16:48 24/08/2023Վանա լճի մակարդակի իջնելու հետևանքով հայտնաբերվել են ժայռափոր սենյակներ և դամբարաններԱնոմալ տապի և տեղումների պակասի հետևանքով արդեն մի քանի տարի է, ինչ Վանա լճի մակարդակը զգալիորեն իջնում է։ Ջրի մակարդակի իջնելու հետևանքով լճի Էրճիշ շրջանում հայտնաբերվել են ժայռափոր սենյակներ և...
16:25 24/08/2023Թուրքական ընկերությունը Անկախության օրվա առթիվ Ուկրաինային «Բայրաքթար» է նվիրելԹուրքական Baykar Makina ընկերությունը Անկախության օրվա առթիվ Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարության հետախուզության գլխավոր վարչությանը նվիրել է «Bayraktar ТВ2» հարվածային անօդաչու թռչող սարք:...
14:45 24/08/2023Իրանը դիտարկում է Ռուսաստանի հետ Հայաստանի միջոցով էլեկտրաէներգիա փոխանակելու հարցըԻրանի էներգետիկայի նախարար Ալի Աքբար Մեհրաբյանն ասել է, որ «Իրանը դիտարկում է Ռուսաստանի հետ էլեկտրաէներգիայի փոխանակման երկու ուղիներ՝ մեկը Ադրբեջանի, մյուսը՝ Հայաստանի և Վրաստանի տարածքներով»,...
13:41 24/08/2023Թուրքիայում գտնվող հայկական եկեղեցին՝ «UNESCO»-ի համաշխարհային մշակութային ժառանգության ցանկումՆերկայումս Թուրքիայի Վան և Բիթլիս նահանգների միջև գտնվող Վանա լճի չորս կղզիներից մեկի՝ Ախթամարի Սուրբ Խաչ հայկական եկեղեցին 84-րդն է Թուրքիայի տարածքում գտնվող մշակութային կոթողների թվում, որոնք...
11:04 24/08/2023Ալիևը հրաժարվել է ընդունել Բելգիայի ԱԳ ղեկավարին՝ նրա «հայամետ դիրքորոշման պատճառով»Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հրաժարվել է ընդունել Բելգիայի Թագավորության արտաքին գործերի նախարար Հաջա Լահբիբին՝ նրա «հայամետ դիրքորոշման պատճառով»։ Այս մասին գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։...
10:16 24/08/2023Նոր երկրաշարժ ԹուրքիայումԹուրքիայի Մալաթիա նահանգում 5 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է տարերային աղետների հետևանքների վերացման վարչությունը (ԱՖԱԴ):...
19:58 23/08/2023Վրաստանի բնակիչները կարող են իրենք իրենց կենսաթոշակային ակտիվները ներդնել մինչև սեպտեմբերի 6-ըԿուտակային կենսաթոշակային համակարգում ընդգրկված Վրաստանի բնակիչները կկարողանան իրենք իրենց կենսաթոշակային խնայողությունները ներդնել մինչև սեպտեմբերի 6-ը։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝ օգոստոսի 6-ից ուժի մեջ են...
18:53 23/08/2023Թուրքիան ճանաչում է Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականությունը՝ ներառյալ Ղրիմը․ ԷրդողանԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը տեսաուղերձ է հղել Ղրիմի պլատֆորմի առաջնորդների 3-րդ գագաթնաժողովին։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝ վերջինս ասել է, որ ճանաչում է Ուկրաինայի տարածքային...
17:50 23/08/2023Վրաստանում մեկնարկում են ՆԱՏՕ-ի զորավարժություններըՎրաստանում մեկնարկել է Agile Spirit - 2023 («Agile Spirit - 2023») բազմազգ զորավարժությունների օդադեսանտային բաղադրիչով։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին հայտնում է Վրաստանի պաշտպանության նախարարության...
15:52 23/08/2023Թուրքիայում բռնկված խոշոր անտառային հրդեհները դեռևս մարել չի հաջողվումԹուրքիայի գյուղատնտեսության և անտառտնտեսության նախարար Իբրահիմ Յումաքլըն գլխավոր անտառտնտեսության հրշեջ կենտրոնից Չանաքքալեի անտառային հրդեհների վերաբերյալ հայտարարությամբ է հանդես եկել։ Յումաքլըն...
15:04 23/08/2023Միշուստինը կայցելի Հայաստան՝ մասնակցելու ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդինՕգոստոսի 24-25-ը ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը կայցելի Հայաստան՝ մասնակցելու Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) միջկառավարական խորհրդի նիստին։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։ Նշվում է, որ հանդիպումը...
14:58 23/08/2023Թուրքիայում երկու օր անընդմեջ երկրաշարժ է գրանցվումԹուրքիայի աղետների և արտակարգ իրավիճակների վարչության (AFAD) համաձայն՝ օգոստոսի 23-ի առավոտյան ժամերին երկրաշարժ է տեղի ունեցել երկրի արևելյան հատվածում գտնվող Բինգյոլ (Բյուրակն) նահանգում:...
14:12 23/08/2023Ռուբեն Վարդանյան. Հռչակագրի ընդունումից 33 տարի անց կանգնած ենք Արցախի հանձնման ու ՀՀ ինքնիշխանության կորստի առջևՀասարակական-քաղաքական գործիչ, «Արցախի անվտանգության և զարգացման ճակատ» հանրային շարժման համակարգող Ռուբեն Վարդանյանի ուղերձ է հրապարակել Անկախության հռչակագրի օրվա առթիվ։ Ուղերձում ասված է.
13:35 23/08/2023Վրաստանն անընդունելի է համարում Մեդվեդևի հայտարարությունները Աբխազիայի և Հարավային Օսիայի վերաբերյալՌուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի` Աբխազիան և Հարավային Օսիան Ռուսաստանին միացնելու հնարավորության մասին հայտարարությունները հակասում են Վրաստանի տարածքային...
11:01 23/08/2023Ուզբեկստանի նախագահը Բաքվում հայտարարել է, թե շարունակում է աջակցել Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությանըՈւզբեկստանի նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևը գոհունակություն է հայտնել իր ադրբեջանցի գործընկերոջ հետ Բաքվում կայացած բանակցությունների արդյունքներից և հայտարարել, որ իր ղեկավարած պետությունը մշտապես աջակցում...
21:07 22/08/2023Թեհրանը ներկայացրել է Sina կամիկաձե անօդաչու սարքը«Սինա կամիկաձե» անօդաչու թռչող սարքը, որն ունի 5 կիլոմետր հեռահարություն, Իրանում ներկայացվել է Պաշտպանական արդյունաբերության օրվա կապակցությամբ կազմակերպված պաշտպանական տեխնիկայի ցուցահանդեսում:...
20:19 22/08/2023Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը Մարտունու և Շուշիի շրջաններում հրադադարի ռեժիմի երկու խախտում է արձանագրելՌուսական խաղաղապահ զորախումբը Մարտունու և Շուշիի շրջաններում հրադադարի ռեժիմի երկու խախտում է արձանագրել։Այս մասին տեղեկանում ենք Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության պաշտոնական տեղեկագրից:...
18:04 22/08/2023Արցախի ՄԻՊ. Անհապաղ դադարեցնել Էլեն Առստամյանին անտեղի թիրախավորելու և վիրավորելու գործողություններըԱրցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը, արձագանքելով արցախցի աղջնակի հասցեին արված քննադատություններին, գրում է.

21:41 11/01/2021Pashinyan: The Nagorno-Karabakh status remains unresolvedThe issue concerning the Nagorno-Karabakh status remains unresolved, PM Nikol Pashinyan stated on Monday in Moscow after trilateral talks with Russian President Vladimir Putin and Azerbaijani...
21:06 11/01/2021Russia, Armenia, Azerbaijan to set up a working group to discuss unblocking economic relations and transport links in the regionRussian President Vladimir Putin, Armenian PM Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev signed a new statement on Nagorno-Karabakh after the trilateral summit held on Moscow on Monday.
19:50 11/01/2021One meeting couldn't bring solution to all issues, Pashinyan says after trilateral summitThe trilateral talks of Russian President Vladimir Putin, Azerbaijani President Ilham Aliyev and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on the Nagorno-Karabakh conflict ended in Moscow.
19:10 11/01/2021Russia followed main principles of the OSCE Minsk Group in all its actions on Karabakh, Putin saysThe situation in Nagorno-Karabakh is calm, Russian President Vladimir Putin said at the trilateral meeting with Azerbaijan’s President Ilham Aliyev and Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan in...
17:24 11/01/2021Ukraine again puts Armenia on list of 'red zone' countriesUkraine has updated the list of countries in the “red” and “green” zones due to the relatively favorable situation with Covid-19 in the country.
17:01 11/01/2021Putin welcomed Aliyev and Pashinyan with hugsRussian President Vladimir Putin warmly greeted Azerbaijani president Ilham Aliyev and Armenian prime minister Nikol Pashinyan in Moscow, where the two leaders had arrived for trilateral talks on the...
16:28 11/01/2021Aliyev can intimidate only his own people with threats and 'iron fist' - Ara Abrahamyan"Azerbaijani president Ilham Aliyev can intimidate only his own people with threats and his 'iron fist,' as we, Armenians, are not afraid," President of the Union of Armenians of Russia Ara...
15:31 11/01/2021UAE voices willingness to normalize relations with TurkeyThe UAE's state minister for foreign affairs expressed his country's willingness to normalize relations with Turkey, Anadolu news agency reported.
11:59 11/01/2021Joe Biden appoints staunch Turkey critic Brett McGurk to National Security CouncilUS President-elect Joe Biden nominated Brett McGurk, an outspoken advocate of American military presence in Syria and staunch detractor of the Turkish government, as Middle East coordinator on the...
10:18 11/01/2021Putin, Macron hold phone call ahead of Monday's Karabakh talksRussian President Vladimir Putin and his French counterpart Emmanuel Macron on Sunday discussed in a phone conversation the trilateral meeting of the leaders of Russia, Azerbaijan, and Armenia...
15:31 09/01/2021Georgia records 2,058 new COVID-19 cases in 24 hoursMedics in Georgia diagnosed another 2,058 people with coronavirus in the past 24 hours, bringing the total number of confirmed cases to 238,086, Interfax-Ukraine reported on Saturday, citing the...
20:13 08/01/2021Ombudsman: Armenian PoWs should be released and returned without any preconditionsArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has commented on the issue of Armenian PoWs held in Azerbaijan and Azerbaijan's attempts to exploit the humanitarian matter for political...
18:56 08/01/2021Mikayel Minasyan: Azerbaijan demands three new provisions to be added to the document already signed by NikolFormer Ambassador of Armenia to the Holy See Mikayel Minasyan insists that a document other than the one on deployment of Russian peacekeepers in Nagorno-Karabakh will be discussed during the...
15:09 08/01/2021Georgia reports 537 new coronavirus casesGeorgia reported 537 more COVID-19 cases on Friday, taking its total to 236,028. Among the new cases, 290 were confirmed in the capital city of Tbilisi, Xinhua reported, citing the National Center...
15:04 08/01/2021Istanbul mayor congratulates Armenian community on ChristmasMayor of Istanbul Ekrem Imamoglu from the main opposition Republican People's Party (CHP) has congratulated the Armenian community on the New Year and Christmas holidays, Ermenihaber reports.
13:45 08/01/2021Iran's top leader bans Covid-19 vaccines from US, BritainSupreme Leader Ayatollah Ali Khamenei Friday banned Iran from importing of American Pfizer-BioNTech and Britain’s Astrazeneca Covid-19 vaccines, a reflection of mistrust toward the West, AP reported.
11:16 07/01/2021Turkey arrests two ex-civil servants in Hrant Dink murder caseAn Istanbul court on Wednesday ordered that two former intelligence officers be remanded in custody over the 2007 killing of prominent Turkish-Armenian journalist Hrant Dink, Anadolu Agency reported,...
15:58 06/01/2021Georgia reports 1,800 new cases of coronavirus, 489 recoveries, 20 deathsGeorgia has reported 1,800 new cases of coronavirus, 489 recoveries and 20 deaths in the past 24 hours, Agenda.ge reported.
13:59 06/01/2021Tigran Abrahamyan: We will have new losses as long as the current PM remains in power"Initially, there was an impression that the November 9 trilateral statement, ending the war in Karabakh, was the final point that documented all our losses, yet after a short period of time, it...
12:00 06/01/2021Aliyev himself cannot reach 'his capital' in Nagorno-Karabakh - Vardan VoskanyanExpert in Iranian studies Vardan Voskanyan has commented on Azerbaijani president Ilham ALiyev's latest statement about declaring the town of Shushi the cultural capital of Azerbaijan.