17:45 04/05/2023Սելահաթթին Դեմիրթաշն աջակցությունն է հայտնել Քեմալ ՔըլըչդարօղլուինԹուրքիայի քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական» (HDP) կուսակցության նախկին համանախագահ Սելահաթթին Դեմիրթաշը, ով այժմ գտնվում է անազատության մեջ, բացահայտ իր աջակցությունն է հայտնել «Ազգ» դաշինքի...
15:42 04/05/2023Ադրբեջանում քառյակին անվանել են Հեյդար, Իլհամ, Մեհրիբան և ԷրդողանԱդրբեջանում ծնողները նորածին քառյակին անվանել են Հեյդար, Իլհամ, Մեհրիբան և Էրդողան՝ ի պատիվ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի, առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևայի, Ադրբեջանի նախկին նախագահ Հեյդար Ալիևի և...
20:37 03/05/2023Վրաստանում ամեն վեցերորդ քաղաքացին մտածում է արտագաղթի մասին«Ազգային ժողովրդավարական ինստիտուտի» (NDI) և «Հետազոտական ռեսուրսների կովկասյան կենտրոնի» (CRRC) հրապարակած հարցման համաձայն, Վրաստանի գրեթե յուրաքանչյուր վեցերորդ քաղաքացին արտերկրում ունի...
18:40 03/05/2023Բռնցքամարտիկ Գոռ Այվազյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԱխալքալաքի մարզահամալիրի մարզիկ Գոռ Այվազյանը Եվրոպայի 2023 թվականի բռնցքամարտի առաջնության ոսկե մեդալակիր դարձավ, 54 կգ քաշային կարգում: Jnews-ի փոխանցմամբ՝ մայիսի 3-ին, բռնցքամարտիկ Գոռ Այվազյանը...
12:19 03/05/2023Թուրքիան փակել է իր օդային տարածքը Հայաստանի համար սադրանքների պատճառով. ՉավուշօղլուԹուրքիան փակել է իր օդային տարածքը երրորդ երկրներ թռչող հայկական ավիաընկերությունների ինքնաթիռների համար։ ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, NTV հեռուստաալիքի եթերում նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Թուրքիայի...
10:05 03/05/2023Արցախի բժիշկներն օգնության հերթական կոչն են հղումՇրջափակման պայմաններում շարունակում է ավելացող խնդիրների դեմ պայքարել Արցախի առողջապահական համակարգը: Հիվանդների տեղափոխման հետ կապված դժվարություններին գումարվել է մասնագետներ հրավիրելու...
19:25 02/05/2023Լարսում բեռնատարներ են կուտակվելՄցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհին բեռնատարներ են կուտակվել։ «Ալիք մեդիա»-ի փոխանցմամբ՝ տեղեկություն է տարածվել, ըստ որի` միայն հայկական պետհամարանիշներով ավտոմեքենաներին են արգելում հատել...
18:38 02/05/2023Հունաստանն ակնկալում է,որ Թուրքիայում ընտրություններից հետո արտաքին քաղաքականության մեջ փոփոխություններ կմտցվենՀունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսը «Delphi» 8-րդ տնտեսական համաժողովին անդրադարձել է Թուրքիայում մայիսի 14-ին սպասվող համապետական ընտրություններին:Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։ Համաժողովի...
17:40 02/05/2023Մայր Աթոռ. Մեր եկեղեցականները Դադիվանքում շարունակում են իրենց հոգևոր ծառայությունը«Մեր եկեղեցականները Դադիվանքում շարունակում են իրենց հոգևոր ծառայությունը շնորհիվ ռուս խաղաղապահների երախտարժան առաքելության, որով ապահովվում է վանքի անվտանգությունը»,- Panorama.am-ին ասացին Մայր...
17:00 02/05/2023Ադրբեջանում սամբոյի մարզիչը ծեծելով սպանել է յոթամյա աշակերտինԱդրբեջանում սամբոյի մարզիչ Մեհման Խալիլովը Սումգայիթի մարզադպրոցում ծեծելով սպանել է յոթամյա աշակերտ Ֆարիդ Բակարովին, գրում է «Լենտա.ռու»-ն։ Ըստ աղյուրի՝ տեսահսկման համակարգով կատարված...
15:18 02/05/2023Թուրք լրագրող. «Ալիևը բռնապետ է»Ապրիլի 29-ին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը և Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիևը և մի շարք այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ Ստամբուլում մասնակցել էին Teknofest տեխնոլոգիական փառատոնին։ Էրմենիհաբերի...
15:09 02/05/2023Ադրբեջանից ասում են՝ հայ հոգևորականները պետք է լքեն Դադիվանքը«Հայ հոգևորականները պետք է հեռանան Խուդավենգի (Դադիվանք՝ Panorama.am) վանքից»,- ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Կրոնական կազմակերպությունների հետ աշխատանքի պետական...
11:00 02/05/2023Մենք շարունակելու ենք բարձրացնել Լաչինի միջանցքի հարցը. ԱՄՆ ՊետքարտուղարությունԱՄՆ-ն ուրախ է հյուրընկալել Հայաստանի և Ադրբեջաբի ԱԳ նախարարներ Արարատ Միրզոյանին և Ջեյհուն Բայրամովին՝ աջակցելու այս շաբաթվա բանակցություններին, քանի որ նրանք միասին աշխատում են Հարավային Կովկասի...
20:33 01/05/2023Վրաստանում կասեցվել է 2 մլն դոլարի ուրանի վաճառքՎրաստանի դատախազության հետ համատեղ իրականացված օպերատիվ-որոնողական աշխատանքների արդյունքում Պետական անվտանգության ծառայության հակահետախուզության վարչության աշխատակիցները ձերբակալել են մի տղամարդու,...
18:38 01/05/2023Վրաստանում պահանջում են արգելել փողոցային առևտուրըՎրաստանի Զուգդիդի քաղաքի շուկայի աշխատակիցները բողոքի ակցիա են անցկացրել՝ պահանջելով արգելել փողոցային առևտուրը։ Aliq.ge-ի փոխանցմամբ, ի նշան բողոքի՝ նրանք փորձել են փակել շուկայի մուտք տանող...
14:00 01/05/2023Այսօր Վաշինգտոնում կկայանա Միրզոյան-Բայրամով հանդիպումԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի մասնակցությամբ այսօր Վաշինգտոնում բանակցություններ կկայանան Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ջեյհուն Բայրամովի միջև։ Միրզոյանն ու...
13:08 01/05/2023Գնա ու էլ չվերադառնաս. Մանրամասներ ադրբեջանական ապօրինի անցակետում զրույցիցԱրցախի Հանրապետության Հին Շեն գյուղի բնակիչ Գեղամ Հարությունյանը, որ ստիպված է եղել հատել Լաչինի միջանցքում ադրբեջանցիների կողմից ապօրինի տեղադրված անցակետը, մանրամասներ է պատմել լրատվամիջոցներին։...
08:23 01/05/2023Բլինքենը Ալիևի հետ զրույցում խորը մտահոգություն է հայտնել Լաչինի միջանցքում անցակետի տեղադրման կապակցությամբՊետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ զրույցում խորը մտահոգություն է հայտնել Լաչինի միջանցքում ադրբեջանական անցակետի տեղադրման կապակցությամբ, որը Հայաստանը կապում է Լեռնային...
08:05 01/05/2023Ադրբեջանցիները, մեր քաղաքացիներին դնելով անելանելի վիճակում, ստիպել են կատարել իրենց պահանջները. Արցախի պետնախարար2023 թվականի ապրիլի 23-ից Ադրբեջանը ապօրինի անցակետ է տեղադրել Արցախ-Հայաստան սահմանագծին (Լաչինի միջանցքում), որի հետևանքով Արցախի Հանրապետության Շուշիի շրջանի համայնքները մնացել են լիակատար...
19:30 29/04/2023Ընտրություններում Էրդողանի մրցակիցը հանդես է եկել ԵՄ-ին Թուրքիայի անդամակցության օգտինՔեմալական «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցության (ԺՀԿ-CHP) նախագահ Քեմալ Քըլըչդարօղլուն խոստացել է նախագահական ընտրություններում հաջողության դեպքում վերսկսել Եվրամիությանը (ԵՄ) երկրի անդամակցության...

12:19 08/10/2020Satellite images show two Turkish F-16s in Azerbaijan's Ganja International AirportPlanet Labs satellite images analyzed by the New York Times Visual Investigations team show at least two Turkish F-16 fighter jets at the Ganja International Airport in Azerbaijan, New York Times...
11:50 08/10/2020Armenia reports 718 new coronavirus cases on October 8Armenia has confirmed 718 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 54,473 as of 11 a.m.
11:44 08/10/2020Armenian units destroy 4 Azerbaijani D-30 howitzers with their crews and ammunitionThe Armenian forces have destroyed four Azerbaijani D-30 howitzers, including the involved personnel and ammunition, the Armenian Defense Ministry spokeswoman Shushan Stepanyan said on Thursday.
11:32 08/10/2020Artsakh president’s call for new international anti-terrorist coalition disseminated in OSCEThe call of Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan for the formation of a new international anti-terrorist coalition was disseminated in the OSCE on Wednesday, the Artsakh Foreign Ministry...
10:52 08/10/2020Stepanakert in the aftermath of overnight shellingThe Artsakh InfoCenter on Thursday published photos of the capital city of Stepanakert in the aftermath of overnight shelling by the Azerbaijani forces.
10:39 08/10/2020Artsakh army repels Azeri attack in southern directionThe situation in the Artsakh-Azerbaijan conflict zone was stable but tense overnight, the Armenian Defense Ministry representative Artsrun Hovhannisyan said on Thursday.
10:14 08/10/2020Azerbaijan continued shelling Artsakh capital overnightThe Azerbaijani troops continued shelling Stepanakert, the capital city of Artsakh, overnight, the Armenian Unified Infocenter said on Thursday.
10:06 08/10/2020Stable but tense overnight situation reported in Artsakh-Azerbaijan conflict zoneThe situation remained stable but tense in the Artsakh-Azerbaijan conflict zone overnight, the Artsakh Defense Army said on Thursday morning.
20:01 07/10/2020Photos of latests bombardments in Shushi and StepanakertArtsakh Information Center has shared fresh photos from the recent shelling of Stepanakert and Shushi.
19:27 07/10/2020Turkey involves new terrorist groups in the war against Artsakh, Vahram Poghosyan saysArtsakh President's Spokesperson Vahram Poghosyan refers to intelligence data, suggesting Turkish President Recep Tayyip Erdogan has reached an agreement with the leader of the Islamic Party of...
18:08 07/10/2020Artsakh President: Our soldiers fight heroically for every single inch of Armenian land"Pitched battles continue along the entire line of contact. The Artsakh Defense Army relentlessly inflicts new and painful losses on the enemy troops whose true intentions are obvious to the rest of...
17:57 07/10/2020Mainly children, elderly and patients left Stepanakert, Deputy Mayor saysThe damage from Stepanakert bombardments is currently being assessed. The main infrastructures of the city continue their normal operation and there is no panic," Deputy Mayor of Artsakh capital...
16:26 07/10/2020Giorgi Gakharia: Georgia is directly interested in resolving any kind of conflict in our region only through negotiations“Georgia is directly interested in resolving any kind of conflict in our region only through negotiations,” said Georgian Prime Minister, Giorgi Gakharia, referring to the ongoing developments in...
14:29 07/10/2020‘Shame, shame, shame’: Armenians rally outside EU institutions in BrusselsHundreds of Armenians held a rally in front of the European Union institutions in Brussels on Wednesday morning to raise their voice against the war unleashed by Azerbaijan against Artsakh...
13:37 07/10/2020Vahram Poghosyan: Disbanded Azerbaijani military units shoot at each other in panicThe disbanded Azerbaijani army units lost control of the situation in panic and began shooting at each other, Artsakh presidential spokesman Vahram Poghosyan said on Wednesday.
13:19 07/10/2020Artsakh Defense Army regains control over Varangatagh hillThe Artsakh troops on Tuesday regained control over Varangatagh hill in a counterattack involving the army special units, the Artsakh Defense Army said on Wednesday.
12:58 07/10/2020Foreign Policy: Syrians make up Turkey’s proxy army in Nagorno-KarabakhEarly Sunday morning, the bodies of more than 50 Syrians killed in a conflict raging far from their own borders — in a land many had barely heard of a few months ago — were returned home for funeral...
12:42 07/10/2020Artsakh hits another large POL storage depot of Azeri militaryThe Artsakh Defense Army has today hit another large POL (petroleum, oil and lubricants) storage depot of the Azerbaijani military, according to Shushan Stepanyan, the spokeswoman of the Armenian...
12:30 07/10/2020Analysis of the key participants in the Artsakh warBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier At the time of writing this analysis, on Oct. 5, 2020, the war between Armenia and Artsakh on one side, and Azerbaijan, Turkey and Islamist...
12:24 07/10/2020Footage of destruction of Azeri military’s large fuel storage depot releasedThe Armenian Ministry of Defense spokeswoman Shushan Stepanyan on Wednesday released a video showing the destruction of a large POL (petroleum, oil and lubricants) storage depot of the Azerbaijani...