11:35 29/11/2023Ռաիսին հետաձգել է իր այցը ԹուրքիաԻրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսիի այցը Թուրքիա հետաձգվել է Գազայի հատվածում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի (ԱԽ) նիստի պատճառով, ինչի մասին նախագահները քննարկել են...
10:30 29/11/2023Ադրբեջանական թերթը հարձակվում է Սասունյանի վրաLոբբինգի վրա Ադրբեջանի վատնած միլիարդների մասին հայտարարելու համար
00:10 29/11/2023«Ռոսսելխոզնադզորը» պաշտոնական նամակ է ուղարկել Հայաստանին2023 թվականին Ռոսսելխոզնադզորի տարածքային բաժինները Հայաստանի Հանրապետությունից ստացված ծաղկի, մրգի և բանջարեղենի արտադրանքներում հայտնաբերել են կարանտինային վնասատուների հայտնաբերման 72 դեպք։ Այդ...
21:17 28/11/2023Ադրբեջանի Միլի Մեջլիսն արձագանքել է Ալեն ՍիմոնյանինՀայաստանի ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ադրբեջանական անկլավների վերաբերյալ իրականությունից հեռու հայտարարություններ է արել: «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին ասվում է Միլի Մեջլիսի մամուլի...
17:59 28/11/2023Իրանի պաշտպանության նախարարությունը հաստատել է ռուսական Մի-28, Սու-35 և Յակ-130 ինքնաթիռների ձեռքբերումըԻրանի պաշտպանության փոխնախարար, գեներալ Մահդի Ֆարահին հաստատել է Իսլամական Հանրապետության կողմից ռուսական Մի-28 հարվածային ուղղաթիռների, Սու-35 կործանիչների և Յակ-130 ուսումնամարտական ինքնաթիռների...
17:35 28/11/2023Դարդանելի նեղուցը փակ է.Մեկ նավ խորտակվել է, մեկը՝ կիսվելԹուրքիայի իշխանությունները նավերի տարանցման համար երկու ուղղություններով փակել են Դարդանելի նեղուցը ՝ եղանակային վատ պայմանների պատճառով: «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ երեքշաբթի այդ մասին հայտնել է...
15:47 28/11/2023Ադրբեջանցիներն Աղդամ առնետներ են բերելԱդրբեջանի զինված ուժերի կողմից օկուպացված Արցախում ականազերծման աշխատանքներում ներգրավվել են առնետների։ Կենդանիներն արդեն «աշխատում» են օկուպացված տարածքներում։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական...
12:46 28/11/2023Իրանից գազի ներմուծումը Հայաստան մեծացնելու հնարավորություն կա. Գնել Սանոսյան«Մենք հիմա տարեկան 365 միլիոն մետր խորանարդ գազ ենք ներկրում Իրանից, պայմանագրի հիման վրա՝ 1/3 հարաբերակցությամբ էլեկտրաէներգիա ենք վերադարձնում դեպի Իրան»,- լրագրողներին ասաց ՀՀ տարածքային...
11:04 28/11/2023Ադրբեջանցիները Շուշիի ևս մեկ գերեզմանատուն են վնասելԱդրբեջանը հոկտեմբերի 5-ից նոյեմբերի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում Շուշիում հերթական գերեզմանատունն է վնասել։ Այս մասին կրկին ահազանգում է Կովկասյան ժառանգության պաշտպանության («Caucasus Heritage...
10:51 28/11/2023Ավելի քան 2600 բեռնատարներ խցանման մեջ են հայտնվել Վերին ԼարսումՎատ եղանակային պայմանների պատճառով փակված Վերին լարսի ճանապարհով երթևեկության թույլտվությանը սպասում է 2645 բեռնատար ավտոմեքենա: Այս մասին հայտնում է Հյուսիսային Օսիայի երթևեկության կառավարման...
22:40 27/11/2023Տարածաշրջանային խաղաղության ուղին անցնում է Ադրբեջանի և Հայաստանի համաձայնագրով. ԳյուլերԲաքվում Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարների հանդիպման ժամանակ Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարար Յաշար Գյուլերն անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական հարաբերություններին։ «Մենք...
18:49 27/11/2023Ստամբուլում ուժգին փոթորիկ է սպասվումԹուրքիայի աղետների և արտակարգ իրավիճակների վարչությունը (AFAD) Թուրքիայի հյուսիսարևմտյան հատվածում գտնվող Ստամբուլ քաղաքի բնակիչներին SMS կարճ հաղորդագրությամբ իրազեկել է առաջիկայում սպասվող ուժգին...
18:00 27/11/2023Վրաստանը հաստատել է ԵՄ հանձնարարականների իրականացման գործողությունների ծրագիրըՎրաստանի կառավարությունը Եվրոպական ինտեգրման հանձնաժողովի նիստում հավանություն է տվել ինը առաջարկությունների իրականացմանը, որոնք անհրաժեշտ են կազմակերպության անդամի թեկնածուի կարգավիճակ ստանալուց...
16:08 27/11/2023Le Monde. Հայաստանը հիասթափված է Ռուսաստանից և նոր դաշնակիցներ է փնտրում անվտանգության ապահովման համարՌուսաստանը դադարել է վստահելի գործընկեր լինել Հայաստանի համար: Այդ մասին գրում է Le Monde-ը։ Ինչպես հայտնում է Gazeta.Ru-ն, ըստ Le Monde-ի մեկնաբանների, Երևանում նման եզրակացություններ արվել են՝...
15:21 27/11/2023Թբիլիսիում բացվել է Արամ Խաչատրյանին նվիրված հուշատախտակԹբիլիսիի Դիմիտրի Ուզնաձե 93 հասցեում բացվել է հայ մեծանուն կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանին նվիրված հուշատախտակը։ Այս հասցեում 1906-1922 թվականներին ապրել է աշխարհահռչակ կոմպոզիտորը։ Ողջույնի խոսքով...
14:15 27/11/2023Վագիֆ Խաչատրյանի նկատմամբ կայացված դատավճռի դեմ վերաքննիչ բողոք է ներկայացվելՎագիֆ Խաչատրյանի նկատմամբ կայացված դատավճռի դեմ վերաքննիչ բողոք է ներկայացվել։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, հայտարարել է նրա փաստաբան Ռադմիլա Աբիլովան։ Նա նշել է, որ Խաչատրյանի նկատմամբ...
12:45 27/11/2023Վրաստանի դպրոցների բուֆետներում արգելել են վաճառել մաստակ, չիփսՎրաստանի դպրոցերի բուֆետներում մի շարք ապրանքների ու սննդամթերքի վաճառքն արգելվել է։ «Գրուզիա օնլայն»-ի փոխանցմամբ, կրթության նախարարության հաստատած իրավական ակտի համաձայն, աշակերտների մոտ առողջ...
11:47 27/11/2023Բաքվում կհանդիպեն Վրաստանի, Թուրքիայի և Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարներըԱյսօր Բաքվում կայանալիք եռակողմ հանդիպման ժամանակ Վրաստանի, Թուրքիայի և Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարները կքննարկեն տարածաշրջանային անվտանգության, պաշտպանական համագործակցության ոլորտները և ապագայի...
11:13 27/11/2023ՀԱՊԿ-ից հայտարարել են, որ Հայաստանը եղել և մնում է կազմակերպության դաշնակիցըՀայաստանը եղել և մնում է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) դաշնակիցը: Մինսկում կայացած նստաշրջանում Երևանի բացակայությունից կատեգորիկ եզրակացություններ անելն իմաստ չունի։ Այս...
11:08 27/11/2023Առաջիկայում Իրանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի էլեկտրաէներգետիկ համակարգերը կինտեգրվեն. Իրանի էներգետիկայի նախարարԻրանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի էներգետիկայի փոխնախարարների միջև կայացել է աշխատանքային հանդիպում, որում ուսումնասիրվել են երեք երկրի էլեկտրաէներգետիկ համակարգերի միավորման նախագծի իրականացման...

18:47 13/12/2022Рубен Варданян: Никто в Арцахе не собирается отступать перед трудностямиВ ходе совещания главы государственных ведомств и администраций представили сложившуюся в результате перекрытия дороги ситуацию и существующие проблемы в районах.
17:58 13/12/2022В Арцахе сообщили о невозможности поставок товаров первой необходимости в общины Шушинского районаОтсутствие связи со Степанакертом и другими населенными пунктами республики может вызвать гуманитарный кризис в этих населенных пунктах.
17:17 13/12/2022Давид Бабаян: Предложили увеличить численность российских миротворцев и дать им международный мандатОн полагает, если мир даст жесткий ответ, это окажет влияние, конечно, не на все 100%, но повлияет однозначно.
14:06 13/12/2022«Серые волки» против Волкова. Сергей Мелконян о блокаде АрцахаПолитолог Сергей Мелконян, коснувшись закрытия азербайджанцами единственной соединяющей Армению и Арцах дороги, в своем Телеграм-канале написал: «Ряд фактов, на которые надо обратить внимание.
18:40 12/12/2022Эксперт: У Азербайджана больше не должно возникнуть желания проверять реакцию РоссииМежгосударственная дорога Степанакерт-Шуши остается закрытой уже около 8 часов. Нарушая международное гуманитарное право, Азербайджан пытается создать в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской...
15:56 12/12/2022Советник госминистра Республики Арцах: Азербайджанская сторона серьезно ошибается, применяя эту форму давленияСоветник Государственного министра Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Артак Бегларян в своем Telegram-канале пишет: «Азербайджан почти 5 часов держит закрытой единственную дорогу...
14:56 12/12/2022А. Арутюнян: Благодаря нашим совместным усилиям Арцах был и будет армянскимБлагодаря нашим совместным и решительным усилиям Арцах был и будет армянским вопреки всем вызовам.
14:45 12/12/2022Полиция: Движение по связывающей Арцах с Арменией межгосударственной трассе все еще перекрытоИз МВД Арцаха сообщают, что движение по межгосударственной трассе, связывающей Арцах с Арменией, все еще перекрыто в обе стороны.
14:38 12/12/2022Капитан резерва ВС Азербайджана сегодня решил сыграть в «эколога»Эксперт по вопросам безопасности Ален Гулян идентифицировал одного из «экологов», проводящих акцию протеста и перекрывших трассу Горис-Степанакерт.
14:11 12/12/2022Путин и Алиев обсудили трехсторонние договоренностиПрезидент России Владимир Путин поговорил по телефону с президентом Азербайджанской Республики Ильхамом Алиевым, лидеры обсудили трехсторонние договоренности, условились о дальнейших контактах,...
13:35 12/12/2022В Иране заявили об ответных санкциях против ряда европейских государствУчитывая неконструктивные действия ряда стран, а также Европейского союза, Иран использовал и будет продолжать применять превентивные меры, основанные на его законном праве…
12:47 12/12/2022Т. Абрамян: Азербайджанцы пытаются установить палатку, чтобы затянуть блокаду дорогиСекретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян пишет: «Как и предполагалось, спецслужбы Азербайджана вновь спланировали и осуществили провокацию на участке дороги в...
12:02 12/12/2022Уполномоченные госорганы Арцаха предпринимают все возможные меры для урегулирования ситуацииПризываем граждан сохранять спокойствие и следить за официальными новостями, воздерживаясь от распространения непроверенной информации.
11:24 12/12/2022Из-за ливней в турецкой Анталье произошло наводнениеМэр района Кумлуджи Мустафа Келеоглу заявил, что подобного бедствия в районе не было уже 50 лет.
11:12 12/12/2022Азербайджанцы в Арцахе вновь проводят «акцию протеста»Отмечается, что участники акции разбивают палатки в Шуши.
10:27 12/12/2022Тигран Абрамян: Другого варианта нет, мы должны готовиться к следующим давлениям со стороны АзербайджанаИз Азербайджана звучат довольно нервные заявления, что связано с инцидентом, произошедшим накануне в Арцахе.
17:33 10/12/2022Абашидзе: В повестке дня на данный момент не стоит вопрос о возобновлении прямых авиарейсов между Грузией и РоссиейДля посещения Грузии гражданам РФ не нужны визы, подчеркнул дипломат.
16:05 10/12/2022Омбудсмен Арцаха: Закрытие Лачинского коридора даже на несколько часов чревато необратимыми гуманитарными последствиямиЯ ожидаю от вас только беспристрастности и смелости.
14:27 10/12/2022Азербайджан направил Украине 45 силовых трансформаторов и 50 генераторовПо данным МИД, в связи с кризисом на Украине Азербайджан оказал этой стране гуманитарную помощь на общую сумму около 30 млн манатов (более $17,5 млн).
13:28 10/12/2022Араик Арутюнян и Рено Мюзелье подписали совместную декларацию, осуждающую агрессию АзербайджанаЗатем состоялась встреча с руководителем региона Прованс-Альп-Кот-д’Азур Рено Мюзелье.