18:28 26/11/2023Թուրքիայի պաշտպանության նախարարն Ադրբեջանում էԹուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարար Յաշար Գյուլերը պաշտոնական այցով Ադրբեջանում է։ Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարարության հաղորդմամբ, նա ժամանել է Բաքու՝ մասնակցելու...
14:20 26/11/2023Աբդոլլահիանը հանդիպել է Հայաստանում և Ադրբեջանում ԻԻՀ դեսպաններինԻրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը X-ի իր միկրոբլոգում տեղեկացրել է, որ հանդիպել է Հայաստանում և Ադրբեջանում իր երկրի դեսպանների հետ։ Այդ մասին նա հայտնել է, տեղեկացնում է...
14:08 26/11/2023Պեսկով. Ռուսաստանի Դաշնությունը հույս ունի, որ Հայաստանը ժամանակի ընթացքում կվերսկսի լիարժեք մասնակցությունը ՀԱՊԿ-ինՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) մնում է պահանջված միավորում, Ռուսաստանը հույս ունի, որ Հայաստանն ժամանակի ընթացքում լիովին կվերսկսի իր մասնակցությունը նրանում: Այս մասին...
13:36 26/11/2023Երուսաղեմի հայերը դիմադրում են զինված վերաբնակիչներինԵրուսաղեմի հայերը դիմադրում են զինված վերաբնակիչներին և հայտարարում են, որ իրենք չեն հեռանա։ Խնդրին անդրադարձել է henaran.am-ը: Անշարժ գույքի վիճահարույց նախագիծը սպառնում է աշխարհի հնագույն հայկական...
12:55 26/11/2023Հայաստանը Իսպանիային՝ որպես վիսկիի խոշորագույն ներկրող, դուրս է մղել ՌուսաստանիցԱյս տարի Հայաստանը դուրս է մղել Իսպանիային՝ որպես Ռուսաստան վիսկիի խոշորագույն ներկրող՝ վեցերորդ տեղից բարձրանալով հինգերորդ՝ 5,6 մլն դոլար ծավալով: Վիճակագրությունը պարզել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝...
12:39 26/11/2023Հակոբ Արշակյանը ելույթ է ունեցել ԱՄԷ-ի կազմավորման 52-րդ տարեդարձի միջոցառմանըՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյան ֆեյսբուքի իր էջում գրել է, որ նոյեմբերի 24-ին ելույթ է ունեցել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների կազմավորման 52-րդ տարեդարձի առթիվ: Շնորհավորելով...
17:21 25/11/2023Խորհուրդ չի տրվում Գոդերձի լեռնանցքով Բաթումիից դեպի Ախալցխա և Ախալքալաք երթևեկելԱջարիայում սողանքների պատճառով տասնյակ գյուղեր կտրվել են աշխարհից
15:31 25/11/2023Լարսում երթևեկությունը վերականգնվել էՄաքրման աշխատանքների արդյունքում միջազգային նշանակության Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհի Գուդաուրի-Կոբի հատվածում վերականգնվել է կցորդիչով և կիսակցորդիչով տրանսպորտի երթեւեկությունը։ 1tv.ge-ի...
14:50 25/11/2023Մեզ չի հետաքրքրում Լեռնային Ղարաբաղը ծանր վիճակում թողած Հայաստանի վարչապետի կարծիքը.Հարավային Օսիայի առաջնորդՀարավային Օսիայի նախագահ Ալան Գագլոևն ասել է, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դավաճանել է իր ժողովրդին, և Հարավային Օսիայի ժողովրդին նրա կարծիքը չի հետաքրքրում։ Մեկնաբանելով նախօրեին ուղիղ...
10:32 25/11/2023Լարսը փակ է բեռնատարների համարՓրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կա փակ ավտոճանապարհ։ Փակ է Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհը։ Լարսի մասին Վրաստանի...
22:35 24/11/2023Հայաստանը դիտորդի կարգավիճակում Հունաստանում հետևում է ԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի, Վրաստանի մասնակցությամբ զորավարժություններին«Օլիմպիական համագործակցություն 23» անդրազգային մարտավարական զորավարժությունները տեղի են ունենում Հունաստանի հյուսիս-արևելքում գտնվող Պետրոխորիո զորավարժարանում՝ Հունաստանի զինված ուժերի և...
18:15 24/11/2023Մոլդովայի խորհրդարանը չեղարկել է ԱՊՀ-ի հետ ահաբեկչության դեմ պայքարի համաձայնագիրըՄոլդովայի խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ դրական եզրակացություն է տվել ԱՊՀ անդամ պետությունների իրավասու մարմինների կրթական հաստատություններում հակաահաբեկչական ստորաբաժանումների մասնագետների...
11:08 24/11/2023Գնացքով Վրաստան մեկնածների մոտ 78 տոկոսը գնացել են ՀայաստանիցՄարդատար գնացքով Վրաստան մեկնած ուղևորների թիվն այս տարվա երրորդ եռամսյակում ավելացել է 33 տոկոսով ու կազմել 736.9 հազար մարդ։ «Սպուտնիկ Գրուզիա»-ն, վկայակոչելով հարևան երկրի Վիճակագրական ծառայության...
22:30 23/11/2023Երևանը կդիտարկի ՀԱՊԿ նստաշրջանում ընդունված փաստաթղթերին Հայաստանի միանալու հարցը:Մինսկում կայացել է ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարների հանդիպումը: Հայկական կողմը գագաթնաժողովին չի մասնակցում: Քննարկումների մեկնարկին Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն նշել է՝ քննարկել են իրավիճակը...
20:09 23/11/2023Թուրքայի ռազմածովային ուժերը զորավարժություն են անցկացրելՆոյեմբերի 23-ին Թուրքիայի ռազմածովային ուժերը Միջերկրական ծովում «Արևելյան Միջերկրական 2023» խորագրով զորավարժություն են անցկացրել: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, զորավարժությանը մասնակցել են...
17:56 23/11/2023Հայաստանի հավաքականի կազմը` բռնցքամարտի ավագ տարիքի պատանիների աշխարհի առաջնությունումԵրևանում այսօր մեկնարկում է բռնցքամարտի ավագ տարիքի պատանիների աշխարհի առաջնությունը, որին Հայաստանը կմասնակցի 16 մարզիկով: ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, Աշիկ Գրիգորյանի գլխավորությամբ աշխարհի...
16:31 23/11/2023Հաջիև. Ադրբեջանում USAID-ի գործունեության համար այլևս տեղ չկաԱդրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը, X-ի իր էջում արձագանքելով արցախցիներին աջակցություն ուղարկելու վերաբերյալ ԱՄՆ ՄԶԳ ղեկավար Սամանթա Փաուերի գրառմանը, հայտարարել է, որ USAID-ի գործունեությունը...
16:18 23/11/2023Ադրբեջանում հոգեհանգստի ժամանակ տունը փլուզվել էԱդրբեջանի Բարդա շրջանի Ենի Դաշքենդ գյուղում հոգեհանգստի ժամանակ հատակը փլուզվել է, ինչի հետևանքով հիվանդանոց է տեղափոխվել 23 մարդ։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, տուժածներից մեկը մահացել է։...
15:10 23/11/2023Թուրքիան 3-րդ անգամ ընտրվել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի անդամԹուրքիայի մշակույթի և զբոսաշրջության նախարար Նուրի Էրսոյը հայտնել է, որ Թուրքիան ընտրվել է Համաշխարհային ժառանգության կոմիտեի անդամ։ Հիշեցնենք, որ նախկինում Թուրքիան 2 անգամ (1983-1989թթ.
10:43 23/11/2023Բաքվի շինանյութերի շուկայում խոշոր հրդեհ է բռնկվելԲաքվի Բունիյաթով պողոտայի շինարարական շուկայում խոշոր հրդեհ է բռնկվել։ Դեպքի վայրում աշխատում է արտակարգ իրավիճակների նախարարության ավելի քան 20 միավոր հատուկ տեխնիկա և պետական հակահրդեհային...

10:59 25/06/2021Ancient Urartian castle discovered in eastern TurkeyA team of archaeologists has unearthed a castle dating back to the Urartian era in eastern Turkey, the Anadolu Agency reported.
10:43 25/06/2021Rep. Schiff: US must impose harsh consequences on AzerbaijanCongressman Adam Schiff on Thursday denounced Azerbaijan’s continued violation of human rights following the conflict in Nagorno-Karabakh (Artsakh) as “unacceptable”.
14:12 24/06/2021EU considers 3.5 bln euro migrant funding for Turkey - ReutersThe European Union is considering 3.5 billion euros ($4.18 billion) for Turkey to continue hosting Syrian refugees until 2024, two diplomats said on Wednesday, part of a bigger regional refugee...
19:31 23/06/2021Putin, Aliyev discussed Nagorno-Karabakh situation - KremlinRussian and Azerbaijani Presidents Vladimir Putin and Ilham Aliyev had a phone call on Wednesday to particularly discuss the situation in Nagorno-Karabakh and the topic of restoring economic ties and...
18:06 23/06/2021Tigran Abrahamyan: Azerbaijan is in active processesExpert in security issues, the Head of "Henaket" analytical service Tigran Abrahamyan commented on Facebook the changes Azerbaijan is implementing in the armed forces.
17:04 23/06/2021Uk Government comments on Azerbaijan’s decision to create a “trophy park” celebrating their actions in Nagorno-Karabakh.The UK Minister of State for South Asia and the Commonwealth, Prime Minister’s Special Representative on Preventing Sexual Violence in Conflict Tariq Ahmad has responded to the request by the Lord...
15:58 23/06/2021Russian, Azerbaijani FMs discussed regional issues during the phone conversationForeign Ministers of Azerbaijan and Russia Jeyhun Bayramov and Sergei Lavrov held phone talks, the local sources reported.
14:42 23/06/2021Iran foils sabotage attempt on its Atomic Energy Organization buildingIranian state media said on Wednesday a sabotage attempt against a building of the Iranian Atomic Energy Organization had been foiled, adding that it caused no "loss of life or property damage".
11:20 23/06/2021Putin: Russia made landmark contribution to Nagorno-Karabakh settlementRussia made a landmark contribution to ironing out the conflict around Nagorno-Karabakh, Russian President Vladimir Putin said on Wednesday, according to TASS.
14:58 22/06/2021The European Union committed to supporting a stable, democratic and prosperous future of ArmeniaSpokesperson for Foreign Affairs and Security Policy of the European Union Nabila Massrali has issued a statement on the conduct of the early parliamentary elections in Armenia.
14:48 22/06/2021Russian Ambassador comments on possible deployment of Russian border guards on Armenian-Azerbaijani border"The OSCE Minsk Group co-chairs plan to visit the region, however, I do not have information about the dates and other details," Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopirkin said.
14:31 22/06/2021Iran congratulates Armenia on successful parliamentary electionIranian Foreign Ministry spokesman Saeed Khatibzadeh in a message congratulated Armenian people and representatives on the 2021 Armenian parliamentary elections, Irna news agency reported.
18:44 21/06/2021Russian FM: Too early to speak about Armenian elections’ impacts on situation in KarabakhIt is too early to speak about any impacts of the parliamentary elections in Armenia that were held just on Sunday on the situation in Nagorno-Karabakh, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said on...
18:39 21/06/2021Russia to discuss ‘pulling Ukraine into NATO’ with Turkey shortly — LavrovRussia plans to discuss the topic of pulling Ukraine into NATO during the upcoming contacts with Turkey, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said Monday, according to TASS news agency.
17:25 19/06/2021Body of one more fallen soldier found during search operations in ArtsakhArtsakh search and rescue squads on Saturday found the body of another serviceman killed in the 2020 war, the Artsakh State Service of Emergency Situations reported.
15:15 19/06/2021A helicopter carrying ballot boxes crashed in southwestern IranGovernor-general of Khouzestan Province in Iran on Saturday announced crash of a helicopter carrying ballot boxes in Dezful in southwestern Iran, Iran news agency reported.
19:24 18/06/2021Foreign Ministry condemns the prosecution carried out against Armenian captives in AzerbaijanArmenia's Foreign Ministry strongly condemns the prosecution carried out by Azerbaijan against the Armenian prisoners of war and captured civilians on false charges.
16:08 18/06/2021Kremlin comments on Erdogan's statement about creating a Turkish military base in AzerbaijanRussia keeps a close eye on the information that Turkey may create a military base in Azerbaijan, Kremlin Spokesman Dmitry Peskov said on Friday, according to TASS report.