19:22 18/08/2023Վագիֆ Խաչատրյանը շուտով կներկայանա Ադրբեջանի դատարանԼաչինի միջանցքում Կարմիր խաչի մեքենայից ապօրինաբար առևանգված Վագիֆ Խաչատրյանը շուտով կներկայանա դատարան, ճեպազրույցում ասել է Ադրբեջանի զինվորական դատախազության հատուկ քննչական վարչության պետը։...
19:09 18/08/2023Արցախի կառավարությունում ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել, քննարկվել են երկրի առջև ծառացած մարտահրավերներըԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը օգոստոսի 18-ին հրավիրել է ընդլայնված աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ԱՀ կառավարության անդամները, պետական կառավարման այլ...
18:31 18/08/2023Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է ՊԲ հրամկազմի հետԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը օգոստոսի 18-ին հանդիպել է ԱՀ Պաշտպանության բանակի հրամկազմի հետ: Այս մասին հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմից։ «Քննարկվել են Արցախի...
18:24 18/08/2023Ռուսաստանը պատրաստ է Թուրքիայի հետ քննարկել հացահատիկային նախաձեռնության վերսկսկման հարցըԱնկարայում Ռուսաստանի դեսպան Ալեքսեյ Յերհովը թուրքական «IHA» լրատվական գործակալության հետ զրույցում անդրադարձել է սևծովյան հացահատիկային միջանցքից ռուսական կողմի դուրս գալու պատճառներին: Էրմենիհաբերի...
17:51 18/08/2023Վրաստանում Նիդեռլանդների նոր դեսպան է նշանակվել Մելինե ԱռաքելյանըՎրաստանում Նիդեռլանդների նոր դեսպան է նշանակվել Մելինե Առաքելյանը։ Jnews-ի հաղորդմամբ, նոր դեսպանն արդեն սկսել է իր դիվանագիտական առաքելությունը Վրաստանում։ Ավելի վաղ նա իր հավատարմագրերն էր...
15:30 18/08/2023Արցախի ԱԳՆ-ն՝ ՄԱԿ ԱԽ կայացած նիստի մասինՀիասթափություն է առաջացրել առանձին պատվիրակությունների փորձերը
13:30 18/08/2023Վրաստանը դադարեցրել է Հայաստանից Ռուսաստան ավտոմեքենաների մատակարարումներըՎրաստանը վերջնականապես դադարեցրել է ավտոմեքենաների մատակարարումը Ռուսաստան. Արգելքը վերաբերել է նաև Հայաստանից տեղափոխվող մեքենաներին: Այդ մասին գրում է «Կոմերսանտ ՖՄ»-ն։ Պաշտոնական Թբիլիսին օգոստոսի...
12:33 18/08/2023Այս տարի Թուրքիայում 227 կին է սպանվել«Թուրքիայի կանանց ասոցիացիաների դաշնության» կողմից 2023-ին կանանց սպանությունների վերաբերյալ պատրաստած զեկույցի համաձայն՝ միայն հուլիսին տղամարդկանց կողմից սպանվել է 28 կին, որոնցից 5-ի մահը որակվել...
19:40 17/08/2023Ամեն օրը կարևոր է մարդկանց կյանքը փրկելու համար․ ԱՀ ՄԻՊԱրցախի ժողովրդի նկատմամբ իրականացվում է ցեղասպանական գործողություն։ Արցախում Ադրբեջանի կողմից իրականացվող ցեղասպանության վերաբերյալ արտակարգ մամուլի ասուլիսի ընթացքում ԱՀ ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը...
19:16 17/08/2023Հավասարության նշան դնել Լաչինի միջանցքի և Ստեփանակերտի ճանապարհների միջև անթույլատրելի է․ ԱՀ ԱԳ նախարարԱրցախյան կողմը ամենաշահագրգիռն է խաղաղ բանակցության առումով։ Այս մասին Արցախում Ադրբեջանի կողմից իրականացվող ցեղասպանության վերաբերյալ արտակարգ մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց ԱՀ ԱԳ նախարար Սերգեյ...
18:46 17/08/2023Փախստականները տեղափոխվում են Լիբիա՝ իբրև Թուրքիայի կողմից ֆինանսավորվող վարձկաններԸստ ֆրանսիական «AFP» գործակալության լուրերի՝ Սիրիայում զինված խմբավորումները փախստականներին տեղափոխում են Լիբիա՝ նրանց ներկայացնելով որպես Թուրքիայի կողմից աջակցվող վարձկաններ։ Այս մասին գրում է...
18:02 17/08/2023Արցախի ԱԺ նախագահն ու պետնախարարը քննարկվել են պարենային անվտանգությանը վերաբերող հարցերՕգոստոսի 17-ին Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Դավիթ Իշխանյանը հանդիպել է ԱՀ պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանի հետ։ ԱԺ-ից հայտնում են, որ պետնախարարը ներկայացրել է Հանրապետությունում առկա...
17:55 17/08/2023Վաքըֆլըի Սուրբ Մարիամ Աստվածածին եկեղեցում Վերափոխման տոնն այս տարի չի նշվել մեծ շուքովԹուրքիայի Հաթայի նահանգում գտնվող միակ հայկական գյուղի՝ Վաքըֆլըի Սուրբ Մարիամ Աստվածածին եկեղեցու հոգևորական Ավետիս Թաբաշյանը խոսել է օգոստոսի 13-ին Մարիամ Աստվածածնի վերափոխման տոնի առթիվ եկեղեցում...
17:23 17/08/2023Ադրբեջանն օրվա ընթացքում երկրորդ անգամ է հրաձգային զենքից կրակել Սարուշենի դաշտերում աշխատող կոմբայնի ուղղությամբԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունի հայնում են. «Օգոստոսի 17- ին, ժամը 17:00-ի սահմաններում ադրբեջանական զինուժը Ասկերանի շրջանում խախտել է հրադադարը՝ օրվա ընթացքում երկրորդ անգամ...
16:48 17/08/2023ՌԴ-ում դիզվառելիքի և բենզինի արժեքը կրկին հասել է պատմական առավելագույնիՍանկտ Պետերբուրգի միջազգային ապրանքային բորսայում (SPIMEX) շարժիչային վառելիքի հիմնական տեսակների գները հինգշաբթի առևտրի արդյունքներով կրկին թարմացրել են իրենց պատմական առավելագույն ցուցանիշները։...
13:41 17/08/2023Շովիում աղետի էպիկենտրոնում գտնվող ողջ տարածքը ստուգվել է, մինչ օրս հայտնաբերվել է 26 դիՇովիում աղետի էպիկենտրոնում գտնվող ողջ տարածքը ստուգվել է, նախատեսվում ծանր տեխնիկա մտցնել գետի հուն։ Վրացական «Առաջին ալիք»-ի փոխանցմամբ, սյս մասին ասել է Վրաստանի արտակարգ իրավիճակների կառավարման...
13:11 17/08/2023Հայ լրագրողը կարծում է՝ իրեն Թբիլիսիում թունավորել են«Эхo Москвы»-ի հայ լրագրող Իրինա Բաբլոյանը կարծում է, որ իրեն անցած տարվա հոկտեմբերին Թբիլիսիում թունավորել են նեյրո-թունավոր նյութով։ Այս մասին գրում է The Insider-ն ու մանրամասնում, որ լրագրողն...
11:40 17/08/2023Թուրքիան 99 տարով վարձակալել է Լիբիայի Հոմս նավահանգիստը ՝ ռազմաբազա տեղակայելու համարԹուրքիան 99 տարով վարձակալել է լիբիական Հոմս նավահանգիստը, որտեղ պատրաստվում է տեղակայել իր ռազմաբազան։ Այս մասին գրում է «Իզվեստիա»-ն՝ հղում անելով «TRT Haber»ին։ «Հետևելով Արևելյան Միջերկրական...
21:30 16/08/2023Արցախի նախագահ. Մեր ակնկալիքն ու պահանջն է ՄԱԿ-ի ԱԽ-ից վերականգնել Լաչինի միջանցքով անխափան ու երկկողմանի տեղաշարժըԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, Ադրբեջանի կողմից լիակատար շրջափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար իրավիճակի վատթարացման առնչությամբ ՀՀ պահանջով հրավիրված ՄԱԿ...
19:38 16/08/2023Վագիֆ Խաչատրյանի առևանգման փաստը «մերժում է որևէ պայմանավորվածության գոյությունը», նշում են ԱրցախիցԱրցախյան կողմը Բաքվի հետ երկխոսելու առաջարկներ ստացել է, հանդիպումները, սակայն, տարբեր պատճառներով չեն կայացել, «Ազատությանը» ասել է Արցախի նախագահի խոսնակ Լուսինե Ավանեսյանը։ Ինչ վերաբերում է...

15:23 25/12/2020Georgia adds 1,881 new coronavirus casesGeorgia reported 1,881 new COVID-19 cases on Friday, bringing its total to 218,724, Xinhua said, citing the National Center for Disease Control and Public Health (NCDC).
12:23 25/12/2020Syria accuses Israel of airstrike in western provinceSyrian air defenses said Friday they intercepted missiles fired by Israel on the western province Hama, according to state news agency SANA.
11:11 25/12/2020Trump warns Iran after rocket attack on US embassy in BaghdadUnited States President Donald Trump has blamed Iran for a rocket attack on the US embassy in Baghdad and threatened a military response if any Americans are killed, Al Jazeera reported.
19:23 24/12/2020Georgia maintained neutrality during the Nagorno-Karabakh conflict, Gakharia insistsThe Georgian government was able to maintain neutrality during the Nagorno-Karabakh conflict between Armenia and Azerbaijan, the country's The candidate for the premiership Giorgi Gakharia stated on...
17:43 24/12/2020Russian, Turkish FMs to hold talks on Karabakh in SochiRussian Foreign Minister Sergey Lavrov will hold a meeting with his Turkish counterpart, Mevlut Cavusoglu, in the Russian resort city of Sochi on December 29 to discuss the situation in...
16:17 24/12/2020Georgia reports 1,972 new cases of coronavirusGeorgia has reported 1,972 new cases, 2,737 recoveries and 43 deaths in the past 24 hours, Agenda.ge reports.
12:51 24/12/2020ECHR hit by cyber attack after ordering Turkey to release opposition leaderThe European Court of Human Rights (ECHR) reported that it was the victim of an hours-long cyber attack on Tuesday, hours after a ruling by the court for Turkey to release a jailed opposition...
20:52 23/12/2020MFA Spokesperson comments on statements by UNESCO Secretariat and Azerbaijani foreign ministryArmenia's MFA Spokesperson has commented on the question regarding the statement of the UNESCO Secretariat.
15:29 23/12/2020Turkey sentences opposition journalist to 27 years in jailTurkish journalist Can Dundar has been sentenced to more than 27 years in prison for allegedly supporting terrorism and "military or political espionage," Deutsche Welle reported.
13:21 23/12/2020Official: Iran ready to help final settlement of Baku-Yerevan conflictHead of Iran's Presidential Office Mahmoud Vaezi on Tuesday expressed joy over the end of military conflict between Azerbaijan and Armenia, saying that Iran is ready to help resolve permanently and...
17:54 22/12/2020Iran to pay compensation for downed Ukrainian Boeing in line with international normsThe Iranian side will pay compensation for the Ukrainian plane shot down mistakenly near Tehran in accordance with international norms, Iranian government spokesman Ali Rabia said on Tuesday Rabii...
14:52 22/12/2020Georgia's COVID-19 cases surpass 210,000Georgia reported 3,064 new COVID-19 cases on Tuesday, taking its national total to 212,526, Xinhua said, citing the National Center for Disease Control and Public Health.
19:28 21/12/2020Putin: Russian peacekeepers act as security guarantors in Nagorno-KarabakhRussian peacekeepers act as security guarantors in Nagorno-Karabakh, risking their lives to restore normal life in the region, Russian President Vladimir Putin told an expanded meeting of the Defense...
17:27 21/12/2020Georgia adds 824 new COVID-19 casesGeorgia reported 824 new COVID-19 cases on Monday, bringing its total to 209,462, Xinhua said, citing the National Center for Disease Control and Public Health (NCDC).
17:18 21/12/2020UNESCO awaiting Azerbaijan’s response regarding Nagorno-Karabakh missionIn its press release of 20 November, UNESCO reiterated countries’ obligation to protect cultural heritage in terms of the 1954 Convention for the Protection of cultural property in the event of armed...
15:08 21/12/2020It was proven in the Caucasus that drones win wars – Greek City TimesThe Nagorno-Karabakh war is considered to be the first conflict to highlight the crucial role of unmanned aerial vehicles (UAVs/drones) in warfare, the Greek City Times reports, adding they dealt a...
14:35 19/12/2020Georgia reports 2,904 fresh COVID-19 casesGeorgia reported 2,904 new COVID-19 cases on Saturday, bringing its total to 206,907, Xinhua said, citing the country's National Center for Disease Control and Public Health.
12:19 19/12/2020Eight patients killed in hospital fire in southern TurkeyEight people were killed Saturday in a fire at an intensive care unit treating COVID-19 patients in southern Turkey, AP reported, citing state-run media.
12:15 19/12/2020Ombudsmen: Azerbaijani authorities had criminal intention to completely isolate Artsakh from international information flowsOmbudsmen of Artsakh and Armenia Arman Tatoyan and Artak Beglaryan on Friday, December 18, published a joint ad hoc report on the attacks of journalists by Azerbaijan covering the hostilities in...
15:48 18/12/2020Sixth closed report on atrocities committed by the Azerbaijani forces against ethnic Armenians completeThe Human Rights Defenders of Armenia and Artsakh have finished the sixth closed report on atrocities committed by the Azerbaijani armed forces against captured ethnic Armenians and bodies.