08:59 19/03/2025«Ժողովուրդ». Ինչու է ՔՊ-ն որոշել ամփոփիչ բանավեճից «փրկել» Սարիկ Մինասյանին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Գյումրիում նախընտրական թեժ իրավիճակ է, և ՔՊ-ն որոշել է նոր մարտավարություն մշակել՝ ամփոփիչ բանավեճից «փրկելով» Սարիկ Մինասյանին: «Ժողովուրդ» օրաթերթին լուրեր հասան, որ...
08:57 19/03/2025«Հրապարակ». Օրեցօր մեծանում է այն պատգամավորների թիվը, ովքեր պատրաստվում են այդ օրվա նիստին «հիվանդանալ»«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում դեռ չեն քննարկել ՔՊ-ից հեռացած Հովիկ Աղազարյանին և «Պատիվ ունեմ»-ից Տարոն Մարգարյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցը, մասնավորապես՝ թե ինչ դիրքորոշում պետք է...
08:55 19/03/2025«Ժողովուրդ». Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության պետի պաշտոնը դեռ թափուր է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2025 թվականի հունվարի 16-ին, Վարչապետի որոշմամբ, Սիրո Ամիրխանյանը նշանակվել է գլխավոր հարկադիր կատարող՝ ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի...
08:51 19/03/2025«Հրապարակ». Փաշինյանը թիմին ասել է, թե Ալիևը պնդում է, որ Տիգրանաշենը վերցնելու է, ինչպես նաև` Տավուշում իրեն «պատկանող» երեք տարածքներըՔՊ-ականներն են խոստովանում, որ վատ երազը դեռ առջևում է։
09:11 18/03/2025«Ժողովուրդ». Եթե Փաշինյանի խոսույթին ու վարքագծին մի օր իրավական գնահատական տրվի, Փաշինյանը անխուսափելիորեն կպարտվի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Փաստաբան Հարություն Հարությունյանը «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում հայտարարեց, որ ամեն անգամ, երբ Նիկոլ Փաշինյանն իր սոցէջում գրում է «հատիկ-հատիկ թալանի վերադարձ»-ի...
09:10 18/03/2025«Հրապարակ». Ով է լինելու Ագրարային համալսարանի ռեկտորը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մարտի 19-ին Ագրարային համալսարանում ռեկտոր են ընտրելու: Առաջադրվել է 4 թեկնածու` դոցենտներ Արևիկ Ազիզյանը, Հայկ Ղազարյանը, ՍԱՏՄ պետի նախկին տեղակալ Սոնա Ծառուկյանը և...
09:09 18/03/2025«Փաստ». Եթե այդքան ձեռնտու «համաձայնագիր» է, ինչո՞ւ են հենց փաշինյանական իշխանության ներկայացուցիչները հայ ժողովրդին սպառնում պատերազմով«Փաստ» թերթը գրում է. «Փաշինյանի «կարկառուններից» մեկը հայտարարել է, թե սահմանային «կրակոցների» հետ կապված ադրբեջանական կողմի ապատեղեկատվական սադրանքները վկայում են այն մասին, որ... Հայաստանի համար...
09:06 18/03/2025«Ժողովուրդ». Ֆուտբոլի մրցաշարի կազմակերպումն իր անունով Փաշինյանի հոր իր սրտով չէր լինի, դրանից ինքը չէր ուրախանա«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը երեկ մասնակցել են Փաշինյանի հոր անունը կրող ֆուտբոլային մրցաշարին, որը նվիրված էր Վովա Փաշինյանի 85 ամյակին։...
09:04 18/03/2025«Հրապարակ». Ինչպիսի ցանկություն է հայտնել Տարոն Մարգարյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մարտի 25-ին խորհրդարանի հերթական նիստերի օրակարգում, ինչպես հայտնի է, ընդգրկվելու է նաև նախկին ՔՊ-ական Հովիկ Աղազարյանին և Երևանի նախկին քաղաքապետ, «Պատիվ ունեմ» դաշինքի...
09:02 18/03/2025«Փաստ». Միջազգային հանրությունը ողջունելու է Հայաստանի համար նույնիսկ ակնհայտ խայտառակ տարբերակը«Փաստ» թերթը գրում է. «Այն բանից հետո, երբ Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն միակողմանի հայտարարեց, իսկ հետո Հայաստանի ԱԳՆ-ն հաստատեց «Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև խաղաղության և միջպետական...
09:00 18/03/2025«Ժողովուրդ». Տիգրան Ավինյանի ընկերը ՔՊ-ին է ֆինանսավորում, ՔՊ-ն նրա համար բիզնես նոր հնարավորություններ է բացում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Պաշտոնական աղբյուրներից «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ Երևանի քաղաքապետարանի որոշմամբ ՀՀ Կադաստրի կոմիտեի կողմից 06.05.2021 թվականին պետական գրանցում է ստացել «Հայր և...
08:58 18/03/2025«Հրապարակ». Գյումրիում իշխանություններն ընտրական գործընթացների մեջ ներգրավել են նաև բանակը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գյումրու ընտրություններին իրենց Սարիկի հաղթանակի համար իշխանություններն ընտրական գործընթացների մեջ ներգրավել են նաև բանակը։ Ռազմական ոստիկանության պետ, շիրակցի Աշոտ...
08:55 18/03/2025«Փաստ». Իշխանությունները ստի ու կեղծիքի միջոցով փորձում են ապակողմնորոշել Գյումրու բնակչությանը«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես փոխանցում են տեղի մեր աղբյուրները, Գյումրու ավագանու արտահերթ ընտրություններին ընդառաջ՝ գործող իշխանությունները ստի ու կեղծիքի միջոցով փորձում են ապակողմնորոշել...
08:51 18/03/2025«Ժողովուրդ». Մետաղաձուլարանի տնօրենը, որը Փաշինյանին դիմավորեց արարողակարգի խախտումով, նախկինում դատապարտված է եղել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Մարտի 15-ին Նիկոլ Փաշինյանը Արարատի մարզում մասնակցեց մետաղաձուլարանի բացման արարողությանը, որը Իլհամ Ալիևի պահանջով Երասխից տեղափոխվեց Արարատ: «Ժողովուրդ» օրաթերթը...
08:46 18/03/2025«Հրապարակ». Իշխանությունների սրտի օլիգարխի բիզնեսներում հարկային ստուգումներ են անում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանությունների սրտի օլիգարխ Սամվել Ալեքսանյանի բիզնեսներում վերջին շաբաթներին հարկային աննախադեպ ստուգումներ են անում։ «Ալեքս» ընկերության աշխատակիցներից մեկն ասաց՝...
08:32 17/03/2025Այսօր բազմաթիվ հասցեներում հոսանքազրկումներ են սպասվում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 17-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:59 15/03/2025«Հրապարակ». Արարատ Միրզոյանն այդպես էլ չասաց, թե ինչ փոխզիջումների է գնացել ադրբեջանական կողմը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ-ում 5 ժամից ավելի տևած քննարկմանը ՀՀ արտգործնախարարն այդպես էլ հստակ չպատասխանեց՝ խաղաղության «համաձայնեցված» պայմանագիրն արդյո՞ք երաշխավորում է, որ ադրբեջանական զորքերը...
08:55 15/03/2025«Ժողովուրդ». ԱԺ-ում թեժ օրեր են սպասվում առաջիկա շաբաթվա ընթացքում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ հաջորդ շաբաթ խորհրդարանում շատ բուռն է լինելու, քանի որ հայրենի Կառավարության անդամները ԱԺ են գնալու: Բանն այն է, որ երկուշաբթի օրվանից...
08:54 15/03/2025«Հրապարակ». Ինչ են պահանջում անհետ կորածների ծնողները«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Անհետ կորածների ծնողները երեկ բողոքի ակցիա էին անում կառավարության շենքի առաջ` ՀՀ իշխանությունների` միջազգային ատյաններում Ադրբեջանի դեմ հայցերից հրաժարվելու որոշման դեմ:...
08:52 15/03/2025«Փաստ». Փաստորեն՝ զիջում է, զիջելու է՝ ճանապարհներ, տարածքներ, հողեր, երկրի ինքնիշխանությունը«Փաստ» թերթը գրում է. «Երբ որոշ ժամանակ առաջ «ոլորապտույտ» քարոզչական կեռմաններով դաշտ բերվեց «Մեղրու թեման»՝ «նախկինների» սոուսով, շատերը (ու շատերի թվում նաև մենք) կանխատեսեցինք, որ դա հենց այնպես...

11:16 09/10/2012168 Zham: Hanrapetutyun party not to join any election alliancesHanrapetutyun (Republic) party members told 168 Zham that the party will hold a congress sometime between December 15 and 20.
10:57 09/10/2012Haykakan Zhamanak: Date of presidential elections is knownThe 2013 presidential elections will be held on February 18, Monday. Speaking to Haykakan Zhamanak, Tigran Mukuchyan, chairman of Armenia’s Central Electoral Commission (CEC), did not deny this...
10:25 09/10/2012Hraparak: Vardan Ghukasyan’s son engraves on Mayor’s Office building wall that Ghukasyans built itGyumri residents say that on hearing that their power is overthrown, former Gyumri mayor Vardan Ghukasyan’s son, famous Spartak, engraved on the wall of Mayor’s Office building together with his...
09:51 09/10/2012Hraparak: Arayik of Lavanda to create party of businessmenFormer Orinats Yerkir Party member, businessman Arayik Hayrapetyan, also known as Arayik of Lavanda, has announced that he is creating a party, a so-called party of businessmen which will only...
12:14 06/10/2012Zhamanak: Emergency situation in RPA factionNA Speaker Hovik Abrahamyan introduced “state of emergency” in parliament trying to find out who are the five MPs from Republican Party faction that voted against stripping Vartan Oskanian of...
11:54 06/10/2012Zhoghovurd: Arayik of Lavanda puts up his property for auctionArayik Hayrapetyan (Arayik of Lavanda) has put up his property for auction. He is selling his restaurant with cottages in Tsakhkadzor. He confirmed this information to Zhoghovurd saying, “I am...
11:18 06/10/2012Haykakan Zhamanak: Issue of Robert Kocharyan’s return not yet closedHaykakan Zhamanak daily asked second Armenian President Robert Kocharyan’s spokesperson, Viktor Soghomonyan, yesterday if it is possible that Robert Kocharyan will run for president in 2013.
10:23 06/10/2012Zhoghovurd: Former MP’s nephew remains in custodyRumors circulate that the nephew of former MP Hakob Hakobyan has been released from custody. However, Sona Truzyan, a spokesperson for Armenian Prosecutor General, told Zhoghovurd that Stepan...
09:59 06/10/2012Zhoghovurd: Vardan Ghukasyan wants to take Mayor’s Office old style furniture with himZhoghovurd, citing well-informed sources, reports that former Gyumri Mayor, Vardan Ghukasyan, wants to take the Mayor’s Office old style furniture with him.
11:25 05/10/2012Haykakan Zhamanak: Where is Ruben Hayrapetyan?Former MP, chairman of Football Federation of Armenia, Ruben Hayrapetyan, is now busy with FFA and his business, Hayrapetyan’s close friend in the National Assembly told Haykakan Zhamanak.
10:55 05/10/2012Zhoghovurd: Violations revealed in several medical institutionsZhoghovurd daily reports that several medical institutions of Armenia committed violations and abuses during the state procurement process.
10:16 05/10/2012Zhoghovurd: Search continues for Vardan Ghukasyan’s sonRumors were circulating in Gyumri yesterday that the day before yesterday police had caught Spartak Ghukasyan, the son of former Gyumri Mayor, Vardan Ghukasyan.
09:49 05/10/2012Hraparak: Two opposite wings in HAKArmenian National Congress (HAK) MPs Lyudmila Sargsyan and Gagik Jhangiryan yesterday voted for the Protocol on Deployment of Military Infrastructure Facilities on the Territory of CSTO Member States...
12:02 04/10/2012168 Zham: Karen Karapetyan’s relative firedIshkhan Karapetyan, Deputy Director General of ArmRosGazprom CJSC, was fired yesterday, 168 Zham reports.
11:45 04/10/2012Man dies in minibus in Yerevan – paperZhoghovurd daily, citing its sources, writes that recently, an emergency occurred at Yerevan minibus serving route No.
11:25 04/10/2012Zhoghovurd: Man caught with bullets at Zvartnots airportA man was caught with 3 bullets from Toz gun at Zvartnots airport on October 2. Aramayis, 52, was a passenger of Yerevan-Nizhny Novgorod flight, Zhoghovurd writes. Police confirmed this information,...
12:22 03/10/2012Chorrord Inknishkhanutyun: Gathering of criminal authorities in ShengavitRepublican MP Martin Sargsyan is going to organize a big gathering of Yerevan’s Shengavit district’s criminal authorities at the end of this week, Chorrord Inknishkhanutyun reports.
11:17 03/10/2012Zhamanak: General Seyran Saroyan’s son getting marriedStripping former Foreign Minister Vartan Oskanian of immunity was not the only issue that was in focus of Armenian parliament yesterday – wedding invitation cards were also distributed to MPs, and it...
10:59 03/10/2012Zhoghovurd: Republican MP gambles away large sum of moneyTachat Vardapetyan, member of RPA parliamentary faction, gambled away a large sum of money yesterday.
10:33 03/10/2012Scandal at H1 TV Company: Armenia’s participation in Junior Eurovision undecidedThe name of the group that will represent Armenia at Junior Eurovision Song Contest – Compass Band – was announced two days ago.