08:50 29/11/2024«Ժողովուրդ». Վահե Ղալումյանի հորաքրոջ որդի Արթուր Աթաբեկյանը երկրորդ անգամ չի ընտրվել ԲԴԽ նախագահ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ Բարձրագույն դատական խորհրդում արշալույսները խաղաղ չեն, ու երեկ խայտառակ իրավիճակ է եղել։ «Ժողովուրդ» օրաթերթի իրազեկ...
08:49 29/11/2024«Հրապարակ». Իշխանությունը անթերի հանրությանը զբաղեցնում է շոուներով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Շոուներով հանրությանը զբաղեցնելու գործը միակ բանն է, որ իշխանությունն անթերի է անում: Պաշտոնյաներին` առանց բացատրության աշխատանքից ազատել, ԲԴԽ նախագահին ազատել և ստիպել,...
08:40 29/11/2024«Ժողովուրդ». Գնել Սանոսյանը քաոսային Կառավարությունից հանգստանալու նպատակով մեկնել է Աբու Դաբի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ազատված պաշտոնյաները լքում են Հայաստանը, ինչպես մկները՝ խորտակվող նավը։ Մինչ ՀՀ Կառավարությունում կրքերը չեն հանդարտվում, ազատումներ և նշանակումներ են թափուր պաշտոններում,...
08:38 29/11/2024«Հրապարակ». Ինչի համար է Արևմուտքն աջակցում ոստիկանությանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՀՀ իշխանության սորոսական փայատերերի հովանավորները չեն թաքցնում, որ ՆԳՆ-ում Արփինե Սարգսյանի նշանակումը եղել է իրենց «աջակցությամբ»։ Նախօրեին ՆԳ նախարարի և ԵՄ ներկայացուցիչ...
08:32 29/11/2024«Ժողովուրդ». Ով է ՆԳ նախարարի նորանշանակ տեղակալ Արմեն Ղազարյանը և ինչ ունեցվածք ունի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխանությունը ազատ մնացած պաշտոնների համար ռեսուրս չունի և ստիպված մարդկանց է մի կառույցից մյուսը տեղափոխում։ Օրինակ՝ Դատախազությունից տեղափոխում է քննչական կոմիտե, ՀՀ...
08:31 29/11/2024«Հրապարակ». Փաշինյանի իշխանությունում կարելի է կոռուպցիոն գործարքի գնալ և պատժվել սիմվոլիկ տուգանքով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բենզալցակայանի նախկին աշխատակից,Դիլիջանի քաղաքապետ, անձնական գործերում «սեռ»-ի դիմաց «արու» գրած Դավիթ Սարգսյանը վարչական տուգանքի է ենթարկվել այն բանի համար, որ կասկածելի...
08:52 28/11/2024«Ժողովուրդ». Կարեն Սարուխանյանը պետք է կրկնի՞ թմրանյութի հետազոտությունը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Գյումրու քաղաքապետի՝ ՔՊ-ի կողմից չեղարկված թեկնածու, ԱԺ պատգամավոր Կարեն Սարուխանյանը թեև հրապարակեց իր կողմից հանձնված թմրանյութի թեստի արդյունքները՝ հայտարարելով, թե...
08:51 28/11/2024«Հրապարակ». Ուսապարկերի ֆրակցիայում անգամ ինքնապաշտպանական բնազդը չի գործում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի խնդրանքին արդեն մեկ շաբաթից ավելի դիմադրող Հովիկ Աղազարյանի աշխատասենյակի դուռը վերջին օրերին չի փակվում, ՔՊ-ական պատգամավորները, իրար հերթ չտալով,...
08:49 28/11/2024«Փաստ». Մարդկանց համար իրենց պաշտոնները եկամտաբեր երակներ են«Փաստ» թերթը գրում է. «Փաշինյանի կաբինետի ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը հիմա երևի արդեն ափսոսում է, որ փաստաբաններին հավել յալ հարկային բեռի տակ մտցնելու նախաձեռնությամբ հանդես եկավ: Դա ի...
08:48 28/11/2024«Ժողովուրդ». Վրաստանից ավտոմեքենաների ներկրման գործարքն արվում է առանց Հայաստանի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանից պատճառաբանում էին, թե Վրաստանն արգելում է ավտոմեքենաների ներկրումը, քանի որ դրանք տարվում են ՌԴ: Թեև իրականում՝ ՌԴ-ով Ղազախստան: Եվ հիմա պարզվում է՝ նույն...
08:46 28/11/2024«Հրապարակ». Խորհրդարանում ուրբաթ օրը արցախցիների հարցով քննարկում են անելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցության մի խումբ պատգամավորներ՝ Էլինար Վարդանյանի գլխավորությամբ, խորհրդարանում ուրբաթ օրը արցախցիների հարցով քննարկում են անելու, որին...
08:44 28/11/2024«Փաստ». Վահան Քերոբյանը վաճառել է իրեն պատկանող menu.am-ը«Փաստ» թերթը գրում է. ««Փաստ» թերթի տեղեկություններով, ՀՀ էկոնոմիկայի նախկին նախարար Վահան Քերոբյանը վաճառել է իրեն պատկանող menu.am նախագիծը։ Այն ձեռք է բերել ռուսական Yandex ընկերությունը։ Երեկ մեր...
08:42 28/11/2024«Ժողովուրդ». Ով է լինելու ԲԴԽ-ն լքող հաջորդ անդամը Կարեն Անդրեասյանի հեռանալուց հետո«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ դատական համակարգում լուրեր են պտտվում, որ ԲԴԽ նախագահ Կարեն Անդրեասյանի հրաժարականից հետո ԲԴԽ հաջորդ անդամը, որը կլքի...
08:41 28/11/2024«Հրապարակ». Ինչու է Արփինե Սարգսյանը պաշտոնից ազատել ներքին գործերի փոխնախարար, ՔՊ-ական Դավիթ Համբարյանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՆԳ Նախարար նշանակվելուց ուղիղ մեկ շաբաթ անց Արփինե Սարգսյանը պաշտոնից ազատել է ներքին գործերի փոխնախարար, ՔՊ-ական Դավիթ Համբարյանին։ Մեզ պատմեցին, որ ոչ միայն ազատել է...
08:38 28/11/2024«Ժողովուրդ». Անդրանիկ Քոչարյանը գտել է իր պաշտոնը պահելու ձևը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական պատգամավոր, ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը գտել է իր պաշտոնը պահելու ձևը. ձգձգում է 44-օրյա պատերազմի...
08:37 28/11/2024«Հրապարակ». Փաշինյանն այսօր մի քանի անգամ գերազանցել է բոլոր նախորդ սուպերլիդերներին ու սուպերվարչապետներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանական կուլիսներում այս օրերին բուռն քննարկում են ընդդիմադիր պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի և վարչապետ Փաշինյանի խոսքի ու գործի հակասությունները։ Ժամանակին...
09:16 27/11/2024«Ժողովուրդ». Ի՞նչ ունեցվածք ունի Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար Էդիկ Հակոբյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հակակոռուպցիոն կոմիտեն, որը Նիկոլ Փաշինյանի թեթև ձեռքով 2 շաբաթ Է ղեկավար չունի, առաջիկայում կպատրաստվի Կոմիտեի նախագահի ընտրություններին, որը երկարատև գործընթաց է:...
09:15 27/11/2024«Հրապարակ». Նազարյանը երկար ժամանակ է՝ ակտիվ շփումների մեջ է իշխանականների հետ«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Գեղամ Նազարյանի վարքը խմբակցությունը որոշել է քննարկման դնել,և չի բացառվում, որ իրենք էլ Նազարյանին «խնդրեն» մանդատը վայր դնել՝ Հովիկ...
09:14 27/11/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը մաքրում է նաև ՔՊ մարզային կառույցները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի կողմից ՍՄՍ հաղորդագրություններով պաշտոնանկ անելու սարսափը մարզեր է հասել: Օրենսդիրում եւ գործադիրում կատարվող «մաքրազերծումներին» զուգահեռ՝ նա մաքրում է...
09:06 27/11/2024«Հրապարակ». Սիմոնյանը ոչ միայն վիրավորել, այլև ծաղրել է Աղազարյանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին Ալեն Սիմոնյանի և Հովիկ Աղազարյանի հանդիպումը տևել է մոտ 40 րոպե: Հիմնականում խոսել է ԱԺ նախագահը, որը հանդիպման նախաձեռնողն է եղել։ Հիշեցնենք, որ Աղազարյանը...

11:59 05/06/2018«Грапарак»: Премьер стал «пожарником» нового правительстваГазета «Грапарак» пишет, что когда Никол Пашинян, не моргнув глазом и без страха, взял на себя ответственную должность премьер-министра Армении, возможно, даже не представлял, сколько подводеных...
11:31 05/06/2018«Жаманак»: Вардан Арутюнян может вернуться в компанию «Газпром Армения».Газета «Жаманак» пишет, что бывший председатель Комитета государственных доходов Армении Вардан Арутюнян снова может быть назначен генеральным директором компании «Газпром Армения».
11:31 05/06/2018«Жоховурд»: Ваграм Бвгдасарян косвенно обвинил правительство Никола Пашиняна в плагиатеГазета «Жоховурд» пишет, что руководитель фракции Республиканской партии Армении (РПА) Ваграм Багдасарян косвенно обвинил правительство Никола Пашиняна в плагиате.
11:30 05/06/2018«Жаманак»: Кому достанется обслуживание внутридомовых сетей газоснабженияГазета «Жаманак» пишет, что, несмотря на заверения должностных лиц разного уровня о том, что обслуживание внутридомовых систем газоснабжения останется во владении Карена Карапетяна, изданию стало...
11:50 02/06/2018«Жаманак»: Республиканская партия связывает надежды с РоссиейГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что участие бывшего премьер-министра в состоявшемся накануне заседании Исполнительного органа Республиканской партии Армении – довольно символично.
11:38 02/06/2018«Грапарак»: Правительство проводит проверки во всех госучрежденияхГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что правительство начало проверки во всех учреждениях.
11:38 02/06/2018«Жаманак»: Заявление Арутюняна – констатация готовности к переговорам вокруг условий капитуляцииГазета «Жаманак» пишет, что заявление бывшего министра юстиции Давида Арутюняна накануне после заседания Исполнительного органа РПА о готовности Республиканской партии содействовать власти в вопросе...
11:37 02/06/2018«Грапарак»: Окружение Давида Амбарцумяна ждет новых задержанийГазета «Грапарак» пишет, что окружение мэра Масиса Давида Амбарцумяна, задержанного по обвинению в применении насилия в отношении митингующих в административном районе Эребуни в дни борьбы,...
10:29 02/06/2018«Голос Армении»: Сотрясая воздух на информационном фронтеНо, как видим, не устраивая диверсий, Баку относительной нестабильностью в Армении все-таки воспользовался, продвинув свои позиции ближе к армянским границам…
11:44 01/06/2018«Грапарак»: Вылет Арарата Мирзояна в Душанбе на самолете премьер-министра обходится госбюджету в 20 млн. драмовГазета «Грапарак» пишет, что для уточнения в пресс-службе правительства какого-либо вопроса необходимо как минимум 5-6 часов.
11:09 01/06/2018«Грапарак»: Самвел Алексанян угрожаетГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что Самвел Алексанян в кругу коллег их Республиканской партии Армении озвучил угрозы в адрес нового правительства, заявив, что их действия...
11:05 01/06/2018«Чоррорд ишханутюн»: Брат владельца сети супермаркетов «SAS» Артака Саркисяна уехал из АрменииГазета «Чоррорд ишханутюн» пишет со ссылкой на свои источники, что брат владельца сети супермаркетов «SAS» Артака Саркисяна – Арам Саркисян – уехал из Армении.
11:04 01/06/2018«Жаманак»: Кандидатура Пашиняна может быть выдвинута на Нобелевскую премию мираГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что кандидатура премьер-министра Армении Никола Пашиняна может быть выдвинута на Нобелевскую премию мира.
11:46 31/05/2018«Жаманак»: Сразу после избрания президентом Армен Саркисян решил создать новую партиюГазета «Жаманак» пишет, что победа президента Армена Саркисяна может представлять большую угрозу для революции, чем Республиканская партия ее придаток – криминально-олигархическая система вместе...
11:44 31/05/2018«Грапарак»: У меня сейчас работает текстильный завод, никакой прибыли нет – Самвел АлексанянГазета «Грапарак» пишет, что появились новые подробности о, в целом, дружественной встрече Никол Пашинян – бизнесмены, на которой основным ньюсмейкером был Самвел Алексанян, который со свойственной...
11:41 31/05/2018«Жаманак»: В дипломатическом корпусе ожидаются отставкиГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои дипломатические источники, что в ближайшие дни от должности будет освобожден Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Украине Андраник Манукян.
11:41 31/05/2018«Жаманак»: Арсен Харатян будет назначен советником Пашинян по внешним отношениямГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в ближайшее время премьер-министр Никол Пашинян назначит советником по внешним отношениям Арсена Харатяна.
10:38 31/05/2018«Голос Армении»: Закрыть двери церкви, свергнуть католикоса?!Призывы революционным путем идти и свергать Католикоса Всех Армян Гарегина Второго становятся все громче и агрессивнее, пишет газета.
11:03 30/05/2018«Паст»: Автор «фокусничества» – Вахтанг МирумянГазета «Паст» пишет, что согласно распространенным слухам, одно из выявленных в результате проверок Службы национальной безопасности нарушений не только в «Ереван Сити», но и крупных сетевых...
11:01 30/05/2018«Грапарак»: До конца года выборов не будетГазета «Грапарак» пишет, что в партии «Гражданский договор» уверены, что блок «Елк» войдет в историю.