11:01 28/09/2023Իրանցի փորձագետ. Զանգեզուրի միջանցքի այլընտրանքի վերաբերյալ Էրդողանի վերջին հայտարարությունները երեսպաշտական ենParsToday-ը գրում է․ «Եվրասիայի և Կովկասի տարածաշրջանի հարցերով գիտաշխատող, դոկտոր Ահմեդ Քազեմին, ի պատասխան Իրանի տարածքով Զանգեզուրի միջանցքի այլընտրանքային ծրագրի վերաբերյալ Թուրքիայի նախագահի...
10:22 28/09/2023«Պատժամիջոցներ կիրառել Ալիևի կառավարության նկատմամբ»․ Կոնգրեսականների նամակը՝ ԱՄՆ ՊետդեպարտամենտինԱՄՆ Կոնգրեսի ավելի քան 90 անդամներ դիմում են ներկայարել ԱՄՆ Պետդեպարտամենտին և Ֆինանսների նախաևարությանը պահանջելով՝ պատժամիջոցներ կիրառել Ադրբեջանի կառավարության նկատմամբ Լեռնային Ղարաբաղում...
09:55 28/09/2023Թուրքիայի և Հայաստանի միջև սահմանի բացումն ամբողջությամբ կախված է Երևանից.Էրդողանի աշխատակազմի աղբյուրԹուրքիայի և Հայաստանի հարաբերությունների կարգավորումը, ներառյալ սահմանի բացման հարցը, ամբողջությամբ կախված է պաշտոնական Երևանի քայլերից, տարածաշրջանում նոր իրավիճակ է ստեղծվել: «ՌԻԱ նովոստի»-ին...
21:32 27/09/2023Արցախից բռնագաղթի ֆոնին Ալիևը ԱՄՆ պաշտոնյաներին հավաստիացրել է, թե կպաշտպանի արցախահայության իրավունքներըԱլիևը հադիպել է տրածաշրջան այցելած ամերիկյան պատվիրակության անդմներին՝ ԱՄՆ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ, Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) ղեկավար Սամանթա Փաուերին, Պետքարտուղարի Եվրոպայի...
19:46 27/09/2023Պայթյունի վայրից հայտնաբերվել է անձնական իրերի նոր խմբաքանակ․ ԱՀ ՆԳՆԱՀ ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը տեղեկացնում է․ «Պայթյունի վայրից հայտնաբերվել է անձնական իրերի նոր խմբաքանակ։ Եթե լուսանկարներում պատկերված իրերը Ձեր հարազատներինն է, կարող եք...
18:03 27/09/2023Արցախի ՆԳՆ. Քանի դեռ Արցախի բնակչությունն ամբողջությամբ չի տեղափոխվել Հայաստան, չվառել ձեր բնակարանները, խանութներըԱրցախի Հանրապետության ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հորդորում են. «Քանի դեռ Արցախի բնակչությունն ամբողջությամբ չի տեղափոխվել Հայաստանի Հանրապետություն, հորդորում ենք չվառել ձեր...
16:00 27/09/2023Պեսկովը՝ Ռուբեն Վարդանյանին ադրբեջանական անցակետում կալանավորելու մասինՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը տեղեկություն չունի, որ Արցախի Հանրապետության (ԼՂՀ) նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանին Ադրբեջանը ձերբակալվել է Հայաստանի Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաք...
15:17 27/09/2023Ռուբեն Վարդանյանը տեղափոխվել է Բաքու. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹԱդրբեջանական ԶԼՄ-ները կադրեր են հրապարակել Արցախի նախկին պետնախարար, գործարար, բարեգործ Ռուբեն Վարդանյանի ձերբակալումից։ Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությունը հայտարարել է, որ Վարդանյանը...
14:44 27/09/2023Ադրբեջանը գերեվարած Ռուբեն Վարդանյանից լուսանկար է հրապարակելԱդրբեջանի պետական ծառայությունը լուսանկար է հրապարակել՝ հաստատելով, որ Արցախի նախկին պետնախարար, բարեգործ, գործարար Ռուբեն Վարդանյանը գերեվարվել է։ «Պետական սահմանային ծառայության աշխատակիցների...
14:30 27/09/2023Արցախում պայթյունի տարածքում հայտնաբերվել են մասունքներՆույն տարածքից հայտնաբերվել են հետևյալ անձնական իրերը
14:18 27/09/2023Ադրբեջանցիները գերեվարել են Ռուբեն Վարդանյանին՝ հաստատում է նրա կինըԼաչինի միջանցքում տեղադրված ադրբեջանական անցակետում ադրբեջանցիները գերեվարել են Արցախի նախկին պետնախարար, գործարար, բարեգործ Ռուբեն Վարդանյանին։ Տարածված տեղեկությունները հաստատել է Վարդանյանի կինը՝...
11:31 27/09/2023Ադրբեջանը Արցախի դեմ հարձակման հետևանքով ունի 192 զոհԱդրբեջանը սեպտեմբերի 19-ին Արցախի Հանրապետության դեմ հարձակման հետևանքով ունի 192 զոհ: Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է երկրի առողջապահության նախարարությունը։ Նշվում է, որ...
09:34 27/09/2023Թուրքիան հետաքրքրված է «3+3» ձևաչափով և պատրաստ է ընդունել հանդիպումըԹուրքիան շահագրգռված է «3+3» տարածաշրջանային պլատֆորմի ակտիվացմամբ, բազմիցս պատրաստակամություն է հայտնել ընդունել նման ձևաչափով բարձր մակարդակի հանդիպումը: «Ռիա Նովոստի»-ին հայտնել է երկրի նախագահի...
22:53 26/09/2023Ադրբեջանից Նախիջևան միջանցքը կարող է անցնել Իրանի տարածքով. ԷրդողանԵթե Երևանը հրաժարվի, Երկաթուղային միջանցքը Ադրբեջանից Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետություն, կարող է անցնել Իրանի, ոչ թե Հայաստանի տարածքով: rbc.ru-ն հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է Թուրքիայի...
22:14 26/09/2023Բլինքենը կոչ է արել Ալիևին կատարել ռազմական գործողությունները չվերսկսելու և դիտորդական առաքելություն թույլ տալու իր խոստումըՊետքարտուղար Անտոնի Բլինքենը կոչ է արել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին ապահովել Լեռնային Ղարաբաղի բնակիչների անվտանգությունն ու ազատ տեղաշարժը, կատարել ռազմական գործողությունները չվերսկսելու և...
19:06 26/09/2023Ըստ թուրքական ԶԼՄ-ի՝ Ադրբեջանը Հայաստանից պահանջում է 100 մլրդ դոլարի փոխհատուցումԹուրքական իշխանամերձ լրատվամիջոցում «Հայաստանը այժմ քաշված է. Ադրբեջանը խաղաղության համար 100 միլիարդ դոլար է ուզում » վերտառությամբ հոդված է հրապարակվել։ Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը։ Հղում է...
16:09 26/09/2023Հակարի կամուրջի հերթի մեջ երեխա ա ծնվել. ԼյոկաԱրցախցի երգիչ Լյոկա Ղազարյանը, որ արդեն մի քանի ր է, ինչ Սյունիքում է, գրում է. «Հակարի կամուրջի հերթի մեջ երեխա ա ծնվել: Այ էս տղենա հայրը: Ոտքերը կտրված բայց հույսն ու հավատը տեղնա: Աստված պահապան»։
15:37 26/09/2023Արցախում պայթյունի պատճառով դեռևս բազմաթիվ քաղաքացիների մասին չկան տեղեկություններԱրցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնում են, որ վառելիքի պահեստում տեղի ունեցած պայթյունի և բռնկված հրդեհի պատճառով դեռևս բազմաթիվ քաղաքացիների մասին չկան տեղեկություններ։ «Հարազատներին խնդրում ենք անհետ...
15:32 26/09/2023Արցախի ԱՆ. Պայթյունի հետևանքով ծանր և ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող հիվանդներին տեղափոխող 4-րդ թռիչքն է իրականացվումՍեպտեմբերի 25-ին Ասկերանի շրջանում վառելիքի պահեստում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով՝ ծանր և ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող հիվանդներին օդային ճանապարհով տեղափոխում են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական...

16:28 01/07/2022Власти Турции заблокировали сайты Deutsche Welle и «Голоса Америки»Сайт медиакомпании Deutsche Welle вечером четверга, 30 июня, был заблокирован в Турции. Соответствующее решение вынес суд в Анкаре, объяснил представитель правления Верховного совета Турции по радио...
14:32 01/07/2022Президент Турции Эрдоган: «Мы можем прийти внезапно однажды ночью»Турция работает над проведением военной операции на севере Сирии, все может произойти внезапно, заявил президент страны Тайип Эрдоган.
11:47 01/07/2022Автобус с 29 российскими туристами врезался в бетономешалку в ТурцииАвтобус с 29 российскими туристами попал в ДТП в турецкой Мугле, погибших нет, сообщает портал haberler.com.
13:48 30/06/2022С популярного курорта Турции началось бегство европейских туристовПо сообщениям муниципалитета Аланьи, в последнее время происходит отток западноевропейских так называемых «долговременных туристов» и владельцев недвижимости из этого популярного турецкого курорта,...
11:50 30/06/2022Оспа обезьян добралась до ТурцииВ Турции выявили первый в стране случай заражения оспой обезьян, сообщил министр здравоохранения Фахреттин Коджа.
11:11 30/06/2022Автодорога Степанцминда-Ларс открыта для всех типов транспортных средствМинистерство по ЧС РА сообщает, что в Армении автодороги в основном проходимы. Из-за повреждения моста на участке Лусагюх-Ерасхаун Армавирского региона автодороги М-3, движение осуществляется по...
14:15 29/06/2022Проданный Турцией Азербайджану Bayraktar расстреливал азербайджанцев во время войныTelegram-канал «Дневник иранского журналиста» пишет: «Беспилотный летательный аппарат БПЛА Bayraktar, который Турция продала Азербайджану за миллиарды долларов, расстреливал азербайджанских солдат во...
11:31 29/06/2022Мгер Григорян: Позиции Еревана и Баку по вопросам разблокировки коммуникаций сближаютсяРабочая группа вице-премьеров Армении, Азербайджана и России по разблокированию региональных коммуникаций смогла сблизить позиции Еревана и Баку по многим вопросам, в частности, пограничного и...
11:09 29/06/2022Два автобуса с туристами попали в ДТП близ Мцхета: есть погибшиеПо меньшей мере один человек погиб в ДТП с участием двух пассажирских микроавтобусов в селе Натахтари недалеко от Мцхета, сообщают «Новости-Грузия».
11:00 28/06/2022Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: на одном участке трассы из Грузии в Россию движение восстановленоВ Грузии открыли автомобильное движение в сторону границы с Россией. Об этом ночью 27 июня сообщил департамент автомобильных дорог Грузии. Ведомство отмечает, что «в результате интенсивных работ»...
16:52 27/06/2022Грузия, Турция и Азербайджан проведут совместные военные учения17-28 октября 2022 года Азербайджан, Турция и Грузия проведут совместные военные учения «Eternity-2022».
16:14 27/06/2022Когда откроют единственную связывающую Армению и Россию сухопутную дорогу?На восстановление поврежденного участка дороги, соединяющей Грузию с Россией, может понадобиться примерно 7-10 дней, сообщали Sputnik Грузия в департаменте автомобильных дорог министерства...
15:00 27/06/2022В Турции реки вышли из берегов, размыты дорогиНа север Турции обрушились сильный ливни, передает «МИР 24». Там действует самый высокий – «красный» – код опасности. Реки вышли из берегов. Размыты дороги. Грязевые потоки заливают проезжую часть и...
11:10 27/06/2022Река Терек вышла из берегов и повредила автомобильную дорогу Мцхета-Степанцминда-ЛарсНа данный момент автодорога Степанцминда-Ларс – единственная функционирующая сухопутная дорога, связывающая Армению и Россию.
15:35 22/06/2022Лесные пожары бушуют в турецком курорте МармарисВ районе турецкого курорта Мармарис бушует лесной пожар. По данным властей, огонь не угрожает населенным пунктам. Но в целях безопасности жителей более чем 30 домов эвакуировали, сообщает «МИР 24»....
12:53 22/06/2022Лавров и Алиев уделят особое внимание реализации трехсторонних договоренностей – ЗахароваМинистр иностранных дел России Сергей Лавров 22-23 июня посетит Тегеран с визитом, сообщила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
11:00 22/06/2022СМИ: Выдвижение единого кандидата от оппозиции грозит Эрдогану поражением во втором туре выборов президента ТурцииБывший премьер-министр Турции, лидер «Партии будущего» Ахмет Давутоглу высказался в пользу идеи выдвижения единого кандидата в президенты от оппозиции для участия в президентских выборах 2023 года.
11:53 17/06/2022В Тбилиси появилась улица имени кинорежиссера Сергея ПараджановаВ Мтацминдском районе Тбилиси появилась улица имени легендарного Сергея Параджанова – советского кинорежиссера и сценариста, Народного артиста Армении и Украины.
19:04 16/06/2022На Южном Кавказе 2 территории впервые признаны ЮНЕСКО биосферными заповедникамиЮНЕСКО впервые присвоила территориям в Грузии, расположенным в муниципалитете Дедоплисцкаро и на берегу реки Алазани, статус биосферных заповедников.