08:39 12/06/2025«Փաստ». Փաշինյանը չափազանց շատ է սիրում փող ու իշխանություն, որպեսզի գնա քաղաքական ինքնասպանության«Փաստ» թերթը գրում է. «Այսօր Հայաստանն ունի մի իշխանություն, որի օրոք կարող են իրականություն դառնալ այնպիսի իրավիճակներ, որ տարիներ առաջ նույնիսկ ամենավատ երազում դժվար կլիներ պատկերացնել։ 2018...
08:19 12/06/2025«Հրապարակ». Փաշինյանը հրահանգել է՝ ավելի մեծացնել եկեղեցու դեմ ճնշումը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ վարչության անդամներին Նիկոլ Փաշինյանը հրահանգել է՝ ավելի մեծացնել եկեղեցու դեմ ճնշումը։ Հոգևորականներին վերագրվող զարհուրելի պատմություններ նետել դաշտ, նյարդերի պատերազմ...
08:19 12/06/2025«Ժողովուրդ». Հակոբ Սիմիդյանը անշարժ գույքի, եկամուտների, ծախսերի և շահերի հայտարարագրի համաձայն անշարժ գույք չի հայտարարագրել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի երբեմնի սիրելի Հակոբ Սիմիդյանը, որը, դեռ վաղուց տարածված լուրերի համաձայն, Նիկոլ Փաշինյանին 2008 թվականին թաքցրել էր սեփական տանը, հեղափոխությունից հետո...
08:16 12/06/2025«Ժողովուրդ». ՔՊ վարչության գրեթե բոլոր անդամները պնդել են, որ ճնշումները պետք է շարունակել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նախօրեին ՔՊ վարչության նիստի թեմաներից՝ կարելի է ասել գլխավորներից մեկը եղել է Կաթողիկոսի հեռացման հարցը: «Ժողովուրդ» օրաթերթի իշխանական աղբյուրները փոխանցում են, որ ՔՊ...
08:16 12/06/2025«Հրապարակ». Ինչու է Անահիտ Մանասյանի փոխարեն 24 թվականի բյուջեի կատարողականը ներկայացնում ՄԻՊ աշխատակազմի գլխավոր քարտուղարը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՄԻՊ Անահիտ Մանասյանի փոխարեն խորհրդարանում երեկ 24 թվականի բյուջեի կատարողականը ներկայացնում էր ՄԻՊ աշխատակազմի գլխավոր քարտուղարը։ Ինչո՞ւ ՄԻՊ-ը սահմանված կարգով չի...
08:13 12/06/2025«Ժողովուրդ». Էջմիածնի քաղաքապետարանում Արգիշտի Մեխակյանի թեկնածությունը միանշանակ չեն ընդունել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Դեռևս հունիսի 7-ին ArmLur.am-ը գրել էր, որ հայրենի իշխանությունները Էջմիածին քաղաքի իրենց «սրտի» քաղաքապետի թեկնածուին են գտել: Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ ՔՊ վարչության...
08:12 12/06/2025«Հրապարակ». «Ռոսիա մոլի»՝ ոսկի վաճառող տասնյակ աշխատակիցներ կարող են գործազուրկ դառնալ«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Ռոսիա մոլի»՝ ոսկի վաճառող տասնյակ աշխատակիցներ կարող են գործազուրկ դառնալ։ Խոսքն այն մարդկանց մասին է, որոնք տարիներ շարունակ առևտրի կենտրոնի առաջին հարկում ոսկյա և...
08:11 12/06/2025«Փաստ». Հայ ժողովուրդն իր արժեքներին տեր է, իր Եկեղեցու կողքին է«Փաստ» թերթը գրում է. «Այն, ինչ հունիսի 10-ի լույս 11-ի գիշերը տեղի ունեցավ «Զվարթնոց» օդանավակայանի տարածքում, առանց չափազանցության, կարևոր և առանցքային նշանակություն ունեցող վերքաղաքական...
08:10 12/06/2025«Ժողովուրդ». Մինչ օրս ոստիկանության պաշտոնյաներից որևէ մեկը պատասխանատվության չի ենթարկվելԱյսօր լրանում է 2024 թվականի հունիսի 12-ին Բաղրամյան պողոտայում լուսաձայնային նռնակներ կիրառելու դեպքի 1 տարին
08:07 12/06/2025«Հրապարակ». Մարդիկ պետք է համոզվեն, որ Նարեկ Մանուկյանը Փաշինյանի կողմից 2026թ. ընտրություններին ընդառաջ ներդրվող «տրոյական ձի» չէ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախորդ շաբաթ ակտիվ քաղաքականությամբ զբաղվելու հայտ ներկայացրեց Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնի նախկին տնօրեն Նարեկ Մանուկյանը՝ հայտարարելով, որ նախաձեռնում է «Արﬔնիա...
08:13 11/06/2025«Ժողովուրդ». Արմեն Փամբուխչյանի հայտարարագրում խառնաշփոթ է ստեղծվում, երբ փորձում ենք հասկանալ, թե որ մեքենան երբ է գնել կամ վաճառել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը նշանակվել է պաշտոնի 2023 թ. հոկտեմբերի 26-ին։ Փամբուխչյանը ներկայացրել է 2024 թվականի գույքի, եկամուտների, ծախսերի և...
08:12 11/06/2025«Հրապարակ». Դատավոր Մասիս Մելքոնյանը չի մասնակցել դատավորների ընդհանուր ժողովին. նեղացած է իշխանություններից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հունիսի 6-ին դատավորների ընդհանուր ժողով էր հրավիրվել, որի օրակարգում ուսումնական հարցերի հանձնաժողովի դատավոր անդամի և Արդարադատության ակադեմիայի կառավարման խորհրդի...
08:11 11/06/2025«Ժողովուրդ». Հայաստանում սպառողական գներն աճել են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հանրապետության դիտարկվող 10 բնակավայրերում 2025 թ. մայիսին ապրիլի համեմատ սպառողական գներն աճել են 0.1-1.2%-ով (համեմատաբար բարձր գնաճ գրանցվել է ք. Գյումրիում), իսկ...
08:10 11/06/2025«Հրապարակ». Հանրային հեռուստաընկերության ղեկավարությունը ԱԺ-ում լրագրողական աշխատանքն անիմաստ է համարում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախկին խմբագիր Փաշինյանն այնքան է սահմանափակել մեր` հարկատուներիս հաշվին գործող Հանրային հեռուստաընկերության ազատությունը, որ արդեն մի քանի տարի է՝ Հ1-ից հարկ չեն համարում...
08:09 11/06/2025«Ժողովուրդ». Երևանի քաղաքապետարանում կոռուպցիայի առնչությամբ իրականացվող ձերբակալությունները առաջիկայում շարունակվելու են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի լավատեղյակ աղբյուրները փոխանցում են, որ Երևանի քաղաքապետարանում կոռուպցիայի առնչությամբ իրականացվող ձերբակալությունները առաջիկա օրերին շարունակվելու...
08:08 11/06/2025«Հրապարակ». Ինչպես է ՍԱՏՄ ղեկավարի հավանական թեկնածուն տնօրեն աշխատել գոյություն չունեցած ՍՊԸ-ում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի նախկին ղեկավար, վերջերս ձերբակալված Արմեն Դանիելյանի փոխարեն այդ պաշտոնում կնշանակվի նրա տեղակալ Տիգրան Պետրոսյանը:...
08:07 11/06/2025«Ժողովուրդ». Հանրության լայն շրջանակներին կատարվողը դուր չի գալիս«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխանական վերնախավը համոզված է, որ առաջիկայում Վեհափառը կհրաժարվի Կաթողիկոսի բարձրագույն պաշտոնից: «Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ իշխանությանը մոտ կանգնած աղբյուրները պնդում են, որ...
08:06 11/06/2025«Հրապարակ». Արցախի խորհրդարանականները վերստին թեկնածուի փնտրտուքի մեջ են«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի իշխանությունների գործուն ճնշման արդյունքում Արցախի նախկին նախագահ Սամվել Շահրամանյանը, ինչպես գրել էինք, հրաժարվեց առաջադրվել Արցախի նախագահի թեկնածու, և նախագահի...
08:47 10/06/2025«Ժողովուրդ». Փաշինյանի իշխանությունը հայտնվել է ստվերային վախի և բացահայտ քաջության միջակայքում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը հայտնվել է ստվերային վախի և բացահայտ քաջության միջակայքում։ Թեև հրապարակային խոսքով ՔՊ-ականները փորձում են վստահություն ներարկել հանրությանը,...
08:45 10/06/2025«Հրապարակ». ՔՊ վարչությունը Փաշինյանի ճաշակով է ձևավորվելու. Ինչով է պայմանավորված կին թեկնածուների արտասովոր ակտիվ գործունեությունը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հունիսի 15-ը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության թեկնածուների առաջադրումների վերջնաժամկետն է: Չնայած ընտրությունը տեղի կունենա սեպտեմբերին, նախնական...

12:32 07/11/2019«Паст»: Принято решение полностью ликвидировать Конституционный суд как институтГазета «Паст» пишет, что происходящие вокруг Конституционного суда процессы стали одним из первоочередных вопросов армянкой политической жизни, если не самым ключевым.
12:32 07/11/2019«Жоховурд»: Уровень миграции растет, численность населения сокращаетсяГазета «Жоховурд» пишет, что численность постоянного населения Армении за последний год официально сократилась на 11 тысяч 700 человек.
12:01 06/11/2019«Паст»: В суперминистерствах царит настоящий хаосГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что после структурных изменений в составе правительства и объединения министерств в так называемых «суперминистрествах» царит настоящий хаос.
11:45 06/11/2019«Грапарак»: Ратификация Стамбульской конвенции представляет серьезную опасность для национальной безопасностиГазета «Грапарак» пишет, что после прошедшего в парламенте на прошлой неделе закрытого обсуждения о Стамбульской конвенции этот вопрос был рассмотрен также на состоявшемся накануне заседании партии...
11:39 06/11/2019«Жоховурд»: На собрании судей обсуждался один вопросГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что на днях председатели всех судов Армении собрались в ресторане «Тоспия».
12:03 05/11/2019«Иратес»: Нападение на муфлонов – месть директору зоопаркаГазета «Иратес» пишет, что напавшая на муфлонов в Ереванском зоопарке и загрызшая насмерть стая собак была не той, которая ранее проникли на территорию зоопарка и растерзали кенгуру.
12:02 05/11/2019«Грапарак»: Принято решение подвергнуть приводу Виталия БаласанянаГазета «Грапарак» пишет, что принято решение подвергнуть приводу в Специальную следственную службу Армении бывшего секретаря Совета национальной безопасности Арцаха Виталия Баласаняна и направить это...
12:01 05/11/2019«Паст»: Какая встреча состоялась в правительстве и почему о ней не проинформировано обществоГазета «Паст» пишет, что на днях в парламенте состоялась закрытая встреча постоянных комиссий по государственно-правовым вопросам, по внешним связям и по защите прав человека и общественным вопросам.
13:19 02/11/2019Башар Асад: Армяне интегрировались, но не растворились в сирийском обществе«И если вы посещаете какое-либо армянское торжество, и я имел обыкновение посещать такие мероприятия, потому что раньше у меня были друзья среди армян, – они поют свои традиционные песни».
12:45 02/11/2019«Грапарак»: Бизнесмен дал показания против Грайра Товмасяна во время четвёртого подряд допросаГазета «Грапарак» пишет, что со вчерашнего дня в прессе появились сведения о том, что давший показания против Грайра Товмасяна бизнесмен сказал в своем показании, что для приобретения участка №162...
12:25 02/11/2019«Жоховурд»: Закрытая встреча с представителями СЕ прошла довольно бурноЗакрытая встреча членов постоянных комиссий по государственно-правовым вопросам и по защите прав человека и общественным вопросам с представителями Совета Европы прошла довольно бурно, пишет газета...
12:23 02/11/2019«Жоховурд»: В МЧС – очень напряженная атмосфераГазета «Жоховуд» пишет со ссылкой на свои источники, что Государственная контрольная служба начала проверки в МЧС, которые продляться около недели.
12:22 02/11/2019«Грапарак»: Арсен Торосян – поборник борьбы с курениемГазета «Грапарак» пишет, что Арсен Торосян делает все возможное, чтобы претворить в жизнь проект своей мечты – антитабачный закон.
12:08 01/11/2019«Иратес»: Я умру в этой больнице, да и этим мало осталосьГазета «Иратес» пишет, что власти все еще не теряют надежду, что на самом деле тяжело больной Манвел Григорян даст какое-нибудь показание против Роберта Кочаряна по делу 1 марта, о вовлеченности...
12:07 01/11/2019«Грапарак»: Стамбульская конвенция будет включена в повестку парламента будущей веснойГазета «Грапарак» пишет, что Конвенция Совета Европы о предотвращении и борьбе с насилием в отношении женщин и домашним насилием (также известная как Стамбульская конвенция), по всей видимости, будет...
12:06 01/11/2019«Грапарак»: Тайное решение «удвоить» зарплату руководящего состава создало проблему в министерствахГазета «Грапарак» пишет, что тайное решение «удвоить» зарплату руководящего состава привело к возникновению серьезного барьера между высшим руководством и «низшим звеном».
12:26 31/10/2019«168 жам»: В свое время Серж Саргсян достиг договоренности, что ни в Баку, ни в Ереване не будут проводиться заседания Совета министров обороны стран СНГГазета «168 жам» пишет, что в Баку стартовало заседание Совета министров обороны стран СНГ, и, как известно, накануне министр обороны России Сергей Шойгу с кратким визитом прибыл в Ереван.
12:24 31/10/2019«Грапарак»: Виктора Мнацаканяна пытаются уговорить отказаться от заявления об увольненииГазета «Грапарак» пишет, что руководитель административного района Кентрон Виктор Мнацаканян 24 октября сообщил на своей странице в Facebook, что представил заявление об отставке.
12:23 31/10/2019«Паст»: Критика Джани Букикио представлена через призму, выгодную властямГазета «Паст» пишет, что власти, чрезмерно обеспокоенные заявлением председателя Венецианской комиссии Джани Букикиов в связи с ситуацией вокруг Конституционного суда Армении, пытаются выйти из...
11:43 30/10/2019«Грапарак»: Отстранение Вазгена Манукяна невозможно до апреля будущего годаГазета «Грапарак» пишет, что председателя Общественного совета Вазгена Манукяна как минимум до апреля будущего года невозможно отстранить от должности.