա երթի տեսարանն ինձ, որպես պատմաբանի, հիշեցրեց շատերին անհայտ մի...
18:19 07/01/2026Գազայի, Վենեսուելայի շուրջ տեղի ունեցող վերջին զարգացումները քննարկել են Էրդողանն ու ԹրամփըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ։ Այդ մասին հայտնում է Թուրքիայի նախագահականի հանրային կապերի վարչությունը։ Այս մասին գրում է...
17:51 07/01/2026Ամոթ է. Ալեն Սիմոնյանը՝ իր ընկերոջ աղջկա հետ հանդիպելու մասինԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանը ամոթ է համարում իր մասին տարածվող լուրերը։ Դրանք համարում է կեղծ ու հնարած։ «Ասում են՝ ես 2-3 տարեկան երեխա ունեմ, բացի իմ երեք երեխաները։ Իբր ես...
17:33 07/01/2026RT-ն հրապարակել է ԱՄՆ-ի կողմից ռուսական դրոշով լցանավի առգրավման փորձի լուսանկարըRT-ն հրապարակել է ռուսական դրոշի ներքո նավարկող «Mariner» նավթատարի առգրավման փորձի լուսանկարները։ Ավելի վաղ Reuters-ը, հղում անելով ԱՄՆ պաշտոնյաներին, հայտնել էր, որ ԱՄՆ-ն փորձում է առգրավել...
17:02 07/01/2026Ադրբեջանը պնդում է, թե ունի 4004 անհետ կորած6-ն անհետ կորել են 44-օրյա պատերազմի ժամանակ
16:46 07/01/2026Ադրբեջանի նավթաբազայում պայթյունի հետևանքով մահացած կաՄիջադեպը տեղի է ունեցել թիվ 7 նավթամբարում
16:33 07/01/2026Իրանում բողոքի ցույցերը հրահրված են դրսից. Գառնիկ Ասատրյան«Ես վստահ եմ, որ Իրանում բողոքի ակցիաները դրսից հրահրվող են։ Այն որոշակիորեն դադարում է և կդադարի շուտով։ Դա ժամանակավոր բան է»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում նման համոզմունք հայտնեց իրանագետ Գառնիկ...
15:23 07/01/2026Հակամարտող թե՛ կառավարական, թե՛ քրդական ուժերի կողմից Հալեպի հայկական համայնքի նկատմամբ ընդգծված բացասական վերաբերմունք չկա. Արա ՊողոսյանԱյստեղ կան բավականին լուրջ հակասություններ և այդ հակասությունները սրվում են նաև Թուրքիայի կողմից
15:16 07/01/2026Աշոտյան. Ընդդիմադիր դաշտում հայտնվել են գործիչներ, որոնք փորձելով մրցել Նիկոլի հետ իր իսկ դաշտում, մեկնարկել են «հույսի» անվան տակ օդի վաճառքը«Նիկոլին հաջողվել է երկրի քաղաքական դաշտում մոդայիկ դարձնել ջրիկությունը որպես հիմնական ուղերձ։ Պետք է ընդունել, որ նա ունի ասելիք, սակայն իր իրական ասելիքն այնքան զազրելի է ու վանող, որ նա ստիպված է...
15:06 07/01/2026Անանյան. Կրոնական–ծիսական ձևը փաստացի վերածվեց քաղաքական օրակարգի առաջմղման միջոցիՊԵԿ նախկին նախագահ, «Միասնության թևեր» շարժման անդամ Դավիթ Անանյանը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի կողմից կազմակերպված ուխտերթի և Սուրբ Աստվածածին Կաթողիկե եկեղեցու բակում ունեցած ելույթի մասին 1. Ինչ է...

17:32 04/07/2024Washington Post написала для Байдена речь об уходе с поста президентаАмериканская газета Washington Post представила, как могла бы выглядеть 4 июля в День независимости США речь президента страны Джо Байдена о решении выйти из предвыборной гонки, издание предположило,...
14:55 04/07/2024Тигран Абрамян: Власти Армении сами отказались включать в повестку дня вопрос возвращения арцахцев в АрцахНа фоне обращений-призывов международного сообщества к реализации права арцахцев на возвращение в Республику Арцах (НКР) Азербайджан вновь активизировал фальшивый термин – т.н.
14:22 04/07/2024Алиев оценил стремление США поддержать мир между Азербайджаном и АрмениейАзербайджан приветствует стремление США оказать поддержку процессу нормализации отношений между Баку и Ереваном.
14:18 04/07/2024«Голос Армении»: Чем ты так доволен, Ален Симонян?Газета «Голос Армении» пишет: «Неужели у них вообще нет чувства такта? Спикер парламента Армении Ален Симонян опубликовал свое фото из Испании, где, видимо, отдыхает. Очень довольное лицо. Про таких...
12:00 04/07/2024Пашинян - Байдену: Армения придает важность роли США в процессе установления мира в нашем регионеНикол Пашинян направил поздравительное послание президенту США Джо Байдену по случаю Дня независимости Соединенных Штатов Америки.
17:51 03/07/2024Алиев поблагодарил Токаева за содействие в переговорах Азербайджана и АрменииПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев поблагодарил казахстанского коллегу Касым-Жомарта Токаева за содействие в переговорах между Баку и Ереваном по определению путей достижения мирного соглашения.
17:00 03/07/2024В МВД Германии отреагировали на скандальное поведение турецкого футболиста на ЕвроМинистр внутренних дел Германии Нэнси Фейзер отреагировала на скандальное празднование гола турецкого защитника Мериха Демирала в матче 1/8 финала Евро-2024 с Австрией, передает championat.
16:35 03/07/2024Политтехнолог: Для сохранения своего кресла Пашинян пытается восстановить мосты с руководством РФИтоги первого тура досрочных выборов в парламент Франции заставили Никола Пашиняна пересмотреть свои заявления о внешнеполитическом курсе Армении.
15:48 03/07/2024Тигран Абрамян: Власть распределила роли в «заигрывании» с ЕСВ «заигрывании» с ЕС власть распределила роли, полагая, что в зависимости от ситуации тему можно будет «продать» и другим акторам, написал на своей странице в социальной сети Facebook секретарь...
15:22 03/07/2024Вольфович: Армения отказалась от участия в параде в Минске, несмотря на приглашениеБеларусь приглашала Армению принять участие в параде в Минске, однако парадные расчеты этой страны не прибыли, рассказал, отвечая на вопросы журналистов, государственный секретарь Совета безопасности...
15:06 03/07/2024Оверчук: РФ продолжает считать Армению союзникомРФ продолжает считать Армению союзником, экономические отношения развиваются, заявил вице-премьер России Алексей Оверчук.
14:51 03/07/2024Страны Прибалтики стремятся всеми силами «оторвать» Армению от России – МИД РФСтраны Прибалтики стремятся всеми силами «оторвать» Армению от России и интеграционных процессов на постсоветском пространстве.
14:40 03/07/2024МИД РФ: Запад своим приглашением Армении и Азербайджана на саммит НАТО хочет оторвать их от сотрудничества с РоссиейЗапад своим приглашением Армении и Азербайджана на саммит НАТО в Вашингтоне хочет оторвать их от сотрудничества с Россией, заявил на брифинге 3 июля заместитель директора департамента информации и...
14:22 03/07/2024В Астане состоялась встреча Владимира Путина с Ильхамом АлиевымПрезидент России Владимир Путин провел в Астане переговоры с коллегой из Азербайджана Ильхамом Алиевым.
13:31 03/07/2024«Грапарак»: Некогда русофоб Никол Пашинян вновь бросается в объятия Владимира ПутинаГазета «Грапарак» пишет: «Геополитические развития, в частности возможная смена администраций в США и Франции, параллельное этому вероятное фиаско Украины и восстановление позиций России, некогда...
12:38 03/07/2024«Голос Армении»: Пашинян вынужден был подправить бравого спикера и усомниться в целесообразности референдума о вступлении Армении в ЕСГазета «Голос Армении» пишет: «Спикер парламента Армении Ален Симонян в ходе недавнего визита в Латвию говорил о том, что скоро в Армении пройдет референдум о вступлении в Евросоюз и он, спикер,...
12:19 03/07/2024Стартовал визит Арарата Мирзояна в ГрузиюСтартовал визит министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна в Грузию, сообщила пресс-секретарь МИД республики Ани Бадалян.
12:14 03/07/2024Переговоры между Ереваном и Баку являются для нас приоритетом – Ведант ПательОтношения между Арменией и Азербайджаном являются приоритетом для США, и Вашингтон продолжит работать в этом направлении.
17:43 02/07/2024Сафрастян: Столкновения с сирийскими беженцами свидетельствуют о том, что во внутриполитической жизни Турции не все спокойноВ населенном пункте Данышментгази района Меликзаде турецкой провинции Кайсери (Кесария) ночью в воскресенье произошли антимигрантские погромы.
15:37 02/07/2024Вагаршак Арутюнян вслед за Белгородом посетил КурскЧрезвычайный и полномочный посол Республики Армения в РФ Вагаршак Арутюнян возложил цветы к мемориалу «Памяти павших в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 годах» и посетил выставочный центр...