20:23 23/02/2024Թուրք և ադրբեջանցի պաշտոնյաները կրկին քննարկել են «Զանգեզուրի միջանցքի» թեմանԲաքվում գտնվող Թուրքիայի խորհրդարանի (մեջլիսի) նախագահ Նուման Քուրթուլմուշը հանդիպել է Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովի հետ։ Հանդիպման ժամանակ Քուրթուլմուշը խոսել է 44-օրյա պատերազմից հետո ստեղծված...
17:02 23/02/2024Բելառուսը հայտարարել է, որ Հայաստանից ոչ մի ծանուցում չի ստացել ՀԱՊԿ-ին մասնակցության հարցովԲելառուսը հետագայում էլ ակնկալում է Հայաստանի հետ կառուցողական համագործակցություն։ Այդ մասին լրագրողներին հայտնել է Բելառուսի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Անատոլի Գլազը, որի խոսքերը փոխանցում է ԲԵԼՏԱ-ն։...
14:06 23/02/2024Ռուսաստանը կդիմի Հայաստանին ՀԱՊԿ-ին մասնակցությունը դադարեցնելու մասին Փաշինյանի խոսքերի պատճառով.ՊեսկովՀայաստանը պաշտոնական գործողություններ չի ձեռնարկել ՀԱՊԿ-ին մասնակցությունը դադարեցնելու մասին հայտարարություններից հետո, Կրեմլը մտադիր է կապ հաստատել հայ գործընկերների հետ՝ այդ հայտարարությունները...
09:54 23/02/2024Ադրբեջանի մշակութային ցեղասպանության հերթական զոհը՝ Ստեփանակերտի «Անդրանիկ» փողոցում տեղադրված քանդակներըԱդրբեջանը բռնազավթված բնակավայրերում շարունակում է պետական մակարդակով վարել անհանդուժողական քաղաքականություն՝ հայկական մշակութային ժառանգության նկատմամբ: «Ամենօրյա պարբերականությամբ բազմաթիվ փաստեր...
09:32 23/02/2024Հայաստանը սառեցրել է իր մասնակցությունը ՀԱՊԿ-ին. ՓաշինյանՀայաստանը սառեցրել է իր մասնակցությունը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանը (ՀԱՊԿ): ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին France 24 հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ...
22:56 22/02/2024Արամ Ա Վեհափառ Հայրապետը հեռախոսազրույց է ունեցել Լուիս Մորենո Օկամպոյի հետՄեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսությունից հայտնում են, որ Արամ Ա Վեհափառ Հայրապետը հեռախոսազրույց է ունեցել Միջազգային քրեական դատարանի հիմնադիր դատախազ Լուիս Մորենո Օկամպոյի հետ։ «Չորեքշաբթի, 21...
15:40 22/02/2024Վրաստանում մատնանշել են Ռուսաստանի կողմից իրականացված «դարավոր ագրեսիան»Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին նշել է, որ Ռուսաստանը ներգրավված է վրացական կողմի դեմ «դարավոր օկուպացիայի և ագրեսիայի մեջ»։ Այդ մասին հայտնում է «Взгляд» թերթը։ Նրա խոսքով, այս...
15:10 22/02/2024Հայաստանը գործողությունների կդիմի Մոսկվայում ձերբակալված, ապա ազատ արձակված Քանիլ Զեյնալլի հարցով. Հայտնել է Մհեր Գրիգորյանը«Քարտեզ ասելով պետք է խոսքը գնա բացառապես տոպոգրաֆիկ քարտեզների մասին, որոնք պրոֆեսիոնալ քարտեզներ են, որովհետև շատերը սխեմատիկ, թեմատիկ քարտեզները շփոթում են տոպոգրաֆիկ քարտեզների հտ»,-ճեպազրույցի...
11:56 22/02/2024Ադրբեջանը Մակրոնին մեղադրել է Հայաստանին միակողմանի պաշտպանելու մեջԱդրբեջանի ԱԳՆ-ն դատապարտել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հայտարարությունները, որոնք նա արել է չորեքշաբթի Փարիզում Նիկոլ Փաշինյանի հետ համատեղ ասուլիսում։ «Մենք խստորեն դատապարտում ենք...
10:25 22/02/2024Քարվաճառի շրջանում Սուրբ Սարգիս և Սուրբ Գրիգոր եկեղեցիները՝ ադրբեջանական մշակութային վանդալիզմի հերթական զոհԱրցախի Հանրապետության Քարվաճառի շրջանի Ծար գյուղի Սուրբ Սարգիս և Սուրբ Գրիգոր եկեղեցիները՝ ադրբեջանական մշակութային վանդալիզմի հերթական զոհ։ Այս մասին ահազանգում է «Պատմամշակութային Ժառանգության...
22:22 21/02/2024Ժերար Լարշեն շեշտել է Հայաստանի հետ բարեկամական հարաբերությունների կարևորությունըՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում այցելել է Սենատ և հանդիպում ունեցել Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի հետ: «Ժերար Լարշեն ողջունել է...
22:18 21/02/2024Ֆրանսիայի Պանթեոնում տեղի է ունենում Միսաք Մանուշյանի և կնոջ՝ Մելինե Մանուշյանի աճյունների ամփոփման արարողությունըՖրանսիայի մեծագույն գործիչների Պանթեոնում տեղի է ունենում Դիմադրության շարժման հայազգի հերոս Միսաք Մանուշյանի և կնոջ՝ Մելինե Մանուշյանի աճյունների ամփոփման արարողությունը:
22:04 21/02/2024Եվս մեկ անգամ վերահաստատում եմ Ձեզ Ֆրանսիայի աջակցությունը. Մակրոնը հայերենով գրառում է արելՄակրոնը ֆեյսբուքի իր էջում հայերենով գրառում է արել. «Այսօր, երբ Ֆրանսիան մեծարում է Միսաք և Մելինե Մանուշյաններին, երբ երախտապարտ է հայերին իրենց ավանդի համար՝ ի նպաստ ֆրանսիական ազգի, դիմադրության...
21:56 21/02/2024Արևմուտքը կարծում է, որ Իրանը հարյուրավոր բալիստիկ հրթիռներ է փոխանցել ՌուսաստանինԻրանը մոտ 400 բալիստիկ հրթիռ է փոխանցել Ռուսաստանին։ Այս մասին հայտնում են Իրանում Reuters լրատվական գործակալության աղբյուրները։ «Այն թաքցնելու պատճառ չկա: Մեզ թույլատրվում է զենք արտահանել ցանկացած...
21:34 21/02/2024Հրաշալի հանդիպում ունեցա նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ. ՓաշինյանՆիկոլ Փաշինյանը Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ հանդիպումից հետո X-ի իր միկրոբլոգում գրել է․ «Հրաշալի հանդիպում ունեցա նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ և արդյունավետ քննարկումներ հայ-ֆրանսիական...
21:15 21/02/2024Վրաստանի վարչապետն ասել է, որ Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակը բարդացնում է իր երկրի ինտեգրումը ՆԱՏՕ-ինՆԱՏՕ-ին Վրաստանի ինտեգրման հարցը բարդ է լինելու, քանի դեռ Ուկրաինայում ճգնաժամ է։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին լրագրողներին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն՝ ամփոփելով Բրյուսելում...
16:00 21/02/2024Հայաստանը ստացել է Ադրբեջանի պատասխանը. Հաստատեց Արմեն Գրիգորյանը«Սպառազինությունը, որն Ադրբեջանը ձեռք է բերում, տարածաշրջանը կայունացնելու համար չէ և այս հարցը մենք բազմաթիվ անգամ բարձրացրել են»,-ԱԺ-ում տված ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ԱԽ քարտութղար Արմեն Գրիգորյանը։...
21:46 20/02/2024ՀԱՊԿ-ում հայտարարել են, որ կազմակերպության անդամները միտված են Հայաստանի հետ հարաբերությունների զարգացմանըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ երկրները շարունակում են կենտրոնացած մնալ Հայաստանի հետ դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման վրա, Երևանը մնում է դաշնակից և...
21:15 20/02/2024Վրաստանի վարչապետն ասել է, որ չի նախատեսում պատժամիջոցներ կիրառել Ռուսաստանի դեմՎրաստանը չի ծրագրում պատժամիջոցներ կիրառել Ռուսաստանի դեմ։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ երեքշաբթի օրը Բրյուսել կատարած այցի ժամանակ հայտարարել է վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։ «Ինչ վերաբերում է...
22:03 19/02/2024Մոսկվայի հայ համայնքը նախագահական ընտրություններում կպաշտպանի Վլադիմիր Պուտինի թեկնածությունըՄոսկվայի հայ համայնքն առաջիկա նախագահական ընտրություններում կպաշտպանի ՌԴ գործող նախագահ Վլադիմիր Պուտինի թեկնածությունը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է «Դիալոգ» կազմակերպության նախագահ...

18:59 10/03/2023Турция: Эрдоган откажется от музыки во время предвыборной кампании на президентских и парламентских выборахПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил в пятницу, что принял решение вести предвыборную кампанию на президентских и парламентских выборах без музыкального сопровождения из уважения к погибшим в...
15:16 10/03/2023Митингов не будет! В парламенте Грузии провалили скандальный законУтром у парламента Грузии собрались люди, которые аплодисментами встретили решение парламента страны, провалившего законопроект об "иноагентах", пишет Sputnik Грузия.
13:02 10/03/2023Р. Варданян: Блокада Арцаха показала лживость того, что армяне думают только о том, как набить себе желудокОн отметил, что армянин должен верить, а для веры следует знать, что он важен как личность, должен верить в себя, в справедливость, лидеров, руководителей, верить в будущее.
12:45 10/03/2023Посол США в Армении посетила участок, с которого начинается Лачинский коридорГубернатор Гукасян также обратился к помощи государства, оказанной пострадавшим в результате блокады.
11:54 10/03/2023Агентство «Мы – наши горы» предоставит около 260 тонн продовольствия для внесения в Арцахский государственный резерв и распределения среди социальных группГосударственной службе чрезвычайных ситуаций МВД будет передано более 180 тонн продуктов питания для включения их в государственный резерв Республики Арцах.
11:28 10/03/2023Из Арцаха в Армению перевезены ещё 16 пациентов13 пациентов, в рамках государственного заказа направленые на лечение в Армению, в месте с сопровождающими вернулисъ в Арцах.
10:20 10/03/2023В Турции произошло новое землетрясениеНа территории Турции произошло землетрясение магнитудой 4,7. Об этом сообщает «Лента.ру» со ссылкой на Европейско-средиземноморский сейсмологический центр. По данным ведомства, эпицентр стихии...
20:20 09/03/2023В Италии произошло землетрясение магнитудой 5,0Информация о возможных пострадавших и разрушениях не поступала.
17:53 09/03/2023Наира Бабаян: Нашей землей является Арцах, мы в Арцахе родились, и мы не должны покидать его«Земля чужаков никогда не станет для нас Родиной. Нашей землей является Арцах, мы в Арцахе родились, и мы не должны покидать Арцах», – подчеркнула она.
13:46 09/03/2023«Не доверяем!» Активисты анонсировали новую акцию протеста в Тбилиси – несмотря на отзыв скандального законопроектаДва дня столица Грузии была охвачена акциями протеста, участники которых выступали против принятого в первом чтении законопроекта "О прозрачности иностранного влияния".
11:42 09/03/2023Власти Грузии на фоне протестов отозвали законопроект об иноагентахЗа два дня протестов в Тбилиси в административном порядке задержали 133 человека, пострадали несколько десятков полицейских.
10:18 09/03/2023На КПП «Верхний Ларс» в Грузии образовалась многокилометровая пробка в сторону РоссииМногокилометровая пробка из автомобилей в сторону России образовалась в ночь на 9 марта у КПП Верхний Ларс.
10:07 09/03/2023В Тбилиси всю ночь продолжается силовой разгон акции протестаВ центре Тбилиси на протяжении всей ночи с 8 на 9 марта продолжается акция протеста и силовой разгон демонстрантов, пишет Грузия Online.
20:02 08/03/2023Президент Арцаха уволил трех министров и произвел назначенияПрезидент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян сегодня, 8 марта, подписал ряд указов, согласно которым Грант Сафарян Камоевич освобожден от должности министра сельского...
17:41 08/03/2023Замминистра: Из-за блокады Арцаха строительство частных домов в Иваняне практически остановленоПо его словам, первые 40 частных домов планировалось сдать в эксплуатацию в конце прошлого и начале 2023 года.
16:58 08/03/2023«Мы и наши горы»: Рубен Варданян учредил в Арцахе новое агентствоПо словам руководителя отдела арцахских проектов агентства Григория Мартиросяна, в результате реализации программы будут созданы совершенно новые коммуникационные возможности.
12:05 08/03/2023На акции протеста в центре Тбилиси во вторник задержали 66 человекПо фактам мелкого хулиганства и неповиновения законным требованиям полиции в ходе акции протеста в центре Тбилиси задержаны 66 человек, говорится в сообщении МВД Грузии.
10:39 08/03/2023Боррель: вызвавший протесты в Тбилиси закон об иноагентах несовместим с ценностями ЕСГлава дипломатии Евросоюза Жозеп Боррель заявил, что вызвавший протесты в Тбилиси законопроект об иноагентах несовместим с ценностями ЕС и противоречит цели Грузии по вступлению в союз.
19:02 07/03/2023В Турции вновь произошло землетрясениеЗемлетрясение магнитудой 4,6 зафиксировано в центральной части Турции в 14 км от города Кайсери с населением свыше 1 миллиона человек, об этом сообщает РИА Новости со ссылкой на...
18:22 07/03/2023Гегам Степанян: Что мешает американским и французским сопредседателям посетить Арцах?Защитник прав человека Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Гегам Степанян пишет: «В ходе встреч с различными представителями американских и французских дипломатических кругов...