10:54 05/10/2023Կադրեր` Արայիկ Հարությունյանի ձերբակալումից և հարցաքննությունիցԱդրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությունը հրապարակել է Արցախի Հանրապետության նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանի ձերբակալման և հարցաքննության նոր կադրերը: Նրա նկատմամբ քրեական հետապնդում է...
08:44 05/10/2023ՌԴ-ն ու Իրանը բանակցություններ են վարում գազի ոլորտում համագործակցության ընդլայնման շուրջՌուսաստանն Իրանի հետ բանակցություններ է վարում գազի ոլորտում համագործակցության ընդլայնման շուրջ, այդ թվում ՝ հանքավայրերի մշակման և գազի սվոպային մատակարարումների կիրառման համար։ «Ռիա Նովոստի»-ի...
08:33 05/10/2023Պետքարտուղարությունը հաստատել է Ստամբուլում կայացած ԱՄՆ, ԵՄ և ՌԴ դիվանագետների միջև հանդիպման մասին տեղեկությունըԱՄՆ պետքարտուղարությունն ի պատասխան «Ամերիկայի ձայնի» հայկական ծառայության հարցմանը հաստատել է մամուլում հրապարակված այն տեղեկությունը, որ օրեր առաջ նախքան Ադրբեջանի հարձակումը Լեռնային Ղարաբաղի վրա,...
14:57 04/10/2023Էրդողանը չեղարկել է իր մասնակցությունը Գրանադայի գագաթնաժողովինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը չեղարկել է իր այցը Իսպանիա՝ մասնակցելու Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին, որի շրջանակում Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարները պետք է բանակցություններ...
13:44 04/10/2023Ալիևը հրաժարվել է մեկնել Գրանադա՝ Փաշինյանի հետ հանդիպմանՆման պայմաններում Ադրբեջանը հրաժարվել է բանակցել։
13:11 04/10/2023Սոցցանցերում հայտնվել են Արայիկ Հարությունյանի ձերբակալման լուսանկարներԱդրբեջանական տելեգրամ ալիքներում հրապարակվել են Արցախի Հանրապետության նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանի ձերբակալման լուսանկարներ։ Հիշեցնենք, որ Արայիկ Հարությունյանին Ադրբեջանի ուժային կառույցների...
12:28 04/10/2023Բաղերի. Իրանը պատրաստ է Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին դիտորդներ ուղարկելԻրանական բանակը պատրաստ է դիտորդներ ուղարկել հայ-ադրբեջանական սահման։ Նման հայտարարություն է արել Իրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Մոհամմադ Բաղերին Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար...
12:07 04/10/2023Կովկասյան ճգնաժամը կարող է լուծվել ներքին դերակատարների և հարևանների մասնակցությամբ․ Իրանի ԱԳ նախարարՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյկանի հետ Թեհրանում կայացած հանդիպումից հետո, ԻԻՀ ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահյանը թվիթերյան գրառման մեջ նշել է.
10:43 04/10/2023Սամվել Շահրամանյանը գերեվարված չէԱրցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը գերեվարված չէ և չի տեղափոխվել Բաքու: Նա դեռ Արցախում է: Aravot.am-ի աղբյուրին քիչ առաջ հաջողվել է կապ հաստատել Սամվել Շահրամանյանի հետ.
08:15 04/10/2023Առկա է անհրաժեշտություն ԼՂ-ում ունենալ անկախ միջազգային դիտորդական առաքելություն. ԱՄՆ պետքարտուղարությունՄիացյալ Նահանգները շարունակում է շփումներն Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարության հետ ամենաբարձր մակարդակներում՝ արժանապատիվ և տևական խաղաղության հասնելու համար: Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցի...
20:33 03/10/2023Ադրբեջանական մամուլը հիմա էլ հայտնում է Արայիկ Հարությունյանին գերեվարելու մասինԱրցախի նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նույնպես գերեվարվել է։ Այս մասին տեղեկանում ենք ադրբեջանական մամուլից, որը հղում է անում Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությանը։ «Ադրբեջանի...
20:19 03/10/2023ԿԽՄԿ-ն օգնել է սեպտեմբերի 29-ից ԼՂ-ից տարհանել է շուրջ 100 խոցելի անձիքԿԽՄԿ-ն օգնել է սեպտեմբերի 29-ից ԼՂ-ից տարհանել է շուրջ 100 խոցելի անձիք։ Այդ մասին հայտնում են ԿԽՄԿ հայաստանյան գրասենյակից։ «Վերջին օրերի ընթացքում մեր անձնակազմը կենտրոնացրել է ջանքերը դեռևս...
18:52 03/10/2023Սյունիք է հասել Իրանի Իսլամական Հանրապետության կողմից Հայաստան ուղարկված հումանիտար բեռըԱյսօր Սյունիք է հասել Իրանի Իսլամական Հանրապետության կողմից Հայաստան ուղարկված հումանիտար բեռը՝ նախատեսված Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց համար։Այս մասին հայտնում են Սյունիքի...
17:49 03/10/2023Ադբրբեջանական ԶԼՄ-ները գրում են Բակո Սահակյանի, Արկադի Ղուկասյանի, Դավիթ Իշխանյանի ձերբակալման մասինԱդրբեջանական իշխանական ԶԼՄ-ները, վկայակոչելով իրենց աղբյուրները գրում են, որ ձերբակալվել են Արցախի Հանրապետության նախկին նախագահներ Բակո Սահակյանը, Արկադի Ղուկասյանը, ԱԺ գործող նախագահ Դավիթ...
15:59 03/10/2023Իրանի զինված ուժերը ներկայացրել են նոր Kamaan 19 անօդաչու թռչող սարքԻրանի զինված ուժերը ներկայացրել են նոր անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ)՝ Kamaan 19 անունով, այն հագեցած է էլեկտրոնային պատերազմի համակարգով և արդեն հաջողությամբ անցել է բոլոր փորձարկումները։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն...
15:42 03/10/2023ԿԽՄԿ. Ստեփանակերտում մի քանի հարյուր մարդ է մնացելՄիայն մի քանի հարյուր մարդ է մնացել Լեռնային Ղարաբաղի մայրաքաղաքում, այդ թվում՝ հիվանդներ, հաշմանդամներ և տարեցներ։ «Ռոյթերզ»-ի փոխանցմամբ, երեքշաբթի այդ մասին ասել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի...
14:50 03/10/2023Փորձագետ. Հայաստանը չի վերանայի հարաբերությունները ԱՊՀ երկրների հետԵրևանն ընդգրկված է ԱՊՀ-ի բազմաթիվ տնտեսական և էներգետիկ նախագծերում, ինչը թույլ չի տա Հայաստանի իշխանություններին Ղարաբաղի իրադարձությունների ֆոնին Համագործակցության երկրների հետ հարաբերությունների...
12:05 03/10/2023ԱՊՀ գլխավոր քարտուղարը տեղեկություն չունի հոկտեմբերի 13-ի գագաթնաժողովին Հայաստանի՝ մասնակցությունից հրաժարվելու մասինԱնկախ Պետությունների Համագործակցության (ԱՊՀ) գլխավոր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևը հստակեցրել է, որ ակնկալում է, որ կազմակերպության բոլոր երկրների ղեկավարները, բացառությամբ Ուկրաինայի և Մոլդովայի,...
12:02 03/10/2023Արարատ Մելքումյանի ձերբակալման լուրը չի հաստատվումԱդրբեջանցիների կողմից Արցախի ԱԱԾ տնօրեն Արարատ Մելքումյանի ձերբակալման լուրը չի հաստատվում։ 24news-ը գրում է.
09:54 03/10/2023Այս պահի դրությամբ Թուրքիայից Հայաստանին «նախապայմանների» անվան տակ ներկայացվող պահանջների հիմնական ցանկը. ԳեղամյանՊ.գ.թ., թյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը գրում է. «Երեկ Թուրքիայի հերթական անգամ դիմել է ՄԱԿ-ի համապատասխան կառույցին (ՄԱԳԱՏԵ)՝ պահանջով փակել տալ Հայաստանի ատոմակայանը։ Լուրն անսպասելի չէր և մտնում է...

18:36 14/04/2021A body of one killed in Karabakh war handed over to the Armenian sideThe Azerbaijani forces handed over on Wednesday the body of one killed in the recent Nagorno-Karabakh war to the Armenian side in Martuni region of Artsakh.
16:51 14/04/2021Lukashenko: Belarus welcomes Nagorno-Karabakh ceasefire agreementBelarus sincerely welcomes the agreement on a complete cessation of hostilities in the Nagorno-Karabakh conflict zone, Belarusian President Aleksandr Lukashenko told the media after the talks with...
15:37 14/04/2021ICC: Azerbaijan opens “Trophy Park” celebrating GenocideInternational Christian Concern (ICC) has issued a statement on inauguration of the Military Trophy Park in the capital of Baku iopned by Azerbaijan’s President Ilham Aliyev and dedicated to...
14:50 14/04/2021MEP Loucas Fourlas submits urgent written question to EU Commission over ‘park of trophies’ in BakuMember of the European Parliament Loucas Fourlas submitted an urgent written question to the EU Commission in connection with the newly opened “park of trophies” in Baku showcasing military equipment...
13:53 14/04/2021Iran's Rouhani says 60% enrichment is an answer to attack at Natanz nuclear siteIran’s move to enrich uranium up to 60% purity is a response to the sabotage at its key nuclear facility, President Hassan Rouhani said on Wednesday, adding the Islamic Republic had no intention of...
10:43 14/04/2021OSCE Minsk Group urges parties to resume high-level political dialogue at the earliest opportunityThe co-chairs of the OSCE Minsk Group (Igor Popov of the Russian Federation, Stephane Visconti of France, and Andrew Schofer of the United States of America) dealing with the Nagorno-Karabakh...
17:59 13/04/2021OSCE PA human rights leaders troubled by moves to dissolve People’s Democratic Party in TurkeyConcerned by moves to legally dissolve the People’s Democratic Party (HDP) in Turkey, leaders of the OSCE Parliamentary Assembly’s human rights and democracy committee said today that banning one of...
15:08 13/04/2021Russian, Azerbaijani military in close dialogue over debris of Iskander missiles, Kremlin saysThe issue of Baku’s claims that some debris of Iskander-M missiles have been found in Nagorno-Karabakh is being closely discussed by the Russian and Azerbaijani military, Russian presidential...
14:56 13/04/2021Azerbaijani authorities manifested how far they stand from own declarative statements on regional peace and reconciliation - Foreign MinistryArmenia's Foreign Ministry has issued a statement on opening of the “park” in Baku dedicated to Artsakh war.
14:38 13/04/2021EU envoy for the South Caucasus visiting YerevanThe EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia Toivo Klaar is visiting Yerevan.
13:50 13/04/2021Search operations for casualties of the 2020 war to continue in Jrakan directionThe search operations to find casualties of the 2020 war and those missing in action will continue in Azerbaijani-held Jrakan (Jabrayil) region on Tuesday, Artsakh’s State Service of Emergency...
13:29 13/04/2021Canada cancels export permits of military goods and technology to TurkeyThe Minister of Foreign Affairs of Canada Marc Garneau announced on Tuesday about the cancellation of export permits of military goods and technology to Turkey.
12:39 13/04/2021The “military park” in Baku another manifestation of the morbid Armenophobia of the Azerbaijani authorities - Gegham StepanyanThe Human Rights Ombudsman of the Artsakh Republic Gegham Stepanyan has issued a statement about the so-called "exhibition-park" related to the recent Nagorno-Karabakh war which was opened in Baku on...
11:52 13/04/2021Russian sappers demine farmland on the outskirts of Mardakert city in ArtsakhThe sapper groups of the humanitarian demining company of the Russian peacekeeping contingent continue to clear the territory of Artsakh (Nagorno-Karabakh) from mines and explosive objects, the...
10:44 13/04/2021The so-called "Park" dedicated to the Artsakh war in Baku is a proof of Azerbaijani genocidal policy and state supported Armenophobia - OmbudsmanThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan has issued a statement about the so-called "exhibition-park" related to the September-November 2020 war which was opened in Baku on April 12, 2021.
10:16 13/04/2021PACE Committee Chair expresses deep concern over the fate of Armenian captives and missing personsChair of the PACE Migration Committee Pierre Alain Fridez (Switzerland, SOC) has expressed concern about the fate of the captives and missing persons from the recent Nagorno-Karabakh conflict.
20:43 12/04/2021Azerbaijanis want to control the road leading to Sarushen - Metakse HakobyanIt is with regret to admit that living in Artsakh is no more secure as shown by our experience of the past five months, Deputy at the Artsakh National Assembly from "Justice" faction Metakse Hakobyan...
17:43 12/04/2021ICRC shares photos from borderline villages in Armenia affected by the warThe International Committee of the Red Cross in Armenia has published photos from brioderline villages of Armenia affected by the recent war in Nagorno-Karabakh.
12:19 12/04/2021Turkey treats Azerbaijani soldiers wounded in Nagorno-KarabakhA Turkish hospital in Istanbul provided five veterans of the Azeri army with prostheses as part of an aid project, Ahval News reported on Sunday, citing state-run Anadolu new agency.
10:26 12/04/2021AEOI spokesman injured during visit to Iran's Natanz nuclear siteThe spokesman of the Atomic Energy Organization of Iran (AEOI) Behrouz Kamalvandi has been injured in an accident while visiting the Natanz nuclear facility, the Mehr News Agency reports.