08:32 17/05/2025«Ժողովուրդ». Ինչու 5 տարվա մեջ Մարտի 1»-ի գործով տուժողի հոր սպանության գործով վճիռ չկա«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «5 տարի է, ինչ Երևան քաղաքի դատարանը նախագահող դատավոր Կարեն Ֆարխոյանի գլխավորությամբ քննվում է «Մարտի 1»-ի գործով տուժողի հոր սպանության գործը։ 5 տարի է այս գործով չկա...
08:30 17/05/2025«Հրապարակ». Շենգավիթի թաղապետարանի վերնախավն առանց հիմնավորման հրահանգել է բաժնի առևտրի բաժնի աշխատակիցներին դիմում գրել և հեռանալ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Շենգավիթի համայնքապետարանի գործով ձերբակալված 11 անձից մի քանիսն առևտրի և սպասարկման բաժնի նախկին ու ներկայիս աշխատակիցներ են: Երկուսին ձերբակալել են ապրիլի 20-ին,...
08:29 17/05/2025«Փաստ». Ինչու են արտոնյալ վիճակում գտնվում Արգավանդում գտնվող կահույքի խանութները«Փաստ» թերթը գրում է. «Վերջին շրջանում ավելի ու ավելի հաճախակի ենք դժգոհություններ ու ահազանգեր ստանում մի շարք կահույք արտադրողներից ու ներմուծողներից, որ դաշտում առկա է անհավասար մրցակցություն:...
08:28 17/05/2025«Ժողովուրդ». Հայաստանում 3 ամիսների ընթացքում հանցագործության 11 հազար դեպք է արձանագրվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Վիճակագրական բաց աղբյուրներից տեղեկանում ենք, որ Հայաստանում 3 ամիսների ընթացքում հանցագործության 11 հազար դեպք է արձանագրվել, որից 868-ը՝ առանձնապես ծանր։ Սա Հայաստանի...
08:25 17/05/2025«Հրապարակ». Խաղաղության պայմանագրի ստորագրումից հետո ռուսական 102-րդ ռազմաբազան պետք է հանվի երկրից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Որոշ տեղեկություններով, Խաղաղության պայմանագրի տեքստում տեղ է գտել մոտավոր այնպիսի ձևակերպում, որ մեր երկրում չի կարող որևէ այլ պետության ռազմական ներկայություն առկա լինել:...
08:54 16/05/2025«Ժողովուրդ». Ինչու Էջմիածնի քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանը ստիպված եղավ հրաժարական տալ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «էջմիածնի արդեն նախկին քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանի ընտանիքի շուրջ նոր զարգացումները անխուսափելի են։ «Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած լուրերի համաձայն՝ աղմկահարույց սպանության...
08:52 16/05/2025«Հրապարակ». Վճռաբեկ դատարանում դատավորի մեկ թափուր տեղի համար պայքարում է 3 թեկնածու«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վճռաբեկ դատարանի քրեական պալատում դատավորի մեկ թափուր տեղ կա. պետք է լինի 6 հոգի, այժմ 5-ն են՝ նախագահ Համլետ Ասատրյանը, Լիլիթ Թադևոսյանը, Սերժիկ Ավետիսյանը, Հայկ...
08:50 16/05/2025«Ժողովուրդ». Փաշինյանը չի «մարսել» և հիմա պահանջել է անաղմուկ հեռանալ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի լավատեղյակ աղբյուրները փոխանցում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը ՔՊ վարչության վերջին նիստին հայտարարել է, թե այն հարցերի, աղմկահարույց պատմությունների...
08:48 16/05/2025«Հրապարակ». Քրեական հետապնդում է իրականացվում քաղաքապետարանի նախկին պաշտոնյայի և նրա որդու նկատմամբ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Փետրվարի 5-ին Հակակոռուպցիոն կոմիտեն 7 անձ ձերբակալեց՝ կաշառքի և կոռուպցիոն հանցագործությունների մեղադրանքով։ 2-ը քաղաքապետարանի գործող պաշտոնյաներ էին, 2-ը՝ նախկին...
08:47 16/05/2025«Ժողովուրդ». Վարորդական իրավունքների ձեռք բերման վերաբերյալ օրենքի նպատակը ոչ թե բարելավումն է, այլ կրկին պետական բյուջե լցնելը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ապրիլի 3-ին Կառավարության նիստում Նիկոլ Փաշինյանն ուղիղ ազդակներ տվեց ներքին գործերի նախարարությանը, որ առաջիկայում վարորդների և վարորդական վկայականներ ձեռք բերողների...
08:45 16/05/2025«Հրապարակ». Նոր Նորքի սկանդալային թաղապետը հեռանալուց առաջ իրեն տեղակալ-տեղապահ է նշանակել «Հանրապետության» մեկ այլ անդամի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ առավոտից լուր տարածվեց, թե հրաժարական է տվել Նոր Նորքի սկանդալային թաղապետ Տիգրան Տեր-Մարգարյանը. ազատման դիմումը գրել է դեռ երկուշաբթի օրը, բայց չեն ստորագրել, քանի...
08:40 16/05/2025«Ժողովուրդ». Սպասվում են կառավարության կազմի փոփոխություններ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ առաջիկայում սպասվում են ոչ միայն իշխանական թիմի՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ներսում կադրային վերադասավորումներ, այլև...
08:38 16/05/2025«Հրապարակ». Բագրատ Սրբազանը կրկին ակտիվանում է և վերսկսելու է մեկ տարի առաջ մեկնարկած ու կիսատ մնացած փողոցային պայքարը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Քաղաքական շրջանակներում սկսել են խոսել, որ Բագրատ սրբազանը կրկին ակտիվանում է և վերսկսելու է մեկ տարի առաջ մեկնարկած ու կիսատ մնացած փողոցային պայքարը։ Անգամ հստակ օր է...
08:37 15/05/2025«Ժողովուրդ». Արսեն Թորոսյանը, որը ժամանակին Փաշինյանի աչքի փուշն էր դարձել, հայհոյանքներ է հնչեցնում թիվ մեկ ամբիոնից՝ միայն թե նրա «աչքին երևա»«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԱԺ ՔՊ խմբակցության ղեկավարից սկսած մինչև շարքային պատգամավորն ամեն բան անում են Նիկոլ Փաշինյանի աչքին բարձրանալու համար. նպատակը 2026 թվականի խորհրդարանական...
08:37 15/05/2025«Հրապարակ». Ընտրություններին ընդառաջ ՔՊ-ում հավատարմության մրցույթ է հայտարարված«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում հավատարմության մրցույթ է հայտարարված, ընտրություններին ընդառաջ, արևի տակ իրենց տեղը գտնելու համար իշխանական պատգամավորներն ընդդիմադիր գործընկերների հասցեին երկրի թիվ...
08:36 15/05/2025«Փաստ». «Գուցե Հովհաննիսյանը բարձրաձայնում է այն, ինչ Հայաստանի ղեկավարությունը դեռ չի համարձակվում բարձրաձայն ասել». Ռուս պաշտոնյա«Փաստ» թերթը գրում է. «ՀՀ պաշտպանության նախարարության նախկին պաշտոնյա Արծրուն Հովհաննիսյանի և հեռուստահաղորդավարուհի Տաթև Դանիելյանի՝ Հ1-ով արտահայտած որոշ մտքեր դարձել են ոչ միայն հայկական, այլև...
08:34 15/05/2025«Ժողովուրդ». Ինչու նախորդ տարի Արարատ Միրզոյանը չի հայտարարագրել իր ստացած նվերները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2024 թվականից ուժի մեջ մտած օրենքից 1 տարի 5 ամիս անց արտաքին գործերի նախարարը սկսել է հայտարարագրել ի պաշտոնե ստացած նվերները։ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով...
08:33 15/05/2025«Հրապարակ». Ինչու է Դավիթ Խուդաթյանը հրաժարվում բեռնափոխադրում իրականացնող ընկերություններին տրամադրել թույլտվություններ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով՝ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանը հրաժարվում է բեռնափոխադրում իրականացնող ընկերություններին տրամադրել թույլտվություններ, որով նրանք կարող են երրորդ...
08:32 15/05/2025«Փաստ». Աշխարհի ոչ մի երկրում ոչ մի իշխանություն հավերժ չի եղել, Փաշինյանի իշխանությունը ևս«Փաստ» թերթը գրում է. «Նկատել եք հաստատ, որ վերջին շրջանում ավելի ու ավելի ջղագրգիռ ու նյարդային են դարձել քպականները: Նրանց հասկանալ կարելի է՝ հստակ գիտակցում են, որ իրենց ու հատկապես իրենց շեֆի...
08:30 15/05/2025«Ժողովուրդ». Գորիսում դասադուլ և գործադուլ անողների պահանջը մեկն է. նոր քոլեջի ղեկավարը ոչ մի կապ չպետք է ունենա ՔՊ-ականների հետ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի կրթական համակարգում անհանգիստ մթնոլորտ է: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ Գորիսի պետական քոլեջում բունտ է հասունանում, այսօր կլրանա 4-րդ օրը, ինչ դասադուլ և...

11:47 20/08/2019«Грапарак»: Руководитель фонда Дона Пипо пытался сбежать из страны с деньгами фондаГазета «Грапарак» пишет, что в Эчмиадзине муссируются разговоры о том, что руководитель принадлежащего Артуру Асатряну (Дон Пипо) фонда «Артур Асатрян» обналичил деньги фонда и попытался сбежать из...
11:46 20/08/2019«Жаманак»: Позиции Виталия Баласаняна ослаблиГазета «Жаманак» пишет, что после заявления главы МИД Республики Арцах Масиса Маиляна о выдвижении своей кандидатуры на президентских выборах в Арцахе довольно ослабли позиции другого кандидата в...
11:45 20/08/2019«Грапарак»: МЦ «Армения» и «Сурб Григор Лусаворич» переживают не лучшие временаГазета «Грапарак» пишет, что решением правительства, акции Института хирургии Микаеляна перешли в начале прошлого года к Ереванскому государственному медицинскому университету имени Мхитара Гераци.
11:44 20/08/2019«Жаманак»: Барак Обама, Марк Цукерберг, Билл Гейтс – в списке прибывающих в Армению почетных гостейГазета «Жаманак» пишет, что в списке почетных гостей на предусмотренный в Армении Всемирный конгресс информационных технологий (WCIT) находятся бывший президент США Барак Обама, Марк Цукерберг, Билл...
11:42 20/08/2019«Грапарак»: Нана Гндоян заменит Арцруна ОваннисянаГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что пресс-секретаря министерства обороны Армении Арцруна Ованнисяна заменит пресс-секретарь МЧС Армении Нана Гндоян, которая сейчас находится в...
12:28 17/08/2019«Грапарак»: Во сколько обходятся бюджету командировки губернатора АрагацотнаГазета «Грапарак» пишет, что губернатор Арагацотнской области Давид Григорян, который в свое время сам себя отправлял в командировки в села области и получал дополнительные суммы за это, сейчас...
11:50 17/08/2019«Грапарак»: Из-за заявления епископов и предводителей епархий ААЦ ожидаются новые акции протеста против церквиГазета «Грапарак» пишет, что ожидаются новые нападения на Армянскую Апостольскую церковь. Власти крайне возмущены заявлением епископов и предводителей епархий ААЦ против Стамбульской конвенции и в...
11:34 17/08/2019«Грапарак»: Судьи Конституционного суда намерены отказаться от предложения властейГазета «Грапарак» пишет, что клубок проблем вокруг Конституционного суда не будет разрешен также в результате предложенных властями законодательных изменений.
11:33 17/08/2019«Грапарак»: Почему жители села Цовак заблокировали межгосударственную дорогуГазета «Грапарак» пишет, что вчера с раннего утра жители села Цовак перекрыли межгосударственную дорогу.
11:37 16/08/2019«Грапарак»: Почему премьер одним росчерком пера уволил своих советниковГазета «Грапарак» пишет, что вчера решением премьер-министра были освобождены от занимаемых должностей три его советника – главные советники Арсен Гаспарян и Арам Гарибян, помощник Мгер Саакян.
11:35 16/08/2019«Грапарак»: Сбор подписей против ратификации Стамбульской конвенции расширил географиюГазета «Грапарак» пишет, что инициатива по сбору подписей против ратификации Стамбульской конвенции расширила географию.
11:35 16/08/2019«Грапарак»: «Дашнакцутюн» объявит имя своего кандидата в президенты осеньюГазета «Грапарак» пишет, что АРФ «Дашнакцутюн» в Арцахе обещала объявить о своем кандидате в президенты после районного собрания 7 июля, они также заявляли, что не исключают, что поддержат какого-то...
12:05 15/08/2019«Грапарак»: День рождения секретарши Сурена Папикяна в здании министерства превратилось в цирковое шоуГазета «Грапарак» пишет, что на смену «вечеринкам» прежних представителей власти с шашлыком и кебабом пришли шоу-клоунов.
11:57 15/08/2019«Грапарак»: Пашинян заверил Макрона, что Армения ратифицирует Стамбульскую конвенциюГазета «Грапарак» пишет, что как уже отмечалось, заинтересованность властей Армении в вопросе ратификации Стамбульской конвенции обусловлена не только выделенным ЕС грантом на несколько миллионов, но...
11:56 15/08/2019«Грапарак»: Предусмотрено создать до конца 2019 года новую модель полицииНесмотря на то, что отпуск депутатов закончится 23 августа, однако уже примерно неделю как многие их них приходят в парламент, пишет газета «Грапарак».
12:35 14/08/2019«Грапарак»: Задержаны основатель компании «Секьюрити дрим» и бухгалтер компании «Элипс»Газета «Грапарак» пишет, что вчера были задержаны основатель компании «Секьюрити дрим» Алексан Закарян и главный бухгалтер компании «Эллипс» Саакануш Саакян, которые обвиняются по признакам п.1 ч.3...
11:59 14/08/2019«Грапарак»: На арцахскую предвыборную арену выходит новая фигура«Грапарак» пишет, что после розыгрыша операции сотрудничества Самвел Бабаян – Араик Арутюнян на арцахскую предвыборную арену выходит новая фигура.
11:57 14/08/2019«Грапарак»: Закрытая встреча депутатов от правящего блока «Мой шаг» с министром юстиции изменила ситуациюГазета «Грапарак» пишет, что закрытая встреча фракции «Мой шаг» с министром юстиции Рустамом Бадасяном изменила ситуацию.
11:54 14/08/2019«Грапарак»: Глава МИД назначает на все должности своих близких и друзейГазета «Грапарак» пишет, что в министерстве иностранных дел назревает серьезное внутреннее недовольство.
12:23 13/08/2019«Грапарак»: Начальник одного из отделов парламента госпитализирован с инфарктом миокарда после тяжелого разговораГазета «Грапарак» пишет, что несмотря на отпускной сезон, в Национальном Собрании царит ажиотаж. На основании принятого 13 июля на заседании Совета НС решения о структурных изменениях в парламенте...