17:52 22/08/2023Պաշարված Արցախի նորածին երկվորյակ քույրերը՝ Նարեն ու ՆանենՊաշարված Արցախում շարունակում են երեխաներ ծնվել: Հակառակ բոլոր դժվարություններին, հակառակ փաստին, որ երեխաների խնամքի ու հիգիենայի տարրական միջոցներն անգամ խանութներում և դեղատներում բացակայում են,...
17:14 22/08/2023Դավիթ Իշխանյանն ընդունել է ՆԳ նախարար Կարեն ՍարգսյանինԱյսօր Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանն ընդունել է ԱՀ ՆԳ նախարար Կարեն Սարգսյանին: Արցախի Հանրապետության ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ,...
17:05 22/08/2023Արցախ. շրջափակման 254-րդ օրԱրցախի Հանրապետության կառավարությունը հրապարակել է տեղեկագիր՝ ներկայացնելով շրջափակման 254-րդ օրվա դրությամբ երկրում տիրող իրավիճակը.
16:34 22/08/2023Վրաստանում՝ աղետի գոտում, որոնողական աշխատանքները դեռ շարունակվում ենՕնիի մունիցիպալիտետում՝ աղետի գոտում, որոնողական աշխատանքների արդյունքում փրկարարները ևս մեկ դի են հայտնաբերել։ Վրացական «Առաջին ալիք»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է ՆԳՆ-ն։ Նրանց տվյալներով՝ աղետի...
16:15 22/08/2023Սաղաթելյան. Սեպտեմբերի 2-ին միացի՛ր ի պաշտպանություն Արցախի կայանալիք հանրահավաքինՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը գրում է. «9 ամիս պաշարված Արցախը դիմադրում է թշնամուն։ Արցախի պայքարը բոլորիս պայքարն է։ Սեպտեմբերի 2-ին` Արցախի...
14:20 22/08/2023Անտառային հրդեհների պատճառով Թուրքիայի մի շարք գյուղեր տարհանվել ենՀունաստանի հյուսիս-արևելյան հատվածում գտնվող Ալեքսանդրապոլիս քաղաքում բռնկված անտառային հրդեհներն արդեն 3 օր է մարել չի հաջողվում: Դրանք ընդհուպ հասել են մինչև թուրքական որոշ գյուղեր: Նշվում է, որ 24...
10:32 22/08/2023Մինչև օգոստոսի 26-ը Վերին Լարսի անցակետում թողունակությունը կգործի սահմանափակ ռեժիմովՎրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների...
18:15 21/08/2023Ռուսաստանը Թուրքիայի և Կատարի հետ հացահատիկային համաձայնագրի շուրջ բանակցություններ է վարումԲրիտանական «Daily Telegraph» պարբերականը հայտնում է, որ Ռուսաստանը հացահատիկային համաձայնագրի համար Թուրքիայի և Կատարի հետ բանակցություններ է վարում առանց Ուկրաինայի։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝...
17:43 21/08/2023Հայաստանը չի մասնակցի ՀԱՊԿ փրկարարների զորավարժություններինՀԱՊԿ-ի փրկարարների զորավարժություններին կմասնակցեն Բելառուսը, Ղազախստանը, Ղրղզստանը, Ռուսաստանի Դաշնությունը և Տաջիկստանը: Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ հղում անելով ԱԻՆ-ին։ Սեպտեմբերի 4-ին...
15:27 21/08/2023Անկարայում հույս ունեն, որ Էրդողանի և Պուտինի հանդիպումը կկայանա ԹուրքիայումԱնկարան ակնկալում է, որ Թուրքիան կլինի Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի և Վլադիմիր Պուտինի միջև ենթադրյալ բանակցությունների վայրը, և բանակցություններ են ընթանում Մոսկվայի հետ ամսաթվի և վայրի շուրջ: «Ռիա...
14:35 21/08/2023ՌԴ խաղաղապահների կողմից տեղի է ունեցել Ռուսաստանի և Արցախի 41 քաղաքացիների տեղափոխություն Արցախից ՀայաստանԱրցախի տեղեկատվական շտաբը տարածել է ԱՀ կառավարության ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հետ համագործակցության ապահովման կենտրոնի հայտարարությունը.
14:15 21/08/2023Վրաստանն ավելացրել է էներգառեսուրսների գնումները Ռուսաստանից2023 թվականի հունվարից հուլիսը, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, Վրաստանը 44,2%-ով ավելացրել է հեղուկ բնական գազի ներկրումը Ռուսաստանից։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը՝ հղում...
13:58 21/08/2023Թուրքիայի «Քառասուն մանուկ» հայկական եկեղեցին լրջորեն վնասվել է1872-ին հայ վարպետների կողմից Թուրքիայի հարավային շրջանում գտնվող Հաթայ նահանգի Իսքենդերունի շրջանում կառուցված «Քառասուն մանուկ» հայկական եկեղեցին լրջորեն վնասվել է: Այն կապվում է 2023-ի փետրվարի...
13:32 21/08/2023Ադրբեջանը տարածել է ստահոդ հաղորդագրություն, թե իբրև ՊԲ-ն ճնշել է Ֆիզուլի֊Բաքու երթուղով թռիչք կատարող քաղաքացիական օդանավի GPS տեղորոշման համակարգըԱրցախի Հանրախետության պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են. «Ադրբեջանի ՊՆ-ն օգոստոսի 21-ին տարածել է հերթական ստահոդ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբրև ՊԲ համապատասխան ստորաբաժանումները...
13:03 21/08/2023Թուրքիայում ավտոբուսի վթարի հետևանքով 12 մարդ է զոհվելԹուրքիայի կենտրոնական մասում գտնվող Յոզգաթ նահանգում մարդատար ավտոբուսի վթարի հետևանքով Թուրքիայի առնվազն 12 քաղաքացի է զոհվել։ Ըստ DHA գործակալության՝ ևս 19 ուղևոր վիրավորվել և վիրավորվել են։...
11:06 21/08/2023Բուդապեշտն ու Բաքուն ստորագրել են քաղաքական համաձայնագիրԲուդապեշտն ու Բաքուն ստորագրել են քաղաքական համաձայնագիր, որի համաձայն՝ Հունգարիային ադրբեջանական գազի մատակարարման ծավալը կավելանա մինչև 1 միլիարդ խորանարդ մետր: «Գազետա․ռու»-ի փոխանցմամբ,...
09:29 21/08/2023Շովիի աղետի էպիկենտրոնից 55 կիլոմետր հեռավորության վրա հայտնաբերվել է ևս մեկ դիՕնիի մունիցիպալիտետում՝ Շովիի աղետի գոտում որոնողական աշխատանքները շարունակվում են։ Փրկարարների դիտարկման արդյունքում աղետի էպիկենտրոնից 55 կիլոմետր հեռավորության վրա հայտնաբերվել է ևս մեկ դի։...
10:04 19/08/2023Թուրքիայի հյուրանոցի աշխատակիցները զբոսաշրջիկներին աթոռով են ծեծելԹուրքիայում հյուրանոցի մենեջերների հսկողության տակ գտնվող աշխատակիցները ծեծի են ենթարկել բրիտանացի զբոսաշրջիկներին։ Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը։ Միջադեպը տեղի է ունեցել Իչմելերում հուլիսի...
09:05 19/08/2023Իրանը նախատեսում է նոր «Սիմորղ» հրթիռակիր արտադրություն սկսելԹեհրանը ծրագրում է ստեղծել «Սիմորղ» հրթիռակիրի նոր սերունդ: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, Tasnim-ին հայտնել է Իրանի զինված ուժերի աշխարհագրական ընկերության ղեկավար, բրիգադի գեներալ Մաջիդ Ֆախրին։...

10:34 06/01/2021Earthquake recorded in Georgia, tremors felt in ArmeniaMagnitude 3.3 earthquake struck Georgia, 20km northwest of the city of Dmanis last night, at 02:26 local time, according to Armenian Emergency Ministry's Seismic Protection Service.
19:56 05/01/2021Aliyev declares Shushi cultural capital of AzerbaijanAzerbaijani President Ilham Aliyev has declared Nagorno-Karabakh’s (Artsakh) town of Shushi the cultural capital of Azerbaijan, RIA Novosti reports.
19:39 05/01/2021Iranian army launches large-scale drone exerciseThe Iranian armed forces launched a large-scale exercise involving military unmanned aircraft on Tuesday.
17:53 05/01/2021Georgia's coronavirus cases top 230,000Georgia reported 2,316 new COVID-19 cases on Tuesday, bringing its total to 232,079. Among the new cases, 961 were confirmed in the capital city of Tbilisi, Xinhua reported, citing the National...
14:24 05/01/2021China urges calm and restraint after Iran enrichment announcementChina urged calm and restraint on Tuesday after Iran said it had resumed 20% uranium enrichment at an underground nuclear facility, which breaches a 2015 nuclear pact with major powers, including...
20:06 04/01/2021Defense Ministry denies reports about a serviceman captured by Azerbaijani sideThe Defense Ministry of Armenia denied on Monday reports, suggesting a serviceman of the Armenian Armed Forces was captured by Azerbaijani side in a military position located in Davit Bek village of...
19:56 04/01/2021Georgia reports first case of new coronavirus strainThe patient is a man over 50, whose condition is satisfactory and is in isolation.
19:36 30/12/2020Armenian, Georgian FMs discussed issues of regional peace and security in phone callArmenia's Foreign Minister Ara Aivazian held a phone conversation on Wednesday with his Georgian counterpart David Zalkaliani.
14:19 30/12/2020Georgia reports 1,738 new coronavirus casesGeorgia reported 1,738 new COVID-19 cases on Wednesday, bringing its total to 225,893. Among the new cases, 743 were confirmed in the capital city of Tbilisi, Xinhua said, citing the National Center...
11:20 30/12/2020One killed, three wounded in Damascus missile attackOne person was killed and three soldiers were wounded in a missile attack on a Damascus suburb, Syria's state television reported, citing a military source.
16:37 29/12/2020Karabakh conflict must not elicit mercenary deployment - LavrovRussian Foreign Minister Sergey Lavrov on Tuesday said that both Moscow and Ankara believed that the Nagorno-Karabakh conflict should not be exploited for the introduction of foreign mercenaries into...
16:05 28/12/2020Georgia adds 538 new COVID-19 casesGeorgia reported 538 new COVID-19 cases on Monday, bringing its total to 222,143. Among the new cases, 257 were confirmed in the capital city of Tbilisi, Xinhua reported, citing the National Center...
15:14 28/12/2020Armenian, Iranian FMs reaffirm readiness to deepen cooperationForeign Minister of Armenia Ara Aivazian had a phone conversation on Monday with his Iranian counterpart Mohammad Javad Zarif.
14:25 28/12/2020Defense Army denies Azerbaijani reports about 'attack' on its troops in ArtsakhThe Defense Army of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic released a statement on Monday, commenting on Azerbaijani reports about an alleged military incident in Artsakh.
13:56 28/12/2020Putin’s good ties with Baku and Yerevan help to settle Nagorno-Karabakh crisis - KremlinRussian President Vladimir Putin’s friendly relations with Baku and Yerevan helped to achieve a peace deal on Nagorno-Karabakh, Kremlin Spokesman Dmitry Peskov said in an interview with "Moscow.
11:51 28/12/2020Robert Kocharyan held a phone conversation with Vladimir Putin - 168.amArmenia's second president Robert Kocharyan held a phone conversation with Russian President Vladimir Putin, 168.am reports, citing own sources in Moscow.
18:56 26/12/2020Turkish-Russian joint center in Karabakh to operate from JanuaryTurkish military has left for Azerbaijan to serve at the joint center with Russia for monitoring the ceasefire in Nagorno-Karabakh, TASS news agency reported, siting NTV ness channel.
16:20 26/12/2020Medical training sessions held in Nagorno-Karabakh with sanitary instructors of observation postsWithin the framework of combat training sessions with personnel of the peacekeeping contingent in Nagorno Karabakh, medical training sessions were held on the basis of a special purpose medical unit,...
11:44 26/12/2020Georgian parliament approves resolution on EU, NATO aspirationsThe parliament of Georgia unanimously adopted on Friday a resolution to proclaim the country’s aspirations for membership in the European Union and NATO, TASS news agency reported.
17:31 25/12/2020Erdogan reveals he also believes Putin to be a man of his wordTurkish President Recep Tayyip Erdogan believes his Russian counterpart Vladimir Putin to be an honest man who keeps his word, TASS reported.