12:55 08/10/2023Ե՛ւ փոքրոգի էրդողան, և՛ փոքրոգի Իլհամ, անհրաժեշտ եղավ, ձեր հետևից էլ գիշերով կգանք․ իրանցիներԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Իրանում՝ Ատրապատականի քաղաքներում, հաջակցություն պաղեստինյան դիմադրության տեղի ունեցած բազմահազարանոց ցույցերի և հանրահավաքների ընթացքում չեն մոռացել «հիշատակել»...
16:52 07/10/2023Հոսեյն Բաղերի. Սրանից հետո Հարավային Կովկասում պատերազմը շարունակելու արդարացում չի լինիԻԻՀ Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Մոհամադ Հոսեյն Բաղերին անդրադարձել է Հարավային Կովկասում տեղի ունեցած վերջին իրադարձություններին։ «Այն, ինչ արեց Ադրբեջանը, իր ամբողջ տարածքների նկատմամբ իր...
16:21 07/10/2023Հնդիկ փորձագետը ներկայացնում է, թե ինչու զենքի որոնումներում Երևանի ընտրությունը կանգ առավ Հնդկաստանի վրաԶենքի ձեռքբերման փնտրտուքներում պաշտոնական Երևանի ընտրությունը կանգ է առել Նյու Դելիի վրա։ Stratnews global-ի հետ զրույցում անվտանգության հարցերով փորձագետ, գեներալ-մայոր Հարշա Կակարը կարծիք է...
12:07 07/10/2023Իսրայել. «Համաս»-ը ճակատագրական սխալ է թույլ տվել«ՀԱՄԱՍ» խմբավորումը լուրջ սխալ է թույլ տվել՝ հանկարծակի հարձակավելով Իսրայելի վրա։ Այս մասին հայտարարել է Իսրայելի պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտը։ «Այսօր «Համաս»-ը թույլ տվեց ճակատագրական սխալ ու...
09:00 07/10/2023ԿԽՄԿ-ն Արցախում շարունակում է դեռևս չտեղափոխված մարդկանց որոնումըԿարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի անձնակազմը Արցախում շարունակում է դեռևս չտեղափոխված մարդկանց որոնումը, որոնց թվում են տարեցները, հիվանդ և հաշմանդամություն ունեցող անձինք։ Այս մասին ասված է...
23:40 06/10/2023Կմեկնի՞ Փաշինյանը Բիշքեկ՝ ԱՊՀ գագաթնաժողովին.Մեկնաբանում են ԿրեմլիցՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 13-ին Բիշքեկում կայանալիք ԱՊՀ գագաթնաժողովին կարող է մասնակցել տեսակապով։ Այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը «Ռոսիա-1» հեռուստաալիքի...
22:10 06/10/2023Զուրաբիշվիլին մտադիր է վետո դնել խորհրդարանի ընդունած օրենքի վրաՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին մտադիր է վետո դնել խորհրդարանի ընդունած օրենքի վրա, որն արգելում է բողոքի ակցիաների ժամանակ վրանների տեղադրումը։ Այս մասին հայտնել է նախագահի աշխատակազմը։...
18:05 06/10/2023Թուրքերը հիացած էին Պուտինի խոսքերովԹուրքական Haber 7 հրատարակության ընթերցողները հիացած են Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ Վալդայում ԱՄՆ-ի և գաղութատիրության մասին հայտարարությունով։«ՌԻԱ նովոստի»-ն է ներկայացրել...
16:37 06/10/2023Ադրբեջանի ՄԻՊ-ը հանդիպել է Դավիթ ԲաբայանինԱդրբեջանի Մարդու իրավունքների պաշտպան Սաբինա Ալիևան հանդիպել է Արցախի ԱԳ նախկին նախարար Դավիթ Բաբայանին։ Այս մասին գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները: Բաբայանին տրամադրվել է փաստաբան։ Նրան տրվել...
13:09 06/10/2023Ինչ է հայտնի ավելի քան 180 մարդու կյանք խլած Ստեփանակերտի պայթյունի գործովԱվելի քան 180 մարդու կյանք խլած պայթյունի հենց նույն օրը՝ սեպտեմբերի 25-ին հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Արցախի Հանրապետության Քննչական կոմիտեի ներկայացուցիչ...
11:28 06/10/2023Վագիֆ Խաչատրյանի գործով Բաքվում առաջին դատական նիստն են նշանակելԱդրբեջանցի ուժայինների կողմից Լաչինի միջանցքից առևանգված արցախցի Վագիֆ Խաչատրյանի դեմ հարուցված քրեական գործով նախնական դատական նիստը տեղի կունենա հոկտեմբերի 13-ին Բաքվում։ Ինչպես հայտնում են...
11:21 06/10/2023Ադրբեջանի ՄԻՊ-ն այցելել է Ռուբեն ՎարդանյանինԱդրբեջանի Մարդու իրավունքների պաշտպան Սաբինա Ալիևան հանդիպել է Բաքվի կողմից գերեվարված ու կալանավորված Արցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի հետ: Այս մասին հայտնում են...
09:20 06/10/2023Այսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքը» տարածաշրջանում նոր ճգնաժամի կհանգեցնի․ Իրանի ԱԽ քարտուղարԱյսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքի» բացումը կհանգեցնի տարածաշրջանում նոր ճգնաժամի և երրորդ ուժերի միջամտության։ Ինչպես հայտնում է Mehr գործակալությունը, այս մասին Թեհրանում Ադրբեջանի նախագահի հատուկ...
22:15 05/10/2023ԵՄ-ն Հայաստանին կոչ է անում միանալ ծրագրին, որում Ադրբեջանն էԵվրահանձնաժողովը կոչ է արել Հայաստանին մասնակցել Ադրբեջանից Ռումինիա Սևծովյան ստորջրյա էլեկտրահաղորդման գծի (սևծովյան էներգետիկ մալուխ) նախագծին և խոստացել է աջակցել Երևանին միջուկային անվտանգության...
21:47 05/10/2023ՀՌՀ–ն ռուսական հեռուստաալիքների եթերներում խախտումներ է հայտնաբերելՀայաստանի Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովը հանրապետությունում ռուսական հեռուստաալիքների հեռարձակման մասին պայմանագրի դրույթների խախտումներ է հայտնաբերել։ Տեղեկությունը sputniknews.ru-ի հետ...
18:47 05/10/2023Թուրքիան օդային հարձակումներ է իրականացրել Սիրիայի հյուսիսումԹուրքիայի պաշտպանութայն նախարարությունը հոկտեմբերի 5-ին հարվածային անօդաչու թռչող սարքերով (ԱԹՍ) հարձակումներ է իրականացրել Սիրիայի հյուսիսում գտնվող շրջանների ուղղությամբ։ Այս մասին գրում է...
17:58 05/10/2023Ադրբեջանում Արցախի Հանրապետության նախագահներին սպառնում են մինչև 14 տարվա ազատազրկմամբԱդրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությունը տեղեկություն է տարածել Արցախի Հանրապետության նախկին ղեկավարներ Բակո Սահակյանի, Արկադի Ղուկասյանի, ինչպես նաև ԼՂՀ ԱԺ նախկին ղեկավար Դավիթ Իշխանյանի...
16:51 05/10/2023Կադրեր Բակո Սահակյանի, Արկադի Ղուկասյանի, Դավիթ Իշխանյանի ձերբակալումից ու հարցաքննությունիցԱդրբեջանական ուժային կառույցները հրապարակել են տեսանյութ, թե ինչպես են ոստիկանություն բերում ու հարցաքննում Արցախի Հանրապետության նախկին նախագահներ Բակո Սահակյանին, Արկադի Ղուկասյանին, ԱԺ նախագահ...
13:23 05/10/2023Բաքուն 4 ամսով կալանավորել է Բակո Սահակյանին, Արկադի Ղուկասյանին և Դավիթ ԻշխանյանինԲաքուն 4 ամսով կալանավորել է Արցախի Հանրապետության նախկին նախագահներ Բակո Սահակյանին, Արկադի Ղուկասյանին և Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանին: Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական...
12:28 05/10/2023Արայիկ Հարությունյանին Բաքվում սպառնում է ցմահ ազատազրկումԱրցախի Հանրապետության նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանի սպառնում է ցմահ ազատազրկում։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել են Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունում և պետական...

13:54 17/08/2022Сенор Асратян: Почти уверен, что это не хаос в управлении, а управляемый хаосБывший пресс-секретарь Армии обороны Арцаха полковник Сенор Асратян пишет: «Недавно мы говорили о Черном озере в Сюнике, потом произошло обострение обстановки у села Парух и мы забыли о Черном озере…...
12:45 17/08/2022В Арцахе объявлен траур16 августа президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал указ, согласно которому с 17 по 18 августа 2022 года включительно в Республике Арцах объявлен траур в память о лицах, погибших в...
11:27 17/08/2022В Иране зафиксировали первый случай заражения оспой обезьянОн отметил, что пациентка проживает в городе Ахваз на юго-западе Ирана, после подтверждения заболевания она была незамедлительно помещена на карантин.
16:39 16/08/2022Представители «Возрождающейся Армении» встретились с депутатами НС АрцахаПредставители партии «Возрождающаяся Армения» во главе с руководителем партии Ваге Акопяном 13 августа провели рабочую встречу с депутатами Национального собрания Арцаха (Нагорно-Карабахской...
14:55 16/08/2022Президент Грузии: Я глубоко опечалена шокирующим взрывом в ЕреванеПрезидент Грузии Саломе Зурабишвили выразил соболезнования родным погибших в результате взрыва в ТЦ «Сурмалу».
18:14 15/08/2022Араик Арутюнян принял родственников военнослужащих, погибших и пропавших без вести в третьей Арцахской войнеПрезидент Арутюнян ответил также на ряд вопросов присутствующих.
14:46 15/08/2022В Иране прокомментировали обвинение в нападении на писателя Салмана РушдиДипломат отреагировал на обвинение в покушении в адрес Тегерана.
14:05 15/08/2022ДТП на автодороге Степанакерт-Айгестан-Дрмбон: один из пассажиров погиб на местеСледственный комитет ведет проверку.
13:33 15/08/2022МИД Грузии: Солидарны с нашими армянскими друзьями в это трудное времяМинистерство иностранных дел Грузии выразило соболезнования родным и близким погибших во время взрыва на рынке «Сурмалу» в Ереване, сообщает «Новости-Грузия».
17:01 13/08/2022В Арцахе опровергли очередную дезинформацию АзербайджанаСообщение Министерства обороны Азербайджана о том, что якобы подразделения Армии обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР), нарушили режим прекращения огня, является очередной...
15:51 13/08/2022Манук Сукиасян: Если бы не сухопутное сообщение Турция-Нахиджеван, сегодня регион был бы совсем другимПолитолог, эксперт-международник Манук Сукиасян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «За один день Иран: – Открыл в Капане Генконсульство, – Президент ИРИ совершил звонок Пашиняну, заявив, что...
11:14 13/08/2022Глава МИД Арцаха поблагодарил Алиева за «искренность»Глава МИД Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Давид Бабаян на своей странице в соцсети Facebook, комментируя вчерашнее заявление президента Азербайджана Ильхама Алиева, отметил: «Президент...
17:00 12/08/2022СМИ: Иран рассматривает выдвинутые странами ЕС предложения по восстановлению ядерной сделкиИран рассматривает полученные предложения, чтобы убедиться в том, что они соответствуют нашим требованиям.
14:23 12/08/2022Страшное ДТП произошло на автодороге Степанакерт-Аскеран: погибли 4 женщиныНа место происшествия выехала оперативная группа Полиции МВД и Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, следственная группа Следственного комитета.
14:01 12/08/2022Либеральная партия Австралии признала независимость Арцаха«11 августа Либеральная партия Австралии (Australian Liberal Party) в ходе состоявшейся в штате Новый Южный Уэльс конференции признала независимость Республики Арцах, осуществленный Турцией в 1915...
11:07 12/08/2022МО Арцаха: Существенных нарушений режима прекращения огня не зафиксировано«Совместно с российским миротворческим контингентом предпринимаются шаги по дальнейшей стабилизации ситуации», – говорится в сообщении.
17:16 11/08/2022Сенор Асратян: Мы вступили в эпоху событий, чреватых самыми опасными и непредсказуемыми последствиямиБывший пресс-секретарь Армии обороны Арцаха полковник Сенор Асратян пишет: «Наблюдая за новостной лентой последних дней лишний раз убеждаюсь, что мы не только не живем в обещанной действующими...
17:10 11/08/2022Д. Бабаян: Весьма важно максимально дистанцироваться от демагогов, провокаторов, ура-патриотовГлава МИД Арцаха Давид Бабаян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Мир вступил в эру голой геополитики, где, к сожалению, нормы, принципы, мораль находятся далеко не на переднем плане.
11:18 11/08/2022Арцах: Оперативная обстановка на линии соприкосновения была относительно стабильнойОперативная обстановка на линии соприкосновения в ночь с 10 на 11 августа и по состоянию на 09:00 утра, несмотря на сохраняющуюся определенную напряженность, была относительно стабильной.
11:57 10/08/2022Эрдоган и Алиев в Турции обсудили региональные вопросыПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган провел встречу с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым в рамках церемонии открытия 5-х Игр исламской солидарности.