15:45 20/11/2023Թուրքիայում նավ է խորտակվելԹուրքիայի մի շարք նահանգներում և շրջաններում եղանակային պայմանները կտրուկ վատացել են, երկրում անդադար տեղացող անձրևների հետևանքով ջրհեղեղներ են: Նոյեմբերի 19-ին Թուրքիայում տիրող վատ եղանակային...
14:54 20/11/2023Սաակաշվիլին դատարանում Վրաստանի նախագահին կոչ է արել վերադարձնել իր երեխաներինՎրաստանի բանտարկված նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին պետության ղեկավար Սալոմե Զուրաբիշվիլիին կոչ է արել ներում շնորհել իրեն և այդպիսով «վերականգնել քաղաքական հավասարակշռությունը երկրում», փոխանցում...
13:32 20/11/2023Երևանը ՀԱՊԿ-ին խնդրել է օրակարգից հանել Հայաստանին օգնելու վերաբերյալ նախագիծըՀայկական կողմը ՀԱՊԿ դաշնակիցներին խնդրել է օրակարգից հանել Հայաստանին օգնություն տրամադրելու մասին փաստաթուղթը։ Այս մասին հայտնել է կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը...
13:18 20/11/20234,5 մագնիտուդով երկրաշարժ՝ ԹուրքիայումԹուրքիայի արևելքում՝ Մալաթիա նահանգում, 4,5 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել Է Աղետների կառավարման վարչությունը (AFAD): Նշվում է, որ...
10:30 20/11/2023Բաքվում կալանավորել են Ռաշիդ ԲեգլարյանինԲաքվում կալանավորել են արցախցի Ռաշիդ Բեգլարյանին։ Նրան թշնամի երկրի իշխանությունները մեղադրում են Խոջալուի իրադարձությունների մասնակցության համար։ Նրան մեղադրանք են առաջադրել Ադրբեջանի քրեական...
09:15 20/11/2023Ձնահոսքի վտանգի պատճառով Վերին Լարսը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համարՄցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս միջազգային նշանակության ավտոճանապարհի Գուդաուրի-Կոբի հատվածում բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների երթևեկությունն արգելված է Ռուսաստանի հետ սահմանի ուղղությամբ, հայտնում է...
12:20 18/11/2023Ադրբեջանն ի գիտություն է ընդունել Հաագայի դատարանի որոշումը՝ «Հայաստանն ընդդեմ Ադրբեջանի» գործովԱդրբեջանն ի գիտություն է ընդունել Արդարադատության միջազգային դատարանի որոշումը՝ «Հայաստանն ընդդեմ Ադրբեջանի» գործով: Նման հայտարարություն է տարածել Ադրբեջանի արտգործնախարարությունը: Նշվում է, որ...
00:04 18/11/2023Պեսկով. ՀԱՊԿ գագաթնաժողովից առաջ Փաշինյանի հետ Պուտինի հեռախոսազրույցը նախատեսված չէՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը ՀԱՊԿ գագաթնաժողովից առաջ, որը տեղի կունենա նոյեմբերի 23-ին Մինսկում, նախատեսված չէ: «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում...
23:08 17/11/2023Կրեմլը մեկնաբանել է Փաշինյանի՝ Սանկտ Պետերբուրգ այցի հավանականությունըՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտնել է, որ Կրեմլը դեռ չգիտի, թե արդյոք Նիկոլ Փաշինյանը Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ԵԱՏՄ և ԱՊՀ հանդիպումներին կմասնակցի, թե ոչ, բայց բոլորը հրավիրված...
21:27 17/11/2023ՌԴ կառավարությունը հանեց բենզինի արտահանման ժամանակավոր արգելքըՌուսաստանի կառավարությունը որոշել է նոյեմբերի 17-ից չեղարկել ավտոմոբիլային բենզինի արտահանման ժամանակավոր արգելքը, որը սահմանվել էր սեպտեմբերի 21-ին՝ որպես ավտովառելիքի ներքին շուկայում գնային...
21:07 17/11/2023Վրաստանը չի ծրագրում ԵՄ-ին ինտեգրվելու նպատակով ազատ արձակել ՍաակաշվիլունՎրաստանի իշխանությունները չեն նախատեսում ազատ արձակել հանրապետության նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլունն` հանուն Եվրամիությանն ինտեգրման։ ՏԱՍՍ-ը փոխանցում է, որ այդ մասին հայտարարել է Վրաստանի...
19:57 17/11/2023Ադրբեջանը չի մասնակցի Երևանում կայանալիք ԵԱՀԿ ԽՎ նստաշրջանինԱդրբեջանական պատվիրակությունը չի մասնակցի Երեւանում կայանալիք ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԱՀԿ ԽՎ) աշնանային նստաշրջանին։ Այս մասին APA-ին ասել է ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովում ադրբեջանական...
19:22 17/11/2023Եվրոպական ճանապարհից հետընթացը կկործանի ՎրաստանինԵվրոպական ճանապարհից հետընթացը Վրաստանի վերջը կլինի. հետևաբար՝ մենք առաջ ենք գնում, նախագահական նստավայրում մշակույթի ոլորտի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանն ասել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե...
18:08 17/11/2023Ռաքել Դինքը մեկնաբանել է Դինքի մարդասպանի ազատ արձակման լուրը2007-ին Ստամբուլում սպանված «Ակոս» շաբաթաթերթի գլխավոր խմբագիր Հրանտ Դինքի կինը՝ Ռաքել Դինքն անդրադարձել է նոյեմբերի 16-ին իր ամուսնուն սպանած հանցագործի ազատ արձակման որոշմանը: Էրմենիհաբերի...
15:56 17/11/2023Գերմանիան խոչընդոտելու է Թուրքիայի՝ Eurofighter կործանիչների գնման գործընթացըԹուրքական մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ Գերմանիան խոչընդոտելու է Թուրքիայի՝ անգլիական, իսպանական և գերմանական համատեղ արտադրության «Eurofighter Typhoon» կործանիչների գնմանը:...
11:50 17/11/2023Զինված հարձակում՝ Բաքվում օտարերկրյա դեսպանատան վրաԱդրբեջանական հատուկ ծառայությունները կանխել են Բաքվում օտարերկրյա պետության դեսպանատան վրա զինված հարձակումը, գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով ադրբեջանական ԶԼՄ-ներին։ Գործակալության տեղեկություններով ՝...
11:13 17/11/2023Իրանը ԱՄՆ-ին տեղեկացրել է, որ չի ցանկանում սրել պաղեստինա-իսրայելական հակամարտությունըԻրանի իշխանությունները դիվանագիտական ուղիներով ԱՄՆ-ին հայտնել են, որ չեն ցանկանում, որ պաղեստինա-իսրայելական հակամարտությունը սրվի։ Այս մասին հայտարարել է Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի...
08:30 17/11/2023Իրանն ու Հայաստանը պայմանավորվել են ավելացնել Մեղրիի մաքսակետից բեռնատարների երթևեկության ծավալներԻրանի և Հայաստանի մաքսային պատվիրակությունների երկկողմ համատեղ սահմանային հանդիպման ժամանակ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ավելացնել Մեղրիի մաքսակետից բեռնատարների երթևեկության ծավալը։ ԻՌՆԱ-ի...
21:39 16/11/2023Հայաստանում կասեցվել է ռուսերեն լեզվով դասագրքերի փոխանցումը դպրոցներինԴաշնային խորհրդի փոխխոսնակ Յուրի Վորոբյովը Telegram-ի ալիքում գրել է, որ Հայաստանի կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը դադարեցրել է ռուսերեն լեզվով դասագրքերը դպրոցներ...

18:14 08/06/2021There more bodies found during search operations in Karabakh war zoneThree more bodies were found during the search operations in the Artsakh (Nagorno-Karabakh) conflict zone on Tuesday, Artsakh’s State Service of Emergency Situations reported.
16:48 08/06/2021Kocharyan, Putin held phone conversation - Sputnik ArmeniaRussian President Vladimir Putin held a phone conversation with Armenia's second President, the leader of "Armenia" pre-election bloc Robert Kocharyan, Sputnik Armenia news agency reported, citing...
16:18 08/06/2021Armenian serviceman found himself in the territory under Azerbaijani control - MoDA serviceman of the Armenian Armed Forces A. Katanyan from N military unit has found himself in the territory under the control of Azerbaijan on June 8, losing his way due to fog, the Armenian...
14:11 08/06/2021Russian, French, German FMs discuss situation in Nagorno-KarabakhRussian Foreign Minister Sergei Lavrov on Monday held a phone call with French Foreign Minister Jean-Yves Le Drian and German Foreign Minister Heiko Maas.
12:57 08/06/2021Rep. Sherman: Azerbaijan violates not only Karabakh’s, but also Armenia’s territorial integrityCongressman Brad Sherman, senior member of the House Foreign Affairs Committee, called on U.S. Secretary of State Antony Blinken to reverse Section 907 waiver allowing military aid to Azerbaijan and...
10:59 08/06/2021Biden, Erdogan to discuss Nagorno-Karabakh – White HouseU.S. President Joe Biden will meet with Turkish President Recep Tayyip Erdogan on the sidelines of the NATO summit in Brussels next week to discuss Nagorno-Karabakh, Syria, Afghanistan, Iran and...
17:15 07/06/2021Armenia, Georgia to resume railway communication from June 15Yerevan-Batumi-Tbilisi train will resume operation from June 15, Georgia's Economy Minister Natia Turnava said on Monday after the cabinet session, Georgian media reported.
15:40 07/06/2021Search operations for casualties of the 2020 war continue in Varanda and Jrakan directionsThe search operations to find casualties of the 2020 war and those missing in action will continue today in Azerbaijani-held Varanda (Fizuli) and Jrakan (Jabrayik) regions, Artsakh’s State Service of...
10:43 07/06/2021Legendary Georgian puppeteer Rezo Gabriadze dies at 84One of the Soviet art world's most famous figures, Georgian theatre director Rezo Gabriadze, has died at 84 in Tbilisi, BBC News reports.
17:30 05/06/2021Russian peacekeepers delivered humanitarian assistance to 150 large families in Artsakh in the past weekThe officers of the Humanitarian Response Center of the Russian peacekeeping contingent organized a transfer of humanitarian aid to large families and internally displaced persons in Artsakh...
17:05 05/06/2021Georgia reports 832 new coronavirus cases, 17 deaths in one dayGeorgia has reported 832 new cases of Covid-19 after conducting a total of 31,409 tests over the last 24 hours.
16:40 05/06/2021ICRC delegates visit detained Armenian servicemen in BakuThe delegates of the International Committee of the Red Cross (ICRC) in Baku visited Armenian servicemen held in Azerbaijan who had been captured near the border area of Armenia's Gegharkunik...
16:15 05/06/2021Turkey has discovered more natural gas in Black Sea, Erdogan saysTurkish President Recep Tayyip Erdogan announced the discovery of new natural gas deposits in the Black Sea, where Turkey plans to start production in 2023, Al Jazeera reported.
14:53 05/06/2021Azerbaijani armed forces attempted fortification works in the territory of Armenia - MoDThe Azerbaijani armed forces have attempted to carry out fortification works in the territory of Armenia near the area of the Armenian-Azerbaijani border for several times in the recent period which...
12:14 05/06/2021Tigran Abrahamyan: Artsakh should be led to the course of sustainable development, peace and securityExpert in security issues, the Head of "Henaket" analytical service Tigran Abrahamyan is traveling to Artsakh along with the leader of "Homeland" party Artur Vanetsyan.
11:26 05/06/2021Search operations for casualties of the 2020 war to continue in Jabrayil directionThe search operations to find casualties of the 2020 war and those missing in action will continue in Azerbaijani-held Jrakan (Jabrayil) region on Saturday, Artsakh’s State Service of Emergency...
10:40 05/06/2021US Acting Assistant Secretary Philip T. Reeker will visit ArmeniaActing Assistant Secretary for European and Eurasian Affairs Philip T. Reeker will travel to Tbilisi, Georgia; Baku, Azerbaijan; and Yerevan, Armenia June 6-13 to advance bilateral and regional...
18:49 04/06/2021US calls for long-term political settlement to the NK conflict, based on the principles of the Helsinki Final ActChargé d’Affaires of the US Mission to the OSCE Permanent Council Courtney Austrian has issued a statement in response to the Report of the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group.
16:33 04/06/2021Turkish media inadvertently exposes the real number of Azerbaijani military casualties in the Karabakh warTurkish state-run 'TRThaber' has exposed the real number of the military casualties Azerbaijan suffered during the recent 44-day war in Nagorno Karabakh, Ermenihaber reports.
14:27 03/06/2021France ready to assist Armenia, Azerbaijan for establishing a lasting peace"It is of utmost importance to continue working to create conditions for lasting peace in the region of the South Caucasus,' French President Emmanuel Macron said in a letter addressed to Azerbaijani...