09:02 27/11/2024«Հրապարակ». Նարեկ Զեյնալյանը վերջին փորձերն է անում Փաշինյանի բարեհաճությանն արժանանալու համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական Նարեկ Զեյնալյանը, որ Փաշինյանի «խնդրանքով» մանդատից հրաժարվելու դիմում է ներկայացրել, վերջին փորձերն է անում Փաշինյանի բարեհաճությանն արժանանալու համար․ երեկ նա...
09:01 27/11/2024«Ժողովուրդ». Ալխաս Ղազարյանի տարեկան աշխատավարձը հատել է 2 միլիոն դրամի շեմը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթը շարունակում է ներկայացնել այն երջանիկ հեղափոխականների կենսամակարդակի աճի տվյալները, որոնք հակասում են տնտեսագիտական բոլոր հայտնի և անհայտ նորմերին։ ՔՊ...
08:59 27/11/2024«Հրապարակ». Քննչական կոմիտեում ուշքի չեն գալիս«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արգիշտի Քյարամյանի պաշտոնանկությունից հետո Քննչական կոմիտեում ուշքի չեն գալիս։ Մեզ հայտնի դարձավ, որ Քյարամյանի հեռանալու օրը աշխատանքից ազատման դիմում է գրել ՔԿ...
09:19 26/11/2024«Ժողովուրդ». Հովանավորչության նոր ձև է հասունացել ՔՊ-ի օրոք«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ներկայացվողը դասական կոռուպցիայի օրինակ է։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը պարզեց, որ հովանավորչության նոր ձև է հասունացել ՔՊ-ի օրոք։ Դիցուք՝ պաշտոնական աղբյուրներից «Ժողովուրդ»...
09:17 26/11/2024«Հրապարակ». Ալեն Սիմոնյանը վիետնամական վոյաժից հետո լծվել է Աղազարյանին մանդատից զրկելու գործին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ վարչության անցած նիստից հետո իշխող խմբակցության վերնախավը փորձել է համոզել Աղազարյանին` մանդատից հրաժարվել, հակառակ դեպքում դա վատ հետևանքներ կունենա իր վրա, սակայն...
09:17 26/11/2024«Փաստ». Պադավատների հողի վրա Փաշինյանի ու Արարատ Միրզոյանի միջև «սև կատու է անցել»«Փաստ» թերթը գրում է. «Ժամանակին «պադավատապետությունից» անընդհատ դժգոհող, իսկ 2018 թվականից հետո «պադավատապետությունը» «սուպերպադավատապետության» վերածած Նիկոլ Փաշինյանը նախընտրական տրամաբանության մեջ...
09:15 26/11/2024«Ժողովուրդ». Ով է ԲԴԽ նախագահի հավանական թեկնածուն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Կարեն Անդրեասյանը ՀՀ Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի պաշտոնից հեռացավ «առանց սկանդալի, մաղձի ու հիասթափության և այս թունավոր պաշտոնում` իբրև ամենաերկարը դիմացած...
09:08 26/11/2024«Հրապարակ». Միայն Արմեն Աշոտյանն է, որ ապօրինի կալանքը կրում է օրենքի տառը խստորեն պահելով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Տնային կալանքի համար անհրաժեշտ ոտքի-ձեռքի «բռասլետների» ներկրումից հետո հայ իրավապահները հարյուրավոր մարդկանց տնային կալանք տվեցին, որովհետև կալանավայրերն արդեն լեփ-լեցուն...
09:03 26/11/2024«Փաստ». Police.am-ում «այլ Հայաստան է»՝ կայքում բացակայում է ծանր հանցագործությունների մասին տեղեկությունը«Փաստ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովում հանցավորության վիճակի հետ կապված մեծ հնչողություն ստացած լսումներից և նոյեմբերի 14-ի կառավարության նիստին Նիկոլ Փաշինյանի՝ իրավապահ համակարգի հասցեին հնչեցրած...
08:57 26/11/2024«Ժողովուրդ». Աղազարյանը չի հանձնվում. Հնարավոր է՝ գլխավոր դատախազը գնա ԱԺ՝ նրա հետևից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի բացառիկ տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի նախկին նախագահի տեղակալ Արսեն Այվազյանը կհրավիրվի Հակակոռուպցիոն կոմիտե և կհարցաքննվի ՔՊ-ական...
08:53 26/11/2024«Հրապարակ». Լոռու մարզպետը համայնքապետերին ասել է՝ «տեսեք, ինձ չխաբեք, դա նշանակելու է, որ վարչապետին եք խաբում, անհետևանք չի մնա»«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Զգուշացնում եմ՝ սրանից հետո եթե մի հատ ժամկետ խախտվեց, կոնկրետ գալու է անձնական պատասխանատվություն»,- կառավարության նիստում սպառնաց Նիկոլ Փաշինյանը՝ զայրանալով ՏԿԵ...
08:52 26/11/2024«Փաստ». Քանի քաղաքացի է պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետում ստացել«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրերս «Փաստը» դիմել էր Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարություն՝ խնդրելով տրամադրել տեղեկություն, թե վերջին երեք տարվա ընթացքում ՀՀ...
08:47 26/11/2024«Ժողովուրդ». Կգումարվի վերջին հերթական նստաշրջանը, իսկ քանի՞ արտահերթ կլինի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայրենի օրենսդիրը հաջորդ շաբաթ՝ դեկտեմբերի 3-ին, այս տարվա վերջին հերթական նստաշրջանը կգումարի: «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ «ժրաջան» իշխանությունները, սակայն,...
08:46 26/11/2024«Հրապարակ». Ինչ է պատասխանել Հովիկ Աղազարյանը Սասուն Միքայելյանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Անցած շաբաթ ՔՊ վարչության նիստում թեժ վեճ է ծագել Հովիկ Աղազարյանի և ԵԿՄ նախագահ Սասուն Միքայելյանի միջև։ Աղազարյանի մանդատի հարցը քննարկելիս, ի տարբերություն մյուսների,...
09:26 25/11/2024Վանաձորում մեքենա է այրվելԼոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն նոյեմբերի 25-ին, ժամը 04:10-ին ահազանգ է ստացվել, որ Վանաձոր քաղաքի Բաթումի փողոցի շենքերից մեկի մոտակայքում այրվում է «BMW»...
10:28 23/11/2024«Գոյ» թատրոնի փակման փորձերը սպառնում են ազգային և առաջադեմ մշակութային կենտրոնների գոյությանըՆոյեմբերի 25-ին, ժամը 15:00-ին, Վարչական դատարանում տեղի կունենա «Գոյ» թատրոնի գործով կարևոր դատական նիստ։
09:01 23/11/2024«Ժողովուրդ». Արգիշտի Քյարամյանին հրավիրել են ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտե՝ հարցաքննության«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի բացառիկ տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի նախկին նախագահ Արգիշտի Քյարամյանին հրավիրել են ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտե՝ հարցաքննության:...
08:59 23/11/2024«Հրապարակ». Կազանում Ալիևի հետ հանդիպումից հետո նախնական պայմանավորվածությունն էլ է «գրվել սառույցին»«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մենք գրել էինք, որ հոկտեմբերին Կազանում Ալիևի հետ հանդիպումից հետո վարչապետ Փաշինյանն ու արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը ՔՊ-ի հետ փակ հանդիպման ժամանակ էյֆորիկ...
08:58 23/11/2024«Փաստ». Ովքեր կփոխարինեն մանդատազուրկ ՔՊ-ական պատգամավորներին«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրերս հայտնի դարձավ, որ ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Նարեկ Զեյնալ յանը վայր է դնում պատգամավորական մանդատը: Ըստ առկա տեղեկությունների, մանդատը վայր...
08:56 23/11/2024«Ժողովուրդ». Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնի առաջադրման հայտարարությամբ դիմելու է նաև Էդգար Ղազարյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը 6 պաշտոնյայի հեռացրեց պաշտոնից, որից երկուսի նշանակման մասին հայտնեց վաղ առավոտյան ֆեյսբուքյան ստատուսով, սակայն հեռացված վեց պաշտոնյաներից մեկի...

11:01 30/05/2018«Жаманак»: Следующим из РПА может выйти Акоп АкопянГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что следующим, кто покинет Республиканскую партию Армении, может стать Акоп Акопян, который только в последнее время стал депутатом, заменив...
11:53 29/05/2018«Иратес»: Лена Назарян разрушила в ПАСЕ «яркое» представление о революции «любви и толерантности»Газета «Иратес» пишет, что содокладчики ПАСЕ по Армении, которые встречались в парламенте с представителями всех фракций и выслушали мнения в связи с произошедшей в Армении революцией, предстоящими...
11:38 29/05/2018«Жаманак»: Плата за обслуживание внутридомовых сетей газоснабжения может быть снятаГазета «Жаманак» пишет, что в ближайшее время армянский народ может освободиться от одного незаконного вида налога, который вынужден был платить на протяжении нескольких лет, а бывший премьер-министр...
11:33 29/05/2018«Грапарак»: Ара Баблоян не был приглашен в силу своего статуса, посему не присутствовал на мероприятии в СардарапатеГазета «Грапарак» пишет, что списки приглашенных на мероприятия по случаю 100-летия Первой республики составлялись Николом Пашиняном.
11:31 29/05/2018«Жаманак»: СНБ хотело вызвать на допрос бывшего председателя КГД Вардана АрутюнянаГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что Служба национальной безопасности Армении хотела допросить по делу разоблачений в компании «Норфолк Консалтинг» уже бывшего председателя...
11:26 25/05/2018«Жаманак»: Почему запаздывает назначение губернаторовГазета «Жаманак» пишет, что все с нетерпением ждут, когда премьер-министр Никол Пашинян обратиться к теме губернаторов, когда будут отправлены в отставку действующие губернаторы – члены...
11:15 25/05/2018«Грапарак»: Правительство предоставит Сержу Саргсяну особняк на МонументеГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что правительство через месяц предоставит экс-президенту Сержу Саргсяну предусмотренный для особых гостей особняк в районе Монумента, который в...
11:14 25/05/2018«Жаманак»: Пашинян пойдет на выборы вместе с блоком «Елк»Газета «Жаманак» пишет, что разговоры о том, что премьер-министр Армении Никол Пашинян собирается участвовать во внеочередных парламентских выборах только с партией «Гражданский договор», не...
11:57 24/05/2018«Жаманак»: Правительство намерено провести законодательное изменение для уступки 13 млрд. драмовГазета «Жаманак» пишет, что правительство собирается внести изменения и дополнения в закон «Об административных правонарушениях», согласно которым лица, совершившие до 1 января 2018 года...
11:56 24/05/2018«Грапарак»: Внеочередные парламентские выборы попытаются провести путем референдумаГазета «Грапарак» пишет, что в предстоящие дни начнутся консультации политических сил вокруг изменений в Избирательный кодекс Армении.
11:55 24/05/2018«Жаманак»: Сейчас все стремятся в партию «Процветающую Армению»Газета «Жаманак» пишет, что вчера руководитель фракции «Блок Царукян» Гагик Царукян посетил Армавирскую область, чтобы присутствовать на церемонии открытия фитнес клуба.
11:54 24/05/2018«Грапарак»: В команде Никола Пашиняна во время назначений возник серьезный кадровый голодГазета «Грапарак» пишет, что в команде Никола Пашиняна ощущался серьезный кадровый голод, и во время назначений обсуждалось множество других вариантов: до назначения Артака Зейналяна министром...
11:15 24/05/2018«Голос Армении»: Политика в белых перчаткахАлен Симонян, побыв в депутатах один день, вечером во вторник решил отказаться от депутатского мандата.
11:47 23/05/2018«Жаманак»: В Арцахе обеспокоеныГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники в Республике Арцах, что некоторые политические круги в республике уверены, что бывший командующий Армией обороны НКР Самвел Бабаян после...
11:30 23/05/2018«Жоховурд»: Ряд криминальных авторитетов покинули АрмениюГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в последнее время ряд криминальных авторитетов и «воров в законе» покинули Армению.
11:04 23/05/2018«Грапарак»: Регламент Национального Собрания позволяет, чтобы депутат вышел их фракции и стал независимымГазета «Грапарак» пишет, что вчера «предатели» Республиканской партии Армении были приглашены на заседание фракции.
10:59 23/05/2018«Айкакан жаманак»: Тарон Маргарян провел экстренную встречу с членами фракции РПА в Совете старейшинГазета «Айкакан жаманак» пишет, что мэр Еревана Тарон Маргарян несколько дней назад провел экстренную встречу с членами фракции Республиканской партии Армении в Совете старейшин.
11:54 22/05/2018«Грапарак»: По вопросу снижения тарифов Пашиняну посоветовали обратиться в KFWГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что своего назначения на пост премьер-министра Никол Пашинян пытался предпринять некоторые шаги для снижения тарифов на газ и электроэнергию.
11:43 22/05/2018«Паст»: Назначение Давида Санасаряна руководителем контрольной службы – часть программы ПашинянаГазета «Паст» пишет, что на должность начальника Государственной контрольной службы Армении назначен член инициативы «Сделай шаг» Давид Санасарян.
11:25 22/05/2018«Грапарак»: Сегодняшние революционеры обожествили Никола ПашинянаГазета «Грапарак» пишет, что Никол Пашинян удивился, когда ему сказали, что в «Новой Армении» свобода слова подвергается давлению, особенно со стороны членов его команды.