08:29 15/05/2025«Հրապարակ». Կառավարությունն այսօր կմերժի Հովիկ Աղազարյանի՝ Ընտրական օրենսգրքում առաջարկած փոփոխության նախագիծը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կառավարությունն այսօր կմերժի Հովիկ Աղազարյանի՝ Ընտրական օրենսգրքում առաջարկած փոփոխության նախագիծը, որով նա առաջարկում էր, որ քվեարկության ժամանակ ընտրողը թիկունքով դեպի ոչ...
08:28 15/05/2025«Փաստ». Ի՞նչ կապ ունի «ծագումով աբովյանցին» Տավուշի մարզի հետ«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրերս հայտնի դարձավ, որ «Տավուշ հայրենակցական միություն» հասարակական կազմակերպության հոբել յանական՝ 10-րդ համագումարում Հ/Կ նախագահ է ընտրվել ՀՀ պետական վերահսկողական...
08:27 15/05/2025«Ժողովուրդ». Ռուբեն Վարդազարյանի վերսկսված գործով դատարան կհրավիրվեն ԱԺ երկու պատգամավորներ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն` այսօր ԲԴԽ նախկին նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանի վերսկսված գործով միջնորդություն է ներկայացվելու դատարան, որպեսզի...
08:26 15/05/2025«Հրապարակ». Հրամանագիրը որոշել են հրապարակել, որպեսզի Արցախի համայնքապետերին հանգիստ թողնեն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ հրապարակվեց Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանի հրամանագիրը, որով նա անվավեր է ճանաչել 2023 թ. սեպտեմբերի 26-ին Արցախը լուծարելու մասին հրամանագիրը։ Այն ստորագրվել է...
08:56 14/05/2025«Հրապարակ». «Ըտենց մեկը չկա, որ կարողանա ինձ մանդատից զրկի». Վիլեն Գաբրիելյան«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գյումրիում հայտնի միջադեպից հետո մանդատը վայր դրած ՔՊ-ական նախկին պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանին նախօրեին խորհրդարանի շքամուտքում հարցրինք՝ ինչպե՞ս ստացվեց, որ հարբած...
08:55 14/05/2025«Ժողովուրդ». Հայկական բանակը դառնում է «աղքատների» բանակ. Քանի՞ անձ է վճարել 15 մլն դրամ և ազատվել պարտադիր զինվորական ծառայությունից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի հեղինակած աղմկահարույց օրենքի համաձայն, որով առաջարկվում է 27 տարին լրացած ու պարտադիր զինվորական...
08:54 14/05/2025«Հրապարակ». Ինչից կամ ումից է պաշտպանվում ԲԴԽ նախագահը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախորդ տարվա դեկտեմբերին հրապարակում էինք արել, որ Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Կարեն Անդրեասյանի «ախրաննիկներից» մեկը ներկա է լինում ԲԴԽ նիստերին։ Օրինակ, դատավոր...
08:51 14/05/2025«Ժողովուրդ». նախաքննական մարմինը առերեսում կկազմակերպի Ժիրայր Սեֆիլյանի և Սամվել Բաբայանի միջև«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ «Հոկտեմբերի 27»-ի գործով նախաքննական մարմինը առաջիկայում կհարցաքննի Սամվել Բաբայանին։ Ավելին՝ դատելով ստեղծված իրավիճակից՝...
08:50 14/05/2025«Հրապարակ». Հակոբ Ասլանյանը, պարզվում է, Փաշինյանին հեռացնելը միայն ընտրություններով է պատկերացնում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանին անվստահություն հայտնելու գործընթացը, որը նախաձեռնել են մի խումբ հանրային գործիչներ, թեև տեղում դոփում է, բայց ստիպել է, որ բոլորն արտահայտվեն։ ՔՊ-ից...
08:49 14/05/2025«Ժողովուրդ». Ինչո՞ւ են հավաքվում դատավորները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ինչո՞ւ են հավաքվում դատավորները։ «Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ դատավորների ժողով հրավիրելու պատճառն այն է, որ արդարադատության ակադեմիայի...
08:48 14/05/2025«Հրապարակ». ՔՊ-ում չեն մարսում, չեն կարողանում Փաշինյանի ասած-արածների տակից դուրս գալ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի սրացումներն անգամ ՔՊ-ում չեն մարսում, չեն կարողանում նրա ասած-արածների տակից դուրս գալ։ Արդեն քանի օր է՝ պատերի տակ ՔՊ-ականները դատապարտում են նրան, ասում...
08:44 14/05/2025«Ժողովուրդ». ՔՊ-ի ներսում խմորումները գնալով բունտի են վերածվում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի շուրջ մթնոլորտը ակնհայտորեն թեժանում է։ 2 օր Ազգային ժողովում իր տարեկան հաղորդումը ներկայացնող դատախազ Վարդապետյանը կտրուկ ու չոր...
08:43 14/05/2025«Հրապարակ». Արևմտյան դեղագործական ընկերությունները վտանգավոր նյութեր են փորձարկում հայ կանանց, երեխաների վրա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Օրերս տարածվեց London Times պարբերականի մի սկանդալային հրապարակում, ըստ որի՝ արևմտյան դեղագործական ընկերությունները վտանգավոր նյութեր են փորձարկում հայ կանանց, երեխաների և...
08:42 14/05/2025«Ժողովուրդ». Ինչո՞ւ է Սրբուհի Գալյանը հիմա փորձում մարդասիրական ժեստեր անել՝ ցմահ դատապարտյալների դեպքից մեկուկես ամիս անց«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ապրիլի 3-ին «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի հինգ խցերում արձանագրված դաժան ծեծի ահազանգից գրեթե մեկուկես ամիս անց ՀՀ արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը,...
08:56 13/05/2025«Ժողովուրդ». Գևորգ Փարսյանը Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի թիրախում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի թիրախում ՀՀ Սյունիքի մարզի Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանն է, ում թեթև ձեռքով Կապանում ևս ՔՊ-ն պարտություն տարավ։...
08:54 13/05/2025«Հրապարակ». Դատավոր Նաիրա Հովսեփյանն այնքան խախտումներ է թույլ տվել, որ անգամ Աննա Հակոբյանի հետ մտերմությունն արդեն չի փրկում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բարձրագույն դատական խորհուրդը երեկ քննության առավ Վճռաբեկ դատարանի դատավոր Նաիրա Հովսեփյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու միջնորդությունը, որը ներկայացրել է...
08:53 13/05/2025«Փաստ». Փաշինյանը ձեռքը փրփուրներին է գցում արդեն«Փաստ» թերթը գրում է. «Վարկանիշային ցածրունքում գտնվող ու գահավիժել շարունակող Փաշինյանն ու նրա ՔՊ-ն իրենց ողջ էությամբ ու պահվածքով ցույց են տալիս, որ ամեն ինչ անելու են, ոչնչի առջև կանգ չեն...
08:50 13/05/2025«Ժողովուրդ». Ինչի համար է կալանավորվել դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի բացառիկ տեղեկությունների համաձայն՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն առաջիկայում նախաքննության ավարտ կհայտարարի դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանի դեմ հարուցված քրեական...
08:49 13/05/2025«Հրապարակ». ԿԳՄՍ նախարարի՝ Ագրարայինի «փրկության» ծրագրի արդյունքում ևս արձանագրվելու է անմխիթար պատկեր«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մայիսի 10-ին ավարտվեց բուհերի ընդունելության հայտագրման գործընթացը: Ինչպես նախորդ տարիներին, այս տարի ևս Ագրարային համալսարանում արձանագրվեց խայտառակ պատկեր: Արդեն 2 տարի...
08:46 13/05/2025«Փաստ». Փաշինյանը Մոսկվայից վերադարձել է չափազանց վատ տրամադրությամբ«Փաստ» թերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվայից վերադարձել է չափազանց վատ տրամադրությամբ և ավելի ամրացած գիտակցությամբ, որ երկու լարի վրա խաղալու իր ցանկությունը...

11:56 06/03/2013Haykakan Zhamanak: ARFD, Heritage may unite for elections of Yerevan Council of EldersARFD representative Armen Rustamyan says they may unite with Heritage party for the elections of Yerevan Council of Elders.
11:01 06/03/2013Zhoghovurd: People’s Party of Armenia not to run in elections of Yerevan Council of EldersZhoghovurd daily’s correspondent asked vice chairman of People’s Party of Armenia Grigor Harutyunyan if the party is going to run in the May 5 elections of Yerevan Council of Elders.
10:03 06/03/2013Zhoghovurd: Raffi Hovannisian offered positionThe authorities have offered the position of head of Constitutional Amendment Commission to Heritage leader Raffi Hovannisian, Zhoghovurd daily says.
10:43 05/03/2013Zhoghovurd: Non-partisan candidate to top PAP election list?Prosperous Armenia Party (PAP) will hold a political council meeting today, March 5, to discuss the party list for the upcoming elections of Yerevan Council of Elders, Zhoghovurd says.
10:12 05/03/2013Zhamanak: Who will head Taron Margaryan’s campaign headquarters?RPA spokesman Edward Sharmazanov will head the campaign headquarters of Taron Margaryan during the May 5 elections of Yerevan Council of Elders, Zhamanak daily says.
09:53 05/03/2013168 Zham: Former mayor produces expensive watchesKrbedants JW LLC has launched production of expensive watches in Yerevan. The watch mechanisms are imported mainly from Switzerland and are assembled in Armenia with unique jewelry solutions....
11:50 02/03/2013Hraparak: Prime Minister’s post and gas priceKaren Karapetyan’s appointment to the post of Armenian Prime Minister is connected with the results of negotiations on gas price, Hraparak reports, citing sources in Gazprombank.
10:58 02/03/2013168 Zham: Rumors say Kirk Kerkorian will join Raffi HovannisianA Yerevan taxi driver asked 168 Zham’s correspondents on Friday if it is true that American Armenian benefactor Kirk Kerkorian and Raffi Hovannisian’s father, Richard Hovannisian, will arrive in...
10:14 02/03/2013Hraparak: Armenian PM not to visit MoscowArmenian Prime Minister Tigran Sargsyan was due to visit Moscow in late February/early March. Hraparak daily asked Prime Minister’s spokesman Harutyun Kbeyan if the visit is in force. “Tigran...
09:54 02/03/2013Aravot: Raffi Hovannisian is not opposition“I think he [Raffi Hovannisian] is not opposition, otherwise he would not raze to the ground the expectations of so many people.
11:55 01/03/2013Zhoghovurd: Main cabinet changes to come from AprilThe Republican Party of Armenia held a meeting of its 160-member council on Thursday evening, Zhoghovurd reports.
11:14 01/03/2013Hraparak: People ready to forgive Raffi Hovannisian’s mistakes but they will not forgive his unfaithfulnessRaffi Hovannisian’s electorate both directly and indirectly warns him that he should not become Artashes Geghamyan and Arthur Baghdasaryan, Hraparak daily says.
10:22 01/03/2013Irates de facto: PAP members waiting for Tsarukyan’s decision to join coalitionMembers of Prosperous Armenia Party (PAP) are looking forward to the moment when party leader Gagik Tsarukyan, who returned to Armenia yesterday, will gather them to say that they are joining the...
09:40 01/03/2013Zhamanak: Taron Margaryan to top RPA list in Council of Elders electionsAt the meeting of RPA executive body on Thursday, reelected President Serzh Sargsyan proposed that Taron Margaryan top the RPA list in the Council of Elders elections.
11:48 28/02/2013Hraparak: Who will be Serzh Sargsyan’s successor in 2018?Parliament speaker Hovik Abrahamyan confirmed yesterday that he had met with former director of ArmRosGazprom Karen Karapetyan on Monday, Hraparak daily says.
11:25 28/02/2013Zhoghovurd: Names of contenders for Prime Minister’s positionThe names of the following possible candidates for Prime Minister are being discussed: parliament speaker Hovik Abrahamyan, former Yerevan Mayor Karen Karapetyan, deputy head of the Control Chamber...
10:51 28/02/2013Zhamanak: PAP to discuss whether to congratulate Serzh SargsyanProsperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan is back from Nice, Zhamanak reports. The paper’s sources say the party’s parliamentary faction and board are going to meet to discuss whether to...
10:33 28/02/2013Haykakan Zhamanak: RPA Council meeting todayThe Council of the Republican Party of Armenia is meeting this evening, Haykakan Zhamanak says. The resignation letters submitted recently by a number of officials will be discussed at the meeting,...
10:03 28/02/2013Zhoghovurd: Andrias Ghukasyan behind student strike?Rumors have been circulating in political circles that former presidential candidate Andrias Ghukasyan is behind the student strike in Yerevan, Zhoghovurd daily says.
11:39 27/02/2013Hraparak: Khachatur Sukiasyan alternative candidate for Yerevan MayorA number of Armenian officials think Taron Margaryan should be replaced from his position as Yerevan Mayor, particularly in view of the disgraceful results of presidential elections in Avan district,...