17:45 13/11/2023Ղարիբաշվիլին ափսոսանք է հայտնել Չինաստանի դեսպանին ՉԺՀ-ի ղեկավարի մասին Զուրաբիշվիլու խոսքերի կապակցությամբՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին Թբիլիսիում Չինաստանի դեսպան Չժոու Ցզյանի հետ հանդիպմանը ափսոսանք է հայտնել նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի՝ Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպինի վերաբերյալ խոսքերի համար։...
14:06 13/11/2023Փարիզի քաղաքապետը պահանջում է ազատ արձակել Ադրբեջանում պահվող հայ քաղբանտարկյալներինՓարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն միացել է Ադրբեջանում պահվող 55 հայ քաղբանտարկյալներին ազատ արձակելու պահանջին։ Այս մասին X-իր իր միկրոբլոգում գրել է ՀՅԴ բյուրոյի անդամ, Ֆրանսիայի հայկական...
12:35 13/11/2023Բաքուն հայտնում է, թե Ֆրանսիան ՀՀ զիտեխնիկա է ուղարկել և բողոքում էԲաքուն դատապարտել է Ֆրանսիայի կողմից Հայաստան «Բաստիոն» հարձակողական զրահատեխնիկայի ուղարկումը։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, այդ մասին է խոսել Ադրբեջանի արտգործնախարարի մամուլի քարտուղար...
10:45 13/11/2023Թուրքիայի հարավ-արևմուտքում 4,4 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցելԹուրքիայի հարավ-արևմուտքում գտնվող Բուրդուր նահանգում 4,4 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է Տարերային աղետների հետևանքների վերացման...
18:03 12/11/2023Ադրբեջանը չի պատրաստվում ներխուժել Հայաստան․ Ալիևի ներկայացուցիչ«Ադրբեջանը Հայաստան ներխուժելու մտադրություն չունի»,- այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էլչին Ամիրբեկովը իտալական In Terris հրատարակությանը տված...
16:58 12/11/2023Վրաստանում ԻՊ-ին անդամակցելու մեղադրանքով Ադրբեջանի քաղաքացի է կալանավորվել. ԶԼՄ-ներՎրաստանում Ադրբեջանի քաղաքացի է ձերբակալվել «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական կազմակերպությանն անդամակցելու մեղադրանքով։ Այս մասին տեղեկություն է տարածել mtavari.tv-ն։ Նշվում է, որ «Իսլամական...
13:50 12/11/2023Եվրամիությունը չի թաքցնում մեզ ամեն կերպ Անդրկովկասից դուրս մղելու իր մտադրությունները.ԼավրովԵվրամիությունը չի թաքցնում Ռուսաստանին Կենտրոնական Ասիայից և Հարավային Կովկասից դուրս մղելու և զսպելու իր մտադրությունները, սակայն դա չի հաջողվի:«ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է...
11:51 12/11/2023Ադրբեջանը Հայաստանի ինքնիշխանությունից դուրս հաղորդակցության ուղիների անթուլատրելիության մասին պնդումը սադրանք է որակումԱդրբեջանի ԱԳՆ-ի խոսնակն արձագանքել է Հայաստանում Իրանի դեսպան Մեհդի Սուբհանիի հայտարարություններին։ «Նման կարծիքները վնասում են Ադրբեջանի և Իրանի՝ տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության...
20:28 11/11/2023Իրանի հետախուզության ղեկավարի խոսքերով՝ ՀԱՄԱՍ-ի գործողությունը կփոխի ԱՄՆ քաղաքականությունը Մերձավոր ԱրևելքումԻրանի տեղեկատվության (հետախուզության) նախարար Սեյյեդ Էսմայիլ Խատիբը հայտարարել է, որ Իսրայելում ՀԱՄԱՍ-ի գործողությունը ԱՄՆ-ի պարտությունն է, և դա կհանգեցնի տարածաշրջանում ԱՄՆ-ի քաղաքական կուրսի...
15:30 11/11/2023Թբիլիսի-Ախալքալաք գծի համար ձեռք կբերվեն նոր էլեկտրաքարշեր«Վրացական երկաթուղին» 63,7 մլն եվրոյի մրցույթ է հայտարարել մշտական հոսանքով 10 մայրուղային էլեկտրաքարշերի մատակարարման համար, որոնք կսպասարկեն բեռնափոխադրումները Թբիլիսի-Ախալքալաք գծով; Jnews-ի...
15:22 11/11/2023Թուրքիայի Ալանյա նահանգում երկրաշարժ է տեղի ունեցելԹուրքիայի Ալանիա առողջարանային նահանգում 5,0 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ Այս մասին հայտնում է Եվրոպական-միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնը։ Երկրաշարժի էպիկենտրոնը գտնվել է...
14:25 11/11/2023Իրակլի Ղարիբաշվիլին շնորհակալ է Հայաստանի և Ադրբեջանի վարչապետներին«Վրաստանն անաչառ, չեզոք երկիր է, և մենք ունենք բարիդրացիական, եղբայրական, գործընկերային հարաբերություններ և համագործակցություն մեր հարևանների՝ Ադրբեջանի և Հայաստանի հետ,-1tv.ge-ի հաղորդմամբ, Փարիզի...
21:10 10/11/2023Փաշինյանը մատները խաչել էր Վրաստանի՝ ԵՄ թեկնածուի դառնալու համարՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ ողջունում է հարևան Վրաստանի կողմից Եվրամիությանն անդամակցելու թեկնածուի կարգավիճակ ստանալը և հույս է հայտնել, որ Թբիլիսին այd ճանապարհին կունենա հետագա...
19:33 10/11/2023Զուրաբիշվիլին Ելիսեյան պալատում հանդիպել է ՄակրոնինՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին մասնակցել է Փարիզի Ելիսեյան պալատում Խաղաղության ֆորումից առաջ կազմակերպված ընդունելությանը: Այս մասին գրում է Aliq.ge-ն ՝ հղում անելով RadioTavisupleba-ին:...
18:12 10/11/2023Ֆրանսիայում աղջիկները ծեծել են իրենց անհանգստացրած թուրք երիտասարդներինԹուրք բլոգեր և սոցիալական հարթակներում հայտնի որպես «Սոցմեդիայի ինֆլյուենսեր» Վարթոլու Օզերի նոյեմբերի 8-ին կատարած գրառմանը կից տեղադրված տեսանյութում երևում է, թե ինչպես են երեք աղջիկ ծեծի...
17:05 10/11/2023Վրաստանից խոսել են Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներ կիրառելու պարտադրանքի մասինՎրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին հայտարարել է, որ Թբիլիսիի օտարերկրյա գործընկերները պաշտոնական մակարդակով չեն խնդրում երկրին պատժամիջոցներ կիրառել Ռուսաստանի դեմ։ Նրա խոսքերը հայտնում...
10:39 10/11/2023ՊԵԿ. Բագրատաշենի անցակետը գործում է որոշ ծանրաբեռնվածությամբՀայ-վրացական սահմանային անցակետերում շուրջ 600 բեռնատար տրանսպորտային միջոցի կուտակումների վերաբերյալ տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին հայտնում են ՊԵԿ տեղեկատվության և...
08:15 10/11/2023Լարսը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համարՓրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են։ Լարսի մասին Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից...
23:32 09/11/2023Վրաստանի նախագահ Զուրաբիշվիլին առանց կառավարության թույլտվության մեկնել է ՓարիզՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին, առանց կառավարությունից թույլտվություն հայցելու, այցով մեկնել է Ֆրանսիա՝ մասնակցելու Փարիզի խաղաղության ֆորումին։ Այս մասին հայտնում է Վրաստանի կառավարության...

15:28 09/11/2022Мкртчян: Информация о россиянах, попавших вместо Мадрида в турецкий Мардин, является фейком«Это фейк, мы выяснили. Это даже невозможно. Мэр Мардина решил пропиариться», – подчеркнул Мкртчян.
12:53 09/11/2022Командующий сухопутными войсками иранской армии предупредил врагов о жестком отпореОн сказал, что вооруженные силы ИРИ готовы сделать все возможное для защиты иранских границ.
11:07 09/11/2022В Минобороны Арцаха опровергли сообщения Азербайджана об обстрелеРаспространенное Министерством обороны Азербайджана о том, что якобы подразделения Армии обороны Арцаха в ночь с 8 на 9 ноября открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным на...
18:38 08/11/2022Движение по дороге через «Верхний Ларс» в Грузию ограниченоНа дороге, которая ведет в Грузию из Северной Осетии через КПП «Верхний Ларс», органичено движение в связи с ремонтом, сообщает Главное управление МЧС России по Республике Северная Осетия - Алания.
15:25 08/11/2022Адвокат допустил наличие у Саакашвили туберкулеза, деменции и десятков других болезнейАдвокат экс-президента Грузии Михаила Саакашвили Шалва Хачапуридзе не исключил, что у его подопечного могут подтвердиться свыше трех десятков болезней, включая деменцию и туберкулез, сообщает РИА...
17:42 07/11/2022Президент Арцаха провел расширенное рабочее совещаниеВо встрече приняли участие председатель НС Артур Товмасян, государственный министр Рубен Варданян, другие должностные лица.
16:00 07/11/2022В Иране заявили, что теракт в Ширазе был подготовлен гражданином АзербайджанаВсе они являются гражданами Азербайджана, Таджикистана и Афганистана.
15:02 07/11/2022Ара Шахвердян – о необходимости поднятия объема товарооборота между Арменией и ИРИ до 1 млрдДепутат-армянин парламента Ирана Ара Шахвердян в беседе с ICANA коснулся необходимости поднятия объема товарооборота между Арменией и ИРИ до 1 млрд, передает ParsToday.
14:34 07/11/2022В Кремле отреагировали на новость об обстреле ВС Азербайджана армянских позицийПресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков в беседе с журналистами 7 ноября ответил на вопрос о том, как отреагировали в Кремле на сообщения Минобороны Армении и Азербайджана.
13:07 07/11/2022Автобус с нелегальными мигрантами попал в ДТП в Турции: есть погибшиеАвтобус, перевозивший нелегальных мигрантов, попал в аварию в понедельник в центральной Турции, сообщает ТАСС со ссылкой на телеканал TRT.
19:05 05/11/2022МВД Арцаха: Азербайджанская сторона обстреляла трактор на территории села ХрамортВ результате выстрелов разбито лобовое стекло трактора и панель управления.
12:28 05/11/2022Артак Бегларян назначен советником Государственного министра АрцахаБлагодарен президенту Арутюняну за эту возможность служить государству и народу.
20:21 04/11/2022Эдуард Агасарян рассказал, почему покинул фракцию «Грузинская мечта»Депутат Сакребуло Ахалкалакского муниципалитета Эдуард Агасарян, избранный от партии “Грузинская мечта – Демократическая Грузия”, вышел из партийной фракции.
18:36 04/11/2022Ссора и потасовка между депутатами от правящей партии и оппозиции – в муниципальном собрании ТбилисиДепутаты от правящей партии и оппозиции устроили потасовку в сакребуло (совещательный орган) Тбилиси, где в пятницу планировалось обсуждение причин трагедии в парке Ваке.
15:56 04/11/2022Землетрясение в турецком Измире вызвало панику среди жителей и повалило минарет мечетиЗемлетрясение произошло в западной провинции Турции Измир 4 ноября, вызвав панику среди жителей и повалив минарет мечети.
14:38 04/11/2022«Тегеран это сделал ещё 43 года назад»: президент Ирана ответил БайденуПрезидент Ирана Ибрагим Раиси в ответ на обещание президента США «освободить» Иран заявил, что Тегеран это сделал еще 43 года назад, передает РИА Новости со ссылкой на IRNA.
13:34 04/11/2022Араик Арутюнян назначил Рубена Варданяна государственным министром Арцаха4 ноября президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал указ об освобождении Артака Артемовича Бегларяна с поста государственного министра.
11:02 04/11/2022Араик Арутюнян провел расширенное рабочее совещаниеБыли обсуждены последние внешнеполитические события вокруг Республики Арцах и дальнейшие действия властей в этом контексте.
13:33 03/11/2022Артак Бегларян: С властями Армении возникали разногласияОн отметил, что, с другой стороны, у него бывают определенные разногласия и недовольства, которые он всегда излагает открыто и честно.