08:57 25/03/2025«Ժողովուրդ». Ինչու է ՔՊ-ն իր ողջ ռեսուրսով աշխատում «չեզոքացնել» Վարդան Ղուկասյանին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխող «Քաղպայմանագիրը» իր ողջ ռեսուրսով՝ և՛ քարոզչական, և՛ պաշտոնական, աշխատում է «չեզոքացնել» Վարդան Ղուկասյանին: «Ժողովուրդ» օրաթերթի ՔՊ-ամերձ աղբյուրները փոխանցում են,...
08:55 25/03/2025«Հրապարակ». Ասուլիսում կպատասխանեն «պատմական» բացահայտմանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Գյումրու 9 ուժերից մեկի 1-ին համարը Թուրքիայի կացության քարտ ունի, էդքան տղա է՝ թող ասի էդ մասին»,- երեկ հայտարարեց Սարիկ Մինասյանը։ Մեզ ասացին, որ այդ անձը Սուրեն...
08:54 25/03/2025«Փաստ». Կարկառուն քպականը շատ թափանցիկ հասկացրել է մեր ընտրողներին, թե ինչու չի կարելի ընտրել ՔՊ-ին«Փաստ» թերթը գրում է. «Փաշինյանական կառավարության անդամներից մեկը ֆեյսբուքյան գրառում է արել և մասնավորաբար ասել հետևյալը. «Շատ կարևոր է, որ ժողովուրդը իր իշխանությունը ընտրություններով տա մարդկանց,...
08:53 25/03/2025«Ժողովուրդ». Ավելի լավ ֆուտբոլ ունենալու խոստումն ապագա ունի՞«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Վրաստան-Հայաստան ֆուտբոլային խաղի ընդհանուր հաշվով 9:1 պարտությունը էլի զայրացրել է հայ ֆուտբոլասերներին, բայց պետք է իրավիճակին սթափ աչքով նայել և արձանագրել, որ մոտ...
08:52 25/03/2025«Հրապարակ». Չսպասելով դատարանի որոշմանը, Վաչագան Ղազարյանը տարածքը հանձնել է պետությանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրեց, որ դատարանի վճռով, հաշտության համաձայնագրով, որպես ապօրինի ձեռք բերված գույք, ՀՀ սեփականությունն է դարձել Երևանի Ծովակալ Իսակովի 23...
08:47 25/03/2025«Փաստ». Ռուսաստանում բավական մեծ ուշադրությամբ են հետևում Գյումրու ընտրություններին«Փաստ» թերթը գրում է. ««ԵՄ-ին ՀՀ-ի անդամակցելու գործընթացի մեկնարկի մասին» օրենքի նախագծի առաջին ընթերցմամբ ընդունումից հետո ակտիվ տեղեկություններ էին շրջանառվում, թե «Նաջարյանը փոշմանել է», այսինքն՝...
08:46 25/03/2025«Ժողովուրդ». «Կասկադի» շարունակության ճիշտ կառուցումը վտանգված է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երբ նախորդ շաբաթ «Ժողովուրդ» օրաթերթը հրապարակեց, որ Հայաստանի ճարտարապետների պալատը մտահոգություն է հայտնել «Կասկադ»-ի վերակառուցման ծրագրի վերաբերյալ, «Ջի Թի Բի»...
08:45 25/03/2025«Հրապարակ». Գյումրու ընտրությունների պատճառով է Փաշինյանը չեղարկել Սյունիք կատարելիք այցը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում քննարկում են Գյումրու ընտրությունների նախընտրական ամփոփիչ հավաքին Փաշինյանի մասնակցության հարցը: ՔՊ շարքայիններն առայժմ հրաժարվում են մեկնաբանել լուրերը, սակայն մեծ...
09:06 22/03/2025«Փաստ». Ոչ մի քպական փորձ անգամ չարեց «թեթևի մեջ» դատապարտել Անդրանիկ Քոչարյանի պահվածքը«Փաստ» թերթը գրում է. «Փաշինյանի իշխանության «կարկառուն» ներկայացուցիչ Անդրանիկ Քոչարյանը հերթական անգամ է «աչքի ընկել», շատ մեղմ ասած, դատապարտելի պահվածքով՝ այս անգամ լրագրող Հռիփսիմե Ջեբեջյանի...
09:05 22/03/2025«Հրապարակ». Սահմանազատման գործընթաց սահմանի ոչ մի հատվածում չի ընթանում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մի քանի ամիս առաջ լուրեր կային, որ Տավուշում շարունակում են չափագրումներ անել` սահմանազատման աշխատանքների շրջանակներում: Օրերս մենք հարց էինք ուղղել Անվտանգության խորհրդի...
09:04 22/03/2025«Ժողովուրդ». Ովքեր են գիտնական թենածուները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Գտնվել են ԲԴԽ գիտնական անդամի թեկնածուներ։ «Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ ԱԺ ՔՊ խմբակցության անդամները մարտի 19-ին հանդիպել են 4 անձի հետ, որոնք...
09:03 22/03/2025«Ժողովուրդ». ՊՆ-ն կրակոցներն արձանագրել է և հերքումները բառախաղի միջոցով է արել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը մարտի 16-ից՝ նախորդ կիրակի օրվանից սկսած, կրակոցների մասին ադրբեջանական ապատեղեկատվությունը հերքել է 13 անգամ։ Թեև...
09:02 22/03/2025«Հրապարակ». Արցախցիները վճռական են տրամադրված և վստահ են, որ մեծ հանրահավաք են անցկացնելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մարտի 29-ին արցախցիները մեծ հանրահավաք են նախաձեռնել Ազատության հրապարակում: Սոցիալական խնդիրներից զատ, կբարձրաձայնվեն նաև արցախցիների հիմնարար իրավունքների, հատկապես...
09:01 22/03/2025«Փաստ». Քաղաքացին տուգանքի մատերիալ չէ՞«Փաստ» թերթը գրում է. «ՀՀ կառավարությունը որոշել է կիրառել դեռևս 2022 թ. ձմռանը Հարկային օրենսգրքում իրականացրած օրենսդրական փոփոխությունները և լրացուցիչ հարկ գանձել կառուցապատող ընկերություններից։...
09:00 22/03/2025«Ժողովուրդ». Ո՞րն է Արսեն Թորոսյանի ցանկությունը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Առողջապահության նախարարի պաշտոնից հույսը կտրած ՔՊ-ական Արսեն Թորոսյանի ցանկությունը, կարծես թե, առողջապահական պետական հիմնադրամի ղեկավար դառնալն է։ Բազմիցս ենք հայտնել, որ...
08:56 22/03/2025«Հրապարակ». Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնի տնօրենը պաշտոնին հրաժեշտ կտա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Տեղեկություն ունենք, որ մոտ օրերս պաշտոնին հրաժեշտ կտա նաև Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնի տնօրեն Նարեկ Մանուկյանը, որ 2019թ. սեպտեմբերին է նշանակվել, առողջապահության...
08:52 22/03/2025«Փաստ». ՔՊ-ն Գյումրիում ավելի ինտենսիվ է կիրառելու իրավապահ գործիքակազմը մրցակից թեկնածուների դեմ«Փաստ» թերթը գրում է. «Այս օրերին այնպիսի տպավորություն է, որ Նիկոլ Փաշինյանի ՔՊ-ն հնարավոր ու անհնար բոլոր ռեսուրսները ներդրել է Գյումրու ավագանու ընտրություններին՝ սկսյալ վարչական ռեսուրսների...
08:50 22/03/2025«Ժողովուրդ». Մերձավանի պաշտոնյաները գյուղը բաժանել են երկու մասի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Փետրվարի 5-ին Արմավիրի մարզի Փարաքար խոշորացված համայնքի Մերձավան բնակավայրում հնչած աղմկահարույց կրակոցների գործով ուշագրավ իրավիճակ է ստեղծվել: Մասնավորապես,...
08:47 22/03/2025«Հրապարակ». Սուրեն Պապիկյանն էլ «չորով» չհերքեց կրակոցների փաստը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած երեկ ողջ օրը իշխանական քարոզչամեքենան և ՔՊ-ականները լծված էին հերքելու, թե գիշերը ադրբեջանական զինուժը կրակ է արձակել Վարդենիսի Սոթքի հատվածում, սակայն տեղացիներից...
08:52 21/03/2025«Ժողովուրդ». Հանապազօրյա ռեժիմով իշխանական ողջ էլիտան իր օրն անցկացնում է հիմնականում Գյումրիում«Նիկոլ Փաշինյանի «հրահանգով» ՔՊ-ի ողջ վերնախավն իր բոլոր հարցերը, հանդիպումներն ու անելիքները հետաձգել է մինչև ընտրությունների ավարտը»

12:07 22/03/2019«Жаманак»: Царукян лишится влиянияГазета «Жаманак» пишет, что председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян будет лишен своего влияния на министерство спорта и по делам молодежи.
11:54 21/03/2019«Жаманак»: Почему Тигран Уриханян решил заняться защитой животныхГазета «Жаманак» пишет, что депутат парламента Тигран Уриханян намерен заняться защитой животных. Он представил в парламент законопроект, в котором предлагается внести изменения в закон «О животном...
11:53 21/03/2019«168 жам»: Мы находимся в зоне рискаВ беседе с корреспондентом газеты «168 жам» министр экономического развития и инвестиций Тигран Хачатрян, говоря об инвестициях в Армении, заявил: «Нельзя сказать одним словом, поскольку, что такое...
11:53 21/03/2019«Жоховурд»: Отток денег и денежные переводы в Армению увеличиласьГазета «Жоховурд» пишет, что вчера Центральный банк Армении, наконец, опубликовал отчет о денежных перечислениях, полученных из заграницы на имя физических лиц через банки Армении, однако только за...
11:49 21/03/2019«Грапарак»: Араик Арутюнян продвигает на должность директора своего кандидата«Газета «Грапарак» пишет, что 8 апреля в специальном образовательном комплексе для детей с нарушением слуха намечены выборы директора.
11:55 20/03/2019«Жаманак»: Власти не могут предотвратить волнения, посему решили отсрочить измененияГазета «Жаманак» пишет, что хотя правительство утвердило проект поправок в закон о структуре и правительства, документ не будет обсуждаться и на предстоящих четырехдневных заседаниях парламента.
11:52 20/03/2019«Грапарак»: Столовая Матенадарана на грани закрытияГазета «Грапарак» пишет, что пока премьер-министр выступал вчера на пресс-конференции в зале Института древних рукописей Матенадаран, в прилегающей к залу столовой сотрудники жаловались на то, что...
11:52 20/03/2019«Паст»: «Сасна црер» хотят, чтобы Самвел Бабаян поддержал их кандидата в президентыГазета «Паст» пишет, что накануне Жирайр Сефилян заявил, что они будут сотрудничать с представившим заявку на участие в президентских выборах в Арцахе Самвелом Бабаяном лишь в том случае, если он...
12:06 19/03/2019«Грапарак»: «Ахиллесова пята» новых властей – их женыГазета «Грапарак» пишет, что «ахиллесовой пятой» новых властей являются их жены. Они не достигли самостоятельно успехов, однако считают, что внесли большой вклад в вопрос успеха своих мужей, и посему...
12:04 19/03/2019«Иратес»: Оставив в стороне многочисленные проблемы центра, начал «решать» совершенно несущественные вопросыГазета «Иратес» пишет, что революционное поведение руководителя административного района Кентрон Виктора Мнацаканяна многим непонятно не только по той причине, что имея собственный ресторан,...
12:03 19/03/2019«Жаманак»: Губернатор Арарата решил прибрать к рукам принадлежащие Абраамянам бизнесыГазета «Жаманак» пишет, что губернатор Араратской области Гарик Саркисян решил прибрать к рукам принадлежащие семье Абраамянов бизнесы.
12:02 19/03/2019«Грапарак»: Компании с участием иностранного капитала недовольны правительством АрменииГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что в компаниях с участием иностранного капитала назревает большое недовольство правительством Армении, и они решили объединить свои силы.
12:08 16/03/2019«Грапарак»: Ожидается новый очаг напряженностиГазета «Грапарак» пишет, что коллектив Национального института образования, затаив дыхание, ждет встречи с суперминистром образования и науки Араиком Арутюняном, чтобы определиться со своими...
12:07 16/03/2019«Жаманак»: С 1-го апреля сжатый газ подорожаетГазета «Жаманак» пишет, что правительство Армении представило в парламент проект поправок в Налоговый кодекс, согласно которому предлагается облагать налогом сжатый газ для машин не по объему, а по...
12:06 16/03/2019«Жоховурд»: Вынуждены брать кредиты – международные резервы увеличилисьГазета «Жоховурд» пишет, что международные резервы Армении в течение прошлого месяца увеличились. Издание узнало из документов Центрального банка, что международные резервы Армении в феврале...
13:57 15/03/2019«Жаманак»: Правительство намерено признать недействительным закон о Всеармянском банкеГазета «Жаманак» пишет, что правительство Армении намерено признать недействительным закон о Всеармянском банке, который был принят в декабре 2008 года, после озвученного президентом Сержем Саргсяном...
13:56 15/03/2019«Паст»: Армена Григоряна предупредили воздержаться от оценок и комментариев относительно АрцахаГазета «Паст» пишет, что секретарь Совета безопасности Армен Григорян в прямом эфире одной из телекомпаний выступил на днях с довольно странным заявлением в связи с периодически упоминаемой в...
13:55 15/03/2019«Жаманак»: Предлагается предоставить полиции право на прослушивание телефонных разговоровГазета «Жаманак» пишет, что член фракции «Мой шаг», бывший сотрудник Дорожной полиции Армен Хачатрян выступил с законодательной инициативой, предложив внести изменения в закон «Об...
11:49 14/03/2019«Жаманак»: Следующая мишень Артура Ванецяна – политикаГазета «Жаманак» пишет, что директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян все больше и больше склоняется к участию в политике.
11:48 14/03/2019«Жоховурд»: Государственный долг опять начал растиГазета «Жоховурд» пишет, что государственный долг Армении начал опять расти. Как стало известно изданию, по состоянию на 28-е февраля 2019 года, государственный долг Армении составил 6 млрд. 943.6...