18:21 05/01/2026Թուրք-հունական լարվածություն Էգեյան ծովումՀունաստանի լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Էգեյան ծովում Նաքսոս և Աշտապալիա կղզիների մոտ դեմ հանդիման են դուրս եկել թուրքական և հունական ռազմանավերը։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝ թուրքական ռազմական նավը...
17:17 05/01/2026ԱՄՆ-ում Նիկոլաս Մադուրոյին կարող են մահապատժի ենթարկել. New York PostԱՄՆ գլխավոր դատախազ Փեմ Բոնդին հայտարարել էր, որ Նիկոլաս Մադուրոն և նրա կինը «շուտով ամերիկյան դատարաններում ամերիկյան հողի վրա կբախվեն ամերիկյան արդարադատության ողջ ցասմանը»
16:50 05/01/2026Մեր Եկեղեցին՝ որպես դարավոր կառույց, կանգուն է մնացել շատ ավելի մեծ փոթորիկներից.Գոհար ՄելոյանԱյս քաղաքական պայքարը հակասահմանադրական եւ հակաիրավական է եւ որեւէ դեպքում հաջողվելու
16:15 05/01/2026Իսրայելը սպառնում է արգելափակել F-35 կործանիչների հնարավոր վաճառքը ԹուրքիայինԻսրայելը թույլ չի տա ամերիկյան F-35 կործանիչների վաճառքը Թուրքիային, որոնք արտադրվել են իսրայելական տեխնոլոգիայով։ Գազետա.տու-ի հաղորդմամբ, ըստ ekathimerini.com-ի, հայտարարել է Իսրայելի...
15:44 05/01/2026Փաշինյանի՝ ուխտերթի մասին հայտարարությունից հետո հիմնարկում հիշել են դեպի եկեղեցի տանող աստիճանները մաքրելու մասինՆիկոլ Փաշինյանի՝ ուխտերթի մասին հայտարարությունից հետո «Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» համայնքային հիմնարկում հանկարծ հիշել են, որ պետք է մաքրել դեպի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցի...
15:29 05/01/2026Ֆրանսիական դատարանը Առաջին տիկնոջ արական սեռի ներկայացուցիչ լինելու մասին կեղծ լուրերի գործով 10 մարդու մեղավոր է ճանաչելԴատավարությունը կենտրոնացած էր Ֆրանսիայի առաջին տիկնոջ սեռի և սեռական կողմնորոշման վրա
15:18 05/01/2026Փաստացի ցայտնոտը տապալեց մի հսկա նարատիվ՝ «հոգևորականը իրավունք չունի զբաղվել քաղաքականությամբ». Վլադիմիր Մարտիրոսյան«Ձախողումն ու ցայտնոտը վատ խորհրդականներ են: Հենց էդպիսի իրավիճակում է իշխանությունը՝ դատելով երեկվա « եկեղեցու բարենորոգում» կոչվող փաստաթղթից և դրա տակ դրված ստորագրություններից»,-նման արձանագրում...
14:53 05/01/2026Թրամփի նպատակն է ամերիկյան ընկերություններին վերադարձնել նավթարդյունահանող ենթակառուցվածքները, վերահսկել արտադրությունը․ ՓորձագետՎենեսուելայում վերջին օրերին տեղի ունեցած քաղաքական և ռազմական իրադարձությունները միջազգային նավթի շուկան կրկին ենթարկեցին անորոշության։ ԱՄՆ զինված գործողությունները, այդ թվում՝ նախագահ Նիկոլաս...
13:52 05/01/2026Կարծում եմ, որ Մադուրոյի բախտը խիստ բերեց. Սուրեն ՍարգսյանՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը, անդրադառնալով ԱՄՆ կողմից Վենեսուելայի նախագահի ու առաջին տիկնոջ գերեվարմանը, գրում է.
13:12 05/01/2026Էրդողանը հայտարարել է Պուտինի և Զելենսկու հետ ուղիղ շփման հնարավորության մասինՀունվարի 2-ին Էրդողանը հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ ուկրաինական հակամարտության կարգավորման ծրագիրը քննարկելու իր մտադրության մասին
12:49 05/01/2026Ֆրանսիան Մադուրոյին ձերբակալելու ԱՄՆ գործողությունը անվանել է միջազգային իրավունքի խախտումԲրեժոնը կարծում է, որ «այժմ անհրաժեշտ է Վենեսուելային հնարավորություն տալ Մադուրոյից հետո ապագա կառուցելու»
12:43 05/01/2026Շարմազանով. Ժողովրդավարական բաստիոնում արդեն վարչապետի կեցավայրից են եկեղեցու բարենորոգման ծրագիր հռչակում։ՀՀԿ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը գրում է. «Գործադիր իշխանության ղեկավարը ի՞նչ գործ ունի միջամտի եկեղեցու գործերին,մի հատ էլ իր կեցավայրից ուղերձ հղի։ Ու՞ր մնաց եկեղեցին անջատված է պետությունից...
12:05 05/01/2026Քեզ բարենորոգիր, մեղքերի մեջ թաղված ես. Իրավապաշտպանը՝ Փաշինյանին«Ամենանողկալին այն է, որ միտումնավոր, մտածված որոշել է հարամել մեր ժողովրդի համար նվիրական այս օրը՝ Սուրբ Ծննդյան, Աստվածհայտնության տոնը։ Անունը դրել է բարենորոգում»,-գրում է իրավապաշտպան Ժաննա...
10:23 05/01/2026Նիկոլ Փաշինյանը հունվարի 6-ին հրավիրում է ուխտերթի«Հունվարի 6-ին՝ ժամը 13:30-ին բոլորիդ հրավիրում եմ ուխտերթի, որը կմեկնարկի Երևանի Սբ. Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու բակից և կուղղվի դեպի Սբ. Աստվածածին կաթողիկե եկեղեցի»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասել...
10:11 05/01/2026Մեր գործողությունները պետք է համապատասխանեն ԱՊՀ բոլոր անդամ պետությունների շահերին. ԼեբեդևՀիմնականը նոր աճի գործոնների վաղ հայտնաբերումն ու դրանք արդեն իսկ գոյություն ունեցող նախագծերում և ծրագրերում ինտեգրումն է
09:56 05/01/2026Ռուբեն Վարդանյանը Բաքվի բանտից շնորհավորական ուղերձ է հղելԲաքվում բանտում գտնվող Արցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար, գործարար Ռուբեն Վարդանյանը շնորհավորել է բոլորին Ամանորի առիթով։ Ռուբեն Վարդանյանի ձայնագրությունն իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է...
09:46 05/01/2026Տիրադավների կերպարն ու կեցվածքն արագացրեցին հանրության` Եկեղեցու շուրջ համախմբվելու գործընթացը. Աբրահամյան«Ռեժիմն ինքն իր ընտրություն է առաջարկել հասարակությանը` ընտրելու տեսակ ու արժեհամակարգ, դրանով իսկ արագացնելով իր նախաձեռնության տապալումը»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան...
09:42 05/01/2026Թրամփը սպառնացել է Վենեսուելայի նոր առաջնորդին. Հնարավոր է՝ դու ավելի մեծ գին վճարես, քան ՄադուրոնԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը սպառնացել է Վենեսուելայի նոր առաջնորդ Դելսի Ռոդրիգեսին, որ նա կարող է «շատ մեծ գին վճարել, հավանաբար ավելի մեծ, քան Մադուրոն», եթե «չանի այն, ինչ ճիշտ է»։ Այս մասին գրում է...
09:06 05/01/2026Այսօրվանից հայ ժողովրդի դեմ կատարած Փաշինյանի չարագործությունների ցուցակին կավելանա Եկեղեցու հերձվածումը, հավատավոր ժողովրդի կյանքի պղծումը. Զուրաբյան«Սա իրականում մեծ օտարածին ծրագիր է, որը պետք է խափանվի»։
08:48 05/01/2026Ամենահեգնականը այն է որ Փաշինյանն անում է դա Սամվել Կարապետյանի Հայաստանին նվիրած տնից. Նարեկ Կարապետյան«Մեր Սուրբ Ծննդյան նվիրական օրը Փաշինյանը որոշում է ոտնահարել մեր ավանդույթը և հակադրվել Եկեղեցուն»,-արձագանքելով Փաշինյանի ու տասը տիրադավների հայտարարությանը՝ գրում է «Մեր Ձևով» շարժման...

12:59 26/06/2024Армен Григорян: Баку пока не дал ответа Еревану по созданию механизма расследований инцидентов на границеАзербайджан пока не ответил на предложение Никола Пашиняна создать двусторонний механизм для расследований инцидентов на границе.
17:35 25/06/2024Хосров Арутюнян: Референдум по вопросу членства Армении в ЕС нужен только для вывода военной базы РФ«Армения весьма далека от интеграции в ЕС. Мы говорим о формировании глубокого, расширенного и всеобъемлющего партнерства Армении с ЕС», – заявил бывший премьер-министр Армении Хосров Арутюнян во...
16:34 25/06/2024Ашот Арутюнян: Не будем обманывать себя, Армению сегодня не ждут в ЕСПроблема номер один для Армении – физическая безопасность и вытекающие отсюда шаги, заявил бывший заместитель министра сельского хозяйства Армении Ашот Арутюнян.
15:10 25/06/2024Оверчук – об Армении: ЕАЭС и ЕС несовместимыЕвразийский экономический союз (ЕАЭС) и Европейский союз (ЕС) несовместимы, приход внерегиональных игроков в Армению будет иметь последствия.
14:46 25/06/2024Сухопутная граница между Грузией и Азербайджаном останется закрытой до 1 октября 2024 годаВ Азербайджане в очередной раз продлили особый карантинный режим, введенный еще в марте 2020 года. Так, особый режим продлен до 1 октября 2024 года. Это означает, что власти оставили сухопутные...
14:26 25/06/2024«Танго танцуют вдвоем»: сенатор об отношениях России с АрмениейРоссия готова выстраивать дружеские отношения с Арменией, заявил вице-спикер Совета Федерации Константин Косачев в кулуарах «Примаковских чтений».
13:46 25/06/2024«Голос Армении»: Армянские пленники в параллельном мире бакинского злодеяГазета «Голос Армении» пишет: «На стартовавшем 15 июня форуме «Вокруг Араратского Альянса» бывший спикер парламента Нагорно-Карабахской Республики (Республики Арцах) Ашот Гулян в числе других...
12:33 25/06/2024Госдеп США: Мы продолжаем поддерживать контакты между Ереваном и БакуОфициальный представитель Госдепартамента США Мэттью Миллер на регулярном брифинге заявил, что Вашингтон продолжает поддерживать контакты между Ереваноми Баку.
17:25 24/06/2024Caucasus Heritage Watch: Спутниковые снимки показывают рост числа разрушенных объектов культурного наследия АрцахаИсследовательская инициатива Caucasus Heritage Watch Корнеллского университета бьет тревогу: число разрушенных Азербайджаном объектов армянской культуры на территории Республики Арцах (НКР) с осени...
16:52 24/06/2024Сфабрикованные дела против удерживаемых в тюрьмах Баку представителей военно-политического руководства Арцаха будут переданы в судУголовные дела со сфабрикованными обвинениями в отношении удерживаемых в тюрьмах Баку представителей военно-политического руководства Республики Арцах (НКР) в ближайшее время будут переданы в суд.
15:01 24/06/2024В новый санкционный список ЕС попал журналист Арам ГабреляновЕвросоюз принял 14-й пакет санкций против России из-за военных действий в Украине, под ограничения попали 69 россиян, сообщает Совет ЕС.
14:59 24/06/2024Эксперт: В Европе нас не ждут, нас ждет только Азербайджан, он ждет наших последних ошибокЭксперт группы «Альтернативные проекты» Ваге Оганнисян в своем Telegram-канале пишет: «Государство угасает, значит нужно усиливать Движение.
14:16 24/06/2024Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования Владимиру ПутинуНикол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Российской Федерации Владимиру Путину в связи с террористическими актами в Дербенте и Махачкале․ В послании, которое приводит прессс-служба...
14:11 24/06/2024«Голос Армении»: Все подчинено одной цели – Эрдоган и Алиев должны быть довольны шагами ПашинянаГазета «Голос Армении» пишет: «Как сообщают информационные агентства, бывший заместитель Генсека ООН, армянин-киприот Бенон Севан в ходе семинара The Foreign Policy Challenges of Armenia...
14:06 24/06/2024Грант Мелик-Шахназарян: Рано или поздно мы должны пройти этот однодневный путь, у нас нет другого выбораПолитолог, основатель аналитического центра «Восканапат» Грант Мелик-Шахназарян написал: «Расстояние по прямой между несущим боевое дежурство на границе Республики Армения военнослужащим и ныне...
13:31 24/06/2024Власти Азербайджана сообщают, что уже переселили в оккупированный Степанакерт 3 тысячи человекВласти Азербайджана сообщают, что уже переселили в Степанакерт, оккупированный осенью 2023 года после последовавшей за блокадой агрессии и полного изгнания коренного армянского населения Республики...
13:18 24/06/2024Татоян: «Стремление азербайджанской стороны к миру» – обман, попытка ввести мир в заблуждениеПрезидент Азербайджана начал использовать разную риторику для внутренней и внешней аудитории, обратил внимание глава Центра права и справедливости – Фонда «Татоян», бывший омбудсмен Армении Арман...
13:09 24/06/2024Тигран Абрамян: Никто даже не в курсе закулисных договоренностей верхушки пашиняновской партии«Когда руководитель гд (возглавляемая Николом Пашиняном партия «Гражданский договор». – Ред.) заявляет, что совершил ошибку, не сказав искренне в 2018 году общественности о том, что должен сдать...
15:40 22/06/2024Варужан Гегамян: Армению продолжают толкать в зону влияния ТурцииТюрколог, кандидат исторических наук Варужан Гегамян в своем Telegram-канале пишет: «Основная повестка последних дней.
15:06 22/06/2024«Голос Армении»: Армения признала Палестину, но не признала Арцах – как же так?!Газета «Голос Армении» пишет: «Республика Армения признала Государство Палестина. В заявлении МИД РА говорится: «Армения присоединилась к резолюциям ГА ООН, которые призывают к немедленному...