19:22 18/08/2023Վագիֆ Խաչատրյանը շուտով կներկայանա Ադրբեջանի դատարանԼաչինի միջանցքում Կարմիր խաչի մեքենայից ապօրինաբար առևանգված Վագիֆ Խաչատրյանը շուտով կներկայանա դատարան, ճեպազրույցում ասել է Ադրբեջանի զինվորական դատախազության հատուկ քննչական վարչության պետը։...
19:09 18/08/2023Արցախի կառավարությունում ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել, քննարկվել են երկրի առջև ծառացած մարտահրավերներըԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը օգոստոսի 18-ին հրավիրել է ընդլայնված աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ԱՀ կառավարության անդամները, պետական կառավարման այլ...
18:31 18/08/2023Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է ՊԲ հրամկազմի հետԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը օգոստոսի 18-ին հանդիպել է ԱՀ Պաշտպանության բանակի հրամկազմի հետ: Այս մասին հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմից։ «Քննարկվել են Արցախի...
18:24 18/08/2023Ռուսաստանը պատրաստ է Թուրքիայի հետ քննարկել հացահատիկային նախաձեռնության վերսկսկման հարցըԱնկարայում Ռուսաստանի դեսպան Ալեքսեյ Յերհովը թուրքական «IHA» լրատվական գործակալության հետ զրույցում անդրադարձել է սևծովյան հացահատիկային միջանցքից ռուսական կողմի դուրս գալու պատճառներին: Էրմենիհաբերի...
17:51 18/08/2023Վրաստանում Նիդեռլանդների նոր դեսպան է նշանակվել Մելինե ԱռաքելյանըՎրաստանում Նիդեռլանդների նոր դեսպան է նշանակվել Մելինե Առաքելյանը։ Jnews-ի հաղորդմամբ, նոր դեսպանն արդեն սկսել է իր դիվանագիտական առաքելությունը Վրաստանում։ Ավելի վաղ նա իր հավատարմագրերն էր...
15:30 18/08/2023Արցախի ԱԳՆ-ն՝ ՄԱԿ ԱԽ կայացած նիստի մասինՀիասթափություն է առաջացրել առանձին պատվիրակությունների փորձերը
13:30 18/08/2023Վրաստանը դադարեցրել է Հայաստանից Ռուսաստան ավտոմեքենաների մատակարարումներըՎրաստանը վերջնականապես դադարեցրել է ավտոմեքենաների մատակարարումը Ռուսաստան. Արգելքը վերաբերել է նաև Հայաստանից տեղափոխվող մեքենաներին: Այդ մասին գրում է «Կոմերսանտ ՖՄ»-ն։ Պաշտոնական Թբիլիսին օգոստոսի...
12:33 18/08/2023Այս տարի Թուրքիայում 227 կին է սպանվել«Թուրքիայի կանանց ասոցիացիաների դաշնության» կողմից 2023-ին կանանց սպանությունների վերաբերյալ պատրաստած զեկույցի համաձայն՝ միայն հուլիսին տղամարդկանց կողմից սպանվել է 28 կին, որոնցից 5-ի մահը որակվել...
19:40 17/08/2023Ամեն օրը կարևոր է մարդկանց կյանքը փրկելու համար․ ԱՀ ՄԻՊԱրցախի ժողովրդի նկատմամբ իրականացվում է ցեղասպանական գործողություն։ Արցախում Ադրբեջանի կողմից իրականացվող ցեղասպանության վերաբերյալ արտակարգ մամուլի ասուլիսի ընթացքում ԱՀ ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը...
19:16 17/08/2023Հավասարության նշան դնել Լաչինի միջանցքի և Ստեփանակերտի ճանապարհների միջև անթույլատրելի է․ ԱՀ ԱԳ նախարարԱրցախյան կողմը ամենաշահագրգիռն է խաղաղ բանակցության առումով։ Այս մասին Արցախում Ադրբեջանի կողմից իրականացվող ցեղասպանության վերաբերյալ արտակարգ մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց ԱՀ ԱԳ նախարար Սերգեյ...
18:46 17/08/2023Փախստականները տեղափոխվում են Լիբիա՝ իբրև Թուրքիայի կողմից ֆինանսավորվող վարձկաններԸստ ֆրանսիական «AFP» գործակալության լուրերի՝ Սիրիայում զինված խմբավորումները փախստականներին տեղափոխում են Լիբիա՝ նրանց ներկայացնելով որպես Թուրքիայի կողմից աջակցվող վարձկաններ։ Այս մասին գրում է...
18:02 17/08/2023Արցախի ԱԺ նախագահն ու պետնախարարը քննարկվել են պարենային անվտանգությանը վերաբերող հարցերՕգոստոսի 17-ին Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Դավիթ Իշխանյանը հանդիպել է ԱՀ պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանի հետ։ ԱԺ-ից հայտնում են, որ պետնախարարը ներկայացրել է Հանրապետությունում առկա...
17:55 17/08/2023Վաքըֆլըի Սուրբ Մարիամ Աստվածածին եկեղեցում Վերափոխման տոնն այս տարի չի նշվել մեծ շուքովԹուրքիայի Հաթայի նահանգում գտնվող միակ հայկական գյուղի՝ Վաքըֆլըի Սուրբ Մարիամ Աստվածածին եկեղեցու հոգևորական Ավետիս Թաբաշյանը խոսել է օգոստոսի 13-ին Մարիամ Աստվածածնի վերափոխման տոնի առթիվ եկեղեցում...
17:23 17/08/2023Ադրբեջանն օրվա ընթացքում երկրորդ անգամ է հրաձգային զենքից կրակել Սարուշենի դաշտերում աշխատող կոմբայնի ուղղությամբԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունի հայնում են. «Օգոստոսի 17- ին, ժամը 17:00-ի սահմաններում ադրբեջանական զինուժը Ասկերանի շրջանում խախտել է հրադադարը՝ օրվա ընթացքում երկրորդ անգամ...
16:48 17/08/2023ՌԴ-ում դիզվառելիքի և բենզինի արժեքը կրկին հասել է պատմական առավելագույնիՍանկտ Պետերբուրգի միջազգային ապրանքային բորսայում (SPIMEX) շարժիչային վառելիքի հիմնական տեսակների գները հինգշաբթի առևտրի արդյունքներով կրկին թարմացրել են իրենց պատմական առավելագույն ցուցանիշները։...
13:41 17/08/2023Շովիում աղետի էպիկենտրոնում գտնվող ողջ տարածքը ստուգվել է, մինչ օրս հայտնաբերվել է 26 դիՇովիում աղետի էպիկենտրոնում գտնվող ողջ տարածքը ստուգվել է, նախատեսվում ծանր տեխնիկա մտցնել գետի հուն։ Վրացական «Առաջին ալիք»-ի փոխանցմամբ, սյս մասին ասել է Վրաստանի արտակարգ իրավիճակների կառավարման...
13:11 17/08/2023Հայ լրագրողը կարծում է՝ իրեն Թբիլիսիում թունավորել են«Эхo Москвы»-ի հայ լրագրող Իրինա Բաբլոյանը կարծում է, որ իրեն անցած տարվա հոկտեմբերին Թբիլիսիում թունավորել են նեյրո-թունավոր նյութով։ Այս մասին գրում է The Insider-ն ու մանրամասնում, որ լրագրողն...
11:40 17/08/2023Թուրքիան 99 տարով վարձակալել է Լիբիայի Հոմս նավահանգիստը ՝ ռազմաբազա տեղակայելու համարԹուրքիան 99 տարով վարձակալել է լիբիական Հոմս նավահանգիստը, որտեղ պատրաստվում է տեղակայել իր ռազմաբազան։ Այս մասին գրում է «Իզվեստիա»-ն՝ հղում անելով «TRT Haber»ին։ «Հետևելով Արևելյան Միջերկրական...
21:30 16/08/2023Արցախի նախագահ. Մեր ակնկալիքն ու պահանջն է ՄԱԿ-ի ԱԽ-ից վերականգնել Լաչինի միջանցքով անխափան ու երկկողմանի տեղաշարժըԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, Ադրբեջանի կողմից լիակատար շրջափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար իրավիճակի վատթարացման առնչությամբ ՀՀ պահանջով հրավիրված ՄԱԿ...
19:38 16/08/2023Վագիֆ Խաչատրյանի առևանգման փաստը «մերժում է որևէ պայմանավորվածության գոյությունը», նշում են ԱրցախիցԱրցախյան կողմը Բաքվի հետ երկխոսելու առաջարկներ ստացել է, հանդիպումները, սակայն, տարբեր պատճառներով չեն կայացել, «Ազատությանը» ասել է Արցախի նախագահի խոսնակ Լուսինե Ավանեսյանը։ Ինչ վերաբերում է...

12:20 01/12/2021Число инфицированных COVID-19 в Грузии увеличилось за сутки на 4 459, скончались 65 человекКоличество выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 4 459,скончались 65 человек.
17:31 30/11/2021Сенат Франции: Европа и Париж должны поддержать армянский народ перед лицом азербайджано-турецкой агрессииФранция должна показать себя достойной тех надежд, которые она рождает в сердцах армян, указывает Сенат Франции в своем микроблоге в Twitter.
16:09 30/11/2021Исследование ЕАБР: Армения может стать важным транзитным узлом благодаря подключению к МТК «Север – Юг»Евразийский банк развития (ЕАБР, Банк) оценил потенциал международного транспортного коридора «Север – Юг» на фоне открывающихся новых возможностей.
15:53 30/11/2021Крушение вертолета в Азербайджане: погибли 14 человек, в том числе офицеры30 ноября в Азербайджане потерпел крушение военный вертолёт государственной пограничной службы. По предварительным данным, на борту находились 18 человек. Как сообщают азербайджанские СМИ,...
11:28 30/11/2021Эксперт по Ирану: Облик региона таковЭксперт по Ирану Агарон Варданян пишет: «В иранском диапазоне соцсетей активно распространяется эта фотография в основном с такими комментариями: Таков облик региона – Эрдоган ощущает себя крутым...
11:13 30/11/2021Эрдоган: Решен вопрос строительства железной дороги и автодороги Игдир-Нахиждеван-Армения«Вопрос строительства железной дороги и автодороги вдоль реки Аракс решен». Как передают азербайджанские СМИ, с таким заявлением выступил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган. «На повестке дня –...
18:11 29/11/2021Омбудсмен Арцаха: Нарушения Азербайджаном фундаментальных прав армян носят систематический характер26 ноября в рамках трехсторонней встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом России Владимиром Путиным президент Азербайджана Ильхам Алиев расценил продолжающиеся после...
14:29 29/11/2021Грузия: полицейские распылили на сторонников Саакашвили перцовый спрейВ Грузии сотрудники правоохранительных органов применили перцовый спрей, чтобы разогнать демонстрантов, которые собрались у здания суда в Тбилиси, где проходит процесс над бывшим президентом Михаилом...
12:43 29/11/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 1954, скончались 47 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 954, скончались 47 человек.
10:52 29/11/2021Президент Ирана: Любое изменение политической географии региона подготовит почву для напряженности в будущемИсламская Республика Иран считает, что управление регионом должно осуществляться самими странами региона, заявил президент Ирана Эбрахим Раиси.
10:25 29/11/2021Баку, Тегеран и Ашхабад подписали трехстороннее соглашение о своповых поставках газаАзербайджан, Иран и Туркменистан в Ашхабаде в рамках 15-го саммита глав государств-членов Организации экономического сотрудничества (ОЭС) подписали трехстороннее соглашение о своповых поставках...
12:46 27/11/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 4 058, скончался 61 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 4 058. Скончался 61 человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
20:09 26/11/2021В районе Варанда обнаружены останки одного военнослужащего армянской стороныРаботы по поиску останков погибших в ходе боевых действий и до сих пор числящихся пропавшими без вести военнослужащих и гражданских лиц одним спасательным отрядом сегодня проведены в районе Варанда...
18:28 26/11/2021Пашинян в Сочи: Наша оценка такова, что войска Азербайджана вторглись на суверенную территорию АрменииВойска Азербайджана вторглись на суверенную территорию Армении, заявил Никол Пашинян в ходе переговоров с президентом России Владимиром Путиным и главой Азербайджана Ильхамом Алиевым в Сочи.
18:05 26/11/2021Путин: РФ, Армения и Азербайджан должны стремиться к укреплению связей, а не к их разрушениюВладимир Путин, Никол Пашинян и Ильхам Алиев начали трехсторонние переговоры в Сочи. Прямую трансляцию ведет ТАСС. «Я, прежде всего, хотел вас поблагодарить, что нашли возможным откликнуться на мое...
17:38 26/11/2021Путин, Пашинян и Алиев проводят переговоры в СочиТрехсторонние переговоры президента Владимира Путина, Никола Пашиняна и Ильхама Алиева, приуроченные к годовщине подписания заявления о прекращении огня и всех военных действий в зоне...
17:09 26/11/2021Сурен Саркисян: Все основные предусловия Турции удовлетворены, еще одно будет выполнено в ближайшее времяПолитолог-международник Сурен Саркисян пишет: «МИД заявил, что обратился к России с просьбой о посредничестве для нормализации армяно-турецких отношений.
16:11 26/11/2021Путин на встрече с Алиевым: К сожалению, до сих пор не обходится без жертв, но мы для этого и собралисьДвухсторонние переговоры президента РФ Владимира Путина и лидера Азербайджана Ильхама Алиева начались в Сочи.
17:06 25/11/2021Азербайджанцы пытаются завладеть личными данными граждан Арцаха – СНБ АрцахаСлужба национальной безопасности Республики Арцах сообщает, что азербайджанские спецслужбы продолжают в соцсетях осуществление различных попыток перехвата личных данных граждан Республики Арцах.