23:17 28/02/2024Եռակողմ հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի հարցեր.ՀՀ ԱԳՆՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են. «Փետրվարի 28-ին Բեռլինում կայացել է Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի, Գերմանիայի ԱԳ նախարար Անալենա Բերբոքի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի եռակողմ հանդիպումը,...
22:42 28/02/2024ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունը ցավակցություն է հայտնել Նիկոլայ Ռիժկովի մահվան կապակցությամբՌԴ-ում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունը ցավակցություն է հայտնել ՀՀ ազգային հերոս, ԽՍՀՄ Մինիստրների խորհրդի նախագահ Նիկոլայ Ռիժկովի մահվան կապակցությամբ․ «Կյանքից հեռացավ բարոյական բարձր...
21:33 28/02/2024Գերմանիայի արտգործնախարարը հնարավոր է համարում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատումըԳերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Անալենա Բերբոքը կարծում է, որ հնարավոր է խաղաղություն հաստատել Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև։ Գերմանիան, նրա խոսքով, մտադիր է շարունակել աջակցել երկու կողմերին՝...
21:02 28/02/2024Եթե այս գործընթացը շարունակվի, դե յուրե էլ պետք է սառեցնենք. Նիկոլ Փաշինյանը՝ ՀԱՊԿ-ի հետ համագործակցության մասին«Մենք հարց ենք տվել ՀԱՊԿ-ին և մինչև այսօր այդ հարցի պատասխանը չենք ստացել։ Այդ հարցի պատասխանի բացակայությունը, մեր կարծիքով, սպառնալիքներ է ստեղծում ՀՀ ազգային անվտանգությանը, տարածքային...
18:18 28/02/2024Բերբոքը Բեռլինում նախատեսել է եռակողմ հանդիպում Հայաստանի և Ադրբեջանի գործընկերների հետԳերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Անալենա Բերբոքը օրվա ընթացքում Բեռլինում հանդիպում կունենա բանակցությունների համար ժամանած իր հայ և ադրբեջանցի գործընկերների հետ։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին...
21:33 27/02/2024Աղբյուր. Հայաստանն իր գործընկերներին դեռ չի իրազեկել ՀԱՊԿ-ում իր քայլերի մասինՀայաստանն իր գործընկերներին դեռևս չի իրազեկել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) առնչությամբ իր քայլերի մասին։ Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է անանուն աղբյուրը։ «Ոչ, գործընկերներից...
20:40 27/02/2024Ռուսական բենզինի արտահանման ժամանակավոր արգելքից ամենաշատը կտուժի ԹուրքիանԹուրքական մամուլի ուշադրության կենտրոնում է հայտնվել բենզինի արտահանման վերաբերյալ Ռուսաստանի կառավարության կայացրած որոշումը։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝ Ռուսաստանի կառավարությունը նախատեսում է 2024...
11:33 27/02/2024Ադրբեջանը ոչնչացրել է Ստեփանակերտում կանգնեցված Ալեքսանդր Մյասնիկյանի արձանըԱդրբեջանը, հետևելով վերջին շրջանում ակտիվ կերպով գործարկվող՝ Արցախի Հանրապետության անկախության շրջանում տեղադրված հուշարձանների ոչնչացման ծրագրային քաղաքականությանը, ոչնչացրել է Ստեփանակերտի...
20:20 26/02/2024Թբիլիսում կայացել է խաղաղ երթ՝ ի հիշատակ Սումգայիթյան ջարդերի անմեղ զոհերիԻ հիշատակ Սումգայիթյան ջարդերի անմեղ զոհերի «Վրաստանի Հայ Հանայնք» հասարակական կազմակերպության և Վիրահայոց թեմի «Հայարտուն» կրթամշակույթային կենտրոնի նախաձեռնությամբ՝ Թբիլիսիում կայացել է խաղաղ երթ:...
19:28 26/02/2024Պուտինը և Էրդողանը կհանդիպեն Ռուսաստանի նախագահական ընտրություններից հետոՌուսաստանի Դաշնության և Թուրքիայի նախագահների հանդիպումը չի կայանա նախքան Ռուսաստանում նախագահական ընտրությունները, սակայն ամենաբարձր մակարդակով շփումների նախապատրաստման աշխատանքներն արդեն ընթանում...
11:51 26/02/2024Առաջիկա օրերին տեղի կունենա Հայաստանի ու Ադրբեջանի պատվիրակությունների հանդիպումը․ Բայրամով«Առաջիկա օրերին տեղի կունենա Հայաստանի ու Ադրբեջանի պատվիրակությունների հանդիպում»,- այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը։ «Մյունխենում տեղի է ունեցել Ադրբեջանի...
22:42 25/02/2024Թուրքիայի տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների նախարար կրկին խոսել է «միջանցքի» մասին«Զանգեզուրի միջանցք»-ի բացումը կբարձրացնի Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղային գծի բեռնաշրջանառությունը: Այդ մասին TRT Haber-ին ասել է Թուրքիայի տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների նախարար Աբդուլքադիր...
17:04 25/02/2024Պակիստանի և Ադրբեջանի միջև 1,6 միլիարդ դոլար արժողությամբ ռազմական գործարք է կնքվել«Իրանցի լրագրողի օրագիրը» Telegram ալիքը հայտնել է Պակիստանի և Ադրբեջանի միջև 1,6 միլիարդ դոլար արժողությամբ ռազմական գործարքի մասին։ Լուրը փոխանցում է news.am-ը։ Ըստ աղբյուրի, Ադրբեջանի համար...
16:17 25/02/2024Քաղաքագետը զգուշացրել է Վրաստանում նոր հեղափոխության վտանգի մասինՎրաստանում բողոքի ցույցեր կարող են սկսվել 2024 թվականի աշնանը նշանակված խորհրդարանական ընտրությունների ֆոնին: Այդ մասին զգուշացրել է քաղաքագետ Ալեքսանդր Դուդչակը, որի խոսքերը մեջբերել է «ՌԻԱ...
14:22 25/02/2024Կարծում եմ՝ Նիկոլը պարզապես շտապեց և զգացմունքային հայտարարություն արեց. Լուկաշենկոն՝ ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի գործողությունների սառեցման մասինՄինսկը ՀԱՊԿ-ից Երևանի դուրս գալու մասին հայտարարություններ չի ստացել, հետևաբար երկիրը պետք է մնա կազմակերպության անդամ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, ասել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն։...
12:09 25/02/2024Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով կարող ենք հասնել Հայաստանի և Քուվեյթի միջև փոխադարձ հարգանքի. ՓաշինյանՆիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Քուվեյթի Պետության էմիր շեյխ Միշալ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ Սաբահին և նախարարների խորհրդի նախագահ շեյխ դոկտոր Մուհամմադ Սաբահ Ալ-Սալիմ Ալ Սաբահին՝ Ազգային...
14:47 24/02/2024Լոնդոնի դատարանը կալանք է դրել ադրբեջանցի պատգամավորի ու նրա կնոջ՝ 39 մլն ֆունտ արժողությամբ 22 անշարժ գույքի վրաԼոնդոնի Բարձր դատարանը փետրվարի 23-ին կալանք է դրել ադրբեջանցի պատգամավոր Ջավանշիր Ֆեյզիևին ու նրա կնոջը պատկանող 39 մլն ֆունտ ստեռլինգ արժողությամբ 22 անշարժ գույքի վրա: 1lurer-ի փոխանցմամբ,...
23:19 23/02/2024Իրանի Ուրմիա քաղաքի բնակելի շենքում պայթյուն է որոտացել, կան զոհերԻրանի Ուրմիա քաղաքի բնակելի շենքում պայթյուն է որոտացել, կան տուժածներ: Ըստ ISNA գործակալության, միջադեպի հետևանքով 3 մարդ զոհվել է, մեկ հոգի՝ վիրավորվել, ևս մեկ հոգի մնացել է փլատակներում: Դեպքի...
21:36 23/02/2024ԱՄՆ դեսպանը Երևանում մասնակցել է Ուկրաինայի դեսպանատան կողմից կազմակերպված ոգեկոչման միջոցառմանըՀայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը ֆեյսբուքյան էջից տեղեկացնում է․ «Ուկրաինա Ռուսաստանի լայնամասշտաբ ներխուժման երկրորդ տարելիցի կապակցությամբ դեսպան Քվինը, դիվանագիտական կորպուսի գործընկերների հետ,...
21:16 23/02/2024Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին առաջիկայում կայցելի ՀայաստանFactor TV-ի տեղեկություններով՝ Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին առաջիկայում կայցելի Հայաստան։ Մեր հավաստի աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Ուկրաինայի նախագահի այցը Հայաստան այս պահին պատրաստվում է, սակայն...

10:00 17/03/2023Путин и Алиев провели телефонный разговорОбсуждены практические меры, направленные на обеспечение безопасности и стабильности на Южном Кавказе.
16:14 16/03/2023Землетрясение магнитудой 5.1 произошло в 41 км от города Хой в ИранеСила подземных толчков в эпицентре составила 7 баллов.
15:29 16/03/2023Депутат Европарламента: Желание Азербайджана создать коридор в сторону Турции через Армению является угрозой для Европы«Мы должны усилить поддержку Армении, где сотни тысяч армян опасаются за свою жизнь, они находятся под опасностью», – заявил Член комитета Европарламента по безопасности и обороне Эрве Жювен.
15:18 16/03/2023Ещё одно землетрясение произошло в ТурцииЗемлетрясение магнитудой 4,7 произошло в четверг в турецком городе Болу в 250 километрах к востоку от Стамбула, сообщает РИА Новости со ссылкой на турецких сейсмологов.
14:36 16/03/2023Daily Mail: Эрдоган может уступить президентское кресло по итогам выборов в ТурцииОпросы общественного мнения в Турции показали, что действующий президент страны Реджеп Тайип Эрдоган отстает по популярности от лидера оппозиции Кемаля Кылычдароглу на десять процентов.
13:20 16/03/2023Наводнения в зоне землетрясения в Турции: погибли 15 человекДо 15 человек выросло число жертв масштабного наводнения и оползней на юго-востоке Турции, передает МИР 24.
19:18 15/03/2023Президент Арцаха обсудил с членами Общественного совета политическую и социально-экономическую ситуацию в республикеАрмен Греворкян добавил, что Совет будет последовательным, чтобы эти проблемы были решены надлежащим образом.
17:20 15/03/2023МВД Арцаха: ВС Азербайджана открыли огонь по мирным жителям во время проведения сельскохозяйственных работПострадавших нет.
16:55 15/03/2023МИД: Арцахская сторона категорически отвергает попытки Азербайджана исказить суть конфликтаМИД Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) выступило с комментарием относительно последних заявлений помощника президента Азербайджана: «В ответ на суждения, озвученные помощником президента...
18:16 14/03/2023Президент Арцаха назначил нового министраМинистром здравоохранения назначен Вардан Тадевосян.
16:49 14/03/2023МВД Арцаха – в ответ на очередную дезинформацию АзербайджанаСпасатели по горной дороге в обход Шуши в сопровождении российских миротворцев перевозили в Республику Армения граждан РА, оставшихся в Арцахе в результате блокады.
15:41 14/03/2023На повестке завтрашнего заседания парламента Арцаха – вопрос об изменении КонституцииВ завершение заседания прозвучат депутатские заявления.
11:40 14/03/2023В Турции произошло новое землетрясение - магнитудой 4,8Землетрясение магнитудой 4,8 зарегистрировано во вторник в Турции. Об этом сообщил Европейско-средиземноморский сейсмологический центр. Как передает ТАСС, эпицентр располагался на расстоянии 54 км к...
10:50 14/03/2023Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: дорога к границе с Россией закрытаДвижение на дороге, ведущей к грузино-российской границе, запрещено для всех видов транспорта, сообщает Департамент автомобильных дорог Грузии.
18:56 13/03/2023Иранские власти помиловали около 22 тысяч участников протестовИранские власти помиловали около 22 тысяч человек, которые были арестованы за участие в массовых протестных акциях.
17:39 13/03/2023После землетрясения в единственном армянском селе Турции остались одни мужчины, дома серьезно пострадалиВ результате февральских землетрясений в Турции пострадало и единственное в этой стране армянское село – Вакиф.
16:35 13/03/2023Лукашенко: За последние годы Беларусь и Иран поняли, насколько нужны друг другуБеларусь и Иран поняли, что должны развивать тесное сотрудничество. Об этом Президент Беларуси Александр Лукашенко заявил в Тегеране на переговорах с Президентом Ирана Эбрахимом Раиси в узком...
15:12 13/03/2023Трагедия в Батуми: ребенок погиб на снесенном ветром батутеРебенок погиб в результате несчастного случая в черноморском городе Батуми в Грузии. Об этом сообщает Sputnik Грузия. По данным телеканала "ТV25", инцидент произошел у озера Ардагани на батумском...
14:37 11/03/2023Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: запрещено движение к границе с Россией для грузовиковДвижение автотранспорта с прицепом и полуприцепом на дороге, ведущей к грузино-российской границе, запрещено из-за обильного снегопада и гололеда, говорится в сообщении департамента автомобильных...
19:33 10/03/2023Число жертв землетрясений в Турции достигло 48 тыс.Почти 48 тыс. человек погибли в результате разрушительных землетрясений в Турции в феврале. Об этом сообщил в пятницу министр экологии и градостроительства страны Мурат Курум на юго-востоке...