09:11 21/05/2024«Ժողովուրդ». Աննա Հակոբյանին մուծումներ կատարած 24 նվիրատուներից 7-ը անանուն են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Լավագույն ավանդույթները» շարունակվում են. «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը միլիոնավոր դրամներ փոխանցած տասնյակ անանուն նվիրատուների հարցը տակավին քրեաիրավական...
09:10 21/05/2024«Հրապարակ». Փոխանակ մոդուլային կացարաններ ձեռք բերեն ՊՆ-ի համար, ձեռք են բերում ՆԳՆ-ի համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ներքին գործերի նախարարությունը 30 մլն դրամ է տրամադրել մոդուլային-շարժական շենքեր ձեռք բերելու համար: Թե քանի հատ նման շենք է ձեռք բերվել ու ինչի համար, պայմանագրում չի...
09:09 21/05/2024«Փաստ». Փաշինյանի ոստիկանները «հերոսաբար» շարունակում են «Կոլցո» գործողությունը Կիրանցի ու հայ ժողովրդի դեմ«Փաստ» թերթը գրում է. «Երեկ Փաշինյանի ոստիկանները «հերոսաբար» շարունակեցին «Կոլցո» գործողությունը Կիրանցի ու, ընդհանրապես, հայ ժողովրդի դեմ: Հարյուրավոր, եթե ոչ՝ հազարավոր ոստիկաններ հաստաբեստ...
09:03 21/05/2024«Հրապարակ». Ամփոփիչ հանրահավաքի ընթացքում սրբազանը կներկայացնի իշխանափոխության ճանապարհային քարտեզը«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման առաջնորդ Բագրատ սրբազանն այս շաբաթվա ընթացքում կշարունակի հանդիպումները տարբեր հասարակական խմբերի ներկայացուցիչների հետ, իսկ շաբաթվա...
09:00 21/05/2024«Ժողովուրդ». Հայաստանի ողջ տարածքում թափառող կենդանիների խնդիրն այժմ շատ ավելի սրված է, քան նախկինում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «16․09․2019թ․ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր. «Երևանում ստեղծվել է թափառող կենդանիների վնասազերծման ՀՈԱԿ-ը. սրանով դադարեցվել է շների...
09:18 18/05/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ն գնում է ԵՄ՝ ռուսական զորքերո՞վ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ռուս սահմանապահներն ամբողջությամբ դուրս չեն բերվի ՀՀ տարածքից. նրանք կշարունակեն իրենց գործառույթներն իրականացնել հայ-թուրքական և հայ-իրանական սահմանին: Այսպիսով՝ մայիսի...
09:17 18/05/2024«Հրապարակ». Տավուշի մարզպետը կիրանցեցիներին ասել է, որ ամեն ինչ ավարտված է, իրենք չեն կարող ոչինչ փոխել՝ սահմանը գծված է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Տավուշի մարզպետ Հայկ Ղալումյանը երեկ առավոտյան հանդիպել է Կիրանցի մոտ 2 տասնյակ բնակիչների հետ, որոնք նախորդ օրը փակել էին Վրաստան-Հայաստան ճանապարհի Կիրանցի հատվածը, իսկ...
09:15 18/05/2024«Փաստ». Փաշինյանին պետք է մոբիլիզացնել այլ սատելիտների«Փաստ» թերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, այս օրերին իշխանությունները փորձում են ի մի բերել իրենց բոլոր ռեսուրսները, որպեսզի կարողանան հակակշռել «Տավուշը՝ հանուն Հայրենիքի» շարժմանը: Բանն...
09:14 18/05/2024«Ժողովուրդ». Ով է կասկածվում Հայկ Սարգսյանի ընտանիքին պատկանող խանութի պայթյունի մեջ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ԱԺ պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի մտերիմները իրավապահներին բանավոր կերպով դիմել են՝ հորդորելով ցույց տալ իրենց տարածքի պայթյունի...
09:10 18/05/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը անտրամադիր ու հյուծված տեսք է ունեցել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հինգշաբթի ՔՊ-ի նախաձեռնող նիստին Նիկոլ Փաշինյանը բավականին անտրամադիր ու հյուծված տեսք է ունեցել, նաև՝ մտահոգ։ Նա ոչ մի բառ չի ասել Բագրատ սրբազանի առաջնորդած շարժման...
09:04 18/05/2024«Հրապարակ». Ինչ է խոստացել Փաշինյանը Արփինե Սարգսյանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ոստիկանական աղբյուրների տեղեկացմամբ, մեկ շաբաթից ավելի Երևանում ընթացող հակաիշխանական ցույցերը ցրելու ոստիկանական գործողությունները համակարգում և ղեկավարում է ոչ թե ՆԳ...
08:53 18/05/2024«Փաստ». Սրբազանը չի հանձնվի ու գործը կհասցնի մինչև վերջ«Փաստ» թերթը գրում է. «Այս օրերին երբեմն կարելի է հանդիպել կարծիքների, թե ինչպես կարող է հոգևորականը գլխավորել քաղաքական շարժում, ինչպես կարող է լինել վարչապետ (թեպետ այդ մասին ներկայում դեռևս խոսք...
08:50 18/05/2024«Ժողովուրդ». ՊՆ-ն հնարավոր ընդվզումները կանխելու համար նոր պաշտոններո՞վ է «կաշառու» գնդապետներին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը շարունակում է իր հետաքննությունը, թե ինչպես են երեք տարի առաջ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջած ԶՈՒ պաշտոնյաները, նոր ընդդիմադիր բողոքի...
08:47 18/05/2024«Հրապարակ». Ինչ պահանջներ են ներկայացրել քաղաքական որոշ ուժեր Բագրատ Սրբազանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Քաղաքական որոշ ուժեր հանդիպումների արդյունքում որոշ պահանջներ են ներկայացրել Բագրատ սրբազանին` խոստանալով դրանք ընդունելու դեպքում քաղաքական պատասխանատվություն ստանձնել՝...
08:59 17/05/2024«Ժողովուրդ». Դատավոր Նաիրա Հովսեփյանի դեմ կարգապահական վարույթ է հարուցվել, ու գործն արդեն ԲԴԽ-ում է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԲԴԽ նախկին անդամ, ՀՀ Վճռաբեկ դատարանի դատավոր Նաիրա Հովսեփյանի շուրջ կրքերը չեն հանդարտվում։ Դատելով իրավիճակից՝ ԲԴԽ նախագահ Կարեն Անդրեասյանը նրանից ազատվելու հարցում...
08:58 17/05/2024«Հրապարակ». Սրբազանը գերադասում է լռել իշխանականների հետ հնարավոր շփումների մասին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պատմում են, որ Բագրատ սրբազանը վերջին օրերին ակտիվ քաղաքական հանդիպումների ժամանակ հիմնականում լսողի դերում է լինում` համակ ուշադրությամբ լսում է քաղաքական ուժերի...
08:57 17/05/2024«Ժողովուրդ». Ինչո՞ւ չեն շտապում ընդդիմադիրները, այլ ուզում են լավ պատրաստվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Խորհրդարանական ընդդիմությունը չի շտապի Նիկոլ Փաշինյանին իմպիչմենտ հայտարարելու հարցում, քանի դեռ բոլոր ռիսկերը ապահովագրված չեն: Դեռ մայիսի 9-ին, երբ Բագրատ Սրբազանի...
08:56 17/05/2024«Հրապարակ». Փաշինյանի հայտարարությունը կառավարության նիստում նշանակում էր՝ «պատրաստվեք, որ թշնամու բոլոր պահանջները կատարելու եմ»«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը երեկ կառավարության նիստում փորձեց կրկին ասել, որ մածունը սև է, և համոզել, որ մենք դա չենք տեսնում: Նա դելիմիտացիայի գործընթացը և նախօրեին ստորագրված...
08:53 17/05/2024«Ժողովուրդ». Երթուղայինում վիճաբանած Սամվել Վարդանյանին մեղադրանք է առաջադրվել երկու իրար հակասող հատկանիշներով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանի հետ երթուղային ավտոմեքենայում...
08:52 17/05/2024«Հրապարակ». Ոչ բոլոր ՔՊ-ականների ցինիզմն է նվազել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Որքան էլ իշխանությունը թվացյալ հանգստությամբ հայտարարի, թե «սրբազան պայքարն» ավարտվել է, շարժումը մարել է, մեկ շաբաթ է՝ ներքաղաքական օրակարգը թելադրում են Բագրատ սրբազանն...

09:53 07/03/2017«Голос Армении»: Девизы без заморочекГазета «Голос Армении» в номере от 7 марта пишет: «Участники выборов включились в стартовавшую с 5 марта предвыборную кампанию».
12:03 04/03/2017«Жоховурд»: Рейтинговая система стала настоящей головной болью для РПАРейтинговая избирательная система стала настоящей головной болью в первую очередь для представителей Республиканской партии Армении (РПА), пишет газета «Жоховурд».
12:00 04/03/2017«Жаманак»: Премьер хочет, чтобы Арпине Ованнисян осталась рядом с ним в правительствеСимпатии премьер-министра Армении Карена Карапетяна к министру юстиции Арпине Ованнисян увеличиваются с каждым днем.
11:58 04/03/2017«Паст»: Губернатор Гегаркуника обещал руководителям сельских общин по 5 тысяч долларовГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что губернатор Гегаркуникской области Рафик Григорян вызвал к себе по группам всех глав сельских общин и поручил работать только для «его голосов».
11:05 04/03/2017«Грапарак»: Штабом альянса «Оганян – Раффи – Осканян» в действительности руководит Самвел БабаянГазета «Грапарак» пишет, что хотя и официально начальником предвыборного штаба альянса «Оганян – Раффи – Осканян» является Армен Мартиросян, однако в действительности функции руководителя выполняет...
11:04 04/03/2017«Голос Армении»: Опасное увлечение ролевыми играмиГазета «Голос Армении» в номере от 4 марта пишет: «Похоже, в апартаментах, где сообща проживают президент Азербайджана и его первый вице, царит довольно тяжелая атмосфера.
10:22 04/03/2017«Голос Армении»: Курительные системы IQOS компании Philip Morris-маркетинговый шаг по расширению рынка посредством введения в заблуждение потребителяГазета «Голос Армении» в номере от 4 марта пишет, что пока другие страны всячески торпедируют выход на их рынки новых технологий курения, президент компании «Филип Морис интернэйшнл менеджмент эс-эй»...
12:01 03/03/2017«Иратес»: Мартин Саркисян может быть назначен главой налоговой инспекцииГазета «Иратес пишет, что хотя парламентские выборы еще не начались, однако уже активно обсуждаются новые назначения в правительстве и ведомствах.
11:59 03/03/2017«Жаманак»: Бывшему главе МИД Армении обещана высокая должностьГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что президент Серж Саргсян обещал высокий пост бывшему главе МИД Армении, первому представителю Армении в ООН, депутату парламента Александру...
11:57 03/03/2017«Грапарак»: Самвел Алексанян объявил денежные призы на сбор голосовГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что баллотирующийся в избирательном округе №3 депутат парламента Армении Самвел Алексанян объявил между своими штабами конкурс по сбору голосов...
11:08 02/03/2017«Жаманак»: «Дашнакцутюн» решил ни в чем не отставать от РПАКоалиционный партнер правящей Республиканской партии Армении (РПА) – АРФ «Дашнакцутюн» решила на предстоящих выборах ни в чем не отставать от РПА.
10:55 02/03/2017«Жоховурд»: Премьер Армении выступил в парламенте со скандальным заявлениемГазета «Жоховурд» пишет, что премьер-министр Армении Карен Карапетян накануне в парламенте Армении выступил со скандальным заявлением.
10:54 02/03/2017«Аравот»: Импорт компанией «Philip Morris» в Армению электронных сигарет – повод для серьезных беспокойствВ странах, где ведется борьба с традиционными сигаретами, в последние годы широкое распространение получили электронные сигареты, о вреде которых специалисты не перестают предупреждать.
10:53 02/03/2017«Голос Армении»: Охота за голосами началасьГазета «Голос Армении» в номере от 2 марта пишет: «Нынешняя зима убедительно доказала ереванцам, что у природы все-таки бывает плохая погода.
10:40 01/03/2017«Айкакан жаманак»: Государственный долг Армении приближается быстрыми темпами к «финишу»По состоянию на 31 января 2017 года государственный долг Армении составил 5 миллиардов 969 миллионов 346 тысяч долларов.
09:54 01/03/2017«Жаманак»: Армен Мартиросян станет главой партии «Наследие», а Раффи Ованнисян вновь уедет из страныПартия «Наследие» планирует созвать съезд после парламентских выборов. Ожидается, что главой партии будет избран действующий вице-председатель Армен Мартиросян, а ныне председатель Раффи Ованнисян...
09:50 01/03/2017«Жаманак»: Если б Оганян знал, что не присоединится к Царукяну, то отказался бы от политической деятельностиВ предвыборном блоке «Оганян-Раффи-Осканян» уже поняли, что не смогут преодолеть семипроцентный барьер на парламентских выборах и не войдут в состав нового Национального Собрания республики.
09:40 01/03/2017«Жаманак»: Том де Ваал предвещает широкомасштабные боевые действия в КарабахеГлавный эксперт фонда Карнеги, эксперт по вопросам Южного Кавказа Томас де Ваал считает, что весной в зоне карабахского конфликта могут начаться широкомасштабные боевые действия, к чему может...
11:11 28/02/2017«Жаманак»: На заводе «Артфуд» возникли финансовые проблемыПосле выхода Овика Абраамяна из Республиканской партии Армении, налоговые органы начали проводить проверки в принадлежащих экс-премьеру Армении компаниях, пишет газета «Жаманак».