16:40 16/11/2023Բաքուն առաջնահերթություն է տալիս «3+2» ձևաչափին. Ադրբեջանի ԱԳՆ«Տարածաշրջանի երկիր չհանդիսացող ԱՄՆ-ն իր քայլերով ու հայտարարություններով հարվածում է տարածաշրջանի երկրների՝ տրանսպորտային անվտանգության ապահովման ջանքերին»,-այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն՝...
16:00 16/11/2023Թուրքիայի պաշտպանության նախարարն անդրադարձել է Հայաստան-Ադրբեջան գործընթացինԹուրքիայի պաշտպանության նախարար Յաշար Գյուլերը Թուրքիայի խորհրդարանի պլանավորման և բյուջեի հանձնաժողովում նախարարության 2024թ-ի բյուջեի քննարկումների ժամանակ անդրադարձել է Հայաստան-Ադրբեջան...
12:39 16/11/2023Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել հարևան երկրումԵղանակային պայմանների պատճառով Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռը չի կարողացել վայրէջք կատարել Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում։ Sputnik Գրուզիայի փոխանցմամբ, FlyOne Armenia ավիաընկերության մարդատար...
10:23 16/11/2023Հրանտ Դինքին սպանած Օգյուն Սամասթը վաղաժամ ազատ է արձակվել«Ակոս» թերթի խմբագիր, հայազգի լրագրող Հրանտ Դինքին սպանած Օգյուն Սամասթը վաղաժամ ազատ է արձակվել։ Այս մասին գրում է Բի-Բի-Սի-ն։ 16 տարի 10 ամիս անազատության մեջ գտնվող Սամասթն ազատվել է «լավ վարքի»...
22:36 15/11/2023Գնդակն այժմ Հայաստանի դաշտում է. Հիքմեթ Հաջիև«Սեպտեմբերի 11-ին Ադրբեջանը երկկողմ ուղիներով հայկական կողմին է փոխանցել խաղաղության պայմանագրի 5-րդ ճշգրտված տարբերակը՝ համապատասխան բացատրական նշումներով, և մոտ ժամանակներս սպասում է Հայաստանի...
12:42 15/11/2023Երկրաշարժից տուժած Թուրքիայում բնակելի շենքերի կառուցման աշխատանքները դանդաղում ենԹուրքական մեդիայում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ փետրվարի 7-ի երկրաշարժից (7.6 մագնիտուդ) մեծ վնասներ կրած հարավային Ադանա նահանգում շինարարական աշխատանքները հապաղում են: Մասնավորապես նշվում...
11:03 15/11/2023Խաղաղության համաձայնագրի տեքստը միջուկային ֆիզիկա չէ. Հաջիևն արձագանքել է Արմեն Գրիգորյանին«Այս տարվա սեպտեմբերի 11-ին Ադրբեջանը երկկողմ կապուղիներով հայկական կողմին է փոխանցել հաշտության համաձայնագրի 5-րդ վերանայված տարբերակը՝ համապատասխան բացատրական նշումներով՝ ակնկալելով, որ Հայաստանի...
09:37 15/11/2023Հիմնավոր կասկածներ կան, որ ադրբեջանցիները Ստեփանակերտի մայր եկեղեցու գմբեթներից հանել են խաչերըԱրցախի մշակութային ժառանգության պաշտպանության Պետական Խորհուրդ
08:50 15/11/2023Լեռնային Ղարաբաղը լքած բնակչությունն իրավունք ունի վերադառնալ տուն․ Մեթյու ՄիլլերՄիացյալ Նահանգները կարծում է, որ Լեռնային Ղարաբաղը լքած բնակչությունն իրավունք ունի վերադառնալ։ Այս մասին լրագրողների համար ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Պետդեպարտամենտի մամուլի ծառայության...
23:29 14/11/2023Մենք ունենք հարցեր ՀԱՊԿ-ի վարքագծի վերաբերյալ և ակնկալում ենք պատասխաններ գործընկերներից.Արմեն Գրիգորյան«Սկսած 2020 թ.-ի պատերազմից, երբ ՀԱՊԿ-ում ասում էին՝ Լեռնայի Ղարաբաղը ՀՀ սուվերեն մաս չէ, մենք չենք կարող այդ հարցերով զբաղվել, Հայաստանը չի մասնակցում նիստերի, բայց 2021 թվականի մայիսից, երբ...
22:24 14/11/2023Սիրիայի ԱԳ և սփյուռքի նախարարն իր աջակցություն է հայտնել ՀՀ տարածքային ամբողջականությանըՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 14-ին հանդիպել է Սիրիայի Արաբական Հանրապետության արտաքին գործերի և սփյուռքի նախարար Ֆեյսալ Ալ-Միկդադի հետ: Այդ մասին...
21:06 14/11/2023Լուկաշենկոն Փաշինյանին առաջարկել է չշտապել, հապճեպ որոշումներ չընդունել. Նատալյա ԷյսմոնտԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հանգիստ է արձագանքել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Մինսկում ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին մասնակցելու առաջարկի մերժմանը և նրան առաջարկել է հապճեպ որոշումներ...
20:10 14/11/2023ՄԱԿ-ում Էրդողանի ելույթը դարձել է շահարկումների առարկաԹուրքիայի նախագահականի հանրային կապերի վարչության կեղծ ինֆորմացիայի դեմ պայքարի կենտրոնի հայտարարության համաձայն՝ սոցիալական ցանցերում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի ելույթը կրճատվել է։ Խոսքը...
19:24 14/11/2023Վրաստանը կդառնա ՆԱՏՕ-ի անդամ. Մեծ Բրիտանիայի դեսպանՎրաստանը կդառնա ՆԱՏՕ-ի անդամ, իսկ Մեծ Բրիտանիան հաստատակամորեն մնում է այդ դիրքորոշմանը։ Այս մասին «Ալիք մեդիա»-ի փոխանցմամբ հայտարարել է Վրաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Մարկ Քլեյթոնը։ Քլեյթոնը...
18:35 14/11/2023Թուրքիան ռեկորդային քանակի նավթ է ներկրել ՌուսաստանիցՆոյեմբերի առաջին երկու շաբաթվա ընթացքում Թուրքիան ռեկորդային քանակի նավթ է ներկրել Ռուսաստանից։ Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը՝ հղում անելով թուրքական լրատվամիջոցներին։ Սպասվում է, որ նոյեմբերին...
16:43 14/11/2023Ադրբեջանը Իսրայելից ՀՕՊ համակարգեր կգնիԱդրբեջանը 1,2 մլրդ դոլարի գործարքի շրջանակներում Իսրայելից ձեռք կբերի «Barak MX» հակաօդային պաշտպանության լրացուցիչ համակարգեր, որոնք նախատեսված են օդային սպառնալիքներից (ինչպիսիք են ավիացիան և...
10:49 14/11/2023Վրաստանում հաստատել են ֆրանսիական «Բաստիոն»-ների տարանցումը ՀայաստանՀայաստանի համար նախատեսված ֆրանսիական «Բաստիոն» զրահատեխնիկայի տարանցումը հաստատել է APM Terminals Poti ընկերությունը։ Այս մասին գրել է «Ազատություն ռադիոկայան»-ի վրացական ծառայությունը՝ արձագանքելով...
21:12 13/11/2023Մեր ուղերձն Ադրբեջանին՝ Հայաստանի տարածքային ամբողջականության ցանկացած խախտում ծանր հետևանքներ կունենա.ԲորելԵվրամիությունը դիտարկում է Խաղաղության եվրոպական հիմնադրամի շրջանակներում Հայաստանին ռազմական օգնություն տրամադրելու, ինչպես նաև նրա քաղաքացիների համար վիզային ռեժիմի ազատականացման հնարավորությունը։...
19:08 13/11/2023Մահացել է Վրաստանի պաշտպանության նախկին նախարար Թենգիզ Կիտովանին85 տարեկանում մահացել է Վրաստանի պաշտպանության նախկին նախարար, երկրի առաջին նախագահ Զվիադ Գամսախուրդիայի տապալման ակտիվ մասնակից Թենգիզ Կիտովանին: Այս մասին տեղեկացնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով...
18:00 13/11/2023Ռուսաստանը գաղափարներ կներկայացնի գիտության ոլորտում ԵԱՏՄ երկրների միջև համագործակցության վերաբերյալ. ՄեդվեդևՌուսաստանը առաջարկներ է պատրաստել ԵԱՏՄ երկրների միջև գիտական ոլորտում համագործակցությունն ընդլայնելու համար, դրանք պետք է ներկայացվեն գործընկերներին մինչև տարեվերջ: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ...

14:00 03/06/2021Russian peacekeepers held a training session on the defence of an observation post in Nagorno-KarabakhThe servicemen of the Russian peacekeeping contingent continue to perform tasks to monitor compliance with the ceasefire regime on the line of demarcation of the parties in their area of...
13:29 03/06/2021European Union calls for urgent return of all detainees and addressing important humanitarian issues of the Karabakh conflictPresident Charles Michel of the European Council has highlighted the importance of stability and prosperity of the South Caucasus for the EU and of deepening relations with Armenia and Azerbaijan.
12:38 03/06/2021Secretary General of the OSCE expresses full support to the Minsk Group effortsOSCE Secretary General Helga Maria Schmid has met with the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group and voiced full support for their efforts aimed at the settlement of the Nagorno Karabakh conflict.
11:51 03/06/2021Iran loses voting rights in UN General AssemblyIran and the Central African Republic are in arrears on paying their dues to the United Nations’ operating budget and will lose their voting rights in the 193-member General Assembly, the UN chief...
20:18 02/06/2021Aliyev transfers ore deposits in Karvachar region to Turkish companiesAzerbaijani president Ilham Aliyev has signed an order on the transfer of three ore deposits in Karvachar region to two Turkish companies for a period of 30 years.
19:50 02/06/2021US risks 'losing a friend', Erdogan warns before meeting BidenTurkey's President Recep Tayyip Erdogan on Tuesday warned that the United States risked "losing a precious friend" if it tries to corner his country, speaking two weeks before his first meeting with...
18:24 02/06/2021Bagratashen checkpoint resumes operation on the border with GeorgiaArmenia's State Revenue Committee reports that work is in full swing at Bagratashen Customs Checkpoint on the border with Georgia.
17:25 02/06/2021Iran’s largest warship catches fire, sinks in Gulf of OmanThe largest warship in the Iranian navy caught fire and later sank Wednesday in the Gulf of Oman under unclear circumstances, the Associated Press reported.
17:12 02/06/2021Artak Beglaryan appointed state minister of the Artsakh RepublicFormer Human Rights Ombudsman of the Artsakh Republic Artak Beglaryan has been appointed to the post of the State Minister of the Republic, the Information Department at the Artsakh President's...
16:59 02/06/2021Defense ministry denies Azerbaijani reports about border incursion by 40 Armenian servicemen"Azerbaijan’s Defense ministry has released another disinformation, alleging around 40 Armenian servicemen had crossed into Azerbaijani territory in the evening of June 1 and were forced to retreat,"...
16:33 02/06/2021Eight killed in protests against Kurdish-led forces in northern Syrian cityAt least eight people were killed and scores injured on Tuesday when U.S. backed Kurdish-led forces fired live rounds to disperse Arab tribal protests against their rule in the Syrian city of Manbij,...
13:44 02/06/2021Dutch FM: Armenian POWs held in Azerbaijan must be immediately releasedIn a letter to the parliament, caretaker Foreign Minister of the Netherlands Sigrid Kaag, referring to the discussions on the Nagorno-Karabakh (Artsakh) issue in the EU Council of Foreign Ministers,...
12:54 02/06/2021Georgian health minister tests positive for COVID-19Georgian Health Minister Ekaterine Tikaradze on Tuesday tested positive for COVID-19, Xinhua reported.
11:22 02/06/2021OSCE Minsk Group co-chairs may visit Armenia-Azerbaijan borderRussia’s Permanent Representative to the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) Alexander Lukashevich has called on the OSCE Minsk Group co-chairs, Igor Popov of Russia, Stephane...
15:25 01/06/2021Erdogan under renewed pressure following mafia boss allegationsThe Turkish government is facing accusations of arming and funding jihadists in Syria. The allegations are just the latest by an exiled mafia boss in a weekly YouTube broadcast that are putting the...
15:08 01/06/2021UK urges Armenia, Azerbaijan to engage in border demarcation talks without preconditionsUK FCDO Minister for European Neighborhood and the Americas Wendy Morton has expressed deep concerns over the ongoing tensions along the Armenia-Azerbaijan border.
14:52 01/06/2021Georgia reopens land bordersThe Georgian Government’s Inter-Agency Council, tasked with handling the COVID-19 pandemic, announced today that Georgia’s land borders have been reopened, after being closed since March 2020 to...
14:26 01/06/2021Robert Kocharyan: I have no many expectations from CSTO"I have no many expectations from the Collective Security Treaty Organisation (CSTO). I state this publicly," Armenia's ex-president Robert Kocharyan told an exclusive interview with Russian RBK TV...
13:25 01/06/2021Russian peacekeepers held a humanitarian aid action in the village of MartuniIn Nagorno-Karabakh (Artsakh), on the eve of the International Children's Day, the Russian Federation's peacekeeping contingent held a humanitarian aid campaign in the administration of the district...
20:20 31/05/2021Azerbaijan is preparing for a new war - Edgar Elbakyan"If Armenia's de facto authorities agree to sign the second capitulation agreement on delimitation with Azerbaijan based on topographic maps of the General Staff of the Soviet Union, we will have...