19:52 03/01/2026Ի՞նչ կասի Կալլասը, եթե ԱՄՆ-ն հարձակվի Գրենլանդիայի վրաՌուսաստանի նախագահի արտասահմանյան երկրների հետ ներդրումների և տնտեսական համագործակցության հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ և Ռուսաստանի ուղղակի ներդրումների հիմնադրամի (RDIF) ղեկավար Կիրիլ Դմիտրիևը...
19:17 03/01/2026Թրամփյան գործելակերպը լրջորեն հարվածել է երկու հումանիտար գիտաճյուղերի հեղինակությանը․ ՔեռյանՔաղաքագետ Գարիկ Քեռյանը գրում է․ «ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պատմության մեջ կմնա, ոչ միայն չորս տարվա ընդմիջումից հետո երկրորդ անգամ Սպիտակ Տանը տիրացած Հանրապետական կուսակցության առաջնորդ, այլ նաև...
18:30 03/01/2026Լավրովը համերաշխություն է հայտնել Վենեսուելայի ժողովրդին զինված ագրեսիայի պայմաններումՏեղի է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հեռախոսազրույցը Վենեսուելայի փոխնախագահ Դ.Ռոդրիգես Գոմեսի հետ: Այս մասին հայտնում են ՌԴ ԱԳՆ-ից։ Ս.
18:20 03/01/2026Երևան քաղաքի մայթերը, պոլիկլինիկաների, մանկապարտեզների,… հարակից տարածքները բարձիթողի վիճակում են․ ավագանու անդամԵրևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Արշակ Սարգսյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Երևան քաղաքի մայթերը, պոլիկլինիկաների, մանկապարտեզների,… հարակից տարածքները բարձիթողի վիճակում...
17:56 03/01/2026Մադուրոն վճարում է ոչ միայն իր գործունեության, այլ նաև Չինաստանին տարածաշրջան բերելու համար․ քաղաքագետՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է․ «Թրամփի Վենեսուելայի նկատմամբ վարած քաղաքականությանը պետք է նաև այլ տեսանկյունից նայել Իհարկե, նավթի, թմրամիջոցների, ապօրինի միգրացիայի և անվտանգային խնդիրները...
17:26 03/01/2026Ալարել էր մի քանի մետր առաջ գնար ու շնորհավորեր ՀՀ տարածքում գտնվող ադրբեջանական «Կոմանդո» հատուկ նշանակության մարտիկներին․ ՂազարյանՀասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը գրում է․ ««Հաղթանակած զորավարը» Ինչ էլ կատարվի աշխարհում, մենք կարող ենք հանգիստ լինել, որ մեր երկիրը գտնվում է հուսալի ձեռքերում։ Բազում հաղթանակներ...
17:08 03/01/2026Վաճառականների հետևում կանգնած է վարձկան հրահրողների մի խումբ․ Իրանի հոգևոր առաջնորդԻրանի հոգևոր առաջնորդ Ալի Խամենեին երկրում ցույցերի ֆոնին առաջին անգամ հայտնվել է հանրության առաջ ու մեկնաբանել ակցիաները․ «Բողոքի ցույցերը արդարացված են, բայց բողոքի ցույցերը տարբերվում են...
16:11 03/01/2026ԵՄ-ն բազմիցս հայտարարել է՝ Մադուրոն զուրկ է լեգիտիմությունից և պաշտպանել է խաղաղ անցում․ Կայա ԿալլասԵՄ դիվանագիտության ղեկավար Կայա Կալլասը «X»-ում գրել է․ «ԵՄ-ն բազմիցս հայտարարել է, որ պարոն Մադուրոն զուրկ է լեգիտիմությունից և պաշտպանել է խաղաղ անցումը։ Միջազգային իրավունքի սկզբունքները և ՄԱԿ-ի...
15:25 03/01/2026Վենեսուելայում իշխանությունն անցել է փոխնախագահինՎենեսուելայում, երկրի սահմանադրության համաձայն, նախագահի բացակայության դեպքում իշխանությունն անցնում է նախագահի տեղակալին։ «Եթե Հանրապետության նախագահը բացակայում է սահմանադրական ժամկետի առաջին չորս...
14:53 03/01/2026Ռուբիոն հայտնել է՝ Մադուրոն ձերբակալվել է ԱՄՆ-ում քրեական մեղադրանքներով դատաքննության ենթարկվելու համարՄադուրոյի ձերբակալությունից հետո Վենեսուելայում ԱՄՆ-ի հետագա գործողություններ չեն սպասվում, հայտարարել է սենատոր Մայք Լին: Ռուբիոն հայտնել է, որ Մադուրոն ձերբակալվել է ԱՄՆ-ում քրեական մեղադրանքներով...
14:07 03/01/2026Իշխանության անօրինական գործողությունները մեր քաղաքացիներին արդար պայքարից չեն կանգնեցնի. ԳալստյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը «Արմավիր» ՔԿՀ-ում հանդիպել է «Հայրենիք» կուսակցության գլխավոր քարտուղար Խաչիկ Գալստյանին: Նա ընդգծել է՝ իշխանությունների ապօրինությունների...
13:53 03/01/2026Ըստ Թրամփի՝ Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն և նրա կինը բռնվել և դուրս են բերվել երկրիցԹրամփը պնդել է, որ Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն և նրա կինը բռնվել և դուրս են բերվել երկրից։ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պնդել է, որ Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն և նրա կինը գերի են...
13:45 03/01/2026ԱՄՆ-ն հաջողությամբ լայնածավալ հարված է իրականացրել Վենեսուելայի և նրա առաջնորդի դեմ․ ԹրամփԱՄՆ-ն հաջողությամբ լայնածավալ հարված է իրականացրել Վենեսուելայի և նրա առաջնորդ՝ նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի դեմ, ով իր կնոջ հետ բռնվել և օդային ճանապարհով դուրս է բերվել երկրից։ Այս մասին հայտարարել է...
13:04 03/01/2026Թուրքիան աջակցում է ՎենեսուելայինԹուրքիան աջակցում է Վենեսուելային։ Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի նախագահի գլխավոր խորհրդական Ջեմիլ Էրթեմը «Մենք աջակցում ենք Վենեսուելայի ժողովրդին և նախագահ Մադուրոյին։ Այս դաժանությունը չպետք է...
12:54 03/01/2026Հայաստանի հարավում ցանկացած անկայունություն կարող է վնաս հասցնել տարածաշրջանին․ ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը անդրադարձել է Իրանում շարունակվող բողոքի ցույցերին․ «Իրանում և Իրանի շուրջ ստեղծված նոր լարվածությունը մտահոգիչ է: Նախ Իրանը պարզապես հարևան...
12:42 03/01/2026ՔՊ-ականը կոչ է անում անջատել ավելորդ լույսերըՔՊ-ական Արայիկ Հարությունյանը կոչ է անում անջատել ավելորդ «լույսերը»։ «Երբ փոքր էի, հիշում եմ՝ տատս միշտ ասում էր՝ «ավելորդ լույսերն անջատեք», ինչը նշանակում էր, որ եթե կարիքը չկա, անջատեք սենյակների...
12:31 03/01/2026Վենեսուելայում արտակարգ դրություն է հայտարարվել․ BBCԴոնալդ Թրամփը հրամայել է հարվածներ հասցնել Վենեսուելայի ռազմական օբյեկտներին, BBC-ի ամերիկյան լրատվական գործընկեր CBS-ին հայտնել են ամերիկացի պաշտոնյաները, մայրաքաղաք Կարակասում տեղի ունեցած մի քանի...
12:15 03/01/2026Առաջին հայացքից «խաղաղասիրական» թվացող այս նախադասությունն իրականում հենց քողարկված հիբրիդային հարձակման դասական նմուշ է․ իրանագետԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի պարագլխի օգնական կոչվող Հիքմեթ Հաջիևի կողմից ամերիկյան «The Washington Times» պարբերականին փոխանցած՝ «Մենք խաղաղություն ենք կառուցում...
12:07 03/01/2026Վենեսուելան ենթարկվել է ԱՄՆ-ի ռազմական «ագրեսիային»․ Վենեսուելայի ԱԳՆՎենեսուելայի արտաքին գործերի նախարարությունը խստորեն դատապարտել է երկրի դեմ ԱՄՆ «ագրեսիան»։ Gazeta.ru-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդել է նախարարության մամուլի ծառայությունը իր Telegram ալիքում։...
11:17 03/01/2026Նոր տարին՝ նոր ապօրինություններով․ ՍուրենյանցՔաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է․ «Նոր տարին՝ նոր ապօրինություններով Տարվա սկիզբը Հայաստանի իշխանությունները նշանավորեցին պետական ռեսուրսի, վարչական լիազորությունների և քաղաքական ազդեցության...

15:49 20/06/2024МОНКС Армении официально опровергает публикации на различных медиа-платформах АзербайджанаМинистерство образования, науки, культуры и спорта (МОНКС) Республики Армения распространило заявление, в котором говорится: «МОНКС официально опровергает публикации на различных медиа-платформах...
14:27 20/06/2024Тигран Абрамян: Заявление МИД Армении выявило множество серьезнейших проблем с точки зрения безопасности границ«Заявление МИД Армении 19 июня относительно подготавливаемой Азербайджаном агрессии развеяло не только пашиняновскую фальшивую пацифистскую пропаганду, но и выявило множество серьезнейших проблем с...
13:32 20/06/2024МИД РФ намерен открыть генеральное консульство в армянском Капане до конца годаМосква рассчитывает открыть российское генконсульство в армянском городе Капан в ближайшее время. Об этом заявил в интервью ТАСС статс-секретарь - заместитель министра иностранных дел России Евгений...
13:04 20/06/2024«Голос Армении»: Брифинг Захаровой: это уже совсем не смешноГазета «Голос Армении» пишет: «Деменция американского президента Байдена давно стала в мире притчей во языцех.
12:07 20/06/2024Галузин: Повестка Запада на Южном Кавказе не всегда соответствует интересам стран регионаПовестка Запада на Южном Кавказе не всегда соответствует интересам стран региона, заявил РИА Новости замглавы МИД РФ Михаил Галузин, комментируя усиление военного сотрудничества между Парижем и...
11:54 20/06/2024В МИД РФ прокомментировали неучастие Армении в заседании СМИД ОДКБМосква рассчитывает, что в Ереване придут к пониманию того, что площадка ОДКБ предоставляет все возможности для сотрудничества по вопросам обеспечения региональной безопасности, заявил РИА Новости...
17:58 19/06/2024Тюрколог – о телефонном разговоре Пашиняна с Эрдоганом: Один из отчаянных шагов потерпевшей фиаско армянской дипломатии«В том, что армянская дипломатия зашла в тупик в направлении нормализации армяно-турецких отношений, второго мнения быть не может», – такую оценку в беседе с корреспондентом Panorama.am представил...
16:17 19/06/2024Бадалян: МИД констатировал очередное поражение АрменииМинистерство иностранных дел Армении сегодня ранее выступило с комментарием в ответ на поднятую Азербайджаном шумиху, в котором нашли место определенные примечательные заявления о возможной новой...
15:04 19/06/2024Мария Захарова: Париж провоцирует очередной виток вооруженного противостояния на Южном КавказеПариж провоцирует очередной виток вооруженного противостояния на Южном Кавказе. Об этом заявила представитель МИД РФ Мария Захарова на брифинге 19 июня, комментируя контракт на закупку Арменией...
14:42 19/06/2024Сурен Папикян провел встречу с военным советником Макрона19 июня министр обороны РА Сурен Папикян провел встречу с военным советником президента Франции, руководителем военного кабинета, генералом армии Фабьеном Мандоном.
14:19 19/06/2024Премьер Нидерландов Марк Рютте может стать новым генсеком НАТОНовым генсеком НАТО может стать Марк Рютте, исполняющий обязанности премьер-министра Нидерландов. Как заявил действующий генеральный секретарь Североатлантического альянса Йенс Столтенберг, союзники...
14:14 19/06/2024Арсен Бабаян: Абраама Гаспаряна изолировали, около 20 «красных беретов» просто жестоко избили его12 июня действительно стало переломным моментом: действия полиции в этот день – самое жестокое и беспрецедентное явление, которое, по крайней мере, я когда-либо видел.
12:59 19/06/2024«Голос Армении»: Если арцахцы «иммигрировали», может, пленные остаются в Баку добровольно, г-н О'Брайен?Газета «Голос Армении» пишет: «Католикосат Великого дома Киликийского сообщил о встрече Арама Первого с послом Ирана в Ливане.
12:36 19/06/2024Шармазанов: Пашинян, отрекаясь от памяти 1,5 млн жертв Геноцида и тысяч мучеников 44-дневной войны, превращает Армению в часть «турецкого мира»Представитель Исполнительного органа Республиканской партии (РПА), бывший вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов, коснувшись состоявшегося 18 июня телефонного разговора Никола Пашиняна с...
12:23 19/06/2024Тигран Абрамян: Власти уступили в Сюнике стратегическое преимущество и пытаются это тщательно скрывать«Последний визит руководителя партии "Гражданский договор" в Сюник отличался тем, что он посещал населенные пункты, где Армения понесла серьезные стратегические потери после азербайджанской агрессии...
12:14 19/06/2024Сурен Суренянц: Выдвигающим предусловия от имени Анкары является Азербайджан«Выдвигающим предусловия от имени Анкары является Азербайджан, в руках которого на данный момент и находится ключ к армяно-турецкому диалогу», – написал политолог Сурен Суренянц, коснувшись...
11:57 19/06/2024МИД Армении: Реакция официального Баку вызывает недоумениеМинистерство иностранных дел Армении распространило заявление в ответ на комментарии официального Баку относительно армяно-французского военно-технического сотрудничества.
14:26 18/06/2024Арцвик Минасян сравнил действия властей Армении с «методами большевиков»Действующие власти Армении, задействовав все возможные и невозможные рычаги, начали очередную противозаконную и аморальную кампанию против людей и сил, вышедших на борьбу, четко выразивших свою...
13:00 18/06/2024Тигран Абрамян: Визит Пашиняна в Сюник нацелен на подготовку Армении к процессу референдумаВизит Пашиняна в Сюник, за которым непременно последуют визиты в другие области Армении, нацелен на подготовку республики к процессу референдума, написал секретарь оппозиционной фракции «Честь имею»...
12:06 18/06/2024«Голос Армении»: Арсенян вместо Арутюняна: когда хрен редьки не слащеГазета «Голос Армении» пишет: «Сказать, что в лице Вагаршака Арутюняна Армения имеет худшего за всю историю независимости посла в России, значит, ничего не сказать.