09:21 07/03/2024«Հրապարակ». «Հայաստան» հիմնադրամի անունով ներմուծված 22 տրանսպորտային միջոց կամրացվի ուժային կառույցներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի անունով ներմուծված 22 տրանսպորտային միջոց՝ «Հրաժարում` հօգուտ պետության» մաքսային ընթացակարգով կամրացվի ուժային կառույցներին։ Խոսքը...
09:17 07/03/2024«Փաստ». Ծառերի վնասման պատճառը միայն քամին չէ«Փաստ» թերթը գրում է. «Գաղտնիք չէ, որ ժամանակ առ ժամանակ քամու նույնիսկ մի փոքր ուժգնացման ժամանակ Երևանում կոտրվում են ծառեր կամ ծառերի մեծ ճյուղեր՝ երբեմն նաև վնասներ պատճառելով մեքենաներին: «Փաստ»...
09:14 07/03/2024«Ժողովուրդ». Հայաստանի գլխին կախված է պատերազմի վտանգը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Բոլոր փորձագետների կանխատեսմամբ՝ Հայաստանի գլխին կախված է պատերազմի վտանգը, և իշխանությունները, պատերազմին պատրաստվելու փոխարեն, առավել լուրջ գործով են զբաղված....
09:12 07/03/2024«Հրապարակ». Ուզում են բռնագանձել «Գնթունիք» 100 տոկոս բաժնեմասը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած Ապարան խոշորացված համայնքի ղեկավար Կարեն Եղիազարյանը՝ «Գնթունիքի» սեփականատերը, ըստ լուրերի, ջերմ հարաբերություններ է հաստատել իշխանության, մասնավորապես մարզի...
09:08 07/03/2024«Ժողովուրդ». Նիկոլ Փաշինյանի և ՔՊ-ականների փակ հանդիպումները սերիաներով են տեղի ունենում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի և ՔՊ-ականների փակ հանդիպումները սերիաներով են տեղի ունենում: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ այսօր կրկին վարչապետն ու նախարարները գնալու են խորհրդարան՝...
09:04 07/03/2024«Հրապարակ». Հայկ Սարգսյանի նախաձեռնած փոփոխության կիրառումը այնքան էլ հարթ չի ընթանում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի նախաձեռնած փոփոխության կիրառումը, որով 27 տարին լրացած, սակայն պարտադիր զինծառայություն չանցած քաղաքացիները կարող են գումար վճարել եւ...
09:09 06/03/2024«Ժողովուրդ». Էդմոն Մարուքյանին հրաժարականի ակնարկն արվել է ոչ թե Փաշինյանի, այլ ԱԳՆ-ի «շուրթերով»«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի շուրջ տեղի ունեցող աշխարհաքաղաքական լուրջ զարգացումների ֆոնին Հայաստանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը օրերս հայտարարեց, որ ազատման դիմում...
09:08 06/03/2024«Հրապարակ». Հաջորդ հանրահավաքը կանցկացվի մարտի 13-ին«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Միասին» հասարակական-քաղաքական շարժումը հաջորդ հանրահավաքին է պատրաստվում, որը կանցկացվի մարտի 13-ին։ Շարժման համակարգող Դեմոկրատական կուսակցության ղեկավար Արամ Սարգսյանը...
09:06 06/03/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ական պատգամավորները Արմեն Գրիգորյանի հետ Հայաստանի Եվրամիության անդամության թեկնածու դառնալու հարցեր են քննարկելու«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներն այսօր Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին կանչել են ԱԺ՝ փակ հանդիպման: Նկատենք, որ իշխանական թևն...
09:05 06/03/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ական պատգամավորների շրջագայությունների թեժ սեզոնը մեկնարկել է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Օրենսդիրների շրջագայությունների թեժ սեզոնը մեկնարկել է. գործուղումների անվան տակ ազգընտիրները՝ հիմնականում ՔՊ-ականները, հարկատուներիս հաշվին զուտ ճանաչողական այցեր են...
09:04 06/03/2024«Ժողովուրդ». ՊՊԾ-ն ձեռք է բերել 1 մլն 568 հազար դրամի գրասենյակային աթոռ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի Հանրապետության պետական պահպանության ծառայությունը (ՊՊԾ) 2024 թվականի հունվար ամսին ձեռք է բերել 1 մլն 568 հազար դրամ արժողությամբ գրասենյակային աթոռ, փոքր...
09:02 06/03/2024«Հրապարակ». Շուտով ևս մեկ կուսակցություն կծնվի՝ ՀԺՊԿ անունով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանում շուտով ևս մեկ կուսակցություն կծնվի՝ ՀԺՊԿ անունով՝ Հանուն ժողովրդավարական պետականության կուսակցություն։ Փետրվարի 11-ին տեղի է ունեցել կուսակցության հիմնադիր...
09:01 06/03/2024«Ժողովուրդ». ՍԴ դատավորի թափուր տեղի համար Բալայանը կրկի՞ն կառաջադրվի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Դատական համակարգում բուռն քննարկումներ են. մասնավորապես, «Ժողովուրդ» օրաթերթին լուրեր հասան, որ չի բացառվում ՍԴ դատավորի թափուր տեղի համար Բալայանը կրկին առաջադրվի, սակայն...
08:59 06/03/2024«Հրապարակ». Գրիգոր Մինասյանը փորձում է դեմ գնալ Նիկոլ Փաշինյանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը կարծես փորձում է դեմ գնալ Նիկոլ Փաշինյանին՝ չի ուզում հրաժարվել Արցախից։ Այդ մասին վկայում են Մինասյանի կատարած գնումները։...
09:16 05/03/2024«Հրապարակ». ՀՀ-ն արցախցիներին արտագաղթի ճանապարհն է ցույց տալի՞ս«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախից բռնի տեղահանվածներին ֆինանսական աջակցության վեցամսյա ծրագրի ժամկետը շուտով կլրանա։ Կառավարությունը, հիշեցնենք, 2023թ․ հոկտեմբերի սկզբին կայացրեց այդ որոշումը` խոսքը...
09:14 05/03/2024«Ժողովուրդ». Հայաստանում անհայտ ծագման ծխախոտի անօրինական վաճառքը նոր թափ է ստանում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանում անհայտ ծագման ծխախոտի անօրինական վաճառքը նոր թափ է ստանում: Դարձյալ անանուն, առանց ակցիզի ծխախոտներ են վաճառվում արդեն օնլայն տիրույթում: «Ժողովուրդ» օրաթերթը...
09:12 05/03/2024«Հրապարակ». Իրավաբանի մասնագիտությամբ նախարարը պնդել է. «Ասել եմ՝ մարտի 1-ից, ուրեմն մարտի 1-ից»«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մարտի 1-ից գործող էլեկտրոնային դեղատոմսերի պահանջն իսկական պատուհաս է դարձել առողջապահության ոլորտի համար և մեծ բողոքներ առաջացրել։ «Արմեդ» համակարգն աշխատում է...
09:09 05/03/2024«Ժողովուրդ». Նոր իշխանությունները շինարարական ոլորտում գրեթե ոչ մի գործարք չեն հաջողել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխող կառավարությունը ևս մեկ շինարարական նախագիծ է ձախողել։ Սպիտակ քաղաքում նոր բնակելի շենքի կառուցումը, որը մեկնարկել էր 2021 թվականին և նախատեսվում էր ավարտին հասցնել...
09:08 05/03/2024«Փաստ». Հանրային հեռուստատեսությունը «դեսանտ» է իջեցրել Լոս Անջելեսում«Փաստ» թերթը գրում է. «Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներից «Փաստ» թերթին տեղեկացնում են, որ Հանրային հեռուստատեսությունը «դեսանտ» է իջեցրել Լոս Անջելեսում, ընդ որում՝ բավական «բարձրաստիճան»...
09:05 05/03/2024«Ժողովուրդ». «Քիմիկների» զորամասի անհետ կորած զինծառայողների գործով դատարան կհրավիրվի ԳՇ նախկին պետ Օնիկ Գասպարյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Էջմիածնի «Քիմիկների» զորամասի անհետ կորած զինծառայողների գործով հակակոռուպցիոն դատարան հարցաքննության է հրավիրվելու նաև ՀՀ...

12:13 17/09/2016"Голос Армении": Известный секретГазета "Голос Армении" в номере от 17 сентября пишет: "Какие факторы могут способствовать успеху будущего правительства Карена Карапетяна?
12:10 17/09/2016«Айкакан жаманак»: Новый премьер начнет формировать правительство со следующей неделиГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что премьер-министр Армении Карен Карапетян начнет формирование своего правительства со следующей недели.
12:07 17/09/2016«Жаманак»: КРОУ изучает возможность снижения тарифов на газ и электроэнергиюКомиссия по регулированию общественных услуг Армении уже начала изучать возможность пересмотра тарифов на электроэнергию и газ, пишет газета «Жаманак».
12:06 17/09/2016«Грапарак»: Назначение Карена Карапетяна пробудило надежду у уехавших из Армении бизнесменовГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что назначение Карена Карапетяна премьер-министром пробудило надежду у многих уехавших из Армении бывших высокопоставленных чиновников и...
12:04 17/09/2016«Жоховурд»: Раффи Ованнисян находится в СШАЛидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян, который в последнее время чаще путешествует, чем бывает в Армении, так и не стал участником происходящих в последнее время на политической арене поворотных...
12:03 17/09/2016«Грапарак»: На площади Республики будет построена новая гостиницаГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что советник премьера, бывший губернатор Вайоц Дзора Самвел Саркисян продает здание Совет профсоюзов Армении на площади Республики, в угловой...
11:27 16/09/2016«Айкакан жаманак»: На должность председателя ЦИК выдвинута кандидатура Тиграна МукучянаНакануне завершился срок выдвижения председателя и членов Центральной избирательной комиссии Армении.
11:26 16/09/2016«Чоррорд ишханутюн»: Вице-губернатор от АРФД и глава сельской общины от РПА сотрудничаютГазета «Чоррорд ишханутюн» пишет со ссылкой на свои источники, что вице-губернатор Араратской области, член АРФ «Дашнакцутюн» Айрапет Бабаян серьезно занят выборами.
11:25 16/09/2016«Жоховурд»: Вазген Хачикян попросил президента Армении о помилованииГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что по случаю 25-летия независимости Армении Серж Саргсян подпишет указ о помиловании ряда осужденных.
11:23 16/09/2016«Иратес»: Министру здравоохранения не дали даже право на приветственное словоГазета «Иратес» пишет, что министр здравоохранения Армен Мурадян продолжает получать удары от своей системы.
11:50 15/09/2016«Грапарак»: Советник президента прокомментировал назначение Левона Мнацаканяна министром обороны АрменииКорреспондент газета «Грапарак» попытался уточнить у советника президента Армении, главного военного инспектора Армении Микаела Арутюняна его отношение к назначению министра обороны...
11:48 15/09/2016«Жоховурд»: Для обсуждения проекта об амнистии будет созвано внеочередное заседание парламентаГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что проект амнистии по случаю 25-летия независимости Армении уже готов.
11:45 15/09/2016«Грапарак»: После отставки Абраамяна Армен Мурадян пытается восстановить прежние связиГазета «Грапарак» пишет, что министр образования Армении Армен Мурадян был назначен на должность благодаря Армену Геворкяну, однако когда Геворкян ушел из государственного аппарата, Мурадян уже успел...
11:13 15/09/2016«Айкакан жаманак»: Овик Абраамян уехал в ДубайГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что экс-премьер Армении Овик Абраамян накануне уехал из Армении в Дубай.
11:11 15/09/2016«Жаманак»: Чиновники дают друг другу «подножку», чтобы подшестерить – ЗограбянПредседатель партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян заявила в беседе с корреспондентом газеты «Жаманак», что отношение партии к Карену Карапетяну и правительству будет зависеть от выполненной...
11:17 14/09/2016«Айкакан жаманак»: Три президента могут вместе участвовать в мероприятии по случаю независимости АрменииГазета «Айкакан жаманак» пишет, что в праздничном мероприятии по случаю Дня независимости Армении три президента будут участвовать вместе.
11:01 14/09/2016«Жаманак»: Амнистии не будетГазета «Жаманак» со ссылкой на осведомленные источники пишет, что амнистия в связи с 25-летием Независимости Армении не будет объявлена.
10:59 14/09/2016«Айкакан жаманак»: Карен Карапетян не желает видеть Давида Локяна в составе нового правительстваГазета «Айкакан жаманак» пишет, что премьер-министр Армении Карен Карапетян не желает видеть в составе нового правительства министра территориального управления и развития, представителя АРФД Давида...
10:57 14/09/2016«Жаманак»: Компания «Ташир» ведет переговоры по приобретению Электрических сетей КарабахаПо сведениям газеты «Жаманак», компания «Ташир» ведет переговоры по приобретению Электрических сетей Карабаха.
10:56 14/09/2016«Жоховурд»: Владимир Бадалян о возвращении Кочаряна в активную политикуКорреспондент газеты «Жоховурд» попытался уточнить у депутата парламента Армении от фракции Республиканской партии Армении Владимира Бадаляна, насколько соответствуют действительности слухи о...