15:45 20/11/2023Թուրքիայում նավ է խորտակվելԹուրքիայի մի շարք նահանգներում և շրջաններում եղանակային պայմանները կտրուկ վատացել են, երկրում անդադար տեղացող անձրևների հետևանքով ջրհեղեղներ են: Նոյեմբերի 19-ին Թուրքիայում տիրող վատ եղանակային...
14:54 20/11/2023Սաակաշվիլին դատարանում Վրաստանի նախագահին կոչ է արել վերադարձնել իր երեխաներինՎրաստանի բանտարկված նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին պետության ղեկավար Սալոմե Զուրաբիշվիլիին կոչ է արել ներում շնորհել իրեն և այդպիսով «վերականգնել քաղաքական հավասարակշռությունը երկրում», փոխանցում...
13:32 20/11/2023Երևանը ՀԱՊԿ-ին խնդրել է օրակարգից հանել Հայաստանին օգնելու վերաբերյալ նախագիծըՀայկական կողմը ՀԱՊԿ դաշնակիցներին խնդրել է օրակարգից հանել Հայաստանին օգնություն տրամադրելու մասին փաստաթուղթը։ Այս մասին հայտնել է կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը...
13:18 20/11/20234,5 մագնիտուդով երկրաշարժ՝ ԹուրքիայումԹուրքիայի արևելքում՝ Մալաթիա նահանգում, 4,5 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել Է Աղետների կառավարման վարչությունը (AFAD): Նշվում է, որ...
10:30 20/11/2023Բաքվում կալանավորել են Ռաշիդ ԲեգլարյանինԲաքվում կալանավորել են արցախցի Ռաշիդ Բեգլարյանին։ Նրան թշնամի երկրի իշխանությունները մեղադրում են Խոջալուի իրադարձությունների մասնակցության համար։ Նրան մեղադրանք են առաջադրել Ադրբեջանի քրեական...
09:15 20/11/2023Ձնահոսքի վտանգի պատճառով Վերին Լարսը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համարՄցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս միջազգային նշանակության ավտոճանապարհի Գուդաուրի-Կոբի հատվածում բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների երթևեկությունն արգելված է Ռուսաստանի հետ սահմանի ուղղությամբ, հայտնում է...
12:20 18/11/2023Ադրբեջանն ի գիտություն է ընդունել Հաագայի դատարանի որոշումը՝ «Հայաստանն ընդդեմ Ադրբեջանի» գործովԱդրբեջանն ի գիտություն է ընդունել Արդարադատության միջազգային դատարանի որոշումը՝ «Հայաստանն ընդդեմ Ադրբեջանի» գործով: Նման հայտարարություն է տարածել Ադրբեջանի արտգործնախարարությունը: Նշվում է, որ...
00:04 18/11/2023Պեսկով. ՀԱՊԿ գագաթնաժողովից առաջ Փաշինյանի հետ Պուտինի հեռախոսազրույցը նախատեսված չէՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը ՀԱՊԿ գագաթնաժողովից առաջ, որը տեղի կունենա նոյեմբերի 23-ին Մինսկում, նախատեսված չէ: «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում...
23:08 17/11/2023Կրեմլը մեկնաբանել է Փաշինյանի՝ Սանկտ Պետերբուրգ այցի հավանականությունըՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտնել է, որ Կրեմլը դեռ չգիտի, թե արդյոք Նիկոլ Փաշինյանը Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ԵԱՏՄ և ԱՊՀ հանդիպումներին կմասնակցի, թե ոչ, բայց բոլորը հրավիրված...
21:27 17/11/2023ՌԴ կառավարությունը հանեց բենզինի արտահանման ժամանակավոր արգելքըՌուսաստանի կառավարությունը որոշել է նոյեմբերի 17-ից չեղարկել ավտոմոբիլային բենզինի արտահանման ժամանակավոր արգելքը, որը սահմանվել էր սեպտեմբերի 21-ին՝ որպես ավտովառելիքի ներքին շուկայում գնային...
21:07 17/11/2023Վրաստանը չի ծրագրում ԵՄ-ին ինտեգրվելու նպատակով ազատ արձակել ՍաակաշվիլունՎրաստանի իշխանությունները չեն նախատեսում ազատ արձակել հանրապետության նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլունն` հանուն Եվրամիությանն ինտեգրման։ ՏԱՍՍ-ը փոխանցում է, որ այդ մասին հայտարարել է Վրաստանի...
19:57 17/11/2023Ադրբեջանը չի մասնակցի Երևանում կայանալիք ԵԱՀԿ ԽՎ նստաշրջանինԱդրբեջանական պատվիրակությունը չի մասնակցի Երեւանում կայանալիք ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԱՀԿ ԽՎ) աշնանային նստաշրջանին։ Այս մասին APA-ին ասել է ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովում ադրբեջանական...
19:22 17/11/2023Եվրոպական ճանապարհից հետընթացը կկործանի ՎրաստանինԵվրոպական ճանապարհից հետընթացը Վրաստանի վերջը կլինի. հետևաբար՝ մենք առաջ ենք գնում, նախագահական նստավայրում մշակույթի ոլորտի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանն ասել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե...
18:08 17/11/2023Ռաքել Դինքը մեկնաբանել է Դինքի մարդասպանի ազատ արձակման լուրը2007-ին Ստամբուլում սպանված «Ակոս» շաբաթաթերթի գլխավոր խմբագիր Հրանտ Դինքի կինը՝ Ռաքել Դինքն անդրադարձել է նոյեմբերի 16-ին իր ամուսնուն սպանած հանցագործի ազատ արձակման որոշմանը: Էրմենիհաբերի...
15:56 17/11/2023Գերմանիան խոչընդոտելու է Թուրքիայի՝ Eurofighter կործանիչների գնման գործընթացըԹուրքական մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ Գերմանիան խոչընդոտելու է Թուրքիայի՝ անգլիական, իսպանական և գերմանական համատեղ արտադրության «Eurofighter Typhoon» կործանիչների գնմանը:...
11:50 17/11/2023Զինված հարձակում՝ Բաքվում օտարերկրյա դեսպանատան վրաԱդրբեջանական հատուկ ծառայությունները կանխել են Բաքվում օտարերկրյա պետության դեսպանատան վրա զինված հարձակումը, գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով ադրբեջանական ԶԼՄ-ներին։ Գործակալության տեղեկություններով ՝...
11:13 17/11/2023Իրանը ԱՄՆ-ին տեղեկացրել է, որ չի ցանկանում սրել պաղեստինա-իսրայելական հակամարտությունըԻրանի իշխանությունները դիվանագիտական ուղիներով ԱՄՆ-ին հայտնել են, որ չեն ցանկանում, որ պաղեստինա-իսրայելական հակամարտությունը սրվի։ Այս մասին հայտարարել է Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի...
08:30 17/11/2023Իրանն ու Հայաստանը պայմանավորվել են ավելացնել Մեղրիի մաքսակետից բեռնատարների երթևեկության ծավալներԻրանի և Հայաստանի մաքսային պատվիրակությունների երկկողմ համատեղ սահմանային հանդիպման ժամանակ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ավելացնել Մեղրիի մաքսակետից բեռնատարների երթևեկության ծավալը։ ԻՌՆԱ-ի...
21:39 16/11/2023Հայաստանում կասեցվել է ռուսերեն լեզվով դասագրքերի փոխանցումը դպրոցներինԴաշնային խորհրդի փոխխոսնակ Յուրի Վորոբյովը Telegram-ի ալիքում գրել է, որ Հայաստանի կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը դադարեցրել է ռուսերեն լեզվով դասագրքերը դպրոցներ...

20:01 24/11/2022В Арцахе довольны показателями урожайности виноградных и гранатовых садов в этом годуПо сравнению с предыдущим годом валовой сбор винограда в Арцахе в этом году увеличился более чем на 16 процентов, а граната – на 47 процентов.
16:47 24/11/2022МИД РФ: Находящийся в Баку Игорь Ховаев обсуждает проблематику мирного договора между Арменией и АзербайджаномТематика мирного договора, как и другие вопросы армяно-азербайджанской нормализации имеют весьма непростой, чувствительный характер.
16:02 24/11/2022М. Захарова: Россия продолжит работу по нормализации отношений между Ереваном и Баку в интересах восстановления мира на Южном КавказеМосква исходит из необходимости неукоснительного соблюдения положений трехсторонних заявления лидеров России, Армении и Азербайджана, в том числе договоренностей по итогам Сочинского саммита 31...
11:35 24/11/2022В Грузии 12-летняя девочка стала мамойВ Грузии 12-летняя школьница стала мамой — она родила в Первой университетской клинике Тбилиси, сообщает Sputnik Грузия.
10:59 24/11/2022Минобороны Армении: От выстрела ВС Азербайджана ранение получил армянский военнослужащий23 ноября, в районе 13:20, на боевой позиции, расположенной в восточной части армяно-азербайджанской границы, в результате выстрела со стороны ВС Азербайджана получил огнестрельное ранение...
17:13 23/11/2022Глава МИД Ирана заявил о провале заговора с целью распада страны«Заговор, направленный на развязывание террористической войны и, в конечном счете, - распад Ирана, потерпел полный провал», – приводит агентство Tasnim слова Абдоллахиана.
15:38 23/11/2022В результате землетрясения в Турции пострадали 50 человекВ регионе временно приостановили проведение занятий в учебных заведениях.
10:38 23/11/2022Землетрясение в районе Мраморного моря в Турции: пострадали 35 человекЧисло пострадавших при землетрясении в районе Мраморного моря в Турции увеличилось в среду до 35 человек.
19:40 22/11/2022Айк Ханумян подал в отставку с должности министра территориального управления и инфраструктур АрцахаПродолжаю работать во имя великой цели сохранения Арцаха под суверенитетом Армении.
19:02 22/11/2022В Минобороны Арцаха также опровергли дезинформацию БакуМинистерство обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) распространило сообщение, в котором, в частности, отмечается: «22 ноября во второй раз за сутки Минобороны Азербайджана...
17:34 22/11/2022МВД Арцаха: ВС Азербайджана вновь открыли огонь по мирным жителямМартунинский районный отдел полиции собрал факты и передал российскому миротворческому контингенту.
10:08 22/11/2022Минобороны РФ: В зоне ответственности российского миротворческого контингента в Арцахе 21 ноября нарушений не зафиксированоРоссийским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач в зоне нагорно-карабахского конфликта.
19:22 21/11/2022Саломе Зурабишвили о Саакашвили: «Не хочу, чтобы он умер в тюрьме»Президент Грузии Саломе Зурабишвили в интервью Би-би-си вновь заявила, что не планирует помиловать экс-президента Михаила Саакашвили, так как это решение, по её словам, приведет к «дальнейшей...
13:10 21/11/2022В Иране проведена серия арестов лидеров массовых беспорядков на севере и западе страныВ городах Мехабад и Пираншехр жизнь постепенно возвращается в нормальное русло, вновь открываются магазины.
11:12 21/11/2022СМИ: Турция готовится к наземной операции на севере СирииСамолеты, взлетающие с шести различных баз по всей стране, проводили одновременные операции против целей в Сирии и Северном Ираке.
10:06 21/11/2022В МАГАТЭ сообщили об отсутствии данных о разработке Ираном ядерного оружияВ начале ноября он заявил, что Тегеран на данный момент выполняет свои обязательства по Совместному всеобъемлющему плану действий по иранской ядерной программе (СВПД).
20:00 19/11/2022В Джавахке состоялся вечер, посвященный творчеству Ваана ТерьянаВ Ниноцминда 18 ноября прошел вечер, посвященный творчеству Ваана Терьяна. Об этом пишет jnews. Мероприятие «Осеняя мелодия» было организовано при поддержке фонда «Поддержка Джавахети». На вечере...
10:18 19/11/2022Инженерно-саперными группами российского миротворческого контингента продолжается разминирование объектов и местности в АрцахеРоссийским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач в зоне нагорно-карабахского конфликта.
14:38 18/11/2022Вардан Восканян: Иран размышляет, планирует и действует по гораздо более всеобъемлющей логикеЗаведующий кафедрой иранистики факультета востоковедения Ереванского государственного университета (ЕГУ) Вардан Восканян в своем Telegram-канале пишет: «Во время акции протеста перед посольством...
12:35 18/11/2022Рубен Варданян: Полагаю, что вполне соответствую выдвинутому Алиевым критерию переговорщикаГосударственный министр Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Рубен Варданян отреагировал на высказывания президента Азербайджана Ильхама Алиева: «Я приветствую стремление...