20:42 01/12/2023Լարս տանող ճանապարհին նոր թունել է հորատվելՎրաց-ռուսական սահման տանող Վրաստանի ռազմավիրական Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհի Քվեշեթի-Կոբի հատվածում 1,5 կմ երկարությամբ նոր թունել է հորատվել: Aliq.ge-ի փոխանցմամբ, Վրաստանի ճանապարհների...
18:12 01/12/2023Թուրքիայում կարիքների նպատակով բանկերից քաղաքացիների վերցրած պարտքերը գնալով աճում ենԹուրքիայի բանկային կարգավորման և վերահսկողության գործակալություն (BRSA) տվյալների համաձայն՝ երկրում տիրող ինֆլյացիայի պայմաններում առօրյա կարիքների նպատակով բանկերից քաղաքացիների վերցրած պարտքերը...
17:42 01/12/2023Ղարիբաշվիլին ԵԽ ղեկավարից ակնկալում է դրական որոշում ԵՄ թեկնածուի կարգավիճակ տրամադրելու հարցումՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին Եվրոպական խորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելի հետ Դուբայում ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության շրջանակային կոնվենցիայի 28-րդ համաժողովի շրջանակներում խոսել է ԵՄ անդամակցության...
14:42 01/12/2023Իրանի արտգործնախարարը կոչ է արել դադարեցնել Գազայում ռազմական գործողությունները «քանի դեռ ուշ չէ»Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահиանը կոչ է արել դադարեցնել մարտերը Գազայում, «քանի դեռ ուշ չէ»: ТАСС-ը հայտնում է, որ նախարարը համապատասխան հայտարարություն է հրապարակել X սոցիալական...
14:08 01/12/2023Մոլդովային մղվում են Մերձդնեստրի հակամարտության ապասառեցմանը.ԴոդոնՄոլդովայի Հանրապետության սոցիալիստների կուսակցության առաջնորդ, նախկին նախագահ Իգոր Դոդոնը կարծում է, որ Մոլդովայի ղեկավարությունը մղվում է Մերձդնեստրի հակամարտության ապասառեցման։ Այս մասին նա...
10:40 01/12/2023Բաքուն առաջարկում է Երևանի հետ հանդիպում անցկացնել սահմանին կամ չեզոք երկրումԱդրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն առաջարկել է հանդիպում անցկացնել Երևանի հետ խաղաղ գործընթացի շրջանակներում Հայաստանի հետ Ադրբեջանի սահմանին կամ երրորդ երկրում, որը չեզոք է։ Այս մասին գրում...
23:03 30/11/2023Ուժի կիրառման և միջազգային իրավունքի շարունակական խախտումների պրակտիկան ստեղծում է անպատժելիության մթնոլորտ.Միրզոյանը՝ Իգնասիո ԿասիսինՆոյեմբերի 30-ին ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Շվեյցարիայի Համադաշնության արտաքին հարաբերությունների դաշնային դեպարտամենտի ղեկավար...
21:37 30/11/2023Հայաստանի ներկայացուցիչը չի մասնակցել նոյեմբերի 30-ին Սկոպյեում կայացած ՀԱՊԿ աշխատանքային հանդիպմանըՆոյեմբերի 30-ին Սկոպյեում կայացել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ երկրների ներկայացուցիչների հերթական աշխատանքային հանդիպումը՝ ԵԱՀԿ նախարարների խորհրդի նիստի նախօրեին։ Ըստ...
20:12 30/11/2023Թուրքիան հույս ունի՝ հայ-ադրբեջանական բանակցությունները կհանգեցնեն խաղաղության համաձայնագրի կնքմանԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի նախագահությամբ կայացել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ, որից հետո հրապարակվել է գրավոր հայտարարություն, որտեղ անդրադարձ է արվել նաև Հայաստան-Ադրբեջան...
17:05 30/11/2023ՌԴ պատրաստակամ է եռանդով նպաստելու հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորմանը.ԼավրովՆոյեմբերի 30-ին Սկոպյեում ԵԱՀԿ Նախարարների խորհրդի նիստի «հարթակում» կարճ զրույց է տեղի ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար ՍերգեյԼավրովի և Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի...
15:20 30/11/2023Ի՞նչ են պայմանավորվել կողմերը. Մանրամասներ Մհեր Գրիգորյանի և Շահին Մուստաֆաևի հանդիպումիցՆոյեմբերի 30-ին Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության սահմանին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման ու սահմանային...
13:18 30/11/2023Թուրքիայի իշխանությունները ցանկանում են երկրում 65%-ի գնաճը կրկնակի նվազեցնել2024 թվականին Թուրքիայի իշխանությունները մտադիր են երկրում տարեկան գնաճի մակարդակը ներկայիս համեմատ գրեթե կիսով չափ նվազեցնել՝ հասնելով 34 %-ի։ Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի ֆինանսների նախարար...
00:02 30/11/2023Թուրքիայի անվտանգության խորհուրդը քննարկել է հայ-թուրքական և հայ-ադրբեջանական հարաբերություններըԹուրքիայի անվտանգության խորհուրդը քննարկել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը: Լուրը հայտնում է TRT Haber-ը։ Տեղեկատվության համաձայն, կայուն խաղաղության համաձայնագրով...
18:09 29/11/2023Վրաստանը միշտ պատրաստ կլինի նպաստել տարածաշրջանային խաղաղությանը․ ՊապուաշվիլիՎրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին հանդիպել է Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ։ Այս մասին գրում է aliq.ge-ն՝ հղում անելով Վրաստանի խորհրդարանի մամուլի...
17:57 29/11/2023Գ. Գրիգորյանը բացատրում է, թե ինչպես բացվեցին Ռոսսելխոզնադզորի աչքերըՆոյեմբերի 28-ին ՌԴ Ռոսսելխոզնադզորը հայտարարություն տարածեց, որ 2023 թվականին իր տարածքային բաժինները Հայաստանի Հանրապետությունից ստացված ծաղկի, մրգի և բանջարեղենի արտադրանքներում հայտնաբերել են...
17:37 29/11/2023Թուրքիայում հայտնաբերվել են 42-ամյա ռուս կնոջ և 15-ամյա դստեր դիերըԹուրքիայի Բոդրում հանգստավայրում հայտնաբերվել են 42-ամյա Իրինա Դվիզովայի և նրա 15-ամյա դստեր մարմինները։ Երկուսին էլ սպանել են ատրճանակով և դուրս են բերել քաղաքից։ Այն մասին, թե ով կարող էր այդքան...
14:11 29/11/2023Պուտինը Փաշինյանի հետ նախատեսված հեռախոսազրույց դեռ չունի, սակայն...ՊեսկովՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ զրույցը դեռևս ներառված չէ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի գրաֆիկում: Այդ մասին լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։ «Այս պահին ոչ»,-...
13:35 29/11/2023Զախարովա. Մոսկվան ծայրաստիճան անհանգստացած է Երուսաղեմի հայկական պարտեզի շուրջ ստեղծված իրավիճակիցՄոսկվան ծայրաստիճան անհանգստացած է Երուսաղեմի քրիստոնեական համայնքի ներկայացուցիչների դեմ սադրիչ գործողությունների հաճախակիացման մասին տեղեկություններից։ Այս մասին չորեքշաբթի՝ նոյեմբերի 29-ին,...
11:57 29/11/2023Կոլապս Վերին Լարսի անցակետում, ավելի քան 3 հազար բեռնատար է կուտակվելՎատ եղանակային պայմանների պատճառով Վերին Լարսում կոլապսը շարունակվում է: Լարսի անցակետում արդեն ավելի քան երեք հազար բեռնատար է կուտակվել: Այդ մասին հայտնում է МИР 24-ը։ Ռուսաստանից Վրաստան տանող...
11:55 29/11/2023Կարեն Քոչարյան. Ասում են՝ «умом Россию не понять», բարդ է կանխատեսել Ռուսաստանի հաջորդ քայլերըԵրեկ ուշ երեկոյան հայտնի դարձավ՝ Ռոսսելխոզնադզորը պաշտոնական նամակ է ուղարկել Հայաստանին՝ դժգոհելով, որ նոյեմբերին արձանագրվել է խախտումների կտրուկ աճ։ «Միայն նոյեմբերի 24-26-ը Ռուսաստան վարակված...

20:03 15/12/2022В Арцахе хлеб продают в ограниченном количестве: по 2 буханки на человекаВ Арцахе (Нагорно-Карабахской Республике, НКР) хлеб продают в ограниченном количестве. Об этом сообщил пользователь соцсети Facebook, добавив, что в Степанакерте пекарни продают гражданам по две...
17:43 15/12/2022Давид Бабаян направил письма ряду международных организаций и посольств в Республике АрменияСодержится призыв принять все необходимые меры для осуждения агрессии Азербайджана, пресечения его разнузданных действий и разблокирования Арцаха.
17:20 15/12/2022Рубен Варданян: Недопустимо использование предпринимателями столь сложной ситуации для необоснованного повышения цен на товарыОбсуждена также возможность обеспечения крупных хлебопекарен альтернативным топливом и другими источникам энергии.
17:03 15/12/2022МИД РФ: Передача Азербайджаном Украине трансформаторов вызывает недоумение у РоссииПередача Азербайджаном Украине трансформаторов и генераторов «в качестве гуманитарной помощи» вызывает недоумение у России.
13:11 15/12/2022Захарова: Москва рассчитывает на возобновление транспортного сообщения по Лачинскому коридору в самое ближайшее времяОфициальный представитель МИД РФ Мария Захарова на брифинге 15 декабря прокомментировала ситуацию в зоне ответственности российского миротворческого контингента в Нагорном Карабахе.
12:29 15/12/2022Из любви к природе: азербайджанский «эколог» в шубе придушила голубя мираУже четвертый день, более 72 часов, группа азербайджанцев по надуманным экологическим причинам продолжает блокировать Бердзорский (Лачинский) коридор, который является единственной дорогой,...
12:13 15/12/2022Экс-президент Грузии Саакашвили прекратил голодовку спустя несколько часов после ее объявленияБывший президент Грузии Михаил Саакашвили прекратил голодовку спустя несколько часов после ее объявления по просьбе европарламентариев, соответствующее письмо политика зачитал журналистам его адвокат...
19:54 14/12/2022Мэра Стамбула приговорили к тюремному заключению: он считается одним из возможных соперников Эрдогана на выборах в 2023 годуСтамбульский суд в среду вынес вердикт по делу мэра турецкого мегаполиса Экрема Имамоглу, приговорив его за оскорбление представителей Центризбиркома к двум годам и семи месяцам лишения свободы.
18:59 14/12/2022ЗПЧ Арцаха: Гуманитарные последствия блокады Лачинского коридораОфис Защитника прав человека Арцаха распространил заявление, в котором перечислил гуманитарные последствия блокады Лачинского коридора.
17:26 14/12/2022В блокадном Арцахе на свет появляются малышиПроживающая в Арцахе Мариам Саркисян на своей странице в соцсети Facebook опубликовала фотографии с новорожденной дочкой, сопроводив следующей записью: «Не знаю, что ты скажешь, когда узнаешь, что...
16:58 14/12/2022Минздрав: В Арцахе временно прекращено проведение плановых операцийВследствие блокировки Азербайджаном дороги, соединяющей Арцах с Арменией, и прекращения газоснабжения, на данный момент в находящихся в подчинении министерства здравоохранения Арцаха медучреждениях...
16:45 14/12/2022Посол: Рубль может стать основной валютой в торговых отношениях Ирана и РФПо словам Джалали, финансово-экономическое сотрудничество России и Ирана идет в разных направлениях, одним из которых является интеграция национальных платежных систем «Мир» и «Шетаб».
16:13 14/12/2022В Арцахе создан оперативный штабПрезидент Араик Арутюнян подписал указ о ряде мер, реализуемых в условиях объявленного на территории Республики Арцах военного положения.
10:59 14/12/2022Артак Бегларян: Я пообещал своей дочери, что сегодня вернусь домойСоветник Государственного министра Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Артак Бегларян в своем Telegram-канале опубликовал фото с дочерью – 4,5-летней Нане – и написал: «Несколько...
20:59 13/12/2022Рубен Варданян: С завтрашнего дня в Арцахе не будут работать школыГосминистр Арцаха Рубен Варданян в прямом эфире в соцсети Facebook сообщил, что правительство Арцаха приняло решение не открывать образовательные учреждения: университеты и школы – с утра среды, так...
20:53 13/12/2022Российские миротворцы ведут переговоры для возобновления движения по Лачинскому коридоруПроведено патрулирование по трем маршрутам в Мардакертском, Мартунинском и Шушинском районах.
20:22 13/12/2022Давид Бабаян: Между Арцахом и Азербайджаном переговоры не ведутся, есть контактыПо словам Д. Бабаяна, очевидно, что никаких экологических проблем нет.
20:05 13/12/2022Омбудсмен Арцаха: Если это не преступление, то что же это?Защитник прав человека Арцаха Гегам Степанян в своем микроблоге в Twitter пишет: «Азербайджан прекратил подачу газа на всей территории Арцаха.
19:28 13/12/2022Рубен Варданян: Мировое сообщество должно решительно осудить нарушение Азербайджаном всех своих международных обязательствВ правительстве под моим руководством действует круглосуточный оперативный штаб. У нас достаточно запасов топлива и продовольствия.
19:10 13/12/2022Азербайджан прекратил подачу газа в Республику АрцахИнформационный штаб Арцаха сообщает: «Прекращение поставок газа в таких погодных условиях является гуманитарным и экономическим терроризмом, который Азербайджан последовательно осуществляет против...