09:09 16/09/2023«Փաստ». Մեր հանրությունը մեկ անգամ չէ, որ «ճամբարափոխություններ» է տեսել«Փաստ» թերթը գրում է. «Այն, որ 2018-ի, այսպես կոչված, «թավշյա հեղափոխությունից» հետո եղան անձինք, որոնք արագորեն (կամ ճարպկորեն, որին խոսակցականով նաև «շուստրավատ» են ասում) փոխեցին «գլխարկները» և...
09:06 16/09/2023«Ժողովուրդ». Նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը ի՞նչ աշխատանք ունի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը, որը հանդիսանում է նաև «Իրավական կրթություն և վերահսկողություն» ՀԿ նախագահ, Davit...
09:03 16/09/2023«Հրապարակ». Ակնայում հերթապահությունը շարունակվում է. Պահանջը մեկն է՝ Բերձորի միջանցքի ապաշրջափակում«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Ակնայում հերթապահությունը շարունակվում է»,- ասաց նախաձեռնող խմբի անդամ Վլադ Բալայանը՝ նշելով, որ Ասկերանում արդեն բավականին ցուրտ է։ «Այսուհետ Ակնայի ճանապարհով ոչ մի...
09:06 15/09/2023«Ժողովուրդ». Արդարադատության նախարարությունը ՊՆ նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի մասով գործընթաց է սկսել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Արդարադատության նախարարությունը ՊՆ նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի մասով գործընթաց է սկսել։ Երեկ նախարար Գրիգոր Մինասյանը նշեց, որ «Ժողովուրդ» օրաթերթի հրապարակումից հետո...
09:03 15/09/2023«Հրապարակ». Ինչպես են ամփոփում քարոզարշավի վերջին օրը ավագանու ընտրություններին մասնակից ուժերը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, այսօր Երևանի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավի վերջին օրն է, սեպտեմբերի 16-ը կլինի լռության օր, իսկ կիրակի օրը Երևանի ավագանու ընտրություններն են: Այսօր...
08:57 15/09/2023«Հրապարակ». Փաշինյանը զանգել է, բայց Կրեմլում նրան չեն պատասխանել, որի հետո նամակ է ուղարկել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, սեպտեմբերի 9-ին Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղարի, Ֆրանսիայի նախագահի, Գերմանիայի կանցլերի, Իրանի նախագահի և Վրաստանի վարչապետի հետ։...
08:54 15/09/2023«Ժողովուրդ». Օդում կախված վտանգ կա Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության գլխին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Օդում կախված վտանգ կա Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության գլխին. այս մասին խոսում են և՛ իշխանությունները, և՛ ընդդիմությունը, և՛ հանրության լայն շերտերը: Որտեղից է վտանգը՝ դեռ...
08:51 15/09/2023«Հրապարակ». Ո՞վ խանգարեց Արման Թաթոյանի առաջադրվելուն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ընտրությունների նախօրեին Երևանի քաղաքապետի մի շարք պոտենցիալ թեկնածուներ սոցիոլոգիական ուսումնասիրություններ են պատվիրել, որպեսզի հասկանան` իմաստ ունի՞ առաջադրվել, թե՞ ոչ:...
08:48 15/09/2023«Ժողովուրդ». Հայկ Մարությանն անկարո՞ղ է պաշտպանվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Հայկ Մարությանը հրաժարվել է երեկ մասնակցել Հանրայինի կազմակերպած հեռուստաբանավեճին: Իհարկե, փաստարկն այն է, որ նա կարծում է, որ Պետրոս Ղազարյանն...
08:45 15/09/2023«Հրապարակ». Հռոմի ստատուտը խորհրդարան է ուղարկվել առանց հիմնավորելու միջազգային պայմանագրի վավերացման նպատակահարմարությունը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պարզվում է՝ Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությունը Հռոմի ստատուտը խորհրդարանի վավերացմանն է ուղարկել առանց հիմնավորելու միջազգային պայմանագրի վավերացման նպատակահարմարությունը։...
09:20 14/09/2023«Փաստ». Փաշինյանի կողմից ստեղծված ու կառավարվող խմբերը Արցախում փորձում են մարդկանց մոտ խուճապ առաջացնել«Փաստ» թերթը գրում է. ««Փաստ» թերթի տեղեկություններով, Արցախում նախագահական ընտրություններից և նոր իրավիճակի ձևավորումից հետո մի շարք դեմքեր, որոնք ժամանակին հանդես էին գալիս որպես «Արցախի համար...
09:17 14/09/2023«Ժողովուրդ». Մինչև հիմա իշխող թիմը արդարադատության նախարարի թեկնածու է փնտրում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը նախկինում գրել էր, որ ՀՀ արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանին, բնապահպանության նախարար Հակոբ Սիմիդյանին, տարածքային կառավարման նախարար Գնել...
09:14 14/09/2023«Հրապարակ». Ռուսական կողմը բանակցում է Ադրբեջանի հետ, սակայն Ադրբեջանը չի համաձայնում մեծ մասշտաբի բեռների փոխադրմանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած սեպտեմբերի 11-ին Աղդամով ռուսական Կարմիր խաչը մեկ մեքենա հումանիտար օգնություն մտցրեց Ստեփանակերտ, որը եղել է նախապայմանով, և 24 ժամում պետք է նաև ինն ամիս փակ...
09:12 14/09/2023«Փաստ». «Բողոքական, բայց չկողմնորոշված» ընտրազանգվածը ցանկանում է քվե տալ արմատական ուժին«Փաստ» թերթը գրում է. «Ոչ մեկ անգամ անդրադարձել ենք այն հարցին, որ ընտրությունների շեմին անցկացվում են տարբեր սոցիոլոգիական հարցումներ, այդ թվում՝ մասնակից ուժերի կողմից: Մեր ունեցած...
09:10 14/09/2023«Ժողովուրդ». Մարությանը եկել է խաղալո՞ւ հերթական շոուն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի քաղաքապետի պաշտոնի համար պայքարը թևակոխում է վճռորոշ փուլ, և օրեր անց պարզ կդառնա՝ ընտրապայքարին միացած քաղաքական ուժերից ով ինչքան ձայն է հավաքելու: Մեր...
09:08 14/09/2023«Հրապարակ». Կայացել է Կարեն Կարապետյանի որդու հարսանիքը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սեպտեմբերի 2-ին Երևանում կայացել է ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանի որդու հարսանիքը: Թե ինչու այդ մասին որևէ լրատվամիջոցում տեղեկատվություն չի հայտնվել, պատճառն այն է,...
09:06 14/09/2023«Փաստ». Փաշինյանը «պլան Բ» է մտածել. Հնարավոր պարտությունը որպես ներկայացնել առավելություն«Փաստ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավը մոտենում է իր տրամաբանական ավարտին: Վաղը կլինի քարոզչության վերջին օրը: Ըստ այդմ, արդեն իսկ կարելի է որոշակի ամփոփումներ կատարել՝...
09:04 14/09/2023«Ժողովուրդ». Ինչու է «ՄԼ Մայնինգ»-ը դուրս եկել Գնել Սանոսյանի դեմ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության աշխատակազմի նախկին ղեկավարին փոխկապակցված խոշոր շինարարական «ՄԼ Մայնինգ» ՍՊԸ-ի շուրջ սկանդալները գնալով մեծանում են: Հատուկ քննչական...
09:02 14/09/2023«Հրապարակ». Բժշկական համալսարանին պատկանող շենքերը կառավարության որոշմամբ կհանվեն վաճառքի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կառավարության այսօրվա նիստում ներառված է Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի հաշվեկշռում գտնվող, Մամիկոնյանց 60 և 60/2 հասցեներում գտնվող համապատասխանաբար 3292.3 և 853.6 քառ....
09:00 14/09/2023«Փաստ». «Հայաքվե»-ն հետամուտ կլինի, որ ձայները ճիշտ հաշվարկվեն«Փաստ» թերթը գրում է. ««Հայաքվե» քաղաքացիական օրենսդրական նախաձեռնության ղեկավար շտաբը որոշել է իր կազմակերպչական ռեսուրսներով և հանրային վստահությամբ ապահովել Երևանի ավագանու ընտրությունների...

10:27 08/07/2015«Жоховурд»: Аудитора для ЭСА выберут правительство Армении и Интер РАОГазета «Жоховурд» пишет, что руководитель Интер РАО Борис Ковальчук заявил, что готов продать компанию «Электрические сети Армении», «если будет предложена хорошая цена».
10:25 08/07/2015«Жаманак»: За январь-май 2015 года внешнеторговый оборот Армении сократился на 33,2%Газета «Жаманак» пишет, что объемы внешней торговли Армении сокращаются. Согласно последним данным Нацстатслужбы, за январь-май 2015 года внешний товарооборот Армении по сравнению с тем же периодом...
10:20 07/07/2015«Грапарак»: Мусорные контейнеры отправлены на судебно-товароведческую экспертизуГазета «Грапарак» пишет, что в рамках уголовного дела о причинении умышленного ущерба имуществу конфискованные с проспекта Баграмяна мусорные контейнеры отправлены на судебно-товароведческую...
10:18 07/07/2015«Айкакан жаманак»: Обсуждаются сроки проведения конституционного референдумаГазета «Айкакан жаманак» пишет, что во властных кругах обсуждаются сроки проведения конституционного референдума.
10:09 07/07/2015«Грапарак»: Артур Багдасарян избран членом совета директоров одного из крупных банков РФГазета «Грапарак» пишет, что Артур Багдасарян избран членом совета директоров одного из крупных банков «Системы АФК» - МТС.
10:06 07/07/2015«168 часов»: Арцвик Минасян надеется, что КС отменит закон о накопительной пенсионной системеДепутат парламента Армении Арцвик Минасян надеется, что Конституционный суд Армении сегодня примет решение об антиконституционном характере закона о накопительной пенсионной системе.
10:02 07/07/2015«Голос Армении»: Взаимные претензииГазета «Голос Армении» в номере от 7 июля пишет: «Компания "Электросети Армении" подала в суд на ЗАО Glendаle Hills, потребовав признать ее банкротом.
10:24 04/07/2015«Грапарак»: В «Элсетях Армении» не обеспокоены ожидающимся аудитомВ компании «Электрические сети Армении» не обеспокоены ожидающимся аудитом. Высокопоставленные представители компании, по сведениям газеты «Грапарак», считают, что нет повода для беспокойств,...
10:00 04/07/2015«Айкакан жаманк»: Демонстранты не против разгона полицией их акцииГазета «Айкакан жаманак» пишет, что уже нет никакой активности на проспекте Баграмяна, а прямые трансляции по интернету смотрят всего лишь несколько тысяч человек.
09:59 04/07/2015«Чоррорд ишханутюн»: Импорт автомобилей российского производства сократилсяГазета «Чорорд ишханутюн» пишет, что в 2014 года сократился импорт автомобилей российского производства.
09:44 04/07/2015«Голос Армении»: Президента НКР пригласили в лондонский Chatham House на обсуждения о ситуации в Нагорном КарабахеГазета «Голос Армении» в номере от 4 июля пишет: «8 июля в одном из самых известных и влиятельных мозговых центров мира - лондонском Chatham House - состоятся слушания на тему "Нагорный Карабах.
10:45 03/07/2015«Грапарак»: В декабре в Раздане пройдут выборы мэраГазета «Грапарак» пишет, что 6 декабря в городе Раздан намечены выборы мэра. На пост мэра намерен выдвинуть свою кандидатуру представитель партии «Гражданское соглашение», герой войны Сасун Микаелян....
10:45 03/07/2015«Жаманак»: Рустам Гаспарян против повышения цен на электроэнергиюДепутат парламента Армении, член фракции «Процветающая Армения» Рустам Гаспарян приветствует акции протеста против подорожания электроэнергии.
12:44 02/07/2015«Айкакан жаманак»: Волна протестов в областях Армении против повышения тарифов на электроэнергию угаслаВолна протестов в областях Армении против повышения тарифов на электроэнергию угасла, пишет газета «Айкакан жаманак».
12:42 02/07/2015«Жаманак»: Цена на электроэнергию станет самой высокой в ЕАЭСПредседатель Союза промышленников и производителей Армении Арсен Казарян заявил газете «Жаманак», что цена на электроэнергию станет самой высокой в ЕАЭС.
12:40 02/07/2015«Аравот»: События в Ереване – не майдан, считает БожкоБывший посол Украины в Армении Александр Божко считает неправильным определять события в Ереване словом «майдан».
12:36 02/07/2015«168 часов»: ЭСА подала иск против компании «Глендел Хилз»В мае этого года компания «Электрические сети Армении» представила судебный иск против компании «Глендел Хилз», требуя признать ее банкротом.
11:16 02/07/2015«Голос Армении»: Акции в Ереване. Ради какой светлой цели?Газета «Голос Армении» в номере от 2 июля пишет: «Уже можно констатировать, что протестное движение в Ереване лишилось широкой общественной поддержки.
10:44 01/07/2015«Айкакан жаманак»: Гендиректор ЭСА Бибин уволен и не вернется в АрмениюГазета «Айкакан жаманак» пишет, что по некоторым данным, генеральный директор ЗАО «Электрические сети Армении» Евгений Бибин уволен и в «Интер РАО» сейчас обсуждается кандидатура нового гендиректора.
10:40 01/07/2015«Айкакан жаманак»: В мае объем частных трансфертов сократился на 29%Согласно опубликованным Центральным Банком Армении официальным данным, в мае объем поступивших через банковскую систему частных трансфертов (чистый приток) составил всего лишь 84.3 млн долларов.