08:19 17/06/2025«Ժողովուրդ». Ինչ որոշում կկայացնի վերաքննիչ դատարանը Ջալալ Հարությունյանի դեմ հարուցված քրեական գործով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ վերաքննիչ դատարանը դատավոր Մխիթար Պապոյանի նախագահությամբ գնացել է ՊԲ նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանի դեմ հարուցված քրեական գործով որոշում կայացնելու։ ՀՀ...
08:17 17/06/2025«Հրապարակ». Վարչակարգը շարունակում է ծածուկ աշխատել եկեղեցու դեմ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Թեպետ 4 օր է՝ Նիկոլ Փաշինյանը գրառում չի արել Վեհափառի և եկեղեցու մասին, առավոտյան սաղմոսներ էլ չի տեղադրում էջում, սակայն եկեղեցու դեմ արշավը չի կարելի վերջացած համարել։...
08:37 14/06/2025«Հրապարակ». Ռուսաստանը Հայաստանում կարողացավ միավորել քաղաքական խայտաբղետ ներկապնակը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայ քաղաքական էլիտան «Դվին» ռեստորանային համալիրում հունիսի 12-ին նշել է Ռուսաստանի օրը, որի ընթացքում ելույթ է ունեցել Հայաստանում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը։ Միջոցառումը...
08:36 14/06/2025«Ժողովուրդ». Ներիշխանական բախումները խորանում են, և էլի հաղթեց Անդրանիկ Քոչարյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի բացառիկ տեղեկությունների համաձայն՝ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի ու նույն խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի հարաբերությունները...
08:30 14/06/2025«Հրապարակ». Հրամկազմը դիրքերից հանել է տվել խաչերն ու աղոթելու անկյունները«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վարդենիսի շրջանում մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողներից մեկը պատմեց, որ հրամկազմը դիրքերից հանել է տվել խաչերն ու աղոթելու անկյունները, որտեղ սահման պահող...
08:29 14/06/2025«Ժողովուրդ». ՔՊ-ականները հրահանգ են ստացել թիրախավորել Լևոն Տեր-Պետրոսյանին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ականները ՍՄՍ են ստացել՝ թիրախավորելու ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանին և մյուս բոլորին, ովքեր կհամարձակվեն սատարել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին 2-րդին:...
08:27 14/06/2025«Փաստ». Փաշինյանն ու քպական քարոզչությունը ստում են, երբ հայտարարում են, թե «համակարգային կոռուպցիա չկա»«Փաստ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում երեկ բուռն կրքեր էին բորբոքվել: Այն աստիճան բուռն, որ նույնիսկ երդվյալ քպականները թեթևակի...
08:25 14/06/2025«Ժողովուրդ». Փաշինյանի քմահաճույքները դարձել են իշխանական բուրգի ուղղորդիչ լոկոմոտիվ՝ տարածվելով անգամ հանրային տիրույթում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Որ Եկեղեցին սպառնալիք է իշխանության համար, նորություն չէ, սակայն պարզվում է, որ հոգևոր հաղորդումներն էլ են դարձել սպառնալիք. այ սա նորություն էր, այն էլ Հանրային Ռադիոյի...
08:25 14/06/2025«Հրապարակ». Արդեն երկրորդ դեպքն է, երբ Նաիրա Հովսեփյանի «մեղքերը» ԲԴԽ-ն ներում է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական դատարանի դատավոր, ԲԴԽ նախկին անդամ Նաիրա Հովսեփյանը, ըստ ԲԴԽ մեր աղբյուրի, վերջին կարգապահական վարույթից «պլստացել» է՝ կրկին պատերազմում...
08:23 14/06/2025«Փաստ». Հովիկ Աբրահամյանի հետ կապված շոուն նպատակ է ունեցել ևս մի քանի օր «զբաղեցնել» հանրությանը. Առաջիկայում էլի կլինեն նոր «տեսարաններ»«Փաստ» թերթը գրում է. «Երեկ հայտնի դարձավ, որ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում ձերբակալվել է Ազգային ժողովի նախկին նախագահ, նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը։...
08:21 14/06/2025«Ժողովուրդ». Դատավորների ընտրություններ են սպասվում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ հունիսի 17-ին մեկնարկելիք ԱԺ հերթական նստաշրջանի վերջին նիստը շատ հագեցած է լինելու: Մեր տեղեկությունների համաձայն՝ իշխանությունները...
08:20 14/06/2025«Հրապարակ». Անդրանիկ Քոչարյանը Հայկ Սարգսյանին մեղադրեց վիճակագրություն կեղծելու և այլնի մեջ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի նախաձեռնած «Զինվորական ծառայության մասին» ՀՀ օրենքի փոփոխությունների նախագիծը ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական...
08:32 13/06/2025«Ժողովուրդ». 5 տարի անց որոշում է կայացվել 2020-ին կառավարության շենք ներխուժած քաղաքացիների մասին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2020 թվականի պատերազմի ավարտի ու նոյեմբերի 9-ի եռակողմ պայմանագրից վրդովված մի խումբ քաղաքացիներ ներխուժել էին Ազգային ժողով և ՀՀ Կառավարության շենք։ Արդյունքում,...
08:32 13/06/2025«Հրապարակ». Այսօր ԱԺ-ում քննարկվելու է Հայկ Սարգսյանի աղմկահարույց նախագիծը՝ բանակից փողով ազատվելու մասին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այսօր՝ հունիսի 13-ին, ԱԺ պաշտպանության մշտական հանձնաժողովում քննարկվելու է Հայկ Սարգսյանի աղմկահարույց նախագիծը՝ բանակից փողով ազատվելու մասին։ ՔՊ-ում վճռական են...
08:30 13/06/2025«Ժողովուրդ». Տեղի կունենա ՀՅԴ Հայաստանի 28-րդ Գերագույն ժողովը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ հունիսի 13-15-ը տեղի է ունենալու ՀՅԴ Հայաստանի 28-րդ Գերագույն ժողովը։ Տեղեկացանք, որ ժողովից հետո ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի...
08:28 13/06/2025Հրապարակ». Մեղրիում ՔՊ տարածքային կառույցի ընտրություններ կլինեն. Ո՞վ է մոլի պայքարող թեկնածուն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հունիսի վերջերին-հուլիսի սկզբներին Մեղրիում ՔՊ տարածքային կառույցի ընտրություններ կլինեն: Տարածքայինի ղեկավարի պաշտոնի համար ամենամոլի պայքարողը ներկայիս համայնքապետ Խաչիկ...
08:28 13/06/2025«Ժողովուրդ». Կառավարությունը «հերոս հարկատուների» կողմից հավաքված գումարները վճարելու է յուրաքանչյուր՝ նույնիսկ չգնված ավիատոմսի համար«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի Կառավարությունը ցանկանում է լավ նախաձեռնություն անել, բայց ստացվում է՝ ինչպես միշտ: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ իրավական ակտերի էլեկտրոնային նախագծերի...
08:27 13/06/2025«Հրապարակ». Շենգավիթի թաղապետը հրաժարական է տվել, Արաբկիրի թաղապետն էլ դեռ կալանավորված է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Օրեր առաջ Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանի ղեկավար, 2018-ից այդ պաշտոնը զբաղեցնող Ռազմիկ Մկրտչյանը հրաժարական տվեց` հայտարարելով, թե անձնական պատճառներով է հեռանում։ Մինչդեռ...
08:26 13/06/2025«Ժողովուրդ». Փաշինյանը պատրաստվում է Կաթողիկոսի զավակ ունենալու հարցը բարձրաձայնել նաև ԱԺ ամբիոնից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հունիսի 17-ից մեկնարկող Ազգային ժողովի հերթական նստաշրջանը թեժ է լինելու: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ հայրենի իշխանությունները պատրաստվում են նստաշրջանի վերջին...
08:25 13/06/2025«Հրապարակ». Վեհափառին գահընկեց անելու շուրջ իշխանությունում քննարկումներ են եղել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վեհափառին գահընկեց անելու շուրջ իշխանությունում, պարզվում է, քննարկումներ են եղել: Տարբերակներից մեկը կաթողիկոսարանը շրջապատելն է եղել, սակայն հանրային տրամադրությունները...

09:58 20/06/2013Zhamanak: Ararat governor leaves ArmeniaAccording to Zhamanak daily, governor of Ararat province Edik Barseghyan took a vacation on June 11 and left the country.
11:11 19/06/2013Iravunk: Heritage again considered most prospective and authoritative opposition partyCiting sources close to Heritage party, Iravunk reports that following Heritage leader Raffi Hovannisian’s U.S.
10:42 19/06/2013Aravot: Lomonosov Moscow State University to open branch in ArmeniaThe Scientific Council of Lomonosov Moscow State University approved yesterday a decision to open a branch of the University in Armenia, Aravot reports.
10:21 19/06/2013Haykakan Zhamanak: Henrikh Mkhitaryan’s move not yet certainThe information that Armenian international midfielder Henrikh Mkhitaryan is moving to Liverpool is not confirmed, Haykakan Zhamanak reports.
12:33 18/06/2013Haykakan Zhamanak: Authorities trying to reconcile Budaghyan with KhachatryanCiting its sources, Haykakan Zhamanak writes that the authorities are trying to reconcile the Budaghyan family with former governor of Syunik province Suren Khachatryan.
10:47 18/06/2013Hraparak: Large amount of money transferred to account of hail-affected villagersAt last, a large amount of money has been transferred to the account of hail-affected villagers of Armavir province.
10:20 18/06/2013Zhamanak: Prosperous Armenia actively cooperates with RPADespite Prosperous Armenia Party’s criticism of the ruling Republican Party of Armenia (RPA) and Yerevan Mayor in the pre-election period, Prosperous Armenia and RPA were actively cooperating during...
11:24 15/06/2013New candidate for position of Syunik governor“Chorrord Ishkhanutyun” paper has touched upon the issue of resignation of Surik Khachatryan, Syunik’s governor, as well as acting governor Ara Dolunts.
12:04 14/06/2013PAP wants to get into coalition again“Hraparak” daily has touched upon the passive political policy of PAP after the Yerevan City Council elections.
11:17 14/06/2013Some villages in Syunik region have neither pupils nor schoolsIt is sever year already that Kuris and Vahravar villages of RA Syunik region have no schools. As the Kuris Mayor Surik Grigoryan has noted at the interview with the “Zhoghovurd” daily, “We have...
11:03 14/06/2013Gagik Jhangiryan about his conflict with Nahapetyan: I don’t quarrel with childrenNA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs hardly provides a "quorum" at the meetings.
11:54 13/06/2013What has been dismantled in Closed Market?On June 7, the Municipality of Yerevan has stated that Yerevan Municipality employees of Urban Development and Land Control Department have implemented dismantling works in Pak Shuka (Closed Market)...
10:56 13/06/2013What will Ruben Hayrapetyan decide?In the election round of World Cup 2014 the Armenian National Team has had two meetings in four days.
10:28 13/06/2013Former Mayor of Goris receives threatsThe relatives of Surik Khachatryan, former Governor of Syunik, have threatened the former Goris Mayor Samvel Harutyunyan for elucidating the activities of Surik Khachatryan in 90s.
09:50 13/06/2013Exhausted RPA members leave to have restThe exhausted RPA that has had three victorious elections in a year, now, after the inauguration of Taron Margaryan, thinks about recollecting its forces and implementing “HR reforms” in fall.
11:24 12/06/2013Governor of Aragatsotn region has no deputiesHraparak daily writes, “Yesterday, Deputy Governor Aram Arsenyan presented a letter of resignation. A year ago the PAP member, deputy governor of Aragatsotn region Manafas Arakelyan resigned as well....
10:49 12/06/2013Is it forbidden for PAP members to talk?Regardless the fact that the PAP members were sharply criticized at the Yerevan City Council elections, the whole PAP faction staff was yesterday present at the swearing in ceremony of the newly...
10:26 12/06/2013Government pays 5 million AMD for copybooks and pensOn May 31, PACE Standing Committee held a meeting, which turned to be rather costly for the RA budget.
10:43 11/06/2013PAP member Martun Grigoryan denies the fact that he has two casinos in VanadzorRecently “Irates de Facto” paper had written that Martun Grigoryan from Gyumri, who is an MP in NA, has got two casinos in Vanadzor which provide him with a rather big income.
10:24 11/06/2013General Manvel has decided to make business in FranceRecently, NA MP, General Manvel Grigoryan visits France frequently. This time his daughter and son were there as well. What the General’s such frequent visits to France are conditioned with?...