14:31 12/05/2023Արդյունահանման ծավալի աճով Իրանը երկրորդ տեղում է ՕՊԵԿ-ումԱՄՆ էներգետիկ տեղեկատվության վարչությունը հայտարարել է, որ 2023թ առաջին եռամսյակում Իրանի նավթի արդյունահանման ծավալն աճել է օրական 40 հազար բարելով և երկիրը երկրորդ տեղն է զբաղեցնում ՕՊԵԿ-ում՝...
19:43 11/05/2023Աղքյորփիով Վրաստանից Հայաստան ճանապարհի վերանորոգման վերջնաժամկետը երկարաձգվել էՎրաստանի Քվեմո Քարթլիի մարզի Մառնեուլիի շրջանի Սադախլո-Ծոփի-Աղքյորփի-Հայաստանի Հանրապետության սահման 25 կմ երկարության ճանապարհի՝ Սադախլո-Աղքյորփի 9-18 կմ հատվածի վերանորոգման աշխատանքները սահմանված...
18:21 11/05/2023Հայաստանն ինքնուրույն երկիր չէ և շարժվում է ուրիշների թելադրանքով․ Հուլուսի ԱքարԹուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը Քոնիայի 3-րդ գլխավոր ռեակտիվ բազայի հրամանատարությունում մասնակցել է մայիսի 2-12-ն անցկացվող «Անատոլիական արծիվ-2023» ուսումնական զորավարժության...
16:46 11/05/2023Ադրբեջանի կողմից Արցախի հինգ ամսվա շրջափակման հետևանքները. ՄԻՊ զեկույցԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանը մայիսի 11-ին հրապարակել է արտահերթ եռալեզու զեկույցի թարմացված տարբերակը՝ Ադրբեջանի կողմից Արցախի հինգ ամսվա (150-օրյա) շրջափակման հետևանքով մարդու...
15:50 11/05/2023Թուրքիայի նախագահի թեկնածու Ինջեն հայտարարել է իր թեկնածությունը հանելու մասինԹուրքիայի նախագահի թեկնածու, «Մեմլեքեթ» կուսակցության առաջնորդ Մուհարեմ Ինջեն ընտրություններից երեք օր առաջ հայտարարեց իր թեկնածությունը հանելու մասին: «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնում է, որ նախագահի...
15:40 11/05/2023Ռուսաստանից Վրաստան թռիչքները կարող են սկսվել հաջորդ շաբաթՌուսական ընկերությունները կարող են թռիչքներ սկսել դեպի Վրաստան արդեն հաջորդ շաբաթ: Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնել է ավիացիոն շրջանակների իր աղբյուրը։ «Ռուսաստանից Վրաստան թռիչքների մեկնարկը...
19:14 10/05/2023Դիարբեքիրում քրդերը հիասթափված են ԷրդողանիցԲրիտանական «Reuters» լրատվական գործակալությունն ու ֆրանսիական «France24» լրատվական կայքը հրապարակել են Թուրքիայի նախընտրական պայքարի համատեքստում քրդերի տրամադրությունների վերաբերյալ հետազոտական...
17:45 10/05/2023Վրաստանը հայտնել է, որ ուղիղ ավիաչվերթերը վերականգնելու համար Ռուսաստանից դիմում չի ստացելՌուսաստանի ավիացիոն իշխանությունների ներկայացուցիչները դեռ չեն դիմել վրացական կողմին՝ երկրների միջև ուղիղ թռիչքներ սկսելու թույլտվության համար։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին չորեքշաբթի լրագրողներին...
17:42 10/05/2023Անգամ հումանիտար բնույթի հարցերում Ադրբեջանը պատրաստ չէ դրսևորելու կառուցողականություն. Արցախի ՄԻՊ«Ակնակալում ենք միջազգային կառույցների գործնական միջամտությունը հումանիտար բնույթի այս կարևորագույն խնդրի կարգավորման ուղղությամբ»։
17:11 10/05/2023Ծեծկռտուք՝ Թուրքիայում իշխող և ընդդիմադիր կուսակցությունների անդամների միջևԹուրքիայում գլխավոր ընդդիմադիր ուժ համարվող քեմալական «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցության (ԺՀԿ-CHP) և Թուրքիայում իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության (ԱԶԿ-AKP) անդամների միջև ծեծկռտուք է...
16:25 10/05/2023Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարները մայիսի 19-ին կհանդիպեն ՄոսկվայումՀայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը մայիսի 19-ին Մոսկվայում նոր հանդիպում կանցկացնի իր ադրբեջանցի գործընկեր Ջեյհուն Բայրամովի հետ՝ շարունակելու խաղաղ համաձայնագրի տեքստի շուրջ բանակցությունները...
16:01 10/05/2023Ադրբեջանը խոչընդոտում է Կարմիր խաչի գործունեությունն Արցախում. Գեղամ ՍտեփանյանԱրցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանն ահազանգում է, որ Ադրբեջանի կողմից անցակետի տեղադրումից հետո արդեն 11 օր է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն չի կարողանում ՀՀ-ում...
15:49 10/05/2023Վրաստանի նախագահը Ռուսաստանի կողմից Վրաստանի քաղաքացիների համար վիզաների վերացումը սադրանք է անվանելՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին անընդունելի է համարել Ռուսաստանի կողմից Վրաստանի քաղաքացիների համար վիզային ռեժիմի չեղարկումը և Վրաստանի հետ ուղիղ չվերթների վերականգնումը։ Այս մասին հայտնում է...
14:00 10/05/2023Թուրքիայի խորհրդարանական ընտրություններում պատգամավորի թեկնածու 3 հայ կաՄայիսի 14-ին Թուրքիայում կայանալիք նախագահական և խորհրդարանական ընտրություններին մնացել են հաշված օրեր։ Թե՛ ընդդիմադիր, թե՛ իշխանական ուժերի համար յուրաքանչյուր քվեն կարևոր է ու որոշիչ։ Ուստի,...
12:42 10/05/2023Բայրամով. Վաշինգտոնում Երևանն ու Բաքուն մի քայլ առաջ են արել բանակցություններում«Անցած շաբաթ ԱՄՆ-ում տեղի ունեցած բանակցություններում Երևանն ու Բաքուն մի քայլ առաջ են արել, միաժամանակ բանակցային գործընթացին պետք է իրատեսորեն վերաբերվել»։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, այդ...
12:15 10/05/2023Պայթյուն Բաքվի կենտրոնում. Կան մահացածներԱդրբեջանի մայրաքաղաք Բաքվի կենտրոնում պայթյուններ են որոտացել հանրակացարանում։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, վկայակոչելով այդ երկրի ԱԻ նախարարության հաղորդագրությանը, գրում են, որ նախնական տվյաներով...
09:48 10/05/2023«Եվրատեսիլ 2023». Ադրբեջանը չի անցել եզրափակիչՆախօրիեն կայացել է «Եվրատեսիլ 2023» երգի միջազգային մրցույթի առաջին կիսաեզրափակիչը: Պայքարը եզրափակչում կշարունակեն հետևյալ երկրների ներկայացուցիչները` Նորվեգիա, Խորվաթիա, Մոլդովա, Շվեյցարիա,...
19:36 09/05/2023Վրաստանն առժամանակ հարկերից կազատի UEFA-ին և Ֆուտբոլի ֆեդերացիայինՎրաստանը հունիսին` Ռումինիայի հետ միասին, կհյուրընկալի 2023 թվականի մինչև 21 տարեկանների ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունը։Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիա»-ն։ Առաջնության խաղերը կանցկացվեն Թբիլիսիում,...
18:16 09/05/2023Վրաստանում հասարակական վայրում խոշոր եղջերավորի հայտնվելը կհանգեցնի 100 լարի տուգանքՎրաստանի Խորհրդարանն աշխատում է հասարակական վայրերում շների և խոշոր եղջերավոր անասունների նկատմամբ վերահսկողությունը խստացնելու ուղղությամբ: Jnews-ի փոխանցմամբ՝ համապատասխան փոփոխությունները...
11:32 09/05/2023Նիկոլ Փաշինյանը Կրեմլ է ժամանել շքերթին մասնակցելու համարՆիկոլ Փաշինյանը Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով աշխատանքային այցով գտնվում է Մոսկվայում։ Քիչ առաջ Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյունը ժամանեց Կրեմլի առաջին շենք։ Կադրերը հրապարակել...

13:03 20/08/2021Эрдоган: Турция не намерена превратиться в европейский «склад-накопитель» для мигрантовТурция не намерена играть для Европы роль «склада-накопителя» для мигрантов, у Анкары нет такого долга, ответственности либо обязательств.
12:00 20/08/2021Российские миротворцы очищают от взрывоопасных предметов территорию села Колхозашен в АрцахеСаперы подразделения гуманитарного разминирования российского миротворческого контингента в приступили к разминированию от взрывоопасных предметов (ВОП) и очистке более 20 га территории села...
11:52 20/08/2021В Арцахе уже восстановлено 1350 зданий, пострадавших в результате боевых действийАктивно продолжается строительные работы по устранению ущерба, нанесенного жилым домам, общественным, медицинским и образовательным учреждениям в городе Степанакерт, Аскеранском, Мартакертском и...
11:25 20/08/2021Путин и Макрон в ходе телефонного разговора обсудили арцахский вопросСостоялся телефонный разговор Владимира Путина с Президентом Французской Республики Эммануэлем Макроном.
19:08 19/08/2021Пожар в лесной зоне близ дороги Степанакерт-Шуши был потушен за 5 часов18 августа от жителя города Степанакерт поступил сигнал о пожаре в лесной зоне правостороннего участка межгосударственно дороги Степанакерт-Шуши.
18:41 19/08/2021За атаками на русский язык в Центральной Азии стоят США или Турция - МилоновИнициаторами кампании против использования русского языка в странах Центральной Азии являются спецслужбы Турции или США, считает депутат Госдумы Виталий Милонов.
18:30 19/08/2021Осуществление Россией поставок вооружения - наше суверенное право - ЗахароваОсуществление Россией поставок вооружения за рубеж является её суверенным правом. Об этом сегодня в ходе брифинга заявила представитель Министерства иностранных дел России Мария Захарова, комментируя...
13:11 19/08/2021Российские миротворцы доставили питьевую воду более 200 семьям в АрцахеВоеннослужащие российского миротворческого контингента обеспечили питьевой водой более 200 семей в Степанакерте и отдаленных районах Арцаха.
13:01 19/08/2021За сутки в Грузии от коронавируса скончались 58 пациентовВ Грузии за последние сутки от коронавируса скончались 58 пациентов. Об этом сообщает сайт stopcov.ge. За последние сутки в Грузии подтвержден 4 921 случай заражения коронавирусом, выздоровел 4 471...
11:34 19/08/2021Тигран Абрамян: После закрытого обсуждения моя озабоченность сохраняетсяДепутат от фракции «Честь имею», эксперт по вопросам безопасности Тигран Абрамян пишет: «В Нацсобрании состоялось закрытое обсуждение по ситуации на границе.
12:41 18/08/2021Министры обороны Азербайджана и Турции обсудили вопросы, представляющие взаимный интересВ Стамбуле состоялась встреча министра обороны Азербайджана генерал-полковника Закира Гасанова с министром национальной обороны Турции Хулуси Акаром.
12:12 18/08/2021Армия обороны: азербайджанские вооруженные силы открыли огонь в направлении пожарной машины17 августа в районе 20:40 вследствие обстрела противником вспыхнул пожар на травяном покрове площадью порядка 3 гектара на юго-западном приграничном участке Республики Арцах.
11:01 18/08/2021В Грузии ношение масок становится обязательным также на открытом пространствеВ Грузии с сегодняшнего дня ношение масок становится обязательным как во внутренних помещениях, так и во внешнем пространстве.
17:24 17/08/2021Минобороны: Вследствие стрельбы на отрезке Сотка военнослужащий ВС Армении получил ранениеВооруженные силы Азербайджана 17-го августа в 14:45 открыли огонь из огнестрельного оружия различного калибра по армянским позициям на армяно-азербайджанской границе в Гегаркунике, в частности, по...
11:48 17/08/2021Российские миротворцы сопроводили более 200 паломников в монастырь АмарасВоеннослужащие российского миротворческого контингента обеспечили безопасность более 200 паломников при посещении монастырского комплекса Амарас вблизи линии разграничения сторон в Арцахе.
17:28 16/08/2021Министр обороны Азербайджана отбыл в ТурциюМинистр обороны Азербайджана Закир Гасанов отбыл в Турцию по приглашению министра обороны Турции Хулуси Акара.
13:07 16/08/2021Азербайджанские Вооруженные силы этой ночью вели обстрел в направлении села Аравус в Сюникской области - ОмбудсменЗащитник прав человек Армении Арман Татоян на своей странице в Facebook распространил официальное сообщение, в котором говорится: «Сегодня рано утром Защитнику прав человек Армении были адресованы...
12:21 16/08/2021Минобороны: От выстрела снайпера противника на участке Ерасха погиб получил военнослужащий-контрактник16 августа подразделения ВС Азербайджана прибегли к очередной провокации также Нахичеванском направлении армяно-азербайджанской границы, на участке Ерасха, сообщает Минобороны РА.
12:02 16/08/2021Российские миротворцы обеспечили безопасный проезд 58-тысячного автомобиля через Бердзорский коридорВоеннослужащие российского миротворческого контингента с ноября 2020 года обеспечили безопасность передвижения более 58 000 автомобилей и около 210 тыс.
11:53 16/08/2021МО: Азербайджанские ВС попытались обеспечить позиционное продвижение в районе Сев ЛичаАзербайджанские ВС в ночь на 16 августа прибегли к провокации на участке армяно-азербайджанской границы в Сюникской области, в частности, в районе Сев Лича, попытавшись обеспечить позиционное...