16:40 16/11/2023Բաքուն առաջնահերթություն է տալիս «3+2» ձևաչափին. Ադրբեջանի ԱԳՆ«Տարածաշրջանի երկիր չհանդիսացող ԱՄՆ-ն իր քայլերով ու հայտարարություններով հարվածում է տարածաշրջանի երկրների՝ տրանսպորտային անվտանգության ապահովման ջանքերին»,-այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն՝...
16:00 16/11/2023Թուրքիայի պաշտպանության նախարարն անդրադարձել է Հայաստան-Ադրբեջան գործընթացինԹուրքիայի պաշտպանության նախարար Յաշար Գյուլերը Թուրքիայի խորհրդարանի պլանավորման և բյուջեի հանձնաժողովում նախարարության 2024թ-ի բյուջեի քննարկումների ժամանակ անդրադարձել է Հայաստան-Ադրբեջան...
12:39 16/11/2023Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել հարևան երկրումԵղանակային պայմանների պատճառով Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռը չի կարողացել վայրէջք կատարել Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում։ Sputnik Գրուզիայի փոխանցմամբ, FlyOne Armenia ավիաընկերության մարդատար...
10:23 16/11/2023Հրանտ Դինքին սպանած Օգյուն Սամասթը վաղաժամ ազատ է արձակվել«Ակոս» թերթի խմբագիր, հայազգի լրագրող Հրանտ Դինքին սպանած Օգյուն Սամասթը վաղաժամ ազատ է արձակվել։ Այս մասին գրում է Բի-Բի-Սի-ն։ 16 տարի 10 ամիս անազատության մեջ գտնվող Սամասթն ազատվել է «լավ վարքի»...
22:36 15/11/2023Գնդակն այժմ Հայաստանի դաշտում է. Հիքմեթ Հաջիև«Սեպտեմբերի 11-ին Ադրբեջանը երկկողմ ուղիներով հայկական կողմին է փոխանցել խաղաղության պայմանագրի 5-րդ ճշգրտված տարբերակը՝ համապատասխան բացատրական նշումներով, և մոտ ժամանակներս սպասում է Հայաստանի...
12:42 15/11/2023Երկրաշարժից տուժած Թուրքիայում բնակելի շենքերի կառուցման աշխատանքները դանդաղում ենԹուրքական մեդիայում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ փետրվարի 7-ի երկրաշարժից (7.6 մագնիտուդ) մեծ վնասներ կրած հարավային Ադանա նահանգում շինարարական աշխատանքները հապաղում են: Մասնավորապես նշվում...
11:03 15/11/2023Խաղաղության համաձայնագրի տեքստը միջուկային ֆիզիկա չէ. Հաջիևն արձագանքել է Արմեն Գրիգորյանին«Այս տարվա սեպտեմբերի 11-ին Ադրբեջանը երկկողմ կապուղիներով հայկական կողմին է փոխանցել հաշտության համաձայնագրի 5-րդ վերանայված տարբերակը՝ համապատասխան բացատրական նշումներով՝ ակնկալելով, որ Հայաստանի...
09:37 15/11/2023Հիմնավոր կասկածներ կան, որ ադրբեջանցիները Ստեփանակերտի մայր եկեղեցու գմբեթներից հանել են խաչերըԱրցախի մշակութային ժառանգության պաշտպանության Պետական Խորհուրդ
08:50 15/11/2023Լեռնային Ղարաբաղը լքած բնակչությունն իրավունք ունի վերադառնալ տուն․ Մեթյու ՄիլլերՄիացյալ Նահանգները կարծում է, որ Լեռնային Ղարաբաղը լքած բնակչությունն իրավունք ունի վերադառնալ։ Այս մասին լրագրողների համար ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Պետդեպարտամենտի մամուլի ծառայության...
23:29 14/11/2023Մենք ունենք հարցեր ՀԱՊԿ-ի վարքագծի վերաբերյալ և ակնկալում ենք պատասխաններ գործընկերներից.Արմեն Գրիգորյան«Սկսած 2020 թ.-ի պատերազմից, երբ ՀԱՊԿ-ում ասում էին՝ Լեռնայի Ղարաբաղը ՀՀ սուվերեն մաս չէ, մենք չենք կարող այդ հարցերով զբաղվել, Հայաստանը չի մասնակցում նիստերի, բայց 2021 թվականի մայիսից, երբ...
22:24 14/11/2023Սիրիայի ԱԳ և սփյուռքի նախարարն իր աջակցություն է հայտնել ՀՀ տարածքային ամբողջականությանըՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 14-ին հանդիպել է Սիրիայի Արաբական Հանրապետության արտաքին գործերի և սփյուռքի նախարար Ֆեյսալ Ալ-Միկդադի հետ: Այդ մասին...
21:06 14/11/2023Լուկաշենկոն Փաշինյանին առաջարկել է չշտապել, հապճեպ որոշումներ չընդունել. Նատալյա ԷյսմոնտԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հանգիստ է արձագանքել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Մինսկում ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին մասնակցելու առաջարկի մերժմանը և նրան առաջարկել է հապճեպ որոշումներ...
20:10 14/11/2023ՄԱԿ-ում Էրդողանի ելույթը դարձել է շահարկումների առարկաԹուրքիայի նախագահականի հանրային կապերի վարչության կեղծ ինֆորմացիայի դեմ պայքարի կենտրոնի հայտարարության համաձայն՝ սոցիալական ցանցերում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի ելույթը կրճատվել է։ Խոսքը...
19:24 14/11/2023Վրաստանը կդառնա ՆԱՏՕ-ի անդամ. Մեծ Բրիտանիայի դեսպանՎրաստանը կդառնա ՆԱՏՕ-ի անդամ, իսկ Մեծ Բրիտանիան հաստատակամորեն մնում է այդ դիրքորոշմանը։ Այս մասին «Ալիք մեդիա»-ի փոխանցմամբ հայտարարել է Վրաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Մարկ Քլեյթոնը։ Քլեյթոնը...
18:35 14/11/2023Թուրքիան ռեկորդային քանակի նավթ է ներկրել ՌուսաստանիցՆոյեմբերի առաջին երկու շաբաթվա ընթացքում Թուրքիան ռեկորդային քանակի նավթ է ներկրել Ռուսաստանից։ Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը՝ հղում անելով թուրքական լրատվամիջոցներին։ Սպասվում է, որ նոյեմբերին...
16:43 14/11/2023Ադրբեջանը Իսրայելից ՀՕՊ համակարգեր կգնիԱդրբեջանը 1,2 մլրդ դոլարի գործարքի շրջանակներում Իսրայելից ձեռք կբերի «Barak MX» հակաօդային պաշտպանության լրացուցիչ համակարգեր, որոնք նախատեսված են օդային սպառնալիքներից (ինչպիսիք են ավիացիան և...
10:49 14/11/2023Վրաստանում հաստատել են ֆրանսիական «Բաստիոն»-ների տարանցումը ՀայաստանՀայաստանի համար նախատեսված ֆրանսիական «Բաստիոն» զրահատեխնիկայի տարանցումը հաստատել է APM Terminals Poti ընկերությունը։ Այս մասին գրել է «Ազատություն ռադիոկայան»-ի վրացական ծառայությունը՝ արձագանքելով...
21:12 13/11/2023Մեր ուղերձն Ադրբեջանին՝ Հայաստանի տարածքային ամբողջականության ցանկացած խախտում ծանր հետևանքներ կունենա.ԲորելԵվրամիությունը դիտարկում է Խաղաղության եվրոպական հիմնադրամի շրջանակներում Հայաստանին ռազմական օգնություն տրամադրելու, ինչպես նաև նրա քաղաքացիների համար վիզային ռեժիմի ազատականացման հնարավորությունը։...
19:08 13/11/2023Մահացել է Վրաստանի պաշտպանության նախկին նախարար Թենգիզ Կիտովանին85 տարեկանում մահացել է Վրաստանի պաշտպանության նախկին նախարար, երկրի առաջին նախագահ Զվիադ Գամսախուրդիայի տապալման ակտիվ մասնակից Թենգիզ Կիտովանին: Այս մասին տեղեկացնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով...
18:00 13/11/2023Ռուսաստանը գաղափարներ կներկայացնի գիտության ոլորտում ԵԱՏՄ երկրների միջև համագործակցության վերաբերյալ. ՄեդվեդևՌուսաստանը առաջարկներ է պատրաստել ԵԱՏՄ երկրների միջև գիտական ոլորտում համագործակցությունն ընդլայնելու համար, դրանք պետք է ներկայացվեն գործընկերներին մինչև տարեվերջ: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ...

12:35 18/11/2022Рубен Варданян: Полагаю, что вполне соответствую выдвинутому Алиевым критерию переговорщикаГосударственный министр Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Рубен Варданян отреагировал на высказывания президента Азербайджана Ильхама Алиева: «Я приветствую стремление...
16:11 16/11/2022Паника в Стамбуле: очередной взрыв поверг город в ужасВ Турции расследуют очередной взрыв, который поверг людей в панику. Поздно вечером в Стамбуле на воздух взлетел автомобиль, передает «МИР 24». Возник пожар, который охватил еще порядка шести машин....
15:17 16/11/2022Никол Пашинян провел телефонный разговор с Ираклием ГарибашвилиНикол Пашинян провел телефонный разговор с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили. Подробности представляют из правительства Армении. Собеседники обсудили как двусторонние вопросы, так и...
11:26 16/11/2022Минобороны Армении и Арцаха опровергают сведения азербайджанской стороны об обстрелахМинистерства обороны Армении и Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) распространили сообщения, опровергнув заявления Минобороны Азербайджана якобы об обстреле азербайджанских боевых...
16:05 14/11/2022Рабочая партия Курдистана отрицает причастность к теракту в СтамбулеРабочая партия Курдистана отрицает причастность к теракту в Стамбуле, передает Sputnik. Взрыв на проспекте Истикляль произошел в воскресенье 13 ноября примерно в 16:20 по местному времени. Погибли...
14:45 14/11/2022С 13 ноября 2020 года на перешедших под контроль Азербайджана территориях было обнаружено и эвакуировано 1786 останковСпустя несколько дней после завершения развязанной Азербайджаном против Республики Арцах (НКР) 44-дневной войны – 13 ноября 2020 года – при действенном участии служащих Спасательной службы Арцаха...
11:29 14/11/2022Арарат Мирзоян выразил соболезнования своему турецкому коллегеЗанимающий должность министра иностранных дел Армении Арарат Мирзоян выразил соболезнования своему турецкому коллеге – Мевлюту Чавушоглу – в связи с взрывом на популярной пешеходной улице Истикляль в...
11:03 14/11/2022Минобороны РФ: 12 ноября азербайджанцы открыли огонь по местному жителю, проводившему земляные работы в 1,8 км восточнее арцахского ХрамортаЗафиксировано нарушение режима прекращения огня со стороны ВС Азербайджана в Аскеранском районе Республики Арцах.
13:28 12/11/2022Зима не за горами, а уже в горах: жители Кобулети просят восстановить размытые дороги до снегопадовОсадки в Аджарии размыли дороги в Кобулети, а на перевале сходят оползни. Местные жители просят дорожные службы побыстрее решить вопрос с восстановлением магистралей. Первый снег и морозы в...
11:27 12/11/2022Соратники мэра Стамбула опасаются, что Эрдоган перед выборами пытается избавиться от одного из самых популярных политиковПрокуратура Турции просит признать мэра Стамбула Экрема Имамоглу виновным по делу об оскорблении членов центризбиркома.
18:08 11/11/2022Полиция жестко подавила акцию протеста в Баку: в первые же минуты были задержаны несколько десятков человекСегодня в центре Баку полиция жестко подавила массовую акцию протеста, организованную партией Народного фронта Азербайджана.
16:53 11/11/2022Посол Азербайджана вызван в МИД ИранаПосол Азербайджана в Иране Али Ализаде вызван в министерство иностранных дел ИРИ, пишет Mehr. Министерство иностранных дел Ирана выразило послу Азербайджана Али Ализаде возмущение в связи с...
14:33 11/11/2022В Грузии скоро завершат строительство завода по производству БПЛАПредприятие «Дельта-ВБ» было создано польской компанией WB Electronics и грузинским государственным военным научно-техническим центром «Дельта».
14:10 11/11/2022Эрдоган пожаловался на то, что «Турция уже 52 года страдает у дверей Евросоюза»Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган пообещал дать в будущем ответ тем, кто более полувека держит его страну «у дверей Евросоюза», сообщает РИА Новости.
11:06 11/11/2022В Арцахе опровергли очередную дезинформацию Баку об обстреле азербайджанских позицийПресс-служба Министерства обороны Республики Арцах сообщает: «Распространенное сообщение Минобороны Азербайджана о том, что якобы подразделения АО Арцаха в ночь с 10 на 11 ноября открыли огонь по...
20:14 10/11/2022Власти Ирана согласились на визит МАГАТЭВ том числе, в МАГАТЭ запросили доступ к местам и материалам, а также отбору проб, «как полагается».
19:29 10/11/2022Депутат Метаксе Акопян: Война не завершилась 9 ноября, она началась 27 сентября и до сих пор не окончена…Депутат Национального собрания Арцаха Метаксе Акопян пишет: «Война не завершилась 9 ноября, она началась 27 сентября и не завершилась…Два года “неармяне” с армянскими фамилиями радуются тому, что...
18:51 10/11/2022В Германии могут привлечь к ответственности тех, кто отрицает факт Геноцида армянВ Германии темой обсуждения стал вопрос криминализации отрицания Геноцида и военных преступлений. По словам юристов, к ответственности могут быть привлечены также те, кто будет отрицать факт Геноцида...
14:45 10/11/2022От чего зависит нормализация отношений между Турцией и Арменией – по версии ЭрдоганаОтношения Турции и Армении будут положительными, если нормализуются отношения Еревана и Баку, пока позитивной картины нет, заявил президент Турции Тайип Эрдоган.
11:04 10/11/2022Иран заявил, что разработал первую отечественную гиперзвуковую баллистическую ракетуИран разработал первую отечественную гиперзвуковую баллистическую ракету, заявил в четверг командующий воздушно-космическими силами Корпуса стражей исламской революции (КСИР, элитные подразделения...