18:21 05/01/2026Թուրք-հունական լարվածություն Էգեյան ծովումՀունաստանի լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Էգեյան ծովում Նաքսոս և Աշտապալիա կղզիների մոտ դեմ հանդիման են դուրս եկել թուրքական և հունական ռազմանավերը։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝ թուրքական ռազմական նավը...
17:17 05/01/2026ԱՄՆ-ում Նիկոլաս Մադուրոյին կարող են մահապատժի ենթարկել. New York PostԱՄՆ գլխավոր դատախազ Փեմ Բոնդին հայտարարել էր, որ Նիկոլաս Մադուրոն և նրա կինը «շուտով ամերիկյան դատարաններում ամերիկյան հողի վրա կբախվեն ամերիկյան արդարադատության ողջ ցասմանը»
16:50 05/01/2026Մեր Եկեղեցին՝ որպես դարավոր կառույց, կանգուն է մնացել շատ ավելի մեծ փոթորիկներից.Գոհար ՄելոյանԱյս քաղաքական պայքարը հակասահմանադրական եւ հակաիրավական է եւ որեւէ դեպքում հաջողվելու
16:15 05/01/2026Իսրայելը սպառնում է արգելափակել F-35 կործանիչների հնարավոր վաճառքը ԹուրքիայինԻսրայելը թույլ չի տա ամերիկյան F-35 կործանիչների վաճառքը Թուրքիային, որոնք արտադրվել են իսրայելական տեխնոլոգիայով։ Գազետա.տու-ի հաղորդմամբ, ըստ ekathimerini.com-ի, հայտարարել է Իսրայելի...
15:44 05/01/2026Փաշինյանի՝ ուխտերթի մասին հայտարարությունից հետո հիմնարկում հիշել են դեպի եկեղեցի տանող աստիճանները մաքրելու մասինՆիկոլ Փաշինյանի՝ ուխտերթի մասին հայտարարությունից հետո «Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» համայնքային հիմնարկում հանկարծ հիշել են, որ պետք է մաքրել դեպի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցի...
15:29 05/01/2026Ֆրանսիական դատարանը Առաջին տիկնոջ արական սեռի ներկայացուցիչ լինելու մասին կեղծ լուրերի գործով 10 մարդու մեղավոր է ճանաչելԴատավարությունը կենտրոնացած էր Ֆրանսիայի առաջին տիկնոջ սեռի և սեռական կողմնորոշման վրա
15:18 05/01/2026Փաստացի ցայտնոտը տապալեց մի հսկա նարատիվ՝ «հոգևորականը իրավունք չունի զբաղվել քաղաքականությամբ». Վլադիմիր Մարտիրոսյան«Ձախողումն ու ցայտնոտը վատ խորհրդականներ են: Հենց էդպիսի իրավիճակում է իշխանությունը՝ դատելով երեկվա « եկեղեցու բարենորոգում» կոչվող փաստաթղթից և դրա տակ դրված ստորագրություններից»,-նման արձանագրում...
14:53 05/01/2026Թրամփի նպատակն է ամերիկյան ընկերություններին վերադարձնել նավթարդյունահանող ենթակառուցվածքները, վերահսկել արտադրությունը․ ՓորձագետՎենեսուելայում վերջին օրերին տեղի ունեցած քաղաքական և ռազմական իրադարձությունները միջազգային նավթի շուկան կրկին ենթարկեցին անորոշության։ ԱՄՆ զինված գործողությունները, այդ թվում՝ նախագահ Նիկոլաս...
13:52 05/01/2026Կարծում եմ, որ Մադուրոյի բախտը խիստ բերեց. Սուրեն ՍարգսյանՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը, անդրադառնալով ԱՄՆ կողմից Վենեսուելայի նախագահի ու առաջին տիկնոջ գերեվարմանը, գրում է.
13:12 05/01/2026Էրդողանը հայտարարել է Պուտինի և Զելենսկու հետ ուղիղ շփման հնարավորության մասինՀունվարի 2-ին Էրդողանը հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ ուկրաինական հակամարտության կարգավորման ծրագիրը քննարկելու իր մտադրության մասին
12:49 05/01/2026Ֆրանսիան Մադուրոյին ձերբակալելու ԱՄՆ գործողությունը անվանել է միջազգային իրավունքի խախտումԲրեժոնը կարծում է, որ «այժմ անհրաժեշտ է Վենեսուելային հնարավորություն տալ Մադուրոյից հետո ապագա կառուցելու»
12:43 05/01/2026Շարմազանով. Ժողովրդավարական բաստիոնում արդեն վարչապետի կեցավայրից են եկեղեցու բարենորոգման ծրագիր հռչակում։ՀՀԿ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը գրում է. «Գործադիր իշխանության ղեկավարը ի՞նչ գործ ունի միջամտի եկեղեցու գործերին,մի հատ էլ իր կեցավայրից ուղերձ հղի։ Ու՞ր մնաց եկեղեցին անջատված է պետությունից...
12:05 05/01/2026Քեզ բարենորոգիր, մեղքերի մեջ թաղված ես. Իրավապաշտպանը՝ Փաշինյանին«Ամենանողկալին այն է, որ միտումնավոր, մտածված որոշել է հարամել մեր ժողովրդի համար նվիրական այս օրը՝ Սուրբ Ծննդյան, Աստվածհայտնության տոնը։ Անունը դրել է բարենորոգում»,-գրում է իրավապաշտպան Ժաննա...
10:23 05/01/2026Նիկոլ Փաշինյանը հունվարի 6-ին հրավիրում է ուխտերթի«Հունվարի 6-ին՝ ժամը 13:30-ին բոլորիդ հրավիրում եմ ուխտերթի, որը կմեկնարկի Երևանի Սբ. Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու բակից և կուղղվի դեպի Սբ. Աստվածածին կաթողիկե եկեղեցի»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասել...
10:11 05/01/2026Մեր գործողությունները պետք է համապատասխանեն ԱՊՀ բոլոր անդամ պետությունների շահերին. ԼեբեդևՀիմնականը նոր աճի գործոնների վաղ հայտնաբերումն ու դրանք արդեն իսկ գոյություն ունեցող նախագծերում և ծրագրերում ինտեգրումն է
09:56 05/01/2026Ռուբեն Վարդանյանը Բաքվի բանտից շնորհավորական ուղերձ է հղելԲաքվում բանտում գտնվող Արցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար, գործարար Ռուբեն Վարդանյանը շնորհավորել է բոլորին Ամանորի առիթով։ Ռուբեն Վարդանյանի ձայնագրությունն իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է...
09:46 05/01/2026Տիրադավների կերպարն ու կեցվածքն արագացրեցին հանրության` Եկեղեցու շուրջ համախմբվելու գործընթացը. Աբրահամյան«Ռեժիմն ինքն իր ընտրություն է առաջարկել հասարակությանը` ընտրելու տեսակ ու արժեհամակարգ, դրանով իսկ արագացնելով իր նախաձեռնության տապալումը»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան...
09:42 05/01/2026Թրամփը սպառնացել է Վենեսուելայի նոր առաջնորդին. Հնարավոր է՝ դու ավելի մեծ գին վճարես, քան ՄադուրոնԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը սպառնացել է Վենեսուելայի նոր առաջնորդ Դելսի Ռոդրիգեսին, որ նա կարող է «շատ մեծ գին վճարել, հավանաբար ավելի մեծ, քան Մադուրոն», եթե «չանի այն, ինչ ճիշտ է»։ Այս մասին գրում է...
09:06 05/01/2026Այսօրվանից հայ ժողովրդի դեմ կատարած Փաշինյանի չարագործությունների ցուցակին կավելանա Եկեղեցու հերձվածումը, հավատավոր ժողովրդի կյանքի պղծումը. Զուրաբյան«Սա իրականում մեծ օտարածին ծրագիր է, որը պետք է խափանվի»։
08:48 05/01/2026Ամենահեգնականը այն է որ Փաշինյանն անում է դա Սամվել Կարապետյանի Հայաստանին նվիրած տնից. Նարեկ Կարապետյան«Մեր Սուրբ Ծննդյան նվիրական օրը Փաշինյանը որոշում է ոտնահարել մեր ավանդույթը և հակադրվել Եկեղեցուն»,-արձագանքելով Փաշինյանի ու տասը տիրադավների հայտարարությանը՝ գրում է «Մեր Ձևով» շարժման...

13:01 11/10/2023ANCA chair calls out 'vile and corrupt' U.S. policy on ArtsakhArmenian National Committee of America (ANCA) Chairman Raffi Hamparian issued a scathing rebuke of Trump and Biden Administration policy on Artsakh that aided and abetted Azerbaijan’s genocide of...
12:32 11/10/2023Opposition politician: Aliyev's got Pashinyan 'wrapped around his little finger'Opposition politician Eduard Sharmazanov has reacted to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan's latest statement that Azerbaijani President Ilham Aliyev has not yet publicly recognized Armenia’s...
11:55 11/10/2023U.S. denies Russia's accusations of 'geopolitical ambitions' in South CaucasusWashington’s only goal is to ensure lasting peace and stability between Armenia and Azerbaijan, U.S.
11:35 11/10/2023Russia's top security official, Azeri president discuss regional and international securitySecretary of Russia's Security Council Nikolai Patrushev met Azerbaijani President Ilham Aliyev in Baku, Reuters reported on Tuesday, citing Russian news agencies.
11:15 11/10/2023After the loss of Artsakh, Pashinyan should declare 2020 agreement null & voidBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier On Nov. 10, 2020, Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, President of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of Russia Vladimir Putin signed a...
16:30 10/10/2023Artsakh leader didn't make political assessments at meeting in Yerevan: Info CenterThe Artsakh Info Center has dismissed media reports that Artsakh Republic President Samvel Shahramanyan gave “clear political assessments” regarding the exodus of Armenians from Artsakh...
16:01 10/10/2023Yerevan mayor reacts to attack on his criticNewly-elected Yerevan Mayor Tigran Avinyan has reacted to reports of his possible involvement in an attack on activist Artur Chakhoyan, a staunch critic of Avinyan and his team.
15:15 10/10/2023Over 120 Israeli soldiers killed in Hamas attacksAt least 123 Israeli soldiers were killed in the attacks by Hamas that began early Saturday, Israel Defense Forces spokesman Rear Adm.
14:35 10/10/2023Civil Contract, Republic factions sign memorandum of cooperationThe factions of Armenia's ruling Civil Contract party and the Republic (Hanrapetutyun) Party in the Yerevan municipal council signed a memorandum of cooperation on Tuesday.
14:02 10/10/2023Russian deputy FM, Armenian envoy discuss bilateral relationsRussia’s Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin on Tuesday met with Armenian Ambassador to Russia Vagharshak Harutyunyan, the Russian Foreign Ministry’s press office reported.
13:36 10/10/2023Analyst calls for pan-Armenian consolidation to repatriate Artsakh leadersPolitical analyst Hrant Melik-Shahnazaryan has called for a pan-Armenian consolidation to repatriate Artsakh’s current and formers leaders from Azerbaijan.
13:05 10/10/2023Armenian MP: Turkey and Azerbaijan put forth new demandsThe latest Azerbaijani aggression in Artsakh (Nagorno-Karabakh) not only did not “suppress the political appetite” of Azerbaijan, but also revealed its new ambitions, claims Tigran Abrahamyan,...
12:35 10/10/2023Expert: Erdogan renews demands for 'Zangezur corridor'Turkish President Recep Tayyip Erdogan has renewed his demands for the opening of the “Zangezur corridor” as part of Turkey’s preconditions for normalizing relations with Armenia, says Varuzhan...
12:00 10/10/2023Russian peacekeepers ready to restore peace in South Caucasus, Lavrov saysThe Russian peacekeeping mission in Nagorno-Karabakh is ready to contribute to restoring peaceful life in the now-self-dissolved South Caucasian republic, while the United States and the European...
11:48 10/10/2023Tigran Avinyan elected Yerevan mayorTigran Avinyan of Armenia’s ruling Civil Contract party has been elected Mayor of Yerevan. The Yerevan City Council voted 32 to 5 to elect Avinyan as new mayor at its inaugural meeting on Tuesday. 37...
11:34 10/10/2023Two opposition groups boycott Yerevan municipal council meetingThe new Yerevan City Council started its inaugural meeting on Tuesday morning to appoint the next mayor of the Armenian capital.
11:15 10/10/2023Analysis: Israel's war with Hamas will cause deep and wide political shockwavesAnalysis from CNN's Stephen Collinson Cataclysmic events like the Hamas onslaught on Israel trigger profound political shocks and strategic transformations that no one could predict at the time.
16:14 09/10/2023Armenia Embassy in Israel says cannot evacuate people within 80 km radius of GazaThe civil defense command of Israel calls on residents of settlements within an 80-kilometer radius of the Gaza Strip not to leave their homes and stay in the immediate vicinity of bomb shelters, the...
14:54 09/10/2023Rockets fired at Jerusalem, other areas of IsraelRocket alerts sound in various locations throughout Israel, including in Tel Aviv, Jerusalem, the central Shfela region and towns around Gaza, The Times of Israel reports.
14:32 09/10/2023Russian peacekeepers still needed in Nagorno-Karabakh, diplomat saysThe Russian peacekeeping mission in Nagorno-Karabakh is still needed because the conflict has not yet been resolved, Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin said in an interview with RBC,...