17:45 13/11/2023Ղարիբաշվիլին ափսոսանք է հայտնել Չինաստանի դեսպանին ՉԺՀ-ի ղեկավարի մասին Զուրաբիշվիլու խոսքերի կապակցությամբՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին Թբիլիսիում Չինաստանի դեսպան Չժոու Ցզյանի հետ հանդիպմանը ափսոսանք է հայտնել նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի՝ Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպինի վերաբերյալ խոսքերի համար։...
14:06 13/11/2023Փարիզի քաղաքապետը պահանջում է ազատ արձակել Ադրբեջանում պահվող հայ քաղբանտարկյալներինՓարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն միացել է Ադրբեջանում պահվող 55 հայ քաղբանտարկյալներին ազատ արձակելու պահանջին։ Այս մասին X-իր իր միկրոբլոգում գրել է ՀՅԴ բյուրոյի անդամ, Ֆրանսիայի հայկական...
12:35 13/11/2023Բաքուն հայտնում է, թե Ֆրանսիան ՀՀ զիտեխնիկա է ուղարկել և բողոքում էԲաքուն դատապարտել է Ֆրանսիայի կողմից Հայաստան «Բաստիոն» հարձակողական զրահատեխնիկայի ուղարկումը։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, այդ մասին է խոսել Ադրբեջանի արտգործնախարարի մամուլի քարտուղար...
10:45 13/11/2023Թուրքիայի հարավ-արևմուտքում 4,4 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցելԹուրքիայի հարավ-արևմուտքում գտնվող Բուրդուր նահանգում 4,4 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է Տարերային աղետների հետևանքների վերացման...
18:03 12/11/2023Ադրբեջանը չի պատրաստվում ներխուժել Հայաստան․ Ալիևի ներկայացուցիչ«Ադրբեջանը Հայաստան ներխուժելու մտադրություն չունի»,- այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էլչին Ամիրբեկովը իտալական In Terris հրատարակությանը տված...
16:58 12/11/2023Վրաստանում ԻՊ-ին անդամակցելու մեղադրանքով Ադրբեջանի քաղաքացի է կալանավորվել. ԶԼՄ-ներՎրաստանում Ադրբեջանի քաղաքացի է ձերբակալվել «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական կազմակերպությանն անդամակցելու մեղադրանքով։ Այս մասին տեղեկություն է տարածել mtavari.tv-ն։ Նշվում է, որ «Իսլամական...
13:50 12/11/2023Եվրամիությունը չի թաքցնում մեզ ամեն կերպ Անդրկովկասից դուրս մղելու իր մտադրությունները.ԼավրովԵվրամիությունը չի թաքցնում Ռուսաստանին Կենտրոնական Ասիայից և Հարավային Կովկասից դուրս մղելու և զսպելու իր մտադրությունները, սակայն դա չի հաջողվի:«ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է...
11:51 12/11/2023Ադրբեջանը Հայաստանի ինքնիշխանությունից դուրս հաղորդակցության ուղիների անթուլատրելիության մասին պնդումը սադրանք է որակումԱդրբեջանի ԱԳՆ-ի խոսնակն արձագանքել է Հայաստանում Իրանի դեսպան Մեհդի Սուբհանիի հայտարարություններին։ «Նման կարծիքները վնասում են Ադրբեջանի և Իրանի՝ տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության...
20:28 11/11/2023Իրանի հետախուզության ղեկավարի խոսքերով՝ ՀԱՄԱՍ-ի գործողությունը կփոխի ԱՄՆ քաղաքականությունը Մերձավոր ԱրևելքումԻրանի տեղեկատվության (հետախուզության) նախարար Սեյյեդ Էսմայիլ Խատիբը հայտարարել է, որ Իսրայելում ՀԱՄԱՍ-ի գործողությունը ԱՄՆ-ի պարտությունն է, և դա կհանգեցնի տարածաշրջանում ԱՄՆ-ի քաղաքական կուրսի...
15:30 11/11/2023Թբիլիսի-Ախալքալաք գծի համար ձեռք կբերվեն նոր էլեկտրաքարշեր«Վրացական երկաթուղին» 63,7 մլն եվրոյի մրցույթ է հայտարարել մշտական հոսանքով 10 մայրուղային էլեկտրաքարշերի մատակարարման համար, որոնք կսպասարկեն բեռնափոխադրումները Թբիլիսի-Ախալքալաք գծով; Jnews-ի...
15:22 11/11/2023Թուրքիայի Ալանյա նահանգում երկրաշարժ է տեղի ունեցելԹուրքիայի Ալանիա առողջարանային նահանգում 5,0 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ Այս մասին հայտնում է Եվրոպական-միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնը։ Երկրաշարժի էպիկենտրոնը գտնվել է...
14:25 11/11/2023Իրակլի Ղարիբաշվիլին շնորհակալ է Հայաստանի և Ադրբեջանի վարչապետներին«Վրաստանն անաչառ, չեզոք երկիր է, և մենք ունենք բարիդրացիական, եղբայրական, գործընկերային հարաբերություններ և համագործակցություն մեր հարևանների՝ Ադրբեջանի և Հայաստանի հետ,-1tv.ge-ի հաղորդմամբ, Փարիզի...
21:10 10/11/2023Փաշինյանը մատները խաչել էր Վրաստանի՝ ԵՄ թեկնածուի դառնալու համարՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ ողջունում է հարևան Վրաստանի կողմից Եվրամիությանն անդամակցելու թեկնածուի կարգավիճակ ստանալը և հույս է հայտնել, որ Թբիլիսին այd ճանապարհին կունենա հետագա...
19:33 10/11/2023Զուրաբիշվիլին Ելիսեյան պալատում հանդիպել է ՄակրոնինՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին մասնակցել է Փարիզի Ելիսեյան պալատում Խաղաղության ֆորումից առաջ կազմակերպված ընդունելությանը: Այս մասին գրում է Aliq.ge-ն ՝ հղում անելով RadioTavisupleba-ին:...
18:12 10/11/2023Ֆրանսիայում աղջիկները ծեծել են իրենց անհանգստացրած թուրք երիտասարդներինԹուրք բլոգեր և սոցիալական հարթակներում հայտնի որպես «Սոցմեդիայի ինֆլյուենսեր» Վարթոլու Օզերի նոյեմբերի 8-ին կատարած գրառմանը կից տեղադրված տեսանյութում երևում է, թե ինչպես են երեք աղջիկ ծեծի...
17:05 10/11/2023Վրաստանից խոսել են Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներ կիրառելու պարտադրանքի մասինՎրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին հայտարարել է, որ Թբիլիսիի օտարերկրյա գործընկերները պաշտոնական մակարդակով չեն խնդրում երկրին պատժամիջոցներ կիրառել Ռուսաստանի դեմ։ Նրա խոսքերը հայտնում...
10:39 10/11/2023ՊԵԿ. Բագրատաշենի անցակետը գործում է որոշ ծանրաբեռնվածությամբՀայ-վրացական սահմանային անցակետերում շուրջ 600 բեռնատար տրանսպորտային միջոցի կուտակումների վերաբերյալ տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին հայտնում են ՊԵԿ տեղեկատվության և...
08:15 10/11/2023Լարսը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համարՓրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են։ Լարսի մասին Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից...
23:32 09/11/2023Վրաստանի նախագահ Զուրաբիշվիլին առանց կառավարության թույլտվության մեկնել է ՓարիզՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին, առանց կառավարությունից թույլտվություն հայցելու, այցով մեկնել է Ֆրանսիա՝ մասնակցելու Փարիզի խաղաղության ֆորումին։ Այս մասին հայտնում է Վրաստանի կառավարության...

15:54 31/05/2021Turkey, Azerbaijan to hold military dialogue in JuneThe 13th meeting of the Azerbaijan-Turkey High-Level Military Dialogue will be held in Baku on June 3, according to a statement by Azerbaijan's Defense Ministry on Monday, Anadolu news agency...
15:12 31/05/2021OSCE chief hopes for diplomatic solution to Armenia-Azerbaijan border crisisThe OSCE stands ready to support Armenia and Azerbaijan in building confidence with a goal to ease border tensions, OSCE Chairperson-in-Office, Swedish Foreign Minister Ann Linde said during her...
11:00 29/05/2021US offers 'alternatives' to lift S-400 sanctions on TurkeyThe US has presented "alternatives" to Turkey in order to lift sanctions imposed on the country over the acquisition of Russian-made S-400 missile system, a senior US official said on Friday,...
20:23 28/05/2021EU says forces on Armenian-Azerbaijani border should be pulled back to positions held before 12 MayThe European Union considers the recent developments on the Armenian-Azerbaijani border as dangerous and worrying," Peter Stano, the Spokesperson of the EU Foreign Affairs and Security Policy said in...
20:14 28/05/2021Bob Menendez: Azerbaijan's aggression only exacerbates already heightened tensionsThe Chairman of the US Senate Foreign Relations Committee Bob Menendez condemned the capture of six Armenian soldiers by Azerbaijani forces.
17:19 28/05/2021The use or threat of force to resolve border disputes not acceptable - OSCE Minsk Group"The OSCE Minsk Group Co-Chairs take note of the reported detention of six Armenian soldiers on May 27 and call for the release of all prisoners of war and other detainees on an all for all basis,"...
16:58 28/05/2021Armenian acting Defense Minister meets with his Russian counterpart in MoscowThe acting Minister of Defense of Armenia military Vagharshak Harutyunyan held a working meeting with Russian Defense Minister General of the Army Sergei Shoigu in Moscow, Ria Novosty news agency...
16:17 28/05/2021ECHR examines Armenia's appeal on ensuring the rights of six Armenian prisonersThe European Court of Human Rights (ECHR) has received the appeal submitted by Armenia over six prisoners of war that had been captured by Azerbaijani forces in the morning of May 27, TASS news...
14:39 28/05/2021A group of EU ministers to visit the South Caucasus countriesA group of EU Ministers will visit Armenia, Georgia and Azerbaijan, would visit the three South Caucasus countries, High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy...
14:30 28/05/2021CIS should focus on development of common economic space, Lukashenko saysThe Commonwealth of Independent States (CIS) should focus on development of the common economic space, Belarus President Aleksandr Lukashenko said as he met with heads of the delegations to the CIS...
13:01 28/05/2021Blinken: US remains committed to helping sides negotiate long-term political settlement of Nagorno-KarabakhU.S. Secretary of State Antony Blinken congratulated the people of Azerbaijan on Republic Day on behalf of the Government of the United States. “The United States values the thirty years of...
12:49 28/05/2021Congresswoman Jackie Speier: Aliyev has shown he has no interest in peace and diplomacyU.S. Congresswoman Jackie Speier has reacted to the capture of six Armenian servicemen by Azerbaijani forces on Thursday. In a tweet on Friday, the congresswoman stated Azerbaijani President Ilham...
11:03 28/05/2021OSCE chief ‘concerned’ over incidents on Armenia-Azerbaijan borderOSCE Chairperson-in-Office, Swedish Foreign Minister Ann Linde has expressed concerns about the situation on the border between Armenia and Azerbaijan.
10:00 28/05/2021US State Department urges Azerbaijan to immediately release all Armenian POWs, return to previous positionsThe U.S. Department of State issued the following statement on the capture of six Armenian soldiers by Azerbaijani forces early on Thursday: "The United States is concerned by recent developments...
20:34 27/05/2021Lithuania’s Foreign Ministry concerned over situation on Armenia-Azerbaijan borderThe Foreign Ministry of Lithuania on Thursday issued a statement on the situation on the Armenia-Azerbaijan border.
14:40 27/05/2021Armenia applies to ECHR to ensure the fundamental human rights of six Armenian prisoners captured by Azerbaijani forcesThe Republic of Armenia has applied to the European Court of Human Rights (ECHR) with the purpose to ensure respect of the fundamental human rights of six Armenian prisoners of war, the...
12:39 27/05/2021Defense Ministry releases the names of captured soldiersDefense Ministry of Armenia released on Thursday the names of six Armenian servicemen who had been captured by Azerbaijani forces.
12:13 27/05/2021Armenian Foreign Ministry calls for immediate and unconditional return of captured Armenian servicemen"The Azerbaijani military units, which have infiltrated the sovereign territory of the Republic of Armenia since May 12, continue their provocative actions in a number of directions," Armenia's...
10:31 27/05/2021Azerbaijan captures 6 Armenian servicemenEarly in the morning of May 27, six servicemen of the Armed Forces of the Republic of Armenia were surrounded and captured by the Azerbaijani armed forces while carrying out engineering works in the...
21:17 26/05/2021CSTO reacts to Pashinyan's criticism of the security blocThe Collective Security Treaty Organization (CSTO) took note of the statements made by acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan during the Q/A session in the parliament, CSTO Spokesman...