20:23 23/02/2024Թուրք և ադրբեջանցի պաշտոնյաները կրկին քննարկել են «Զանգեզուրի միջանցքի» թեմանԲաքվում գտնվող Թուրքիայի խորհրդարանի (մեջլիսի) նախագահ Նուման Քուրթուլմուշը հանդիպել է Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովի հետ։ Հանդիպման ժամանակ Քուրթուլմուշը խոսել է 44-օրյա պատերազմից հետո ստեղծված...
17:02 23/02/2024Բելառուսը հայտարարել է, որ Հայաստանից ոչ մի ծանուցում չի ստացել ՀԱՊԿ-ին մասնակցության հարցովԲելառուսը հետագայում էլ ակնկալում է Հայաստանի հետ կառուցողական համագործակցություն։ Այդ մասին լրագրողներին հայտնել է Բելառուսի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Անատոլի Գլազը, որի խոսքերը փոխանցում է ԲԵԼՏԱ-ն։...
14:06 23/02/2024Ռուսաստանը կդիմի Հայաստանին ՀԱՊԿ-ին մասնակցությունը դադարեցնելու մասին Փաշինյանի խոսքերի պատճառով.ՊեսկովՀայաստանը պաշտոնական գործողություններ չի ձեռնարկել ՀԱՊԿ-ին մասնակցությունը դադարեցնելու մասին հայտարարություններից հետո, Կրեմլը մտադիր է կապ հաստատել հայ գործընկերների հետ՝ այդ հայտարարությունները...
09:54 23/02/2024Ադրբեջանի մշակութային ցեղասպանության հերթական զոհը՝ Ստեփանակերտի «Անդրանիկ» փողոցում տեղադրված քանդակներըԱդրբեջանը բռնազավթված բնակավայրերում շարունակում է պետական մակարդակով վարել անհանդուժողական քաղաքականություն՝ հայկական մշակութային ժառանգության նկատմամբ: «Ամենօրյա պարբերականությամբ բազմաթիվ փաստեր...
09:32 23/02/2024Հայաստանը սառեցրել է իր մասնակցությունը ՀԱՊԿ-ին. ՓաշինյանՀայաստանը սառեցրել է իր մասնակցությունը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանը (ՀԱՊԿ): ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին France 24 հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ...
22:56 22/02/2024Արամ Ա Վեհափառ Հայրապետը հեռախոսազրույց է ունեցել Լուիս Մորենո Օկամպոյի հետՄեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսությունից հայտնում են, որ Արամ Ա Վեհափառ Հայրապետը հեռախոսազրույց է ունեցել Միջազգային քրեական դատարանի հիմնադիր դատախազ Լուիս Մորենո Օկամպոյի հետ։ «Չորեքշաբթի, 21...
15:40 22/02/2024Վրաստանում մատնանշել են Ռուսաստանի կողմից իրականացված «դարավոր ագրեսիան»Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին նշել է, որ Ռուսաստանը ներգրավված է վրացական կողմի դեմ «դարավոր օկուպացիայի և ագրեսիայի մեջ»։ Այդ մասին հայտնում է «Взгляд» թերթը։ Նրա խոսքով, այս...
15:10 22/02/2024Հայաստանը գործողությունների կդիմի Մոսկվայում ձերբակալված, ապա ազատ արձակված Քանիլ Զեյնալլի հարցով. Հայտնել է Մհեր Գրիգորյանը«Քարտեզ ասելով պետք է խոսքը գնա բացառապես տոպոգրաֆիկ քարտեզների մասին, որոնք պրոֆեսիոնալ քարտեզներ են, որովհետև շատերը սխեմատիկ, թեմատիկ քարտեզները շփոթում են տոպոգրաֆիկ քարտեզների հտ»,-ճեպազրույցի...
11:56 22/02/2024Ադրբեջանը Մակրոնին մեղադրել է Հայաստանին միակողմանի պաշտպանելու մեջԱդրբեջանի ԱԳՆ-ն դատապարտել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հայտարարությունները, որոնք նա արել է չորեքշաբթի Փարիզում Նիկոլ Փաշինյանի հետ համատեղ ասուլիսում։ «Մենք խստորեն դատապարտում ենք...
10:25 22/02/2024Քարվաճառի շրջանում Սուրբ Սարգիս և Սուրբ Գրիգոր եկեղեցիները՝ ադրբեջանական մշակութային վանդալիզմի հերթական զոհԱրցախի Հանրապետության Քարվաճառի շրջանի Ծար գյուղի Սուրբ Սարգիս և Սուրբ Գրիգոր եկեղեցիները՝ ադրբեջանական մշակութային վանդալիզմի հերթական զոհ։ Այս մասին ահազանգում է «Պատմամշակութային Ժառանգության...
22:22 21/02/2024Ժերար Լարշեն շեշտել է Հայաստանի հետ բարեկամական հարաբերությունների կարևորությունըՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում այցելել է Սենատ և հանդիպում ունեցել Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի հետ: «Ժերար Լարշեն ողջունել է...
22:18 21/02/2024Ֆրանսիայի Պանթեոնում տեղի է ունենում Միսաք Մանուշյանի և կնոջ՝ Մելինե Մանուշյանի աճյունների ամփոփման արարողությունըՖրանսիայի մեծագույն գործիչների Պանթեոնում տեղի է ունենում Դիմադրության շարժման հայազգի հերոս Միսաք Մանուշյանի և կնոջ՝ Մելինե Մանուշյանի աճյունների ամփոփման արարողությունը:
22:04 21/02/2024Եվս մեկ անգամ վերահաստատում եմ Ձեզ Ֆրանսիայի աջակցությունը. Մակրոնը հայերենով գրառում է արելՄակրոնը ֆեյսբուքի իր էջում հայերենով գրառում է արել. «Այսօր, երբ Ֆրանսիան մեծարում է Միսաք և Մելինե Մանուշյաններին, երբ երախտապարտ է հայերին իրենց ավանդի համար՝ ի նպաստ ֆրանսիական ազգի, դիմադրության...
21:56 21/02/2024Արևմուտքը կարծում է, որ Իրանը հարյուրավոր բալիստիկ հրթիռներ է փոխանցել ՌուսաստանինԻրանը մոտ 400 բալիստիկ հրթիռ է փոխանցել Ռուսաստանին։ Այս մասին հայտնում են Իրանում Reuters լրատվական գործակալության աղբյուրները։ «Այն թաքցնելու պատճառ չկա: Մեզ թույլատրվում է զենք արտահանել ցանկացած...
21:34 21/02/2024Հրաշալի հանդիպում ունեցա նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ. ՓաշինյանՆիկոլ Փաշինյանը Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ հանդիպումից հետո X-ի իր միկրոբլոգում գրել է․ «Հրաշալի հանդիպում ունեցա նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ և արդյունավետ քննարկումներ հայ-ֆրանսիական...
21:15 21/02/2024Վրաստանի վարչապետն ասել է, որ Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակը բարդացնում է իր երկրի ինտեգրումը ՆԱՏՕ-ինՆԱՏՕ-ին Վրաստանի ինտեգրման հարցը բարդ է լինելու, քանի դեռ Ուկրաինայում ճգնաժամ է։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին լրագրողներին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն՝ ամփոփելով Բրյուսելում...
16:00 21/02/2024Հայաստանը ստացել է Ադրբեջանի պատասխանը. Հաստատեց Արմեն Գրիգորյանը«Սպառազինությունը, որն Ադրբեջանը ձեռք է բերում, տարածաշրջանը կայունացնելու համար չէ և այս հարցը մենք բազմաթիվ անգամ բարձրացրել են»,-ԱԺ-ում տված ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ԱԽ քարտութղար Արմեն Գրիգորյանը։...
21:46 20/02/2024ՀԱՊԿ-ում հայտարարել են, որ կազմակերպության անդամները միտված են Հայաստանի հետ հարաբերությունների զարգացմանըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ երկրները շարունակում են կենտրոնացած մնալ Հայաստանի հետ դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման վրա, Երևանը մնում է դաշնակից և...
21:15 20/02/2024Վրաստանի վարչապետն ասել է, որ չի նախատեսում պատժամիջոցներ կիրառել Ռուսաստանի դեմՎրաստանը չի ծրագրում պատժամիջոցներ կիրառել Ռուսաստանի դեմ։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ երեքշաբթի օրը Բրյուսել կատարած այցի ժամանակ հայտարարել է վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։ «Ինչ վերաբերում է...
22:03 19/02/2024Մոսկվայի հայ համայնքը նախագահական ընտրություններում կպաշտպանի Վլադիմիր Պուտինի թեկնածությունըՄոսկվայի հայ համայնքն առաջիկա նախագահական ընտրություններում կպաշտպանի ՌԴ գործող նախագահ Վլադիմիր Պուտինի թեկնածությունը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է «Դիալոգ» կազմակերպության նախագահ...

12:57 16/10/2021Top Iranian security official cautions Azerbaijan not to fall into devils' trapSecretary of Iran's Supreme National Security Council (SNSC) Ali Shamkhani reacted to the recent allegations made by Azeri President Ilham Aliev against Iran, and advised the neighboring country to...
10:39 16/10/2021FM spox: Iran will ‘respond appropriately’ to Baku’s baseless statementsIranian Foreign Ministry spokesman Saeed Khatibzadeh rejected the claims made by Azeri President Ilham Aliyev at the CIS summit, saying Baku seems to have the intention to make baseless media...
18:58 15/10/2021The moral-psychological condition of the wounded soldiers is high - Artak BeglaryanArtsakh Republic State Minister Artak Beglaryan along with the country's Health minister and Ombudsman visited the soldiers who had been injured as a result of the Thursday Azerbaijani provocation...
17:58 15/10/2021Putin on situation in Artsakh: ‘bad peace is better than good war’A bad peace is better than a good war, Russian President Vladimir Putin said on Friday commenting on the situation around Artsakh (Nagorno-Karabakh), TASS news agency reported.
16:26 15/10/2021Artsakh Ombudsman: Azerbaijani statements on peaceful coexistence are nothing but hollow words covering the Azerbaijani anti-Armenian agenda"On October 14, Azerbaijani Armed Forces opened fire on the bases of the Defense Army of the Republic of Artsakh, as a result of which 6 servicemen were wounded," Artsakh Ombudsman Gegham Stepanyan...
15:43 15/10/2021Defense Army released footage about Azerbaijani ceasefire violation on Artsakh borderArtsakh Defense Army released on Friday footage, showing the shooting and ceasefire violation by Azerbaijani forces at the Defense Army position.
13:16 15/10/2021Azerbaijani forces open fire at military ambulance in Artsakh – Defense MinistryThe Azerbaijani troops opened fire at an ambulance of the Artsakh Defense Army unit in the country’s north east, the Defense Ministry of Artsakh reported.
11:54 15/10/2021Tigran Abrahamyan: Azerbaijan will continue with its policy of provocationsAzerbaijan will continue to pursue its policy of provocations amid the silence of the Armenian authorities, security expert Tigran Abrahamyan, an MP from the opposition With Honor faction, said on...
10:50 15/10/2021Artsakh minister: Situation has now stabilized along entire contact lineThe situation along the Artsakh-Azerbaijan border has stabilized after the incidents late on Thursday, State Minister of Artsakh Artak Beglaryan said on Facebook.
10:30 15/10/2021Armenian side has no territorial losses – Artsakh Defense MinistryThe Artsakh Defense Ministry reported that following the border incidents the situation was calm as of early Friday morning.
20:24 14/10/2021Garo Paylan, 3 other opposition MPs may be stripped of immunityA bill to strip ethnic Armenian MP Garo Paylan from the pro-Kurdish Peoples' Democratic Party (HDP) and three other opposition lawmakers has been submitted to the Grand National Assembly of Turkey,...
20:05 14/10/2021Armenian, Russian and Azerbaijani FMs discuss issues related to Nagorno-Karabakh conflictOn the initiative of the Russian side, a meeting of the foreign ministers of Armenia, Russia and Azerbaijan was held in Minsk, the capital of Belarus, on Thursday, October 14.
14:55 14/10/2021CSTO: Agreements reached on Artsakh create the necessary base for comprehensive political settlement of the conflict"The agreements reached about Artsakh create the necessary base for the comprehensive political settlement," the Chief of the CSTO (Collective Security Treaty Organization) Joint Staff Anatoly...
14:32 14/10/2021Taguhi Tovmasyan: Why couldn't we manage to remove all exhibits from museums that came under Azerbaijani control"Why did we fail to save all exhibits from museums in Shushi and other settlements before they came under the Azerbaijani control.
14:04 14/10/2021Turkey says Iranian spies detained over plot to kidnap ex-soldierTurkey has detained eight individuals including two Iranian spies over a plot to kidnap a former Iranian soldier, security sources said Wednesday, in the latest espionage case threatening to roil...
12:14 14/10/2021Baku has yet to release two Iranian truck drivers - KhatibzadehIran’s Foreign Ministry spokesman Saeed Khatibzadeh denies a report that Azerbaijan released two Iranian truck drivers it detained in September.
11:04 14/10/2021Iran uses 'artificial intelligence' in large-scale aerial drillsArmed Forces of Iran have launched a large-scale military exercise, involving air defense units and domestically-developed military hardware, with the goal of strengthening the protection of the...
10:26 14/10/2021Kairat FC player Kamo Hovhannisyan would not travel to Azerbaijan for the match against Qarabag FKThe Armenia international and player of football club Kairat Kamo Hovhannisyan will not travel to Azerbaijan with his team for the UEFA Conference League group stage match against Qarabag FK.
20:14 13/10/2021Artsakh's Defense Army denies Azerbaijani reports"The 'news' released by the Ministry of Defense of Azerbaijan, claiming the Defense Army had opened fire on Wednesday at the police car, accompanying a non-military cargo and had damaged it, is...