10:54 05/10/2023Կադրեր` Արայիկ Հարությունյանի ձերբակալումից և հարցաքննությունիցԱդրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությունը հրապարակել է Արցախի Հանրապետության նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանի ձերբակալման և հարցաքննության նոր կադրերը: Նրա նկատմամբ քրեական հետապնդում է...
08:44 05/10/2023ՌԴ-ն ու Իրանը բանակցություններ են վարում գազի ոլորտում համագործակցության ընդլայնման շուրջՌուսաստանն Իրանի հետ բանակցություններ է վարում գազի ոլորտում համագործակցության ընդլայնման շուրջ, այդ թվում ՝ հանքավայրերի մշակման և գազի սվոպային մատակարարումների կիրառման համար։ «Ռիա Նովոստի»-ի...
08:33 05/10/2023Պետքարտուղարությունը հաստատել է Ստամբուլում կայացած ԱՄՆ, ԵՄ և ՌԴ դիվանագետների միջև հանդիպման մասին տեղեկությունըԱՄՆ պետքարտուղարությունն ի պատասխան «Ամերիկայի ձայնի» հայկական ծառայության հարցմանը հաստատել է մամուլում հրապարակված այն տեղեկությունը, որ օրեր առաջ նախքան Ադրբեջանի հարձակումը Լեռնային Ղարաբաղի վրա,...
14:57 04/10/2023Էրդողանը չեղարկել է իր մասնակցությունը Գրանադայի գագաթնաժողովինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը չեղարկել է իր այցը Իսպանիա՝ մասնակցելու Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին, որի շրջանակում Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարները պետք է բանակցություններ...
13:44 04/10/2023Ալիևը հրաժարվել է մեկնել Գրանադա՝ Փաշինյանի հետ հանդիպմանՆման պայմաններում Ադրբեջանը հրաժարվել է բանակցել։
13:11 04/10/2023Սոցցանցերում հայտնվել են Արայիկ Հարությունյանի ձերբակալման լուսանկարներԱդրբեջանական տելեգրամ ալիքներում հրապարակվել են Արցախի Հանրապետության նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանի ձերբակալման լուսանկարներ։ Հիշեցնենք, որ Արայիկ Հարությունյանին Ադրբեջանի ուժային կառույցների...
12:28 04/10/2023Բաղերի. Իրանը պատրաստ է Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին դիտորդներ ուղարկելԻրանական բանակը պատրաստ է դիտորդներ ուղարկել հայ-ադրբեջանական սահման։ Նման հայտարարություն է արել Իրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Մոհամմադ Բաղերին Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար...
12:07 04/10/2023Կովկասյան ճգնաժամը կարող է լուծվել ներքին դերակատարների և հարևանների մասնակցությամբ․ Իրանի ԱԳ նախարարՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյկանի հետ Թեհրանում կայացած հանդիպումից հետո, ԻԻՀ ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահյանը թվիթերյան գրառման մեջ նշել է.
10:43 04/10/2023Սամվել Շահրամանյանը գերեվարված չէԱրցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը գերեվարված չէ և չի տեղափոխվել Բաքու: Նա դեռ Արցախում է: Aravot.am-ի աղբյուրին քիչ առաջ հաջողվել է կապ հաստատել Սամվել Շահրամանյանի հետ.
08:15 04/10/2023Առկա է անհրաժեշտություն ԼՂ-ում ունենալ անկախ միջազգային դիտորդական առաքելություն. ԱՄՆ պետքարտուղարությունՄիացյալ Նահանգները շարունակում է շփումներն Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարության հետ ամենաբարձր մակարդակներում՝ արժանապատիվ և տևական խաղաղության հասնելու համար: Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցի...
20:33 03/10/2023Ադրբեջանական մամուլը հիմա էլ հայտնում է Արայիկ Հարությունյանին գերեվարելու մասինԱրցախի նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նույնպես գերեվարվել է։ Այս մասին տեղեկանում ենք ադրբեջանական մամուլից, որը հղում է անում Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությանը։ «Ադրբեջանի...
20:19 03/10/2023ԿԽՄԿ-ն օգնել է սեպտեմբերի 29-ից ԼՂ-ից տարհանել է շուրջ 100 խոցելի անձիքԿԽՄԿ-ն օգնել է սեպտեմբերի 29-ից ԼՂ-ից տարհանել է շուրջ 100 խոցելի անձիք։ Այդ մասին հայտնում են ԿԽՄԿ հայաստանյան գրասենյակից։ «Վերջին օրերի ընթացքում մեր անձնակազմը կենտրոնացրել է ջանքերը դեռևս...
18:52 03/10/2023Սյունիք է հասել Իրանի Իսլամական Հանրապետության կողմից Հայաստան ուղարկված հումանիտար բեռըԱյսօր Սյունիք է հասել Իրանի Իսլամական Հանրապետության կողմից Հայաստան ուղարկված հումանիտար բեռը՝ նախատեսված Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց համար։Այս մասին հայտնում են Սյունիքի...
17:49 03/10/2023Ադբրբեջանական ԶԼՄ-ները գրում են Բակո Սահակյանի, Արկադի Ղուկասյանի, Դավիթ Իշխանյանի ձերբակալման մասինԱդրբեջանական իշխանական ԶԼՄ-ները, վկայակոչելով իրենց աղբյուրները գրում են, որ ձերբակալվել են Արցախի Հանրապետության նախկին նախագահներ Բակո Սահակյանը, Արկադի Ղուկասյանը, ԱԺ գործող նախագահ Դավիթ...
15:59 03/10/2023Իրանի զինված ուժերը ներկայացրել են նոր Kamaan 19 անօդաչու թռչող սարքԻրանի զինված ուժերը ներկայացրել են նոր անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ)՝ Kamaan 19 անունով, այն հագեցած է էլեկտրոնային պատերազմի համակարգով և արդեն հաջողությամբ անցել է բոլոր փորձարկումները։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն...
15:42 03/10/2023ԿԽՄԿ. Ստեփանակերտում մի քանի հարյուր մարդ է մնացելՄիայն մի քանի հարյուր մարդ է մնացել Լեռնային Ղարաբաղի մայրաքաղաքում, այդ թվում՝ հիվանդներ, հաշմանդամներ և տարեցներ։ «Ռոյթերզ»-ի փոխանցմամբ, երեքշաբթի այդ մասին ասել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի...
14:50 03/10/2023Փորձագետ. Հայաստանը չի վերանայի հարաբերությունները ԱՊՀ երկրների հետԵրևանն ընդգրկված է ԱՊՀ-ի բազմաթիվ տնտեսական և էներգետիկ նախագծերում, ինչը թույլ չի տա Հայաստանի իշխանություններին Ղարաբաղի իրադարձությունների ֆոնին Համագործակցության երկրների հետ հարաբերությունների...
12:05 03/10/2023ԱՊՀ գլխավոր քարտուղարը տեղեկություն չունի հոկտեմբերի 13-ի գագաթնաժողովին Հայաստանի՝ մասնակցությունից հրաժարվելու մասինԱնկախ Պետությունների Համագործակցության (ԱՊՀ) գլխավոր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևը հստակեցրել է, որ ակնկալում է, որ կազմակերպության բոլոր երկրների ղեկավարները, բացառությամբ Ուկրաինայի և Մոլդովայի,...
12:02 03/10/2023Արարատ Մելքումյանի ձերբակալման լուրը չի հաստատվումԱդրբեջանցիների կողմից Արցախի ԱԱԾ տնօրեն Արարատ Մելքումյանի ձերբակալման լուրը չի հաստատվում։ 24news-ը գրում է.
09:54 03/10/2023Այս պահի դրությամբ Թուրքիայից Հայաստանին «նախապայմանների» անվան տակ ներկայացվող պահանջների հիմնական ցանկը. ԳեղամյանՊ.գ.թ., թյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը գրում է. «Երեկ Թուրքիայի հերթական անգամ դիմել է ՄԱԿ-ի համապատասխան կառույցին (ՄԱԳԱՏԵ)՝ պահանջով փակել տալ Հայաստանի ատոմակայանը։ Լուրն անսպասելի չէր և մտնում է...

11:52 10/08/2022Президент Арцаха подписал указ о демобилизации гражданПрезидент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян подписал указ о демобилизации граждан, призванных на военную службу в рамках частичной мобилизации, объявленной 3...
11:19 10/08/2022Минобороны Арцаха: Существенных нарушений режима прекращения огня не зафиксировано«Совместно с российским миротворческим контингентом предпринимаются шаги по дальнейшей стабилизации ситуации», – говорится в сообщении.
15:05 09/08/2022За неделю в Грузии зафиксировано 12 729 случаев заражения коронавирусомРезультаты получены по итогам проведения более 67,4 тысячи тестов на коронавирус. Показатель выявляемости за неделю составил 16,82%.
13:17 06/08/2022Движение всех видов транспорта возобновили через КПП «Верхний Ларс»Движение всех видов транспорта возобновили по Военно-Грузинской дороге после того, как ее закрывали из-за непогоды, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на пресс-службу МЧС России по Северной Осетии.
16:57 03/08/2022Потребительские цены в Турции в июле выросли на 79,6% в годовом выраженииПотребительские цены в Турции в июле выросли на 79,6% в годовом выражении, показали данные статистического института страны (Turkstat).
15:26 02/08/2022Трое азербайджанцев подорвались на мине в оккупированной Баку ВарандеТри человека подорвались на мине в районе Варанда, оккупированном Баку в ходе развязанной Азербайджаном против Арцаха осенью 2020 года войны.
13:05 02/08/2022Президент Ирана Эбрахим Раиси планирует участвовать в Генассамблее ООН в Нью-ЙоркеПрезидент Ирана Эбрахим Раиси планирует отправиться в Нью-Йорк в сентябре для участия в Генассамблее ООН.
17:00 30/07/2022«Вопрос жизни и смерти»: Саакашвили уходит из грузинской политикиЭкс-президент Грузии Михаил Саакашвили покидает грузинскую политику и основанную им партию "Единное национальное движение", заявил адвокат экс-президента Валерий Гелбахиани в эфире телеканала "Имеди".
16:31 30/07/2022Посольство Армении в Грузии выразило соболезнования семьям погибших в результате трагедии в ГудауриПосольство Армении в Грузии выразило соболезнования семьям погибших в результате трагедии, произошедшей в Гудаури.
15:04 30/07/2022Не менее 56 человек погибли в результате наводнений в ИранеНе менее 56 человек погибли в результате наводнений в Иране. Как сообщает национальное информагентство ИРНА, об этом 30 июля заявил глава отдела чрезвычайных операций иранского Общества Красного...
11:45 30/07/2022Дорога через «Верхний Ларс» в Грузии закрытаДвижение автомобилей на дороге, ведущей к грузино-российской границе приостановлено в связи с проведением спасательной операции, сообщает департамент автомобильных дорог Грузии.
11:30 30/07/2022День траура объявлен в Грузии после трагедии в горахВертолет, принадлежащий пограничной полиции МВД, с помощью которого велась операция по спасению упавших в Гудаури парапланеристов, вчера потерял управление и разбился.
11:15 30/07/2022Чемпион мира Гор Айвазян: Это была очень важная победа для меняВыступающий за сборную Грузии Гор Айвазян стал чемпионом мира по греко-римской борьбе среди юношей до 17 лет.
16:37 29/07/2022Ираклий Гарибашвили: Грузия сумела избежать главного испытания – войныМы сумели избежать главного испытания для Грузии – войны, заявил сегодня в беседе с журналистами премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили.
15:55 28/07/2022Гор Айвазян – чемпион мира по греко-римской борьбе U-17Вечером 27 июля на коврах спорткомплекса «ПаллаПеликоне» в столице Италии завершились борцовские баталии Чемпионата Мира по греко-римской борьбе-2022 среди спортсменов возрастной группы до 17 лет.
14:19 26/07/2022Caucasus Heritage Watch: Земляные работы рядом с церковью Матагиса вызывают обеспокоенностьCaucasus Heritage Watch внимательно следит за земляными работами рядом с церковью Сурб Егише (Св. Егиша) Матагиса, построенной в 1892-1898 гг. Как указывается, по положению на 5 июля базилика...
17:02 25/07/2022На границе Турции и Армении на мине подорвался саперВзрыв мины произошел в Турции в ходе работ по разминированию границы с Арменией, сообщило турецкое издание Kars Olay 25 июля.
15:42 25/07/2022День поэзии Терьяна – в селе Гандза24 июля в селе Гандза Ниноцминдского муниципалитета в 55-й раз отметили праздник «День поэзии Терьяна».