08:53 13/09/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը բաց չի թողնի ցարին տետատետ շնորհավորելու, նրա «խաչը համբուրելու» առիթը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մինչ պաշտոնապես չեն շտապում բացահայտել, թե Հայաստանն ինչ ձևաչափով է մասնակցելու ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին՝ Փաշինյանի՞, թե՞ այլ պաշտոնյայի մակարդակով, իշխանական...
08:52 13/09/2024«Ժողովուրդ». Չլսված բան է. ժողովրդի կողմից ընտրված թեկնածուներին ՔՊ-ն զրկում է իրենց կարգավիճակից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանու «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության արդեն նախկին ղեկավար Գրիգոր Երիցյանը դատական հայց է ներկայացնելու ընդդեմ Երևանի ավագանու: Ինչպես արդեն հայտնել ենք,...
08:51 13/09/2024«Հրապարակ». Էջմիածնում տեղի կունենա՞ հակաեկեղեցական ցույց՝ Վեհափառի հրաժարականի պահանջով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մայր տաճարի վերաօծմանն և Մյուռոնօրհնեքին ընդառաջ, իշխանականներին հարող շրջանակներից և կարգալույծ հոգևորական Տեր Սահակ քահանա Գալստյանի կողմից մի քանի շաբաթ առաջ...
08:50 13/09/2024«Ժողովուրդ». 5-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար Սասուն Բադասյանի ազատումը բավականին խոր արմատներ ունի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «5-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար Սասուն Բադասյանի ազատումը բավականին խոր արմատներ ունի։ «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ նրա ազատման պատճառը բանակային...
08:48 13/09/2024«Հրապարակ». Հասարակությանը յուրայինների ու թշնամիների բաժանած ՔՊ-ական իշխանությունը հայկական ընդդիմությանը համարում է իր թշնամին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ավանդաբար ընդունված է, որ երբ ՀՀ նախագահը, վարչապետը կամ ԱԺ նախագահը պաշտոնական այցով մեկնում են որևէ երկիր, նրանց ուղեկցող պատվիրակության կազմում անպայման ընդգրկվում են...
16:56 12/09/2024Շատ նորմալ է, որ քաղաքացիները КТ-ի կամ МРТ-ի համար 1-2 ամիս պետք է սպասեն. Նախարար«Ոչ մի բան չի սպառվել։ Այս պահին մենք չունենք որևէ ծրագիր, որում ունենք մինչև 1 ամսից ավելի հերթագրում»,- կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց առողջապահության նախարար Անահիտ...
09:48 12/09/2024Մեկնարկում է «Լավագույն գրադարան» մրցույթըԿրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ «Հայկական գրադարանային ասոցիացիա» ՀԿ-ն հայտարարում է «Լավագույն գրադարան» մրցույթը: «Լավագույն գրադարան» մրցույթը միտված է...
08:45 12/09/2024«Ժողովուրդ». ՀՀ-ում քաղհալածյալներ և քաղբանտարկյալներ կան, իսկ Փաշինյանը հայտարարում էր, որ «Այլևս քաղբանտարկյալներ չեն լինելու»«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2018 թվականի դեկտեմբերի 3-ին՝ խորհրդարանական արտահերթ ընտրություննների քարոզարշավում Արարատ քաղաքում ունեցած ելույթի ժամանակ, Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. «Մեր երկրում...
08:44 12/09/2024«Փաստ». «Առանց վիզայի» այցերի մասին խոսակցությունները դեռևս միֆական խոսակցությունների մակարդակում են«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայաստանն ու Եվրամիությունն ազդարարել են ԵՄ վիզաների ազատականացման շուրջ բանակցությունների պաշտոնական մեկնարկը։ Եվրահանձնաժողովի փոխնախագահ Մարգարիտիս Սխինասը Երևանում...
08:43 12/09/2024«Հրապարակ». «Հայաստան» խմբակցությունը կենցաղային, առօրեական հարցերով էր հետաքրքրված, մեկ-երկու բացառությունը չհաշված«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ամառային արձակուրդներից հետո իշխանության և ընդդիմության առաջին հանդիպումը խորհրդարանում՝ հարցուպատասխանի ֆորմատով, երեկ անցավ, մեղմ ասած, հանգիստ, բավականին «ջան-ջիգյար»,...
08:42 12/09/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ական իշանության օրոք 10 հազար դրամով տուգանվել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը պաշտոնական փաստաթղթերից տեղեկացավ, որ ՔՊ-ական իշանության օրոք 10 հազար դրամով տուգանվել է համայն հայության հոգևոր առաջնորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս...
08:40 12/09/2024«Հրապարակ». Իշխող ՔՊ-ն որոշել է իրենց ծառայողական ավտոպարկը թարմացնել էլեկտրամոբիլներով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պետական գույքի կառավարման կոմիտեն վերջերս «ԱՎԱՆՏԳԱՐԴ» ՍՊԸ-ից ձեռք է բերել 780 մլն դրամի կամ 2 մլն 14 հազար ԱՄՆ դոլարի մարդատար մեքենա: Պայմանագրում նշված է՝ 39 հատ Վոլվո...
08:39 12/09/2024«Ժողովուրդ». Հայաստանի խոշոր հարկատու ընկերությունը հայտնվել է ռուս մագնատի ձեռքում և Եվրամիության պատժամիջոցների ցանկում է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը, երբ ասում էր, թե ոչ ոքի ձեռքից բիզնես չի խլվելու, նկատի ուներ՝ ոչ թե չի խլվելու, այլ այնպես է արվելու, որ տնտեսվարողը ստիպված իր բիզնեսի մի մասը նվիրի...
08:37 12/09/2024«Փաստ». Զարմանքի տեղիք է տալիս «այլընտրանքային» գրքեր հրատարակելու որոշումը«Փաստ» թերթը գրում է. «Այս ուսումնական տարին ևս սկսվեց դասագրքերի հետ կապված քաոսով: Բացի որոշ դասագրքերի բացակայության հանգամանքից, մենք ստանում ենք նաև այլ դժգոհություններ: Մասնավորաբար, օրերս...
08:37 12/09/2024«Հրապարակ». Արևմտամետ ուժերի և գործիչների խումբն իրավունք է ստացել ստորագրահավաք սկսել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԿԸՀ-ն սեպտեմբերի 11-ի նիստում բավարարել է 51 քաղաքացիների դիմումը՝ «ԵՄ-ին ՀՀ անդամակցելու գործընթացի մեկնարկի մասին» օրենքի նախագիծն առաջարկելու նպատակով նախաձեռնող խումբ...
08:34 12/09/2024«Ժողովուրդ». «Ուիգմոր» բժշկական կենտրոնի տրված ձևակերպումը՝ «Ի նպաստ երեխաների ապահով և որակյալ բուժօգնության» մի՞ֆ է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ուիգմոր» նորաբաց բժշկական կենտրոնին ՀՀ կառավարությունը 1.5 մլն դոլար է փոխանցել՝ առանց ռիսկերի փաստացի գնահատման: 2022 թվականի դեկտեմբեր ամսին Երևան քաղաքում մեծ շուքով...
08:32 12/09/2024«Փաստ». ՊԵԿ-ի նախկին շենքը պայթեցվե՞լ է, թե՞ ապամոնտաժվել է«Փաստ» թերթը գրում է. «Երեկ օրվա ընթացքում մեծ աղմուկ բարձրացավ այն տեղեկության առումով, թե Պարույր Սևակի փողոցի վրա շենք է քանդվել: Ընդ որում, նշվում էր, որ շենքը պայթեցվել է: Սակայն քաղաքապետարանից...
08:29 12/09/2024«Հրապարակ». ԱՄՆ-ում նախկին տաքսու վարորդ, ՀՀ-ում նախկին թաղապետ և փոխնախարար Ավետ Պողոսյանին դաբրո են տվել ՀՌՀ անդամ դառնալու համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ ՔՊ խմբակցությունը երեկ փակ հանդիպում է ունեցել Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի և Կենտրոնական բանկի անդամների թեկնածուների հետ, որոնց «դաբրո» է տվել, որ ընտրվեն...
09:47 11/09/2024«Ժողովուրդ». ՀՀ-ում քաղաքացու քվեն արհամարհող նման իշխանություն երբեք չի եղելԻշխանությունները պարզապես խլում են համայնքապետի պաշտոնը
09:46 11/09/2024«Հրապարակ». Տպավորություն է, որ երբեմնի դուխով վարչապետն առաջիկայում խնդրագիր-աղերսագիր է հղելու Ալիևին կամ էլ լացելով լայվ է մտնելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը երեկ խոսեց խաղաղության պայմանագրի կիսով չափ համաձայնեցված տեքստն առաջիկայում ստորագրելու իր պատրաստակամության մասին։ Տպավորություն է, որ այսպես...

11:40 30/11/2017«Айкакан жаманак»: Мигран Погосян расширил свой бизнесДепутат парламента Армении от фракции Республиканской партии Армении, бывший начальник Службы принудительного исполнения судебных актов (СПИСА) Мигран Погосян завоевывает новые горизонты, пишет...
11:39 30/11/2017«Паст»: Экс-супруга Джигарханяна опровергла слухи о своей беременностиГазета «Комсомольская правда» писала вчера со ссылкой на источник, что экс-супруга народного артиста СССР Армена Джигаржаняна – Виталина Цымбалюк-Романовская – заявила следователям, что находится в...
11:38 30/11/2017«Грапарак»: Премьер поручил Вардану Арутюняну встретиться с бизнесменамиГазета «Грапарак» пишет, что учитывая, что большинство вопросов на встрече премьер-министра с бизнесменами в Агверане касались налоговых и таможенных проблем, Карен Карапетян поручил председателю...
11:53 29/11/2017«Жоховурд»: Карен Карапетян никогда не обращался к вопросам внешней политикиГазета «Жоховурд» пишет, что в преддверие апреля 2018 года началась PR компания премьер-министра Карена Карапетяна.
11:34 29/11/2017«Грапарак»: Комитет госдоходов проводит проверки на 5 принадлежащих Царукяну объектахКорреспондент газеты «Грапарак» поинтересовался у представителя партии «Процветающая Армения» о том, в скольких предприятиях концерна «Мульти груп» Комитет государственный доходов Армении сейчас...
11:33 29/11/2017«Айкакан жаманак»: Государство просубсидирует повышение тарифа на воду в течение 2018 годаСогласно проекту, который будет представлен правительству Государственным комитетом водного хозяйства Армении, повышение тарифа на воду на 11.4 драма будет субсидироваться для розничных потребителей...
11:38 28/11/2017«Жоховурд»: На рынке замороженного мяса и рыбных продуктов отмечается огромный рост ценОтмечаемая в Армении в последние месяцы инфляция «покоряет новые высоты»: пока в обществе обсуждают рост цен на масло, яйца, бензин, Национальная статистическая служба Армении зафиксировала огромное...
11:37 28/11/2017«Айкакан жаманак»: Андраник Манукян стал настоящей головной болью для МИДГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что над головой Чрезвычайного и Полномочного посла Армении в Украине Андраника Манукяна сгущаются черные тучи.
11:14 28/11/2017«Грапарак»: Вардан Осканян – в Армении, но политикой больше не занимаетсяГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший министр иностранных дел Армении, представитель альянса «Оганян – Раффи – Осканян» Вардан Осканян уже несколько дней как вернулся в...
11:14 28/11/2017«Жаманак»: Гагик Хачатрян хотел занять пост президента ФФАГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои сведения, что список желающих стать президентом Федерации футбола Армении (ФФА) намного больше, чем можно представить.
11:11 28/11/2017«Голос Армении»: Клоуны и канатоходцыГазета «Голос Армении» в номере от 28 ноября пишет: «Соглашение о партнерстве Армении с Евросоюзом подписано.
12:17 25/11/2017«Аравот»: Подписание соглашения показало, что подход современной Армении «и-и» – разумныйПодписание Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и Евросоюзом – историческое событие не только для Армении, но всего континента, такое мнение высказал в беседе с...
11:52 25/11/2017«Айкакан жаманак»: Пограничники Баграташена подвергли гражданина жестокому избиениюНа контрольно-пропускном пункте «Баграташен» служащие погранвойск СНБ Армении 19 ноября подвергли жестокому избиению одного гражданина, пишет газета «Айкакан жаманак».
11:31 25/11/2017«Грапарак»: Царукян сказал членам своей команды: в вопросе создания следственной комиссии мы пойдем до концаГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что Гагик Царукян сказал членам своей команды: не очень давите на правительство, но в вопросе создания комиссии для контроля за...
11:30 25/11/2017«Паст»: На птицефабрике «Аракс» импортированные яйца маркируют и продают как местныеГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что птицефабрика «Аракс» довольно часто импортирует яйца из города Новороссийск Российской Федерации.
10:19 25/11/2017«Голос Армении»: Мост требует усиленияГазета «Голос Армении» в номере от 25 ноября пишет: «Россия и Грузия могут решить вопрос транспортных коридоров через Абхазию и Южную Осетию до конца ноября.
11:29 24/11/2017«Жаманак»: Мгер Седракян уладил отношения с властямиГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший депутат парламента от Республиканской партии Армении (РПА) Мгер Седракян, который из-за противоречий с властями не участвовал в...
11:22 24/11/2017«Жоховурд»: Политехнический университет Армении втянут в судебные тяжбыФонд «Национальный политехнический университет Армении» втянут в судебные тяжбы, пишет газета «Жоховурд».
11:03 24/11/2017«Айкакан жаманак»: В Армении наблюдается рекордный рост цен на маслоГазета «Айкакан жаманак» пишет, что в Армении отмечается рекордный рост цен на масло. В частности, в супермаркетах в малом центре столицы 1 килограмм масла подорожал на почти 550 драмов. «Если по...
11:02 24/11/2017«Жаманак»: Царукян поручил ужесточить критику правительстваПредседатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян решил принять вызов правительства и в ответ на проводимые проверки на его предприятиях поручил депутатам парламентской фракции «Блок Царукян»...