08:01 25/07/2025«Հրապարակ». Մեր ինքնիշխանությունն ու անկախությունը 7 տարում գահավիժել են մինչև հատակը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի ինքնիշխանության մասին լեգենդներ հյուսած իշխանավորները հենց իրենք էլ գործով հերքում են այդ լեգենդները։ Երեկ Հայաստանի ԱԺ նախագահը գրառում է արել, թե Մարգարիտա...
09:03 24/07/2025«Փաստ». Օրենքն, ի՞նչ է, տեղ-տեղ է գործո՞ւմ, թե՞ ընդհանրապես չի գործում«Փաստ» թերթը գրում է. «Վերջին շրջանում, ինչպես հայտնի է, հանիրավի կալանավորված գործարար և բարերար Սամվել Կարապետյանը, ինչպես նաև «Սրբազան պայքարն» առաջնորդող Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը, չնայած...
09:01 24/07/2025«Ժողովուրդ». ՔՊ-ում, Կառավարությունում անորոշ, լարված իրավիճակ է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Եկեղեցու դեմ կատարվելիք գործողություններից ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի թիմից շատ քչերն են տեղյակ: Թե ինչ է սպասվում առաջիկայում, գիտեն սակավաթիվ մարդիկ: «Ժողովուրդ»...
08:59 24/07/2025«Հրապարակ». Որոշել են պատարագի ժամին ներխուժել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Փաշինյանին հանգիստ չի տալիս Եկեղեցու դեմ պայքարի գաղափարը, երեկ նա հերթական գրառումն արեց՝ մանրամասնելով Վեհարանն «ազատագրելու» ծրագիրը, համաձայն որի Վեհափառին հեռացնելուց...
08:58 24/07/2025«Փաստ». Փաշինյանը նախարարների մասով պատրաստի տեքստն ուղարկում է և «առաջարկում», որ դնեն իրենց սոցէջերի «պատին»«Փաստ» թերթը գրում է. «Նախօրեին «քաղաքական» գրառում էր արել նաև առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը՝ կապված այն հանգամանքի հետ, որ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը դատի է տվել իրեն՝ վիրավորանքի...
08:56 24/07/2025«Ժողովուրդ». Անահիտ Ավանեսյանի նպատակները կարծես թե դառնում են իրականություն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի նպատակները կարծես թե դառնում են իրականություն, մնաց կատարվեն ՔՊ վարչության հետ կապված նրա նկրտումները։ Բանն այն է, որ բացի...
08:52 24/07/2025«Հրապարակ». Կուլիսային քննարկո՞ւմ է լինելու. Փաշինյանը երկու օրով մեկնում է Մոսկվա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը հուլիսի 24-ին երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստան: Աշխատակազմի տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ նա ՌԴ Ալթայի Հանրապետությունում կմասնակցի Բնության...
08:49 24/07/2025«Փաստ». Իշխանությունների ծայրաստիճան հակաիրավականությունը «գալու է բոլորիս քթից»«Փաստ» թերթը գրում է. «Երեկ հայտնի դարձավ, որ Ստոկհոլմի առևտրային պալատի արբիտրաժային ինստիտուտի նշանակած հրատապ արբիտրաժը որոշում է կայացրել ՀԷՑ-ի մասով, և արգելել է Հայաստանի Հանրապետությանը...
08:32 24/07/2025«Ժողովուրդ». ՔՊ-ի «սրտի» քմահաճույքները կատարող դատավորը կդառնա դատարանի նախագահ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Օգոստոսի 8-ին լրանում է ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի նախագահ Մխիթար Պապոյանի պաշտոնավարման ժամկետը, և վերջինս, ըստ օրենքի, հերթական անգամ չի կարող առաջադրվել դատարանի...
08:30 24/07/2025«Հրապարակ». Ինչու են 300 հազար դրամով տուգանել են Մասիս համայնքի ընդդիմադիր ղեկավար Դավիթ Համբարձումյանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը, որն աչք է փակել Նիկոլ Փաշինյանի անթույլատրելի խոսքի ու վարքի վրա, անցել է ընդդիմադիրներին տուգանելուն։ Օրեր առաջ 300 հազար դրամով...
08:29 24/07/2025«Փաստ». Փաշինյանի ղեկավարությունը շարունակում է գործել Թուրքիայի շահերի ուղղությամբ«Փաստ» թերթը գրում է. «Սյունիքի տարածքով անցնելիք ադրբեջանա-թուրքական տարանցիկ միջանցքի հարցը, ինչն Ադրբեջանը կոչում է «Զանգեզուրի միջանցք», դեռևս լուծում չի ստացել։ Ադրբեջանն ու Թուրքիան պահանջում...
08:27 24/07/2025«Ժողովուրդ». Ամենամեծ ձախողումների շարքը համալրում են կոռուպցիայի դեմ պայքարի առաջընթացի բացակայությունը. Հարցում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Համացանցը ողողած Ամերիկյան Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) կողմից արված հարցումը գրավեց բոլորի ուշադրությունը, սակայն այն ունի նաև ստվերային չհրապարակված կողմեր։...
08:24 24/07/2025«Հրապարակ». Փաշինյանը իր կուրացիայի տակ գտնվող արևմտամետներին հակառուսական կոշտ ակցիաներ նախաձեռնելու հրահանգ է իջեցրել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վերջին սոցհարցումներից հետո բազմապատիկ շոկի ենթարկված Նիկոլ Փաշինյանը, ըստ որոշ տեղեկությունների, իր կուրացիայի տակ գտնվող արևմտամետներին ակտիվանալու, հակառուսական կոշտ...
08:32 23/07/2025«Ժողովուրդ». Հարցումների արդյունքները հոգեվարքի մեջ են գցել իշխանություններին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նախընտրական փուլերում իշխանությունները հաճախ են հարցումներ պատվիրում հասկանալու համար, թե ինչպիսի վարկանիշ և սատարողների բանակ ունեն։ Նման մի հարցման հետևում էլ կանգնած են...
08:30 23/07/2025«Հրապարակ». Փաշինյանի բացակայությունը չի խանգարել, որ Վահե Ղալումյանն ուրախ տարեդարձ նշի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական պատգամավոր, Նիկոլ Փաշինյանի քավորական ընտանիքի ներկայացուցիչ Վահե Ղալումյանը նախօրեին ճոխ ծնունդ է նշել Արարատի մարզի նորաբաց «Ադանա» ռեստորանում, որի դահլիճները...
08:29 23/07/2025«Ժողովուրդ». Վահե Ղալումյանի ծնունդին բավականին հետաքրքիր հյուրեր են եղել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ Արտաշատ քաղաքում ՔՊ վերնախավի մասնակցությամբ կայացած ծնունդին բավականին հետաքրքիր հյուրեր են եղել։ Մամուլը գրել էր, որ Արտաշատում գտնվող «Ադանա» ռեստորանում մեծ...
08:28 23/07/2025«Հրապարակ». Հոգևոր դասն ավելի քան վստահ է, որ կաթողիկոսն ինքնակամ չի հեռանալու«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում անտեղյակ են Եկեղեցու դեմ Փաշինյանի պլաններից՝ երբ և ինչպես են «Կտրիճ Ներսիսյանին հեռացնելու Վեհարանից»: Փաշինյանը գրառումից բացի այլ բան չի ասել, փակագծեր չի բացել:...
08:27 23/07/2025«Ժողովուրդ». Անահիտ Ավանեսյանի կողմից ընդդիմության վրա ակտիվ հարձակում ՔՊ վարչության անդամության դիմաց«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանն ընդդիմության վրա ակտիվ հարձակումով իր քաղաքական կարիերայի աճն է փորձում ապահովել. դատական հայց՝ վարչության անդամության դիմաց:...
08:25 23/07/2025«Հրապարակ». Սև կատու է անցել նաև Փաշինյանի ու Սամվել Բաբայանի միջև«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գրել էինք, որ Վահրամ Խորխոռունու սպանության «բացահայտմամբ» իշխանությունը սուր է կախել ՊԲ նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանի գլխին, քանի որ կալանավորվածները նրա մտերիմներն...
08:24 23/07/2025«Ժողովուրդ». կառավարությունն առաջնահերթ է համարում ՀԷՑ-ը «խլելու» ծրագիրը, իսկ պետական արևային պանելների սուբսիդավորման ծրագիրը չի երկարաձգվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Տարիներ շարունակ Նիկոլ Փաշինյանի կառավարության ամենախոշոր խոստումներից մեկը եղել է էներգետիկ անկախության ապահովումը։ Սակայն պարզվում է՝ Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությունն...

12:27 10/03/2020«Иратес»: Устроенные после смены власти на работу представители АНК сегодня занимаются активной агитациейГазета «Иратес» пишет, что во время этой агитационной кампании «Армянский национальный конгресс» (АНК), пожалуй, работает активнее властей.
12:22 10/03/2020«Грапарак»: Против отца руководителя движения «Адеквад» Артура Даниеляна возбуждено уголовное делоГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на источники в правоохранительной системе, что недавно возбуждено уголовное дело против отца руководителя общественного движения «Адеквад» Артура Даниеляна.
13:03 07/03/2020«Грапарак»: Борьба за 25% голосов, референдум – заговор против Никола Пашиняна«Ваге Григорян добросовестно ходит в Конституционный суд, он больше не пользуется предоставленной Конституционным судом служебной машиной, однако пока продолжает пользоваться мобильным телефоном,...
13:01 07/03/2020«Жоховурд»: Кто лидирует на выборах в АрцахеГазета «Жоховурд» пишет, что 26 февраля в Арцахе стартовала избирательная кампания по выборам президента и Национального Собрания, которые пройдут 31 марта.
12:59 07/03/2020«Грапарак»: Депутаты дали понять, что могут спокойно отказаться от мандата и выйти из фракцииПолитическое руководство предъявило правящей команде ультиматум, что если не удастся получить 500 тысяч голосов, все почувствуют «последствия» на своей шкуре – депутаты лишаться мандатов, губернаторы...
12:56 07/03/2020«Жоховурд»: Депутатам фракции «Мой шаг» поручено начать активную пропаганду сегодня с утраГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что представители власти поручили, чтобы сегодня с утра депутаты фракции «Мой шаг», члены партии «Гражданский договор» вышли на улицы и начали...
12:53 07/03/2020«Грапарак»: Геворк Папоян активно участвовал в партийных работах, пользовался всеми благами РПАДепутат парламента от правящего блока «Мой шаг», бывший член Республиканской партии Армении (РПА) Геворк Папоян вчера заверял, что его членство в РПА было фиктивным, и в действительности он оказался...
13:13 06/03/2020«Иратес»: Выборы в Арцахе – испытание для власти Никола ПашинянаНесмотря на то, что в Арцахе довольно много кандидатов в президенты, однако среди них своим подчеркнутым критическим отношением к властям Армении выделяется Виталий Баласанян, пишет газета «Иратес».
13:11 06/03/2020«Грапарак»: Около 1,5 часа присутствующие пытались получить от Макунц хоть какое-то членораздельное объяснение о необходимости референдумаГазета «Грапарак» пишет, что, оказывается, в эти дни в Вашингтоне находятся не только супруга премьер-министра Армении Анна Акопян и получившая из рук Мелании Трамп престижную премию «За женскую...
13:09 06/03/2020«Паст»: Власти начнут серьезные изменения в уголовно-исполнительных учрежденияхГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что власти инициируют серьезные изменения в уголовно-исполнительных учреждениях, в частности, хотят провести кадровые перестановки в руководстве УИУ.
13:06 06/03/2020«Иратес»: Представители АРФ «Дашнакцутюн» встретились с Николом Пашиняном – кто инициировал эту встречуГазета «Иратес» пишет, что на днях представители АРФ «Дашнакцутюн», призывающие к бойкоту референдума по конституционным изменениям, встретились с премьер-министром Николом Пашиняном.
12:12 05/03/2020«Грапарак»: Я не намерена комментировать свою коллегу – Анна Нагдалян«Официальный представитель МИД России Мария Захарова довольно активна в социальных сетях, она ответила на вопрос Артура Даниеляна и Вас также отметила, но вы не ответили, почему?», - спросил...
12:10 05/03/2020«Жоховурд»: Будет ли, наконец, избран новый ректор ЕГУГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что 23 марта в Ереванском государственном университете (ЕГУ) ожидается напряженная обстановка.
12:09 05/03/2020«Грапарак»: Провал конституционного референдума будет иметь последствия для политической командыВо властных кругах обсуждено, что провал конституционного референдума приведет к обязательным последствиям для политической команды – начиная от основательной смены состава правительства и заканчивая...
12:35 04/03/2020«Грапарак»: Никол Пашинян опять провел параллели между собой и ИисусомГазета «Грапарак» пишет, что вчера во время встречи с представителями армянской общины Грузии Никол Пашинян опять провел параллели между собой и Иисусом.
12:33 04/03/2020«Жоховурд»: Премьер-министр не может найти в силовых структурах доверенных людейГазета «Жоховурд» пишет, что у премьер-министра Никола Пашиняна осталось всего 15 дней, чтобы предложить кандидатуры на должности начальника полиции и директора Службы национальной безопасности.
12:31 04/03/2020«Паст»: В парламенте обсуждаются проекты судебно-правовых поправок, приглашены зарубежные эксперты по переходному правосудию и веттингуГазета «Паст» пишет, что в Национальном Собрании обсуждается пакет законопроектов о судебно-правовых поправках.
12:29 04/03/2020«Грапарак»: Следственная комиссия парламента вызвала на «допрос» Юрия ХачатуроваГазета «Грапарак» пишет, что следственная комиссия по расследованию обстоятельств боевых действий в апреле 2016 года отправила бывшему начальнику Генштаба ВС Армении Юрию Хачатурову повестку о вызове...
12:52 03/03/2020«Иратес»: В Армении преобладали пророссийские настроения, однако за последние годы ситуация измениласьГазета «Иратес» пишет, что в Армении сверхдержавы постоянно находятся в борьбе за расширение зон влияния.
12:50 03/03/2020«Паст»: Премьер поручил изучить правовые регулирования для отмены референдумаГазета «Паст» пишет, что в преддверие назначенного на 5 апреля референдума по конституционным изменениям в Армении создалась довольно интересная ситуация в плане настроений в связи с коронавирусом.