14:31 12/05/2023Արդյունահանման ծավալի աճով Իրանը երկրորդ տեղում է ՕՊԵԿ-ումԱՄՆ էներգետիկ տեղեկատվության վարչությունը հայտարարել է, որ 2023թ առաջին եռամսյակում Իրանի նավթի արդյունահանման ծավալն աճել է օրական 40 հազար բարելով և երկիրը երկրորդ տեղն է զբաղեցնում ՕՊԵԿ-ում՝...
19:43 11/05/2023Աղքյորփիով Վրաստանից Հայաստան ճանապարհի վերանորոգման վերջնաժամկետը երկարաձգվել էՎրաստանի Քվեմո Քարթլիի մարզի Մառնեուլիի շրջանի Սադախլո-Ծոփի-Աղքյորփի-Հայաստանի Հանրապետության սահման 25 կմ երկարության ճանապարհի՝ Սադախլո-Աղքյորփի 9-18 կմ հատվածի վերանորոգման աշխատանքները սահմանված...
18:21 11/05/2023Հայաստանն ինքնուրույն երկիր չէ և շարժվում է ուրիշների թելադրանքով․ Հուլուսի ԱքարԹուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը Քոնիայի 3-րդ գլխավոր ռեակտիվ բազայի հրամանատարությունում մասնակցել է մայիսի 2-12-ն անցկացվող «Անատոլիական արծիվ-2023» ուսումնական զորավարժության...
16:46 11/05/2023Ադրբեջանի կողմից Արցախի հինգ ամսվա շրջափակման հետևանքները. ՄԻՊ զեկույցԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանը մայիսի 11-ին հրապարակել է արտահերթ եռալեզու զեկույցի թարմացված տարբերակը՝ Ադրբեջանի կողմից Արցախի հինգ ամսվա (150-օրյա) շրջափակման հետևանքով մարդու...
15:50 11/05/2023Թուրքիայի նախագահի թեկնածու Ինջեն հայտարարել է իր թեկնածությունը հանելու մասինԹուրքիայի նախագահի թեկնածու, «Մեմլեքեթ» կուսակցության առաջնորդ Մուհարեմ Ինջեն ընտրություններից երեք օր առաջ հայտարարեց իր թեկնածությունը հանելու մասին: «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնում է, որ նախագահի...
15:40 11/05/2023Ռուսաստանից Վրաստան թռիչքները կարող են սկսվել հաջորդ շաբաթՌուսական ընկերությունները կարող են թռիչքներ սկսել դեպի Վրաստան արդեն հաջորդ շաբաթ: Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնել է ավիացիոն շրջանակների իր աղբյուրը։ «Ռուսաստանից Վրաստան թռիչքների մեկնարկը...
19:14 10/05/2023Դիարբեքիրում քրդերը հիասթափված են ԷրդողանիցԲրիտանական «Reuters» լրատվական գործակալությունն ու ֆրանսիական «France24» լրատվական կայքը հրապարակել են Թուրքիայի նախընտրական պայքարի համատեքստում քրդերի տրամադրությունների վերաբերյալ հետազոտական...
17:45 10/05/2023Վրաստանը հայտնել է, որ ուղիղ ավիաչվերթերը վերականգնելու համար Ռուսաստանից դիմում չի ստացելՌուսաստանի ավիացիոն իշխանությունների ներկայացուցիչները դեռ չեն դիմել վրացական կողմին՝ երկրների միջև ուղիղ թռիչքներ սկսելու թույլտվության համար։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին չորեքշաբթի լրագրողներին...
17:42 10/05/2023Անգամ հումանիտար բնույթի հարցերում Ադրբեջանը պատրաստ չէ դրսևորելու կառուցողականություն. Արցախի ՄԻՊ«Ակնակալում ենք միջազգային կառույցների գործնական միջամտությունը հումանիտար բնույթի այս կարևորագույն խնդրի կարգավորման ուղղությամբ»։
17:11 10/05/2023Ծեծկռտուք՝ Թուրքիայում իշխող և ընդդիմադիր կուսակցությունների անդամների միջևԹուրքիայում գլխավոր ընդդիմադիր ուժ համարվող քեմալական «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցության (ԺՀԿ-CHP) և Թուրքիայում իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության (ԱԶԿ-AKP) անդամների միջև ծեծկռտուք է...
16:25 10/05/2023Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարները մայիսի 19-ին կհանդիպեն ՄոսկվայումՀայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը մայիսի 19-ին Մոսկվայում նոր հանդիպում կանցկացնի իր ադրբեջանցի գործընկեր Ջեյհուն Բայրամովի հետ՝ շարունակելու խաղաղ համաձայնագրի տեքստի շուրջ բանակցությունները...
16:01 10/05/2023Ադրբեջանը խոչընդոտում է Կարմիր խաչի գործունեությունն Արցախում. Գեղամ ՍտեփանյանԱրցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանն ահազանգում է, որ Ադրբեջանի կողմից անցակետի տեղադրումից հետո արդեն 11 օր է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն չի կարողանում ՀՀ-ում...
15:49 10/05/2023Վրաստանի նախագահը Ռուսաստանի կողմից Վրաստանի քաղաքացիների համար վիզաների վերացումը սադրանք է անվանելՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին անընդունելի է համարել Ռուսաստանի կողմից Վրաստանի քաղաքացիների համար վիզային ռեժիմի չեղարկումը և Վրաստանի հետ ուղիղ չվերթների վերականգնումը։ Այս մասին հայտնում է...
14:00 10/05/2023Թուրքիայի խորհրդարանական ընտրություններում պատգամավորի թեկնածու 3 հայ կաՄայիսի 14-ին Թուրքիայում կայանալիք նախագահական և խորհրդարանական ընտրություններին մնացել են հաշված օրեր։ Թե՛ ընդդիմադիր, թե՛ իշխանական ուժերի համար յուրաքանչյուր քվեն կարևոր է ու որոշիչ։ Ուստի,...
12:42 10/05/2023Բայրամով. Վաշինգտոնում Երևանն ու Բաքուն մի քայլ առաջ են արել բանակցություններում«Անցած շաբաթ ԱՄՆ-ում տեղի ունեցած բանակցություններում Երևանն ու Բաքուն մի քայլ առաջ են արել, միաժամանակ բանակցային գործընթացին պետք է իրատեսորեն վերաբերվել»։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, այդ...
12:15 10/05/2023Պայթյուն Բաքվի կենտրոնում. Կան մահացածներԱդրբեջանի մայրաքաղաք Բաքվի կենտրոնում պայթյուններ են որոտացել հանրակացարանում։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, վկայակոչելով այդ երկրի ԱԻ նախարարության հաղորդագրությանը, գրում են, որ նախնական տվյաներով...
09:48 10/05/2023«Եվրատեսիլ 2023». Ադրբեջանը չի անցել եզրափակիչՆախօրիեն կայացել է «Եվրատեսիլ 2023» երգի միջազգային մրցույթի առաջին կիսաեզրափակիչը: Պայքարը եզրափակչում կշարունակեն հետևյալ երկրների ներկայացուցիչները` Նորվեգիա, Խորվաթիա, Մոլդովա, Շվեյցարիա,...
19:36 09/05/2023Վրաստանն առժամանակ հարկերից կազատի UEFA-ին և Ֆուտբոլի ֆեդերացիայինՎրաստանը հունիսին` Ռումինիայի հետ միասին, կհյուրընկալի 2023 թվականի մինչև 21 տարեկանների ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունը։Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիա»-ն։ Առաջնության խաղերը կանցկացվեն Թբիլիսիում,...
18:16 09/05/2023Վրաստանում հասարակական վայրում խոշոր եղջերավորի հայտնվելը կհանգեցնի 100 լարի տուգանքՎրաստանի Խորհրդարանն աշխատում է հասարակական վայրերում շների և խոշոր եղջերավոր անասունների նկատմամբ վերահսկողությունը խստացնելու ուղղությամբ: Jnews-ի փոխանցմամբ՝ համապատասխան փոփոխությունները...
11:32 09/05/2023Նիկոլ Փաշինյանը Կրեմլ է ժամանել շքերթին մասնակցելու համարՆիկոլ Փաշինյանը Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով աշխատանքային այցով գտնվում է Մոսկվայում։ Քիչ առաջ Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյունը ժամանեց Կրեմլի առաջին շենք։ Կադրերը հրապարակել...

12:00 11/10/2020If Azerbaijan refuses to engage in peaceful settlement, I will ask Armenia to recognize the Artsakh independence - President"If Azerbaijan does not embark on a path of finding solutions through peaceful means in the coming days, I will ask the Republic of Armenia and other countries to recognize the independence of...
10:07 11/10/2020Azerbaijan continues shelling Artsakh settlements despite the humanitarian ceasefire - Defense ArmyDespite the fact that the Artsakh Defense Army adheres to the humanitarian ceasefire agreed in Moscow and ceased the fighting, the Azerbaijani side continues artillery strikes at Stepanakert, Hadrut,...
21:49 10/10/2020Rouhani: Any intervention of third countries will expand and prolong the Karabakh conflictIranian President Hassan Rouhani has voiced support for Russia’s “valuable” efforts that brokered a truce between Armenia and Azerbaijan aimed at ending the fighting in the Nagorno-Karabakh...
20:03 10/10/2020Journalists tried to rescue civilians during the shelling of Shushi Cathedral and were injured during the second strikeArmenian Ombudsman Arman Tatoyan visited today "Erebuni" Medical Center and met one of the journalists who was seriously injured during the Azerbaijani shelling of the Holy Savior Ghazanchetsots...
19:11 10/10/2020Arayik Harutyunyan met with servicemen who repelled the adversary assault in direction of HadrutArtsakh President has shared a video on Facebook of his meeting with the Defense Army servicemen. "With our courageous soldiers who had repelled the enemy's assault in the direction of Hadrut town,"...
17:45 10/10/2020Artsakh calls Azerbaijan 'a rogue state' for failure to implement the humanitarian ceasefireThe Artsakh Republic Foreign Ministry strongly condemned the blatant violation of the humanitarian ceasefire by Azerbaijan, reached with the mediation of the Russian Federation for the exchange of...
17:21 10/10/2020Defense Army keeps the situation under full control, Artsakh President saysArtsakh President Arayik Harutyunyan wrote on Facebook that he has just returned from Hadrut. "As you know, ignoring the agreement on humanitarian ceasefire, the enemy has launched a diversion and...
15:27 10/10/2020Azerbaijani side attempted a diversion and reconnaissance mission in direction of Hadrut - Defense ArmyBefore the humanitarian ceasefire was enforced, the Azerbaijani side attempted a diversion and reconnaissance mission in the direction of Hadrut, Armenian Unified Infocenter reported, referring to...
14:28 10/10/2020More than 120,000 Armenian textbooks published in GeorgiaArmenian schools in Georgia have been replenished with newly published textbooks in the Armenian language for the 2020-2021 academic year.
13:53 10/10/2020Russian reporter injured in Azerbaijani missile attack on Shushi church out of comaRussian reporter Yuri Kotenok, who was seriously injured in the Artsakh town of Shushi on October 8, has come out of coma.
13:20 10/10/2020Azerbaijani forces keep attacking Artsakh’s HadrutUnits of the Artsakh Defense Army are repelling the attacks of the Azerbaijani troops in the southern section of the contact line, spokeswoman of the Armenian Defense Ministry Shushan Stepanyan said...
12:25 10/10/2020Artsakh Defense Army ordered to cease fireUnits of the Artsakh Defense Army have been ordered to cease the fire, spokeswoman of the Armenian Defense Ministry Shushan Stepanyan reports.
12:10 10/10/2020Azerbaijani forces launch increased drone attacks – Defense MinistryThe Azerbaijani military have launched a large number of UAV strikes, according to spokeswoman of the Armenian Defense Ministry Shushan Stepanyan.
11:59 10/10/2020Artsakh releases names of 28 more fallen soldiersThe Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army has released the names of 28 more servicemen killed during the repulse of the Azerbaijani aggression.
11:07 10/10/2020Azerbaijan increases drone use in southern direction after statement of FMs – Defense MinistryAfter the joint statement of the Russian, Armenian and Azerbaijani foreign ministers, the use of UAVs by the Azerbaijani forces intensified in the southern direction of the contact line, the Armenian...
10:39 10/10/2020Artsakh president’s news conference postponedArtsakh Republic President Arayik Harutyunyan has postponed his news conference scheduled for 10am Saturday, October 10.
22:04 09/10/2020Artsrun Hovhannisyan: Stepanakert rocked by at least several dozen explosions from weapons of different calibersThis morning hostilities in the Nagorno-Karabakh (Artsakh) conflict zone resumed with new intensity, with combat actions taking place both in the northern and southern sections of the frontline, the...
18:33 09/10/2020Artsakh denies Azerbaijani claims on capturing Hadrut as ‘nonsense’Artsakh president’s spokesman Vahram Poghosyan refutes the Azerbaijani claims on capturing the town of Hadrut as “nonsense”.
18:08 09/10/2020Azerbaijani forces again bombard Artsakh capitalThe Azerbaijani forces again launched a missile attack on the Artsakh capital of Stepanakert, official representative of the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan reported.
17:05 09/10/2020Mishustin: Russia ready to help end hostilities in Karabakh with other Minsk Group co-chairsSpeaking at the meeting of the Eurasian Intergovernmental Council in Yerevan on Friday, Russian Prime Minister Mikhail Mishustin expressed condolences to the families and friends of those killed and...