08:54 23/05/2024«Ժողովուրդ». Ինչու է Արփի Դավոյանը ցանկանում ընդլայնել գլխավոր դատախազի լիազորությունները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի դարձավ, որ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արփի Դավոյանը նախագիծ է ներկայացրել ԱԺ, որով ցանկանում են ընդլայնել Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի...
08:53 23/05/2024«Ժողովուրդ». Պետական պարտքը հատեց 12 միլիարդ դոլարի շեմը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարտքը 2023 թվականի հուլիսի վերջի դրությամբ կազմել է մոտ 11 մլրդ 352 մլն դոլար։ Ինչպես ցույց են տալիս Ֆինանսների նախարարության տվյալները,...
08:50 23/05/2024«Հրապարակ». Պարզվել է, որ միայն սրբազանի անձի հետ կապված չկան տարաձայնություններ«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման մեր աղբյուրները վստահեցնում են, որ շարժման առաջնորդ Բագրատ սրբազանը վարչապետական մարմաջով չի տառապում և չի ուզում` թեկուզ ժամանակավոր,...
08:49 23/05/2024«Փաստ». «Բիոլաբորատորիաները նպաստում են վիրուսների տարածմանը». քաղաքագետ«Փաստ» թերթը գրում է. «Դեռևս տարեսկզբին տեղեկացրել էինք, որ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Հայաստանում 13-րդ ամերիկյան բիոլաբորատորիան բացելու վերաբերյալ: Նշել էինք նաև, որ, ըստ տարբեր...
08:45 23/05/2024«Ժողովուրդ». Ընտանիքը հասարակությա՞ն, թե՞ կառավարությա՞ն բջիջն է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Մինչ ՔՊ իշխանության գալը՝ ՀՀ Սահմանադրությունից մեզ հայտնի էր, որ ընտանիքը հասարակության բջիջն է։ Այս նորմը վերջին տարիներին հետ է մղվել` տեղը զիջելով՝ «ընտանիքը...
08:44 23/05/2024«Հրապարակ». Մինչ հունիսի 24-ը Կիրանցի 2 տան բնակիչներ պետք է լքեն տները, որոնք անցնում են Ադրբեջանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երկու օր է՝ Կիրանցում մարզային ուժային կառույցների ղեկավարների և մարզպետարանի աշխատակիցների միջոցով իշխանությունը բացատրական աշխատանքներ է տանում գյուղացիների հետ,...
08:42 23/05/2024«Ժողովուրդ». Ի՞նչպես է Նիկոլ Փաշինյանը խաբում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «19.11.2018թ․, Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպելով Գեղարքունիքի մարզի համայնքապետերի հետ հայտարարել է. «Ինձ համար, օրինակ զարմանալի է, թե ինչու է մարդը 15-20 տարի 80 հազար դրամ...
09:35 22/05/2024«Հրապարակ». Ինչու հանդիպմանը ներկա չի եղել Սամվել Շահրամանյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բագրատ սրբազանի և արցախցիների երեկվա փակ հանդիպումն անցել է ջերմ մթնոլորտում: Արցախցիները շատ զգացված են՝ Հայաստան գաղթելուց հետո առաջին դեպքն է, որ նման վերաբերմունքի են...
09:34 22/05/2024«Ժողովուրդ». Համբարյանին թույլ են տվել հայտարարագրում փոփոխություն կատարել, իսկ կնոջ մասով նախաձեռնել են վարչական վարույթ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Դեռ 2023 թվականի տարեսկզբին մամուլը գրել էր՝ «Ներքին գործերի փոխնախարար Դավիթ Համբարյանը չի հայտարարագրել իր բաժնեմասը»։ Հոդվածում մասնավորապես ասվում էր, որ Դավիթ...
09:32 22/05/2024«Հրապարակ». Կիրանցի վարչական ղեկավար Կամո Շահինյանը արդեն ոչ մի հայտարարության չի հավատում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այլընտրանքային ճանապարհը հարակից Աճարկուտ գյուղով է անցնելու, ապա թեքվելու է դեպի Կիրանց ու հենց նորակառույց դպրոցի հարակից հատվածով միանալու է այժմ գործող հիմնական...
09:31 22/05/2024«Ժողովուրդ». Ո՛չ գումարը կա, ո՛չ՝ ավիաընկերությունը. «Ֆլայ Արնա»-ում գտնվել է «հանճարեղ» միջոց«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը անդրադարձել էր Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) հերթական ձախողված պրոյեկտ «Ֆլայ Արնա»-ին, որի 49 տոկոս բաժնետերը «Էյր Արաբիա»-ն է։...
09:30 22/05/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ ներսում անհանգստություններն անցել են. Ինչո՞վ է պայմանավորված«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխանության ներսում անհանգստություններն այլևս անցել են, ՔՊ-ում վստահ են՝ այս պահին իրենց իշխանությանը վտանգ չի սպառնում: Բանն այն է, որ վերջին օրերին անհնազանդության...
09:27 22/05/2024«Հրապարակ». Եթե Բագրատ սրբազանը դառնա վարչապետ, ապա դա տևելու է ընդամենը մեկ տարի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Շաբաթ օրը «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման առաջնորդ Բագրատ սրբազանի և քաղաքական մի քանի տասնյակ ուժերի ներկայացուցիչների հանդիպման ժամանակ սրբազանն ուշագրավ...
09:24 22/05/2024«Ժողովուրդ». Հայաստանում ոստիկանն իրեն օրենքից վեր է դասում, իրեն իրավունք է տալիս՝ խախտելու երկրի Սահմանադրությունը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ քննչական կոմիտեն հարցաքննության է հրավիրել «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանին, սակայն վերջինս չի...
09:23 22/05/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ականներին վերևից հրահանգել են Դավիթ Խաչատուրյանին ընտրել ՍԴ դատավորի պաշտոնում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պարզվում է` ՔՊ-ական ֆրակցիային վերևից հրահանգել են Դավիթ Խաչատուրյանին ընտրել Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնում, չնայած խմբակցությունում այնքան էլ ոգևորված չեն...
09:26 21/05/2024«Ժողովուրդ». Քաղաքացի Սամվել Վարդանյանի նկատմամբ խոշտանգման ու նվաստացման դեպքը մինչ օրս շարունակում է անպատիժ մնալ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նախորդ ամիս՝ ապրիլի 15-ին, տեղի ունցած սահմռկեցուցիչ խոշտանգման ու նվաստացման դեպքը շարքային քաղաքացի Սամվել Վարդանյանի նկատմամբ մինչ օրս շարունակում է անպատիժ մնալ:...
09:24 21/05/2024«Հրապարակ». «Կուզեմ Նիկոլը հեռանա, իր քթին հարված լինի, որ այս պարտությունները հաղթանակ չներկայացնի». Արամ Մանուկյան«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բագրատ սրբազանը Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ՀԱԿ կուսակցության անդամների հետ հանդիպումից հետո այդպես էլ հստակ պատասխան չտվեց՝ ՀԱԿ-ն աջակցո՞ւմ է այս շարժմանը, թե՞ ոչ: «Իրենք արդեն...
09:22 21/05/2024«Ժողովուրդ». Կին դատավորների զգալի մասը ցանկություն չունի գնալ ԲԴԽ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ կին դատավորների մեծ մասը հրաժարվել է ԲԴԽ դատավոր անդամ դառնալուց, և նրանք դիմել են ԲԴԽ՝ խնդրելով իրենց անունները...
09:21 21/05/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ականների հանրային վայրերում լինելուց խուսափելու պատճառով իրենց սիրելի ռեստորաններն ու փաբերը մեծ վնասներ են կրել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Առաջիկա 2 շաբաթներին ԱԺ-ում բուռն իրադարձություններ են սպասվում, վաղվանից մեկնարկում են հերթական նիստերը, իսկ ԱԺ խորհրդի հաստատած օրակարգը մատնում է ՔՊ-ի վախերը, օրակարգում...
09:17 21/05/2024«Փաստ». Վերջին 15-20 օրվա ընթացքում իշխանությունները «մարտի են նետել» ահռելի քանակությամբ նոր ֆեյքերի«Փաստ» թերթը գրում է. ««Տավուշը՝ հանուն Հայրենիքի» շարժման մեկնարկից սկսյալ, իսկ վերջին մեկ շաբաթում՝ առավել ևս, անզեն աչքով էլ ակնհայտ է, որ հիմնական լրատվամիջոցների սոցցանցերում և հենց կայքերում...

09:57 14/03/2017«Жаманак»: Блок «Оганян-Раффи-Осканян» обещает деньги в обмен на голосаГазета «Жаманак» пишет, что представили блока «Оганян-Раффи-Осканян» стали выступать с предвыборными обещаниями.
09:56 14/03/2017«Жоховурд»: Глава Минобороны Армении посетит Москву в составе официальной делегацииГазета «Жоховурд» считает примечательным тот факт, что в составе возглавляемой президентом Армении Сержем Саргсяном делегации в Москву отбудет также министр обороны республики Виген Саркисян.
09:54 14/03/2017«Голос Армении»: Производители потянулись к солнцуГазета «Голос Армении» в номере от 14 марта пишет: ««Профпанель» обещает стать первым в регионе предприятием по производству солнечных батарей.
12:32 11/03/2017«Жоховурд»: Серж Саргсян заявил, что Карен Карапетян будет работать еще долгое времяВ то время как Республиканская партия Армении (РПА) занята предвыборной кампанией, премьер-министр Карен Карапетян пытается продвинуть вопрос своего пребывания на должности главы правительства после...
12:31 11/03/2017«Жаманак»: Здание академии ОДКБ в неизвестных обстоятельствах оформлено на Артура Багдасаряна и Николая БордюжуНаходящееся в Ереване по адресу ул. Мхитара Гераци 2а здание Академии ОДКБ, строительство которой начал Артур Багдасарян, когда был секретарем Совета национальной безопасности Армении, выясняется...
12:03 11/03/2017«Грапарак»: Изменения в Комитете госдоходов приобретают политический оттенокГазета «Грапарак» пишет, что продолжающиеся в Комитете государственных доходов кадровые изменения начинают приобретать в предвыборном этапе политическую оттенок.
11:53 11/03/2017«Грапарак»: Возглавляемый Оганяном блок за 30 тысяч драмов хочет получить 8-10 голосовАльянс «Оганян – Раффи – Осканян» принимает в областях на работу «активистов» с зарплатой в размере 30 тысяч драмов, которые обязаны привлечь по 8-10 голосов, пишет газета «Грапрак» со ссылкой на...
11:46 11/03/2017«Грапарак»: Армен Ашотян тяжело переживает запрет на участие в предвыборной кампанииГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что в Республиканской партии Армении страшно завидуют Арпине Ованнисян и Вигену Саркисяну, поскольку кому-либо кроме них строго запрещено...
11:11 11/03/2017«Голос Армении»: Утром – деньги, вечером – стульяГазета «Голос Армении» в номере от 11 марта пишет: «Центральная избирательная комиссия Армении заявляет о том, что Гагик Царукян, начавший агиткампанию с денежных и материальных обещаний, нарушил...
11:55 10/03/2017«Айкакан жаманак»: На парламентских выборах власти потратят более 100 млн. долларовВ политических кулуарах муссируются различные мнения, что на этих парламентских выборах власти потратят более 100 млн.
11:52 10/03/2017«Грапарак»: Бывшему мэру Спитака не повезлоГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что баллотирующемуся в Спитаке по рейтинговой системе от партии «Процветающая Армения» бывшему мэру Спитака Ванику Асатряну не повезло.
11:49 10/03/2017«Жаманак»: Самвел Алексанян начал раздавать деньгиБаллотирующийся в административном районе Малатия-Себастия Самвел Алексанян со вчерашнего дня начал интенсивно раздавать суммы «активистам» на своем избирательном участке, которые уже в свою очередь...
11:21 09/03/2017«Жоховурд»: В аптеках Армении время от времени возникает дефицит пользующихся большим спросом лекарствУже длительное время в армянских аптеках нет таблеток «Индометацин». В редакцию издания периодически поступают телефонные звонки от граждан, которые всегда пользуются этим лекарством.
11:03 09/03/2017«Жаманак»: Сыновья главы СК Армении Агвана Овсепяна ищут в Лос-Анджелесе новые площадки для инвестицийПо сведениям издания, у них есть инвестиции в области недвижимости в нескольких городах южной Калифорнии.
10:58 09/03/2017«Грапарак»: По поручению племянника Самвела Алексаняна воспитатели детсадов составляют списки избирателей РПАОдна из заведующих детских садов сообщила сетующим сотрудницам, что поступило строгое указание.
10:45 09/03/2017«Жаманак»: Возможности альянса «Оганян – Раффи – Осканян» пройти в парламент становятся все призрачнееПри обобщении результатов всех проведенных в первые дни социологических опросов, возможности альянса «Оганян – Раффи – Осканян» пройти в парламент становятся с каждым днем все призрачнее.
10:23 09/03/2017«Голос Армении»: почему «Наследие» скатилось до ОРО?Почему за последние пять лет "Наследие" скатилось до блока с Осканяном и Оганяном, свою точку зрения представил "ГА" бывший член "Наследия" Степа Сафарян.
11:34 07/03/2017«Грапарак»: Для многих рейтинговых кандидатов РПА партийная принадлежность стала клеймомНекоторые кандидаты, баллотирующиеся по рейтинговой системе, поручили членам своего штаба при общении с избирателями не упоминать РПА и не злить, пишет газета.
11:28 07/03/2017«Жоховурд»: Следователь и судья по делу Артура Саркисяна должны быть наказаныАрестованный по делу вооруженной группы «Сасна црер» Артур Саркисян, известный как «Доставщик еды», вчера был отпущен из УИУ «Больница для осужденных».
11:25 07/03/2017«Айкакан жаманак»: «Оппозиционный» Артур Багдасарян разъезжает на машине с дипломатическими номерамиПредседатель партии «Армянское возрождение», бывший секретарь Совета национальной безопасности Артур Багдасарян вчера в гостинице «Marriott Armenia» презентовал предвыборную программу.