09:06 03/10/2023Ադրբեջանը հայ մոդելին ահաբեկիչ է հռչակելԱդրբեջանակնական իշխանալան ԶԼՄ-ները հայ մոդել Արմինե Հարությունյանին հռչակել են ահաբեկիչ, քանի որ նա մասնակցել է ՈՄԱ-ի վարժանքներին։ Հայաստանցի մոդելը թշնամական երկրի ուշադրության կենտրոնում հայտնվել...
08:30 03/10/2023ԱՄՆ-ն չի վարանի ձեռնարկել համապատասխան միջոցներ, եթե ի հայտ գան ԼՂ-ում էթնիկ զտումները վկայող ապացույցներ․ Մեթյու ՄիլլերԱնդրադառնալով Լեռնային Ղարաբաղից հայերի տեղահանությանը և շրջան գործուղված ՄԱԿ-ի առաքելությանը վերաբերող հարցին՝ ԱՄՆ պետքարտուղարության մամլո խոսնակ Մեթյու Միլլերը հայտարարել է, թե Վաշինգտոնը լրջորեն...
21:56 02/10/2023Թուրքիան պահանջում է փակել Մեծամորի ԱԷԿ-ըԹուրքական «Anadolu Agency» ծավալուն հոդված է հրպարկել Մեծամորի ԱԷԿ-ի վերաբերյալ, որում ասվում է. «Թուրքիայի սահմաններից 16 կմ հեռավորության վրա գտնվող Հայաստանի Մեծամորի ատոմակայանի հետ կապված...
18:18 02/10/2023Ալիևի վարչակազմից հայտարարում են, թե հայաթափված Արցախում «երաշխավորում» են արցախցու անվտանգությունըԱլիևի վարչակազմից հայտարարում են, թե հայաթափված Արցախում «երաշխավորում» են արցախցու անվտանգությունը Ադրբեջանի կառավարությունն արցախցիներին երաշխավորել է հայկական մշակույթի պահպանման և զարգացման...
18:16 02/10/2023Զգույշ եղեք, Գերմաիայում ապրող թուրքերի վարչապետը ես եմ․ Անգելա Մերկերը ԷրդողանինԳերմանիայի նախկին կանցլեր Անգելա Մերկելը Գերմանիայի վերամիավորման օրվանն ընդառաջ «ZDF» հեռուսաընկերությանը տված հարցազրույցում հիշատակել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին։Այս մասին գրում է...
17:48 02/10/2023Ադրբեջանը հրապարակել է «վերաինտեգրման» մանրամասները«Ապահովվում է կրոնի ազատությունը, մշակութային և կրոնական հուշարձանների պահպանությունը, ստեղծվում է հայերենի օգտագործման հնարավորություն»։
17:09 02/10/2023Ռուս փորձագետը Հայաստանի համար կանխատեսել է Ուկրաինայի ճակատագիրը՝ ԱՄՆ-ի հետ համագործակցության դեպքումԵթե Երևանը հօգուտ Վաշինգտոնի հրաժարվի Մոսկվայի հետ համագործակցելուց, ապա Հայաստանում կարող է տեղի ունենալ ուկրաինական սցենարը:«ՌԻԱ նովոստի»-ն գրել է, որ այդ մասին ասել է Քաղաքական տեղեկատվության...
15:38 02/10/2023Իրանի քաղաքացին մահապատժի է դատապարտվել Թեհրանում Ադրբեջանի դեսպանատան վրա հարձակման համարԹեհրանում Ադրբեջանի դեսպանատան վրա զինված հարձակում գործած տղամարդը դատապարտվել է մահապատժի: Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով ադրբեջանական լրատվամիջոցների։ Իրանի քաղաքացի Յասին Հուսեյնզադեի...
14:27 02/10/2023Թուրքիայում անձրևաջրերը ողողել են մետրոյի կայարանըԹուրքիայի հյուիսիս-արևմուտքում գտնվող Ստամբուլի նահանգում տեղած հորդառատ անձրևները ջրհեղեղների պատճառ են դարձել: Մի շարք շրջաններում փողոցներն ու պողոտաները վերածվել են «լճերի», ինչի հետևանքով էլ...
14:05 02/10/2023Թեհրանն ու Բաքուն ծրագրում են քննարկել Հարավային Կովկասի զարգացումներըԻրանն ու Ադրբեջանը ծրագրում են մոտ ժամանակներս քննարկել Թեհրանում ադրբեջանական դիվանագիտական ներկայացուցչության աշխատանքի վերսկսման հարցը, որը դադարեցվել էր հունվարի 29-ին հարձակումից հետո։ ՏԱՍՍ-ը...
12:44 02/10/2023Ադրբեջանը պարտավոր է պահպանել օկուպացված տարածքներում մշակութային ժառանգության պահպանության միջազգային դրույթներըԱմարասի վանքն օկուպացված է
12:25 02/10/2023Սերբիայի քաղաքացիները Վրաստանի երիտասարդությանը նախապատրաստում են իշխանությունը բռնի տապալելուՍերբիայի երեք քաղաքացիներ, ովքեր սեպտեմբերի վերջին գտնվել են Վրաստանում, դասընթացներ են անցկացրել վրացի երիտասարդների համար, որոնց ընթացքում նրանք նախապատրաստվել են 2023 թվականին երկրում իշխանության...
11:59 02/10/2023Արցախում տապալվել է Եվրոպայում մեծությամբ երկրորդ խաչըԼեռնային Ղարաբաղում՝ Ստեփանակերտի մերձակայքում, տապալվել է 50 մետրանոց խաչը, որը մեծությամբ երկրորդն էր Եվրոպայում։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ տապալված խաչի տեսանյութը հրապարակել է ուկրաինական...
11:34 02/10/2023Արցախի նախկին նախագահները Երևան չեն տեղափոխվել. «Առավոտ»Արցախի չորս նախագահները՝ Արկադի Ղուկասյան, Բակո Սահակյան, Արայիկ Հարությունյան, Սամվել Շահրամանյան, Հայաստան չեն տեղափոխվել: Նրանք, ըստ Aravot.am-ի հավաստի աղբյուրի, շարունակում են գտնվել Արցախում:...
10:56 02/10/2023Վագիֆ Խաչատրյանի գործն ուղարկվել է Բաքվի զինվորական դատարանԱդրբեջանում Արցախի Հանրապետության քաղաքացի Վագիֆ Խաչատրյանի դեմ հարուցված քրեական գործով նախաքննությունն ավարտվել է և ուղարկվել Բաքվի զինվորական դատարան։ Այս մասին գրում են ադրբեջանական...
09:35 02/10/2023«Բայրաքթար»-ի կատարելագործված տարբերակը կարող է փոխանցվել Ուկրաինայի ԶՈւ-ինԹուրքական կողմը դիտարկում է «Բայրաքթար» անօդաչու թռչող սարքերը Ուկրաինա տեղափոխելու հարցը։ Այս մասին հայտարարել է ԱԹՍ-ներ արտադրող «Բայքար» ընկերության գլխավոր տնօրեն Հալուք Բայրաքթարը, գրում է...
09:00 02/10/2023Սիրիան Թուրքիային կոչ է արել դուրս բերել զորքերը երկրի տարածքիցՍիրիան իր տարածքում թուրքական զորքերի ներկայությունը համարում է անօրինական օկուպացիա. Թուրքիան պետք է դուրս բերի իր զորակազմը, հակառակ դեպքում երկրների միջև հարաբերությունների կարգավորումն անհնար է։...
16:14 01/10/2023Հռոմի պապը կոչ է արել երկխոսություն հաստատել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջևՀռոմի Ֆրանցիսկոս պապը կոչ է արել երկխոսություն հաստատել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև՝ հույս հայտնելով համաձայնագիր կնքել հումանիտար ճգնաժամը վերջ տալու համար: Լուրը Հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Նրա...
22:55 30/09/2023Անկարան հայտնել է, թե հայերի կողմից ԱՄՆ-ում թուրք պաշտոնյաների վրա հարձակում է եղելԹուրքիայի ԱԳՆ-ն հայտնել է, որ ԱՄՆ-ում ազգությամբ հայերի կողմից հարձակում է տեղի ունեցել համաժողովին մասնակցած թուրքական պատվիրակության անդամների վրա։ «Մեր պաշտոնյաները, ովքեր մասնակցել են 2023...

17:23 10/04/2021Russian tourist killed in bus accident in TurkeyOne Russian tourist was killed Saturday in a bus accident in central Turkey, a representative of the Consulate General of Russia in Antalya told TASS.
20:32 09/04/2021Putin, Erdogan discuss Karabakh in phone talksThe Presidents of Russia and Turkey, Vladimir Putin and Recep Tayyip Erdogan, touched upon Nagorno-Karabakh in a phone call, the Kremlin said in a statement on Friday after the two leaders’ talks.
20:07 09/04/2021No incidents reported on Armenian-Azerbaijani border – Defense MinistryThe operational and tactical situation remained unchanged along the entire length of the Armenian-Azerbaijani border on 8-9 April, and no border incidents were registered, the Defense Ministry of...
18:34 09/04/2021Ukrainian president set to visit TurkeyUkrainian President Vladimir Zelensky will visit Turkey on Saturday in the scope of the 9th meeting of the Turkey-Ukraine High-Level Strategic Cooperation Council, diplomatic sources announced on...
16:51 09/04/2021Authorities should have demanded our prisoners before ceding Karvachar district, the parent of a missing soldier saysParents of Armenian prisoners of war (POWs) being held in Azerbaijan are determined to stay outside the Ministry of Defense and continue their protest until they receive responses to all their...
16:04 09/04/2021Russian peacekeepers deny foreign reporters access to Nagorno-Karabakh - Reporters Without BordersReporters Without Borders (RSF) calls on Russia, whose peacekeepers have controlled access to Nagorno-Karabakh from Armenia since the end of last autumn’s war between Azerbaijan and Armenia, to stop...
15:20 09/04/2021Meeting to revive Iran nuclear deal begins in ViennaThe Joint Commission of the Joint Comprehensive Plan of Action (JCPOA)—the Iran nuclear deal—resumed talks in Vienna on Tuesday, with the lifting of sanctions on Iran and nuclear implementation...
14:31 09/04/2021Search operations for casualties of the 2020 war to continue in Kovsakan directionThe search operations to find casualties of the 2020 war and those missing in action will continue in Kovsakan direction on Friday, Artsakh’s State Service of Emergency Situations reported.
11:23 09/04/2021Italian PM slams Erdoğan as ‘dictator’ after SofagateItaly’s Prime Minister Mario Draghi called Turkish President Recep Tayyip Erdoğan a “dictator” and criticized him for relegating European Commission President Ursula von der Leyen to a sofa during an...
10:28 09/04/2021Artsakh rescuers find 7 bodies in Thursday’s searchArtsakh rescuers found 7 bodies in their search operations in the Jrakan (Jabrayil) region under Azerbaijan’s control on Thursday.
10:08 09/04/2021Putin, Aliyev discuss Nagorno-Karabakh in phone call – KremlinRussian President Vladimir Putin had a telephone conversation on Thursday with his Azerbaijani counterpart Ilham Aliyev, in which the developments concerning Nagorno-Karabakh were discussed, TASS...
14:35 08/04/2021Brussels angry over von der Leyen Turkey chair snubThe European Commission hit out Wednesday at a diplomatic snub that left its head Ursula von der Leyen without a chair as male counterparts sat down at a meeting with Turkish President Recep Tayyip...
14:13 08/04/2021Our neighbors are our priority, Iran's FM says"In Kazakhstan on third leg of my regional tour, where I’ve had substantive and fruitful meetings with President Tokayev and FM Tileuberdi.
12:21 08/04/2021Russian peacekeepers provided repairs to the section of the gas pipeline near Shushi in ArtsakhThe Russian contingent of the peacekeeping forces continues to perform tasks on the territory of Nagorno-Karabakh, the Ministry of Defense reported.
11:15 08/04/2021Armenia receives first batch of 15 thousand doses of Russia’s Sputnik V vaccineА consignment of 15 thousand doses of the Russian Sputnik V vaccine arrived in Yerevan on April 8. The batch was received by the head of National Center for Disease Prevention and Control of Armenia,...
20:04 07/04/2021Armenia hopes to acquire large quantities of Russian Sputnik V vaccineThe production volumes of Russia's Sputnik V vaccine are senough to meet the internal demand, Russian President Vladimir Putin said at a meeting with Nikol Pashinyan on Wednesday.
16:50 07/04/2021A body of one killed in Karabakh war handed over to the Armenian sideArtsakh (Nagorno-Karabakh) search and rescue squads found no bodies during their operations in the Azerbaijani-held Jrakan (Jabrayil) region on Wednesday, Artsakh’s State Service of Emergency...
12:59 07/04/2021European Commission chief left standing in meeting with Turkey's ErdoganTurkish President Recep Tayyip Erdogan met Tuesday with the European Union’s two presidents, but an awkward moment when the woman among them was left standing caused a bit of a diplomatic stir, The...
13:48 06/04/2021EU leaders to pay rare visit to Turkey to revive relationsThe European Union's top two officials will pay a rare visit on Tuesday to Turkish President Recep Tayyip Erdogan aimed at testing his avowed commitment to improve uneasy ties, France 24 reported.