12:55 08/10/2023Ե՛ւ փոքրոգի էրդողան, և՛ փոքրոգի Իլհամ, անհրաժեշտ եղավ, ձեր հետևից էլ գիշերով կգանք․ իրանցիներԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Իրանում՝ Ատրապատականի քաղաքներում, հաջակցություն պաղեստինյան դիմադրության տեղի ունեցած բազմահազարանոց ցույցերի և հանրահավաքների ընթացքում չեն մոռացել «հիշատակել»...
16:52 07/10/2023Հոսեյն Բաղերի. Սրանից հետո Հարավային Կովկասում պատերազմը շարունակելու արդարացում չի լինիԻԻՀ Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Մոհամադ Հոսեյն Բաղերին անդրադարձել է Հարավային Կովկասում տեղի ունեցած վերջին իրադարձություններին։ «Այն, ինչ արեց Ադրբեջանը, իր ամբողջ տարածքների նկատմամբ իր...
16:21 07/10/2023Հնդիկ փորձագետը ներկայացնում է, թե ինչու զենքի որոնումներում Երևանի ընտրությունը կանգ առավ Հնդկաստանի վրաԶենքի ձեռքբերման փնտրտուքներում պաշտոնական Երևանի ընտրությունը կանգ է առել Նյու Դելիի վրա։ Stratnews global-ի հետ զրույցում անվտանգության հարցերով փորձագետ, գեներալ-մայոր Հարշա Կակարը կարծիք է...
12:07 07/10/2023Իսրայել. «Համաս»-ը ճակատագրական սխալ է թույլ տվել«ՀԱՄԱՍ» խմբավորումը լուրջ սխալ է թույլ տվել՝ հանկարծակի հարձակավելով Իսրայելի վրա։ Այս մասին հայտարարել է Իսրայելի պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտը։ «Այսօր «Համաս»-ը թույլ տվեց ճակատագրական սխալ ու...
09:00 07/10/2023ԿԽՄԿ-ն Արցախում շարունակում է դեռևս չտեղափոխված մարդկանց որոնումըԿարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի անձնակազմը Արցախում շարունակում է դեռևս չտեղափոխված մարդկանց որոնումը, որոնց թվում են տարեցները, հիվանդ և հաշմանդամություն ունեցող անձինք։ Այս մասին ասված է...
23:40 06/10/2023Կմեկնի՞ Փաշինյանը Բիշքեկ՝ ԱՊՀ գագաթնաժողովին.Մեկնաբանում են ԿրեմլիցՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 13-ին Բիշքեկում կայանալիք ԱՊՀ գագաթնաժողովին կարող է մասնակցել տեսակապով։ Այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը «Ռոսիա-1» հեռուստաալիքի...
22:10 06/10/2023Զուրաբիշվիլին մտադիր է վետո դնել խորհրդարանի ընդունած օրենքի վրաՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին մտադիր է վետո դնել խորհրդարանի ընդունած օրենքի վրա, որն արգելում է բողոքի ակցիաների ժամանակ վրանների տեղադրումը։ Այս մասին հայտնել է նախագահի աշխատակազմը։...
18:05 06/10/2023Թուրքերը հիացած էին Պուտինի խոսքերովԹուրքական Haber 7 հրատարակության ընթերցողները հիացած են Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ Վալդայում ԱՄՆ-ի և գաղութատիրության մասին հայտարարությունով։«ՌԻԱ նովոստի»-ն է ներկայացրել...
16:37 06/10/2023Ադրբեջանի ՄԻՊ-ը հանդիպել է Դավիթ ԲաբայանինԱդրբեջանի Մարդու իրավունքների պաշտպան Սաբինա Ալիևան հանդիպել է Արցախի ԱԳ նախկին նախարար Դավիթ Բաբայանին։ Այս մասին գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները: Բաբայանին տրամադրվել է փաստաբան։ Նրան տրվել...
13:09 06/10/2023Ինչ է հայտնի ավելի քան 180 մարդու կյանք խլած Ստեփանակերտի պայթյունի գործովԱվելի քան 180 մարդու կյանք խլած պայթյունի հենց նույն օրը՝ սեպտեմբերի 25-ին հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Արցախի Հանրապետության Քննչական կոմիտեի ներկայացուցիչ...
11:28 06/10/2023Վագիֆ Խաչատրյանի գործով Բաքվում առաջին դատական նիստն են նշանակելԱդրբեջանցի ուժայինների կողմից Լաչինի միջանցքից առևանգված արցախցի Վագիֆ Խաչատրյանի դեմ հարուցված քրեական գործով նախնական դատական նիստը տեղի կունենա հոկտեմբերի 13-ին Բաքվում։ Ինչպես հայտնում են...
11:21 06/10/2023Ադրբեջանի ՄԻՊ-ն այցելել է Ռուբեն ՎարդանյանինԱդրբեջանի Մարդու իրավունքների պաշտպան Սաբինա Ալիևան հանդիպել է Բաքվի կողմից գերեվարված ու կալանավորված Արցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի հետ: Այս մասին հայտնում են...
09:20 06/10/2023Այսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքը» տարածաշրջանում նոր ճգնաժամի կհանգեցնի․ Իրանի ԱԽ քարտուղարԱյսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքի» բացումը կհանգեցնի տարածաշրջանում նոր ճգնաժամի և երրորդ ուժերի միջամտության։ Ինչպես հայտնում է Mehr գործակալությունը, այս մասին Թեհրանում Ադրբեջանի նախագահի հատուկ...
22:15 05/10/2023ԵՄ-ն Հայաստանին կոչ է անում միանալ ծրագրին, որում Ադրբեջանն էԵվրահանձնաժողովը կոչ է արել Հայաստանին մասնակցել Ադրբեջանից Ռումինիա Սևծովյան ստորջրյա էլեկտրահաղորդման գծի (սևծովյան էներգետիկ մալուխ) նախագծին և խոստացել է աջակցել Երևանին միջուկային անվտանգության...
21:47 05/10/2023ՀՌՀ–ն ռուսական հեռուստաալիքների եթերներում խախտումներ է հայտնաբերելՀայաստանի Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովը հանրապետությունում ռուսական հեռուստաալիքների հեռարձակման մասին պայմանագրի դրույթների խախտումներ է հայտնաբերել։ Տեղեկությունը sputniknews.ru-ի հետ...
18:47 05/10/2023Թուրքիան օդային հարձակումներ է իրականացրել Սիրիայի հյուսիսումԹուրքիայի պաշտպանութայն նախարարությունը հոկտեմբերի 5-ին հարվածային անօդաչու թռչող սարքերով (ԱԹՍ) հարձակումներ է իրականացրել Սիրիայի հյուսիսում գտնվող շրջանների ուղղությամբ։ Այս մասին գրում է...
17:58 05/10/2023Ադրբեջանում Արցախի Հանրապետության նախագահներին սպառնում են մինչև 14 տարվա ազատազրկմամբԱդրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությունը տեղեկություն է տարածել Արցախի Հանրապետության նախկին ղեկավարներ Բակո Սահակյանի, Արկադի Ղուկասյանի, ինչպես նաև ԼՂՀ ԱԺ նախկին ղեկավար Դավիթ Իշխանյանի...
16:51 05/10/2023Կադրեր Բակո Սահակյանի, Արկադի Ղուկասյանի, Դավիթ Իշխանյանի ձերբակալումից ու հարցաքննությունիցԱդրբեջանական ուժային կառույցները հրապարակել են տեսանյութ, թե ինչպես են ոստիկանություն բերում ու հարցաքննում Արցախի Հանրապետության նախկին նախագահներ Բակո Սահակյանին, Արկադի Ղուկասյանին, ԱԺ նախագահ...
13:23 05/10/2023Բաքուն 4 ամսով կալանավորել է Բակո Սահակյանին, Արկադի Ղուկասյանին և Դավիթ ԻշխանյանինԲաքուն 4 ամսով կալանավորել է Արցախի Հանրապետության նախկին նախագահներ Բակո Սահակյանին, Արկադի Ղուկասյանին և Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանին: Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական...
12:28 05/10/2023Արայիկ Հարությունյանին Բաքվում սպառնում է ցմահ ազատազրկումԱրցախի Հանրապետության նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանի սպառնում է ցմահ ազատազրկում։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել են Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունում և պետական...

10:15 20/04/2021Body of another fallen soldier found during search operations in ArtsakhArtsakh search and rescue squads found the body of another serviceman killed in the 2020 war, the Artsakh State Service of Emergency Situations reported on Monday.
20:24 19/04/2021No incidents reported at border with Azerbaijan – Armenian Defense MinistryThe operational and tactical situation remained stable along the entire length of the Armenian-Azerbaijani border on 18 and 19 April with no border incidents registered, the Defense Ministry of...
12:40 19/04/2021Turkey approves production of Russia's Sputnik V vaccineTurkey has approved the production of Russia's Sputnik V coronavirus vaccine, the Yeni Safak newspaper reported on Monday, citing member of the Coronavirus Scientific Advisory Board Afsin Emre...
12:27 19/04/2021Italian firm denies involvement in creation of Baku’s ‘military trophy park’The Italian architecture company 120 grammi has denied any involvement in the creation of the “military trophy park” in Baku, Azerbaijan, the Honorary Consulate of Armenia in Venice reports.
19:52 17/04/2021No incidents recorded along Armenian-Azerbaijani border – Defense MinistryOn April 16 and 17, the stable operational situation remained along the entire length of the Armenian-Azerbaijani border and no border incidents were registered, the Defense Ministry reported on...
19:13 17/04/2021Body of another fallen soldier found during search operations in ArtsakhArtsakh search and rescue squads on Saturday found the body of another serviceman killed in the 2020 war, the Artsakh State Service of Emergency Situations reported on Saturday.
17:27 17/04/2021No response from UN to Russia’s request for help in demining Nagorno-Karabakh, Shoigu saysThe United Nations has not responded to Russia’s invitation to join mine clearance works in Nagorno-Karabakh, Russian Defense Minister Sergei Shoigu said in an interview with a documentary aired by...
14:52 17/04/2021Armenia's representative addressed a letter to the UN Secretary-General over the “military trophy park” in BakuOn 14 April, the Permanent Representative of Armenia Mher Margaryan addressed a letter to the UN Secretary-General Antonio Guterres regarding the inauguration of the so-called “military trophy park”...
13:40 17/04/2021Zelensky says future for Crimea and Donbass will be worse than in ChernobylPresident of Ukraine Vladimir Zelensky said that the future for the Crimea and the Donbass would be worse than that of Chernobyl, Pravda.ru reported.
13:08 17/04/2021Artsakh teams find no bodies during search operations in Vorotan directionArtsakh (Nagorno-Karabakh) search and rescue teams found no bodies during their operations in Vorotan direction on Friday, Artsakh’s State Service of Emergency Situations said.
13:04 17/04/2021Lars road open for all types of vehiclesSome roads are closed in the territory of Armenia as of Saturday morning, the Ministry of Emergency Situations reports.
18:55 16/04/2021Russia tells illegal migrants from CIS countries to leave by June 15Russia has asked migrants from Commonwealth of Independent States (CIS) countries living there illegally to leave the country by June 15, The Moscow Times reported, citing the release by the...
13:58 16/04/2021Turkish, Greek FMs trade accusations at news conferenceThe foreign ministers of Turkey and Greece clashed openly on Thursday at a joint news conference in Ankara that began with hopes of improved relations but quickly descended into acrimonious...
15:11 15/04/2021Artsakh foreign minister, EU special envoy meet in YerevanArtsakh Foreign Minister David Babayan, who is on a working visit in Yerevan, on Thursday met with EU Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia Toivo Klaar.
12:42 15/04/2021Canada-Armenia Friendship Parliamentary Group calls for return of all Armenian prisonersCanada-Armenia Parliamentary Friendship Group addressed the Foreign Minister of Canada, Marc Garneau calling for Canada’s support for return of Armenian prisoners and captives held in Azerbaijan.
12:06 15/04/2021Russian peacekeepers ensure the safety of agricultural work in Nagorno-Karabakh - Defense MinistryResidents of Nagorno-Karabakh continue to carry out agricultural work in the fields cleared of explosives by Russian sappers, The Russian Defense Ministry reported in its daily bulletin.
11:40 15/04/2021Works by Tigran Mansuryan and Komitas to be performed at a concert in Niko Gallery in MoscowOn April 16, the Niko Gallery in Moscow will host a cncert titled “Confess with Faith”, during which works by Tigran Mansuryan, Luciano Berio, Komitas and others will be performed.
11:11 15/04/2021A worldwide silent demonstration planned on April 15 demanding the return of Armenian PoWsA worldwide silent demonstration will be held on April 15 demanding to help return over 300 Armenian POWs and citizens kept in hostage in Azerbaijan following the Artsakh war in October 2020.
10:27 15/04/2021Lars road closed for trafficSome roads are closed in the territory of Armenia, the Ministry of Emergency Situations reported on Thursday.
19:48 14/04/2021No incidents recorded along Armenian-Azerbaijani border – Defense MinistryOn April 13 and 14, the stable operational situation remained along the entire length of the Armenian-Azerbaijani border and no border incidents were registered, the Defense Ministry reported on...