11:35 29/11/2023Ռաիսին հետաձգել է իր այցը ԹուրքիաԻրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսիի այցը Թուրքիա հետաձգվել է Գազայի հատվածում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի (ԱԽ) նիստի պատճառով, ինչի մասին նախագահները քննարկել են...
10:30 29/11/2023Ադրբեջանական թերթը հարձակվում է Սասունյանի վրաLոբբինգի վրա Ադրբեջանի վատնած միլիարդների մասին հայտարարելու համար
00:10 29/11/2023«Ռոսսելխոզնադզորը» պաշտոնական նամակ է ուղարկել Հայաստանին2023 թվականին Ռոսսելխոզնադզորի տարածքային բաժինները Հայաստանի Հանրապետությունից ստացված ծաղկի, մրգի և բանջարեղենի արտադրանքներում հայտնաբերել են կարանտինային վնասատուների հայտնաբերման 72 դեպք։ Այդ...
21:17 28/11/2023Ադրբեջանի Միլի Մեջլիսն արձագանքել է Ալեն ՍիմոնյանինՀայաստանի ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ադրբեջանական անկլավների վերաբերյալ իրականությունից հեռու հայտարարություններ է արել: «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին ասվում է Միլի Մեջլիսի մամուլի...
17:59 28/11/2023Իրանի պաշտպանության նախարարությունը հաստատել է ռուսական Մի-28, Սու-35 և Յակ-130 ինքնաթիռների ձեռքբերումըԻրանի պաշտպանության փոխնախարար, գեներալ Մահդի Ֆարահին հաստատել է Իսլամական Հանրապետության կողմից ռուսական Մի-28 հարվածային ուղղաթիռների, Սու-35 կործանիչների և Յակ-130 ուսումնամարտական ինքնաթիռների...
17:35 28/11/2023Դարդանելի նեղուցը փակ է.Մեկ նավ խորտակվել է, մեկը՝ կիսվելԹուրքիայի իշխանությունները նավերի տարանցման համար երկու ուղղություններով փակել են Դարդանելի նեղուցը ՝ եղանակային վատ պայմանների պատճառով: «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ երեքշաբթի այդ մասին հայտնել է...
15:47 28/11/2023Ադրբեջանցիներն Աղդամ առնետներ են բերելԱդրբեջանի զինված ուժերի կողմից օկուպացված Արցախում ականազերծման աշխատանքներում ներգրավվել են առնետների։ Կենդանիներն արդեն «աշխատում» են օկուպացված տարածքներում։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական...
12:46 28/11/2023Իրանից գազի ներմուծումը Հայաստան մեծացնելու հնարավորություն կա. Գնել Սանոսյան«Մենք հիմա տարեկան 365 միլիոն մետր խորանարդ գազ ենք ներկրում Իրանից, պայմանագրի հիման վրա՝ 1/3 հարաբերակցությամբ էլեկտրաէներգիա ենք վերադարձնում դեպի Իրան»,- լրագրողներին ասաց ՀՀ տարածքային...
11:04 28/11/2023Ադրբեջանցիները Շուշիի ևս մեկ գերեզմանատուն են վնասելԱդրբեջանը հոկտեմբերի 5-ից նոյեմբերի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում Շուշիում հերթական գերեզմանատունն է վնասել։ Այս մասին կրկին ահազանգում է Կովկասյան ժառանգության պաշտպանության («Caucasus Heritage...
10:51 28/11/2023Ավելի քան 2600 բեռնատարներ խցանման մեջ են հայտնվել Վերին ԼարսումՎատ եղանակային պայմանների պատճառով փակված Վերին լարսի ճանապարհով երթևեկության թույլտվությանը սպասում է 2645 բեռնատար ավտոմեքենա: Այս մասին հայտնում է Հյուսիսային Օսիայի երթևեկության կառավարման...
22:40 27/11/2023Տարածաշրջանային խաղաղության ուղին անցնում է Ադրբեջանի և Հայաստանի համաձայնագրով. ԳյուլերԲաքվում Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարների հանդիպման ժամանակ Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարար Յաշար Գյուլերն անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական հարաբերություններին։ «Մենք...
18:49 27/11/2023Ստամբուլում ուժգին փոթորիկ է սպասվումԹուրքիայի աղետների և արտակարգ իրավիճակների վարչությունը (AFAD) Թուրքիայի հյուսիսարևմտյան հատվածում գտնվող Ստամբուլ քաղաքի բնակիչներին SMS կարճ հաղորդագրությամբ իրազեկել է առաջիկայում սպասվող ուժգին...
18:00 27/11/2023Վրաստանը հաստատել է ԵՄ հանձնարարականների իրականացման գործողությունների ծրագիրըՎրաստանի կառավարությունը Եվրոպական ինտեգրման հանձնաժողովի նիստում հավանություն է տվել ինը առաջարկությունների իրականացմանը, որոնք անհրաժեշտ են կազմակերպության անդամի թեկնածուի կարգավիճակ ստանալուց...
16:08 27/11/2023Le Monde. Հայաստանը հիասթափված է Ռուսաստանից և նոր դաշնակիցներ է փնտրում անվտանգության ապահովման համարՌուսաստանը դադարել է վստահելի գործընկեր լինել Հայաստանի համար: Այդ մասին գրում է Le Monde-ը։ Ինչպես հայտնում է Gazeta.Ru-ն, ըստ Le Monde-ի մեկնաբանների, Երևանում նման եզրակացություններ արվել են՝...
15:21 27/11/2023Թբիլիսիում բացվել է Արամ Խաչատրյանին նվիրված հուշատախտակԹբիլիսիի Դիմիտրի Ուզնաձե 93 հասցեում բացվել է հայ մեծանուն կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանին նվիրված հուշատախտակը։ Այս հասցեում 1906-1922 թվականներին ապրել է աշխարհահռչակ կոմպոզիտորը։ Ողջույնի խոսքով...
14:15 27/11/2023Վագիֆ Խաչատրյանի նկատմամբ կայացված դատավճռի դեմ վերաքննիչ բողոք է ներկայացվելՎագիֆ Խաչատրյանի նկատմամբ կայացված դատավճռի դեմ վերաքննիչ բողոք է ներկայացվել։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, հայտարարել է նրա փաստաբան Ռադմիլա Աբիլովան։ Նա նշել է, որ Խաչատրյանի նկատմամբ...
12:45 27/11/2023Վրաստանի դպրոցների բուֆետներում արգելել են վաճառել մաստակ, չիփսՎրաստանի դպրոցերի բուֆետներում մի շարք ապրանքների ու սննդամթերքի վաճառքն արգելվել է։ «Գրուզիա օնլայն»-ի փոխանցմամբ, կրթության նախարարության հաստատած իրավական ակտի համաձայն, աշակերտների մոտ առողջ...
11:47 27/11/2023Բաքվում կհանդիպեն Վրաստանի, Թուրքիայի և Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարներըԱյսօր Բաքվում կայանալիք եռակողմ հանդիպման ժամանակ Վրաստանի, Թուրքիայի և Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարները կքննարկեն տարածաշրջանային անվտանգության, պաշտպանական համագործակցության ոլորտները և ապագայի...
11:13 27/11/2023ՀԱՊԿ-ից հայտարարել են, որ Հայաստանը եղել և մնում է կազմակերպության դաշնակիցըՀայաստանը եղել և մնում է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) դաշնակիցը: Մինսկում կայացած նստաշրջանում Երևանի բացակայությունից կատեգորիկ եզրակացություններ անելն իմաստ չունի։ Այս...
11:08 27/11/2023Առաջիկայում Իրանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի էլեկտրաէներգետիկ համակարգերը կինտեգրվեն. Իրանի էներգետիկայի նախարարԻրանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի էներգետիկայի փոխնախարարների միջև կայացել է աշխատանքային հանդիպում, որում ուսումնասիրվել են երեք երկրի էլեկտրաէներգետիկ համակարգերի միավորման նախագծի իրականացման...

19:58 30/06/2021Nobody wants Nagorno-Karabakh crisis to escalate further - PutinRussian President Vladimir Putin has said that no parties to the Nagorno-Karabakh crisis want it to escalate further.
17:00 29/06/2021Ex-US ambassador: If Karabakh conflict is over, why the need for Aliyev to wear a military uniform?Former US Ambassador to Azerbaijan Richard Kauzlarich on Tuesday reacted to the latest statements of Azerbaijani President Ilham Aliyev, according to which the Nagorno-Karabakh conflict is over and...
16:07 29/06/2021OSCE chief again calls for release of POWs, efforts to find political solution to Karabakh conflictOSCE Chairperson-in-Office, Swedish Foreign Minister Ann Linde has once again called on Azerbaijan to release Armenian prisoners of war (POWs), resume the negotiations under the auspices of the OSCE...
14:50 29/06/2021Federal parliamentary friends call on Australian government to publicly condemn Azerbaijani invasion of ArmeniaThe co-convenors of the Federal Australia-Armenia Inter-Parliamentary Union (Friendship Group), Trent Zimmerman MP and Joel Fitzgibbon MP have appealed to the Minister for Foreign Affairs, Senator...
12:52 29/06/2021Russian peacekeepers destroy ammunition found in Martuni district of ArtsakhThe personnel of the humanitarian demining unit of the Russian peacekeeping contingent continue to work on the destruction of explosive objects found on the territory of Nagorno-Karabakh, the Russian...
12:21 29/06/2021Belarus suspends participation in Eastern Partnership initiativeBelarus has suspended its participation in the Eastern Partnership initiative of the European Union, the Belarusian Ministry of Foreign Affairs said in a statement posted on its website on 28 June,...
11:06 29/06/2021Russian, Turkish FMs to meet in AntalyaForeign Minister of Russia Sergey Lavrov will meet with his Turkish counterpart Mevlut Çavuşoglu in Turkey this Wednesday, the Turkish Foreign Ministry announced, according to the local sources.
17:59 28/06/2021Chanakya Forum: India-Armenia Partnership as an emerging balancing factor in South CaucasusInternational relations expert Nvard Chalikyan and Doctorate researcher Paul Antonopoulos have published an article on the website of Chanakya Forum, exploring the prospects of the Armenian-Indian...
16:25 28/06/2021Armenian lawyers may come under intense pressure as Baku would fail to ensure their safety - Boris Avagyan"The parents of Armenian prisoners held in Baku and those missing in action want a commission to be set up comprising of representatives of the National Security Service (NSS), the government and...
13:34 28/06/2021Joint Azerbaijani-Turkish military drills start in BakuJoint Azerbaijani-Turkish military drills, involving tanks, helicopters and unmanned aerial vehicles (UAVs) started in Baku, Sputnik reported on Monday, citing the Azerbaijani Defence Ministry.
19:04 26/06/2021Georgia ready to continue mediating between Armenia and Azerbaijan, PM saysGeorgia is ready to continue mediating between Armenia and Azerbaijan, Prime Minister Irakli Garibashvili said in the country's parliament on Friday.
18:09 26/06/2021Iran produces test batch of Russian Sputnik V vaccineIran’s Actoverco pharmaceutical firm has produced a test batch of Russia’s Sputnik V vaccine against COVID-19, the Russian Direct Investment Fund said on Saturday, Reuters reported.
17:47 26/06/2021Tevan Poghosyan: Our enemy sees the peace in the borders drawn in 1994 without any Armenians living thereExecutive Director of the International Center for Human Development Stevan Poghosyan reflected on Facebook on different perceptions about peace.
12:56 26/06/2021Artsakh FM: Armenia and Artsakh facing major water security challengesThe Azerbaijani authorities plan to change the bed of Tartar River, after which the Sarsang reservoir will dry up.
20:27 25/06/2021Aliyev says Armenia-Azerbaijan agreement prerequisite to regional peaceAzerbaijan i president Ilham Aliyev has said that the Azerbaijani-Armenian peace agreement is a prerequisite to peace in the South Caucasus region, he local sources reported.
14:36 25/06/2021John Bolton joins new Turkish Democracy ProjectFormer U.S. national security advisor John Bolton has joined the advisory council of the newly formed Turkish Democracy Project, Ahval reports. “It’s time to sound the alarm on Turkey,” Bolton said...
12:45 25/06/2021Two Turks arrested for violating Greek maritime spaceA serious incident took place in the Greek island of Kastellorizo, with two Turks (31 and 25 years old) arrested and held so they can testify to the felony charges brought against them, Greek City...
11:46 25/06/2021Putin, Erdogan discuss situation around Nagorno-KarabakhRussian President Vladimir Putin and his Turkish counterpart Recep Tayyip Erdogan on Thursday exchanged their opinions about the situation around Nagorno-Karabakh, TASS reported, citing the Kremlin...