17:45 04/05/2023Սելահաթթին Դեմիրթաշն աջակցությունն է հայտնել Քեմալ ՔըլըչդարօղլուինԹուրքիայի քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական» (HDP) կուսակցության նախկին համանախագահ Սելահաթթին Դեմիրթաշը, ով այժմ գտնվում է անազատության մեջ, բացահայտ իր աջակցությունն է հայտնել «Ազգ» դաշինքի...
15:42 04/05/2023Ադրբեջանում քառյակին անվանել են Հեյդար, Իլհամ, Մեհրիբան և ԷրդողանԱդրբեջանում ծնողները նորածին քառյակին անվանել են Հեյդար, Իլհամ, Մեհրիբան և Էրդողան՝ ի պատիվ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի, առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևայի, Ադրբեջանի նախկին նախագահ Հեյդար Ալիևի և...
20:37 03/05/2023Վրաստանում ամեն վեցերորդ քաղաքացին մտածում է արտագաղթի մասին«Ազգային ժողովրդավարական ինստիտուտի» (NDI) և «Հետազոտական ռեսուրսների կովկասյան կենտրոնի» (CRRC) հրապարակած հարցման համաձայն, Վրաստանի գրեթե յուրաքանչյուր վեցերորդ քաղաքացին արտերկրում ունի...
18:40 03/05/2023Բռնցքամարտիկ Գոռ Այվազյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԱխալքալաքի մարզահամալիրի մարզիկ Գոռ Այվազյանը Եվրոպայի 2023 թվականի բռնցքամարտի առաջնության ոսկե մեդալակիր դարձավ, 54 կգ քաշային կարգում: Jnews-ի փոխանցմամբ՝ մայիսի 3-ին, բռնցքամարտիկ Գոռ Այվազյանը...
12:19 03/05/2023Թուրքիան փակել է իր օդային տարածքը Հայաստանի համար սադրանքների պատճառով. ՉավուշօղլուԹուրքիան փակել է իր օդային տարածքը երրորդ երկրներ թռչող հայկական ավիաընկերությունների ինքնաթիռների համար։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, NTV հեռուստաալիքի եթերում նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Թուրքիայի...
10:05 03/05/2023Արցախի բժիշկներն օգնության հերթական կոչն են հղումՇրջափակման պայմաններում շարունակում է ավելացող խնդիրների դեմ պայքարել Արցախի առողջապահական համակարգը: Հիվանդների տեղափոխման հետ կապված դժվարություններին գումարվել է մասնագետներ հրավիրելու...
19:25 02/05/2023Լարսում բեռնատարներ են կուտակվելՄցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհին բեռնատարներ են կուտակվել։ «Ալիք մեդիա»-ի փոխանցմամբ՝ տեղեկություն է տարածվել, ըստ որի` միայն հայկական պետհամարանիշներով ավտոմեքենաներին են արգելում հատել...
18:38 02/05/2023Հունաստանն ակնկալում է,որ Թուրքիայում ընտրություններից հետո արտաքին քաղաքականության մեջ փոփոխություններ կմտցվենՀունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսը «Delphi» 8-րդ տնտեսական համաժողովին անդրադարձել է Թուրքիայում մայիսի 14-ին սպասվող համապետական ընտրություններին:Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։ Համաժողովի...
17:40 02/05/2023Մայր Աթոռ. Մեր եկեղեցականները Դադիվանքում շարունակում են իրենց հոգևոր ծառայությունը«Մեր եկեղեցականները Դադիվանքում շարունակում են իրենց հոգևոր ծառայությունը շնորհիվ ռուս խաղաղապահների երախտարժան առաքելության, որով ապահովվում է վանքի անվտանգությունը»,- Panorama.am-ին ասացին Մայր...
17:00 02/05/2023Ադրբեջանում սամբոյի մարզիչը ծեծելով սպանել է յոթամյա աշակերտինԱդրբեջանում սամբոյի մարզիչ Մեհման Խալիլովը Սումգայիթի մարզադպրոցում ծեծելով սպանել է յոթամյա աշակերտ Ֆարիդ Բակարովին, գրում է «Լենտա.ռու»-ն։ Ըստ աղյուրի՝ տեսահսկման համակարգով կատարված...
15:18 02/05/2023Թուրք լրագրող. «Ալիևը բռնապետ է»Ապրիլի 29-ին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը և Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիևը և մի շարք այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ Ստամբուլում մասնակցել էին Teknofest տեխնոլոգիական փառատոնին։ Էրմենիհաբերի...
15:09 02/05/2023Ադրբեջանից ասում են՝ հայ հոգևորականները պետք է լքեն Դադիվանքը«Հայ հոգևորականները պետք է հեռանան Խուդավենգի (Դադիվանք՝ Panorama.am) վանքից»,- ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Կրոնական կազմակերպությունների հետ աշխատանքի պետական...
11:00 02/05/2023Մենք շարունակելու ենք բարձրացնել Լաչինի միջանցքի հարցը. ԱՄՆ ՊետքարտուղարությունԱՄՆ-ն ուրախ է հյուրընկալել Հայաստանի և Ադրբեջաբի ԱԳ նախարարներ Արարատ Միրզոյանին և Ջեյհուն Բայրամովին՝ աջակցելու այս շաբաթվա բանակցություններին, քանի որ նրանք միասին աշխատում են Հարավային Կովկասի...
20:33 01/05/2023Վրաստանում կասեցվել է 2 մլն դոլարի ուրանի վաճառքՎրաստանի դատախազության հետ համատեղ իրականացված օպերատիվ-որոնողական աշխատանքների արդյունքում Պետական անվտանգության ծառայության հակահետախուզության վարչության աշխատակիցները ձերբակալել են մի տղամարդու,...
18:38 01/05/2023Վրաստանում պահանջում են արգելել փողոցային առևտուրըՎրաստանի Զուգդիդի քաղաքի շուկայի աշխատակիցները բողոքի ակցիա են անցկացրել՝ պահանջելով արգելել փողոցային առևտուրը։ Aliq.ge-ի փոխանցմամբ, ի նշան բողոքի՝ նրանք փորձել են փակել շուկայի մուտք տանող...
14:00 01/05/2023Այսօր Վաշինգտոնում կկայանա Միրզոյան-Բայրամով հանդիպումԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի մասնակցությամբ այսօր Վաշինգտոնում բանակցություններ կկայանան Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ջեյհուն Բայրամովի միջև։ Միրզոյանն ու...
13:08 01/05/2023Գնա ու էլ չվերադառնաս. Մանրամասներ ադրբեջանական ապօրինի անցակետում զրույցիցԱրցախի Հանրապետության Հին Շեն գյուղի բնակիչ Գեղամ Հարությունյանը, որ ստիպված է եղել հատել Լաչինի միջանցքում ադրբեջանցիների կողմից ապօրինի տեղադրված անցակետը, մանրամասներ է պատմել լրատվամիջոցներին։...
08:23 01/05/2023Բլինքենը Ալիևի հետ զրույցում խորը մտահոգություն է հայտնել Լաչինի միջանցքում անցակետի տեղադրման կապակցությամբՊետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ զրույցում խորը մտահոգություն է հայտնել Լաչինի միջանցքում ադրբեջանական անցակետի տեղադրման կապակցությամբ, որը Հայաստանը կապում է Լեռնային...
08:05 01/05/2023Ադրբեջանցիները, մեր քաղաքացիներին դնելով անելանելի վիճակում, ստիպել են կատարել իրենց պահանջները. Արցախի պետնախարար2023 թվականի ապրիլի 23-ից Ադրբեջանը ապօրինի անցակետ է տեղադրել Արցախ-Հայաստան սահմանագծին (Լաչինի միջանցքում), որի հետևանքով Արցախի Հանրապետության Շուշիի շրջանի համայնքները մնացել են լիակատար...
19:30 29/04/2023Ընտրություններում Էրդողանի մրցակիցը հանդես է եկել ԵՄ-ին Թուրքիայի անդամակցության օգտինՔեմալական «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցության (ԺՀԿ-CHP) նախագահ Քեմալ Քըլըչդարօղլուն խոստացել է նախագահական ընտրություններում հաջողության դեպքում վերսկսել Եվրամիությանը (ԵՄ) երկրի անդամակցության...

13:00 11/08/2021Тигран Абрамян: Каким образом будет углубляться сотрудничество с Арцахом?Депутат фракции «Честь имею», эксперт по вопросам безопасности, экс-советник бывшего президента Арцаха Бако Саакяна Тигран Абрамян пишет: «Представитель власти, выдвинутый на пост главы постоянной...
12:25 11/08/2021В Грузии выявлено 5352 новых случая коронавирусаВ Грузии выявлено 5352 новых случая коронавируса. Информация об этом была недавно обновлена на специальном сайте правительства stopcov.ge, передает грузинский Первый канал. За последние 24 часа в...
18:35 10/08/2021Были обсуждены вопросы, касающиеся внешней политики двух армянских государств – МИД Арцаха10 августа министр иностранных дел Арцаха Давид Бабаян провел телефонный разговор с и.о. главы МИД Армении Арменом Григоряном. Об этом сообщает пресс-служба арцахского внешнеполитического ведомства....
18:29 10/08/2021Станислав Зась посетил юго-восточную границу АрменииНаходящийся с рабочим визитом в Армении генеральный секретарь ОДКБ Станислав Зась сегодня посетил юго-восточную границу Армении, ознакомился с обстановкой.
14:09 10/08/2021Начнется выполнение рейсов Алеппо-Ереван-АлеппоАвиакомпания Cham Wings с 4 сентября начнет выполнение полетов по направлению Алеппо-Ереван-Алеппо. Об этом сообщает ЗАО «Международные аэропорты Армении». Авиарейсы будут осуществляться с частотой 1...
11:32 10/08/2021Российские миротворцы отработали тактику боя «кочующего» миномета в АрцахеВ рамках плановых занятий по боевой подготовке, военнослужащие российского миротворческого контингента, отработали новую тактику ведения современного боя «кочующего» миномета на полигоне Степанакерт...
17:08 09/08/2021Лавров и Байрамов обсудили выполнение заявлений от 9 ноября и 11 января9 августа состоялся телефонный разговор Министра иностранных дел России Сергея Лаврова и Министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова.
20:37 06/08/2021Начали таять покрытые снегом участки горы АраратВ последние дни с огромной скоростью начали таять ледники и снег на расположенной на территории современной Турции библейской горе Арарат, что серьезно обеспокоило экологов.
17:28 06/08/2021Природные пожары в Турции: арестованы 6 человек по подозрению в поджоге лесовТурецкие власти арестовали шесть подозреваемых в поджогах лесных массивов на юге Турции, сообщает РИА Новости со ссылкой на газету Cumhuriyet в пятницу.
15:42 06/08/2021Сотрудник Агентства по разминированию Азербайджана подорвался на мине в оккупированном арцахском районе АкнаСотрудник Агентства по разминированию территорий Азербайджана (ANAMA) подорвался на мине в оккупированном Баку в результате развязанной осенью 2020 года войны против Республики Арцах...
14:37 06/08/2021В Турции потушено порядка 200 лесных пожаровОколо 200 лесных пожаров потушены или взяты под контроль в последние дни в Турции, продолжаются 12 пожаров в пяти южных провинциях страны, сообщает РИА Новости со ссылкой на Управление лесного...
12:22 05/08/2021COVID-статистика в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 3670, скончались 38 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 3 670. Скончались 38 человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
10:28 05/08/2021Тюрколог: Лесные пожары в Турции могут представлять угрозу и для насТюрколог Карен Ованнисян на своей странице в социальной сети Facebook написал: «Лесные пожары в Турции набирают силу, этому способствует также уже начавшаяся среди населения паника.
19:55 04/08/2021Иран: из-за наводнений 8 человек погибли, еще двое пропали без вестиВосемь человек погибли, еще двое пропали без вести в результате сильнейших наводнений в трех провинциях Ирана, заявил в среду официальный представитель Общества Красного Полумесяца Ирана Мохаммад...
18:17 04/08/2021В этом году в Грузии было зарегистрировано 6286 пожаров, в результате которых погибли 28 человекПо данным Национальной службы статистики, за первые два квартала 2021 года в Грузии было зарегистрировано 6286 пожаров, в результате которых погибли 28 человек и 79 пострадали.Об этом сообщает портал...
16:42 04/08/2021В Тбилиси поврежден памятник Махатме ГандиМэр столицы Грузии Каха Каладзе рассказал о фактах вандализма в городе на заседании правительства Тбилиси.
14:21 03/08/2021В Иране прошла церемония утверждения нового президентаЦеремония утверждения в должности нового президента Ирана Эбрахима Раиси прошла во вторник в Тегеране.
12:18 03/08/2021Антирекорд в Грузии: число случаев заражения коронавирусом за сутки увеличилось на 4 827, скончались 34 человекаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 4 827. Скончались 34 человека. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
11:14 03/08/2021В ДТП в Турции погибли трое россиянВ результате ДТП с автобусом в Турции погибли три человека. Об этом сообщила пресс-служба Минздрава РФ. Как передает Росбалт.RU, ранее СМИ писали, что жертвами ДТП стали четыре человека. По...