09:06 19/09/2023«Փաստ». Փաշինյանի ասած «պողպատե մանդատից» թերևս միայն «ղ»-ն է մնացել«Փաստ» թերթը գրում է. «Նախօրեին կայացած ընտրություններին ընդառաջ Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը, իրենց կարծիքով, զիլ կարգախոս էր որդեգրել: Հիշեցնենք այն. «Ասե՛ք, կանենք»: Այն, որ դա խոցելի...
09:03 19/09/2023«Ժողովուրդ». Եթե Վարդան Ղուկասյանի ուժը ցանկանում է պահպանել կարևոր մեկ ձայնը, ապա պետք է Արտակ Գալստյանը հրաժարվի իր մանդատից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների արդյունքներով ընդդիմադիր ուժերը կարող են միավորվել և քաղաքապետ ընտրել, ու այս միտքը հանգիստ չի տալիս Նիկոլ Փաշինյանի թիմին: Նրանք...
09:00 19/09/2023«Հրապարակ». ԲՀԿ-ականների հավաքի նպատակը քաղաքական խնդիրներ քննարկելն է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գագիկ Ծառուկյանը նախատեսել է ԲՀԿ-ականների մեծ հավաք անցկացնել, որին մասնակցելու են նախկին գումարման բոլոր ԲՀԿ-ական պատգամավորները՝ չնչին բացառություններով: ԲՀԿ-ն, որը...
08:57 19/09/2023«Փաստ». Բաքուն պետական մակարդակով ուզում է ցույց տալ, թե Հայաստանում բնապահպանական ծանր խնդիրներ կան, որոնք ազդում են տարածաշրջանի վրա«Փաստ» թերթը գրում է. «Ադրբեջանը շարունակում է տարբեր հարթակներում տեղեկատվական հարձակումներ գործել Հայաստանի նկատմամբ՝ նաև բնապահպանական թեմաներով: Ի մասնավորի, օրերս Բաքվում տեղի ունեցած հերթական...
08:53 19/09/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ-ականները փորձել են մեղավորներ գտնել ավագանու ընտրությունների ձախողման համար«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Երևանի ավագանու ընտրություններից հետո ՔՊ վարչության նիստը երեկ շատ թեժ է անցել. ՔՊ-ականները փոխադարձ մեղադրանքներ են...
08:51 19/09/2023«Հրապարակ». ՔՊ-ի հույսը քաղաքապետի ընտրության երկրորդ փուլն է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած իշխանականներն ու մերձիշխանական քարոզիչները Երևանի ընտրությունների խայտառակ արդյունքները փորձում էին արդարացնել, թե դարձել են իրենց կերտած ժողովրդավարության զոհը` ո՛չ...
08:48 19/09/2023«Փաստ». Խնդիր են դրել՝ բեռնատարների մուտքի ապահովման գործընթացը կանոնավոր բնույթ ստանա«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, նախօրեին Աղդամով և Լաչինով զուգահեռաբար Արցախ հասավ հումանիտար օգնության ևս երկու բեռնատար, որոնք շուրջ 10 ամիս շրջափակման մեջ գտնվող արցախահայության համար...
08:48 19/09/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ-ի՝ ոչ բավարար ձայներ հավաքելու գործում Ֆուտբոլի ֆեդերացիան ունեցել է զգալի ազդեցություն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Աշխարհի ամենատարածված ու սիրված սպորտաձևը համարվող ֆուտբոլը շատ երկրներում հանդիսանում է քաղաքական լուրջ գործոն. երկրի ղեկավարները փորձում են լավ հարաբերություններ...
08:45 19/09/2023«Հրապարակ». ՔՊ-ում ընտրությունների արդյունքները համարժեք են համարել պարտության«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում շատ ծանր են տարել ընտրությունների արդյունքները` համարժեք են համարել պարտության: Ընտրությունների արդյունքներն իմանալուց հետո Փաշինյանն ու կինը կեսգիշերին գնացել են...
08:42 19/09/2023«Փաստ». Երևանի ընտրություններին մասնակից ուժերից որ մեկը որ համայնքում է առավել շատ քվե ստացել«Փաստ» թերթը գրում է. «Սեպտեմբերի 17-ին կայացած Երևանի ավագանու ընտրությունների արդյունքներն արդեն հայտնի են բոլորին։ Սակայն ոչ պակաս հետաքրքիր է, թե մասնակից ուժերից որ մեկը որ համայնքում է առավել...
08:39 19/09/2023«Ժողովուրդ». Որտե՞ղ քվեարկեցին Փաշինյանի զավակները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Սեպտեմբերի 17-ին Երևանի ավագանու ընտրություններն էին։ ԿԸՀ հաղորդած նախնական տվյալներով՝ որևէ ուժ, այդ թվում՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, չի հաղթահարել 50%-ի...
08:35 19/09/2023«Հրապարակ». Աղդամից մտնող ապրանքը կբաշխվի միայն փորձաքննությունից հետո«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կիրակի հայտնի դարձավ, որ Արցախի իշխանությունները համաձայնել են Աղդամով և Լաչինով համաժամանակյա բեռներ ընդունել, բայց այս որոշումը հեշտ չի կայացվել: Բանն այն է, որ ռուսները...
09:29 16/09/2023«Ժողովուրդ». «Մարտի 1»-ի գործով մեղադրյալ Գեղամ Պետրոսյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործը կկարճվի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեն որոշում է կայացրել, և առաջիկայում այն կհաստատվի, ու 2008թ. «Մարտի 1»-ի գործով մեղադրյալ Գեղամ...
09:26 16/09/2023«Հրապարակ». Մամիկոն Ասլանյանի թիմակիցներից 2-ն անցել են իշխանության կողմը և նիստ հրավիրել չի ստացվի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սեպտեմբերի 1-ին Վճռաբեկ դատարանը մերժեց ԼՀԿ բողոքը` Վանաձորի ՏԻՄ ընտրությունների հետ կապված, և 2 տարվա քաշքշուկից հետո վերացավ Վանաձորի համայնքապետ ընտրելու արգելքը։ Սակայն...
09:24 16/09/2023«Փաստ». ՔՊ-ականներն էլ են սկսել իրենք իրենց չհանդուրժել«Փաստ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը շատ է խոսում, այսպես կոչված, «թիկունքից խփելու» մասին: Քաղաքագետների ու հոգեբանների կարծիքով, դա ինքնին խոսում է ներքին վախերի ու անխտիր բոլորին կասկածելու...
09:22 16/09/2023«Ժողովուրդ». Ջալալ Հարությունյանի գործը կուղարկվի՞ դատարան, թե՞ կկարճվի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ԱՀ պաշտպանական բանակի նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանի գործով նախաքննական մարմնի կողմից նշանակված հանձնաժողովային...
09:20 16/09/2023«Հրապարակ». Փաշինյանը հակված է իր «լյուբիմչիկներից» մեկին` Գևորգ Պապոյանին նշանակել սոցապնախարար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մի քանի օրից Նիկոլ Փաշինյանը կլծվի կառավարության փոփոխությունների գործին. ըստ լուրերի՝ պատրաստվում է 5-6 նախարար փոխել։ Ցուցակում առաջիններից մեկը սոցապնախարար Նարեկ...
09:18 16/09/2023«Փաստ». Հայաստանի իշխանությունը չի կարող ճնշումներ գործադրել, շանտաժի ենթարկել Արցախի գործող իշխանությանը«Փաստ» թերթը գրում է. «ՀՀ իշխանությունները ոչ միայն չեն շնորհավորել Արցախի նորընտիր իշխանություններին, այլև, մեր ունեցած տեղեկություններով, բարձրագույն մակարդակով անգամ կապ չեն հաստատել նրանց հետ...
09:15 16/09/2023«Ժողովուրդ». Քաղաքապետարանի պաշտոնյան իր կնոջը բարձր պաշտոնի է նշանակել տվել՝ Փաշինյանի բարձր հովանու ներքո«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Խնամի-ծանոթ-բարեկամի միջոցով աշխատանքի տեղավորվելը մշտապես մերժող ու թափանցիկության մասին աղաղակող Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության օրոք ԽԾԲ-ն նոր ծաղկունք է ապրում: Պարզվում...
09:12 16/09/2023«Հրապարակ». Սյունիքի մարզպետի և Կապանի ՔՊ-ականների հարաբերությունները լարվելու նոր պատճառ կա՞«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սյունիքի մարզպետի և Կապանի ՔՊ-ականների հարաբերությունները լարվելու նոր պատճառ կա՝ ԲԿ տնօրենի պաշտոնից Ասատուր Ասատրյանին ազատելու հրամանը։ Վնասվածքաբանի մասնագիտությամբ...

10:30 16/07/2015«Грапарак»: Рустамян опроверг возможность формирования коалицииПредставитель АРФ «Дашнакцутюн» Армен Рустамян опроверг возможность формирования коалиции с Республиканской партией.
10:26 16/07/2015«Голос Армении»: «Россия 1» продолжает фальсифицировать историю? Увековечились с «Ленд-лизом»Газета «Голос Армении» в номере от 16 июля пишет: «В Баку разразился очередной скандал, связанный с армянами, на сей раз - с блистательным подвигом легендарных разведчиков Ивана Агаянца и Геворка...
10:54 15/07/2015«Грапарак»: Ара Абрамян начал интенсивно финансировать партию «Оринац еркир»Газета «Грапарак» пишет, что стремящийся занять место на политической арене Армении председатель Союза армян России Ара Абрамян начал интенсивно финансировать партию «Оринац еркир».
10:47 15/07/2015«Жоховурд»: Убийство криминального авторитета произошло на глазах жены и дочериГазета «Жоховурд» пишет, что убийство криминального авторитета 35-летнего Артура Ованнисяна («Чугун») произошло на глазах жены и дочери.
10:42 15/07/2015«Айкакан жаманак»: Портфель Минюста может быть передан АРФ «Дашнакцутюн»Газета «Айкакан жаманак» пишет, что освободившийся портфель министра юстиции Армении может быть передан АРФ «Дашнакцутюн».
10:33 15/07/2015«Жоховурд»: Племянник Сурика Хачатряна добровольно явился в СКГазета «Жоховурд» пишет, что племянник губернатора Сюникской области Сурика Хачатряна Эйнер Хачатрян вчера добровольно явился в Следственный комитет Армении.
10:26 15/07/2015«Грапарак»: В Нор Ачне откроется новая церковь Сурб АменапркичГазета «Грапарак» пишет, что 22 июля в 17:00 состоится открытие сооруженной Гагиком Царукяном в Нор Ачне новой церкви Сурб Аменапркич.
10:47 14/07/2015«Айкакан жаманак»: Член ЦИК вышла замуж и уезжает в СШАВ субботу президент Армении Серж Саргсян подписал указ о приостановлении полномочий члена ЦИК Татевик Оганян, которая представила соответствующее заявление.
10:44 14/07/2015«Аравот»: Любовь Казарновская организует новый концерт в СтепанакертеГазета «Аравот» пишет, что оперная дива Любовь Казарновская, оказавшаяся в так называемом «черном списке» МИД Азербайджана, намерена осенью организовать концерт в Степанакерте осенью этого года.
10:34 14/07/2015«Голос Армении»: Комитет рекомендует продолжение и расширениеГазета «Голос Армении» в номере от 14 июля пишет: «9 июля Комитет по ассигнованиям Сената США обсудил проект госбюджета на 2016 фискальный год и выразил традиционную поддержку предоставлению прямой...
10:32 14/07/2015«Жоховурд»: Наира Зограбян не знает о намерении Осканяна создать партиюГазета «Жоховурд» пишет, что на днях состоялась встреча депутата фракции «Процветающая Армения» Вардана Осканяна и председателя партии «Процветающая Армения» Наиры Зограбян.
11:09 11/07/2015«Айкакан жаманак»: Тариф на элэнергию может быть повышен не на 7, а на 3,5-4 драмовГазета «Айкакан жаманак» пишет, что правительство обсуждает возможность снижения размера НДС на поставляемую потребителям электроэнергию с 20% до 18%.
11:03 11/07/2015«Жаманак»: Авиабилеты в Армении стоят намного дороже, чем в ТбилисиБольшая часть граждан Армении предпочитает покупать авиабилеты через Тбилиси, поскольку по сравнению с Ереваном они достаточно дешевы.
10:57 11/07/2015«Грапарак»: Бывший депутат заплатил налоги и живет, как «белый человек»Газета «Грапарак» поинтересовалась у бывшего депутата парламента Армении Акопа Акопяна, решены ли его проблемы с налоговыми органами.
10:54 11/07/2015«Голос Армении»: Кто кого компрометируетГазета «Голос Армении» в номере от 11 июля пишет: «На днях митингующие на Театральной площади молодые люди выступили с призывом к "не скомпрометировавшим себя политическим силам и общественным...
11:03 10/07/2015«Айкакан жаманак»: Армения увеличит госдолг на 909 млн долларовГазета «Айкакан жаманак» пишет, что в следующем году правительство Армении намерено взять долг в размере около 909 млн долларов.
10:29 09/07/2015«Грапарак»: Турпоток из Армении в Грецию сократилсяГазета «Грапарак» пишет, что последние события в Греции сказались на отдыхе жителей Армении, поскольку Греция в этом году была самым популярным и доступным направлением среди всех европейских туров.
10:27 09/07/2015«Голос Армении»: Что зафиксировано в Хельсинки – «блестящий пункт» или провал?Газета «Голос Армении» в номере от 9 июля пишет: «7 июля на заседании Парламентской ассамблеи ОБСЕ была принята резолюция Общего комитета по политическим вопросам и безопасности "Взывая к духу...
10:30 08/07/2015«Айкакан жаманак»: Армен Ашотян будет назначен секретарем Совета нацбезопасности АрменииВ ближайший месяц ожидается назначение министра образования и науки Армении Армена Ашотяна на пост секретаря Совета национальной безопасности.
10:29 08/07/2015«Жоховурд»: КРОУ оштрафует «Элсети Армении» на 75 млн драмовВ повестку сегодняшнего заседания Комиссии по регулированию общественных услуг Армении включено 13 вопросов, которые касаются компании «Электрические сети Армении».