09:41 09/12/2023«Հրապարակ». 70 հազար դոլար արժողությամբ համակարգչային ծրագիր են գնել սոցցանցերն ավելի լավ մոնիթորինգի ենթարկելու համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Քննչական կոմիտեն մոտ 70 հազար դոլար արժողությամբ համակարգչային ծրագիր է գնել, որը թույլ կտա այսուհետ սոցցանցերն ավելի արագ մոնիթորինգի ենթարկել։ Ծրագրի գնման համար պետական...
09:35 09/12/2023«Փաստ». Աշխատանքից կազատվի ոչ միայն դաստիարակը, այլ նաև մանկապարտեզի տնօրենը«Փաստ» թերթը գրում է. «Այս օրերին ակտիվորեն տարածվեց ու քննարկվեց մայրաքաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում գործող թիվ 94 մանկապարտեզի խմբերից մեկում դաստիարակի հետ կապված, մեղմ ասած, տհաճ...
09:33 09/12/2023«Ժողովուրդ». Պատգամավորների մոտ մինչև Ամանոր դեռ թեժ աշխատանքային են լինելու«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Խորհրդարանը երեկ ավարտեց իր աշխատանքները, սակայն ԱԺ պատգամավորները դեռ արձակուրդի չեն մեկնի: Նրանց համար մինչև տարեվերջ աշխատանքային կլինի: «Ժողովուրդ» օրաթերթի...
09:30 09/12/2023«Հրապարակ». Ալավերդիում կարմիր բերետավորների պաշտպանության ներքո են իրականացրել Ղումաշյանի երդման արարողությունը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ականները երեկ Ալավերդու համայնքապետարանում տասնյակ կարմիր բերետավորների պաշտպանության ներքո իրականացրել են իրենց քաղաքապետացու Դավիթ Ղումաշյանի երդման արարողությունը։...
09:27 09/12/2023«Փաստ». Ինչո՞ւ է արտերկրյա ՀԿ-ն ուսումնասիրություններ անում Հայաստանում, ո՞վ է թույլ տվել«Փաստ» թերթը գրում է. «Մինչ Ադրբեջանը առիթներ է փնտրում տարբեր հարթակներում հարձակումներ գործելու Հայաստանի հանքարդյունաբերության դեմ՝ պատճառ բռնելով դրանց՝ իբր բացասական ազդեցությունը տարածաշրջանի...
09:25 09/12/2023«Ժողովուրդ». «Հաղթանակ» զբոսայգու սեփականատիրոջ որդին քրոջն ու եղբորը զրկում է ժառանգությունից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Վերջերս «Դատալեքս» դատական տեղեկատվական կայքից տեղեկացանք, որ Երևանի «Հաղթանակ» զբոսայգին շահագործող «Ուրախ ժամանց» ՍՊ ընկերության հիմնադիր և միակ սեփականատեր Թորոս...
09:23 09/12/2023«Հրապարակ». Ինչու ընդդիմությունը չընտրեց իր կողմից առաջադրված թեկնածուին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Քաղծառայության խորհրդի նախկին նախագահ, ընդդիմության կողմից Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի անդամի թեկնածու առաջադրված Մանվել Բադալյանը երեկ 84 ձայնով ընտրվեց:...
08:59 08/12/2023«Ժողովուրդ». Առաջարկվում է ներդնել էլեկտրոնային դատավարության համակարգ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ արդարադատության նախարարությունն առաջարկում է ներդնել էլեկտրոնային դատավարության համակարգ։ Այդ փոփոխությունների նախագիծը ներկայացված է Ազգային ժողով, և առաջարկվում է...
08:57 08/12/2023«Հրապարակ». Ինչպիսի պայքար է մղում ՔՊ-ն կոռուպցիայի դեմ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ինչպեսև գրել էինք՝ Հայկուհի Հարությունյանը երեկ չընտրվեց Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամ։ ՔՊ-ականները տապալեցին նաև հանձնաժողովի անդամի երկրորդ թեկնածու,...
08:55 08/12/2023«Ժողովուրդ». Իրականում կանանց թիրախավորում են հենց ՔՊ-ականները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Նոր Հայաստանում կանանց դերը շատ մեծ է և կարևոր: Դրա վկայությունն է այն, որ երկու տարի առաջ հենց կանանց աննախադեպ քաղաքական ակտիվությունը դարձավ այն շրջադարձային կետը, որը...
08:52 08/12/2023«Հրապարակ». Ուսապարկերը դուրս են գալիս կոնտրոլից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վերջին իրադարձությունները բացահայտեցին, որ Նիկոլ Փաշինյանը ՔՊ-ում այլևս միահեծան իշխանություն չունի, ուսապարկերը սկսել են ընդվզել առաջնորդի դեմ ու չենթարկվել: Սա ակնհայտ...
08:51 08/12/2023«Ժողովուրդ». Ովքեր են մասնակցելու ՔՊ կուսակցության ամփոփիչ քաղաքական ժողովին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ հաջորդ շաբաթ՝ դեկտեմբերի 15-ին և 16-ին, Գյումրիում տեղի է ունենալու ՔՊ կուսակցության ամփոփիչ քաղաքական ժողովը՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի...
08:49 08/12/2023«Հրապարակ». Ոստիկանական զորքեր են տեղակայել Ալավերդու մատույցներում, որ ապօրինաբար ընտրվածին պաշտպանեն իր ընտրողներից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ալավերդի համայնքի ղեկավար Արկադի Թամազյանը նախօրեին դիմել է Վարչական դատարան՝ վիճարկելով օրերս տեղի ունեցած իմպիչմենթի գործընթացը։ Հայցում հիմնավորել են, որ գործընթացն...
08:47 08/12/2023«Ժողովուրդ». Ազգային հավաքականի նախկին ու ներկա խաղացողները կարող են աջակցել Արազին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Դեկտեմբերի 23-ին նախատեսված՝ ՀՖՖ նախագահի ընտրություններին առաջադրված են երկու թեկնածուներ՝ գործող նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը և հայտնի ֆուտբոլիստ, հոլանդական «Այաքս»-ի,...
08:45 08/12/2023«Հրապարակ». Շուտով ստիպված կլինի դատարանում բացատրություններ տալ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Դեկտեմբերի 6-ին տեղի է ունեցել Էդգար Ղազարյանն ընդդեմ ՔՊ-ական պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանի դատական նիստը։ Հիշեցնենք, որ ՔՊ-ականը ՄԻՊ-ի ընտրության ժամանակ Էդգար...
09:37 07/12/2023«Ժողովուրդ». Իրավապահ մարմինները գործընթաց են սկսել հանքարդյունահանմամբ զբաղվող ընկերությունների գործունեության մասով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իրավապահ մարմինները գործընթաց են սկսել ՀՀ-ում հանքարդյունահանմամբ զբաղվող ընկերությունների գործունեության մասով: Մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն՝ այս գործընթացը սկսվել...
09:36 07/12/2023«Ժողովուրդ». Նիկոլ Փաշինյանի ՔՊ-ն խաբել է ժողովրդին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Իմ խնդիրը ՀՀ ապագան է, և իմ լիազորություննների շրջանակը ՀՀ Սահմանադրությունը տալիս է ՀՀ ապագայի վերաբերյալ. կենտրոնացված եմ այդ խնդրի վրա». երեկ խորհրդարանում հայտարարել...
09:33 07/12/2023«Հրապարակ». Խուլիգանական, ապօրինի սցենարով վերցրին Ալավերդին, հաջորդը՝ Գյումրին է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Անցած շաբաթ գրել էինք, որ Նիկոլ Փաշինյանը ՔՊ ակտիվի հետ քննարկել է համայնքներում իշխանությունը զավթելու օպերացիաները։ Մոտ 2 տասնյակ համայնքներում ՔՊ-ն ՏԻՄ ընտրություններում...
09:31 07/12/2023«Ժողովուրդ». Ի՞նչ է ընկած ՔՊ-ականների անբարեհաճ վերաբերմունքի հիմքում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Այսօր ԱԺ-ն վերջապես Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամ կընտրի կամ կտապալի ընտրությունը: Թեկնածուները երկուսն են՝ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախկին...
09:29 07/12/2023«Հրապարակ». Դեկտեմբերի վերջերին պարզ կդառնա Գուրգեն Արսենյանի ճակատագիրը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած բազում հրապարակումներին, որ պաշտոնական Մոսկվան մերժել է ՔՊ-ական պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանի՝ ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան նշանակվելու ագրեմանը, ՔՊ-ից վստահեցնում են, որ մերժում...

09:29 01/03/2016«Жоховурд»: Проект нового Избирательного кодекса будет вынесен на обсуждениеПо сведениям газеты «Жоховурд», власти Армении на этой неделе вынесут на обсуждение проект нового Избирательного кодекса.
09:25 01/03/2016«Иратес»: Чшмаритян может быть назначен заместителем главы МИДПо сведениям газеты «Иратес», бывший министр экономики Армении Карен Чшмаритян может быть назначен заместителем главы МИД, который будет курировать экономическими вопросами.
09:21 01/03/2016«Жоховурд»: Комитет госдоходов будет выведен из состава минфинаГазета «Жоховурд» пишет, что в скором времени комитет государственных доходов будет выведен из состава министерства финансов.
09:15 01/03/2016«Голос Армении»: Азербайджанские диверсанты довольны условиями своего содержания и отношением администрации тюрьмыГазета «Голос Армении» в номере от 1 марта пишет: «Тюремный коридор мало напоминал мрачные казематы, которые обычно показывают в фильмах.
11:55 27/02/2016«Айкакан жаманак»: Объем налоговых сборов в январе сократился на 2,7%Министерство финансов Армении вчера обнародовало справку о собранных в январе налогов и сборах, согласно которой объем сборов сократился на 2,7% по сравнению с январем прошлого года.
11:45 27/02/2016«Голос Армении»: Запланированный ГеноцидГазета «Голос Армении» в номере от 27 февраля пишет: «Сумгаит – это не просто трагедия, это история победы человеческого над звериным».
11:21 26/02/2016«Айкакан жаманак»: Карен Чшмаритян продолжит преподавательскую деятельностьБывший министр экономики Армении Карен Чшмаритян после отставки продолжит преподавать в Армянском государственном экономическом университете.
11:12 26/02/2016«Грапарак»: Генерал Манвел и Самвел Алексанян снова стали друзьямиГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что после продолжавшейся довольно длительное время «личной неприязни», генерал Манвел и Самвел Алексанян недавно помирились.
10:59 26/02/2016«Айкакан жаманак»: Сын Хосрова Арутюняна может быть назначен замминистра ИДГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что сын бывшего премьер-министра Армении, депутата парламентской фракции Республиканской партии Армении Хосрова Арутюняна – Роберт...
10:49 26/02/2016«Грапарак»: Руководители сельских общин покинули заседание областного совета в АрмавиреВ администрации Армавира во время заседания областного совета в прошлую пятницу произошел неприятный инцидент.
10:37 26/02/2016«Айкакан жаманак»: Левон Йолян снова хочет стать министром энергетикиГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в кулуарах власти муссируются слухи о том, что заместитель председателя Контрольной палаты РА Левон Йолян вновь хочет стать министром...
11:05 25/02/2016«Чорорд ишханутюн»: Артур Багдасарян пытается обеспечить места в парламентеГазета «Чорорд ишханутюн» пишет, что глава партии «Армянское возрождение» Артур Багдасарян в последнее время стал все чаще говорить о том, что он встречался с президентом Сержем Саргсяном, решив с...
11:01 25/02/2016«Жоховурд»: Артур Багдасарян потерял бумаги с текстом своего выступленияГазета «Жоховурд» пишет, что на учредительном съезде партии «Армянское возрождение», которое основано на базе партии «Оринац еркир», Артур Багдасарян потерял бумаги с текстом своего выступления.
10:33 25/02/2016«Голос Армении»: Аграмунт в поход собралсяГазета «Голос Армении» в номере от 25 февраля пишет: «Имя этого испанского депутата, ныне возглавляющего Парламентскую ассамблею Совета Европы, давно стало синонимом коррумпированности и...
11:24 24/02/2016«Грапарак»: В связи с 25-летием независимости пройдет беспрецедентный парадВ связи с 25-летием независимости власти Армении запланировали провести беспрецедентный парад, подготовительные работы уже начались.
11:20 24/02/2016«Айкакан жаманак»: В РПА удивлены затягиванием договоренностей с АРФДЗатягивание достигнутых между Республиканской партией Армении и АРФ «Дашнакцутюн» договоренностей вызывает удивление также у представителей РПА, пишет газета «Айкакан жаманак».
11:03 24/02/2016«Жоховурд»: Внук Левона Тер-Петросяна служит в одной из воинских частей ЕреванаГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что старший внук первого президента Армении, лидера партии «Армянский национальный конгресс» (АНК) Левона Тер-Петросяна – Левон Давидович...
11:00 24/02/2016«Жаманак»: Авиакомпании Air Armenia представила в суд программу оздоровленияАвиакомпании Air Armenia, имеющая порядка 17 млн. долларов США задолженность и признанная банкротом, представила программу оздоровления. Об этом заявил в беседе с корреспондентом газеты «Жаманак»...
10:57 24/02/2016«Грапарак»: Возрожденная «Оринац еркир» намерена стать второй в политической силой в парламентеОбъединившаяся с «Армянским возрождением» партия «Оринац еркир» намерена в ближайшие несколько месяцев произвести фурор и стать второй политической силой парламента после властного тандема.
11:22 23/02/2016«Айкакан жаманак»: В Армению прибудут представители компании по подготовке системы электронного голосованияГазета «Айкакан жаманак» пишет, что сегодня в Армению прибудут представители европейской компании, у которой власти страны должны купить систему электронного голосования.