17:52 22/08/2023Պաշարված Արցախի նորածին երկվորյակ քույրերը՝ Նարեն ու ՆանենՊաշարված Արցախում շարունակում են երեխաներ ծնվել: Հակառակ բոլոր դժվարություններին, հակառակ փաստին, որ երեխաների խնամքի ու հիգիենայի տարրական միջոցներն անգամ խանութներում և դեղատներում բացակայում են,...
17:14 22/08/2023Դավիթ Իշխանյանն ընդունել է ՆԳ նախարար Կարեն ՍարգսյանինԱյսօր Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանն ընդունել է ԱՀ ՆԳ նախարար Կարեն Սարգսյանին: Արցախի Հանրապետության ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ,...
17:05 22/08/2023Արցախ. շրջափակման 254-րդ օրԱրցախի Հանրապետության կառավարությունը հրապարակել է տեղեկագիր՝ ներկայացնելով շրջափակման 254-րդ օրվա դրությամբ երկրում տիրող իրավիճակը.
16:34 22/08/2023Վրաստանում՝ աղետի գոտում, որոնողական աշխատանքները դեռ շարունակվում ենՕնիի մունիցիպալիտետում՝ աղետի գոտում, որոնողական աշխատանքների արդյունքում փրկարարները ևս մեկ դի են հայտնաբերել։ Վրացական «Առաջին ալիք»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է ՆԳՆ-ն։ Նրանց տվյալներով՝ աղետի...
16:15 22/08/2023Սաղաթելյան. Սեպտեմբերի 2-ին միացի՛ր ի պաշտպանություն Արցախի կայանալիք հանրահավաքինՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը գրում է. «9 ամիս պաշարված Արցախը դիմադրում է թշնամուն։ Արցախի պայքարը բոլորիս պայքարն է։ Սեպտեմբերի 2-ին` Արցախի...
14:20 22/08/2023Անտառային հրդեհների պատճառով Թուրքիայի մի շարք գյուղեր տարհանվել ենՀունաստանի հյուսիս-արևելյան հատվածում գտնվող Ալեքսանդրապոլիս քաղաքում բռնկված անտառային հրդեհներն արդեն 3 օր է մարել չի հաջողվում: Դրանք ընդհուպ հասել են մինչև թուրքական որոշ գյուղեր: Նշվում է, որ 24...
10:32 22/08/2023Մինչև օգոստոսի 26-ը Վերին Լարսի անցակետում թողունակությունը կգործի սահմանափակ ռեժիմովՎրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների...
18:15 21/08/2023Ռուսաստանը Թուրքիայի և Կատարի հետ հացահատիկային համաձայնագրի շուրջ բանակցություններ է վարումԲրիտանական «Daily Telegraph» պարբերականը հայտնում է, որ Ռուսաստանը հացահատիկային համաձայնագրի համար Թուրքիայի և Կատարի հետ բանակցություններ է վարում առանց Ուկրաինայի։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝...
17:43 21/08/2023Հայաստանը չի մասնակցի ՀԱՊԿ փրկարարների զորավարժություններինՀԱՊԿ-ի փրկարարների զորավարժություններին կմասնակցեն Բելառուսը, Ղազախստանը, Ղրղզստանը, Ռուսաստանի Դաշնությունը և Տաջիկստանը: Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ հղում անելով ԱԻՆ-ին։ Սեպտեմբերի 4-ին...
15:27 21/08/2023Անկարայում հույս ունեն, որ Էրդողանի և Պուտինի հանդիպումը կկայանա ԹուրքիայումԱնկարան ակնկալում է, որ Թուրքիան կլինի Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի և Վլադիմիր Պուտինի միջև ենթադրյալ բանակցությունների վայրը, և բանակցություններ են ընթանում Մոսկվայի հետ ամսաթվի և վայրի շուրջ: «Ռիա...
14:35 21/08/2023ՌԴ խաղաղապահների կողմից տեղի է ունեցել Ռուսաստանի և Արցախի 41 քաղաքացիների տեղափոխություն Արցախից ՀայաստանԱրցախի տեղեկատվական շտաբը տարածել է ԱՀ կառավարության ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հետ համագործակցության ապահովման կենտրոնի հայտարարությունը.
14:15 21/08/2023Վրաստանն ավելացրել է էներգառեսուրսների գնումները Ռուսաստանից2023 թվականի հունվարից հուլիսը, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, Վրաստանը 44,2%-ով ավելացրել է հեղուկ բնական գազի ներկրումը Ռուսաստանից։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը՝ հղում...
13:58 21/08/2023Թուրքիայի «Քառասուն մանուկ» հայկական եկեղեցին լրջորեն վնասվել է1872-ին հայ վարպետների կողմից Թուրքիայի հարավային շրջանում գտնվող Հաթայ նահանգի Իսքենդերունի շրջանում կառուցված «Քառասուն մանուկ» հայկական եկեղեցին լրջորեն վնասվել է: Այն կապվում է 2023-ի փետրվարի...
13:32 21/08/2023Ադրբեջանը տարածել է ստահոդ հաղորդագրություն, թե իբրև ՊԲ-ն ճնշել է Ֆիզուլի֊Բաքու երթուղով թռիչք կատարող քաղաքացիական օդանավի GPS տեղորոշման համակարգըԱրցախի Հանրախետության պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են. «Ադրբեջանի ՊՆ-ն օգոստոսի 21-ին տարածել է հերթական ստահոդ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբրև ՊԲ համապատասխան ստորաբաժանումները...
13:03 21/08/2023Թուրքիայում ավտոբուսի վթարի հետևանքով 12 մարդ է զոհվելԹուրքիայի կենտրոնական մասում գտնվող Յոզգաթ նահանգում մարդատար ավտոբուսի վթարի հետևանքով Թուրքիայի առնվազն 12 քաղաքացի է զոհվել։ Ըստ DHA գործակալության՝ ևս 19 ուղևոր վիրավորվել և վիրավորվել են։...
11:06 21/08/2023Բուդապեշտն ու Բաքուն ստորագրել են քաղաքական համաձայնագիրԲուդապեշտն ու Բաքուն ստորագրել են քաղաքական համաձայնագիր, որի համաձայն՝ Հունգարիային ադրբեջանական գազի մատակարարման ծավալը կավելանա մինչև 1 միլիարդ խորանարդ մետր: «Գազետա․ռու»-ի փոխանցմամբ,...
09:29 21/08/2023Շովիի աղետի էպիկենտրոնից 55 կիլոմետր հեռավորության վրա հայտնաբերվել է ևս մեկ դիՕնիի մունիցիպալիտետում՝ Շովիի աղետի գոտում որոնողական աշխատանքները շարունակվում են։ Փրկարարների դիտարկման արդյունքում աղետի էպիկենտրոնից 55 կիլոմետր հեռավորության վրա հայտնաբերվել է ևս մեկ դի։...
10:04 19/08/2023Թուրքիայի հյուրանոցի աշխատակիցները զբոսաշրջիկներին աթոռով են ծեծելԹուրքիայում հյուրանոցի մենեջերների հսկողության տակ գտնվող աշխատակիցները ծեծի են ենթարկել բրիտանացի զբոսաշրջիկներին։ Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը։ Միջադեպը տեղի է ունեցել Իչմելերում հուլիսի...
09:05 19/08/2023Իրանը նախատեսում է նոր «Սիմորղ» հրթիռակիր արտադրություն սկսելԹեհրանը ծրագրում է ստեղծել «Սիմորղ» հրթիռակիրի նոր սերունդ: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, Tasnim-ին հայտնել է Իրանի զինված ուժերի աշխարհագրական ընկերության ղեկավար, բրիգադի գեներալ Մաջիդ Ֆախրին։...

12:05 06/12/2021Ковид-статистика в Грузии: за выходные случаев инфицирования выявили меньше, за сутки скончались 63 человекаЗа последние сутки в Грузии зафиксировано 1 778 новых случаев инфицирования COVID-19, скончались 63 пациента, сообщает Sputnik Грузия со ссылкой на пресс-службу правительства.
11:58 06/12/2021Землетрясение магнитудой 5,0 произошло возле города ВанВ районе Тушпа юго-восточной провинции Ван в Турции произошло землетрясение магнитудой 4,9, передает aa.com.tr.
16:41 04/12/2021В Грузии по запросу Турции задержали 5 разыскиваемых ИнтерполомСотрудники МВД Грузии задержали в Батуми пять человек, разыскиваемых Турцией через Интерпол за совершение тяжких преступлений, сообщили в субботу в пресс-службе грузинского ведомства.
16:39 04/12/2021Скончался друг армянского народа, турецкий прогрессивный деятель Али ЭртемВ Германии 2 декабря скончался друг армянского народа, турецкий прогрессивный деятель интеллигенции Али Эртем, который на протяжении четырех десятилетий боролся за международное осуждение Геноцида...
15:53 04/12/2021В Грузии собирают мандариныВ Грузии торопятся собрать главный новогодний фрукт. От дождя мандарины гниют, а первый мороз и вовсе может уничтожить урожай. Корреспондент телеканала «МИР 24» узнал, что влияет на цену оранжевых...
15:43 04/12/2021ГСЧС Арцаха: Вновь из-за Азербайджана были приостановлены поиски останков погибшихНесколько дней работ по поиску останков погибших в боевых действиях в Арцахе и до сих пор считающихся пропавшими без вести военнослужащих и гражданских лиц армянской стороны не проводилось.
15:35 04/12/2021Давид Бабаян выразил надежду, что Арцахоцентризм останется одним из краеугольных камней в деятельности «Ай Дата»Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян принял участие в конференции офисов и комитетов АРФД «Ай Дата», проходившем в Большом зале Национального Собрания и выступил с речью.
15:29 04/12/2021Баку обиделся на Ереван?Азербайджанская сторона отказалась проводить встречу между министром иностранных дел республики Джейхуном Байрамовым и его армянским коллегой Араратом Мирзояном в Стокгольме из-за поездки армянских...
14:03 04/12/2021Эрдоган переименовал ТурциюНовым экспортным брендом Турции, нацеленным на повышение узнаваемости турецких брендов и продукции за рубежом, отныне является «Türkiye».
13:32 04/12/2021Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 3 950, скончались 40 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 3 950, скончались 40 человек.
13:25 04/12/2021Тигран Абрамян: Провокации и агрессия азербайджанской стороны в отношении Армении и Арцаха показывает растущую динамикуДепутат Национального Собрания Армении от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Азербайджанцы 3 декабря пленили, подвергли насилию, затем убили...
12:43 04/12/202104.12.2021. В Арцахе выявлено 54 новых случая заражения коронавирусомВ Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 3 декабря проведено 399 лабораторных обследований, в результате чего выявлено 54 новых случая заражения коронавирусом.
11:42 04/12/2021Встреча глав МИД Армении и Азербайджана в Стокгольме не состоялась – Ваан УнанянВстреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана в рамках министерской конференции ОБСЕ в Стокгольме не состоялась.
11:26 04/12/2021Арарат Мирзоян встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ1 декабря в Стокгольме Арарат Мирзоян встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Эндрю Шофером (США), Игорем Ховаевым (Россия) и Брисом Рокфо (Франция).
16:01 03/12/2021Пользователи в Азербайджане приветствуют массовые аресты и избиения участников акции в поддержку оппозиционного активистаПользователи азербайджанского сегмента соцсети Facebook приветствуют массовые аресты и избиения на Площади фонтанов в Баку 1 декабря на акции в поддержку оппозиционного активиста Салеха Рустамова.
13:04 03/12/2021Назвавший Эрдогана «Гитлером нашего века» турецкий игрок НБА Энес Кантер сменил фамилиюТурецкий центровой клуба НБА «Бостон Селтикс» Энес Кантер официально сменил фамилию. Об этом сообщает портал The Athletic. Теперь в документах игрока будет написано Энес Кантер Фридом. Кантер — это...
12:29 03/12/2021Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 4 100, скончались 67 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 4 100,скончались 67 человек.
15:17 02/12/2021Блинкен призвал Армению и Азербайджан к активному диалогу по гуманитарным вопросамГоссекретарь США Энтони Блинкен призвал Армению и Азербайджан к активному диалогу по гуманитарным вопросам.
13:44 02/12/2021Турция: Эрдоган заменил министра финансов на фоне рекордного падения лирыПрезидент Турции Тайип Эрдоган на фоне рекордного падения курса лиры сменил министра финансов и казначейства.
12:44 02/12/2021Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 3 731, скончались 72 человекаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 3 731,скончались 72 человека.