18:28 26/11/2023Թուրքիայի պաշտպանության նախարարն Ադրբեջանում էԹուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարար Յաշար Գյուլերը պաշտոնական այցով Ադրբեջանում է։ Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարարության հաղորդմամբ, նա ժամանել է Բաքու՝ մասնակցելու...
14:20 26/11/2023Աբդոլլահիանը հանդիպել է Հայաստանում և Ադրբեջանում ԻԻՀ դեսպաններինԻրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը X-ի իր միկրոբլոգում տեղեկացրել է, որ հանդիպել է Հայաստանում և Ադրբեջանում իր երկրի դեսպանների հետ։ Այդ մասին նա հայտնել է, տեղեկացնում է...
14:08 26/11/2023Պեսկով. Ռուսաստանի Դաշնությունը հույս ունի, որ Հայաստանը ժամանակի ընթացքում կվերսկսի լիարժեք մասնակցությունը ՀԱՊԿ-ինՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) մնում է պահանջված միավորում, Ռուսաստանը հույս ունի, որ Հայաստանն ժամանակի ընթացքում լիովին կվերսկսի իր մասնակցությունը նրանում: Այս մասին...
13:36 26/11/2023Երուսաղեմի հայերը դիմադրում են զինված վերաբնակիչներինԵրուսաղեմի հայերը դիմադրում են զինված վերաբնակիչներին և հայտարարում են, որ իրենք չեն հեռանա։ Խնդրին անդրադարձել է henaran.am-ը: Անշարժ գույքի վիճահարույց նախագիծը սպառնում է աշխարհի հնագույն հայկական...
12:55 26/11/2023Հայաստանը Իսպանիային՝ որպես վիսկիի խոշորագույն ներկրող, դուրս է մղել ՌուսաստանիցԱյս տարի Հայաստանը դուրս է մղել Իսպանիային՝ որպես Ռուսաստան վիսկիի խոշորագույն ներկրող՝ վեցերորդ տեղից բարձրանալով հինգերորդ՝ 5,6 մլն դոլար ծավալով: Վիճակագրությունը պարզել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝...
12:39 26/11/2023Հակոբ Արշակյանը ելույթ է ունեցել ԱՄԷ-ի կազմավորման 52-րդ տարեդարձի միջոցառմանըՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյան ֆեյսբուքի իր էջում գրել է, որ նոյեմբերի 24-ին ելույթ է ունեցել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների կազմավորման 52-րդ տարեդարձի առթիվ: Շնորհավորելով...
17:21 25/11/2023Խորհուրդ չի տրվում Գոդերձի լեռնանցքով Բաթումիից դեպի Ախալցխա և Ախալքալաք երթևեկելԱջարիայում սողանքների պատճառով տասնյակ գյուղեր կտրվել են աշխարհից
15:31 25/11/2023Լարսում երթևեկությունը վերականգնվել էՄաքրման աշխատանքների արդյունքում միջազգային նշանակության Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհի Գուդաուրի-Կոբի հատվածում վերականգնվել է կցորդիչով և կիսակցորդիչով տրանսպորտի երթեւեկությունը։ 1tv.ge-ի...
14:50 25/11/2023Մեզ չի հետաքրքրում Լեռնային Ղարաբաղը ծանր վիճակում թողած Հայաստանի վարչապետի կարծիքը.Հարավային Օսիայի առաջնորդՀարավային Օսիայի նախագահ Ալան Գագլոևն ասել է, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դավաճանել է իր ժողովրդին, և Հարավային Օսիայի ժողովրդին նրա կարծիքը չի հետաքրքրում։ Մեկնաբանելով նախօրեին ուղիղ...
10:32 25/11/2023Լարսը փակ է բեռնատարների համարՓրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կա փակ ավտոճանապարհ։ Փակ է Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհը։ Լարսի մասին Վրաստանի...
22:35 24/11/2023Հայաստանը դիտորդի կարգավիճակում Հունաստանում հետևում է ԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի, Վրաստանի մասնակցությամբ զորավարժություններին«Օլիմպիական համագործակցություն 23» անդրազգային մարտավարական զորավարժությունները տեղի են ունենում Հունաստանի հյուսիս-արևելքում գտնվող Պետրոխորիո զորավարժարանում՝ Հունաստանի զինված ուժերի և...
18:15 24/11/2023Մոլդովայի խորհրդարանը չեղարկել է ԱՊՀ-ի հետ ահաբեկչության դեմ պայքարի համաձայնագիրըՄոլդովայի խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ դրական եզրակացություն է տվել ԱՊՀ անդամ պետությունների իրավասու մարմինների կրթական հաստատություններում հակաահաբեկչական ստորաբաժանումների մասնագետների...
11:08 24/11/2023Գնացքով Վրաստան մեկնածների մոտ 78 տոկոսը գնացել են ՀայաստանիցՄարդատար գնացքով Վրաստան մեկնած ուղևորների թիվն այս տարվա երրորդ եռամսյակում ավելացել է 33 տոկոսով ու կազմել 736.9 հազար մարդ։ «Սպուտնիկ Գրուզիա»-ն, վկայակոչելով հարևան երկրի Վիճակագրական ծառայության...
22:30 23/11/2023Երևանը կդիտարկի ՀԱՊԿ նստաշրջանում ընդունված փաստաթղթերին Հայաստանի միանալու հարցը:Մինսկում կայացել է ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարների հանդիպումը: Հայկական կողմը գագաթնաժողովին չի մասնակցում: Քննարկումների մեկնարկին Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն նշել է՝ քննարկել են իրավիճակը...
20:09 23/11/2023Թուրքայի ռազմածովային ուժերը զորավարժություն են անցկացրելՆոյեմբերի 23-ին Թուրքիայի ռազմածովային ուժերը Միջերկրական ծովում «Արևելյան Միջերկրական 2023» խորագրով զորավարժություն են անցկացրել: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, զորավարժությանը մասնակցել են...
17:56 23/11/2023Հայաստանի հավաքականի կազմը` բռնցքամարտի ավագ տարիքի պատանիների աշխարհի առաջնությունումԵրևանում այսօր մեկնարկում է բռնցքամարտի ավագ տարիքի պատանիների աշխարհի առաջնությունը, որին Հայաստանը կմասնակցի 16 մարզիկով: ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, Աշիկ Գրիգորյանի գլխավորությամբ աշխարհի...
16:31 23/11/2023Հաջիև. Ադրբեջանում USAID-ի գործունեության համար այլևս տեղ չկաԱդրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը, X-ի իր էջում արձագանքելով արցախցիներին աջակցություն ուղարկելու վերաբերյալ ԱՄՆ ՄԶԳ ղեկավար Սամանթա Փաուերի գրառմանը, հայտարարել է, որ USAID-ի գործունեությունը...
16:18 23/11/2023Ադրբեջանում հոգեհանգստի ժամանակ տունը փլուզվել էԱդրբեջանի Բարդա շրջանի Ենի Դաշքենդ գյուղում հոգեհանգստի ժամանակ հատակը փլուզվել է, ինչի հետևանքով հիվանդանոց է տեղափոխվել 23 մարդ։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, տուժածներից մեկը մահացել է։...
15:10 23/11/2023Թուրքիան 3-րդ անգամ ընտրվել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի անդամԹուրքիայի մշակույթի և զբոսաշրջության նախարար Նուրի Էրսոյը հայտնել է, որ Թուրքիան ընտրվել է Համաշխարհային ժառանգության կոմիտեի անդամ։ Հիշեցնենք, որ նախկինում Թուրքիան 2 անգամ (1983-1989թթ.
10:43 23/11/2023Բաքվի շինանյութերի շուկայում խոշոր հրդեհ է բռնկվելԲաքվի Բունիյաթով պողոտայի շինարարական շուկայում խոշոր հրդեհ է բռնկվել։ Դեպքի վայրում աշխատում է արտակարգ իրավիճակների նախարարության ավելի քան 20 միավոր հատուկ տեխնիկա և պետական հակահրդեհային...

13:02 10/12/2022Р. Варданян: Меняясь, исправляя ошибки и решая проблемы вместе, мы сможем изменить наше настоящее и обеспечить будущее АрцахаГосударственный министр Арцаха Рубен Варданян направил послание по случаю 31-летия со дня всенародного Референдума о независимости в Республике Арцах.
11:43 10/12/2022В МИД РФ заявили, что Россия может принять решение о возобновлении прямого авиасообщения с ГрузиейОн также отметил, что прогноз экономического роста Грузии в этом году повышен до двузначной цифры.
11:28 10/12/2022Омбудсмен Арцаха: Результате экспертизы являются неопровержимым доказательством того, что в ходе 44-дневной войны Азербайджан совершал военные преступленияЗащитник прав человека (Омбудсмен) Арцаха Гегам Степанян пишет: Кроме множества заявлений и видеоматериалов о фактах применения Азербайджаном фосфорного оружия в ходе 44-дневной войны 2020 года, это...
10:57 10/12/2022В МИД РФ анонсировали вторую встречу по Закавказью в формате «3+3»По его словам, РФ убеждена в востребованности консультативной региональной платформы "3+3" в интересах расширения взаимовыгодного сотрудничества между странами-участницами.
15:40 09/12/2022Шойгу: Армения является ключевым стратегическим партнером России в ЗакавказьеМинистр обороны России генерал армии Сергей Шойгу провел рабочую встречу с министром обороны Армении Суреном Папикяном на полях заседания глав оборонных ведомств государств - членов Шанхайской...
14:02 09/12/2022Вардан Восканян: Ни Азербайджан, ни азербайджано-турецкий тандем не осмелятся перейти АраксПолагаю, наше видение как нации и государства не такое, поэтому мы также должны использовать сферу отношений с Ираном.
13:39 09/12/2022Пожар вспыхнул в отеле в центре СтамбулаПожар охватил в пятницу фешенебельный отель в центре Стамбула, сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство DHA.
19:11 08/12/2022Лерник Ованнисян: Сфера туризма в Арцахе нуждается в постоянном вниманииДепутаты задали докладчику вопросы, касающиеся развития сферы.
18:43 08/12/2022Саакашвили: Мне плохо, но завтра хочу присутствовать на суде, который будет решать вопрос моей жизни и смертиЭкс-президент Грузии Михаил Саакашвили из клиники написал письмо, в котором выразил желание присутствовать в пятницу на заседании суда, где рассмотрят ходатайство о его освобождении из-за тяжелого...
15:12 08/12/2022До конца года между Арменией и Турцией будут запущены воздушные грузоперевозки – СМИПосле возобновления прямых рейсов между Арменией и Турцией сейчас ведутся работы для начала прямых воздушных грузоперевозок.
14:48 08/12/2022Bloomberg: Турция попросит у России 25%-ную скидку на поставку газаСкидка поможет Эрдогану перед выборами обуздать высокую инфляцию и избежать повышения коммунальных платежей.
20:07 07/12/2022Араик Арутюнян в Париже встретился с представителями Центрального комитета АРФДГлава государства назвал такие встречи востребованными и полезными, высоко оценив вклад АРФД в развитие и укрепление Арцаха, в решение общенациональных проблем.
16:22 07/12/2022Минобороны Арцаха: Это очередная дезинформация БакуРаспространенное заявление Минобороны Азербайджана о том, что якобы подразделения Армии обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) 7 декабря в 12:45 открыли огонь в направлении...
14:26 07/12/2022Командующий РМК Андрей Волков – азербайджанским журналистам: «Я тоже все читаю, все вижу, это ведет к дискредитации»Российские миротворцы не пропустили в Иванян нескольких азербайджанских журналистов.
20:03 06/12/2022В результате пожара в Академии Госпогранслужбы в Баку госпитализированы 14 человекПо данным ведомства, на место происшествия были привлечены 10 врачебных бригад скорой помощи.
18:00 06/12/2022В парламенте Турции произошла драка: один из парламентариев госпитализированПредседательствовавший на заседании вице-спикер парламента Хайдар Акар после этого спора прервал заседание на 10 минут.
15:35 06/12/2022В Турции разбился истребитель F-5Истребитель F-5 ВВС Турции разбился в турецкой Конье, пилот катапультировался, сообщает РИА Новости.
13:35 06/12/2022Никаких изменений: в Иране активисты отвергли заявление об упразднении полиции нравовВ соцсетях звучат призывы к трехдневной забастовке.
16:36 05/12/2022Премьер Грузии заявил, что оппозиция занимается отправкой грузинских наемников в УкраинуПремьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили заявил, что представители оппозиции занимаются набором и отправкой граждан республики - воевать в Украине.